Dodaj do ulubionych

Jak uczczono rocznicę ludobójstwa na Wołyniu!!!

12.07.08, 13:35
Zorganizowano XIX Festiwal Kultury Ukraińskiej, którego główne koncerty odbędą
się w dniach 12 i 13 lipca w Operze Leśnej w Sopocie.
Patronat honorowy nad imprezą objęli:
- prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński oraz
- prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko.

Impreza będzie się odbywała w okresie kulminacyjnym obchodów 65 rocznicy rzezi
wołyńskiej dokonanej przez ukraińskich nacjonalistów na ludności polskiej w
latach 1942-1944.

Więcej:
www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20080709&id=po01.txt
Obserwuj wątek
    • Gość: Lnea Re: Jak uczczono rocznicę ludobójstwa na Wołyniu! IP: 83.136.224.* 12.07.08, 14:54
      Interpretacja Dziennika akurat nie jest ani miarodajna ani
      prawdziwa ....
      • mg2005 Re: Jak uczczono rocznicę ludobójstwa na Wołyniu! 12.07.08, 15:04
        Gość portalu: Lnea napisał(a):

        > Interpretacja Dziennika akurat nie jest ani miarodajna ani
        > prawdziwa ....

        dlaczego ?...
        To nie interpretacja, to fakty!
        • Gość: Lena Re: Jak uczczono rocznicę ludobójstwa na Wołyniu! IP: 83.136.224.* 12.07.08, 15:34
          "W 65. rocznicę ludobójstwa UPA na Polakach na Wołyniu Związek
          Ukraińców w Polsce organizuje huczny Festiwal Kultury Ukraińskiej
          Schetyna płaci za pisanie o "polskich bandytach" z AK"

          To są te fakty ????
          • edico Re: Jak uczczono rocznicę ludobójstwa na Wołyniu! 12.07.08, 18:25
            Schetyna płaci a prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński przejmuje
            honorowy patronat nad imprezą.
      • edico Re: Jak uczczono rocznicę ludobójstwa na Wołyniu! 12.07.08, 15:26
        Jest to gazeta, do której nie mam zaufania. Tym razem zrobiłem wyjątek z tego
        względu, że organizowanie Festiwal Kultury Ukraińskiej w rocznicę rzezi
        wołyńskiej pod patronatem prezydenta Lecha Kaczyńskiego stawia pod znakiem
        zapytania jego świadomość tego, co robi. Nie mam nic przeciwko takim festiwalom,
        ale takie zestawianie jest najzwyklejszym draństwem kpiącym z tragedii i pamięci
        pomordowanych!!!

        Nie jest to zresztą jedyny artykuł w prasie poddający w wątpliwość zasadność
        takiego działania prezydenta i jego urzędu. Jest to kolejny bardzo poważny minus
        w okresie jego prezydentury kładący się cieniem na całą opcję, którą całym swoim
        majestatem tak wspiera.
    • mg2005 Re: Jak uczczono rocznicę ludobójstwa na Wołyniu! 12.07.08, 15:02
      >>Związek Ukraińców w Polsce wydaje pismo pt. "Nasze Słowo", w
      którym obraża polskich polityków, Polaków nazywa mordercami, a Armię
      Krajową - bandytami. Zdecydowanie antypolskie nastawienie tej
      organizacji nie jest jednak przeszkodą do korzystania z państwowych
      funduszy. Pismo od lat jest dotowane z budżetu państwa, tylko w tym
      roku kwotą 360 tys. złotych. 12 lipca w Operze Leśnej w Sopocie
      rozpocznie się XIX Festiwal Kultury Ukraińskiej, którego
      przygotowaniem zajmuje się Komitet Organizacyjny powołany przez Radę
      Główną Związku Ukraińców w Polsce. Patronat honorowy nad imprezą
      obejmie prezydent Lech Kaczyński. Środowiska kresowe zwracają uwagę,
      że to kulminacyjny moment tegorocznych obchodów rocznicy rzezi na
      Wołyniu<<

      Jednocześnie Prezydent Polski(!) wycofał swój patronat nad obchodami
      Holokaustu 100.000 Polaków - dokonanego przez Ukaińców ...
      Farbowany "patriota"...
      • edico Re: Jak uczczono rocznicę ludobójstwa na Wołyniu! 12.07.08, 15:44
        Geografię polityczną Lecha Kaczyńskiego ilustruje najlepiej mapa jego podróży. I
        tak najważniejszą stolicą jest dla prezydenta Wilno - na ponad 60 podróży aż 8
        zawiodło głowę państwa na Litwę, przy czym trzy razy wizyty miały miejsce w
        odstępie zaledwie dwóch miesięcy. Drugim najczęściej odwiedzanym krajem jest
        Ukraina (5 wizyt), dalej Czechy ex aequo z Niemcami i USA oraz Gruzją (po 4
        wizyty) przed Francją (2 wizyty). Wypada też wspomnieć o 7 wyjazdach na
        spotkania unijne w różnych stolicach Europy.
        www.polityka.pl/klub-samotnych-serc-pana-prezydenta/Lead33,933,261232,18/
    • mg2005 Re: Jak uczczono rocznicę ludobójstwa na Wołyniu! 12.07.08, 22:09
      www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20080712&id=po02.txt
      • mg2005 Re: Jak uczczono rocznicę ludobójstwa na Wołyniu! 12.07.08, 22:13
        "Kresowianie z rozczarowaniem przyjęli też informację o tym, że Sejm
        nie przyjął okolicznościowej uchwały w sprawie ludobójstwa na
        Kresach. Nie pozwolił na to Bronisław Komorowski, marszałek Sejmu,
        twierdząc, że może ona negatywnie odbić się na stosunkach polsko-
        ukraińskich. Ale też żaden z klubów parlamentarnych, nawet Prawo i
        Sprawiedliwość nie walczyło szczególnie w Sejmie o taki dokument,
        zajęte "wojną" o Zbigniewa Ziobrę. - Stanowisko pana marszałka nie
        jest czymś nowym, bo w 2003 r. również był przeciwny uchwale, która
        została wprawdzie przeprowadzona w Sejmie, ale nie była
        satysfakcjonująca dla Kresowiaków, ponieważ nie ujmowała prawdy
        historycznej. A jej unikanie oznacza, że nie oddaje się czci
        pomordowanym. Natomiast twierdzenie, że uchwała Sejmu popsułaby
        stosunki polsko-ukraińskie, jest - można by powiedzieć - tchórzliwe.
        Nie możemy bowiem być terroryzowani przez stronę ukraińską -
        powiedziała nam Ewa Siemaszko, autorka monumentalnych prac na temat
        ludobójstwa popełnionego przez Ukraińców na Polakach.
        - Nie ma w liście prezydenta Lecha Kaczyńskiego słowa o
        ludobójstwie - zamiast tego jest tylko "tragedia". Nie ma również
        określenia sprawców, są tylko ofiary. Nie wiadomo, dlaczego były
        takie ofiary. Poza tym prezydent odniósł się tylko do Wołynia,
        pomijając Małopolskę. Słowo "ludobójstwo" nie może przejść władzy
        przez gardło. Jeśli by się zamieniło słowo "Wołyń" na coś innego, to
        to przemówienie również mogło być wygłoszone na inną okoliczność -
        mówi Ewa Siemaszko.
        Znamienny był też udział przedstawiciela rządu ukraińskiego w
        obchodach. Wprawdzie ambasador Ukrainy Olexander Motsyk przybył na
        uroczystości, ale nie złożył wieńca u stóp pomnika żołnierzy AK oraz
        ofiar rzezi wołyńskiej."
    • Gość: MAJECZKA SUper to iloraz inteligencji IP: 194.254.137.* 24.07.08, 15:26
      szukasz pracy?
      • Gość: * Re: iloraz inteligencji wsadź se w buty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.08, 16:56
        Jak szukasz pracy, to zgłoś się do mnie. Uprzedzam, że g... obchodzą mnie twoje
        ilorazy bez względu na ich dodatnie czy ujemne wartości, do póki nie pokażesz,
        że potrafisz zarobić przynajmniej na siebie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka