Dodaj do ulubionych

Podatek od emerytury

11.07.20, 16:49
Wiele osób nie wie, że emeryci w Niemczech również muszą płacić podatki. Model opodatkowania jest bardzo kontrowersyjny – pewien sędzia uważa go nawet za niezgodny z Konstytucją. Federalny Trybunał Finansowy (niem. Bundesfinanzhof, w skrócie BFH) ma zadecydować w tej sprawie jeszcze w tym roku.Od roku 2040 emerytury mają być całkowicie opodatkowane. Sędzia Federalnego Trybunału Finansowego Egmont Kulosa stwierdził już w zeszłym roku, że opodatkowanie emerytur jest niezgodne z Konstytucją, o czym pisała wówczas „SZ”. Powód? Taka sytuacja oznacza podwójne opodatkowanie. Sędzia argumentował, że składki do funduszu emerytalnego były już opodatkowane w trakcie życia zawodowego.Kiedy u nas?dojczland.info/
Obserwuj wątek
  • grrrrw Re: Podatek od emerytury 12.07.20, 11:15
   Płacę 70 zł od mojego świadczenia, czyli oddaję państwo rocznie 840 zł.
   Państwo daje mi prezent 1300 jako trzynastkę.
   Wychodzę na swoje 460 zł.
   Wolę płacić podatki i mieć trzynastkę.
   A najbardziej wolę mieć trzynastkę, czternastkę i nie płacić podatków.
   • aga-kosa Re: Podatek od emerytury 12.07.20, 11:54
    Grrrrrrrrr, każdy by wolał. wink Ale to trzeba być posłem wink
    Tu wklejam: Posłowie wykonują bardzo ciężką pracę i od 20 lat nie mieli regulacji wolnej od podatku. Doceńmy ciężką pracę polityków - tak wicepremier Mateusz Morawiecki tłumaczy utrzymanie bardzo wysokiej kwoty wolnej od podatku dla parlamentarzystów, którzy co roku mogą odpisać aż 30 tys. zł.
    I O! crying aga

   • anoagata Re: Podatek od emerytury 12.07.20, 12:09
    grrrrw napisała:

    > Płacę 70 zł od mojego świadczenia, czyli oddaję państwo rocznie 840 zł.
    > Państwo daje mi prezent 1300 jako trzynastkę.
    > Wychodzę na swoje 460 zł.
    > Wolę płacić podatki i mieć trzynastkę.
    > A najbardziej wolę mieć trzynastkę, czternastkę i nie płacić podatków.

    Ato w jakim kraju tak piękne jest ???? bo u nas 13-tka to coś tam coś tam około 800 zł a mi od emerytury mi zabierają około 500 zł
    • aga-kosa Re: Podatek od emerytury 12.07.20, 12:48
     Grrrr, Jak to gdzie tak pięknie - w naszej ojczyźnie "wybrańcy" mają 30 000 wolne - wyżej wkleiłam wink
     Jak by było mało to posłowie - emeryci dostają też trzynastkę wink Dzieci dzieciatych posłów też dostają 500+ i 300 +. ( aż żal cztery litery ściska, że mam już stare dzieci wink )Nie ma rady - trzeba będzie startować do wyborów, mówiąc otwarcie do suwerena, że idę do polityki dla pieniędzy - może za szczerość mnie wybiorą wink aga
     • grrrrw Re: Podatek od emerytury 12.07.20, 15:10
      brutto

      +500 powinno być w postaci odpisu od PITa

      Podoba mi się propozycja Trzaskowskiej.

      Zrobiłabym to tak: te, co wychowały +4 a nie wypracowały swiadczenia emerytalnego dostały z funduszu rezerwy demograficznej (po przedstawieniu oswiadczenia majatkowego) emeryture minimalna.

      Tym, co korzystaly z urlopu wychowawczego a jednak wypracowały swiadczenie - dorzuciłabym dodatek , ktory byłby rekompensata za utracone wlasne składki z okresu, kiedy zus ich z zasilku wychowawczego nie ściągal.

      Matki urodzone przed 1950 maja emeryture na starych zasadach, ale młodsze są stratne.
      Za kazde dziecko wychowane osobiscie, na ktore był brany ten zasiłek wychowawczy dorzucić 20-25 % emerytury minimalnej, ale nie więcej wynsi niż minimalna.

      Na dzień dzisiejszy byłoby to własnie dodatkowo około 200-250 zl za dziecko.
      • estella50 Re: Podatek od emerytury 12.07.20, 15:19
       Grrrrw - nie wgłębiam się w wyliczenia, ale uważam, że idea jest słuszna. Kobieta poświęciła się nie tylko dla swojej rodziny, ale i dla dobra ojczyzny. W końcu jej zaopiekowane właściwie dzieci będą tworzyć i rozwijać dorobek kraju! Dziecko kochane i szczęśliwe będzie na pewno lepszym obywatelem niż takie biegające nie wiadomo gdzie z kluczem na szyi. Oczywiście ta reguła uwzględnia wyjątki smile
       • grrrrw Re: Podatek od emerytury 12.07.20, 16:35
        Dziecko biegajace z kluczem to dziecko w wieku szkolnym. Wychowawczy trwał 36 m maksymalnie, a zasilek placili tylko za 24m. Czyli za opiekę nad dzieckiem w wieku 4 m - 3,5 lat..

        Zasady jak wyżej zapobiegłyby biadoleniu, że: a) matka kilkanasciorga dzieci ma emeryture dyrektorską. b) że dostają Romski inne patologie - by korzystac z urlopu wychowawczego mależało pozostawac w stosunku pracy min. 6 miesięcy i mieć konkretny niewysoki dochód na członka rodziny.
        • estella50 Re: Podatek od emerytury 12.07.20, 17:31
         Proszę romskich matek nie wpychać do szuflady z patologią. To, że ktoś ma inne zwyczaje i inny tryb życia niż wielce chwalebny polski nie znaczy, że należy nazywać to patologią. Znałam i bywałam w romskich domach. Czysto było i przyjaźnie. A piernaty ułożone w kolumnie po sufit! W polskich domach nazywałoby się to bałaganem.
   • wikul Re: Podatek od emerytury 16.07.20, 12:01
    Przede wszystkim. "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy"M.Thatscher .
    Ale ad rem. Jeżeli podatek wynosi 70 zł miesięcznie tzn. że masz świadczenie w wys.1400 zł. To co ty nazywasz "trzynastką" jest jałmużną wynoszącą ok.880 zł netto.
    Gratuluję samozadowolenia. Przez takich jak ty Trzaskowski przegrał.
    • iryska2604 Re: Podatek od emerytury 16.07.20, 12:56
     Nie wytłumaczysz tego ludziom w zaden sposób. Kiedyś jedna z sąsiadek się okrutnie zaindyczyła że PO to byli złodzieje a ten rząd stale cos daje. Pytam ją czy wie skąd mają pieniądze i co to jest budżet państwa - mało jej oczy nie wylazły jak mi wykrzykiwała że przecież odebrali złodziejom VATY i cos tam jeszcze. Więc widzisz jaki suweren mądry .Przekładanie z kieszeni do kieszeni im sie nie miesci w głowie i ze głównie budżet to nasze podatki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka