• dociek Re: Wybory 14.04.20, 15:19
   Podobno te 80 ton towaru, które Morawiecki ściągnął propagandowo największym samolotem transportowym An-225, to żadne tam maseczki i kombinezony tylko, czysty papier do wydruku pakietów wyborczych.
   Przecież miało być 400 ton zaopatrzenia. Samolot ma wprawdzie udźwig do 250 ton, ale to żaden ch*j dla Pinokia.
  • dociek Re: Wybory 14.04.20, 15:24
   Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu ... [cyt. film "Miś"]
  • dociek Re: Wybory 14.04.20, 16:22
   Okęcie. PiS zorganizował uroczystość powitania maseczek.
   Do Polski dotarł samolot Antonow An-225 Mrija. Maszyna z Chin przywiozła sprzęt do walki z koronawirusem.

   Blisko dobę trwała podróż największego samolotu na świecie - jakim jest Antonow An-225 Mrija - z Chin do Polski. Transport został zorganizowany przez spółki skarbu państwa; KGHM Polska Miedź i Lotos.

   Na pokładzie znalazło się; ponad milion maseczek typu FFP2, ponad dwieście tysięcy kombinezonów ochronnych oraz około 250 tysięcy przyłbic.

   - Spółki Skarbu Państwa po raz kolejny udowadniają, że w tym trudnym okresie stają na wysokości zadania i zdają egzamin z bycia społecznie odpowiedzialnymi podmiotami biznesowymi - mówił na płycie lotniska minister Jacek Sasin.

   Obecny na "uroczystości" był także premier Mateusz Morawiecki:

   - Największy samolot świata był potrzebny, by przywieźć kolejne partie środków medycznych, by jak najlepiej zabezpieczyć nasze służby medyczne. O taki transport starało się kilka państw, u nas to były długie dni negocjacji. To bezprecedensowy transport - deklarował szef rządu PiS.

   Przepalając miliony wynajęli najdroższy transportowy samolot świata po to, żeby przewieźć ledwie 100 ton na 250 ton ładowności. Ładunku, który zmieściłby się do 1 mniejszego samolotu cargo lub do 3 nieużywanych 787 LOT-u. Kampania wyborcza za środki państwowej spółki - krytykuje rządzących aktywista społeczny Kamil Heyka.

   Krytycznie na temat zachowania władzy wypowiada się także dziennikarka Renata Grochal, "Newsweek".

   - Premier i minister Sasin uroczyście powitali na lotnisku maseczki, które przyleciały do Polski. Dodam, że przyleciało 7 mln, a w Polsce jest 38 mln obywateli. Co z resztą, mają nosić wiosną szaliki? Pokazówka w stylu PRL.


   Internauci do PiS-u:

   Uroczystości? Jakiej uroczystości?? Wstydzilibyście się robić teatrzyk à la wczesny Gierek.

   Bez góralskiej orkiestry się nie liczy.
   • banowanyzaprawde1 Re: Wybory 14.04.20, 16:59
    Kabaret? Komedia? Farsa? Tragedia? Może tragikomedia? Gdyby to się działo na scenie, mógłbym rzucić jajkiem albo pomidorem a na lotnisko czy w pobliże lepszego sortu z jajkiem z zawleczką nie wpuszczają.
    • estella50 Re: Wybory 14.04.20, 17:17
     Dla mnie to tragifarsa. Puste gesty za grube miliony pod publiczkę. Musiał być ten wielki drogi samolot, żeby wrażenie na suwerenie zrobić. Wypełniony nawet nie w połowie. Nasze własne samoloty wiele taniej kosztowałyby, ale takiej pokazówki z nimi nie da się zrobić!
     Z jakiego filmu kojarzy mi się ta czwórka facetów schodząca z ładowni samolotu? Ładnie upozowali się do fotki wink I oczywiście są bez masek.
     • alfredka1 Re: Wybory 14.04.20, 21:07
      Masz rację ale ...
      samolot robi wrażenie i dziobek miał w barwach Ukrainy a nie krasnoj zwiezdy...

      a te potworki pozujący to tylko dowód na ich absolutny brak jakejkolwiek oglady /szkoda że nie mieli na sobie fraków, i na tym okrągłym na karku - cylindrów .....
      • estella50 Re: Wybory 15.04.20, 06:58

       Donald Tusk
       @donaldtusk
       Jeszcze nigdy tak wielki samolot nie dostarczył tak wiele maseczek tak nielicznym.
       5:30 PM · 14 kwi 2020·Twitter for iPhone
       • estella50 Re: Wybory 15.04.20, 07:58
        Emeryci popierają partię PiS czynem, umierają solidarnie przed terminem!

        Rzeszów. W marcu oficjalnie nikt nie zmarł na koronawirusa. Ale wszystkich zgonów było aż o 38 proc. więcej

        rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/...Js#a=338&c=143

        tendencja wzrostowa, brawo PiS
        • estella50 Re: Wybory 16.04.20, 06:55
         PiS złożył projekt zmian w konstytucji. Chce siedmioletniej kadencji prezydenta


         Kadencja prezydenta przedłużona do siedmiu lat. Dotyczy to głowy państwa, która już urzęduje, czyli Andrzeja Dudy. Najbliższe wybory mają być odwołane. Taki projekt wrzucili właśnie posłowie PiS.

         Projekt jest bardzo krótki, to trzy akapity. Powiela pomysły byłego wicepremiera Jarosława Gowina, lidera Porozumienia. Jest zresztą pod nim podpisany, podobnie jak wielu jego partyjnych kolegów oraz sporo osób z PiS. Pomysł musiał więc mieć zielone światło od prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego. On też się podpisał pod pomysłem zmiany konstytucji.

         wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25873295,projekt-zmiany-konstytucji-trafil-do-sejmu-wybory-w-2022-roku.html#a=351&c=163&t=14&g=a&s=BoxNewsImg6
         • estella50 Re: Wybory 16.04.20, 14:56
          Ten tekst odzwierciedla moje poglądy:

          Rafał Gaweł
          Cytat:
          LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ!
          JESTEŚCIE OSZUKIWANI PRZEZ RZĄD!

          W Polsce wykonuje się dzisiaj mniej testów w przeliczeniu na milion mieszkańców niż w Kazachstanie, Kirgistanie czy na Białorusi!

          By sztucznie wykazać spadek zachorowań rząd PiS celowo zmniejsza ilość wykonywanych testów i ogranicza dostęp do nich!

          To proste działanie - mała ilość testów to mało wyników dodatnich potwierdzających zakażenia. A mała liczba zarażonych to możliwość zrobienia sfałszowanych wyborów!

          Szumowski, Kaczyński, Morawiecki, Duda i reszta pisowskiej bandy celowo wprowadzili idiotyczne zakazy w tym na przykład zakaz wejścia do lasu - by teraz moc je poluzować i w ten sposób przekonywać ludzi że wraca normalność... więc można urządzać wybory.

          Jak sądzicie po co są te idiotyczne wrzutki dotyczące aborcji, myślistwa, antysemickich ustaw?!

          Żeby odwrócić waszą uwagę od tego co ważne czyli od największego oszustwa wyborczego które właśnie z pogwałceniem prawa przygotowuje PiS.

          Gdy Wy uśmiechnięci pójdziecie w końcu do lasu Kaczyński będzie spokojnie fałszował wybory!

          Gdy Wy będziecie walczyć z debilnym projektem Kai Godek Kaczyński będzie spokojnie fałszował wybory!

          NIE POZWÓLCIE ZROBIĆ SOBIE WODY Z MÓZGU!

          To co robi Szumowski i pisowska banda ograniczając ilość testów to zbrodnia!

          Przez jego decyzje umierają setki ludzi w DPS i Szpitalach zarażani przez personel, który nie może doprosić się o wykonanie testów.

          Kiedyś ten człowiek o oczach zmęczonego spaniela i reszta przestępców z partii rzadzącej, będzie odpowiadać przed sądem za te wszystkie śmierci do których doprowadzili celowo blokując wykonywanie testów.

          PiS ma dzisiaj dwa cele:
          - przejąć Sąd Najwyższy
          - sfałszować wybory tak, by wygrał w nich Duda

          Jak widać realizują je zgodnie z taktyką po trupach do celu.          Szczególnie podoba mi się ten tekst o wstępie do lasu; najpierw zakaz, a później pozwolenie. To tak jak w tej opowiastce o żydowskiej rodzinie gnieżdzącej się w 1 izdebce w niemiłosiernym ścisku. Rabin poproszony o radę nakazał krawcowi wprowadzić do izdebki jeszcze kozę! No i kozę z wielkim bólem wprowadzono. A kiedy za jakiś czas krawiec kozę wyprowadził, to jaka radość w izdebce była! Ile miejsca tam się nagle zrobiło!
          • dociek Re: Wybory 16.04.20, 15:25
           To wszystko najprawdopodobniej się dzieje, ale jak się temu sprzeciwić, bez mandatu albo gigantycznej kary administracyjnej, a nawet odsiadki?
           Czy przypadkiem tej cholernej zarazy nie przywlokła na swoim grzbiecie parszywa gnida z Nowogrodzkiej i jej przydupasy? Bo tak właśnie dżumę rozniosły szczury i pchły?
           • estella50 Re: Wybory 16.04.20, 15:46
            Niewiele możemy zrobić, jednak bierny opór tak. Wg mnie w żadnym razie nie wolno brać udziału w farsie zwanej wyborami, ani 10 ani innego dnia maja. Nie trzeba im frekwencji nabijać i dać się nabierać na te kopertowe wybory.
            Dociek, to runie! lada tydzień, lada miesiąc. Fakt, że gospodarkę i budżet mamy zrujnowane. I co gorsze szacunek dla instytucji, ludzi i stanowionego prawa. Lata będzie trwała naprawa. Ale jest bliżej ich końca niż dalej! Trzeba tylko dotrwać smile
            • estella50 Re: Wybory 16.04.20, 15:51
             Ja mam apel do polskich wyborców, do polskich obywateli. Jeżeli w swojej skrzynce znajdziecie tam w maju, czy w czerwcu kopertę z nadrukiem wskazującym, że to ma coś wspólnego z wyborami, to bardzo proszę, byście Państwo wyrzucili bez otwierania tę kopertę do najbliższego śmietnika, koniecznie nie zapominając oczywiście o noszeniu jednorazowych rękawiczek. Dlatego, że te wybory będą niekonstytucyjne i w ogóle nie będą żadnymi wyborami. To będzie farsa z głosowaniem.
             profesor Wojciech Sadurski


             Ja proponuję dodatkowo przed wyrzuceniem podrzeć tą kopertę razem z zawartością.
             • estella50 Re: Wybory 16.04.20, 19:57
              Nie wiem czy to nie fake news, ale przy znanych talentach pisowców wszystko jest mozliwe:

              Na kartach wyborczych /już wydrukowanych!!!!/widnieje data 10.05.2020.Red. Skory widział. Klamka zapadła, szkoda czasu i energii na kolejne spiskowe teorie.
              • iryska2604 Re: Wybory 16.04.20, 20:02
               Strach w pałacu prezesa: dworzanie boją się powiedzieć mu prawdę o wyborach

               Kaczyński upiera się przy majowym terminie wyborów, a w PiS nie ma odważnych, którzy by mu powiedzieli, że to praktycznie niewykonalne. Nikt nie chce być oskarżony o spiskowanie z Gowinem.

               wyborcza.pl/7,75968,25876360,strach-w-palacu-prezesa-dworzanie-boja-sie-powiedziec-mu-prawde.html

               Tam sie dopiero kotłuje, a co z tego wyniknie?
               • aga-kosa Re: Wybory 16.04.20, 21:42
                Dlaczego się boją, przecież to nie jest przywódca KRLD - jeszcze nie ścinają głowy za mówienie prawdy. Tak rodzą się potwory.
                sad aga
          • dociek Re: Wybory 16.04.20, 15:30
           A tak pod płaszczykiem zwalczania koronawirusa wprowadza się powszechną inwigilację obywateli.


           Gazeta przekazała, że do decyzji premiera Mateusza Morawieckiego dotarła Sieć Obywatelska Watchdog Polska, a opublikowała je Fundacja Panoptykon. Szef rządu polecił czterem głównym telekomom przekazywanie danych lokalizacyjnych urządzeń należących do niektórych użytkowników: osób w nadzorze epidemiologicznym, kwarantannie, hospitalizacji lub izolacji.

           Jedną z decyzji premiera - dotyczącą Orange - opublikował Panoptykon. Wynika z niej, że Morawiecki oparł się na specustawie ws. koronawirusa. Jeden z jej przepisów przewiduje, że premier może wydać niewymagające uzasadnienia decyzje obowiązujące osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej oraz przedsiębiorców - informuje Rz.
           • dociek Re: Wybory 17.04.20, 18:07
            Najlepszym rozwiązaniem jest przełożenie wyborów o dwa lata. Wtedy będziemy mieć szczepionkę - powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia. Jak dodał, jeśli nie będzie zgody parlamentu, pozostaje głosowanie korespondencyjne.

            - Wybory korespondencyjne są jedyną formą wyborów, które mogę zarekomendować z punktu widzenia medycznego. Jeśli chodzi o aspekty prawne, nie jestem specjalistą - mówił.

            Termin majowy jest bezpieczny? - Na jesieni spodziewamy się drugiej fali epidemii i fali zachorowań na grypę - odpowiedział Szumowski.


            Taki mocno spanikowany pisofesor. Jako lekarz nie jest uczciwy, bo nie powie wprost Nie! Ta cała ta PiSowska mafia wisi mu nad głową, zatem unik, za unikiem.
            Nie tytuły, nawet te najwyższe, świadczą o byciu uczciwym człowiekiem
            • estella50 Re: Wybory 17.04.20, 18:56
             Dla mnie on jest skończony jako lekarz i jako minister. Godzi się na to, że służby medyczne nie są poddawane testom, chociaż są najbardziej zagrożone zakażeniem. Manipuluje danymi o zgonach. Nie pozwala lekarzom na wypowiedzi. Nie potrafi zorganizować opieki w DPS, nie potrafił na czas opracować instrukcji dla szpitali i służb, nie potrafił zawalczyć o zwiększenie wynagrodzenia dla medyków z pierwszej linii.

             Problemem dla mnie są wybory. Nie chcę brać udziału w kopertowych, nie chcę swoim nazwiskiem firmować parodii wyborczej. Nie chcę też przedłużania kadencji dudy, choćby o rok! Jednak pandemia nie skończy się za miesiąc czy do jesieni. I co mamy w tej sytuacji zdecydować, my - gorszy sort?
             • estella50 Re: Wybory 17.04.20, 19:34
              Adam Michnik w dzisiejszej Wyborczej:

              wyborcza.pl/7,75968,25878622,adam-michnik-zadnych-ukladow-z-kaczynskim.html

              Ponure widma dwóch pandemii krążą nad Polską. Wirusa, który zatruwa płuca, i PiS, który zatruwa umysły i serca Polaków.

              Te dwa widma zawarły szatański sojusz, by przekształcić demokratyczną Rzeczpospolitą w dyktaturę, gdzie człowiek będzie własnością państwa, gdzie będzie jedna partia, jedna władza, jeden wódz.

              Długa jest lista kłamstw i manipulacji, łamania konstytucji i dobrych obyczajów przez rządy Jarosława Kaczyńskiego i jego otoczenia. Teraz doszedł do nich nowy pomysł: przeprowadzenia wyborów prezydenckich na wzór biblijny. W latach dyktatury komunistycznej mówiono o wyborach, że Pan Bóg przyprowadził Adamowi Ewę i rzekł: „Wybierz sobie żonę”.

              Teraz Polki i Polacy mają na tej samej zasadzie wybrać sobie Dudę.

              Mają to uczynić, zawierając pakt z obozem Kaczyńskiego. To jest projekt brudnego procederu, przez który obóz Kaczyńskiego chce wciągnąć opozycję w rozwiązania, które ją skompromitują i ośmieszą. Oszustwo ma być ponadpartyjne.
              Jeden z moich kolegów, konsekwentny krytyk rządów obozu PiS, tłumaczył mi niedawno, że jednak trzeba szukać kompromisu w sprawie wyborów prezydenckich. Słuchałem tego z osłupieniem. Nie byłem w stanie uwierzyć, że mój kolega uwierzył, iż uczciwe umowy z ludźmi Kaczyńskiego są możliwe.

              Mój wspaniały szef Antoni Słonimski powiadał w epoce konfliktów reżimu komunistycznego z demokratyczną opozycją: „My z nimi gramy w szachy, a oni z nami w dupniaka”. Znaczyło to, że nie należy zawierać układów z notorycznymi kłamcami, którzy już tyle razy wyprowadzali nas w pole.

              Mój rosyjski kolega mówił mi sarkastycznie o reżimie putinowskim: „Oczywiście w Rosji jest demokracja, demokracja to przecież jeden człowiek i jeden głos. My nawet znamy nazwisko tego człowieka”.

              My też znamy to nazwisko. Są ludzie, którym kiedy podajesz rękę, to potem musisz liczyć swoje palce.

              Przeto – przy zasadach trwajmy.[/b]
              • iryska2604 Re: Wybory 17.04.20, 21:51
               Nie ma sie co dziwić - mentalność i sposób myslenia mają jeden
               Senator PiS Jana Maria Jackowski przekonuje, że personel medyczny powinien być objęty szczególnymi zasadami ochrony. Jednocześnie głosował przeciwko poprawce, która wprowadza obowiązkowe testy dla pracowników służby zdrowia. - Głosowałem zgodnie ze stanowiskiem klubu. Dlaczego? Bo jestem członkiem klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości - tłumaczy.

               wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25878219,jackowski-tlumaczy-czemu-nie-chcial-obowiazkowych-testow-dla.html#a=350&c=163&t=14&g=b&s=BoxNewsLink

               Samodzielne myslenie jest źle widziane a wręcz zabronione. Prezes mógłby sie zdenerwować
               • estella50 Re: Wybory 18.04.20, 16:08
                wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wybory-prezydenckie-pkw-nie-moze-organizowac-wyborow-to-efekt-podpisu-prezydenta/wxfxwzg?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne

                Pod tym linkiem jest artykuł o pozbawieniu Państwowej Komisji Wyborczej prawa do organizowania wyborów. Odtąd prawo to ma tylko Sasin z pocztowcami surprised Jest też o kolosalnych problemach z wydrukowaniem 90 milionów kopert i ich zawartości.
                Jest też informacja co w tej sytuacji planuje opozycja. I o Gowinie.
                Kaczyńskiego w każdym razie nie obchodzi, że frekwencja będzie katastrofalnie niska. Byle wygrał Duda.
                • iryska2604 Re: Wybory 18.04.20, 20:44
                 wyborcza.pl/7,75398,25880467,holownia-pozwal-marszalek-witek-i-premiera-morawieckiego-w-sprawie.html

                 Niezależny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia chce, by sąd jak najszybciej nakazał władzy wprowadzenie stanu klęski żywiołowej i dzięki temu odsunięcie wyborów
                 Kandydaci na prezydenta nie znają daty wyborów. Naruszane jest nie tylko bierne prawo wyborcze wszystkich kandydatów, ale także czynne prawo wyborcze 30 milionów Polaków - mówił w sobotę Hołownia. - Po przyjęciu ustawy o głosowaniu korespondencyjnym kilkaset tysięcy Polaków nie będzie mogło wziąć udziału w wyborach. To prawo jest przygotowywane nielegalnie.

                 Nie ma kampanii, która pełnowymiarowo, we wszystkich swoich aspektach powinna trwać 81 dni. Nie ma równej rywalizacji, gwarancji przeprowadzenia wyborów w uczciwym trybie - opowiadał Hołownia. - Nie chodzi w tym pozwie o mnie. Nie zwracam się do państwa o ani jeden grosz. Zwracam się o to, aby oni przyznali na swoich stronach internetowych, że prawo było łamane. Jeżeli trzeba będzie się sądzić z premierem i marszałek Witek, to będziemy się sądzić

                 Szumowski wspiera wybory korespondencyjne

                 Chce też, by sąd w trybie pilnym wprowadził zabezpieczenie, czyli wystąpił do premiera i marszałek Sejmu o przesunięcie wyborów.

                 - Zwracam się do sądu o zabezpieczenie w trybie tego pozwu. By wystąpił do premiera i marszałek Sejmu o przesunięcie wyborów. To jest możliwe tylko w trybie wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Mam nadzieję, że sąd moją prośbę uwzględni i jak najszybciej nakaże Mateuszowi Morawieckiemu i Elżbiecie Witek wprowadzenie stanu klęski żywiołowej - wyjaśniał Hołownia. - To straszne, że obywatel Rzeczypospolitej Polskiej musi występować z pozwem przeciw swojemu państwu. Niestety, rządy PiS, dyktatura, dudastan, który chce wprowadzić w Polsce Jarosław Kaczyński, nie pozostawia nam wątpliwości
                 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                 Popieram go..
                • dociek Re: Wybory 18.04.20, 20:46
                 Nie wiem po co ta heca z wyborami? Kaczyński każe ogłosić w mediach reżimowych, że wygrał Duda uzyskując 99,9% głosów przy frekwencji 120%.
                 I po co zawracać ludziom głowę jakimiś wyborami, skoro Kaczyński już wybrał?
                  • estella50 Re: Wybory 19.04.20, 14:56
                   Można się było tego spodziewać, jednak ja ciągle mam nadzieję, że to fake:

                   „Newsweek”: Trwają tajne negocjacje PiS i PSL! Ludowcy mają dostać marszałka Senatu i wejść w koalicję z partią Kaczyńskiego w Sejmie!

                   W głowie się nie mieści! Niech ktoś to sprostuje...                   • estella50 Re: Wybory 19.04.20, 20:15
                    Jutro o 7,3o w tvn 24 u Piaseckiego będzie przepytywany Jarosław Gowin.
                    Piasecki potrafi drążyć i nie odpuszcza! Ciekawa jestem odpowiedzi Gowina.
                    • dociek Re: Wybory 20.04.20, 11:21
                     Widzę to tak. PO, mimo kombinacji Budki z Gowinem, dogorywa przy ewidentnie "spalonej' Kidawie-Błońskiej (kolejny Komorowski). Pozostali w opozycji, widząc to, już skaczą coraz mocniej do gardła PO. Kosiniak-Kamysz i Hołownia z początkami wzwodu, sorry... wzrostu notowań przebierają nogami do prezydenckiego stołka. Lewica i Konfederacja zasadniczo bez szans. Ale wystartują do wyborów. Lewica ma większe możliwości jak się dogadają z Kosiniakiem i go wesprą. Generalnie obecna władza, jaka by nie była parszywa - wygrywa, bo opozycja zamiast się solidarnie dogadać, szarpie ten postaw czerwonego sukna, każdy dla siebie. I przede wszystkim brak jej wyrazistego lidera. A niestety PiS wykorzysta to stojąc na decydującej pozycji i "zagarnie korzyści" z pandemii maksymalnie dla siebie.
                     • alfredka1 Re: Wybory 20.04.20, 13:35
                      .. i to nie jest czarnowidztwo, niestety sad

                      przypomnijmy co się działo przed wyborami gdy Unia Wolności była szkalowana, ..

                      a kto podgryzał od środka ??/ lepiej nie wymieniajmy ......

                      pozdrawiam smile

                      • estella50 Re: Wybory 20.04.20, 19:33
                       Akcja na rympał, wielomilionowe zamówienia na gębę — tak pracownicy Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych opowiadają o szarży współpracowników Jacka Sasina na Wytwórnię. Według pracowników PWPW ludzie Sasina z ministerstwa wymyślili, żeby karty do głosowania korespondencyjnego w wyborach 10 maja wydrukować w PWPW jak banknoty, na zabezpieczonym papierze. —

                       Tylko nikt nie wpadł na to, że na dwie tury wyborów potrzeba około 100 ton papieru. Wyprodukowanie takiej ilości „bezpiecznego” papieru zajmuje trzy tygodnie — śmieją się pracownicy Wytwórni.

                       I tak to jest, jak wpuści się niekumatego na salony. Gotów atrament z kałamarza wypić. Gdzie by nie nastąpili, tam katastrofę spowodowali. Nie zrobisz z parobka pana!
                         • estella50 Re: Wybory 23.04.20, 09:16
                          Kaczyński ma plan B na wypadek odsunięcia w czasie majowego głosowania. Kilka osób z pisowskich kręgów potwierdza jego istnienie.

                          wyborcza.pl/7,75968,25890854,szykujcie-sie-na-miekka-dyktature-szczegoly-planow-kaczynskiego.html

                          W stanie wyjątkowym można zabronić działania partii politycznych, organizacji, stowarzyszeń lub związków zawodowych. Można je też zawiesić.

                          Co może władza w stanie wyjątkowym
                          W warunkach stanu wyjątkowego policja i wojsko mogą być użyte do „przywrócenia lub ochrony porządku konstytucyjnego”. Władza może też internować każdego, kto zagraża porządkowi. Sparaliżowane są samorządy, a władza może wprowadzić cenzurę. Stan wyjątkowy może posłużyć do rozprawy z mediami krytycznymi wobec władzy, a przynajmniej do ich osłabienia.

                          - W środowisku PiS tweet ambasador Georgette Mosbacher, broniący TVN jako wolnego medium, został odebrany jako ostrzeżenie i jako informacja, że do pani ambasador dotarły plany PiS i że ocenia je ona krytycznie – słyszę od jednego z moich rozmówców.

                         • iryska2604 Re: Wybory 23.04.20, 17:46
                          Normalnie mnie trzepie ze złosci. Jak mozna było do takiej sytuacji dopuścić zeby jeden,ogarnięty chorą żądzą władzy trząsł całym krajem?
                         • iryska2604 Re: Wybory 23.04.20, 20:16
                          Kolejne miasta odmawiają wydania danych mieszkańców. "Poczta nie jest organizatorem wyborów"

                          Kraków, Warszawa, Rzeszów - kolejni prezydenci miast zapowiadają, że nie wydadzą Poczcie Polskiej spisów wyborców. Podnoszą również, że wezwania od Poczty Polskiej traktują jak "anonimy", bo są niepodpisane. "Póki ustawa o wyborach korespondencyjnych nie została przyjęta, Poczta nie jest organizatorem wyborów" - wskazują z kolei różne organizacje.

                          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25894125,wlodarze-kolejnych-miast-odmawiaja-wydania-danych-mieszkancow.html#s=BoxOpImg3

                          Co dalej?
                         • estella50 Re: Wybory 22.04.20, 14:26
                          Opinia Stefana Niesiołowskiego o wyborach Dudy:

                          Duda wybrany w wyborczej farsie, nieuznawany przez demokratyczne kraje, bojkotowany przez Unię i znaczną część Polaków to mniejsze zło niż Duda wybrany w uwiarygodnionych przez demokratyczną opozycję pseudowyborach.                          Cała opinia thefad.pl/aktualnosci/szumowski-2/

                          Duda zapewne i tak będzie dalej pod żyrandolem i tak. Ale to ode mnie zależy czy dołożę głos do tych bezprawnych czynów spychających nas do bantustanu pod wodzą watażki z Nowogrodzkiej. Nie dołożę!
                         • dociek Re: Wybory 24.04.20, 14:43
                          Zanosi się na to, że ta parszywa gnida zmusi pinokia do zarządzenia stanu, ale niestety wyjątkowego, ze względu na zagrożenie odbycia zarządzonych wyborów.
                         • estella50 Re: Wybory 24.04.20, 17:10
                          "Jak ustalił Onet, i Sasin, i Bielan mówili nieprawdę, bo PWPW wcale nie drukuje kart do głosowania. Ba, w ogóle państwo się tym nie zajmuje. Zamówienie trafiło do prywatnej spółki Samindruk z Brodnicy — tę informację potwierdziliśmy w czterech niezależnych źródłach. Samindruk jest zaś kontrolowany przez berlińską firmę Gather Druck und Vertrieb GmbH."
                          wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...cc=ucs&utm_v=2P


                          Pytanie: dlaczego Sasin z Bielanem kłamali? Taki mają nawyk (różne bywają "nawyki"), czy też interes polityczny?
                         • dociek Re: Wybory 24.04.20, 20:42
                          WOT i mają problem.

                          W związku z nieprzekazaniem przez WOT informacji o zakażeniu, które mogło narazić zdrowie i życie naszych mieszkańców oraz pracowników, podjęto decyzję, aby w dniu wczorajszym zakończyć współpracę z WOT - podaje Urząd Gminy w Szydłowcu (woj. mazowieckie).

                          Według władz miasta, dowódcy nie poinformowali, że wśród żołnierzy niosących pomoc mieszkańcom, sześciu miało potwierdzony wynik zakażenia koronawirusem. Jeden z urzędników sam i w nieoficjalny sposób uzyskał taką informację. Wkrótce potem miał ją potwierdzić sanepid z Szydłowca, współpracujący z Wojskową Inspekcją Sanitarną.
                          16 kwietnia jeden z żołnierzy WOT wykonujących zadania dowiedział się, iż osoba z którą miał kontakt jest osobą zakażoną. 20 kwietnia od 17 żołnierzy pobrano wymazy na obecność koronawirusa. U sześciu potwierdzono zakażenie, pozostałych jedenastu skierowano do kwarantanny.
                         • estella50 Re: Wybory 25.04.20, 14:28
                          Cytat:
                          Według przepisów, które czekają na decyzję Senatu, wyglądałoby to tak: karty do głosowania dostarczą do naszych skrzynek listonosze, a my w dniu wyborów wrzucimy je do specjalnych skrzynek wyborczych (mają to być jednak w praktyce po prostu urny).

                          Stamtąd koperty będą przewożone do siedzib gminnych komisji wyborczych (ma być jedna na gminę), które ustalą wyniki głosowania.

                          Oto przykład: skrzynka wyborcza trafia do gminnej komisji w dużym mieście. W skrzynce są koperty. W każdej takiej kopercie jest jeszcze jedna koperta z kartą do głosowania i osobno oświadczenie zawierające numer PESEL oraz podpis wyborcy. Jego dane trzeba sprawdzić w liczącym dziesiątki tysięcy stron spisie.

                          Jeśli już uda się znaleźć dane głosującego, kopertę z oddanym głosem wrzuca się do urny. Po zakończeniu głosowania każdy z kilkuset tysięcy głosów trzeba wydobyć z koperty. A potem ustalić wynik głosowania.

                          Komisja ma tylko 45 członków i jest jedna na całe miasto.
     • dociek Re: Wybory 27.04.20, 15:00
      Na Poczcie Polskiej podobno wcięło 20 mln. zł z powodu kiepskich zabezpieczeń wewnętrznych. A co będzie z głosami wyborców? Ile ubędzie, a ile przybędzie?

      Wielka afera w Poczcie Polskiej to obecnie najbardziej skrywana tajemnica państwa PiS. System jest dziurawy jak durszlak, na skutek przejęcia kodów wewn. Poczty ukradziono ok. 20 mln. Więcej w interwencji do premiera – napisał na Twitterze senator Krzysztof Brejza.
      • alfredka1 Re: Wybory 27.04.20, 19:58

       Poczta Polska już 22 kwietnia otrzymała dane Polaków z rejestru PESEL potrzebne do przygotowywania wyborów prezydenckich - ustaliła "Rzeczpospolita". Tę informację potwierdziło Ministerstwo Cyfryzacji, które wydało dane.

       /dane otrzymała od Min.Cyfryzacji./
        • aga-kosa Re: Wybory 29.04.20, 09:57
         Nie miałam nigdy kłopotów w sprawie czytania ze zrozumieniem. Tu chyba starość zadziałała crying
         W programie „Minęła 20” Michał Rachoń pokazał na czym ma polegać oddanie ważnego głosu w przypadku wyborów korespondencyjnych. :
         Do tej samej koperty, tylko że wewnątrz drugiej koperty - na głos - wkładamy głos. Oddajemy głos na tego, na kogo chcemy oddać i zamykamy kopertę. Co bardzo ważne - zamknięcie tej koperty powoduje, że mamy pewność, że nasz głos będzie ważny, dlatego że w przepisach jest napisane, że jeśli tę kopertę ktokolwiek otworzy przed momentem wyjęcia z urny wszystkich kopert, to tego głosu nie będzie się liczyć. A wiec zamkniętą kopertę z głosem wkładamy do naszego pakietu wyborczego i tę kopertę dostarczamy do specjalnej skrzynki, która ustawiona będzie blisko naszej komisji wyborczej. Ten pakiet przesłany jest potem do komisji wyborczej.Koniec cytatu - sad aga
         • iryska2604 Re: Wybory 29.04.20, 10:48
          No to sobie zobaczcie jak wyglądają na wsiach skrzynki pocztowe. U nas częsc mieszkańców kupiło sobie sobie skrzynki na swoje bramy ale zarządzenie w tej sprawie nigdy do nas nie dotarło. Jak wprowadzano zmiany i likwidowano nierentowne placówki to przywieziono skrzynki, wręczono kłódki (które często jakaś niewidzialna ręka zrywała) i oznajmiono ze listonosz nie będzie z byle czym jeździł. Nogi masz. Tu to jakies 800 m. Chyba że znasz osobiście listonosza. I po co to było? Ile jest wsi gdzie mieszka duzo starych ludzi, często bez mozliwości dotarcia na pocztę.A teraz skrzynkę na głosy chcą postawić gdzie? Na pewno w miejscowości gdzie jest gmina i co per pedes maja staruszkowie szukać urny bo busy i autobusy w tej dobie nie jeżdżą. Przecież to istny cyrk.smilesmilesmile
          • iryska2604 Re: Wybory 29.04.20, 12:36
           A co zrobić z kartą wyborczą jak sie nie chce głosować?

           wyborcza.pl/7,95891,25906580,co-zrobic-z-korespondencyjna-karta-wyborcza-radza-adwokaci.html#s=BoxWyboImg1

           Tak na wszelki wypadek
  • suender Re: Wybory 29.04.20, 10:40
   Dobra Zmiana po wyborach zabierze 500+.
   www.onet.pl/kultura/onetkultura/krystyna-kofta-to-nie-wybory-ale-zabawa-w-kolko-i-krzyzyk-ten-krzyzyk-moze-byc-na/mpt4p14,681c1dfa
   Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
   • aga-kosa Re: Wybory 29.04.20, 13:15
    Suender, z tą wypowiedzią się zgadzam:Tak. Bo to by było nieuczciwe i niesprawiedliwe. PiS powinien sam wypić piwo, którego nawarzył. smile
    Alfredko wpis o 9 57 jest prawdziwy. Rachoń tak tłumaczył na poważnie. wink aga
    • iryska2604 Re: Wybory 29.04.20, 20:30
     Zaraz wyjdą politycy PiS i ogłoszą, że skoro rząd tak niespodziewanie postanowił o otwarciu galerii handlowych, to nie ma żadnych przeciwwskazań, aby Polacy 10 maja udali się do lokali wyborczych.

     wyborcza.pl/7,75968,25908561,pis-otwiera-panstwo-w-szczycie-epidemii-zeby-przeprowadzic.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.1.glowka

     Faktycznie -mogą powiedzieć śmiało ze są panami zycia i smierci. Ludzie są łakomi na wszelkie promocje a na otwarcie galerie będą chciały przyciągnąć klientów. WYOBRAŻACIE SOBIE JAK SKOCZY ILOSC ZAKAŻONYCH?
  • suender Re: Wybory 30.04.20, 10:05
   A jak to jest?
   Czy obecne drukowanie karty wyborczej jest nadzorowane przez komisję, w której skład wchodzi także opozycja?
   Tak pyta na innym forum jakiś internauta. Skoro sama karata wyborcza jest bez nazwiska (anonimowa), to gdyby im ktoś nie patrzył ana ręce to wydrukują zamiast 30 mil, np. 50 mil, a te dodatkowe 20 mil. wypełnią WOTowcy, wg. wskazań Dobrej Zmiany, co zapewni PADowi sukces.
   Wie ktoś z Was, jak z tym naprawdę jest?

   Pozdrawiam.
    • estella50 Re: Wybory 30.04.20, 12:05
     A ja przed chwilą jeszcze taki kwiatek znalazłam, gotowy przepis na fałszowanie wyborów:

     Tymczasem jeden z kandydatów na urząd prezydenta Polski, Stanisław Żółtek, twierdzi, że zdobył pakiet zanim trafił on do pocztowców. Jego zdaniem doszło do wycieku. Dokumenty pokazał podczas środowej konferencji prasowej w Krakowie.

     "Kowalski otrzymuje pakiet wyborczy, po czym kseruje w kolorze kartę do głosowania i kartę z oświadczeniem o oddaniu głosu. Na identycznej kopercie, jak koperta zwrotna, do której wkłada się głos wyborczy, drukuje taki sam napis. Dzięki temu Kowalski posiada kompletny drugi pakiet wyborczy. Teraz Kowalski wypełnia swój pakiet wyborczy oraz drugi za sąsiada, który do wyborów nie idzie - obydwa pakiety wrzuca do skrzynki wyborczej. Komisja wyborcza nie posiada wzorów podpisów, co sprawia, że każdy może taką kartę sfałszować. Komisja Wyborcza wyjmuje obydwa oświadczenia oraz sprawdza nazwisko, pesel oraz obecność podpisu. Tym sposobem przykładowy Kowalski oddał dwa ważne głosy na swojego kandydata" – czytamy w komunikacie prasowym, przekazanym przez Stanisława Żółtka do mediów.

     Państwowa Komisja wyborcza nie chce komentować sprawy, bo jak twierdzi, jest jedynie obserwatorem, a nie dysponentem w sprawie. – To wszystko jest w gestii Poczty Polskiej – podkreśla Tomasz Grzelewski, rzecznik PKW.

     Poczta Polska również nabiera wody w usta. - Poczta Polska informuje, iż nie może odnieść się do tematu, ponieważ nie wiemy, co dokładnie prezentował podczas konferencji kandydat na prezydenta, pan Stanisław Żółtek - napisała "Faktowi" Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.


     www.fakt.pl/wydarzenia/polit...borcze/crq4n25
     • estella50 Re: Wybory 30.04.20, 19:21
      Wpis z FB:

      Bartek Podlewski

      Cytat:
      Kochani! 📯📯📯
      Wszyscy wiemy, że sytuacja wokół głosowania korespondencyjnego jest dynamiczna, a termin wciąż pozostaje niewiadomą. Co gorsza, nadal nie wiadomo, co z ustawą, która zalega w Senacie, jak zagłosuje Gowin, czy Poczta otrzyma od samorządów nasze dane, czy wystarczy listonoszy, ile będzie urn do głosowania, ilu chorych na koronawirusa oraz oczywiście, czy nie będzie padać (tu prośba do Sejmu i Episkopatu, aby wymodlili bezchmurne niebo).
      Krótko mówiąc, jak nie urok to sraczka, na szczęście z pomocą pospieszył nieoczekiwanie kandydat na prezydenta Stanisław Żółtek, udostępniając na swoim profilu wzór pakietu do głosowania, który - szczęście w nieszczęściu - wyciekł.
      Dzięki temu patriotycznemu gestowi wciąż mamy szansę zdążyć z wyborami 10 maja - potrzebna jest tylko narodowa mobilizacja!

      Dlatego wzywam Was, Rodacy - DRUKUJMY!!! ✊✊✊

      Drukujmy na Boga! Drukujmy do ostatniej kropli tuszu!
      Czas najwyższy pospieszyć z pomocą posłowi Sasinowi i już teraz zacząć drukować pakiety na własną rękę. Gołym okiem widać, że drukarnia w Brodnicy, z której usług korzysta p. Sasin, ciągnie ostatkiem sił i nie wiadomo, czy zdąży z na czas!
      Szczęśliwie karty nie posiadają żadnego zabezpieczenia, znaku wodnego ani hologramu - są to zwyczajne kartki A4, które każdy może wydrukować w domu lub pobliskim zakładzie ksero. Ja, jako dumny posiadacz drukarki Epson L1800, już teraz zgłaszam gotowość do przygotowania 10.000 pakietów do 10 maja i czekam tylko na zielone światło od rządu (choć w rzeczywistości drukuję już teraz, bo, cytując p. Sasina, jestem przekonany, że odpowiednia ustawa na dniach wejdzie w życie).

      * Moja propozycja cenowa za jeden pakiet to 9,90 zł, ale umówmy się - nie jestem z betonu i końcówkę zetnę
      .
      www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka