Dodaj do ulubionych

Mniej niz zero

24.01.20, 10:28
Prof. Andrzej Rzepliński: "Kompetencje prawnicze ministra Ziobro są równe zeru"
Były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński skrytykował ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę za to, że uznał najnowszą uchwałę Sądu Najwyższego za nieważną. - Jaką on ma kompetencję, poza bezczelnością, do oznajmienia wszem i wobec w Polsce, że uchwała nie wywiera skutków prawnych? - powiedział Rzepliński.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25628663,prof-andrzej-rzeplinski-kompetencje-prawnicze-ministra-ziobro.html#s=BoxMMt2
Prof. Andrzej Rzepliński: Wykonaliśmy potężny krok, by wyjść z Unii Europejskiej

Były prezes TK odniósł się także do faktu, że Sejm skierował do prezydenta tzw. ustawę kagańcową, odrzucając przy tym uchwałę Senatu.

- Mam nieodparte wrażenie, że dzisiaj wykonaliśmy potężny krok w kierunku wyprowadzenia Unii z Polski. (...) Jak długo można tolerować pogłębiany przez grupę rządzącą w Polsce stan anarchii, niepewności w obrocie prawnym w tak skomplikowanym organizmie jak Unia Europejska? - mówił prof. Rzepliński.

Nie da się ukryc.


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
   • estella50 Re: Mniej niz zero 27.01.20, 08:33
    Chyba nocnym markiem jesteś, skoro dobrego dnia życzysz o 22,25 surprised Czy to może na zapas już na dziś? W takim razie dziękuję smile

    Dzisiaj prof. Hermeliński (sędzia TK w spoczynku), przyjaciel z młodości prezesa kilkakrotnie podkreślił, że niepodpuszczalne jest podejmowanie i kontynuowanie prywatnej znajomości prominentnego polityka z prezesem, czy sędzią TK (tak jak prezesa z Julią P.) I znamienne, że krytyka przez rządzących polskiego (i nie tylko) świata prawniczego nie dotyczy jakoś sędziów TK. Mimo, że byłoby za co.
    W ślad za tą krytyką, bezustannym wypominaniem jednostkowych negatywnych przypadków, idzie spadek społecznego zaufania i szacunku. Kurska telewizja bez ustanku niemal oczernia sedziów, oczernia też świat medyczny z prof. Grodzkim na czele. Nagonka na niego, bezprzykładne szukanie haków to właśnie sposób działania Ziobry z Kamińskim i podobnymi im wrednymi szkodnikami.
    • aga-kosa Re: Mniej niz zero 28.01.20, 09:32
     Jak w takiej sytuacji nie wierzyć Tomusiowi. Imponowało mu, że TAKIE SZYCHY zlecały mu zadania. Szalał na cały regulator. Co tracił Tomaszek to tracił, ale inni mogli się przy okazji obłowić.
     Teraz za wszystko "beknie" Tomaszek, bo nie ma żadnych nagrań ani poleceń na piśmie
     Miał trzydzieści parę lat, bez odpowiedzialności za cokolwiek - żonę ma od 2014 r - odbiło chłopakowi. Postanowił sobie, że za grzechy młodości odpokutuje, ale nie sam wink
     Sytuacja podobna jak w filmie Ranczo gdy Kozioł senatorem miał zostać
     Najbardziej czekam na rozwikłanie sprawy, że polecenia idą z Nowogrodzkiej, a ani papierka, ani nagrania nikt nie ma. Wyjdzie na to, ze wszelkie świństwa politycy PiSu robili na własny rachunek winkaga

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka