Gość: PawJan OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania IP: 195.160.253.* 14.06.07, 08:19 "(...)zgłaszają roszczenia z jednego zdarzenia u kilku ubezpieczycieli(...)" Czy aby ludzie, którzy to robią nie płacą składek u każdego z tych ubezpieczycieli, u których zgłaszają roszczenie o odszkodowanie??? Jest mnóstwo odcieniów szrości, a każdą sprawę można przedstawić w świetle jaki jest potrzebny zainteresowanej grupie... a prawda zawsze leży gdzieś pośrodku... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Geralt Re: OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowani IP: 213.76.128.* 14.06.07, 09:09 Nie ma znaczenia w ilu placa skladke. Poniewaz jesli ktos ubezpieczy sie w 2 miejscach to oznacza prawdopodobnie ze planuje wypadek, bo jesli by mu sie udal taki numer to dostalby 2 razy to samo odszkodowanie, czyli innymi slowy zarobil na szkodzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bsq OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.07, 08:27 a może ktoś by napisał pracę doktorską nt. wyłudzeń pieniędzy i zaniżaniu odszkodowań przez ubezpieczycieli? Odpowiedz Link Zgłoś
greenmark Re: OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowani 14.06.07, 08:36 Jeśli zgłaszasz szkodę z OC to firma płaci tylko za szkody spowodowane przez właściciela tej polisy. W przypadku AC każdą ze szkód na aucie zgłasza się osobno. Bardzo często jest to łatwe do ustalenia po charakterze zdarzeń. Zgłaszanie dodatkowych uszkodzeń na aucie jest nagminne i robi to prawie każdy ale większości się to nie udaje a na ocenie technicznej wypisuje się te uszkodzenia jako niezwiązane ze szkodą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KIEROWCA OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania IP: *.adsl.inetia.pl 14.06.07, 09:20 COŚ TU NIE ROZUMIEM ,CZYLI CO POZOSTALI A JEST ICH WIĘKSZOŚC, MAJĄ PONOSIĆ KARĘ ŻE KILKA PROCENT CHAMÓW OKRADA I OSZUKUJE ZAKŁADY UBEZPIECZEŃ I PAŃSTWO??!!!TO ŚMIERDZI ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ZBIOROWĄ TYPOWĄ DLA PAŃSTW DYKTATORSKICH, ZBRODNICZYCH!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
francuz2 OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania 14.06.07, 09:24 To jakaś paranoja,że ktoś oszukuje,a ja muszę za to płacić. Zwiększcie kontrolę i zlikwidować ten proceder wyłudzania,a nie sięgać do kieszeni uczciwych ludzi. Ten artykuł to chyba jakaś prowokacja!!! Odpowiedz Link Zgłoś
krzyme w ten sposób można wszystko uzasadnić ubezpieczamy 14.06.07, 09:24 się po to aby uzyskać odszkodowanie nikt mi nie powie że w kalkulacji stawki oszustwa nie były brane pod uwagę Jeżeli śie mówi że kierowcy oszukują to gdzie kontrola wypłacanych odszkodowań za co biorą pieniądze ci którzy są za to odpowiedzialni.Dlaczego nie udowadniają oszustw tak jest na całym świecie to dlaczego w Polsce tego nie można zrobić. Dlaczego bo wtedy nie można byłoby takomi kretynizmami udowadniać podwtższanie stawki a toważystwa za cel mają wziąśc jak najwięcej pieniędzy od klienat, to przecież ich biznes Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aga PZU szuka sposobów na kolejne oszustwa IP: 217.153.97.* 14.06.07, 09:44 Niech lepiej zajmą się należytym wypłacaniem odszkodowań a nie kombinatorstwem. My już drugi rok procesujemy się z PZU, bo pomimo przedstawionego z Serwisu cennika zapłaciła nam 1/4 wartości części, a o zwrocie za holowanie i dopłacie za VAT przypomnieli sobie po pół roku (osoba prywatna powinna dostać zwrot kosztów włącznie z VATem). Złodzieje jedni jeszcze na rozprawy się nie stawiaja i wszystko przeciąga się w czasie... Co to za prawo u nas funkcjonuje? Kolejny raz okazuje się, że szary człowiek jest bezsilny wobec oszukańczych działań korporacji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Buła OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania IP: *.bsk.vectranet.pl 14.06.07, 10:30 Nigdy nie miałem wypadku i nikt z moich znajomych nie dopóścił się takiego czynu jak w tytule. Jeżdżę bezwypadkowo (300 000 km) i mam 65% zniżki. Nie jestem złodziejem i nie życzę sobie aby ceny opłat OC uzasadniac tym "że ktoś kradnie" "Co 3 kierowca wyłudził" - co to ma być? . To co 3 kierowca mial wypadek ? to każdy kto miał wypadek to złodziej? Chamstwo !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jjo Re: OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowani IP: *.bsk.vectranet.pl 14.06.07, 10:34 obrażają nas Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bobrek Proponuje, zeby drobne uszkodzenia nadwozia nie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.07, 11:07 podlegaly ubezpieczeniu! Uszkodzenia nadwozia, lakieru, zderzakow, ktore nie wplywaja na wlasciwosci FUNKCJONALNE samochodu, powinny byc poza ochrona ubezpieczeniowa, zarowno AC, jak i OC. Moze nie jest to bardzo sprawiedliwe, zwlaszcza dla "estetow", ktorzy placza w poduszke z powodu kazdej ryski na lakierze, ale skladki spadlyby kilkadziesiat procent! Przewazajaca ilosc szkod to drobne uszkodzenia lakiru, wgniecenia, zarysowania, powstale na parkingach czy ciasnych uliczkach. Z kolei koszt naprawy nawet powierzchownej ryski dlugosci 5 cm to kilkaset zlotych (lakierowanie elementu)! Uszkodzenie nadwozia trzeba by uznac za zuzycie eksploatacyjne, tak jak zuzycie opon czy wycieraczek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: drajwer PZU to kpina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.07, 11:35 Parę mięsiecy temu mialem szkode z OC sprawcy. Do wymiany przedni zderzak, atrapa, tablica rej. plus lakierowanie. Koszt zderzaka w ASO - ok 1000 PLN. Po oględzinach okazało sie że przyznano mi zderzak do wymiany ale... zaminnik za 150 PLN. Samochód z salonu, bez wypadkowy, 2004 rok produkcji. Ja sie pytam pana czy pił już kawę dzisiaj bo chyba źle widzi albo zmeczony jest ?? On na to że to kosztorys jak bym chciał wziać gotówke (750 PLN). Persknęłem śmiechem bo nik mi nawet dwóch elementów nie pomaluje za 600 PLN a gdzie reszta .... On na to że wie, i przecież jak zrobię to bez gotówkowo to wtedy przyjmie KAZDĄ fakturę. WIec wstawiłem samochód do najlepszego zakładu w okolicy. Z tego co wiem koszt naprawy był zblizony do 2000 PLN i auto wyglada jak nowe. Pytam sie wiec kto tu kogo chce oszukać ?? Odpowiedz Link Zgłoś
flamengista Popieram 24.06.07, 22:11 Nie będę wracał do opisanego przeze mnie przykładu - ale w skrócie: łatanie drobnego (mikro) wgniecenia w blasze kosztowało 1600 zł. I to w starym, skorodowany gracie. Póki będzie się takie pierdoły wliczało do OC, to będzie ono kosmicznie drogie. Są tacy, którzy o byle drobiazg wołają policję a potem mechanik wymienia z powodu małego obtarcia całą blachę. I kto za to płaci? My wszyscy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: doom Dlaczego uczciwy ma płacić za nieudolność firmy? IP: *.mtib.gov.pl 14.06.07, 11:25 Dlaczego uczciwy ma płacić za nieudolność ubezpieczyciela? Co mnie obchodzi że taka czy inna firma daje się naciąć oszustom. Nie potrafią bronić się przez nieuczciwymi klientami to niech znikają z rynku albo niech wkalkulują sobie to ryzyko w dochody a nie ściągają haracz za swoje błędy z niewinnych ludzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oszukany przez PZU Do AUTORA artykułu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.07, 11:33 Szanowny Panie Autorze! Przedstawił Pan sprawę bardzo jednostronnie, prezentując poglądy oszustów, jakimi z założenia są firmy ubezpieczeniowe (firma ubezpieczeniowa, która nie naciąga klientów nie jest w stanie konkurować na tym rynku), nie prezentując opinii drugiej strony, czyli kierowców. Jako taki, artykuł ten należy uznać za nierzetelny. NAJCZĘSTSZĄ nieprawidłowością prze zgłaszaniu i wycenie szkody jest OSZUKANIE właściciela auta przez firmę ubezpieczeniową (a nie na odwrót), co odbywa się: 1) poprzez namiętne zaniżanie wartości szkody przez "rzeczoznawców" - (skutkiem czego są oni wzywani ponownie przez warsztaty usuwające szkodę bezgotówkowo), co prowadzi do wypłacenia mniejszego odszkodowania osobom próbującym naprawić auto samodzielnie 2) poprzez naliczanie "amortyzacji", w przypadku aut używanych, przy usuwaniu szkody z tytułu OC (!!!), co prowadzi do tego, że właściciele uszkodzonego auta, mimo że znaleźli sprawcę i był on ubezpieczony i tak PONOSZĄ KOSZTY USUNIĘCIA SZKODY!!! Ja padłem ofiarą obydwu tych punktów (na zbyt małą kwotę, bym szedł z tym do sądu, co namiętnie wykorzystują oszuści - ubezpieczyciele), zresztą nawet u Państwa pojawił się mały, cichy artykuł na ten temat kilka miesięcy temu, przeszedł jednak bez echa wśród instytucji nadzorujących oszustów. Trudno się więc dziwić Polakom, że próbują oszukać oszusta. Skora cała współpraca opiera się na wykiwaniu drugiej strony... Pozdrawiam i życzę więcej obiektywizmu w opisywaniu problemów na linii Ubezpieczyciel - Klient Michał Dymek Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mowika Re: Do AUTORA artykułu IP: *.americas.hp.net 14.06.07, 12:17 Ja po przygodach z Wartą, ich merkantylnym ubytkiem wartości, nie stosowaniem się do orzecznictwa Sądu Najwyższego itd. ubezpieczyłam się od ubezpieczycieli (tzn. mam ochronę prawną pojazdu). Na szczęście (odpukać) nie musiałam jeszcze z tego korzystać, ale znajomi, którzy korzystali, opowiadali, że wystarczy zamachać kartą takiego ubezpieczenia przed nosem buraka z Warty albo innego PZU i od razu miękną. Odpowiedz Link Zgłoś
jaro_ss A ubezpieczyciele nie kręcą?i 14.06.07, 12:44 Kręcą na potęgę, mogłbym całą litanię wymienić okoliczności jak mnie próbowano podejść, oszukać nieprawdziwymi informacjami (np 70% wartości pojazdu i wmówienie szkody całkowitej z oc, o zaniżaniu wartości pojazdu nie mówiąc) w końcu z jednym się sądziłem i wygrałem. Przygarniał garnek tacy, ci co im zależy na wyłudzeniach - biorą wycenę wg programu komputerowego i są zadowoleni, ci co nie są oszustami - są traktowani przez TU jak owce do strzyżenia. Wystarczy przeglądnąć orzecznictwo sądowe, a wiadomo, że do sądu nie trafiają wszystkie sprawy, i pieniądze tych co nie mają nerwów się sądzić - zgarnia ubezpieczyciel. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Art Re: OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowani IP: *.gddkia.gov.pl 14.06.07, 12:45 A to ciekawe bo to mnie na przyklad kantowalo PZU, nie wyplacajac mi odszkodowania przez 8 mc. Zanizajac wartosc czesci, zanizajac wartosc pojazdu zeby podciagnac pod szkode calkowita, tlumaczac ze 70 % wartosci z OC sprawcy to juz szkoda calkowita, tymczasem w przypadku szkody z OC musi to byc 100 % wartosci. Sprawa otarla sie o sad i dopiero wtedy otrzymalem odszkodowanie. Przykladowa wartosc czesci kosztujacej 600 zl byla wyceniana na 150 zl. Wiele osob machnelo by reka i naprawilo pojazd klecac byle najtaniej i wtedy zarobia. Ale co jesli klient chce naprawic tak jak powinno byc, czyli czesc uszkodzona jest wymieniana na nowa. Ja spotkalem sie tylko z wyludzaniem ale przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Odpowiedz Link Zgłoś
moher75 Re: OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowani 14.06.07, 15:16 Gość portalu: Art napisał(a): > A to ciekawe bo to mnie na przyklad kantowalo PZU, nie wyplacajac mi > odszkodowania przez 8 mc. Ciesz się, że PZU nie podało cię na prokuraturę o wyłudzenie odszkodowania- tak też robią gdy klient się upira przy swoim, powołuje własnych biegłych a szkoda jest duża... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pokrzywdzony byPZU CO ZA BZDURA IP: *.acn.waw.pl 14.06.07, 13:58 Głupie usprawiedliwienie "świętych" ubezpieczycieli, którzy celowo zaniżają wartość PRAWIE KAŻDEJ SZKODY, mając pewność , że ubezpiecony nie będzie dochodził swoich praw otrzymania wyższego odszk. Na tą chwilę ubezpieczenie wypłacane jest "co łaska" więc niech nie pierd....lą o takich rzeczach.. Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia.mileyski Re: CO ZA BZDURA 14.06.07, 14:57 To jest próba wprowadzenia zakazanej przez prawo odpowiedzialności zbiorowej Odpowiedz Link Zgłoś
moher75 Śmiechu warte... 14.06.07, 15:10 ...zapytaj blacharza czy zna rzeczoznawcę PZU który "nie bierze" ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jerzy Oszustwa firm ubezpieczających IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.07, 15:19 W jaki sposób to przypuszczenie zostało potwierdzone ? A, jak zostało potwierdzone, to dlaczego firmy ubezpieczeniowe nie wystąpiły o ukaranie oszustów i zwrot wypłaconych pieniędzy? Tłumaczenie oszustwami i karanie uczciwych ludzi jest zwyczajnym wyłudzaniem pieniędzy. Żeby zmniejszyć kwoty OC wystarczy ograniczyć ilość firm ubezpieczających. Firmy wydają ogromne pieniądze na reklamy nic nie znaczące. Większość informacji zawartych w reklamie jest nieprawdziwa. Dlaczego klienci muszą za to wszystko płacić? Zwrot z tytułu OC jest bardzo często zaniżony przez firmę ubezpieczającą. Wymuszają zakupy części nieoryginalnych, na giełdzie, byle taniej, byle zbyć klienta. Dlaczego podwyższa się ubezpieczenie obowiązkowe. Nie podwyższa się natomiast ubezpieczeń nieobowiązkowych? Za ubezpieczenie auto casco płacą tylko uczciwi? Dlaczego nikt nie bierze się za nieuczciwe działanie firm ubezpieczających. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: julbo1 OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania IP: 83.16.16.* 14.06.07, 19:29 Czemu nikt nie napisze jak ubezpieczyciele okradają poszkodowanych?Albo jak nie wypłacają odszkodowania wcale jak mi np:podczs styczniowej wichórki odpadające części budynku uszkodziły moje auto na 8700zł wg.PZU na 3400 ale i tak była odmowa wypłaty odzszkodawania,powód:nagły nieprzewidywalny wiatr huraganowy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PIE.. TEN KRAJ! Ch.. wam w dupe pie..ni złodzieje! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.07, 19:30 Obyście ku.. zdechli wszystkie ..e pasożyty!! Nia macie odwagi powiedzieć, że chcecie ściągnąć z niczemu winnych ludzi pieniędzy??? Musicie oskarżać nas o złodziejstwo??? PIE..IE SIĘ CH..E! Może takie słownictwo zrozumiecie ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dziadek OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.07, 09:28 2 przypadki: 1-myjnia automatyczna urwala mi lustrko, Golf 2 z 91r. wycena 70zl, kiedy przyszlo do kupna wg numeru kat. z wyceny okazalo sie, ze to jest zupelnie inne lustrko!!!!!(model z najubozszej wersji,do 89r). ubezpieczyciel nie chcial nawet slyszec o tym, ze to inne lustrko, nie chcialo mu sie pofatygowac pietro nizej i obejrzec tego co mam zamontowane. koszt naprawy w ASO 400zl. 2-lanos pojechal mi po boku, porysowany zderzak, nadkole, nacieta opona. wyplacono mi 320zl.NO COMMENT przedmowca wspominal o kolpakach za 120zl... Ortyginal z aso moze nawet kosztowac 200zl 2 przedmowca zaproponowal wylaczenie elementow "nie wplywajacych" na bezpieczenstwo z ubezpeczenia... laker, blotniki itd... bo to wazne tylko dla "estetow". zastanow sie co mowisz. moze ty jak ktos Ci przejedzie po 2 letnim aucie po calym boku, bo parkowac nie umie machasz reka i mowisz aaa stalo sie(a samochod traci na wartosci ze4tys zl). a chodzac w poszukiwaniu samochodu nie zwracasz kompletnie uwagi na wyglad zewnetrzny(samochod ma 3 lata... to co ze jest poobijany z kazdej stony i ma dziury w blotnikach przezarte przez rdze). jestem takim "esteta", szukajac samochodu oczekuje wygladu, nie chcem kupowac pogietych blotnikow malowanych sprayem w garazu.moze ci to pasuje ale mi nie. to ma byc moj problem ze czlowiek parkujacy obok nie umie jezdzic i za jego "nieuwage" mam placic z wlasnej kieszeni? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: theodosja Re: OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowani IP: 213.25.48.* 15.06.07, 09:35 Brawo Panie Pośle należy walczyć z szarą strefą.Niektórzy płaca podatki w zakładach a inni z nich się smieja.Co parę kilometrów na drodze w Polsce dziuple z kradzinymi częsciami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: argument Re: OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowani IP: 213.25.48.* 15.06.07, 09:37 Firmy ubezpieczeniowe sa nieuczciwe w stosunku do swoich klientów.Wyceniają szkodę na jak najmniejszym poziomie, zeby tylko zarobić. Odpowiedz Link Zgłoś
vonburg OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania 16.06.07, 13:18 Takie postepowanie urzędasów najbardziej przypomina mi dojenie już bardzo chudej krowiny. Tą chudą krowiną - jesteśmy Polacy, kierowcy, posiadacze aut.Rząd bije nas po kieszeni na każdym kroku, jak nie OC, to akcyza na paliwo. Kiedyś był podatek drogowy, wszedł do ceny paliwa, były ulgi dla inwalidów odzyskiwane z podatku drogowego- nie ma! Osobiście jeżdżę ponad 30 lat bez wypadku a co roku płacę coraz wyższe opłaty, za co??? Za złodzieji, szubrawców, szachrajów, kombinatorów i nie zawsze są to tylko kierowcy, bo pomagają im dzielnie urzędasy, politycy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bogras OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania IP: *.adsl.inetia.pl 16.06.07, 13:28 Nie zawsze kierowcy tylko są winni. Wina lezy też po stronie ubezpieczycieli.Miałem wykupione AC na samochód o wartości 34000 PLN z wykupionym udziałem własnym, miałem wypadek wówczas ubezpieczyciel podważył wartość samochodu i wypłacił odszkodowanie od wartości 23000 PLN.Od momentu zawarcia ubezpieczenia do wypadku minęły 4 miesiące. Nie wypłacono mi także kosztów holowania samochodu miałem wykupione assistans i po zadzwonieniu do firmy po wypadku usłyszałem że mam sobie sam scholować samochód a firma zapłaci,po prostu kpina! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kuba OC droższe bo Kierowcy wyłudzają odszkodowania IP: *.adsl.inetia.pl 24.06.07, 11:15 Bzdury piszecie, po to aby usprawiedliwić podwyżki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Uczciwy No i co sie dziwicie że rząd taki? IP: *.ghnet.pl 24.06.07, 11:22 Jakie społeczeństwo, taki rząd. Nic tu dziwnego. I na nic lepszego nie liczcie (mówie do uczciwych wykształciuchów) bo mamy demokracje. Gdyby chołote pozbawić prawa głosu, to może byłoby lepiej. Ale póki jest demokracja i każdy oszust może zagłosować sobie to bedzie jak jest. A może być i jeszcze gorzej. Tyle. Odpowiedz Link Zgłoś