Dodaj do ulubionych

OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania

    • Gość: PawJan OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania IP: 195.160.253.* 14.06.07, 08:19
      "(...)zgłaszają roszczenia z jednego zdarzenia u kilku ubezpieczycieli(...)"
      Czy aby ludzie, którzy to robią nie płacą składek u każdego z tych ubezpieczycieli, u których zgłaszają roszczenie o odszkodowanie???
      Jest mnóstwo odcieniów szrości, a każdą sprawę można przedstawić w świetle jaki jest potrzebny zainteresowanej grupie... a prawda zawsze leży gdzieś pośrodku...
      • Gość: Geralt Re: OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowani IP: 213.76.128.* 14.06.07, 09:09
        Nie ma znaczenia w ilu placa skladke. Poniewaz jesli ktos ubezpieczy sie w 2
        miejscach to oznacza prawdopodobnie ze planuje wypadek, bo jesli by mu sie udal
        taki numer to dostalby 2 razy to samo odszkodowanie, czyli innymi slowy zarobil
        na szkodzie.
    • Gość: bsq OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.07, 08:27
      a może ktoś by napisał pracę doktorską nt. wyłudzeń pieniędzy i zaniżaniu
      odszkodowań przez ubezpieczycieli?
    • greenmark Re: OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowani 14.06.07, 08:36
      Jeśli zgłaszasz szkodę z OC to firma płaci tylko za szkody spowodowane przez
      właściciela tej polisy. W przypadku AC każdą ze szkód na aucie zgłasza się
      osobno. Bardzo często jest to łatwe do ustalenia po charakterze zdarzeń.
      Zgłaszanie dodatkowych uszkodzeń na aucie jest nagminne i robi to prawie każdy
      ale większości się to nie udaje a na ocenie technicznej wypisuje się te
      uszkodzenia jako niezwiązane ze szkodą.
    • Gość: KIEROWCA OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania IP: *.adsl.inetia.pl 14.06.07, 09:20
      COŚ TU NIE ROZUMIEM ,CZYLI CO POZOSTALI A JEST ICH WIĘKSZOŚC, MAJĄ PONOSIĆ KARĘ
      ŻE KILKA PROCENT CHAMÓW OKRADA I OSZUKUJE ZAKŁADY UBEZPIECZEŃ I PAŃSTWO??!!!TO
      ŚMIERDZI ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ZBIOROWĄ TYPOWĄ DLA PAŃSTW DYKTATORSKICH,
      ZBRODNICZYCH!!!!
    • francuz2 OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania 14.06.07, 09:24
      To jakaś paranoja,że ktoś oszukuje,a ja muszę za to płacić. Zwiększcie kontrolę
      i zlikwidować ten proceder wyłudzania,a nie sięgać do kieszeni uczciwych ludzi.
      Ten artykuł to chyba jakaś prowokacja!!!
    • krzyme w ten sposób można wszystko uzasadnić ubezpieczamy 14.06.07, 09:24
      się po to aby uzyskać odszkodowanie nikt mi nie powie że w kalkulacji stawki oszustwa nie były brane pod uwagę Jeżeli śie mówi że kierowcy oszukują to gdzie kontrola wypłacanych odszkodowań za co biorą pieniądze ci którzy są za to odpowiedzialni.Dlaczego nie udowadniają oszustw tak jest na całym świecie to dlaczego w Polsce tego nie można zrobić. Dlaczego bo wtedy nie można byłoby takomi kretynizmami udowadniać podwtższanie stawki a toważystwa za cel mają wziąśc jak najwięcej pieniędzy od klienat, to przecież ich biznes
    • Gość: aga PZU szuka sposobów na kolejne oszustwa IP: 217.153.97.* 14.06.07, 09:44
      Niech lepiej zajmą się należytym wypłacaniem odszkodowań a nie kombinatorstwem.
      My już drugi rok procesujemy się z PZU, bo pomimo przedstawionego z Serwisu
      cennika zapłaciła nam 1/4 wartości części, a o zwrocie za holowanie i dopłacie
      za VAT przypomnieli sobie po pół roku (osoba prywatna powinna dostać zwrot
      kosztów włącznie z VATem). Złodzieje jedni jeszcze na rozprawy się nie stawiaja
      i wszystko przeciąga się w czasie... Co to za prawo u nas funkcjonuje? Kolejny
      raz okazuje się, że szary człowiek jest bezsilny wobec oszukańczych działań
      korporacji.
    • Gość: Buła OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania IP: *.bsk.vectranet.pl 14.06.07, 10:30
      Nigdy nie miałem wypadku i nikt z moich znajomych nie dopóścił się takiego
      czynu jak w tytule. Jeżdżę bezwypadkowo (300 000 km) i mam 65% zniżki. Nie
      jestem złodziejem i nie życzę sobie aby ceny opłat OC uzasadniac tym "że ktoś
      kradnie" "Co 3 kierowca wyłudził" - co to ma być? . To co 3 kierowca mial
      wypadek ? to każdy kto miał wypadek to złodziej? Chamstwo !!!
      • Gość: jjo Re: OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowani IP: *.bsk.vectranet.pl 14.06.07, 10:34
        obrażają nas
    • Gość: bobrek Proponuje, zeby drobne uszkodzenia nadwozia nie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.07, 11:07
      podlegaly ubezpieczeniu! Uszkodzenia nadwozia, lakieru, zderzakow, ktore nie
      wplywaja na wlasciwosci FUNKCJONALNE samochodu, powinny byc poza ochrona
      ubezpieczeniowa, zarowno AC, jak i OC. Moze nie jest to bardzo sprawiedliwe,
      zwlaszcza dla "estetow", ktorzy placza w poduszke z powodu kazdej ryski na
      lakierze, ale skladki spadlyby kilkadziesiat procent! Przewazajaca ilosc szkod
      to drobne uszkodzenia lakiru, wgniecenia, zarysowania, powstale na parkingach
      czy ciasnych uliczkach. Z kolei koszt naprawy nawet powierzchownej ryski
      dlugosci 5 cm to kilkaset zlotych (lakierowanie elementu)! Uszkodzenie nadwozia
      trzeba by uznac za zuzycie eksploatacyjne, tak jak zuzycie opon czy wycieraczek.
      • Gość: drajwer PZU to kpina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.07, 11:35
        Parę mięsiecy temu mialem szkode z OC sprawcy. Do wymiany przedni zderzak,
        atrapa, tablica rej. plus lakierowanie. Koszt zderzaka w ASO - ok 1000 PLN. Po
        oględzinach okazało sie że przyznano mi zderzak do wymiany ale... zaminnik za
        150 PLN. Samochód z salonu, bez wypadkowy, 2004 rok produkcji. Ja sie pytam pana
        czy pił już kawę dzisiaj bo chyba źle widzi albo zmeczony jest ?? On na to że to
        kosztorys jak bym chciał wziać gotówke (750 PLN). Persknęłem śmiechem bo nik mi
        nawet dwóch elementów nie pomaluje za 600 PLN a gdzie reszta .... On na to że
        wie, i przecież jak zrobię to bez gotówkowo to wtedy przyjmie KAZDĄ fakturę.
        WIec wstawiłem samochód do najlepszego zakładu w okolicy. Z tego co wiem koszt
        naprawy był zblizony do 2000 PLN i auto wyglada jak nowe.
        Pytam sie wiec kto tu kogo chce oszukać ??
      • flamengista Popieram 24.06.07, 22:11
        Nie będę wracał do opisanego przeze mnie przykładu - ale w skrócie: łatanie
        drobnego (mikro) wgniecenia w blasze kosztowało 1600 zł. I to w starym,
        skorodowany gracie.

        Póki będzie się takie pierdoły wliczało do OC, to będzie ono kosmicznie drogie.
        Są tacy, którzy o byle drobiazg wołają policję a potem mechanik wymienia z
        powodu małego obtarcia całą blachę.

        I kto za to płaci? My wszyscy.
    • Gość: doom Dlaczego uczciwy ma płacić za nieudolność firmy? IP: *.mtib.gov.pl 14.06.07, 11:25
      Dlaczego uczciwy ma płacić za nieudolność ubezpieczyciela? Co mnie obchodzi że
      taka czy inna firma daje się naciąć oszustom. Nie potrafią bronić się przez
      nieuczciwymi klientami to niech znikają z rynku albo niech wkalkulują sobie to
      ryzyko w dochody a nie ściągają haracz za swoje błędy z niewinnych ludzi.
    • Gość: Oszukany przez PZU Do AUTORA artykułu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.07, 11:33
      Szanowny Panie Autorze!

      Przedstawił Pan sprawę bardzo jednostronnie, prezentując poglądy oszustów,
      jakimi z założenia są firmy ubezpieczeniowe (firma ubezpieczeniowa, która nie
      naciąga klientów nie jest w stanie konkurować na tym rynku), nie prezentując
      opinii drugiej strony, czyli kierowców.
      Jako taki, artykuł ten należy uznać za nierzetelny.

      NAJCZĘSTSZĄ nieprawidłowością prze zgłaszaniu i wycenie szkody jest OSZUKANIE
      właściciela auta przez firmę ubezpieczeniową (a nie na odwrót), co odbywa się:

      1) poprzez namiętne zaniżanie wartości szkody przez "rzeczoznawców" - (skutkiem
      czego są oni wzywani ponownie przez warsztaty usuwające szkodę bezgotówkowo), co
      prowadzi do wypłacenia mniejszego odszkodowania osobom próbującym naprawić auto
      samodzielnie

      2) poprzez naliczanie "amortyzacji", w przypadku aut używanych, przy usuwaniu
      szkody z tytułu OC (!!!), co prowadzi do tego, że właściciele uszkodzonego auta,
      mimo że znaleźli sprawcę i był on ubezpieczony i tak PONOSZĄ KOSZTY USUNIĘCIA
      SZKODY!!!

      Ja padłem ofiarą obydwu tych punktów (na zbyt małą kwotę, bym szedł z tym do
      sądu, co namiętnie wykorzystują oszuści - ubezpieczyciele), zresztą nawet u
      Państwa pojawił się mały, cichy artykuł na ten temat kilka miesięcy temu,
      przeszedł jednak bez echa wśród instytucji nadzorujących oszustów.

      Trudno się więc dziwić Polakom, że próbują oszukać oszusta. Skora cała
      współpraca opiera się na wykiwaniu drugiej strony...

      Pozdrawiam i życzę więcej obiektywizmu w opisywaniu problemów na linii
      Ubezpieczyciel - Klient

      Michał Dymek
      • Gość: mowika Re: Do AUTORA artykułu IP: *.americas.hp.net 14.06.07, 12:17
        Ja po przygodach z Wartą, ich merkantylnym ubytkiem wartości, nie stosowaniem
        się do orzecznictwa Sądu Najwyższego itd. ubezpieczyłam się od ubezpieczycieli
        (tzn. mam ochronę prawną pojazdu). Na szczęście (odpukać) nie musiałam jeszcze z
        tego korzystać, ale znajomi, którzy korzystali, opowiadali, że wystarczy
        zamachać kartą takiego ubezpieczenia przed nosem buraka z Warty albo innego PZU
        i od razu miękną.
    • jaro_ss A ubezpieczyciele nie kręcą?i 14.06.07, 12:44
      Kręcą na potęgę, mogłbym całą litanię wymienić okoliczności jak mnie próbowano
      podejść, oszukać nieprawdziwymi informacjami (np 70% wartości pojazdu i
      wmówienie szkody całkowitej z oc, o zaniżaniu wartości pojazdu nie mówiąc) w
      końcu z jednym się sądziłem i wygrałem.

      Przygarniał garnek tacy, ci co im zależy na wyłudzeniach - biorą wycenę wg
      programu komputerowego i są zadowoleni, ci co nie są oszustami - są traktowani
      przez TU jak owce do strzyżenia. Wystarczy przeglądnąć orzecznictwo sądowe, a
      wiadomo, że do sądu nie trafiają wszystkie sprawy, i pieniądze tych co nie mają
      nerwów się sądzić - zgarnia ubezpieczyciel.
    • Gość: Art Re: OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowani IP: *.gddkia.gov.pl 14.06.07, 12:45
      A to ciekawe bo to mnie na przyklad kantowalo PZU, nie wyplacajac mi
      odszkodowania przez 8 mc. Zanizajac wartosc czesci, zanizajac wartosc pojazdu
      zeby podciagnac pod szkode calkowita, tlumaczac ze 70 % wartosci z OC sprawcy
      to juz szkoda calkowita, tymczasem w przypadku szkody z OC musi to byc 100 %
      wartosci. Sprawa otarla sie o sad i dopiero wtedy otrzymalem odszkodowanie.
      Przykladowa wartosc czesci kosztujacej 600 zl byla wyceniana na 150 zl. Wiele
      osob machnelo by reka i naprawilo pojazd klecac byle najtaniej i wtedy zarobia.
      Ale co jesli klient chce naprawic tak jak powinno byc, czyli czesc uszkodzona
      jest wymieniana na nowa. Ja spotkalem sie tylko z wyludzaniem ale przez
      towarzystwa ubezpieczeniowe.
      • moher75 Re: OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowani 14.06.07, 15:16
        Gość portalu: Art napisał(a):

        > A to ciekawe bo to mnie na przyklad kantowalo PZU, nie wyplacajac mi
        > odszkodowania przez 8 mc.

        Ciesz się, że PZU nie podało cię na prokuraturę o wyłudzenie odszkodowania- tak
        też robią gdy klient się upira przy swoim, powołuje własnych biegłych a szkoda
        jest duża...
    • Gość: pokrzywdzony byPZU CO ZA BZDURA IP: *.acn.waw.pl 14.06.07, 13:58
      Głupie usprawiedliwienie "świętych" ubezpieczycieli, którzy celowo zaniżają
      wartość PRAWIE KAŻDEJ SZKODY, mając pewność , że ubezpiecony nie będzie
      dochodził swoich praw otrzymania wyższego odszk.
      Na tą chwilę ubezpieczenie wypłacane jest "co łaska" więc niech nie pierd....lą
      o takich rzeczach..
      • hrabia.mileyski Re: CO ZA BZDURA 14.06.07, 14:57
        To jest próba wprowadzenia zakazanej przez prawo odpowiedzialności zbiorowej
    • moher75 Śmiechu warte... 14.06.07, 15:10
      ...zapytaj blacharza czy zna rzeczoznawcę PZU który "nie bierze" ;-)
    • Gość: Jerzy Oszustwa firm ubezpieczających IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.07, 15:19
      W jaki sposób to przypuszczenie zostało potwierdzone ?
      A, jak zostało potwierdzone, to dlaczego firmy ubezpieczeniowe nie wystąpiły o
      ukaranie oszustów i zwrot wypłaconych pieniędzy?
      Tłumaczenie oszustwami i karanie uczciwych ludzi jest zwyczajnym wyłudzaniem
      pieniędzy. Żeby zmniejszyć kwoty OC wystarczy ograniczyć ilość firm
      ubezpieczających. Firmy wydają ogromne pieniądze na reklamy nic nie znaczące.
      Większość informacji zawartych w reklamie jest nieprawdziwa.
      Dlaczego klienci muszą za to wszystko płacić?
      Zwrot z tytułu OC jest bardzo często zaniżony przez firmę ubezpieczającą.
      Wymuszają zakupy części nieoryginalnych, na giełdzie, byle taniej, byle zbyć
      klienta.
      Dlaczego podwyższa się ubezpieczenie obowiązkowe. Nie podwyższa się natomiast
      ubezpieczeń nieobowiązkowych? Za ubezpieczenie auto casco płacą tylko uczciwi?
      Dlaczego nikt nie bierze się za nieuczciwe działanie firm ubezpieczających.
    • Gość: julbo1 OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania IP: 83.16.16.* 14.06.07, 19:29
      Czemu nikt nie napisze jak ubezpieczyciele okradają poszkodowanych?Albo jak nie
      wypłacają odszkodowania wcale jak mi np:podczs styczniowej wichórki odpadające
      części budynku uszkodziły moje auto na 8700zł wg.PZU na 3400 ale i tak była
      odmowa wypłaty odzszkodawania,powód:nagły nieprzewidywalny wiatr huraganowy!
    • Gość: PIE.. TEN KRAJ! Ch.. wam w dupe pie..ni złodzieje! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.07, 19:30
      Obyście ku.. zdechli wszystkie ..e pasożyty!! Nia macie odwagi powiedzieć,
      że chcecie ściągnąć z niczemu winnych ludzi pieniędzy??? Musicie oskarżać nas o
      złodziejstwo??? PIE..IE SIĘ CH..E!

      Może takie słownictwo zrozumiecie ...
    • Gość: Dziadek OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.07, 09:28
      2 przypadki:
      1-myjnia automatyczna urwala mi lustrko, Golf 2 z 91r.
      wycena 70zl, kiedy przyszlo do kupna wg numeru kat. z wyceny okazalo sie, ze to
      jest zupelnie inne lustrko!!!!!(model z najubozszej wersji,do 89r).
      ubezpieczyciel nie chcial nawet slyszec o tym, ze to inne lustrko, nie chcialo
      mu sie pofatygowac pietro nizej i obejrzec tego co mam zamontowane.
      koszt naprawy w ASO 400zl.
      2-lanos pojechal mi po boku, porysowany zderzak, nadkole, nacieta opona.
      wyplacono mi 320zl.NO COMMENT

      przedmowca wspominal o kolpakach za 120zl... Ortyginal z aso moze nawet
      kosztowac 200zl
      2 przedmowca zaproponowal wylaczenie elementow "nie wplywajacych" na
      bezpieczenstwo z ubezpeczenia... laker, blotniki itd... bo to wazne tylko dla
      "estetow". zastanow sie co mowisz. moze ty jak ktos Ci przejedzie po 2 letnim
      aucie po calym boku, bo parkowac nie umie machasz reka i mowisz aaa stalo sie(a
      samochod traci na wartosci ze4tys zl). a chodzac w poszukiwaniu samochodu nie
      zwracasz kompletnie uwagi na wyglad zewnetrzny(samochod ma 3 lata... to co ze
      jest poobijany z kazdej stony i ma dziury w blotnikach przezarte przez rdze).
      jestem takim "esteta", szukajac samochodu oczekuje wygladu, nie chcem kupowac
      pogietych blotnikow malowanych sprayem w garazu.moze ci to pasuje ale mi nie.

      to ma byc moj problem ze czlowiek parkujacy obok nie umie jezdzic i za jego
      "nieuwage" mam placic z wlasnej kieszeni?

    • Gość: theodosja Re: OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowani IP: 213.25.48.* 15.06.07, 09:35
      Brawo Panie Pośle należy walczyć z szarą strefą.Niektórzy płaca podatki w
      zakładach a inni z nich się smieja.Co parę kilometrów na drodze w Polsce
      dziuple z kradzinymi częsciami.
    • Gość: argument Re: OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowani IP: 213.25.48.* 15.06.07, 09:37
      Firmy ubezpieczeniowe sa nieuczciwe w stosunku do swoich klientów.Wyceniają
      szkodę na jak najmniejszym poziomie, zeby tylko zarobić.
    • vonburg OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania 16.06.07, 13:18
      Takie postepowanie urzędasów najbardziej przypomina mi dojenie już bardzo
      chudej krowiny. Tą chudą krowiną - jesteśmy Polacy, kierowcy, posiadacze
      aut.Rząd bije nas po kieszeni na każdym kroku, jak nie OC, to akcyza na paliwo.
      Kiedyś był podatek drogowy, wszedł do ceny paliwa, były ulgi dla inwalidów
      odzyskiwane z podatku drogowego- nie ma! Osobiście jeżdżę ponad 30 lat bez
      wypadku a co roku płacę coraz wyższe opłaty, za co??? Za złodzieji, szubrawców,
      szachrajów, kombinatorów i nie zawsze są to tylko kierowcy, bo pomagają im
      dzielnie urzędasy, politycy.
    • Gość: bogras OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania IP: *.adsl.inetia.pl 16.06.07, 13:28
      Nie zawsze kierowcy tylko są winni. Wina lezy też po stronie
      ubezpieczycieli.Miałem wykupione AC na samochód o wartości 34000 PLN z
      wykupionym udziałem własnym, miałem wypadek wówczas ubezpieczyciel podważył
      wartość samochodu i wypłacił odszkodowanie od wartości 23000 PLN.Od momentu
      zawarcia ubezpieczenia do wypadku minęły 4 miesiące. Nie wypłacono mi także
      kosztów holowania samochodu miałem wykupione assistans i po zadzwonieniu do
      firmy po wypadku usłyszałem że mam sobie sam scholować samochód a firma
      zapłaci,po prostu kpina!
    • Gość: Kuba OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania IP: *.adsl.inetia.pl 24.06.07, 11:15
      Bzdury piszecie, po to aby usprawiedliwić podwyżki.
    • Gość: Uczciwy No i co sie dziwicie że rząd taki? IP: *.ghnet.pl 24.06.07, 11:22
      Jakie społeczeństwo, taki rząd. Nic tu dziwnego. I na nic lepszego nie liczcie
      (mówie do uczciwych wykształciuchów) bo mamy demokracje. Gdyby chołote pozbawić
      prawa głosu, to może byłoby lepiej. Ale póki jest demokracja i każdy oszust
      może zagłosować sobie to bedzie jak jest. A może być i jeszcze gorzej. Tyle.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka