Dodaj do ulubionych

Konta studenckie

05.09.11, 10:55
Ciekawi mnie jak to jest z kontami studenckimi? Czy różnią się (poza przeznaczeniem dla konkretnych osób) od innych kont? Czy po prostu są nazywane studenckimi, bo albo są bezpłatne albo trzeba płacić za nie grosze. Czy niestudent może sobie założyć takie konto?
Obserwuj wątek
    • 042011kg Re: Konta studenckie 01.01.12, 20:07
      Na rynku bankowym faktycznie funkcjonuje kilka kont, których nazwa sugeruje, że są "studenckie". Z reguły wcale nie trzeba być studentem, żeby je założyć, są to po prostu rachunki dla młodych osób. Ale sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, bo te konta mają czasem gorsze warunki, niż normalne, ogólne ROR-y (!). Dlatego niektóre banki (jak np. ING) odchodzą od specjalnych kont dla żaków. Poza tym, nawet, jeśli możesz liczyć na coś "ekstra", to i tak do czasu - konto studenckie po osiągnięciu określonego wieku (26 lat) albo zostanie przekonwertowane na tradycyjny ROR, albo zmianie ulegnie taryfa opłat i prowizji.

Dobrym rozwiązaniem jest przyjęcie takiego stanowiska, jak na przykład redakcja studenckiego serwisu finansowego (KontoStudenta.pl), która w swoich rankingach kont studenckich
      ( kontostudenta.pl/bank/konto-studenckie-ranking.html ) słówko "studenckich" traktuje umownie i szeroko, jako rachunki, które dobrze nadają się dla młodych ludzi (brak wymaganych wpływów na konto, brak opłat za prowadzenie, obsługa przez internet). Takie podejście do problemu znacznie poszerza liczbę kont, które porównać może student szukający dobrej oferty.
    • kaminela Re: Konta studenckie 09.01.12, 16:28
      Jeśli nie jesteś studentem, a jesteś młody (nie tyle duchem co wg metryki), to może skorzystaj z konta typu "do trzydziestki". Ja miałam takie w Pekao, ale kojarzę, że inne banki - chyba też WBK czy BOŚ - takie konta oferują. Opłaty są małe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka