Dodaj do ulubionych

koronawirus - statystyka

19.03.20, 10:22
Czemu w niemczech jest tak znacznie nizszy wspolczynnik zgonow ok.025% do stwierdzonych zarazonych niz we wloszech ok10%? Oczywiscie to pytanie retoryczne, przyczyn moze byc wiele ale zawsze będą one oparte o sposob przeprowadzania testow, jak szeroko sie je robi i ze sposobem kwalifikowania zgonu jako wywołanego koronawirusem a nie jakąś chorobą towarzyszącą.
Czy więc nie mamy do czynienia z manipulacją? Należalo by zrobić testy losowe na dość duzej grupie min. 1000 osób i wowczas mielibyśm rzeczywiste dane, podobne do tych jakie mamy przy zwykłej grypie. Puki dane nie będą miarodajne nic nie wskazuje byśmy naprawde mieli do czynienia z czymś naprawde grożnym.
Obserwuj wątek
  • na_deszczu Re: koronawirus - statystyka 19.03.20, 10:37
   Włoska służba zdrowia juz nie wyrabia, przy takim odsetku zarazonych - musza wybierać, któremu pacjentowi zdrowie uratować. Ponadto Niemcy od początku inaczej podeszli do problemu. Wykonywali duzo testów. Wylspywali chorobę na wczesnym etapie, gdy Włosi zbagatelizowali problem. Pewnie tez ma znaczenie kondycją społeczeństwa. Choc pewnie Włosi tez sa w dobrej. My jesteśmy niedoleczeni i niedoopiekowani, bo często starsi ludzie nie maja nawet jak dojechać do specjalisty. Ale i tez kultura i styl życia.
    • man_sapiens Re: koronawirus - statystyka 20.03.20, 09:31
     stasi1 napisał:

     > Skoro Niemcy wyłapywali tą chorobę na wczesnym etapie to czemu mają tylu zarażo
     > nych? Są na 5 miejscu na świecie, chociaż USA ma szansę dzisiaj je przegonić.

     Mylisz liczbę przebadanych z wynikiem pozytywnym z liczbą chorych. W Niemczech badają dużo, w USA (zwłaszcza w proporcji do liczby ludności) niewiele.
      • snajper55 Re: koronawirus - statystyka 25.03.20, 14:13
       stasi1 napisał:

       > A czym się różni wynik pozytywny od chorego przypadku?

       Liczba chorych jest większa od liczby z pozytywnym wynikiem testu, gdyż nie każdy chory został poddany testowi. Tak jak ten kierowca TIRa, który po powrocie do Polski z Niemiec miał objawy choroby, został poddany kwarantannie i zmarł nie doczekując się testu. Tak działa państwo PiS.

       "45-latek z Głogowa nie jest oficjalnie zaliczany do ofiar SARS-CoV-2. Policja znalazła jego zwłoki w sobotę, kiedy przyszła sprawdzić, czy przestrzega nałożonej od poniedziałku kwarantanny. Mężczyzna, kierowca TIR-a, który 13 marca powrócił z Niemiec, miał objawy zakażenia i czekał na test. Został do niego zakwalifikowany 16 marca, diagności mieli przyjechać w niedzielę."

       oko.press/umarl-na-kwarantannie-nie-doczekal-testu-i-dwie-kolejne-ofiary-wirusa-tragedia-nowego-jorku-raport/
       S.
       • opornik4 Re: koronawirus - statystyka 26.03.20, 17:19
        snajper55 napisał:


        Tak działa państwo PiS.
        >
        > "45-latek z Głogowa nie jest oficjalnie zaliczany do ofiar SARS-CoV-2. Policja
        > znalazła jego zwłoki w sobotę, kiedy przyszła sprawdzić, czy przestrzega nałożo
        > nej od poniedziałku kwarantanny. Mężczyzna, kierowca TIR-a, który 13 marca powr
        > ócił z Niemiec, miał objawy zakażenia i czekał na test. Został do niego zakwali
        > fikowany 16 marca, diagności mieli przyjechać w niedzielę."
        >
        > oko.press/umarl-na-kwarantannie-nie-doczekal-testu-i-dwie-kolejne-ofiary-wirusa-tragedia-nowego-jorku-raport/
        > S.


        Nie ma państwa PiS, jest rząd składający się w większości z pisu. To nie rząd jest winien, a jakiś pojedynczy człowiek - nie wiemy do jakiej opcji politycznej przynależał. Trudno wymagać, aby władze delegowały komisarzy, którzy będą pilnować porządku w poszczególnych województwach i gminach.
        Można było by to zrobić, wprowadzając stan wojenny, ale wtedy opozycja będzie japę drzeć.
        • snajper55 Re: koronawirus - statystyka 26.03.20, 23:30
         opornik4 napisała:

         > Nie ma państwa PiS, jest rząd składający się w większości z pisu. To nie rząd j
         > est winien, a jakiś pojedynczy człowiek - nie wiemy do jakiej opcji politycznej
         > przynależał. Trudno wymagać, aby władze delegowały komisarzy, którzy będą piln
         > ować porządku w poszczególnych województwach i gminach.
         > Można było by to zrobić, wprowadzając stan wojenny, ale wtedy opozycja będzie j
         > apę drzeć.

         To rząd jest winien, że jesteśmy nieprzygotowani do epidemii. To rząd odpowiada za to, że Agencja Rezerw kupowała miał węglowy aby zrobić dobrze górnikom, zamiast masek, rękawiczek czy respiratorów. To posłanka PiS zachęcała lekarzy do wyjeżdżania za granicę. To pislamski rząd ich do tego skłaniał zaniedbując służbę zdrowia. To pislamski rząd wolał dać 2 miliardy TVPiS zamiast przeznaczyć te pieniądze na lecznictwo. Teraz Polacy płacą za to wszystko życiem i zdrowiem. Za złodziejstwo, głupotę, nieudolność tego rządu zapłacą zwykli Polacy.

         S.
    • opornik4 Re: koronawirus - statystyka 26.03.20, 17:15
     Nie jest prawdą, że Niemcy wyłapywali zarażonych na wczesnym etapie; testy były robione dopiero wtedy, gdy chory miał jakieś symptomy wskazujące na to, że może mieć koronawirusa.
     Zarażonych jest ogromna ilość, znacznie więcej, aniżeli w Polsce, bowiem gdy już byli liczni chorzy, władze nie wprowadzały izolacji. Funkcjonowały: kina, kawiarnie, restauracje, puby, a nawet burdele. W moim regionie wszystko zostało zamknięte dopiero 18 marca i nakazano ludziom pozostanie w domu. Można wychodzić tylko po zakupy (spożywczak, apteka drogeria), do pracy (większość zakładów jest zamknięta) i do lekarza, lekarze tylko pierwszego kontaktu i też nie przyjmuję, na telefon załatwiają i wysyłają pocztą, co potrzeba.

     W Niemczech jest już ponad 37 tys. ludzi chorych; do dzisiaj zmarło 207 pacjentów. W porównaniu do innych państw nie jest jeszcze najgorzej.
       • eiran Re: koronawirus - statystyka 19.03.20, 11:50
        jotde3 napisał:

        > Sam sobie odpowiem, bylem tu dawno i zapomnialem że tu nie ma dyskusji, moj bła
        > d.
        > Najwyraźniej też dla osob tu zgromadzonych ten temat to front walki politycznej
        > . Życze miłego dnia.

        Następny się usmarkał. Przejrzałem twoje wpisy z czasów, kiedy "byłeś u dawno" i w głównej mierze dotyczyły one bohaterstwa rosyjskojęzycznych powstańców we Wschodniej Ukrainie, tudzież mądrej decyzji władz rosyjskich wsłuchujących się w szczere pragnienia mieszkańców Krymu. Jesteś prorosyjskim trollem, a może nawet rosyjskim, zważywszy ciężar walk, jaki ponosisz w starciach z ortografią języka polskiego
        • jotde3 Re: koronawirus - statystyka 19.03.20, 11:58
         aleś resercz zrobił :) oczywiscie piszesz nieprawde. ale spoku, juz sie zorientowalem o co chodzi w tym forum, (zdaje sie ze Sorosz ma w agorze znaczne udzialy?), włączylem właśnie tv a tu Budka z PO mowi że stan wyjatkowy do konca maja, wiec chodzi by rząd bić pałą tego wiruska by wybory przełożyć. Uspokoje was, nie ma na to szans bo by ludzie ich roznieśli i oni to wiedzą. Przyjdzie zaraz proza życia i wszyscy bedą mieli dość tych wygłupów, bo zdadzą sobie sprawe ze tak sprawy wyglądają. Ty nie chiny, nie da się tak za morde złapać, a jak sytuacja bedzie zła to i tak nie przesuną bo po jakie licho by mieli tracić pewną w tej sytuacji wygraną, sytuacjaby musiała być bardzo, bardzo zla a do maja tojuz powstanie tzw odporność stadlna wiec zapomnijcie.
         • eiran Re: koronawirus - statystyka 19.03.20, 12:06
          Piszę nieprawdę, czyli zaprzeczasz, byś pisał o wschodniej Ukrainie w takim ujęciu jak je przedstawiłem?
          Czy też piszę nieprawdę, bo z polską ortografią radzisz sobie wyśmienicie? Jak myślisz - którą hipotezę będzie ci łatwiej podważyć?
          • jotde3 Re: koronawirus - statystyka 19.03.20, 12:36
           Moze zacytuj a ja ci wytlumacze z tą ukrainą, daj linka do mojej wypowiedzi. Ogolnie powiem tylko ze nie biore pieniedzy za swoje wypowiedzi i to moje zdanie, wiec nie jestm zadnym trolem. Wątpiebym wychwalał czyjeś bohaterstwo w powstaniu, ravzej uwazam to za glupote by sie za darmo narażać, a jak robili to bo chxieli lepszego zycia to to zadne bohaterstwo a interes, i tak, umiejetme dostrzeganie swojego interesu rozumiem i cenie
           , tak samo jak trafne dla wlasnego interesu dexyzje wladz, w tym rosyjskich, ale i naszych.
           Podpowiedziales mi jak podwazyc twoj argument? ;) ze sie nie znana statystyce? Przeciez w jego przytoczonej wypowiedzi nie ma nic o statystyce, to tylko wrozenie z fusów. Chyba ze w tym linku, ale nie bede sie męczyl po niemiecku gdzie pewnie beda jego widzimisie.
           • eiran Re: koronawirus - statystyka 19.03.20, 12:56
            Przecież jest archiwum forum i przy odrobinie wysiłku znajdziesz to co wypisywałeś o bohaterskich bojcach z Donbasu. Zwłaszcza że niewiele tych twoich wpisów.

            A jeśli chodzi o prof. Drostena, to skąd możesz wiedzieć czy wypowiedź jest o statystyce, skoro "nie chce ci się męczyć po niemiecku??
       • jotde3 Re: koronawirus - statystyka 19.03.20, 13:09
        inaczej to trzeba, w bergamo (pn. wlochy) niby jest pozamiatane. Trzeba by porownać smiertelnosc z ostatnich 2 tyg i z 2 tyg rok temu, policzyć różnice i przeliczyć na 1000mieszkańców. Ale czy włochą mozna ufać?
    • pies.na.czarnych Re: koronawirus - statystyka 19.03.20, 11:33
     jotde3 napisał:

     > Nawet jeśli przyjąć że naprawde bylo 8 tys zgonow to niewiadoma jest ilośc zaka
     > rzonych.

     Statystycznie specjaliści mówią o 50% zakażonych w calej populacji. Nie u wszystkich występują objawy, stad tak wysoki procent.
      • eiran Re: koronawirus - statystyka 19.03.20, 12:03
       Christian Drosten, szef kliniki wirusologii w słynne berlińskiej klinice Charite, mówi o 60-70% zakażonych w populacji. (oczywiście nie teraz tylko w przyszłości).
       Ale to lekarz - na pewno nie zna się na statystyce.

       www.welt.de/vermischtes/article206479693/Lanz-zu-Coronavirus-Moegliche-Todesfaelle-Kekule-widerspricht-Drosten.html
       • jotde3 Re: koronawirus - statystyka 19.03.20, 12:17
        Ja w sumie tego aspektu nie podnosilem ale on oczywiscie też ma znaczenie. Tu jednak nie ma żadnych danych więc trudno tu cokolwiek powiedzieć, a wirusolodzy ;) no coż moze i do nich dotarlo jakiesą wiatry i gdzie jest szansa na nowe granty.
        • jotde3 Re: koronawirus - statystyka 19.03.20, 12:23
         Niestety nie ma innej drogi jak zrobić losowe badanie populacji, sprawdzić ilu zakażonych, poczekać z miesiąc i zobaczyć ile zgonów ale to i tak nic nie da bo sytuacja jeat inna niz na codzień. Więc w sumie sprawa przegrana. W kazdym razie dane niemieckie wskazują że 3-4%smiertelnosci napewno nie ma a dane z rożnych krajow ze być może jest w tym liczeniu niezły bałagan.
         • eiran Re: koronawirus - statystyka 19.03.20, 12:28
          Dane niemieckie, mówiące o zakończonych przypadkach, podają 144 przypadki zakończone, z czego 113 wyleczonych (78%) i 31 zmarłych (22%). Wszystkie inne przypadki (12.939 zdiagnozowanych) są w toku.
          Skąd więc wniosek że na pewno (tak to się pisze) nie ma 4% śmiertelności?
          • jotde3 Re: koronawirus - statystyka 19.03.20, 12:43
           eiran dzieki, zwrocilea moją uwage na sprawe ktorą pominolem. przekonuje mnie ona tym bardziej ze niewiele na tą chwile da się powiedziec.
           Niestety i tak jako z niezwykloscia dzialan nie da sie na.koniec mawet nic powiedzieć.
           • eiran Re: koronawirus - statystyka 19.03.20, 12:58
            jotde3 napisał:

            > eiran dzieki, zwrocilea moją uwage na sprawe ktorą pominolem. przekonuje mnie o
            > na tym bardziej ze niewiele na tą chwile da się powiedziec.
            > Niestety i tak jako z niezwykloscia dzialan nie da sie na.koniec mawet nic powi
            > edzieć.

            Przykro mi - niby są tu jakieś polskie wyrazy, w formie mniej lub bardziej zbliżonej do reguł ortografii. Ale w całości - nie da się tego zrozumieć.
        • eiran Re: koronawirus - statystyka 19.03.20, 12:23
         Jakiego aspektu nie podnosiłeś, mianowicie? Pytałeś o autorytety mówiące o wysokiej zakażalności. Podałem przykład takiego autorytetu jednocześnie podpowiadając sposób, w jaki mógłbyś go zakwestionować. Czego nie rozumiesz? Tego co piszesz, czy tego co czytasz? A może żadnego z powyższych?.
       • snajper55 Re: koronawirus - statystyka 19.03.20, 12:41
        eiran napisał:

        > Christian Drosten, szef kliniki wirusologii w słynne berlińskiej klinice Charit
        > e, mówi o 60-70% zakażonych w populacji. (oczywiście nie teraz tylko w przyszło
        > ści).
        > Ale to lekarz - na pewno nie zna się na statystyce.
        >
        > www.welt.de/vermischtes/article206479693/Lanz-zu-Coronavirus-Moegliche-Todesfaelle-Kekule-widerspricht-Drosten.html
        >

        Cyba więcej. Zaraźliwość koronawirusa jest większa niż grypy (2.8 do 1.3) a jaki jest procent tych którzy mieli grypę?

        S.
    • snajper55 Re: koronawirus - statystyka 19.03.20, 12:33
     jotde3 napisał:

     > Nawet jeśli przyjąć że naprawde bylo 8 tys zgonow to niewiadoma jest ilośc zaka
     > rzonych.

     Nie ilość tylko liczba. Nie zakarzonych tylko zakażonych. A do czego ci potrzebna liczba zakażonych?

     S.
  • snajper55 Re: koronawirus - statystyka 20.03.20, 16:39
   kasianowik123 napisała:

   > W Korei takie dane już są na bieżąco, badają każdego obywatela, który miał styc
   > zność z koroną, zamiast wsadzać go na kwarantannę domową i czekać na rozwój sy
   > tuacji...

   To tak nie działa. Najpierw musi być kwarantanna, aby ewentualny chory nie zarażał a wirus miał czas aby się rozmnożyć. Test niczego nie wykaże, gdy wirusa jest mało.

   S.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka