01.05.12, 08:21
Pierwszego maja, słonecznie, świątecznie, kolorowo witam wszystkich Forumowiczów i życzę wszystkiego co dobre i miłe. smile aga
Obserwuj wątek
    • stedo Re: Wiwat Maj 02.05.12, 22:00
      www.youtube.com/watch?v=2w3dD3H5ntw
      www.youtube.com/watch?v=RvOaIABDeJI&feature=related
      www.youtube.com/watch?v=RvOaIABDeJI&feature=related
      • iryska2604 Re: Wiwat Maj 03.05.12, 11:11
        Pięknie wiosennie zagrałaś - az sie dusza raduje. Dalej deszczu ani kropelki, wszystko wysycha. Jesssst nadzieja bo poranek pochmurny ale ciepły. Miłego dnia!
                  • aga-kosa Re: Wiwat Maj 05.05.12, 12:36
                    W mojej Pyrlandii miło spokojnie i na tyle ciepło,że praca panom od ocieplania budynku nie sprawia kłopotu.
                    Jak miło patrzy się na zadowolonych pracujących. Panowie mają chyba na akord płacone.aga
                        • alfredka1 Re: Wiwat Maj 06.05.12, 13:07

Aż serce ściska z zazdrosci.... pięknie masz.
                          Balkonu nie mamy-, żyjemy wspomnieniami z Z. gdzie był ogroomny taras i niewielki ogródek.
                          Pogoda u nas przedziwna, trochę świeci, trochę pada, ziąb okropny. Wczoraj wznowili grzanie !!! troche dziwne ale przyjemne.
                          Pozdrawiam wszystkich smile-

• anoagata Re: Wiwat Maj 08.05.12, 08:47
                                          Maj jest cudowny!!! Połamały sie mi okulary komputerowe i mam trudności z czytaniem i pisaniem,mam nadzieję że to długo nie potrwa.Dobrego dnia!!!!
                                            • iryska2604 Re: Wiwat Maj 08.05.12, 11:50
                                              Oj,mam dzis podły dzień - czekamy na lekarza bo nic nie jest lepiej. Dyspozytorka na pogotowiu poleciła zeby najpierw obejrzał go lekarz rodzinny. Sam nie jest w stanie jechac ,ja glupia baba -zrobiłam kurs a na egzaminy nie poszłam bo sie rozchorowałam a potem sobie odpusciłam i teraz pluje w brodę. No nic, poczekamy.
                                                • iryska2604 Re: Wiwat Maj 08.05.12, 19:36
                                                  Wcześniej zawołałam pogotowie bo poczytałam w internecie, i nie chciałam dłuzej czekać.Przechodzi badania, jutro rano pojadę to czegos sie dowiem. Denerwuje sie bo wygląda mi to na powazną sprawę.
                                                  • anoagata Re: Wiwat Maj 08.05.12, 21:17
                                                    Jaguś,nie siadałam na żadne okulary,po prostu mi spadły na płytki i oprawka rozleciała się na 3 cząsteczki.Byłam u optyka,optyk wsadził mi...szkiełka do nowej oprawki i po kłopocie.
                                                  • jaga_22 Re: Wiwat Maj 09.05.12, 14:04
                                                    Mam 4 pary okularów,ale najlepiej mi pasują te z apteki.
                                                    Nie wiem co to będzie jak mi się połamią,bo nie wiem ile mają dioprii.
                                                    Te co zrobiłam w Optyku są za mocne,do czytania też za mocne mi zrobili,
                                                    a może wzrok mi się poprawił?wink ale to raczej niemożliwe.
                                                    Miłej środy życzę. http://s14.rimg.info/3dd83901e207fd0c7802a41e7fe93cc5.gif
                                                  • iryska2604 Re: Wiwat Maj 09.05.12, 18:05
                                                    Mam to samo - prawe szkło jest za mocne, chyba trzeba nowe.Szkoda bo sa od razu do komputera. No i do kompa siadam w takich wąziutkich z Rossmana. Z mężem nie jest tak tragicznie, lezy jeszcze pod kroplówką, Jakies 2 - 3 dni i powinien być w domu.Tak mówi lekarz. Ale ze go nigdy zołądek nie bolał...
                                                  • anoagata Re: Wiwat Maj 09.05.12, 21:09
                                                    Jaga,ja mam okularów sztuk 3 , do chodzenia 5 di. do kompa 6,5 di a do czytania pism 9 di.
                                                    Szkła-plastiki,bo w normalnych bym wyglądała jak Helka z Kopydłowa.
                                                    Wzrok kilka lat temu,faktycznie mi sie poprawił ale wtedy piłam długo sok z marchwi i jadłam marchewkę.
                                                    Okulary kupuję w optyku ale na receptę od okulisty.
                                                  • jaga_22 Re: Wiwat Maj 09.05.12, 21:58
                                                    Mnie zrobili do czytania na 6.5 jedno oko,a drugie oko 4-ka, ale są
                                                    i tak za silne.Dopiero po 7 latach od zrobienia
                                                    dobrze widzę mały druk,ale do czytania się nie nadają,
                                                    Drugie zrobiłam w swojej przychodni chyba 4-ki to do czytania,
                                                    a do komputera ,to mam chyba 3-ki.Do chodzenia nie używam,bo widzę
                                                    najlepiej na własne oczy.
                                                  • iryska2604 Re: Wiwat Maj 10.05.12, 18:19
                                                    U mnie też pięknie. Dziś mam dzień na odreagowanie. Tyle miałam planów ale potem pomyslałam że nic mnie przecież nie goni i mogę poleniuchować. Jutro znów planuję wycieczkę do szpitala bo nie wiem czy przed niedzielą go wypuszczą. Itak sie obijam a ze mna psy moje - nie odstępują mnie na krok.Teraz też leżą mi pod nogami.
                                                  • dorka556 Re: Wiwat Maj 10.05.12, 18:40
                                                    http://i45.tinypic.com/16qlaf.jpg

Tak wyglądają dzisiaj Czerwone Wierchy w zachodzącym słońcu.
                                                    Tutaj od poniedziałku też pięknie, słońce, ciepło. Wykorzystuję ten czas na koszenie ogrodu. A mam co kosić, prawie 1500m.
                                                    Szkoda, że trawa nie czeka, bo też chciałabym choć trochę poleniuchować.
                                                  • iryska2604 Re: Wiwat Maj 11.05.12, 14:48
                                                    Dorciu - masz przepięknie. Juz sie zastanawiałam gdzie sie podziałas...Tu dzis jakis obłed, słońca mało , na termometrze 32 stopnie, tak okropnie duszno ze wytrzymac nie można. I chyba cos gruchnie bo mnie wszystkie kosci i żyłki bolą.Byłam w szpitalu, nie jest zle - moze jutro bedzie w domu.
                                                  • aga-kosa Re: Wiwat Maj 12.05.12, 11:46
                                                    Byłam w lesie narwać ( czytaj nakraść bo pod ochroną) leśnych konwalii. Na ogródku już przekwitają a te w lesie na wpół zielone. Na taki mały bukiecik na komunijny stół. Rozkosz patrzeć a w lesie wiosna szaleje... aga
                                                  • anoagata Re: Wiwat Maj 12.05.12, 19:22
                                                    Ziąb jest okropny,należało rozpalić CO.
                                                    Byłam na kiermaszu ogrodniczym z loterią,gdzie każdy los wygrywał.Wylosowałam ładną koszulkę mężowi,ale baba oszukała mnie na 5 szt kapust czerwonych.
                                                    Miłego wieczorku!
                                                  • iryska2604 Re: Wiwat Maj 12.05.12, 19:28
                                                    No i widzisz - jak to nic nie ma za darmo. Na jednym zarobisz,na drugim stracisz...
                                                    Wczoraj chciałam wieczorkiem posiedzieć przy komputerze, poklikac a tu jak nie gruchnie !!!
                                                    Spanikowałam i poszłam do łozka. Lało okrutnie,grzmiało a ja jeszcze byłam samiutka w domu i czasem mi bylo nieswojo.Dzis juz przywiozłam męza to mi razniej.Chyba mu zołądek wraca do normy bo mówi ze jest stale głodny.A tu dietka...
                                                  • anoagata Re: Wiwat Maj 12.05.12, 19:40
                                                    Irysko, 'mój' na żołądek choruje chyba ze 30 lat.
                                                    Nie wolno mu się denerwować,ciężko pracować,pić kawy i jeść smażonego.
                                                    Właściwie to przestrzega tylko -ciężko pracować- a smażone to wszystko...nawet polędwicę wędzoną usmaży do zjedzenia, kaw pije ze 6 na dobę i ze 40 fajek spali ,jeżeli chłop jest głodny to go nakarm i będzie żył aż do śmierci.
                                                  • iryska2604 Re: Wiwat Maj 13.05.12, 12:59
                                                    Ja mu tam nie żałuję ale najpierw mu podgoję ten żołądek i póki co bedzie miał szlaban na smażone, kawkę i piwko.Cięzko nie pracuje a wściekać sie nie bardzo ma o co chyba ze mu wsiadam na beret. A czasem trzeba. Nakarmiłam go póki co zupką jarzynową i chyba mu było mało bo juz sie dopomina wiec lecę kończyć tą potrawkę z kurczaka.
                                                  • lusia_janusia Re: Wiwat Maj 14.05.12, 08:02
                                                    Z pieknym sloncem WAS witam.
                                                    Mam nadzieje ze sie wpisalam w odpowiednia przegrodke.
                                                    Z poniedzialkiem nowe plany i zajecia, najprawdopodobniej wpadne
                                                    troszke pozniej, bo jestem dzisiaj niania dla malego pieska, i juz mnie
                                                    szczekaniem pogania na przechadzke z rana-
                                                    -do napisania-cdn........
                                                    -Lusia-
                                                  • aga-kosa Re: Wiwat Maj 14.05.12, 10:37
                                                    Irysko, jak moje szczęście miało wrzody na dwunastnicy ( ponad 25 lat temu) kupowałam "MILUPA" dla dzieci od 9 m - ca życia. Zalewał sobie na śniadanie wodą i twierdził, że mu smakuje.
                                                    Wrzodów dawno nie ma.
                                                    Teraz są jakieś kaszki dla niemowląt zalewane wodą ale to musiałabyś zapytać jakąś młodą mamę.
                                                    Wróciliśmy z komunii u trzeciego wnuka i żyjemy. Mąż mi w ogródku kwiatowym sadzi dynie bo po remoncie do jesieni nic więcej nie urośnie a tak będzie przyjemne z pożytecznym.smile aga
                                                  • iryska2604 Re: Wiwat Maj 14.05.12, 22:27
                                                    Nie miałam dzis czasu, trzeba było jakies zakupy zrobic, przy okazji wpasc do dziewczynek i tak dzień zleciał. Pogoda nienajgorsza. I chyba ma sie juz ku lepszemu .Jutro muszę popracowac w ogródku.
                                                  • lusia_janusia Re: Wiwat Maj 15.05.12, 09:16
                                                    Hej!!! dla WSZYSTKICH

U mnie piekne slonce,15 stopni, juz zaliczylam spacer po parku
                                                    z "maluszkiem" cudownie ptaki spiewaja. Tak ze sniadankowa
                                                    kawa smakuje szczegolnie przy spotkaniu z Wami-
                                                    -milego dnia zycze-
                                                    -Lusia-
                                                  • aga-kosa Re: Wiwat Maj 15.05.12, 09:52
                                                    W mojej części Pyrlandii chłodno ok 10 stopni. Ubrałam skarpety a pies myślał, że spacer i teraz szału dostaje. I chyba pojedziemy do lasu. Mąż strzyże trawę to co mu będziemy przeszkadzali.
                                                    Chrabąszczy brak. Nie będzie urodzaju na ziemniaki. Uśmiechy. aga
                                                  • anoagata Re: Wiwat Maj 15.05.12, 12:05
                                                    https://www.e-gify.pl/gify/przyroda/slonce/slonce23_%28www.e-gify.pl%29.gif
                                                    Na Mazurach trochę słońca jest,Zośka jest umiarkowanie znośna +17 st.
                                                    Uporałam się ze szczawiem,trochę za dużo narwałam ale ponoć od przybytku głowa nie boli!!
                                                  • lusia_janusia Re: Wiwat Maj 15.05.12, 14:07
                                                    Ja bym tez zjadla szczawiowej, jak odwiedzam mame zawsze jest'
                                                    szczawiowa i botwinka, przebojowe zupy za ktorymi zawsze tesknie.
                                                    szczaw mozna lekko podsmazyc i zamrozic na zimowy smak zupki.
                                                    -Lusia-
                                                  • iryska2604 Re: Wiwat Maj 15.05.12, 22:23
                                                    U mnie sporo szczawiu,zdażę jeszcze narwać - całe lato przede mną. Zośka dzis az taka zimna nie była, posadziłam sobie trochę porów,selerów i parę krzaczków pomidorów. Ogródek że chustka do nosa zakryc ale zawsze...Ładnie mi powschodził koperek,sałata marchewka i pietruszka. Jutro ciag dalszy, mam troche mieczyków do wsadzenia.
                                                  • lusia_janusia Re: Wiwat Maj 16.05.12, 09:40
                                                    Witam !!! SZANOWNE GRONO
                                                    Nowy dzionek z nowymi zadaniami, pogoda na razie przez
                                                    okno mozliwa, sloneczko rozjasnia chmury i zacheca do
                                                    spacerow, i bede je miala z "maluszkiem" od godz.14 do
                                                    jutra rano.
                                                    Milego dnia.
                                                    -Lusia-
                                                  • dorka556 Re: Wiwat Maj 16.05.12, 11:39
                                                    Tutaj też ponuro, ciemno, siąpi deszcz.
                                                    Aż wierzyć się nie chce, że w ub.tygodniu była taka cudowna letnia pogoda. Dobrze, że chociaż parę fotek wtedy zrobiłam, bo sama bym nie uwierzyła.
                                                  • alfredka1 Re: Wiwat Maj 16.05.12, 12:01
                                                    Heeej, słonecznie, wietrznie, zimno. W sobotę wyjeżdżamy więc nastrój całkiem dobry.Operacja dopiero w sierpniu więc udawać będę, że to nie moje oko bedzie kłute.
                                                    Lusieńko, a kto to Maluszek, prosze napisz...
                                                    Niedługo zrobimy spis nasz powszechny ilu nas jest.
                                                  • anoagata Re: Wiwat Maj 16.05.12, 14:12
                                                    https://www.e-gify.pl/gify/przyroda/pogoda/pogoda121.gif Mokro,zimno i ciemno.
                                                    W pobliżu mam duże rozlewisko koło lasu,rano byłam na żabim koncercie,głośno kumkały i rechotały.
                                                    Maluszek Lusi to chyba pieseczek.
                                                  • lusia_janusia Re: Wiwat Maj 16.05.12, 14:22
                                                    Zgadza sie DZIEWCZYNY, to corki "bebis" chuchaua pilnuje go
                                                    jak corka prcuje, a on jest swiadomy ze jest kochany i pozwala
                                                    sobie ze mna na czeste spacery, nie czekajac na wynaczona godzine. I jak
                                                    pogoda dopisuje to z nim posowam przez miasto. albo sam sobie wybiera
                                                    runde i do parku. O naszych pupilach mozna pisac tomy ksiazek.
                                                    <Juz wlasnie przyszedl i szczeka i musze z nim isc.
                                                    do napisania.
                                                    -Lusia.
                                                  • iryska2604 Re: Wiwat Maj 16.05.12, 19:02
                                                    A ja jednak wzięłam kijki i poszłam na spacer bo moje sunie tak litościwie na mnie patrzyły.Jak zobaczyły ze ubieram adidasy to widac było ze im sie pyski smieją. Zrobiłam parę fotek ale coś kiepsko mi dzis internet chodzi. Teraz nawet słońce wyszło ale chłód!
                                                  • dorka556 Re: Wiwat Maj 17.05.12, 08:04
                                                    http://i46.tinypic.com/11hs2vk.jpg

Anoagata, cieszyłabym się, gdyby u mnie padał deszcz.
                                                    Niestety tu pada mokry, ciężki śnieg. Wszystkie krzaki, kwiaty leżą pokotem na ziemi.
                                                    3 lata temu była podobna sytuacja. W październiku spadł ciężki śnieg, gdy jeszcze liście były na drzewach, łamał je jak zapałki. Smreki też.
                                                  • aga-kosa Re: Wiwat Maj 17.05.12, 08:32
                                                    Jejku! Dorko, moja część w Pyrlandii słoneczna. Dzisiaj zasadzę dynie w ogrodzie kwiatowym. U nas kwiaty zniszczyła ekipa murarzy. Jest za ciepło bym coś innego flancowała. aga
                                                  • lusia_janusia Re: Wiwat Maj 17.05.12, 09:33
                                                    Witam SZNOWNE GRONO
                                                    w czwartkowe swieto u mnie

Ten wybryk natury u Dorki to mnie zaskoczyl o tej porze roku.
                                                    Ale na nature nie ma rady.

JAGO To zdjecie przypomina Rudiego,Dorki kota, miejmy nadzieje,
                                                    ze biedaczysko nie marznie.

Milego dnie i nastrojow niezaleznie od pogody dla wszystki
                                                    zycze.
                                                    -Lusia-
                                                  • iryska2604 Re: Wiwat Maj 17.05.12, 12:05
                                                    Tu jest 11 st. ale wieje silny wiatr i jest piekielnie zimno.Chyba trzeba będzie w piecu napalic czy co bo naprawdę w domu zaczyna się robić chłodno.Ubrałam sobie dzis taka długą spódnicę z polaru, kamizelę...
                                                  • anoagata Re: Wiwat Maj 17.05.12, 12:17
                                                    Bożeszszsz ty móóój,Dorko,aż spojrzałam w jakim Ty końcu świata jesteś a tu proszę,Zakopane.
                                                    U mnie tem. 9 st. w piecu sie pali,a w nocy zapowiedzieli przyyymrozki.
                                                  • alfredka1 Re: Wiwat Maj 17.05.12, 16:14

Pamiętam maje i czerwce takoż, kiedy to posniezyło w Taterkach naszych kochanych.
                                                    Już pakujemy sie, dolozylismy trochęciepłych rzeczy. Wysoko nie pójdziemy bo pod tym śniegiem kamienie obłodzone. Ale widoko jaaaaakie!
                                                    Dorka, kwiatki Twoje sa z zimnego chowu i niewiele zmarzmą. W przyszłym tygodniu zrobimy ogledziny.
                                                    W radio słyszałam, że dzieci przyjechały na wycieczkę w lekkich butkach ,bez ciepłego odzienia, bez rękawiczek i czapeczek. Ej, rodzice to nie maja wyobraźni, przeciez zapowiadali opady i parodniowe ochłodzenie.
                                                  • aga-kosa Re: Wiwat Maj 18.05.12, 09:10
                                                    Wczoraj od 10 rano radość mnie rozpierała i nastrój ten przeniósł się na dzisiaj.
                                                    Wyniczki lekarzowi się podobał - są w normie. Dostałam skierowanko na tomograf i już 1 06 będę miała zrobione. Mogłam mieć jeszcze 25 maja ale nie miałam w tym dniu wolnej chwili.
                                                    Można w Poznaniu sobie wybierać wink.
                                                    Te zdrobnienia są charakterystyczne dla poznańskiej służby zdrowia; wbijają igiełkę w żyłkę wcześniej uciskając rączkę. Bardzo mi się ta forma podoba.smile aga
                                                  • jaga_22 Re: Wiwat Maj 18.05.12, 13:04
                                                    No to mi po poznańsku też igiełkę w żyłeczkę wbijano,
                                                    też jestem ciekawa wyników lekko przestraszona.wink
                                                    Aga no bardzo się cieszę,że u Ciebie jak najlepiej i dalej idź tą drogą.big_grin
                                                    Miłego piątku Wszystkim.

http://i45.tinypic.com/2s65vv4.jpg
                                                  • iryska2604 Re: Wiwat Maj 18.05.12, 19:42
                                                    U nas całkiem znosnie dzis było.Byliśmy po wypis, zaraz sobie popatrzę na te wyniki mężowe. Aguś- tez jeżdziłam tam do Poznania na rezonans - do Cegielskiego. Cieszę sie z twoich wyników.http://s20.rimg.info/0087e245783523af5f071c4136182f59.gif
                                                  • iryska2604 Re: Wiwat Maj 19.05.12, 21:39
                                                    Wreszcie dziś maj znów był majem.Słonecznie, cieplutko - inaczej człowiek rano z łózka wstaje. Mróz oszczędził moje roslinki choć sąsiadka sie skarżyła ze jej co nieco wymarzło. I chcę was zmartwic - pokazały sie komary!
                                                  • xy.5 Re: Wiwat Maj 20.05.12, 10:21
                                                    Witam,niestety komary już są a oprócz tego kresowa specjalność meszki no i kleszcze;komarów trochę mniej,bo chłodno było.
                                                  • iryska2604 Re: Wiwat Maj 20.05.12, 11:30
                                                    O kleszczach to juz nie wspominam.Codzienny przegląd zwierzńca.
                                                    Dziś jest cudownie! Póki co kręcę sie po kuchni i tak pomału mam dosc tej diety. Zjadłabym sobie soczystego schaboszczaka...Aż mi slinka kapie.
                                                  • iryska2604 Re: Wiwat Maj 21.05.12, 19:49
                                                    A co to było za święto?
                                                    Łapki mnie bolą od cięcia zywopłotu, piła mi sie zepsuła i sekatorem... Jeszcze trochę zostało.Jutro ponoc ma padać i burze prorokują.
                                                  • chris.w2 Re: Wiwat Maj 21.05.12, 20:51
                                                    iryska2604 napisała:
                                                    > A co to było za święto? (...)

Oni piknikuja bez swieta. W kazdy weekend. W wybranym przez siebie parku w jednej z dzielnic. To taka ich kultura wspolnego wypoczynku i relaksu.

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/mc/hc/g1li/rbkCCUoScdcSwuwAFB.jpg
                                                  • iryska2604 Re: Wiwat Maj 22.05.12, 13:22
                                                    A wiesz ze idea wspaniała...Polacy jednak tego nie potrafią.
                                                    Upał. Postanowilismy przeczekac pod dachem - w salonie mam miły chłodek.Pierwsze
                                                    lata po budowie, zanim obroslismy drzewami siadałam pod i przy wentylatorze a czasem jeszcze mokry ręcznik...Teraz wkoło zieleń i jest w sam raz. Czy u was tez tak gorąco?
                                                  • anoagata Re: Wiwat Maj 22.05.12, 13:37
                                                    Zapowiadali grzmoty i deszcz od paru dni a tu nic i nic,posiałam dziś dużo trawy i wieczorkiem muszę to podlać.
                                                    Za oknem w cieniu mam 27,a w chatynce 24,czyli wchodzę z chłodka w chłód,to jest dlatego że chatę mam ocieploną,co daje zimą ciepło a latem chłodno.