Gość: ciekawski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.06, 20:39 To jsk to jest? Według L. Kaczyńskiego (wtedy jeszcze elekta) oraz ks. Rydzyka mieliśmy skończyć z "liberalnym eksperymentem" i budować (chyba pierwszą na świecie) gospodarkę "solidarną". Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Jo Re: Utrzymaliśmy liberalny kurs w gospodarce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.06, 20:45 Ciężko ci dogodzić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alef zero Re: Utrzymaliśmy liberalny kurs w gospodarce IP: *.trw.com 04.01.06, 22:16 > To jsk to jest? Według L. Kaczyńskiego (wtedy jeszcze elekta) oraz ks. > Rydzyka mieliśmy skończyć z "liberalnym eksperymentem" i budować (chyba > pierwszą na świecie) gospodarkę "solidarną". Totez ani LK ani Rydzyk wielkich karier w "Wall Street Journal" nie porobia. A co porobia w IV RP? Czas pokaze... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ordoliberał Jutro bedzie gorsze niż dzisiaj... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.01.06, 23:34 No ogolnie to nie jest przeciez tak źle... Cieszmy sie ze w ogole jakas tam wolną gospodarkę mamy... Za parę lat może nawet i tego nie być... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogdan Komuszo-liberalny bełkot IP: 192.168.1.* / 213.17.192.* 05.01.06, 07:27 Miało być odwrotnie jak wbijano Polakom do głów. Do tego benzyna miała być już po 6 zł. a większość młodych miała wyjechać z Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grzesiek komunistyczny belkot IP: *.crowley.pl 05.01.06, 11:42 mlodzi dalej wyjezdzaja, a co do benzyny to pozyjemy, zobaczymy... Nie o to zreszta chodzi. Czas ucieka a PiS na razie nie dal chociaz malego sygnalu w jakim kierunku bedzie reformowac gospodarke. No chyba ze blokowanie fuzji bankow to jest wlasnie ten przelom. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: reig Re: Utrzymaliśmy liberalny kurs w gospodarce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.06, 08:24 całe szczęście, że dotarło do nich, że z eksperymentu trzeba się wycofać /bo ich plan "rządzenia" to jak napisał "Wprost" był programem "umiarkowanie szybkiej katastrofy"/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Smok Nie że uważają tylko to jest prawda. Im bardziej IP: 62.29.248.* 05.01.06, 09:20 liberalna gospodarka tym mniejsze bezrobocie i wyższa stopa życiowa. U nas czas skończyć raczej z socjalnym eksperymentem (nie powiódł się!) nie liberalnym. Odpowiedz Link Zgłoś
abaddon_696 ???? 05.01.06, 09:38 Skoro socjalizmowi się nie powodzi, to dlaczego do tych "najbardziej wolnych" gospodarek konserwatyści z Heritage zaliczyli Danię, Finlandię, Holandię, Kanadę, Szwecję... Norwegia zajęła stosunkowo niskie miejsce (30), a jest to drugi po Luksemburgu najbogatszy kraj świata, z niskim bezrobociem. I niech zwolennicy podatku liniowego odpowiedzą, dlaczego tak słabe wyniki osiągnęły Rosja, Ukraina czy Rumunia? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Prudent Idź na porządną uczelnię kolego IP: 212.160.172.* 05.01.06, 10:08 Ale szczeście udało Ci się znaleźć Danię na 8 miejscu A może dodasz za co Dania dostała dobre noty (Polityka monetarna, Bankowość, Prawo, Prawa własności, Rynek informatyczny) Zapomniałeś o postulatach Platformy "Tańsze państwo" i "Odbiurokratyzowanie gospodarki" Co pociągnęło Danię zatem w dół?? Polityka fiskalna - w tej kategorii jest nawet za Białorusią i Birmą. A Rosja jaki ma wzrost gospodarczy w ostatnich latach?? Mądralo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Prudent Re: Idź IP: 212.160.172.* 05.01.06, 10:16 Swoją drogą to dziwne zestawienie. Polska ma w zestawieniu jedne z najniższych obciążen finansowych (jak to się ma do ostatnich wyliczeń POLITYKi gdzie udowodniono, że wszystkie koszty narzucane na pracownika i pracodawcę są u nas najwyższe w Europie) a Szara Strefa jest u nas najwyższa - niezbyt przygotowali się do analiz analitycy HERITAGE www.heritage.org/ Odpowiedz Link Zgłoś
abaddon_696 Dobra, ja na uczelnię, Ty do podstawówki:) 05.01.06, 12:13 > Zapomniałeś o postulatach Platformy "Tańsze państwo" i "Odbiurokratyzowanie > gospodarki" Tańsze państwo - czyli np. droższe becikowe, które Platfusy przegłosowały razem z LPRem i Samoobroną? Dziękuję:) > Co pociągnęło Danię zatem w dół?? Polityka fiskalna - w tej kategorii jest > nawet za Białorusią i Birmą. Ale przed USA i Wielką Brytanią:) > A Rosja jaki ma wzrost gospodarczy w ostatnich latach?? Mądralo A dzięki czemu? Naprawdę uważasz, że dzięki podatkom? Dziwne, że w 2001 roku wprowadzili liniowca a rok wcześniej mieli wzrost 10%... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Prudent Dobra. Ja do podstawówki Ty do przedszkola IP: 212.160.172.* 05.01.06, 14:20 1. A co boli, że Platforma też jest nieustępliwa. Mam wrażenie, że PIS obiecywał łóżeczko i Misia powinieneś więc dziękować Paltformie, że pomaga spełniać obietnice wyborcze hi, hi. 2. Już pisałem o tym, że analitycy Heritage nie przyłożyli się do podatków. Praując w Stanach płaciłem 13% (Federal, State i Security). Najwyższa stwaka dla magików to 35%. W Danii 59%. Nie liczą podatków VAT i innych obciążeń płac w zestawieniu. Nic dziwnego potem że USA i UK spadaja tak w tym zestawieniu. 3. OK było to odbicie od niskiego pułapu ale Rosja robi fantastyczną robotę teraz IIIQ 2005 - wzrost PKB 7,0 i stale rośnie. Odpowiedz Link Zgłoś
abaddon_696 Re: Dobra. Ja do podstawówki Ty do przedszkola 05.01.06, 14:39 > 1. A co boli, że Platforma też jest nieustępliwa. Mam wrażenie, że PIS > obiecywał łóżeczko i Misia powinieneś więc dziękować Paltformie, że pomaga > spełniać obietnice wyborcze hi, hi. Nie dziękuję, bo to z moich pieniążków idzie, z Twoich pewnie też. > 3. OK było to odbicie od niskiego pułapu ale Rosja robi fantastyczną robotę > teraz IIIQ 2005 - wzrost PKB 7,0 i stale rośnie. No rośnie - a jak ma nie rosnąć, skoro od ładnych kilku lat rosną ceny ropy? Inna sprawa, że dochód na głowę jest tam jeszcze niższy niż w Polsce więc szybkie tempo nie powinno dziwić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Prudent Re: Dobra. Ja do podstawówki Ty do przedszkola IP: 212.160.172.* 05.01.06, 14:50 1.No niestety z moich idzie i to niesamowicie ale może jest gdzieś dno kiedy ludzie się zastanowią i stwierdzą, że fiskus nie powinien nas ograbiać, obciążenia płac nie powinny szybować a Państwo należy odbiurokratyzować. Jeżeli wygrywają hasła solidarnościowe zamiast liberalnych to dajmy ludziom "urawniłowki" aż do przesytu. 3.Kiedyś mówiono, że ropa to przekleństwo Rosji bo tworzy grupy, które zawsze będą miały interes w braku stabilizacji tego kraju. Teraz okazuje się, że czasem brutalne wprowadzanie porządku wewnętrznego, wprowadzanie regulacji prawnych i jasnej ekonomii daje efekty. Rosjanie oczywiście uwielbiają politykę silnej ręki a dodatkowo przy wzroście gospodarczym przewiduję, że Putin nie ma się o co obawiać. Obawiac możemy się my w jakim czasie prześcigną nasz PKB per capita. Wtedy będziemy wyglądać rzeczywiście jak karzełek Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kralik Re: ???? IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 05.01.06, 11:33 abaddon_696 napisał: > Skoro socjalizmowi się nie powodzi, to dlaczego do tych "najbardziej wolnych" > gospodarek konserwatyści z Heritage zaliczyli Danię, Finlandię, Holandię, > Kanadę, Szwecję... > Norwegia zajęła stosunkowo niskie miejsce (30), a jest to drugi po Luksemburgu > najbogatszy kraj świata, z niskim bezrobociem. > I niech zwolennicy podatku liniowego odpowiedzą, dlaczego tak słabe wyniki > osiągnęły Rosja, Ukraina czy Rumunia? Sluchaj, na twojego jak zwykle glupawego posta powinienes sobie sam odpowiedziec, poczytaj tylko troszke, pomysl a zapewniam cie, ze dojdziesz do sedna, jesli jestes osoba choc odrobine umyslowo rozgarnieta :) Odpowiedz Link Zgłoś
nieprawomyslny Re: ???? 05.01.06, 12:21 abaddon_696 napisał: > Norwegia zajęła stosunkowo niskie miejsce (30), a jest to drugi po Luksemburgu > najbogatszy kraj świata, z niskim bezrobociem. --radze sprawdzic sobie jaki jest dochod z eksportu ropy naftowej (i gazu) per capita w Norwegii. Odpowiedz Link Zgłoś
abaddon_696 A swoją drogą, co do Rosji i Ukrainy, 05.01.06, 09:45 to doradca ekonomiczny Platfusów Rafał Antczak nie tak dawno wychwalał liberalizm Rosji i Ukrainy pod niebiosa:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kralik11 Re: A swoją drogą, co do Rosji i Ukrainy, IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 05.01.06, 11:39 abaddon_696 napisał: > to doradca ekonomiczny Platfusów Rafał Antczak nie tak dawno wychwalał > liberalizm Rosji i Ukrainy pod niebiosa:) Jeszcze jedno koles, daj sobie juz siana z tymi platfusami itd. wybory sa juz za nami i twoj ton jest przyglupawy, nie rozumiesz tego co sie dzieje na swiecie i w Polsce a najwiecej zawsze masz do wyszczekania, ale tak to juz jest jak dzieciakowi pozwoli sie na niekontrolowany dostep do internetu :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grzesiek Re: A swoją drogą, co do Rosji i Ukrainy, IP: *.crowley.pl 05.01.06, 11:43 wychwalal system podatkowy a nie socjalizm w pozostalych dziedzinach gospodarki. Odpowiedz Link Zgłoś
abaddon_696 Re: A swoją drogą, co do Rosji i Ukrainy, 05.01.06, 12:18 Rosja dostała taką samą notę za podatki jak my (2,5) a Ukraina ciut gorszą (2,9). Odpowiedz Link Zgłoś
abaddon_696 Re: A swoją drogą, co do Rosji i Ukrainy, 05.01.06, 12:16 ale tak to juz jest > > jak dzieciakowi pozwoli sie na niekontrolowany dostep do internetu :) Lepiej dzieciakowi niż czubkowi. Jakim sposobem się wyrwałeś, zmiana dyżuru? :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kralik11 Re: Utrzymaliśmy liberalny kurs w gospodarce IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 05.01.06, 10:17 Gość portalu: ciekawski napisał(a): > To jsk to jest? Według L. Kaczyńskiego (wtedy jeszcze elekta) oraz ks. > Rydzyka mieliśmy skończyć z "liberalnym eksperymentem" i budować (chyba > pierwszą na świecie) gospodarkę "solidarną". No nie tak do konca pierwsza gospodarke "solidarna". Taka juz mielismy od 1945 raku i do takiej bracia Kwaczynscy najglosniej wzdychaja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zzx jak mozna utrzymać coś czego nigdy nie było??? IP: 195.8.101.* 05.01.06, 11:52 zły tytuł! 41. pozycja tuż obok Francji oznacza SOCJAL na całego, a nie liberalną gospodarkę. znowu propaganda!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
nieprawomyslny Re: Utrzymaliśmy liberalny kurs w gospodarce 05.01.06, 12:13 "W grupie tej - i to na siódmym miejscu - sklasyfikowano też Estonię, jedyny spośród krajów dawnego bloku radzieckiego." --Estonia, byla republika cccp, ktora juz dawno zostawila "szczerbatego tygrysa" Europy srodkowej w tyle, oto kolejny przyklad tego, do czego prowadzi "podly liberalizm". A my dalej wprowadzajmy sobie solidaryzm, to niedlugo moze wzrosna wplywy z turystyki- bogaci Estonczycy beda przyjezdzac do nas na tanie wakacje, ogladac skansen spoleczno-cywilizacyjny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gostek Kabaret pod moherowym beretem part II IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.06, 13:44 ...plus rzesze bezdomnych dzieci jak bezprizorne na leningradzkim - to będzie efekt "becikowego", tak oto zamiast inwestować w wysokie technologie (czyli jakość") inwestujemy w przyrost naturalny ("czyli ilość"), no ale ktoś na tace rydzykowi musi kłaść. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gui Re: Utrzymaliśmy liberalny kurs w gospodarce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.06, 15:57 nieprawomyslny napisał: > A my dalej wprowadzajmy sobie solidaryzm, to niedlugo moze > wzrosna wplywy z turystyki- bogaci Estonczycy beda przyjezdzac do nas na tanie > wakacje, ogladac skansen spoleczno-cywilizacyjny. przy takim zadłużaniu się za granicą, a co za tym idzie wariackim zaiwanianiem złotówki do góry, to wakacje w Polsce będą dla Estończyków zbyt drogie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antifa Kabaret!!! IP: *.crowley.pl 05.01.06, 12:56 "Jego autorzy uważają, że istnieje bezpośrednia zależność między stopniem liberalizacji gospodarki, a jej szybkością wzrostu i dobrobytem" Tiaaa, znaczy, że w Estonii (msc.7) żyje się lepiej niż we włoszech (msc.42), a w Polsce (41) niż we Frnacji (44)... Kolejna ultraliberalna bzdura! Odpowiedz Link Zgłoś
nieprawomyslny Re: Kabaret!!! 05.01.06, 13:08 Gość portalu: antifa napisał(a): > "Jego autorzy uważają, że istnieje bezpośrednia zależność między stopniem > liberalizacji gospodarki, a jej szybkością wzrostu i dobrobytem" > > Tiaaa, znaczy, że w Estonii (msc.7) żyje się lepiej niż we włoszech (msc.42), a > > w Polsce (41) niż we Frnacji (44)... > Kolejna ultraliberalna bzdura! --malo wykorzystujesz swoje zwoje pod czacha ale i tak sie grzeja obwody... francja i wlochy nie doznaly szczescia zycia przez dziesieciolecia w najwspanialszym z ustrojow. Odpowiedz Link Zgłoś
abaddon_696 Re: Kabaret!!! 05.01.06, 13:08 > "Jego autorzy uważają, że istnieje bezpośrednia zależność między stopniem > liberalizacji gospodarki, a jej szybkością wzrostu i dobrobytem" To oczywiście jest bzdura, bo Chiny, Indie i parę innych państw rozwija się bardzo szybko, a są uznane za totalnie nieliberalne. Tak samo Norwegia jest dosyć nisko (30) a to przecież jeden z 3 najbogatszych krajów świata. Podane przez Ciebie przykłady oczywiście też trafne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gostek Kabaret pod moherowym beretem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.06, 13:18 Chiny zaczęły się rozwijać od momentu kiedy pozwoliły na funkcjonowanoe *prywatnego* biznesu - czyli był to ruch w stronę liberalizmu, ciemniaku spod rydzykowej gwiazdy. Odpowiedz Link Zgłoś
abaddon_696 Re: Kabaret pod moherowym beretem 05.01.06, 13:23 Bez urazy, ale obelga od kogoś na Twoim poziomie może być tylko komplementem:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gostek Re: Kabaret pod moherowym beretem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.06, 13:28 Tak, masz racje, to, że w ogóle ktoś na Moim poziomie odezwał się do takiego ciemniaka jak ty jest dla ciebie zaszczytem. Odpowiedz Link Zgłoś
abaddon_696 Re: Kabaret pod moherowym beretem 05.01.06, 13:30 Kończę dyskusję, bo trochę mi żal małolatów, którzy muszą się dowartościowywać pisaniem o sobie z dużej litery:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gostek Re: Kabaret pod moherowym beretem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.06, 13:32 I dobrze, niech ciemniaki orzą w polu albo fedrują węgiel, a nie zajmują się tematami na które nie potrafią nic rzeczowego napisać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antifa Re: Kabaret pod moherowym beretem IP: *.crowley.pl 05.01.06, 13:54 Nawet chętnie bym sie ustosunkował, ale nie ma do czego... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Prudent Re: Kabaret pod moherowym beretem IP: 212.160.172.* 05.01.06, 14:22 Do maila z 13.18 najlepiej. Ale widzę, że nie możecie zrozumieć lewaki tego o czym pisze Gostek Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antifa Re: Kabaret pod moherowym beretem IP: *.crowley.pl 05.01.06, 15:34 Cieszę się, że dla prawicowych torbulców synonimem wolnego rynku są kraje totalitarne (Chiny)! Niewolnicza praca prowadzi więc powszechnej szczęśliwości. Brawo! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Prudent Re: Kabaret pod moherowym beretem IP: 212.160.172.* 05.01.06, 16:41 Bez demagogii Gostek napisał: "Chiny zaczęły się rozwijać od momentu kiedy pozwoliły na funkcjonowanoe *prywatnego* biznesu" i nie określał w zaden sposób swojego nastawienia do ustroju Chin. Niestety jest tak, że aby rozwinąć gospodarkę na początku obciążenia płacowe dla inwestorów muszą być niskie. Jeżeli będą bardzo wysokie a ZUS będzie maszynką do zadłużania przyszłych pokoleń to nie ma możliowości akumulacji kapitału i rozwoju w danym kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antifa Re: Kabaret pod moherowym beretem IP: *.crowley.pl 06.01.06, 10:11 po co cytujesz coś czego nie rozumiesz??? Odpowiedz Link Zgłoś
nieprawomyslny Re: liberalizm w gospodarce = smierc narodu 05.01.06, 15:45 nie wiedzialem, ze mohery surfuja po www:))) Odpowiedz Link Zgłoś
norge Re: Utrzymaliśmy liberalny kurs w gospodarce 05.01.06, 15:54 Przecież Polska jest solidarna, a nie normalna czyli liberalna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ... O! a miało być solidarnie... IP: 64.124.166.* 05.01.06, 16:58 ... czy tam socjalnie, nie pamiętam, trzeba by się chyba braci Kaczyńskich spytać jak miało być w 4-tej RP i dlaczego nie jest.... :-) Odpowiedz Link Zgłoś