Dodaj do ulubionych

pension scheme

17.10.08, 01:26
zaczynam prace w duzej firmie ktora oferuje przylaczenie sie do
pension scheme - czy to ma sens zakladajac ze nie zamierzam mieszkac
w UK az do emerytury?co konkretnie zyskuje i trace na tym?
Obserwuj wątek
    • nulki Re: pension scheme 17.10.08, 10:17
      Zalezy od tego, co to za pension scheme i jaka ma oferte. Proponuje
      zajrzec na strone Department for Work and Pensions:

      www.thepensionservice.gov.uk/atoz/atozdetailed/personal.asp
      Poczytaj tez tu:

      www.pensionsadvisoryservice.org.uk/

    • d2221 Re: pension scheme 17.10.08, 12:44
      No wlasnie backspace ja mam ten sam dylematos..
      Moja nowa firma az mnie kusi,- oferuja 7% wkladu ja musze wtedy conajmniej 3,5%
      lub wiecej (im wiecej oczywiscie tym lepiej dla mnie). No ale nie wiem co bedzie
      jak np. zmienie prace, wyjade do Polski.
      Wiem, ze jak zmienie prace to zachowuje wszystko, oczywiscie nic nie przepada
      ale musze dalej chyba ciagnac z tym samym ubezpieczycielem i dalej placic
      skladki.Ale jak duze?, Czy moge wyplacic pieniadze jesli nie chce dalej placic?
      lub wybiore inna firme i tam bede chciala ulokowac pieniadze?Duzo pytan i
      dlatego sie waham.
      • jaleo Re: pension scheme 17.10.08, 14:16
        Dziewczyny, ale te pytania trzeba kierowac do HR u pracodawcy, a nie
        na forum! Sa tysiace, jesli nie miliony roznych prywatnych emerytur
        pracowniczych, kazdy fundusz ma swoj statut i swoje zasady. To, ze
        ktos Ci napisze na forum, ze jest tak, a nie inaczej, jest gorsze
        niz zupelny brak informacji, bo akurat fundusz Twojego pracodawcy
        moze dzialac na kompletnie innych zasadach - niektore sa "portable",
        niektore nie, w niektorych funduszach jesli odchodzisz w pewnym
        okresie od przystapienia, mozesz wystapic o zwrot skladek, w innych
        nie, itd itp.
        • backspace10 Re: pension scheme 17.10.08, 16:25
          dzieki wszystkim za info!
          @ Jaleo - ja nic nie wiem na temat tych spraw wiec kazda informacja
          jest cenna, nawet ta ze panuje taka roznorodnosc i kazdy fundusz
          jest inny.zanim pojde do HR tez musze sama co nieco wiedziec:)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka