Dodaj do ulubionych

Kataster rodzinny

    • mara571 Kataster rodzinny 10.09.07, 13:25
      Politycy potrzebuja wiele pieniedzy, aby spelniac idiotyczne obietnice wyborcze
      i z tego powodu beda wymyslac coraz nowsze podatki.
      Chetnie dowiedzialabym sie w ktorych krajach Unii (poza Szwecja i W. Brytania)
      stoswany jest kataster.
      W Stanach Zjdenoczonych kataster jest glowna przyczyna roznic spolecznych.
      Poniewaz wplywy z pod.kat. sa glownym skladnikiem dochodow powiatow, a te z
      kolei musza z tego finansowac szkoly i infrastrukture
      przyciagaja lepsze okolice bogatszych, a biedne staja sie coraz biedniejsze. Moi
      znajomi zmieniali juz 3 krotnie miejsce zamieszkania z tego podwodu.
      W Europie mozna porownac smialo Niemcy i W. Brytanie. Niemcy dopuszczaja duze
      roznice w podatku od nieruchomosci ale nie wpadli na obledny pomysl
      opodatkowania lokali pod.kat. Wrecz przeciwnie zachecaja lub zmuszaja swoich
      obywateli do remontow, modernizacji swoich domow i domow czynszowych. Jest to
      stala polityka pozwalajaca wlascicielom planowac: juz teraz wiadomo, jakich
      piecow co nie wolno uzywac po roku 2012.
      Aby oszczedzac energie postawiono obywatelom niskooprocentowane kredyty na
      modernizacje domow: ocieplenie, wymiana okien czy piecow co.
      Wystarczy przejechac przez Niemcy( ale autostrada) i potem przeprawic sie do
      W.Brytanii.
      Roznica w stanie nieruchomosci sie widoczna golym okiem. Nie ma potrzeby
      modernizowac mieszkan i domow wynajmowanych naplywowym pracownikom Londynie,
      skoro za wynajecie jednego mini pokoiku zgarnia sie niezla forse.
      Wbrew temu co pisze Swiecki wprowadzenie pod. kat. bedzie sygnalem dla
      wiekszosci, ze nie oplaci sie inwestowac we wlasne domy czy mieszkania czy
      inwestowac oszczednosci w ubezpieczenia, lokaty. Lepiej sie bawic, jezdzic po
      swiecie a na stare lata przeniesc sie do malutkiego mieszkanka. Jak nie starczy
      renty do miasto bedzie musialo
      doplacic do czynszu lub kosztow ekploatcji.
      Argument, ze przedsiebiorcy nie inwestuja w swoje firmy a w konsumpcje rozumiem
      doskonale. Ale ci ktorzy nie inwestuja, nie modernizuja swoich firm, nie sa w
      stanie obnizyc kostow swoich produktow wczesniej czy pozniej zbankrutuja.
      Kataster nalezaloby wprowadzic zamiast podatku od nieruchomosci jedynie w
      stosunku do posiadaczy nieruchomosci, ktorzy w Polsce nie placa podatku
      dochodowego. W koncu gminy otrzymuja czesc podatku dochodowego placonego przez
      mieszkancow gminy.
      • Gość: Antykomunista Re: Kataster rodzinny IP: *.ists.pl 10.09.07, 13:35
        "Kataster nalezaloby wprowadzic zamiast podatku od nieruchomosci
        jedynie w
        > stosunku do posiadaczy nieruchomosci, ktorzy w Polsce nie placa
        podatku
        > dochodowego. W koncu gminy otrzymuja czesc podatku dochodowego
        placonego przez
        > mieszkancow gminy."

        ABSURD!!

        Dochodowy sam w sobie jest usankcjonowanym złodziejstwem.
        Sprawiedliwy jest wyłącznie ryczałtowy a i to niewielki.

        Natomiast Twój pomysł jest taki, aby np. kaleka siedząca w domu i
        nie mająca dochodów, utrzymywana z pomocy społecznej, lub innej
        zebraniny, płaciła podatek katastralny za swoje lokum. ABSURD.

        JEDYNYM ROZWIĄZANIEM JEST USTAWOWA ZGODA NA PŁACENIE PODATKU
        KATASTRALNEGO - TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZEZ JEGO ZWOLENNIKÓW - W
        DOMAGANEJ SIĘ PRZEZ NICH WYSOKOŚCI. TO JEST TAKIE PROSTE!!!

        TO ROZWIĄZUJE PROBLEM ZWOLENNIKÓW PODATKU KATASTRWLNEGO.
        OCZYWISCIE W TEJ SYTUACJI WROGOWIE TEGO PODATKU MAJĄ USTAWOWY ZAKAZ
        JEGO UISZCZANIA!!
        • mara571 Re: Kataster rodzinny 10.09.07, 13:44
          ka mam na mysli osoby nie majace w Polsce stalego miejsca zamieszkania i placace
          podatek dochodowy np. w Austrii lub Monaco jak np Jan K.
    • mara571 Kataster rodzinny 10.09.07, 13:27
      olitycy potrzebuja wiele pieniedzy, aby spelniac idiotyczne obietnice wyborcze
      i z tego powodu beda wymyslac coraz nowsze podatki.
      Chetnie dowiedzialabym sie w ktorych krajach Unii (poza Szwecja i W. Brytania)
      stoswany jest kataster.
      W Stanach Zjdenoczonych kataster jest glowna przyczyna roznic spolecznych.
      Poniewaz wplywy z pod.kat. sa glownym skladnikiem dochodow powiatow, a te z
      kolei musza z tego finansowac szkoly i infrastrukture
      przyciagaja lepsze okolice bogatszych, a biedne staja sie coraz biedniejsze. Moi
      znajomi zmieniali juz 3 krotnie miejsce zamieszkania z tego podwodu.
      W Europie mozna porownac smialo Niemcy i W. Brytanie. Niemcy dopuszczaja duze
      roznice w podatku od nieruchomosci ale nie wpadli na obledny pomysl
      opodatkowania lokali pod.kat. Wrecz przeciwnie zachecaja lub zmuszaja swoich
      obywateli do remontow, modernizacji swoich domow i domow czynszowych. Jest to
      stala polityka pozwalajaca wlascicielom planowac: juz teraz wiadomo, jakich
      piecow co nie wolno uzywac po roku 2012.
      Aby oszczedzac energie postawiono obywatelom niskooprocentowane kredyty na
      modernizacje domow: ocieplenie, wymiana okien czy piecow co.
      Wystarczy przejechac przez Niemcy( ale autostrada) i potem przeprawic sie do
      W.Brytanii.
      Roznica w stanie nieruchomosci sie widoczna golym okiem. Nie ma potrzeby
      modernizowac mieszkan i domow wynajmowanych naplywowym pracownikom Londynie,
      skoro za wynajecie jednego mini pokoiku zgarnia sie niezla forse.
      Wbrew temu co pisze Swiecki wprowadzenie pod. kat. bedzie sygnalem dla
      wiekszosci, ze nie oplaci sie inwestowac we wlasne domy czy mieszkania czy
      inwestowac oszczednosci w ubezpieczenia, lokaty. Lepiej sie bawic, jezdzic po
      swiecie a na stare lata przeniesc sie do malutkiego mieszkanka. Jak nie starczy
      renty do miasto bedzie musialo
      doplacic do czynszu lub kosztow ekploatcji.
      Argument, ze przedsiebiorcy nie inwestuja w swoje firmy a w konsumpcje rozumiem
      doskonale. Ale ci ktorzy nie inwestuja, nie modernizuja swoich firm, nie sa w
      stanie obnizyc kostow swoich produktow wczesniej czy pozniej zbankrutuja.
      Kataster nalezaloby wprowadzic zamiast podatku od nieruchomosci jedynie w
      stosunku do posiadaczy nieruchomosci, ktorzy w Polsce nie placa podatku
      dochodowego. W koncu gminy otrzymuja czesc podatku dochodowego placonego przez
      mieszkancow gminy.
    • Gość: Trzsy grosze Krótko - spie..j, idioto. IP: *.digis.net 10.09.07, 13:38
      Podatek katastralny to rozłożona na ok. 70-100 lat konfiskata - bo po takim
      czasie suma opodatkowania dorówna wartości nieruchomości.
      W USA mi to wisi - w parę lat zarabiam na dom, a jeśli biorę kredyt, to dlatego,
      że chcę go mieć szybciej. A i tak dochodzi do pewnych wynaturzeń - wartości
      nieruchomości, lewarowane dostępnością kredytu, rosną ponad wartość, którą
      normalnie byliby skłonni akceptować nabywcy. Ale, powtarzam, w zasadzie wisi mi
      to, gdy dom kosztuje 250tys, podatek liczony jest (w moim stanie) od 50%
      wartości rynkowej, a zarobki w moim zawodzie to 70-100k rocznie.

      W Polsce byłoby znacznie gorzej. Wynagrodzenia są niższe i ludzie MUSZĄ brać
      kredyty, który spłacają przez 30 lat sami (ostatnio pojawiają się kredyty
      50-letnie), bądź (częściej) z pomocą rodziny. Po czym przyjdzie taki kutas i im
      od tej nadętej wartości wyliczy podatek, jakby mało było w Polsce podatków.

      SPIE..J!
      • Gość: k tajes IP: *.171.102.190.crowley.pl 11.09.07, 09:04
        won od moich pieniędzy
    • Gość: slonzak Kataster rodzinny IP: *.transgor.rybnik.pl 10.09.07, 13:44
      1. liczac watość domu jako 450 tys zł to daje 4,5 tys złotych
      podatku rocznie ("tylko 1%")- jest to kwota przekraczajaca 1000 EUR
      średnia płaca w PL proszę sprawić w danych GUS. Za kilka lat wg
      prognoz wartośc nierychomości w PL mocno wzrośnie - moze nawet Pan
      bedzie miał problem z zapłaceniem podatko za wlasna nieruchomość.
      2. Może Pan Świecicki bedzie ustalał wartość nieruchomości
      arbitralnie - w sytuacji braku jednoznacznych kryteriów będzie
      dochodziło do nadużyć - taniej bedzie zapłacić rzeczoznawcy
      za "mniejszą wartość nieruchomości" - wtedy wzmocnimy policje
      skarbową itd, itp
      3. Autor pomysłu liczy też (chyba) na zakwalifikowanie się do grupy
      emerytów twierdząc ze to młodsze pokolenie bedzie musiało zapłacić
      wyższy podatek, a emerytom będą przysługiwały ulgi - bo bez ulg
      musieliby sprzedać swój dom - nierzadko budowany prze pokolenie i
      zamieszkać w lisiej norze - chciałoby się powiedzić po nas nawet
      popół nie zostanie
      4.Na co zostałyby przeznaczone zebrane w ten sposób pieniadze (może
      na dotacje do partii politycznych, lub na stworzenie aparatu poboru
      tego podatku.
      5.Po co nowy podatek jak stare wystarczają - powód, że w innym
      państwie taki podatek funkcjonuje nie jest wystarczjacym argumentem
      aby go wprowadzić.
      6.Co z mieszkańcami bloków, kamienic czynszowych - przecież
      właściciel doliczy podatek do kosztów i obciazy tym lokatorów.
      7.Jeżeli by przenosić pomysły na podatki do PL z innych krajów to
      należy dokonać przegladu całego systemu podatkowego państwa w którym
      on funkcjonuje - należy dokanać bliansu obciążeń podatkowych
      obywatela. I tak np. w USA nie ma podatku vat
      8.Wraz z ustawą o podatko katastralnym (katastrofalnym), proponuję
      wprowadzenie płacy minimalnej na poziomie 1500 EUR
    • Gość: JB I będzie kryzys IP: 87.105.164.* 10.09.07, 13:56
      W USA podrożały kredyty hipoteczne i mająkryzys. Jak u nas wprowadzą
      podatek kastracyjny to zaraz szlag trafi całą gospodarkę... i
      kolejne kilka milionów ucieknie z tego popieprzonego kraju.
    • Gość: AW Kataster rodzinny IP: 80.72.40.* 10.09.07, 14:03
      Pomysł i argumentacja super ale wszystko oderwane od rzeczywistości.
      Ale jest na to prosty sposób. Wprowadźmy podatek katastralny w
      stosunku do nieruchomości, które nie spełniają kryteriów budownictwa
      społecznego. W przypadku nieruchomości gruntowych można natomiast
      określić powierzchnię wyłączoną z tego podatku, np. średnią
      powierzchnię działki budowlanej w gminie, oraz maksymalny okres od
      zakupu do rozpoczęcia budowy. W przypadku właścicieli posiadających
      kilka nieruchomości można natomiast wprowadzić możliwość określenia,
      która z nich służy celom mieszkaniowym i będzie wyłączona z
      opodatkowania - oczywiście jeśli spełnia kryteria budownictwa
      społecznego. Konieczny jest jednak centralny rejestr nieruchomości.
      W proponowanej przez autora formie podatek katastralny może mieć
      bardzo negatywne skutki społeczne. Ceny nieruchomości mamy bowiem na
      poziomie porównywalnym z Europą Zachodnią ale dochody jeszcze nie.
      Wiele osób posiada ponadto nieruchomości na terenach, które dopiero
      w ostatnich stały się atrakcyjne dla inwestorów i czy z tego powodu
      należy ich obciążać wyższym podatkiem i w wielu przypadkach zmuszać
      do zmiany miejsca zamieszkania.
      Myślę jednak, że wyłączenie z podatku katastralnego nieruchomości
      spełniające kryteria budownictwa społecznego rozwiązałoby sprawę.
    • tompb Kataster rodzinny 10.09.07, 14:10
      Mam gorącą prośbe do Pana Święcickiego, oraz do innych "lewicowo wrażliwych" i "solidarnych społecznie" - ODPIER...... OD MOICH PIENIĘDZY.

      Tichy62
    • Gość: rrrrrr Dobry pomysl .... IP: *.dyn.optonline.net 10.09.07, 14:11
      tyko , jesli sie juz wzorujecie na bogatszych krajach , to
      moze najpierw zmienicie zabojcze progi podatkowe.Zeby daleko
      nie szukac , proponuje progi z Niemiec , czyli 0% podatku , do
      bodajze 10tys Euro.
    • Gość: kasprus idiotów nie sieją IP: 81.210.12.* 10.09.07, 14:32
      "Podatek wymierza się, stosując określoną stawkę, np. 1 proc. od wartości nieruchomości."
      fantastyczny pomysł. tylko dlaczego 1%. może lepiej od razu 5%
      gonić spekulantów! w końcu wszyscy mamy takie same żołądki!
    • Gość: rechot "Sprawiedliwy podatek" - buhahahahahahahahahaha IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.09.07, 14:43
      Ciekawe, ze zawsze na cos takiego wpadaja ci, ktorzy...
      To jest symptomatyczne.
    • truten.zenobi kogoś znowu popie..ło 10.09.07, 14:48
      "Gadomski sugeruje, iż byłoby to racjonalne ekonomicznie. Za luksus mieszkaniowy
      i lokalizacyjny trzeba płacić. "

      1. ten "luksus" to czasem 10m2 na osobę... ale wartość mieszkania jest duża bo
      państwo polskie przez lata stosowało reglamentację na budownictwo przez co jest
      znaczne przewartościowane
      2. podatek katastralny to podwójne opodatkowanie tych którzy swoje dochody
      smieli zainwestować w nieruchomości a nie np. przepić. Dlaczego ma być ktoś
      karany za to że chce ładnie mieszkać, że dba o dom, itp?

      ....

      "Co oznaczałby podatek katastralny rodzinny? [..]Jeden właściciel - jedna kwota
      wolna, pięcioro współwłaścicieli - pięć kwot wolnych. Każdemu przysługuje co
      najwyżej jedna kwota wolna. W praktyce oznaczałoby to, że opłacałoby się
      dopisywać na współwłaścicieli współmałżonka i dzieci, może jeszcze kogoś z
      najbliższej rodziny."

      w praktyce to by oznaczało większe zamieszanie w prawach własności, więcej
      roboty dla prawników przy spadkach, rozwodach, kłótniach rodzinnych itp.
      więcej biurokracji, więcej urzędników(bo ktoś te sprawy przecież musi prowadzić)
      itp.
      gdzie tu interes nasz - obywateli????

      ...

      i podstawowy problem wycena! już widzę te wszystkie przepychanki z urzędnikami,
      korowody rzeczoznawców, itp. w każdej chwili biurwa będzie każdemu mogła
      przywalić karę za zaniżanie podatku - jak dowieść urzędasowi że wartość wykazana
      w zeznaniu jest obiektywna? niema takiej możliwości? karę trzeba zapłacić lub
      komornik zadba o to, a więc i na odwołanie się do sądu przeciętny obywatel nie
      będzie mógł liczyć (wszak warunkiem będzie wpłacenie jakiejś opłaty sądowej)

      PS
      qrwa "liberał" - przez takich właśnie "liberałów" którzy tylko dążą do tego żeby
      urzędnikom zrobić dobrze, to polską rządzą kwaczynscy lepery giertychy...
      • truten.zenobi Jak wykończyć 80% włascicieli mieszkań 13.09.07, 22:27
        cena m2 obecnie to 2-4 krotność kosztów budowy m2
        jest to też 3-6 krotność przeciętnej płacy netto (o medianie wole
        nie myśleć)
        znaczna część właścicieli mieszkań to są to osoby które weszły w ich
        posiadanie bardzo dawno temu i "obecna ich wartośc rynkowa" nijak ma
        się do ich "możliwości finansowych" alb kupiłuy obecnie zadłużając
        się na 20-30 lat

        załóżmy że faktycznie kataster doprowadzi do urealnienia(obniżenia!)
        cen.
        tyle że w pierwszym okresie, zanim ceny spadną, wiekszość bedzie
        płacić gigantyczny podatek. ilu z nas to wytrzyma???

        "bedą ulgi" - pamietamy! wprowadzając stosunkowo wysoki podatek od
        dochodu mówiło sie że bedzie jego wysokośc równowarzona ulgami. ulg
        nie ma podatek pozostał. jakie jest minimum socjale a jaka jest i
        była kwota wolna od podatku? ....
    • Gość: joter Kataster rodzinny-Marcin Święcicki.Zapamiętajcie. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.07, 14:56
      ZAPAMIĘTAJCIE TO NAZWISKO PRZY WYBORACH.I PRZEKAZUJCIE ZNAJOMYM.
      • Gość: Antykomunista Głosujemy na partie a nie na nazwiska... IP: *.ists.pl 10.09.07, 15:00
        Zapodaj partię to zapamiętania...

        Głosujemy na partie, które dostają sumę głosów zdobytych przez swych
        członków...
    • elminek Kataster rodzinny 10.09.07, 15:04
      NIE ROZUMIEM SKĄD OBURZENIE NA PODATEK KATASTRALNY. Przecież i LiD i PO
      wprowadzą nam jeszcze wiele niespodziewanych "ulepszeń. Wszystko dla naszego
      dobra i za przykładem Unii. Jak słyszę, że coś jest w Unii i tak ma być u nas to
      drętwieje mi szyja. Pan Świecicki zapomniał o jednej ważnej zalecie podatku
      katastralnego. Będzie można przejąć również, po przejęciu własności państwowej
      (czytaj: narodowej) własność prywatną. I to w majestacie prawa. GŁOSUJCIE NA PO
      LUB LID. To doprawdy bez znaczenia. Życzę wszystkim posiadaczom nieruchomości :
      miłego, słotkiego życia
      • Gość: jurny_stasiek Re: Kataster rodzinny IP: *.frank-hosting.de 10.09.07, 16:54
        wlasnosc narodowa? o czym ty belkoczesz
    • Gość: katasterhater Kataster rodzinny - podatek socjalistyczny IP: 213.155.89.* 10.09.07, 15:08
      Ten Święcicki to czerwony mądrala. Jego kolesie z Kołodką i innymi
      mędrcami, profesorami ekonomii już to faktycznie rozpracowali dawno
      temu. Na szczęście każdy z politykó wie, że ten kto wprowadzi
      kataster to:
      - albo przegra najbliższe wybory
      - albo zmierzy się z ogólnonarodową falą protestów/zadymami
      Tak czy owak, reperkusje społeczne będą dramatyczne. Upadek komuny
      rozpoczął się od podwyżki ceny cukru...
      Natomiast "mendrzec" Święcicki sam w tym artykule wymienił
      bezpośrednio bądź pośrednio prawie wszystkie punkty przeciw
      katastrowi, a te które miały być za, też takie oczywiste nie są.
      Rzekome porządkowanie sytuacji w nieruchomościach z pomocą
      podatków?... Ograniczenie inwestycji spekulacyjnych?... Mnie się
      przypomina PRL i domiary dla spekulantów (dawniej prywatna
      inicjatywa).
      Jeśli już miałbym kogoś karać to banki za rozkecenie spirali
      kredytowej.
    • mirgrab Kataster rodzinny 10.09.07, 15:22
      Kompletny gniot jeśli chodzi o argumentację .Wyglada na artykuł sponsorowany przez ministra finansów.W tle pojawiają się wątki odpowiedzialności zbiorowej z poprzedniej epoki ekonomicznej.
      Antymotywacyjna funkcja podatku ledwie muśnięta.
      Szanowny Panie,kogo na świecie interesują inwestycje w lokaty bankowe.Tylko kompletnych ignorantów ekonomicznych.Jest to najgorsza z dostepnych możliwość inwestowania.Możliwości kredytowe banków ,to problem banków, one czerpia z tego bajońskie zyski a nie problem przeciętnego ciułacza.
      Pomysł z dopisywaniem podatku katastralnego do hipoteki nieruchomości to jak bardzo zły sen.Państwo stałoby się swego rodzaju paserem żerujacym na cudzej własności.
      Powoływanie się na jakieś rozwiązania stosowane za granicą???
      Mamy swój rozum i nie zawsze musimy małpować czyjeś rozwiązania.
      A od pieniędzy podatników wara,mamy i tak najwyższe obciążenia podatkowe w Europie.Budżet niech szuka oszczędności w rozbuchanej sferze wydatków publicznych,socjalnych itp.
    • Gość: tetek Re: Kataster rodzinny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.09.07, 15:25
      co za glupota jeszcze sie pyta czemu ludzie sie boja podatku kastralnego? co to
      za koles skad on sie urwal? jak chce to niech sobie placi ale wara od moich
      pieniedzy niech ten koles lepiej sie zajmie szyciem butow a polityke zostawi tym
      ktorzy maja lepsze pomysly...ych
    • Gość: roro panie Swięcicki panie Gadomski IP: 193.111.166.* 10.09.07, 15:25
      weźcie koło i jebni...cie się w czoło zanim zaczniecie wypisywać
      takie głupoty. Zap..lam kilkanaście lat aby kupić mieszkanie dla
      mojej 4 osobowej rodziny i teraz kiedy po latach wyrzeczeń spat
      kredytu mam znowu płacić bo mam luksus - 3 pokojowe mieszkanie.
      Sku..wysyny mam nadzieję że dobiorą wam siędo dupy za te lata kiedy
      okradaliście ludzi pełniąc najwyższe funkcje w Warszawie.
    • eskabis Kataster rodzinny 10.09.07, 15:26
      Wielce szanowny Panie Marcinie!
      jestem ekonomistą, ale i zdecydowaną przeciwniczką podatku
      katastralnego, ponieważ jest to podatek OD POSIADANIA. Dom, który
      nabyliśmy z mężem i na którego budowę zaciągnęliśmy kredyt
      hipoteczny, który będą spłacać jeszcze nasi spadkobiercy, nabyliśmy
      z naszych dochodów, które JUŻ ZOSTAŁY UPRZEDNIO OPODATKOWANE. Zatem
      pytam Pana, ile razy jeszcze będą opodatkowywane moje dochody, już
      po opodatkowaniu podatkiem dochodowym? Jeśli jest Pan orędownikiem
      opodatkowywania wszystkiego, co sięga poza MINIMUM (minimalna
      powierzchnia miałaby być wyłączona z opodatkowania), to proponuję,
      aby zmienił Pan partię i zapisał się do PiS, tam wszyscy, którzy
      żyją lepiej, niż na minimum to burżuje, którzy są wrogami i którym
      należy zabrać to, czego dorobili się ciężką pracą i wyrzeczeniami.
      Pan Premier niczego się w życiu nie dorobił, a więc nie będzie
      płacił podatku katastralnego. A my - harując jak woły, spędzając
      urlopy na budowaniu, malowaniu, kaflkowaniu itd... i owszem,
      zapłacimy, aby budżet mógł sobie dowolnie rozdzielać te pieniądze na
      dopłaty do działalności partii politycznych, które takie bzdury
      wymyślają. Taki wzorzec mamy mieć w Polsce? Zatem proponuję, aby
      było jeszcze sprawiedliwiej - opodatkujmy wszystko, co POSIADAMY ,
      dlaczego tylko posiadanie nieruchomości ma być opodatkowanie,
      a "mienie" ponadnormatywnej ilości sukienek, dwóch par butów, dwóch
      garniturów? Dlaczego NIE? trzeba koniecznie ustalić minimalny
      standard POSIADANIA przez obywatela, zwolniony od dodatkowego
      opodatkowania!!! Jak podatkować, to podatkować. Niech żyje ubóstwo i
      urawniłowka. To na pewno zachęci obywateli do inwestowania,
      budowania itp działalności. A tak serio, to radzę zastanowić się
      raczej nad racjonalizacją wydatków z budżetów, niż nad napędzaniem
      im dochodów od biednych obywateli. Gdyby dziś podatek od
      nieruchomości wynosił 1% ceny rynkowej nieruchomości, to nie stać by
      nas było jako rodzinę wychowującą 3 dzieci na jego płacenie i
      musielibyśmy ten dom biegiem sprzedawać Ta Pana polityka doprowadzi
      do ZAŁAMANIA rynku nieruchomości, i dopiero wtedy napędzi bogaczom
      majątku, bo średniacy będą musieli swoje domy, mieszkania
      posprzedawać, ich ceny pójdą ostro w dół, co da bogatym okazję do
      ich zakupu za psie pieniądze. Pomysł zaiste rodem z PiSu, że też oni
      na niego jeszcze nie wpadli!!! Moje gratulacje. A ja myślałam, że
      zależy nam na budowie dobrobytu w tym kraju. Z poważaniem. Ewa
      Sadowska-Cieślak
    • Gość: Święcichowiak Święcickiego nie ma w sejmie - i NIE BĘDZIE !!!!!! IP: *.ghnet.pl 10.09.07, 15:31
      Bo czerwone bydło nie wejdzie do sejmu!!!
    • Gość: joter Święcicki- wygrałeś wybory dla PiSu. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.07, 15:39
      Nie masz szans z tym pomysłem. Masa ludzi (w tym i ja) którzy
      jeszcze 4 godziny temu nie wyobrażali sobie głosowania na PiS
      • zbig76 Re: Święcicki- wygrałeś wybory dla PiSu. 10.09.07, 15:53
        dokładnie - akurat teraz mu to wpadło do głowy???

        poruszać ten temat przed wyborami to samobójstwo dla każdej partii

        więc albo sabotuje LiD albo dał sie nieźle wkręcić :)
        • Gość: Antykomunista Myślisz, że mają na niego haka :-)) IP: *.ists.pl 10.09.07, 17:06
          I musi kompromitować LID?

          Tyle, że w takim razie musi od 1989r. Bo już od wtedy tak samo mówił
          o katastralnym.

          Natomiast dekadę wczesniej wygłaszał w Trybunie Ludu i na plenach KC
          PZPR peany na cześć "geniuszu" Lenina...
      • truten.zenobi ten typ tak ma... 11.09.07, 15:19
        przecież co zmiotło ze sceny politycznej UD/UW?
        teoretyzowanie w oderwaniu od rzeczywistości, brak umiejętności "gry
        drużynowej", działąnia przeciwko własnym wyborcom - zwiększanie
        biurokracji, korupcji, uleganie fundamentalistom religijnym...
    • Gość: michał Kataster rodzinny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.07, 15:56
      Ja wam zapłacę wy darmozjady!!!!!!
    • Gość: Jula Kataster rodzinny IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.09.07, 16:28
      W poprzednich wyborach tylko raz Wrzodak odezwał się w TV, że LPR
      jest przeciwko katastrowi i dlatego ja, od początku glosująca za
      lewicą, a właściwie za rozsądekiem, zagłosowałam na LPR i u nas w
      Zielonej Górze mój głos otrzymał dzięki katastrowi Bosak, obecnie
      tancerz.
      Teraz też będę, tylko dzięki podejściu do katastru, głosować na
      Kaczorów!!
    • spector1 Kataster rodzinny 10.09.07, 16:34
      Wprowadzenie podatku katastralnego ma małe szanse
      (nawet gdyby PIS znów dorwał się do władzy).
      Przyczyna jest prosta: 90% posłów zainwestowało w nieruchomości.
      Proszę sprawdzić ich zeznania majątkowe.Żaden poseł nie będzie
      szkodził sobie.

      www.sejm.gov.pl/poslowie/posel.html
      Artykuł ten to jedynie sondaż opinii publ.
      Nie ma się co tak podniecać.

      Spector


    • hirth Ludzie tak się nie da dyskutować! 10.09.07, 16:58
      facet ma jakiś pomysł i go przedstawia, a zdecydowana większość zamiast pisać o
      meritum sprawy rozważają motywy gościa.
      Dla podatnika każdy podatek to zło ale czy gorszy jest dobrze wprowadzony
      kataster na realnym poziomie od VATu albo podatku dochodowego? Wszystko zależy
      od procentów, ulg itd czyli od szczegółów. (Jakby ktoś mi zaproponował, że mam
      płacić 10% dochodowego i 0,5% katastru to bym się zgodził od razu zwłaszcza
      jakby to był 'kataster rodzinny').
      Oczywiście za wysoki kataster to tragedia dla wielu ludzi i pewno problemy w
      wielu dziedzinach (choćby krach na rynku nieruchomości) ale z tego, że jest
      takie niebezpieczeństwo wcale nie oznacza, że sprawę i zwolenników tego podatku
      należy zakrzyczeć i obrzucić obelgami. Wręcz przeciwnie przydałaby się
      merytoryczna dyskusja na jakim poziomie i przy jakich warunkach taki podatek
      jest do przyjęcia przez społeczeństwo.
      • Gość: x15 Takie rzeczy są do dyskusji miesiąc po wyborach! IP: *.acn.waw.pl 10.09.07, 19:18
        Przed wyborami jest zasada, że wszyscy chcą obnizyć podatki,
        ewentualnie troszeczkę podwyższyć "najbogatszym", ale tylko po to
        aby pomóc "najbardziej potrzebującym", czyli tym, którzy żyją z
        państwowej jałmuzny i jedyne co mają do zaoferowania do wypełnioną
        kartę do głosowania. W PD są dobrzy są dobrzy fachowcy, ale nie od
        polityki
      • truten.zenobi bo te propozycje są bardzo szkodliwe 11.09.07, 11:28
        ale to co on ptoponuje to bzdury
        nie będę sie powtarzał:
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=30&w=68781878&a=68807718

        dodam tylko tyle że dla mnie jest to kolejny sposób na zwiększanie
        opodatkowania szkodliwy dla gospodarki i antyrodzinny (karzący za
        posiadanie i dbanie o własny dom).
        • Gość: rafii Re: bo te propozycje są bardzo szkodliwe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.07, 17:59
          Nie ma wątpliwości, że jest to szalenie szkodliwe, drukowanie tym bzdur przez
          Gazetę wyraźnie pokazuje, że są wielcy zwolennicy kolejnego haraczu wśród tych
          co nie dawno jeszcze usta mieli pełne frazesów o niskich podatkach itd.
          Wprowadzenie katastru spowoduje, że wielu ludzi dzisiaj posiadających
          jakąkolwiek nieruchomość zwyczajnie ją utraci bo kilkaset złotych mieś.
          kolejnego haraczu to jest grabież. Płacić będą tylko zamożni a i zdolność
          kredytowa biedaków zmaleje i będą musieli płacić za wynajem bogatym .... makabra
      • scrutator w ryj dostaniesz a nie dyskusje 12.09.07, 19:40
        Dziwne, ze nikt w mojej obecnosci nigdy nie reklamowal podatku
        katastralnego. Zarazby w ryj zebral. Od razu. Tylko w gazetach o
        tym pisze i cholera z zza zaslony gazetowej eksperci sie ujawniaja.

        Dom, ani dzialka, to nie jest cos, co mozna schowac, wywiezc do
        Szwajcarii, czy na Bahamy. Uczciwy obywatel, ktory oszczedza cale
        zycie i kupuje nieruchomosc nie moze tej nieruchomosci ochronic
        przed takim podatkiem. To nie jest podatek, od ktorego ludzie moga
        uciec. To jest tak, jakby postawic kogos pod sciana i
        powiedziec "Teraz stracisz pieniadze".

        I to sie wam bydlaki nie uda.
        Nie bedzie zadnych dyskusji na temat podatku katastralnego.
        Jak zaczna "prokatasralni" politycy zbierac w ryj za kazdym razem
        jak dziub otworza o katastrze, to sie moze "klimat polityczny"
        troszke w Polsce przewietrzy. Bo polskim politykom tylko takie
        argumenty przemawiaja do wyobrazni.

        • Gość: marek Re: w ryj dostaniesz a nie dyskusje IP: 193.0.122.* 12.09.07, 22:47
          > Dom, ani dzialka, to nie jest cos, co mozna schowac, wywiezc do
          > Szwajcarii, czy na Bahamy. Uczciwy obywatel, ktory oszczedza cale
          > zycie i kupuje nieruchomosc nie moze tej nieruchomosci ochronic
          > przed takim podatkiem. To nie jest podatek, od ktorego ludzie moga
          > uciec.

          No piekne ... Jesli obywatel jest uczciwy to skad mowa o ucieczce ?

          Sorry ale wlasnie to jest w katastrze dobre ze przed nim nie mozna uciec....

          Ludzie pracuja na czarno i maja mase lewej kasy ktora pakuja w nieruchomosci
          ktore tez de facto sa nie opodatkowane (grosze).

          A uczciwy obywatel buli mase kasy od pracy i nie stac go na zakup dzialki ktora
          kupuja z lewych dochodow ...



    • Gość: BIEDNA Kataster rodzinny IP: *.adsl.inetia.pl 10.09.07, 18:44
      panie święcicki mam 630 zł emerytury starego portfela z tego
      400złopłat za 230zł mam żyć i lekarstwa niską emeryturę bo rzadzacy
      złodzieje umia tylko okradać starszych ludzi Prędzej pan i ci co
      nałożą podatek na biednych ludzi ZOSTANĄ WYKASTRWANI
      • Gość: skonius Re: Kataster rodzinny IP: *.dynamic.sbb.co.yu 10.09.07, 19:01
        zamiast nazywac ten podatek z cudzoziemska nazwijmy go po prostu podatkiem
        destabilizacyjnym. Po co ludziom wlasne mieszkania, po co rodzinne domy?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka