Dodaj do ulubionych

Utrzymaliśmy liberalny kurs w gospodarce

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.06, 20:39
To jsk to jest? Według L. Kaczyńskiego (wtedy jeszcze elekta) oraz ks.
Rydzyka mieliśmy skończyć z "liberalnym eksperymentem" i budować (chyba
pierwszą na świecie) gospodarkę "solidarną".
Obserwuj wątek
    • Gość: Jo Re: Utrzymaliśmy liberalny kurs w gospodarce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.06, 20:45
      Ciężko ci dogodzić.
    • Gość: alef zero Re: Utrzymaliśmy liberalny kurs w gospodarce IP: *.trw.com 04.01.06, 22:16
      > To jsk to jest? Według L. Kaczyńskiego (wtedy jeszcze elekta) oraz ks.
      > Rydzyka mieliśmy skończyć z "liberalnym eksperymentem" i budować (chyba
      > pierwszą na świecie) gospodarkę "solidarną".

      Totez ani LK ani Rydzyk wielkich karier w "Wall Street Journal" nie porobia.
      A co porobia w IV RP? Czas pokaze...
    • Gość: Ordoliberał Jutro bedzie gorsze niż dzisiaj... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.01.06, 23:34
      No ogolnie to nie jest przeciez tak źle...

      Cieszmy sie ze w ogole jakas tam wolną gospodarkę mamy...

      Za parę lat może nawet i tego nie być...
    • Gość: Bogdan Komuszo-liberalny bełkot IP: 192.168.1.* / 213.17.192.* 05.01.06, 07:27
      Miało być odwrotnie jak wbijano Polakom do głów. Do tego benzyna miała być już
      po 6 zł. a większość młodych miała wyjechać z Polski.
      • Gość: Grzesiek komunistyczny belkot IP: *.crowley.pl 05.01.06, 11:42
        mlodzi dalej wyjezdzaja, a co do benzyny to pozyjemy, zobaczymy... Nie o to
        zreszta chodzi. Czas ucieka a PiS na razie nie dal chociaz malego sygnalu w
        jakim kierunku bedzie reformowac gospodarke. No chyba ze blokowanie fuzji
        bankow to jest wlasnie ten przelom.
    • Gość: reig Re: Utrzymaliśmy liberalny kurs w gospodarce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.06, 08:24
      całe szczęście, że dotarło do nich, że z eksperymentu trzeba się wycofać /bo ich
      plan "rządzenia" to jak napisał "Wprost" był programem "umiarkowanie szybkiej
      katastrofy"/
    • Gość: Smok Nie że uważają tylko to jest prawda. Im bardziej IP: 62.29.248.* 05.01.06, 09:20
      liberalna gospodarka tym mniejsze bezrobocie i wyższa stopa życiowa. U nas czas
      skończyć raczej z socjalnym eksperymentem (nie powiódł się!) nie liberalnym.
      • abaddon_696 ???? 05.01.06, 09:38
        Skoro socjalizmowi się nie powodzi, to dlaczego do tych "najbardziej wolnych"
        gospodarek konserwatyści z Heritage zaliczyli Danię, Finlandię, Holandię,
        Kanadę, Szwecję...
        Norwegia zajęła stosunkowo niskie miejsce (30), a jest to drugi po Luksemburgu
        najbogatszy kraj świata, z niskim bezrobociem.
        I niech zwolennicy podatku liniowego odpowiedzą, dlaczego tak słabe wyniki
        osiągnęły Rosja, Ukraina czy Rumunia?
        • Gość: Prudent Idź na porządną uczelnię kolego IP: 212.160.172.* 05.01.06, 10:08
          Ale szczeście udało Ci się znaleźć Danię na 8 miejscu
          A może dodasz za co Dania dostała dobre noty (Polityka monetarna, Bankowość,
          Prawo, Prawa własności, Rynek informatyczny)
          Zapomniałeś o postulatach Platformy "Tańsze państwo" i "Odbiurokratyzowanie
          gospodarki"
          Co pociągnęło Danię zatem w dół?? Polityka fiskalna - w tej kategorii jest
          nawet za Białorusią i Birmą.
          A Rosja jaki ma wzrost gospodarczy w ostatnich latach?? Mądralo
          • Gość: Prudent Re: Idź IP: 212.160.172.* 05.01.06, 10:16
            Swoją drogą to dziwne zestawienie.
            Polska ma w zestawieniu jedne z najniższych obciążen finansowych (jak to się ma
            do ostatnich wyliczeń POLITYKi gdzie udowodniono, że wszystkie koszty narzucane
            na pracownika i pracodawcę są u nas najwyższe w Europie) a Szara Strefa jest u
            nas najwyższa - niezbyt przygotowali się do analiz analitycy HERITAGE
            www.heritage.org/
          • abaddon_696 Dobra, ja na uczelnię, Ty do podstawówki:) 05.01.06, 12:13
            > Zapomniałeś o postulatach Platformy "Tańsze państwo" i "Odbiurokratyzowanie
            > gospodarki"

            Tańsze państwo - czyli np. droższe becikowe, które Platfusy przegłosowały razem
            z LPRem i Samoobroną? Dziękuję:)

            > Co pociągnęło Danię zatem w dół?? Polityka fiskalna - w tej kategorii jest
            > nawet za Białorusią i Birmą.

            Ale przed USA i Wielką Brytanią:)

            > A Rosja jaki ma wzrost gospodarczy w ostatnich latach?? Mądralo

            A dzięki czemu? Naprawdę uważasz, że dzięki podatkom? Dziwne, że w 2001 roku
            wprowadzili liniowca a rok wcześniej mieli wzrost 10%...
            • Gość: Prudent Dobra. Ja do podstawówki Ty do przedszkola IP: 212.160.172.* 05.01.06, 14:20
              1. A co boli, że Platforma też jest nieustępliwa. Mam wrażenie, że PIS
              obiecywał łóżeczko i Misia powinieneś więc dziękować Paltformie, że pomaga
              spełniać obietnice wyborcze hi, hi.

              2. Już pisałem o tym, że analitycy Heritage nie przyłożyli się do podatków.
              Praując w Stanach płaciłem 13% (Federal, State i Security). Najwyższa stwaka
              dla magików to 35%. W Danii 59%. Nie liczą podatków VAT i innych obciążeń płac
              w zestawieniu. Nic dziwnego potem że USA i UK spadaja tak w tym zestawieniu.

              3. OK było to odbicie od niskiego pułapu ale Rosja robi fantastyczną robotę
              teraz IIIQ 2005 - wzrost PKB 7,0 i stale rośnie.
              • abaddon_696 Re: Dobra. Ja do podstawówki Ty do przedszkola 05.01.06, 14:39
                > 1. A co boli, że Platforma też jest nieustępliwa. Mam wrażenie, że PIS
                > obiecywał łóżeczko i Misia powinieneś więc dziękować Paltformie, że pomaga
                > spełniać obietnice wyborcze hi, hi.

                Nie dziękuję, bo to z moich pieniążków idzie, z Twoich pewnie też.

                > 3. OK było to odbicie od niskiego pułapu ale Rosja robi fantastyczną robotę
                > teraz IIIQ 2005 - wzrost PKB 7,0 i stale rośnie.

                No rośnie - a jak ma nie rosnąć, skoro od ładnych kilku lat rosną ceny ropy?
                Inna sprawa, że dochód na głowę jest tam jeszcze niższy niż w Polsce więc
                szybkie tempo nie powinno dziwić.
                • Gość: Prudent Re: Dobra. Ja do podstawówki Ty do przedszkola IP: 212.160.172.* 05.01.06, 14:50
                  1.No niestety z moich idzie i to niesamowicie ale może jest gdzieś dno kiedy
                  ludzie się zastanowią i stwierdzą, że fiskus nie powinien nas ograbiać,
                  obciążenia płac nie powinny szybować a Państwo należy odbiurokratyzować.
                  Jeżeli wygrywają hasła solidarnościowe zamiast liberalnych to dajmy
                  ludziom "urawniłowki" aż do przesytu.

                  3.Kiedyś mówiono, że ropa to przekleństwo Rosji bo tworzy grupy, które zawsze
                  będą miały interes w braku stabilizacji tego kraju.
                  Teraz okazuje się, że czasem brutalne wprowadzanie porządku wewnętrznego,
                  wprowadzanie regulacji prawnych i jasnej ekonomii daje efekty.
                  Rosjanie oczywiście uwielbiają politykę silnej ręki a dodatkowo przy wzroście
                  gospodarczym przewiduję, że Putin nie ma się o co obawiać. Obawiac możemy się
                  my w jakim czasie prześcigną nasz PKB per capita. Wtedy będziemy wyglądać
                  rzeczywiście jak karzełek
                  Pozdrawiam
        • Gość: kralik Re: ???? IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 05.01.06, 11:33
          abaddon_696 napisał:

          > Skoro socjalizmowi się nie powodzi, to dlaczego do tych "najbardziej wolnych"
          > gospodarek konserwatyści z Heritage zaliczyli Danię, Finlandię, Holandię,
          > Kanadę, Szwecję...
          > Norwegia zajęła stosunkowo niskie miejsce (30), a jest to drugi po
          Luksemburgu
          > najbogatszy kraj świata, z niskim bezrobociem.
          > I niech zwolennicy podatku liniowego odpowiedzą, dlaczego tak słabe wyniki
          > osiągnęły Rosja, Ukraina czy Rumunia?

          Sluchaj, na twojego jak zwykle glupawego posta powinienes sobie sam
          odpowiedziec, poczytaj tylko troszke, pomysl a zapewniam cie, ze dojdziesz do
          sedna, jesli jestes osoba choc odrobine umyslowo rozgarnieta :)
        • nieprawomyslny Re: ???? 05.01.06, 12:21
          abaddon_696 napisał:

          > Norwegia zajęła stosunkowo niskie miejsce (30), a jest to drugi po
          Luksemburgu
          > najbogatszy kraj świata, z niskim bezrobociem.

          --radze sprawdzic sobie jaki jest dochod z eksportu ropy naftowej (i gazu) per
          capita w Norwegii.
    • abaddon_696 A swoją drogą, co do Rosji i Ukrainy, 05.01.06, 09:45
      to doradca ekonomiczny Platfusów Rafał Antczak nie tak dawno wychwalał
      liberalizm Rosji i Ukrainy pod niebiosa:)
      • Gość: kralik11 Re: A swoją drogą, co do Rosji i Ukrainy, IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 05.01.06, 11:39
        abaddon_696 napisał:

        > to doradca ekonomiczny Platfusów Rafał Antczak nie tak dawno wychwalał
        > liberalizm Rosji i Ukrainy pod niebiosa:)

        Jeszcze jedno koles, daj sobie juz siana z tymi platfusami itd. wybory sa juz
        za nami i twoj ton jest przyglupawy, nie rozumiesz tego co sie dzieje na
        swiecie i w Polsce a najwiecej zawsze masz do wyszczekania, ale tak to juz jest
        jak dzieciakowi pozwoli sie na niekontrolowany dostep do internetu :)
        • Gość: Grzesiek Re: A swoją drogą, co do Rosji i Ukrainy, IP: *.crowley.pl 05.01.06, 11:43
          wychwalal system podatkowy a nie socjalizm w pozostalych dziedzinach gospodarki.
          • abaddon_696 Re: A swoją drogą, co do Rosji i Ukrainy, 05.01.06, 12:18
            Rosja dostała taką samą notę za podatki jak my (2,5) a Ukraina ciut gorszą
            (2,9).
        • abaddon_696 Re: A swoją drogą, co do Rosji i Ukrainy, 05.01.06, 12:16
          ale tak to juz jest
          >
          > jak dzieciakowi pozwoli sie na niekontrolowany dostep do internetu :)

          Lepiej dzieciakowi niż czubkowi. Jakim sposobem się wyrwałeś, zmiana dyżuru? :)
    • Gość: kralik11 Re: Utrzymaliśmy liberalny kurs w gospodarce IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 05.01.06, 10:17
      Gość portalu: ciekawski napisał(a):

      > To jsk to jest? Według L. Kaczyńskiego (wtedy jeszcze elekta) oraz ks.
      > Rydzyka mieliśmy skończyć z "liberalnym eksperymentem" i budować (chyba
      > pierwszą na świecie) gospodarkę "solidarną".


      No nie tak do konca pierwsza gospodarke "solidarna".
      Taka juz mielismy od 1945 raku i do takiej bracia Kwaczynscy najglosniej
      wzdychaja.
    • Gość: zzx jak mozna utrzymać coś czego nigdy nie było??? IP: 195.8.101.* 05.01.06, 11:52
      zły tytuł! 41. pozycja tuż obok Francji oznacza SOCJAL na całego, a nie
      liberalną gospodarkę. znowu propaganda!!!!
    • nieprawomyslny Re: Utrzymaliśmy liberalny kurs w gospodarce 05.01.06, 12:13
      "W grupie tej - i to na siódmym miejscu - sklasyfikowano też Estonię, jedyny
      spośród krajów dawnego bloku radzieckiego."

      --Estonia, byla republika cccp, ktora juz dawno zostawila "szczerbatego
      tygrysa" Europy srodkowej w tyle, oto kolejny przyklad tego, do czego prowadzi
      "podly liberalizm". A my dalej wprowadzajmy sobie solidaryzm, to niedlugo moze
      wzrosna wplywy z turystyki- bogaci Estonczycy beda przyjezdzac do nas na tanie
      wakacje, ogladac skansen spoleczno-cywilizacyjny.
      • Gość: Gostek Kabaret pod moherowym beretem part II IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.06, 13:44
        ...plus rzesze bezdomnych dzieci jak bezprizorne na leningradzkim - to będzie
        efekt "becikowego", tak oto zamiast inwestować w wysokie technologie (czyli
        jakość") inwestujemy w przyrost naturalny ("czyli ilość"), no ale ktoś na tace
        rydzykowi musi kłaść.
      • Gość: gui Re: Utrzymaliśmy liberalny kurs w gospodarce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.06, 15:57
        nieprawomyslny napisał:

        > A my dalej wprowadzajmy sobie solidaryzm, to niedlugo moze
        > wzrosna wplywy z turystyki- bogaci Estonczycy beda przyjezdzac do nas na
        tanie
        > wakacje, ogladac skansen spoleczno-cywilizacyjny.

        przy takim zadłużaniu się za granicą, a co za tym idzie wariackim zaiwanianiem
        złotówki do góry, to wakacje w Polsce będą dla Estończyków zbyt drogie.
    • Gość: antifa Kabaret!!! IP: *.crowley.pl 05.01.06, 12:56
      "Jego autorzy uważają, że istnieje bezpośrednia zależność między stopniem
      liberalizacji gospodarki, a jej szybkością wzrostu i dobrobytem"

      Tiaaa, znaczy, że w Estonii (msc.7) żyje się lepiej niż we włoszech (msc.42), a
      w Polsce (41) niż we Frnacji (44)...
      Kolejna ultraliberalna bzdura!
      • nieprawomyslny Re: Kabaret!!! 05.01.06, 13:08
        Gość portalu: antifa napisał(a):

        > "Jego autorzy uważają, że istnieje bezpośrednia zależność między stopniem
        > liberalizacji gospodarki, a jej szybkością wzrostu i dobrobytem"
        >
        > Tiaaa, znaczy, że w Estonii (msc.7) żyje się lepiej niż we włoszech (msc.42),
        a
        >
        > w Polsce (41) niż we Frnacji (44)...
        > Kolejna ultraliberalna bzdura!

        --malo wykorzystujesz swoje zwoje pod czacha ale i tak sie grzeja obwody...
        francja i wlochy nie doznaly szczescia zycia przez dziesieciolecia w
        najwspanialszym z ustrojow.

      • abaddon_696 Re: Kabaret!!! 05.01.06, 13:08
        > "Jego autorzy uważają, że istnieje bezpośrednia zależność między stopniem
        > liberalizacji gospodarki, a jej szybkością wzrostu i dobrobytem"

        To oczywiście jest bzdura, bo Chiny, Indie i parę innych państw rozwija się
        bardzo szybko, a są uznane za totalnie nieliberalne. Tak samo Norwegia jest
        dosyć nisko (30) a to przecież jeden z 3 najbogatszych krajów świata. Podane
        przez Ciebie przykłady oczywiście też trafne.
        • Gość: Gostek Kabaret pod moherowym beretem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.06, 13:18
          Chiny zaczęły się rozwijać od momentu kiedy pozwoliły na funkcjonowanoe
          *prywatnego* biznesu - czyli był to ruch w stronę liberalizmu, ciemniaku spod
          rydzykowej gwiazdy.
          • abaddon_696 Re: Kabaret pod moherowym beretem 05.01.06, 13:23
            Bez urazy, ale obelga od kogoś na Twoim poziomie może być tylko komplementem:)
            • Gość: Gostek Re: Kabaret pod moherowym beretem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.06, 13:28
              Tak, masz racje, to, że w ogóle ktoś na Moim poziomie odezwał się do takiego
              ciemniaka jak ty jest dla ciebie zaszczytem.
              • abaddon_696 Re: Kabaret pod moherowym beretem 05.01.06, 13:30
                Kończę dyskusję, bo trochę mi żal małolatów, którzy muszą się dowartościowywać
                pisaniem o sobie z dużej litery:)
                • Gość: Gostek Re: Kabaret pod moherowym beretem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.06, 13:32
                  I dobrze, niech ciemniaki orzą w polu albo fedrują węgiel, a nie zajmują się
                  tematami na które nie potrafią nic rzeczowego napisać.
                  • Gość: antifa Re: Kabaret pod moherowym beretem IP: *.crowley.pl 05.01.06, 13:54
                    Nawet chętnie bym sie ustosunkował, ale nie ma do czego...
                    • Gość: Prudent Re: Kabaret pod moherowym beretem IP: 212.160.172.* 05.01.06, 14:22
                      Do maila z 13.18 najlepiej.
                      Ale widzę, że nie możecie zrozumieć lewaki tego o czym pisze Gostek
                      • Gość: antifa Re: Kabaret pod moherowym beretem IP: *.crowley.pl 05.01.06, 15:34
                        Cieszę się, że dla prawicowych torbulców synonimem wolnego rynku są kraje
                        totalitarne (Chiny)! Niewolnicza praca prowadzi więc powszechnej szczęśliwości.
                        Brawo!
                        • Gość: Prudent Re: Kabaret pod moherowym beretem IP: 212.160.172.* 05.01.06, 16:41
                          Bez demagogii
                          Gostek napisał:
                          "Chiny zaczęły się rozwijać od momentu kiedy pozwoliły na funkcjonowanoe
                          *prywatnego* biznesu" i nie określał w zaden sposób swojego nastawienia do
                          ustroju Chin.

                          Niestety jest tak, że aby rozwinąć gospodarkę na początku obciążenia płacowe
                          dla inwestorów muszą być niskie.
                          Jeżeli będą bardzo wysokie a ZUS będzie maszynką do zadłużania przyszłych
                          pokoleń to nie ma możliowości akumulacji kapitału i rozwoju w danym kraju.
                          • Gość: antifa Re: Kabaret pod moherowym beretem IP: *.crowley.pl 06.01.06, 10:11
                            po co cytujesz coś czego nie rozumiesz???
    • antithesis liberalizm w gospodarce = smierc narodu 05.01.06, 15:40
      • nieprawomyslny Re: liberalizm w gospodarce = smierc narodu 05.01.06, 15:45
        nie wiedzialem, ze mohery surfuja po www:)))
    • norge Re: Utrzymaliśmy liberalny kurs w gospodarce 05.01.06, 15:54
      Przecież Polska jest solidarna, a nie normalna czyli liberalna
    • Gość: ... O! a miało być solidarnie... IP: 64.124.166.* 05.01.06, 16:58
      ... czy tam socjalnie, nie pamiętam, trzeba by się chyba braci Kaczyńskich
      spytać jak miało być w 4-tej RP i dlaczego nie jest.... :-)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka