Dodaj do ulubionych

Polski element królowej

IP: *. / *.HH1.srv.t-online.de 12.01.04, 10:33
Innym polskim elementem na QM2 jest kilka jezeli nie kilkanascie osob
zatrudnionej niedawno zalogi hotelowej.
Obserwuj wątek
    • Gość: ooo Re: Polski element królowej IP: *.greenet.pl 15.01.04, 00:27
      >>>>
      Zużyliśmy 1800 ton stali, a cały statek zbudowany został z około 100 tys. ton tego surowca. To może procentowo niezbyt dużo, ale "gruszka" wymagała szczególnej precyzji - mówi prezes Maritimu Janusz Baran. Podkreśla, że "gruszka" to najbardziej złożony element kadłuba statku.
      <<<<

Baran wali scieme, a dziennikarzyna za trzy grosze nie sprawdza i bezkrytycznie "lyka" (bo cieniasem jest, nie stosujacym elementarnych zasad warsztatu dziennikarskiego i olewajacym czytelnikow i rzetelnosc dziennikarska)...

konstrukcja tego statku nie powstala ze 100 000 ton stali, tylko z ok. 35 tysiecy...
    • Gość: ooo Re: Polski element królowej IP: *.greenet.pl 15.01.04, 00:37
      poza tym, cieniasy z "Wybiorczej", gruszka NIE SLUZY do rozbijania fal, ani do poprawiania sterownosci...

jezeli jakos (nieznacznie) wplywa na streownosc, to najwyzej ja (odrobine) pogarsza, gdyz moze zmniejszac statecznosc kursowa.. ale prawdopodobnie w tak minimalnym stopniu, ze az w marginalnym, pomijalnym...

natomiast wtloczcie sobie to do swoich pseudo-dziennikarskich mozdzkow i na przyszlosc nie wprowadzajcie juz wiecej w tej sprawie czytelnikow w blad...

otoz gruszka dziobowa NIE SLUZY do tego, co napisaliscie, tylko do ZWIEKSZENIA PREDKOSCI statku (lub przy tej samej predkosci - do zmniejszenia zapotrzebowania na moc, czyli zmniejszenia zuzycia paliwa)
      jest to realizowane przez osiagane dzieki (odpoiwednio uksztaltowanej gruszce) ZMNIEJSZENIE tzw. oporu falowego statku...
      zmniejszanie oporu falowego nie ma NIC wspolnego z jakims "rozbijaniem" fal..
    • Gość: Anna Re: Polski element królowej IP: 80.55.130.* 19.01.04, 23:30
      Jednym z członków załogi, a konkretnie kelnerem,jest mój syn. Miałam nawet
      możliwość zobaczenia go w relacji telewizyjnej z pokładu QM2 przed wypłynięciem
      w dziewiczy rejs. Z tego co mam przekazywał wiem, że pracuje tam kilkunastu
      Polaków, w tym kilku oficerów.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka