chelmiak 08.09.11, 05:32 Będzie reakcja, a jakże. „Please!” Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Koordynator OIUGZ Chińczycy nie chcą płacić kar za A2. MSZ: - Będ... IP: *.3s.pl 08.09.11, 06:56 I tego jeszcze nie koniec !!!! bedzie lepiej, bo chinczycy juz przygotowuja pozew o odszkodowanie za zerwanie nieuzasadnione umowy - na razie kompletuja argumenty, ktorych juz i tak maja duzo, szczególnie tych administracyjnych. Przewiduja odszkodowanie rzedu 980 Mln PLN + odsetki... Bedzie bal !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej No to chyba odechciało się Wam Chińczyków? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.11, 10:33 ja już od dawna sugeruję, żeby dziadowskiej jakości zabawki z Chin ZABRONIĆ sprzedawać w Polsce. Chińczycy są cwani, schemat działania jest prosty: zasypać psującym się badziewiem za parę złotych, wykończyć firmy produkujące normalnej jakości wyroby za normalną cenę, kasę zbijać na kolejnych zakupach ludzi nie mających innego wyjścia. Tak Chińczycy rozłożyli nie tylko zabawki, ale i inne produkty, np. termometry rtęciowe - spróbujcie kupić normalnie działający. Należy pokazać w Europie, że Chińczycy nie są godni zaufania, ani jako wykonawcy, ani jako gwaranci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rt Termometry rtęciowe są niedostępne w Polsce IP: *.net.zeork.com.pl 08.09.11, 11:14 jak i w CAŁEJ Unii Europejskiej od co najmniej 2 lat!!!! Jak więc możesz kupić w Polsce jakikolwiek termometr rtęciowy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wodz naczelny To trzeba wyslac mala ekspedycje karna do Pekinu IP: *.cluster-j.websense.net 08.09.11, 11:42 i nauczyc skosnookich dobrych maniej ! Odpowiedz Link Zgłoś
asperamanka Re: Termometry rtęciowe są niedostępne w Polsce 08.09.11, 11:46 Nie przesadzajmy. W Warszawie kupiłem nowy czeski termometr rtęciowy od Ruskich na bazarze tydzień temu bez problemu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: e Są spokojnie do kupienia IP: *.formlessnetworking.net 08.09.11, 12:35 w każdym większym mieście w legalnych aptekach. Tyle że nie każda apteka ma je w sprzedaży, bo przepis pozwala na sprzedaż zapasów kupionych dużo wcześniej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Ok., rok temu były wszędzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.11, 13:37 ostatni raz kupowałem jakiś rok temu w normalnej aptece, oczywiście kolejny szmelc. Wcześniej też kilka kolejnych wywaliłem, od roku używam stary, jeszcze z czasów PRL i ten działa bez problemów, wskazuje prawidłową temperaturę. A chiński badziew, to psuł się na każdy sposób, temperaturę brał chyba z gwiazd, żeby zmierzyć dziecku temperaturę, to musiałem mierzyć swoją, później dziecka, a później różnicę dodawać do 36,6, szkoda pisać. Odpowiedz Link Zgłoś
hal_gravity Radek się tym zajmuje - może coś z tego będzie ... 08.09.11, 09:26 No, w końcu zajmie się tym burdelem ktoś kompetentny. Możecie jęczeć ale Sikorski się na swojej pracy zna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PO_tworek Ewentualnie wpis na tłiterze. IP: *.181.79.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.09.11, 10:06 Odpowiedz Link Zgłoś
nieprawomyslny Re: Radek się tym zajmuje - może coś z tego będzi 08.09.11, 10:12 Radzio uderzy w stół... na fejsbuku hal_gravity napisał: > No, w końcu zajmie się tym burdelem ktoś kompetentny. > > Możecie jęczeć ale Sikorski się na swojej pracy zna. Odpowiedz Link Zgłoś
rydzyk_fizyk Re: Radek się tym zajmuje - może coś z tego będzi 08.09.11, 10:44 Jest szansa, że wygra proces na fejsie :P Odpowiedz Link Zgłoś
kotek.filemon Re: Radek się tym zajmuje - może coś z tego będzi 08.09.11, 10:49 > Możecie jęczeć ale Sikorski się na swojej pracy zna. No to pożartowaliśmy sobie, a teraz powiedz coś na poważnie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xo Chińczykom możemy "skoczyć" - nic nie zdziałamy IP: *.dynamic.chello.pl 08.09.11, 09:56 Tak się składa, że to Chiny - a nie Polska, są graczem ścisłej czołówki na świecie. Kraje UE nie przyłączą się do zabiegów Polski o odszkodowanie, bo mają własne interesy z Chinami. Zostaliśmy na lodzie. KTO WYBRAŁ CHIŃCZYKÓW A NIE DAŁ ZAROBIĆ POLAKOM ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Drakkar Re: Chińczykom możemy "skoczyć" - nic nie zdziała IP: *.220.106.177.umts.static.t-mobile.pl 08.09.11, 10:47 Zabawne są takie PiSwskie argumenty. Jak by wzięli firmy godne zaufania to Kaczyński by grzmiał z Brudzińskim, że za drogo i na pewno jest to przekręt. Jak wybrali z konkursu najtańszych to paplają, że kto odpowiada za to, że robota nie skończona i kasy nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
dzielanski Re: Chińczykom możemy "skoczyć" - nic nie zdziała 08.09.11, 10:58 UE wyrażała swoje zatrzeżenia wobec wybrania przez nas Chińczyków. Kraje UE mają sporo własnych firm budowlanych, a infrastruktury do wybudowania w "starej UE" jest coraz mniej (jeśli nie liczyć jakichś ekstrawaganckich projektów w rodzaju mostów nad cieśninami morskimi, czy "zielonych" elektrowni, które Europejczycy nie po to forsują, by miały je budować firmy z importu). Wpuszczanie Chińćzyków na duże europejskie budowy raczej nie należy do "własnych interesów z Chinami", jakie kraje UE miałyby powód chronić. Odpowiedz Link Zgłoś
asperamanka Re: Chińczykom możemy "skoczyć" - nic nie zdziała 08.09.11, 12:00 Gość portalu: xo napisał(a): > Tak się składa, że to Chiny - a nie Polska, są graczem ścisłej czołówki na świe > cie. Kraje UE nie przyłączą się do zabiegów Polski o odszkodowanie, bo mają wła > sne interesy z Chinami. Zostaliśmy na lodzie. KTO WYBRAŁ CHIŃCZYKÓW A NIE DAŁ Z > AROBIĆ POLAKOM ? I tu się głęboko mylisz. Chińczycy za to sporo zapłacą w całej UE. Unia generalnie się broniła przed chińskimi wykonawcami infrastruktury od wielu lat, i unijne firmy budowlane lobbowały gdzie się dało, żeby ich nie wpuszczać. Grabarczyk poszedł wbrew temu lobbyingowi, i ich wynajął. Z wiadomym skutkiem. Teraz jest kolejny pasztet. Gwarancja bankowa na całym świecie to rzecz święta. Jest bezwarunkowa, nieodwołalna, i płatna na żądanie. Najpierw płacisz, potem dochodzisz ewentualnych regresów. Jest rzeczą w zasadzie niesłychaną, żeby bank odmówił zapłaty gwarancji, bo traci reputację. I nie mają znaczenia zarzuty, jakie mógł mieć COVEC wobec strony polskiej, to zupełnie odrębna sprawa; gwarancja działa tak, że zeszli albo zostali wyrzuceni z placu robót, i gwarancja ma byc zapłacona. Teraz popatrzcie co się stało. Dwa bardzo duże banki chińskie odmówiły zapłaty, powołując się na jakiś ludowy sąd w Chinach, a Deutsche Bank zapłacił z takich samych gwarancji, wystawionych na te same roboty, i w tych samych okolicznościach, zgodnie z zasadami, bez szemrania, całą kwotę swojej gwarancji na wezwanie. Ta sprawa, dzięki Niemcom właśnie, którzy zapłacili, rozniosła się już po Europie. Teraz Chińczycy nie dostaną nigdzie przez dluższy czas żadnego zlecenia, a gwarancje banków chińskich nie będą honorowane. A sprawa przed sądem polskim przeciwko Chińczykom jest dlatego, że w ramach obowiązującej w UE zasady wzajemnego uznawania wyroków sądowych, będzie można wysłać komornika po chińskie aktywa, gdziekolwiek w UE one by nie były, na Malcie czy w Luksemburgu. Więc się Chińczykom ten myk zupełnie nie opłaci, chyba że mieli rzeczywiście mocne argumenty żeby nie płacić gwarancji bankowych, takie, które uzna nawet polski sąd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: realista Re: Chińczykom możemy "skoczyć" - nic nie zdziała IP: *.4web.pl 08.09.11, 12:26 Tak, tak !!! Pomachajmy im jeszcze trochę szabelką to tak się wystraszą że oprócz kasy oddadzą nam Mandżurię. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: g Re: Chińczykom możemy "skoczyć" - nic nie zdziała IP: *.uebungsfirma.at 08.09.11, 13:04 wyslac komornika to sobie mozna przeciwko babci co nie splaca kredytu-chwilowki, a Chinczykom mozemy rzeczywiscie ''skoczyc'' Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xo Utopia przemawia przez was, moi drodzy.... IP: *.dynamic.chello.pl 08.09.11, 17:39 Odpowiedzi przedstawione tu oscylują wokół wpsaniałej utopii, w jaką wierzą niektórzy Polacy (np. ci, którzy przyklejają sobie sktót PL na samochodzie - koniecznie z flagą Unii - jakby dodatkowo wierzyli, że w końcu weszli do pierwszej ligii, he, he). NIE MA MOWY, żeby rząd np. francuski, mając do wyboru tzw. "dobro" koncernu Renault lub Danone lub polską wpadkę z Chinczykami - poparł nas. W jakim świecie żyjecie ? Nie słyszeliście o tzw, "Starej" i "Nowej" Europie ? Mało macie przykładów co tydzień ? Teraz przywalę z grubej rury - Wrzesień 1939... Jak było wiedzą wszyscy - ico, cały czas sie łudzicie, że teraz jest OK ? Stańcie na nogi i nie upubliczniajcie akademickich wypowiedzi. Ja bedę chciał to wejdę na jakąś propagandową stronę o UE i "napompuję" się frazesami bez pokrycia.... Odpowiedz Link Zgłoś
kylax1 Samych Polaków też to nie obchodzi. 08.09.11, 17:41 Np. polskie firmy górnicze robią duże interesy w Chinach i mają totalnie gdzieś problemy z autostradą A2. Odpowiedz Link Zgłoś
czarnyhs Chińczycy nie chcą płacić kar za A2. MSZ: - Będ... 08.09.11, 09:56 idąc za przykładem "wielkiego białego brata" zaatakujmy Chińską Republikę Ludową pod obojętnie jakim pretekstem. I obiecajmy i NATO i "wielkiemu białemu bratu" profity z tej wojenki!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PO_tworek Tusk może im pogrozić palcem (w bucie). IP: *.181.79.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.09.11, 10:05 Szanse na uzyskanie tej kwoty są równe zeru. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: badziewiak66 Dobrze przestudiowali polski wymiar sprawiedliwośc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.11, 10:07 i. Wiedzą że najlepsza metoda to upchniecie sprawy do sądu. A to spory o właściwość, o wartość przedmiotu sporu, doręczenia, terminy, wykładnię. Sztuczek setki. A to pomyli się sędzia, a to referendarz, sekretarka, czy ochrona. Zaginą akta, dowody, pisma. Niech Polska pisze skargę do Strasburga na sądy chińskie. W 2030 roku może doczekamy się jakiegoś wyroku, o ile wzorem procesu Jaruzelskiego nie rozchorują się świadkowie. A jak świadkowie zejdą z tego świata to lipa z dowodami. A jak nie ma dowodów to nie ma sprawy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zamzi Dokładnie tak ! Chińczycy to nie polaczki ! IP: *.dynamic.chello.pl 08.09.11, 17:42 Odpowiedz Link Zgłoś
prof.dr.wiktor.kuppelweisser Chińczycy nie chcą płacić kar za A2. MSZ: - Będ... 08.09.11, 10:10 Niech komornik zajmie jakiś chiński samolot i po sprawie... wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80620,9943836,Boeing_ksiecia_Tajlandii_aresztowany__Za_dlugi_sprzed.html Odpowiedz Link Zgłoś
nieprawomyslny "Zawrzało za to w Ministerstwie Spraw Zagraniczny" 08.09.11, 10:11 hehe, będzie prostest MSZ, bardzo nagłośniony przez media, bo to będzie "protest wyborczy" w obronie żywotnych interesów RP. A już PO wyborach ujdzie całe powietrze i wrzawa ucichnie. A potem kitajce pozwą GDDKiA, bo jest wysoce prowdopodobne, że prawnicy covec znajdą haki w umowie i niedociagnięcia po stronie polskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zxc Re: "Zawrzało za to w Ministerstwie Spraw Zagrani IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.09.11, 12:44 Masz rację :-). Szkoda że nie rządzi p. Kaczyński. On to od razu wysłałby nasze myśliwce i wojsko (najlepiej na skróty przez Rosję;-) na Kitajca w obronie żywotnych interesów RP, a co "siłom i godnościom osobistom" trzeba by Chińczyk nie pluł nam w twarz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: romek Chińczycy nie chcą płacić kar za A2. MSZ: - Będ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.09.11, 10:13 No wreszcie.. wypowiedzmy im wojnę a jak dojdą do Mińska to poddajmy się i tak załatwimy Rosję i Białoruś...( zgodnie z dowcipem z lat 70-tych ) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xx Chińczycy nie chcą płacić kar za A2. MSZ: - Będ... IP: *.171.32.42.static.crowley.pl 08.09.11, 10:14 Tak normalnie wygląda próba egzekwowania gwarancji bankowej na kwotę powyżej 1 mln PLN. Banki szukają każdego możliwego wybiegu, żeby nie zapłacić. A rozstrzyganie tego sporu w sądzie chińskim jest żartem. Jeśli ktoś pozwolił na to, żeby w kontrakcie sąd chiński był miejscem rozstrzygania sporów - temat jest zamknięty i nie dostaniemy ani grosza. Zawsze w takich wypadkach wybiera się sądy w państwach, które nie są macierzystymi państwami stron. Jedynym wyjściem jest szerokie rozpowszechnienie w prasie światowej wszystkich informacji na temat tego kontraktu i problemu z egzekwowaniem zobowiązań (i wykonawstwa i gwarancji bankowej). Taki negatywny PR może wpłynąć na jakichś Chińskich decydentów, którzy podejmą polityczną decyzję o wypłacie, broniąc się przed utratą potencjalnych kontraktów w innych krajach. Odpowiedz Link Zgłoś
nieprawomyslny Re: Chińczycy nie chcą płacić kar za A2. MSZ: - B 08.09.11, 10:33 taki "czarny PR" bardziej uderzy w pl - pokaże także nieudolność państwa i jego machiny administracyjnej. A na tysiące firm chińskich nie będzie miał żadnego wpływu, nikt na świecie nie traktuje pl poważnie i ma głeboko w d. co tutaj się wyprawia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ATLAS Chińczycy nie chcą płacić kar za A2. MSZ: - Będ... IP: *.play-internet.pl 08.09.11, 10:14 Chcielismy ich wydymac to sami się wydymaliśmy i teraz to im możemy skoczyc a za wszystko podziękujmy naszym pazernym podwykonawcom. Nikt rozumny na świecie nie kiwnie palcem w tej sprawie. Inne kraje prowadzą poważne interesy z Chinami i nie będą zawracały sobie dupy takimi pierdołami w Polszy. Nie ta liga. Módlmy się żeby to nam nie zrobiono koło pióra bo na to się zanosi i znów podatnik wybecaluje swoją kasę przez durnych urzędasów. Odpowiedz Link Zgłoś
m33h0w A więc wojna! Polskie lotniskowce już szykują się 08.09.11, 10:19 do wypłynięcia z portów wojennych na Bałtyku :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: quosoo Re: A więc wojna! Polskie lotniskowce już szykują IP: 199.67.131.* 08.09.11, 11:13 > A więc wojna! Polskie lotniskowce już szykują do wypłynięcia z portów wojennych na Bałtyku :) No co Ty. Te, tutaj zostają dla celów obronnych. Użyjemych tych stacjonojących w jednej z naszych baz na dalekim wschodzie. Słyszałem też, że w odwecie za to, że przez Chińczykow nie mamy autostrad zamierzamy w pierwszej kolejności zniszczyć ich infrastrukturę drogową. Spod Strykowa wystartowała właśnie Pierwsza Eskadra Walców Drogowych Pionowego Startu i kieruje się na wschód. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bastiasz Trzeba w odwecie zażadać przedstawienia przez IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.11, 10:26 Chińskich przedsiębiorców w ciągu 14 dni 15 000 zaświadczeń, certyfikatów fito sanitarnych, licencji, potwierdzeń urzędowych i na czas uzupełnienia wstrzymać cały import Chińskiego badziewia! PRECZ Z KOMUNĄ! Odpowiedz Link Zgłoś
minigry.amor.pl Chińczycy boją sie kompromitacji, bo pracują dla 08.09.11, 10:27 świata. Tutaj będą grać na czas, bo procenty są ich. trzeba trąbić na cały świat, ze są złodziejami. W końcu to prawda i mamy powód. Odpowiedz Link Zgłoś
radon13 Re: Chińczycy boją sie kompromitacji, bo pracują 08.09.11, 11:13 Otóz to, chińskie banki pewnie udzielaja wielu gwarancji, jak sie wyda że te gwarancje sa nic nie warte to oni tez straca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MWzWM Chińczycy nie chcą płacić kar za A2. MSZ: - Będ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.09.11, 10:28 widać od razu że Chinczycy to ciemnogrod pisowski na powrozie Jarosława Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: enjoy Re: Chińczycy nie chcą płacić kar za A2. MSZ: - B IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.11, 10:30 Radek zapewne zareaguje na Twitterze, tak jak to robił dotychczas. Chińczycy, bójcie się! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: radek sikor$ki w rewanżu wyje...bać z Polski te setki tysięcy IP: *.aster.com.pl 08.09.11, 10:29 żółtego gówna, niech wracają do siebie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M Re: w rewanżu wyje...bać z Polski te setki tysięc IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 08.09.11, 14:57 W Polsce mieszkaja tysiace Wietnamczykow, a nie Chinczykow. W czym Ci zawinili, rasisto? Odpowiedz Link Zgłoś
kylax1 Wyjebać polaczków z UK i USA. 08.09.11, 17:28 Pełno tego słowiańskiego gówna. Odpowiedz Link Zgłoś
darius112 Oj premier zaraz pojedzie do Chin i wtedy zobaczą. 08.09.11, 10:30 Radzio napisze coś na tłiterze a niższy urzędnik Chiński (bo nikt inny nie będzie chciał go widzieć) powie naszemu premierowi tak: "Słuchaj no białasie. Lepiej nie podskakuj. Po pierwsze to nie my wam ale wy nam wypłacicie odszkodowanie, i nie 600 mln tylko 1 mld. Po drugie wyczyść mi moje buty bo za rok będę skupował Twoje śmieciowe obligacje. Ale to oczywiście zależy od mojego humoru. Na razie inwestuję w Grecję i Portugalie. Polen to jest trzecia liga także lepiej mi tu nie wyjeżdżaj bo naskarże na Ciebie Angelce a ona zaraz doprowadzi Cie do porządku." Oczywistą oczywistością Min Grabarczyk powinien być Min Infrastruktury w następnek kadencji Odpowiedz Link Zgłoś
salci_rozencwajgowa Będzie reakcja 08.09.11, 10:31 Wyslemy lotniskowiec ORP "Jan Pawel II" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Opar Absurdu Kolejna perełka. Wiarygodnosć gwarancji bankowych IP: *.aster.pl 08.09.11, 10:34 banków chińskich jest równa "zero". Warto o tym pamiętać. Niestety sprawą powinna zająć się Unia Europejska, bo samych Polaków Chińczycy będą zwodzić bez końca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwe trzeba było pakistańczyków wybrać! IP: *.adsl.inetia.pl 08.09.11, 10:34 Firmy z Vanuatu dobrze budują, kazachskie są potentami na tym rynku... Ktoś wziął tyle kasy do łapy, że aż trudno sobie wyobrazić. Odpowiedz Link Zgłoś
noblagier Chińczycy nie chcą płacić kar za A2. MSZ: - Będ... 08.09.11, 10:37 Polska ma cudowną możliwość ukazania światu źródła chińskiego rozwoju ekonomicznego = brak wypełnienia zobowiązań!! Własnych, chińskich, pracowników przerobi się na dawców organów. Zagranicę odsunie się decyzjami sądu regionalnego nie mającymi sankcji światowych. Amerykanie, a za nimi większość świata, czekają na sposobność odzyskania utraconych dochodów własnych gospodarek. A tu szansa sama pcha się w prawnicze i dziennikarskie ręce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miszcz To jeszcze nie tak źle.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.09.11, 10:44 Kilka chińskich "dóbr" materialnych jak i obywateli na terenie naszego kraju się znajdzie. W końcu skoro z naszym prawem można zabawić się w dowolny wybieg, co chińczycy skwapliwie wykorzystują, to i interwencja w chiński majątek na terenie naszego kraju nie powinna być dużym problemem. Ale to jest opcja na total war dyplomatyczny, przy założeniu że nie istnieje korupcja i możliwość ukręcenia łba całej sprawie. Odpowiedz Link Zgłoś
dzielanski Wystarczyłby bojkot chińskich towarów 08.09.11, 10:47 Gdyby Polacy - zwłaszcza ci, którzy mają pełne gęby patriotycznych frazesów - rozumieli, na czym polega patriotyzm, Chińczycy zmiękliby po kilku miesiącach oddolnego, niefirmowanego przez rząd bojkotu chińskich towarów. Nie sugeruję, że Polska jest dla ChRL jakimś istotnym partnerem handlowym. Po prostu, taka zorganizowana akcja na tyle zwróciłaby uwagę mediów, że chińskie władze zaczęłyby się obawiać naśladownictwa w innych krajach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smyk Re: Wystarczyłby bojkot chińskich towarów IP: *.dip0.t-ipconnect.de 08.09.11, 10:59 "dzielanski" walnales z grubej rury.Daj przyklad i wywal na zlom w pierwszym rzedzie swoj komputer.Jak ty to zrobisz i kilka miliomow Polakow to i ja wywale swoje" chinskie badziewie".Bedziemy my Polacy listy pisac i poczta polska znow urosnie w sile . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sdffds Re: Wystarczyłby bojkot chińskich towarów IP: *.171.73.226.static.crowley.pl 08.09.11, 11:05 Wiele rzeczy niestety trzeba kupować Made in China (np. sprzęt komputerowy) ale wiele jest produkowanych w Polsce - np. buty czy meble. Wole kupić za 170 zł buty Wojasa niż chińskie za 60 zł. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z Nie myl Chin (ROC) z Tajwanem, ptysiu. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.09.11, 11:13 I owszem, w Chinach kontynentalnych robi się sporo elektroniki, ale można to przestawić w ciągu kilku - kilkunastu miesięcy do innych krajów, ew. wrócić do macierzystych krajów któe uruchomiły tam tanią produkcję. Płyty główne do pecetów (w tym notebooków) są robione w 4 wielkich wytwórniach na Tajwanie i to jest "twarde jądro" przemysłu komputerów osobistych dla całego świata. A Tajwan, formalnie rzecz biorąc, jest nadal w stanie wojny z ROC. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: puch4cz Kto co myli z czym? IP: *.tx.res.rr.com 08.09.11, 16:17 Chiny to PRC (republika ludowa chin) Tajwan to ROC (republika chinska) Cos sie chyba koledze pomylilo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Wystarczyłby bojkot chińskich towarów IP: *.adsl-pool.dravanet.hu 08.09.11, 11:13 Ciekawe, dlaczego ja mam bojkotować chińskie towary ? Bo rząd umówił się z niewłaściwym wykonawcą ? A co mnie to obchodzi ? Mają rację, że nie chcą płacić. Odpowiedz Link Zgłoś