andzialipka 15.02.07, 11:11 Czy czeka mnie za to jakaś sroga kara? W nocy przyjechała policja bo głośno słuchałam muzyki, i aby nie dostac mandatu nie otworzyłam im drzwi. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
gringo68 Re: cześć gajowy! 15.02.07, 11:16 Baleciki w leśniczowce? Misio doniósl czy zajączek...? Odpowiedz Link Zgłoś
yoma Re: cześć gajowy! 15.02.07, 15:03 Tym razem to nie gajowy. To ta, co jej pijana sasiadka krzesła wynosi, nie pamiętacie? Odpowiedz Link Zgłoś
nelsonek Re: cześć gajowy! 15.02.07, 15:26 Cos mi swita. A moze to zona/narzeczona Gajowego? :-) Odpowiedz Link Zgłoś
andzialipka Re: cześć gajowy! 15.02.07, 16:33 A witam, to ja. Tyle że tym razem to mnie sie zdarzyło nabroić... innym wolno a mnie nie? pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
nelsonek Re: cześć gajowy! 15.02.07, 18:02 Srac sasiadom na wycieraczke (w ramach rewanzu)) tez mozesz... andzialipka napisała: > A witam, to ja. Tyle że tym razem to mnie sie zdarzyło nabroić... innym wolno a > mnie nie? pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
andzialipka Re: cześć gajowy! 16.02.07, 18:27 taak, dobrze, świetna rada, dziękuję za radę Odpowiedz Link Zgłoś
nelsonek Re: cześć gajowy! 16.02.07, 19:37 To zadna rada. To tylko Twoje podejscie. andzialipka napisała: > taak, dobrze, świetna rada, dziękuję za radę Odpowiedz Link Zgłoś
andzialipka Re: cześć gajowy! 17.02.07, 10:36 Nie znasz tej kobiety, i nic ci do mojego podejścia. Odpowiedz Link Zgłoś
nelsonek Re: cześć gajowy! 17.02.07, 18:33 Pewnie, ze nic mi do Twojego podejscia, ale moge stwierdzic jakie ono jest? A moze nie pozwolisz mi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: Nie otworzyłam dzrzwi policji! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.07, 11:18 A może to byli przebierańcy nasłani przez sąsiadke?:))) Nic ci nie grozi. Odpowiedz Link Zgłoś
wielki_czarownik Mandat i tak możesz dostać. 15.02.07, 11:27 I tak ci mogą wystawić. Mandat zaoczny, albo jutro dzielnicowy przyjdzie i wystawi. Przypuszczam, że za chamstwo dostaniesz wyższy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Waldek Re: Mandat i tak możesz dostać. IP: *.slowianin.pl 15.02.07, 11:34 Powinnaś mieć sprawę w Sądzie,za zakłócanie ciszy. Jakim prawem nie dajesz spać innym.Wyrżnąć takie badziewo do 5-go pokolenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ellam Re: Mandat i tak możesz dostać. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.07, 11:38 Waldi! Pszczoła Cię użądliła? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wujek dobra rada Re: Nie otworzyłam dzrzwi policji! IP: 217.153.76.* 15.02.07, 11:43 Powiedz im, że nie słyszałaś dzwonka bo ktoś z sąsiadów za głośno słuchał muzyki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: głośny_sąsiad to samo chciałem napisać! ;-) IP: *.olsztyn.mm.pl 15.02.07, 11:45 Odpowiedz Link Zgłoś
andzialipka Re: Nie otworzyłam dzrzwi policji! 15.02.07, 11:51 No, kurde mol, cos musze wymyslic na wypadek jak by postanowili jeszcze raz mnie dowiedzić... może jakoms herbatke zaparze alboco... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zły dziwne że nie wyważyli drzwi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.02.07, 13:27 baju baju baju... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Majka Się nie stresuj :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.07, 14:46 Jeśli nie mieli nakazu rewizji to nie musialas otwierać :) Nie przyjda jeszcze raz na pewno, w protokule zanotowali sobie że nikt im nie otworzył i tyle. Mają wazniejsze sprawy niż nachodzenie głośnych sąsiadów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: left Re: Się nie stresuj :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.07, 14:48 Nie wiem, jak to jest z tym nakazem rewizji w Polsce, ale chyba trochę inaczej niż w amerykańskich filmach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Majka Re: Się nie stresuj :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.07, 14:49 To poszukaj przepisu i daj linka. Odpowiedz Link Zgłoś
betka801 Re: Się nie stresuj :) 15.02.07, 15:12 Niesamowite jak współczujecie niewychowanej pannicy,niestety i jak udzielacie dobrych rad,żeby ją"glina"nie prześladowała. Skarżycie się na młodzież niewychowaną,jak tak można,a kto z Was pomyślał o ludziach,którym zakłócała ciszę nocną,do której mają prawo. Wypowiedż autorki postu cyt."jakomś herbatkę zaparze",mówi sama za siebie. Mimo tych mądrych rad,nie uniknie kary na pewno. Nie ma znaczenia,czy wpuściła policję,czy nie,jest już zanotowana,teraz tylko zależeć będzie od desperacji sąsiadów i sumienności dzielnicowego. Życzę jej z całego serca,żeby kary nie uniknęła. Odpowiedz Link Zgłoś
nuova Re: Się nie stresuj :) 15.02.07, 15:33 Popieram Betkę. Niech nikt mi nie mówi, ze puścić ciszej muzyki nie da się o 22:00. Choć sama nie mieszkam w bloku, to umiem usznowac ciszę nocną, czytaj: do 22 robie co mi sie podoba, ale o 22:00 basta. Każdy ma prawo do odpoczynku z różnych powodów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Majka Re: Się nie stresuj :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.07, 17:55 Tez nie popieram bo sama kiedyś osobiście zadzwoniłam na policję aby uciszyć sąsiadów którzy o 2 w nocy w dzień powszedni!! robili sobie dyskotekę :) Ale post potraktowałam żartobliwie i nie będe się tutaj zaperzać i zapowietrzać - bo po co. Panienka już się i tak dostatecznie boi i pewnie więcej tego nie zrobi ;) A policja jej nie ścignie, bo za takie rzeczy nie ścigają więc nie opowiadajcie bredni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stuara Re: Się nie stresuj :) IP: 62.233.214.* 16.02.07, 11:19 Nie masz racji, do 22.00 też nie możesz robić co Ci się podoba, bo do 22.00 hałasy bez uzasadnienia (głośna muzyka, słyszana w innych mieszkaniach) to zakłócanie spokoju a od 22.00 to zakłócanie ciszy nocnej. Zarówno jeden jak i drugi porzypadek podlega karze na żądanie osób poszkodowanych, którym Twoje zachowanie utrudnia życie. Należy pamiętać, że mieszkając wśród ludzi a nie w chałupie na uboczu na wsi, należy bardziej myśleć i szanować prawa innych ludzi do spokoju. Odpowiedz Link Zgłoś
nuova Re: Się nie stresuj :) 16.02.07, 13:00 Po 1-sze nikt sie na mnie nie skarzy. Po 2-gie zle zrozumialas/es moj post - nie robie rzewnie, co mi sie podoba, nie halasuje, tylko jesli chodzi o muzyke, to nie stresuje sie tym, ze ktos mogłby zwrocic mi uwage za natezenie glosu, bo puszczam ją na tyle, ze nie przeszkadza sasiadce (nawiasem mowiac jedynej jaka mam, hehe). Po 3-cie mieszkam w centrum miasta, a nie na zadnej wsi - nie wiem skad ci sie to wzielo :P Odpowiedz Link Zgłoś
andzialipka Re: Się nie stresuj :) 15.02.07, 16:04 Dzieki Majka za radę, wiem już że mogłam im nie otworzyć. Teraz tylko czekać na jakiś list polecony... mam nadzieję że masz rację i nie będzie im się chciało tego ciągnąć dalej! Ja uważam że nie powinni mnie karać mandatem bo przyjechali bez ostrzeżenia nikogo, a podobno za pierwszym razem mandatu nie dają tylko ostrzegają... pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brum Re: Się nie stresuj :) IP: *.chello.pl 15.02.07, 16:15 Bez ostrzeżenia? A ty oczywiście nie wiesz, że obowiązuje cisza nocna i tym hałasem naruszasz przepisy obowiązujące w bloku? Trzeba może jaśnie pani z Koziej Wólki udzielić imiennego przeszkolenia, co? Normalnie nóż się w kieszeni otwiera! Odpowiedz Link Zgłoś
andzialipka Re: Się nie stresuj :) 15.02.07, 16:31 A co cie to obchodzi do cholery! Zajmij sie swoimi sąsiadami i im urządzaj szkolenia! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brum Re: Się nie stresuj :) IP: *.chello.pl 15.02.07, 17:16 andzialipka napisała: > A co cie to obchodzi do cholery! Zajmij sie swoimi sąsiadami i im urządzaj szko > lenia! Nikim nie muszę się zajmować, mam na szczęście kulturalnych sąsiadów, którzy wiedzą co to jest cisza nocna. Skoro tak lubisz słuchać głośnej muzyki, zafunduj sobie słuchawki, chyba cię stać? Jeszcze raz powtarzam, szkoda, że nikt cię nie nauczył kultury! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Majka Re: Się nie stresuj :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.07, 17:57 Owszem ostrzegają. I amm nadzieje że więcej już nie będziesz puszczac głośnej musyki po 22. Sąsiedzi mogą jeszcze na ciebie donieść do administracji i napisac skargę a jak skargę podpisze kilku lokatorów to jesteś ugotowana. Bardziej się bój administracji niż policji. Odpowiedz Link Zgłoś
andzialipka Re: Się nie stresuj :) 15.02.07, 19:31 > c > skargę a jak skargę podpisze kilku lokatorów to jesteś ugotowana. Bardziej się > bój administracji niż policji. Nieee bo sasiedzi mnie lubią, nie jestem taka zła jak niektórzy sobie wyobrażają. Nasz naród strasznie lubi dramatyzować dlatego nawet z nimi nie podejmuję polemiki. Tylko jedna się taka wieśniara trafiła która zawsze dzwoni o byle co. Swoją drogą zaczęłam jej robić na złość więc nawet się nie dziwię. Także skargi nie napiszą napewno. Raczej boję się mandatu bo kasy szkoda na takie bzdury. Pzdr! Odpowiedz Link Zgłoś
wielki_czarownik Ale chrzanisz 15.02.07, 17:51 Policja nie musi mieć nakazu. Wystarczy legitymacja. Za dużo filmów z USA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Majka Udowodnij IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.07, 17:59 Pokaż mi taki przepis. Cały czas czekam. Jeśli jest to ok. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: Udowodnij IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.07, 08:32 nie poda Ci takowego, bo takiego przepisu nie ma.Policjant nie może wejść do domu,bez twojej zgody jeśli nie zachodzi obawa popełnienia przestępstwa.Chyba,że ma nakaz przeszukania.Policjant zawsze musi się zapytać"Czy możemy wejść":))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kjhioudio Re: Ale chrzanisz IP: *.jmu.ac.uk 16.02.07, 10:07 > Policja nie musi mieć nakazu. Wystarczy legitymacja. No nie wiem. Do nas kiedys, jeszcze na studiach, tez przyjechala policja, otworzylismy i nawet zapraszalismy na impreze, ale nie weszli. Mowili, ze im nie wolno. Tylko sobie stali na progu Odpowiedz Link Zgłoś
andzialipka Re: Ale chrzanisz 16.02.07, 18:31 No to zależy od nich!Jak zaprosisz to mogą wejść, wszystko zależy od nich samych. Tak samo z nakazem: jedni go załatwią szybko, inny po paru dniach ale napewno jak zechcą to wejdą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brum Masz szczęście IP: *.chello.pl 15.02.07, 15:24 Bo gdybyś mieszkała na mojej klatce, to już dawno sąsiedzi sprawiliby ci manto. I to solidne, żebyś na długo zapamiętała!!!! I nikt by policji takim drobiazgiem (czytaj wszą) głowy nie zawracał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pingwinek Re: Masz szczęście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.07, 15:32 Prawdopodobnie skończy się tak, że zaaresztują cię w sądzie, przetrzymają 26 godzin, z czego 22 nielegalnie i ogólnie będzie wesoło.Z trollami tak robią :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brum Re: Masz szczęście IP: *.chello.pl 15.02.07, 15:47 Gość portalu: pingwinek napisał(a): > Prawdopodobnie skończy się tak, że zaaresztują cię w sądzie, przetrzymają 26 > godzin, z czego 22 nielegalnie i ogólnie będzie wesoło.Z trollami tak robią :-) Mnie, a za co? Andzilipki też nie, bo jest brzydka, więc co mają z nia robić przez 26 godzin? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Róża Re: Masz szczęście IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.02.07, 17:11 Stokrotka coś dawno się nie odzywała :) Ciekawe co u niej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: left Re: Masz szczęście IP: 62.29.168.* 15.02.07, 19:27 Teraz spamuje na forum wrocławskim i poznańskim. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: Masz szczęście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.07, 08:51 E jest tylko nową ortografie porzuciła.Widocznie była zbyt trudna w stosowaniu. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=29&w=57358677&a=57358677 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Majka ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.07, 18:00 A wtedy ona oskarżyła by cię o naruszenie nietykalności osobistej i sama byś wylądowała na Policji :))) Niezłe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Melka Re: ? IP: *.slowianin.pl 15.02.07, 19:10 A dlaczego uważasz,że brednie? Jest paragraf za zakłócanie spokoju społecznego,a drugi za zakłócanie ciszy nocnej. Policja ma prawo ukarać mandatem do 200 zł,a w razie dalszej niesubordynacji,ma prawo skierować sprawę do Sądu Grodzkiego. Jest prawo takie i nie kwestionuj.A może nie pocieszaj się. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Majka Re: ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.07, 01:05 Kto ja??? Ja nigdy nie miałam takich problemów, tzn nikt nigdy na mnie nie skarżył, jestem bardzo grzecznym lokatorem :))) Policja ma prawo ukarać ale póki co jeszcze jej żadnego mandatu nie wręczyła więc nie wiem o czym mowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan Re: Nie otworzyłam dzrzwi policji! IP: 195.245.213.* 15.02.07, 16:56 Zapewne dostaniesz wezwanie do sądu grodzkiego. I to, że nie odbierzesz listu nic ci nie da. Jak się nie stawisz, to najpierw będzie grzywna, a jak sie nie stawisz to sąd może cię kazać doprowadzić przez policje. I wtedy te drzwi ci wyważą Odpowiedz Link Zgłoś
uyu Re: Nie otworzyłam dzrzwi policji! 15.02.07, 17:12 A jak sie postaraja to skaza zaocznie i nalicza odsetki za kazdy dzien zwloki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Majka Co za brednie, nie mogę :D n/t IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.07, 18:01 Odpowiedz Link Zgłoś
yoma Re: Nie otworzyłam dzrzwi policji! 15.02.07, 18:49 I właściciel mieszkania ściągnie z ciebie za te drzwi. Odpowiedz Link Zgłoś
andzialipka Re: Nie otworzyłam dzrzwi policji! 15.02.07, 19:35 Taa sama siebie podam do sądu żebym sobie zapłaciła za swoje drzwi! hahaha! apropos drzwi, to gdy oni pukali były całkiem otwarte... wystarczylo złapać za klamkę... więc nie wymyślajcie proszę, chcialabym uzyskać jednoznaczną odpowiedź czy muszę otwierać policji drzwi! Odpowiedz Link Zgłoś
andzialipka Re: Nie otworzyłam dzrzwi policji! 15.02.07, 19:33 Dlaczego mam dostać wezwanie? Czy mam obowiązek otworzyć drzwi policji? Odpowiedz Link Zgłoś
yoma Re: Nie otworzyłam dzrzwi policji! 15.02.07, 20:58 Nie masz. A wtedy oni mają obowiązek przysłać ci wezwanie :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ac Re: Nie otworzyłam dzrzwi policji! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.02.07, 21:21 A ponieważ sama już kiedys przyznałaś, że esteś "recydywistką" i miałas i police, i płaciłas mandaty, sprawa może trafić do sądu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Majka Re: Nie otworzyłam dzrzwi policji! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.07, 01:12 Gdzie się przyznała? Bo ja nie zauważyłam. Pisała że zdarzało jej się mieć na pieńku z jedną sąsiadką ale o wcześniejszych wizytach policji nic nie wyczytałam. Całe to strszenie przez niektórych nadgorliwych jest dosyć zabawne bo nie sądzę aby policja zajmowała sie ściganiem takich dupereli. Może by się nią zainteresowali gdyby mieli wezwania co tydzień, ale nie po 1 zdarzeniu. Odpowiedz Link Zgłoś
yoma Re: Nie otworzyłam dzrzwi policji! 16.02.07, 17:19 Pisała, piosała, w tym watku o sąsiadce. Bardzo malowniczo zresztą :) Odpowiedz Link Zgłoś
chwila.pl Re: Nie otworzyłam dzrzwi policji! 16.02.07, 18:38 Gość portalu: Majka napisał(a): > Całe to strszenie przez niektórych nadgorliwych jest dosyć zabawne bo nie sądzę > aby policja zajmowała sie ściganiem takich dupereli. Przykro o tym mówić, ale Policja głównie zajmuje sie takimi sprawami, bo tylko takie sprawy mieszczą sie w ich kompetencjach i kwalifikacjach zawodowych. Reszta spraw, wymagających inwencji, pomyślunku, umiejętności kojarzenia faktów, czy też szeroko rozumianej wiedzy leży sobie odłogiem, niestety... Odpowiedz Link Zgłoś
cytadela.panx.ok Re: Nie otworzyłam dzrzwi policji! 15.02.07, 21:18 Może kiedyś przyjdą jeszcze raz albo wyślą wezwanie bo ktoś będzie chciał tą sprawę zamknąć,zobaczą że jesteś normalna i udzielą ci ustnej reprymendy. Odpowiedz Link Zgłoś
elam1 Re: Nie otworzyłam dzrzwi policji! 16.02.07, 11:47 A dlaczego nie otworzyłaś drzwi, skoro miałaś odwagę słuchać głośno muzyki, to powinnaś mieć tyle odwagi, żeby rozmawiać z policją. A może ktoś w czasie sluchania przez Ciebie głośnej muzyki, żle się czuje, np. choroba wymaga ciszy, spokoju, a Ty słuchasz i nie koniecznie 22- 6, ale ktoś wcześniej napisał o zakłocaniu spokoju 6-22, Ty masz prawo słuchać, a ja mam prawo wypocząć po dniu pracy, lub w czasie choroby. Ile masz lat 20-30, poczekaj, zycie płynie szybko, nie życzę Ci choroby, ale z nabywaniem lat, nabywamy też różne dolegliści, a obok lub z góry będzie młodzież - której "wszystko wolno"? Odpowiedz Link Zgłoś
andzialipka Re: Nie otworzyłam dzrzwi policji! 16.02.07, 18:39 Masz rację. Co do policji to faktycznie już u mnie bywała, wiem że nie ma znaczenia że sąsiadka się poprostu odgrywa, jest przewrażliwiona i sama imprezuje. I to nie w kilka osób , ale w kilkadziesiąt w bardzo małym mieszkaniu. No nic, wobec tego mogę się spodziewać wszystkiego, różnie to z nimi bywa, dzieki wszystkim za rady mi pozostaje czekać i żałować. Chyba zacznę uczyć się na błędach... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: p Re: Nie otworzyłam dzrzwi policji! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.07, 22:09 Żałowac ? Czego ? Lepiej żałować , że się grzeszyło , niźli żałować, że się nie grzeszyło. Odpowiedz Link Zgłoś
renebenay Re: Nie otworzyłam dzrzwi policji! 17.02.07, 11:51 Zawsze mozesz powiedziec ze,nie otwierasz pijakom. Odpowiedz Link Zgłoś