Dodaj do ulubionych

Propaganda strachu i sukcesu

01.05.20, 18:41
Po zastrzyku strachu - czas na nadzieję. Prezydent Duda pomoże każdemu.
Prezydent Andrzej Duda wybiegł 1 maja na puste boisko i rozegrał zwycięski mecz z samym sobą. Stanął w pozie „ojca narodu”, byśmy uwierzyli, że państwo to on, że on o wszystkim decyduje, obietnice spełnia, nieszczęściom zapobiega, za wszystko bierze odpowiedzialność.

Epidemia koronawirusa, która ludzi osacza, i kryzys gospodarczy, który ich przeraża, były bladym tłem dla sielankowej autorecytacji prezydenckich zasług, przewag i potępień domniemanych wrogów, którzy czyhają, by zdobycze jego pięcioletniej kadencji narodowi odebrać.
Straszył rodziny, że ktoś im odbierze 500 plus i 300 zł „piórnikowego”. Że ktoś podniesie wiek emerytalny, cofnie 13. emeryturę, sprywatyzuje służbę zdrowia... Prezydent uparcie powtarzał te nonsensy, żeby nasze przerażenie rosło i żeby nam się utrwaliło, iż mężem opatrznościowym jest tylko on, Andrzej Duda, bo on na to nie pozwoli.

Po zastrzyku strachu – czas na nadzieję. Prezydent pomoże każdemu, szczególnie polskim rolnikom. Nic to, że pięć lat temu daremnie obiecał wyrównanie dopłat z UE. Poratuje ludzi, którzy stracą pracę z powodu epidemii. Przedsiębiorców zabierze w delegacje, aby świat podbijali, a na dobry początek dostaną 400 mld zł (!), żeby im w tej „ekspansji” nie zawadzała jakaś epidemia. Zapobiegnie suszy i osobiście zadba, by raka leczono u nas najnowocześniejszymi metodami. Był w Teksasie i wie, jak to robić. Tak jak wydzwonił u przewodniczącego Xi maseczki, które uroczyście przyleciały antonowem i nadają się na śmietnik.
Idylliczna Polska z krótką przerwą na epidemię – po trzech miesiącach się podniesiemy, zapewnił prezydent. Dziękował wszystkim, z wyjątkiem „elit” z wielkich miast, które sprawiedliwej Polski sobie nie życzą, bo „skądś mają pieniądze”. Nie dziękował też sędziom, bo naród ich przecież nie ceni.

Prawie trzy godziny mówił, mówił i mówił o wszystkim, o czym sobie przypomniał, i do wszystkich, których chce sobie zjednać, choć już dawno ich sobie zjednał. W uniesieniu powtarzał slogany znane nam do znużenia. Ale on się nie męczy, jakby przerobił podręcznik przemówień pierwszomajowych z PRL, nasłuchał się Castro, Łukaszenki, Putina.
Andrzej Duda poprosił nas o więcej Andrzeja Dudy. Żadnych przeszkód przed jego ponownym wyborem nie ma. Konstytucja, prawo, karty do głosowania walające się po kraju, listonosz Sasin i „żołnierze wyklęci” pilnujący skrzynek pocztowych… Tego po prostu nie ma. Jest dobrze. „Polska plus”. W razie czego ją „obronimy”.

wyborcza.pl/7,75968,25913771,propaganda-strachu-i-sukcesu.html#S.koronawirus-K.P-B.1-L.1.glowka
Obserwuj wątek
   • estella50 Re: Propaganda strachu i sukcesu 02.05.20, 17:28
    "W polityce liczą się fakty dokonane" Szczera prawda! Kaczyński też tak uważa. Nieważne jaka będzie frekwencja w tych kopertowych pseudowyborach, nieważne ile % głosów padnie na maliniaka
    Ważne, żeby to było o 1 % choćby więcej niż następnego w kolejce. SN nie zakwestionuje, bo już w łapach zaradnego Zaradkiewicza, a unijne i inne międzynarodowe instytucje niech sobie gadają, co chcą.
    Gowinowi mięknie znowu kręgosłup i nie wiadomo co w tym bogatym w wydarzenia tygodniu się zdarzy. Może nic, może wszystko!
    • aga-kosa Re: Propaganda strachu i sukcesu 02.05.20, 17:39
     Cały program na przyszłość wygłoszony przez PADa, to wklejam z Wikipedii:Czas przyszły – kategoria gramatyczna (czas gramatyczny) czasownika, która najczęściej wskazuje i nazywa późniejszą czynność lub późniejszy stan niż moment mówienia lub pisania o nich, np. pójdę, kupię, będę spał. W języku polskim od czasowników dokonanych tworzy się czas przyszły prosty odpowiadający formą czasowi teraźniejszemu, a od czasowników niedokonanych – czas przyszły złożony.
     Wynika z tego, że cała wypowiedź to obiecanki cacanki. Mój kolega Wojtek dodawałsurprisedbiecanki cacanki, a głupiemu stoi. crying aga
    • suender Re: Propaganda strachu i sukcesu 02.05.20, 17:47
     estella:

     > Gowinowi mięknie znowu kręgosłup ...

     Gowin jest teraz języczkiem uwagi jednej i drugiej strony barykady, gdyż może przeważyć (swoimi kilkoma posłami) szalę jak chce.
     Opozycja (szczególnie ta udawana jak np. Czarzasty, Sandberg, + etc.) wraz z PO, PSL, powinni teraz chuchać i dmuchać na Gowina, a ni hejtować go wrednie. Natomiast po wszystkich niech się wzajemnie rozliczają. Teraz czas na zwarcie wszystkich szeregów do ........... spółki z Gowinem.
     Cbdo.


     Pozdrawiam.
      • ewa9717 Re: Propaganda strachu i sukcesu 03.05.20, 11:19
       Jakiej, do cholery, uwagi??????????????? U wagi!
       Całe to nieporozumienie goowina ma kregosłupy z galarety, ale od koryta odspawać się nie da. żdżej du*a to zupełny pajac, niegodziwiec, ale teraz brnie, bo bez pisuaru leży i kwiczy, za wszystkie niegodziwości, których sie dopuścił.
        • estella50 Re: Propaganda strachu i sukcesu 03.05.20, 12:17
         RMF FM informuje, że 12 posłów Gowina zagłosuje przeciwko wyborom kopertowym! Oby!
         A jeśli tak, to znaczy prezes może zarządzić stan wyjątkowy.
         A gowinowcy dostrzegli widocznie, że okręt z prezesem na mostku tonie i należy iść śladem uciekających szczurów.
         • suender Re: Propaganda strachu i sukcesu 03.05.20, 13:19
          estella50:

          > A gowinowcy dostrzegli widocznie, że okręt z prezesem na mostku tonie
          > i należy iść śladem uciekających szczurów.

          ewa9719:

          > Całe to nieporozumienie goowina ma kregosłupy z galarety,

          Czyli, jak by Gowin teraz nie zadział to źle!
          Czyli nie widzicie dla niego dobrego wyjścia, a ja naiwny jestem nadal przekonany, że nawet najgorszy grzesznik (gdy się poprawi) może zostać świętym.

          To jest dla mnie tym bardziej zadziwiają, że ca. trzy dni temu ten niby okropny ateista Czarzasty o Gowinie powiedział, że Gowina za dobre czyny trza wynagradzać, a za złe karać,
     • estella50 Re: Propaganda strachu i sukcesu 04.05.20, 08:21
      bi.im-g.pl/im/92/b7/18/z25916306FBW,Renata-Mazurowska-i-interwencja-policji-wobec-niej.jpg" border="0" alt="https://ci5.googleusercontent.com/proxy/8Lj1yL7UCm2BI8cZZwAsI3Xg4xDCRRfjUdkfCcVYgbV9w2W9yB0D9laIVvZpK_oGmklPoQXb3IIAVXhT_3OyxHDxf3hXXXKNJ_LOtIOmMS8igS9NiFHzRsd1tAosBb5ETP_tiZOYoS_gdnZq3bfe8GiRB9zI=s0-d-e1-ft#bi.im-g.pl/im/92/b7/18/z25916306FBW,Renata-Mazurowska-i-interwencja-policji-wobec-niej.jpg">

      Policja użyła siły wobec uczestniczki spotkania z okazji 3 Maja. Media publiczne milczą >>
      gazetawyborcza.enewsletter.pl/k3/451/lh1/2ir16/95e43ac86767c/hqaOK2rd
      • aga-kosa Re: Propaganda strachu i sukcesu 04.05.20, 09:29
       W orędziu DAD się cieszył z gazu. Że mu się chciało tak wcześnie wstać i radosną wieść, że będziemy w 2021 niezależni od Rosji - obwieścić. Dostałam takiej głupawki. Cieszyłam się wink. I mąż się zastanawiał czy kompres z zimnej wody mi pomożewink aga
        • estella50 Re: Propaganda strachu i sukcesu 04.05.20, 10:01
         Tak mówi Onet, WP i NaTemat. Uważam, że gazowy temat orędzia stał się tematem zastępczym. Duda miał być może właśnie ogłosić dymisję, ale nie dostał od prezesa gwarancji odpowiedniej gratyfikacji za rezygnację z wyborów i to stąd ten zastępczy temat.
       • dociek Re: Propaganda strachu i sukcesu 04.05.20, 09:59
        Remi Dobrzyński‎ Sympatycy Szkła Kontaktowego TVN24 FB

        Poniedziałek. Wstajesz a tu ...........
        KABARET W WYKONANIU Andrzeja Dudy.

        Ten człowiek jest naprawdę i na pewno pajacem. W poniedziałek rano (04.05.2020 r. godz. 08:15) polskie media obiegła sensacyjna wiadomość; "Prezydent Duda złoży publicznie oświadczenie".
        W czasie, kiedy prawie cała Polska czeka na wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, kiedy lada chwila mają odbyć się nielegalne wybory, kiedy jest walka z pandemią wirusa, obywatele czekają w napięciu na oświadczenie tzw "głowy państwa". Ten wychodzi na mównicę i mówi o ..."bałtyckiej pipie".*)
        Żenada, kabaret, cyrk.... czy po prostu pacjent "zakładu psychiatrycznego? Gdzie powaga urzędu?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka