backspace10 17.10.08, 01:26 zaczynam prace w duzej firmie ktora oferuje przylaczenie sie do pension scheme - czy to ma sens zakladajac ze nie zamierzam mieszkac w UK az do emerytury?co konkretnie zyskuje i trace na tym? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
nulki Re: pension scheme 17.10.08, 10:17 Zalezy od tego, co to za pension scheme i jaka ma oferte. Proponuje zajrzec na strone Department for Work and Pensions: www.thepensionservice.gov.uk/atoz/atozdetailed/personal.asp Poczytaj tez tu: www.pensionsadvisoryservice.org.uk/ Odpowiedz Link
d2221 Re: pension scheme 17.10.08, 12:44 No wlasnie backspace ja mam ten sam dylematos.. Moja nowa firma az mnie kusi,- oferuja 7% wkladu ja musze wtedy conajmniej 3,5% lub wiecej (im wiecej oczywiscie tym lepiej dla mnie). No ale nie wiem co bedzie jak np. zmienie prace, wyjade do Polski. Wiem, ze jak zmienie prace to zachowuje wszystko, oczywiscie nic nie przepada ale musze dalej chyba ciagnac z tym samym ubezpieczycielem i dalej placic skladki.Ale jak duze?, Czy moge wyplacic pieniadze jesli nie chce dalej placic? lub wybiore inna firme i tam bede chciala ulokowac pieniadze?Duzo pytan i dlatego sie waham. Odpowiedz Link
jaleo Re: pension scheme 17.10.08, 14:16 Dziewczyny, ale te pytania trzeba kierowac do HR u pracodawcy, a nie na forum! Sa tysiace, jesli nie miliony roznych prywatnych emerytur pracowniczych, kazdy fundusz ma swoj statut i swoje zasady. To, ze ktos Ci napisze na forum, ze jest tak, a nie inaczej, jest gorsze niz zupelny brak informacji, bo akurat fundusz Twojego pracodawcy moze dzialac na kompletnie innych zasadach - niektore sa "portable", niektore nie, w niektorych funduszach jesli odchodzisz w pewnym okresie od przystapienia, mozesz wystapic o zwrot skladek, w innych nie, itd itp. Odpowiedz Link
backspace10 Re: pension scheme 17.10.08, 16:25 dzieki wszystkim za info! @ Jaleo - ja nic nie wiem na temat tych spraw wiec kazda informacja jest cenna, nawet ta ze panuje taka roznorodnosc i kazdy fundusz jest inny.zanim pojde do HR tez musze sama co nieco wiedziec:) Odpowiedz Link