Dodaj do ulubionych

Taki scenariusz?

31.03.20, 20:06
Najpierw głosowanie korespondencyjne dla wszystkich, potem na siłę przeprowadzone wybory w chaosie i przy braku odpowiednich procedur. A dzień po wyborach wprowadzenie stanu wyjątkowego, który pozwoli na spacyfikowanie protestów społecznych i rozbicie władzy samorządów

wyborcza.pl/7,75968,25833911,co-bedzie-gdy-gowin-ulegnie-kaczynskiemu.html#s=BoxWyboImg4
W jakich nam czasach przyszło zyc...

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
    • estella50 Re: Taki scenariusz? 31.03.20, 20:18
      Czytam komentarze, a tam nikt nie zaprzecza tej tezie! To znaczy, że wszyscy (może niemal) spodziewamy się wprowadzenia stanu wyjątkowego, kiedy tylko będzie po 10 maja. I nawet ta epidemia sprzyja pisowcom, bo każe nam wszystkim siedzieć w domu, nie można się gromadzić, no i nie można wyjść na ulice z protestem.
      • alfredka1 Re: Taki scenariusz? 31.03.20, 22:03
        a może tak ???

.Kaczyński stworzył totalitarny ustrój oddający pełnię władzy dyktatorowi, ale dyktatorem będzie bardzo krótko.

Konsylia lekarskie nie podają do publicznej wiadomości informacji na temat stanu zdrowia polskiego władcy. Jednak komunikaty lekarskie nie są potrzebne do identyfikacji stanu zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Wystarczy obserwacja zachowania najbliższego otoczenia chorego. Od miesięcy trwa walka podjazdowa kandydatów do schedy po prezesie. Wynik tej walki ma niezwykle istotne znaczenie dla wszystkich polskich obywateli i szerzej dla całej Unii Europejskiej. Jest grupa kandydatów mających realną szansę na zostanie wszechmocnym prezesem PiS.

Liczącymi się kandydatami są przede wszystkim Ziobro, Morawiecki i Duda.

Kaczyński jest z natury tchórzem. Stad jego nienawiść do Wałęsy odważnego w sposób wręcz straceńczy. Tchórzliwość jest pozytywną cechą dyktatora. Kaczyński cofa się gdy napotyka zdecydowany opór. Nie wiadomo jak postępował będzie jego następca. Jeśli by miał nim być Ziobro, to uważam, że ten nie będzie skłonny do wycofywania wskutek oprotestowania jego decyzji.

Każdy z głównych kandydatów do spadku po umierającym Jarosławie Kaczyńskim znajduje się w innej sytuacji. I tak wg. obowiązujących przepisów. usunięcie premiera rządu to dla prezesa PiS 15 min. roboty i były premier jest nikim, albo korzysta z programu cela+.

W najlepszej sytuacji jest Duda ponieważ prezydenta nie można usunąć ze stanowiska na zasadzie widzi mi się zwykłego posła. Usunąć w 15 min. nie można. Zmusić do abdykacji można. Ziobro ma za sobą swoją osobną partię i większość resortów siłowych, ale nie możemy wykluczyć, że Kamiński wsadzi Ziobrze nóż w plecy. Kamiński także może mieć ambicje zostania bezwzględnym dyktatorem. Ułaskawiony zbrodniarz, zbrodniarzem jest nadal.

Nie jest wykluczonym, że śmierć Kaczyńskiego wyzwoli proces analogiczny do procesu zainicjowanego w sowietach przez śmierć Stalina i stanowisko prezesa PiS obejmie czarny koń (ktoś w rodzaju Chruszczowa).
        • estella50 Re: Taki scenariusz? 01.04.20, 15:21
          Kamiński (ten skazany) poinformował, że straż miejska przechodzi pod władztwo policji, to znaczy rządu. A więc kolejna ważna z dzisiejszego punktu widzenia kompetencja samorządu zostaje przejęta przez pisowców.
          Kolejny krok do rządów autorytarnych sad
                • alfredka1 Re: Taki scenariusz? 01.04.20, 19:53
                  Były prezes Trybunału Konstytucyjnego - prof. Andrzej Rzepliński - w liście otwartym domaga się, aby prezydent Andrzej Duda zwrócił się do Rady Ministrów o wprowadzenie na 30 dni stanu klęski żywiołowej oraz bezzwłocznie ogłosił, że nie podpisze uchwalonej przez Sejm ustawy antykryzysowej. Chodzi o zmianę Kodeksu wyborczego - czytamy na stronach "Rzeczpospolitej".

mądre . całość w Onecie
              • czuk1 Re: Taki scenariusz? 02.04.20, 10:30
                aga-kosa napisała: Straży miejskiej chyba płaci Urząd Miasta ? Jeśli przejdą pod policję, to miast
                > o powinno odetchnąć finansowo. Czy mam rację? aga

MASZ RACJĘ. Straż miejska mogłaby mieć uzasadnienie istnienia. Tylko trzeba im ustawowo przypisać zadania związane z bezpieczeństwem, ładem, porządkiem, ochroną środowiska w mieście.
                A więc -przejęcie funkcji dzielnicowych policjantów, nadzór nad zachowaniem młodzieży ( walka z nawykiem przekleństw na ulicy, likwidowanie kanałów przyszkolnego palenia papierosów i kupowania narkotyków, edukacja z zakresu etyki,....), oddziaływanie na poprawne zachowania kibiców sportowych, egzekwowanie porządku na posesjach, terenach zieleni i na ulicach, zapewnienie estetyki miasta (usuwanie szpetnych szyldów, nadmiaru reklam i zaniedbanych wystaw), walka ze smogiem, inżynieria ruchu drogowego (synchronizacja świateł regulujących), wszelkie zjawiska negatywne utrudniające funkcjonowanie miasta i życia mieszkańców bezdomni w piwnicach bloków, żebrzące dzieci i alkoholicy).
                Póki co SM jest kwiatkiem do kozucha a więc niepotrzebnym obciążeniem dla budżetu miasta.
                Jeśli tak będzie dalej .... to postuluję likwidację SM.

• dociek Re: Taki scenariusz? 02.04.20, 10:37
      Gdy naród w milczeniu się zarażał,
      wodzowie na nartach się bawili.
      Gdy wokół zaczęła zabijać zaraza,
      panowie w stolicy coś radzili.
      Gdy naród pojął: "jesteśmy chorzy",
      wodzowie na to: "my nie doktorzy"!
      Jak było dotąd - uleczcie się sami!
      My na to żadnych środków nie mamy.

[moje]

Specjalista [epidemiolog] szacuje, że epidemia w Polsce rozpoczęła się mniej więcej w drugiej połowie stycznia. To sugeruje, że jest mało prawdopodobne, iż pierwszy polski odnotowany przypadek zakażenia COVID-19 w dniu 04/03/2020 jest pierwszym zakażeniem COVID-19 w Polsce, i że w tym dniu takich zakażeń było dużo więcej – przekonuje.

Mostowy podkreśla, że obecnie mamy duży stopień niedoszacowania przypadków choroby. Obliczył, że w oficjalnych raportach brakuje nam 50-75 proc. rzeczywistych przypadków.

--
      Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus. I nigdy w małej ilości. (Michaił Bułhakow)
      • estella50 Re: Taki scenariusz? 02.04.20, 11:02
        Nie jestem specjalistką, sądzę jednak, że tej tezie nie można zaprzeczyć. Biorę tutaj pod uwagę także zgony w domach bez potwierdzenia przyczyny testem, zgony z powodu np układu krążenia, co jest jednym ze skutków wirusa. A także wiele głosów ze świata medycznego o ukrywaniu właściwych przyczyn śmierci. No i ostatnio ujawnione pismo MZ żądające, by konsultanci wojewódzcy nie udzielali informacji mediom.
          • aga-kosa Re: Taki scenariusz? 02.04.20, 21:48
            Myślę, że koronawirus obecnie rządzącym jest bardzo na rękę. Długo jeszcze nie wprowadzą tego co zrobił Chen z Tajwanu. Zwróćcie uwagę, że nie mówi się o przekrętach rządzących, nie mówi się o wojnie w Syrii, o uchodźcach, o 2 miliardach dla Kurskiego...
            Naród szyje maseczki, właściciele drukarek robią drukują "przyłbice" Owsiak załatwia zakupy i nie ma ich kto przywieźć, restauracje dokarmiają służbę zdrowia, nie wolno chodzić więcej niż dwie osoby - więc protesty są nierealne, żeby młódź się nie burzyła p-ko władzy - to do 18 roku życia tylko z rodzicem...
            Wczoraj padło ciekawe pytanie w Szkle kontaktowym: "Czy moja 17 letnia córka może wyjść na spacer ze swoim synkiem. Nam seniorom pozwalają oddychać. aga
    • dociek Re: Taki scenariusz? 02.04.20, 22:21
      Koronawirus w Polsce. Czy można będzie wyjść po alkohol? Insp. Mariusz Ciarka wyjaśnia, że nie zawsze. Rzecznik komendanta głównego Policji podkreślił jednak, że obecnie policjanci będą rygorystyczniej podchodzić do sprawdzania, czy biegając lub spacerując rzeczywiście zaspokajamy nasze potrzeby życiowe. - I czy to jest np. wyjście do sklepu, gdzie rzeczywiście chcemy zrobić zakupy, żeby przygotować obiad (…), czy też ktoś chce wyjść i sobie kupić zdrapkę, czy też kupić alkohol, bo akurat mu go zabrakło - powiedział insp. Ciarka.

A jeżeli tenże alkohol ma być odkażalnikiem? A jeżeli trzeba zakupić antykoncepcję? Trzeba się wytłumaczyć stójkowemu, że to po bożemu z żonką? A jeżeli dostało się biegunki biegnie się po zatyczkę, to zanim się wytłumaczy po co się biegnie, to płynna kupa wypłynie nogawkami i będzie mandat za zanieczyszczanie. Czy stójkowy ma decydować czy mam prawo iść do lekarza po receptę, czy mam zdychać z braku leku?

--
      "Mężczyźni wkładają to w tamto, a kobiety wkładają w to uczucie". (Witkacy) Chodzi tu zapewne o... sprzątanie? (Dociek)
      • estella50 Re: Taki scenariusz? 03.04.20, 07:32
        Mierzi mnie, że miałabym jakiemuś stójkowego czy terytorialsowi tłumaczyć się z pobytu na ulicy! A choćbym wino do kolacji kupowała, a choćbym wystawy sklepowe oglądała, to jest to moja prywatna sprawa i jemu nic do tego dopóki stanu wyjątkowego formalnie nie ogłoszą!
        Nie zawsze będzie można wyjść po alkohol!? Nie jestem chora, nie obejmuje mnie kwarantanna, zachowuję środki ostrożności więc policji czy tym chłopaczkom z WOT nic do tego po co i dlaczego ja chodzę. Bo mogę! Bo żyję w wolnym (jeszcze) kraju i nogi mam zdrowe!
        • dociek Re: Taki scenariusz? 03.04.20, 13:06
          Podejrzewam, że gdybyś każdemu z nich zaświeciła w oczy legitymacją członkowską mafii Parszywców i Skurwieli z miejsca by się odczepili. Czego nie rozumiesz?

--
          Katol to taki człowiek, który gdyby raz w tygodniu w niedzielę nie usłyszał od klech, że jest dobrym człowiekiem, to by się sam zabił z nienawiści.
          • estella50 Re: Taki scenariusz? 03.04.20, 13:23
            Podsuwasz pomysły mniej pyskatym na wytłumaczenie się przed mundurowymi: legitymacja pisowca, a nawet legitymacja myśliwego! A na później może zrobić sobie w fotoszopie zdjęcie z papieżem?

Czy my żyjemy w jakimś matriksie?! Ludzie chorują i umierają, szpitale się zamyka, bezrobocie szaleńczo rośnie, gospodarka pada, a oni tylko prezydenckie wybory mają na tapecie!
            • dociek Re: Taki scenariusz? 03.04.20, 16:41
              Moja krewna, emerytowana już lekarka, pracująca m.in. w Zakładzie Karnym, lubiła za szybką jazdę. Zwłaszcza, że obsługiwała kilka miejsc pracy. Musiała nadążyć z jednego do drugiego. W przypadkach interwencji patrolu drogowego niby przypadkiem ujawniała swoją legitymację pracownika Służby Więziennej. Nigdy nie kończyło się mandatem.

Ja na ten przykład zdałem egzamin z Przysposobienia Obronnego na studiach bez najmniejszego problemu w swoim galowym mundurze funkcyjnego instruktora harcerskiego z Komendy Chorągwi... Są różne sposoby.

Nie każdy jest seksowną blondynką z dużymi... z dużymi oczyma. wink
              Zatem, nie idzie się po alkohol, tylko po niezbędne do życia jedzenie, po zagrychę, a reszta to dodatek na trawienie.

--
              Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus. I nigdy w małej ilości. (Michaił Bułhakow)
              • ewa9717 Re: Taki scenariusz? 03.04.20, 23:53
                Jest jeszcze ten scenariusz, że czeka pisuar do 30 kwietnia, kiedy kończy się kadencja Małgorzaty Gersdorf...

--
                pisizm nasz powszedni...
                wawalove.wp.pl/koronawirus-w-polsce-dyrekcja-pogotowia-o-zwolnieniu-ratowniczki-bez-zwiazku-z-wypowiedziami-w-internecie-6495530993043585a
                polskatimes.pl/epidemiczne-domino-pozbawione-wsparcia-i-ochrony-polskie-szpitale-padaja-jeden-po-drugim/ar/c1-14894913?fbclid=IwAR1ZjeB5zDYpJWQARy55HUxdRbXA-so7Abm5vV-dSsFg0l8GkIERjVBi1rU
                i tak dalej, i tak dalej...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka