mara571 Kataster rodzinny 10.09.07, 13:25 Politycy potrzebuja wiele pieniedzy, aby spelniac idiotyczne obietnice wyborcze i z tego powodu beda wymyslac coraz nowsze podatki. Chetnie dowiedzialabym sie w ktorych krajach Unii (poza Szwecja i W. Brytania) stoswany jest kataster. W Stanach Zjdenoczonych kataster jest glowna przyczyna roznic spolecznych. Poniewaz wplywy z pod.kat. sa glownym skladnikiem dochodow powiatow, a te z kolei musza z tego finansowac szkoly i infrastrukture przyciagaja lepsze okolice bogatszych, a biedne staja sie coraz biedniejsze. Moi znajomi zmieniali juz 3 krotnie miejsce zamieszkania z tego podwodu. W Europie mozna porownac smialo Niemcy i W. Brytanie. Niemcy dopuszczaja duze roznice w podatku od nieruchomosci ale nie wpadli na obledny pomysl opodatkowania lokali pod.kat. Wrecz przeciwnie zachecaja lub zmuszaja swoich obywateli do remontow, modernizacji swoich domow i domow czynszowych. Jest to stala polityka pozwalajaca wlascicielom planowac: juz teraz wiadomo, jakich piecow co nie wolno uzywac po roku 2012. Aby oszczedzac energie postawiono obywatelom niskooprocentowane kredyty na modernizacje domow: ocieplenie, wymiana okien czy piecow co. Wystarczy przejechac przez Niemcy( ale autostrada) i potem przeprawic sie do W.Brytanii. Roznica w stanie nieruchomosci sie widoczna golym okiem. Nie ma potrzeby modernizowac mieszkan i domow wynajmowanych naplywowym pracownikom Londynie, skoro za wynajecie jednego mini pokoiku zgarnia sie niezla forse. Wbrew temu co pisze Swiecki wprowadzenie pod. kat. bedzie sygnalem dla wiekszosci, ze nie oplaci sie inwestowac we wlasne domy czy mieszkania czy inwestowac oszczednosci w ubezpieczenia, lokaty. Lepiej sie bawic, jezdzic po swiecie a na stare lata przeniesc sie do malutkiego mieszkanka. Jak nie starczy renty do miasto bedzie musialo doplacic do czynszu lub kosztow ekploatcji. Argument, ze przedsiebiorcy nie inwestuja w swoje firmy a w konsumpcje rozumiem doskonale. Ale ci ktorzy nie inwestuja, nie modernizuja swoich firm, nie sa w stanie obnizyc kostow swoich produktow wczesniej czy pozniej zbankrutuja. Kataster nalezaloby wprowadzic zamiast podatku od nieruchomosci jedynie w stosunku do posiadaczy nieruchomosci, ktorzy w Polsce nie placa podatku dochodowego. W koncu gminy otrzymuja czesc podatku dochodowego placonego przez mieszkancow gminy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antykomunista Re: Kataster rodzinny IP: *.ists.pl 10.09.07, 13:35 "Kataster nalezaloby wprowadzic zamiast podatku od nieruchomosci jedynie w > stosunku do posiadaczy nieruchomosci, ktorzy w Polsce nie placa podatku > dochodowego. W koncu gminy otrzymuja czesc podatku dochodowego placonego przez > mieszkancow gminy." ABSURD!! Dochodowy sam w sobie jest usankcjonowanym złodziejstwem. Sprawiedliwy jest wyłącznie ryczałtowy a i to niewielki. Natomiast Twój pomysł jest taki, aby np. kaleka siedząca w domu i nie mająca dochodów, utrzymywana z pomocy społecznej, lub innej zebraniny, płaciła podatek katastralny za swoje lokum. ABSURD. JEDYNYM ROZWIĄZANIEM JEST USTAWOWA ZGODA NA PŁACENIE PODATKU KATASTRALNEGO - TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZEZ JEGO ZWOLENNIKÓW - W DOMAGANEJ SIĘ PRZEZ NICH WYSOKOŚCI. TO JEST TAKIE PROSTE!!! TO ROZWIĄZUJE PROBLEM ZWOLENNIKÓW PODATKU KATASTRWLNEGO. OCZYWISCIE W TEJ SYTUACJI WROGOWIE TEGO PODATKU MAJĄ USTAWOWY ZAKAZ JEGO UISZCZANIA!! Odpowiedz Link Zgłoś
mara571 Re: Kataster rodzinny 10.09.07, 13:44 ka mam na mysli osoby nie majace w Polsce stalego miejsca zamieszkania i placace podatek dochodowy np. w Austrii lub Monaco jak np Jan K. Odpowiedz Link Zgłoś
mara571 Kataster rodzinny 10.09.07, 13:27 olitycy potrzebuja wiele pieniedzy, aby spelniac idiotyczne obietnice wyborcze i z tego powodu beda wymyslac coraz nowsze podatki. Chetnie dowiedzialabym sie w ktorych krajach Unii (poza Szwecja i W. Brytania) stoswany jest kataster. W Stanach Zjdenoczonych kataster jest glowna przyczyna roznic spolecznych. Poniewaz wplywy z pod.kat. sa glownym skladnikiem dochodow powiatow, a te z kolei musza z tego finansowac szkoly i infrastrukture przyciagaja lepsze okolice bogatszych, a biedne staja sie coraz biedniejsze. Moi znajomi zmieniali juz 3 krotnie miejsce zamieszkania z tego podwodu. W Europie mozna porownac smialo Niemcy i W. Brytanie. Niemcy dopuszczaja duze roznice w podatku od nieruchomosci ale nie wpadli na obledny pomysl opodatkowania lokali pod.kat. Wrecz przeciwnie zachecaja lub zmuszaja swoich obywateli do remontow, modernizacji swoich domow i domow czynszowych. Jest to stala polityka pozwalajaca wlascicielom planowac: juz teraz wiadomo, jakich piecow co nie wolno uzywac po roku 2012. Aby oszczedzac energie postawiono obywatelom niskooprocentowane kredyty na modernizacje domow: ocieplenie, wymiana okien czy piecow co. Wystarczy przejechac przez Niemcy( ale autostrada) i potem przeprawic sie do W.Brytanii. Roznica w stanie nieruchomosci sie widoczna golym okiem. Nie ma potrzeby modernizowac mieszkan i domow wynajmowanych naplywowym pracownikom Londynie, skoro za wynajecie jednego mini pokoiku zgarnia sie niezla forse. Wbrew temu co pisze Swiecki wprowadzenie pod. kat. bedzie sygnalem dla wiekszosci, ze nie oplaci sie inwestowac we wlasne domy czy mieszkania czy inwestowac oszczednosci w ubezpieczenia, lokaty. Lepiej sie bawic, jezdzic po swiecie a na stare lata przeniesc sie do malutkiego mieszkanka. Jak nie starczy renty do miasto bedzie musialo doplacic do czynszu lub kosztow ekploatcji. Argument, ze przedsiebiorcy nie inwestuja w swoje firmy a w konsumpcje rozumiem doskonale. Ale ci ktorzy nie inwestuja, nie modernizuja swoich firm, nie sa w stanie obnizyc kostow swoich produktow wczesniej czy pozniej zbankrutuja. Kataster nalezaloby wprowadzic zamiast podatku od nieruchomosci jedynie w stosunku do posiadaczy nieruchomosci, ktorzy w Polsce nie placa podatku dochodowego. W koncu gminy otrzymuja czesc podatku dochodowego placonego przez mieszkancow gminy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Trzsy grosze Krótko - spie..j, idioto. IP: *.digis.net 10.09.07, 13:38 Podatek katastralny to rozłożona na ok. 70-100 lat konfiskata - bo po takim czasie suma opodatkowania dorówna wartości nieruchomości. W USA mi to wisi - w parę lat zarabiam na dom, a jeśli biorę kredyt, to dlatego, że chcę go mieć szybciej. A i tak dochodzi do pewnych wynaturzeń - wartości nieruchomości, lewarowane dostępnością kredytu, rosną ponad wartość, którą normalnie byliby skłonni akceptować nabywcy. Ale, powtarzam, w zasadzie wisi mi to, gdy dom kosztuje 250tys, podatek liczony jest (w moim stanie) od 50% wartości rynkowej, a zarobki w moim zawodzie to 70-100k rocznie. W Polsce byłoby znacznie gorzej. Wynagrodzenia są niższe i ludzie MUSZĄ brać kredyty, który spłacają przez 30 lat sami (ostatnio pojawiają się kredyty 50-letnie), bądź (częściej) z pomocą rodziny. Po czym przyjdzie taki kutas i im od tej nadętej wartości wyliczy podatek, jakby mało było w Polsce podatków. SPIE..J! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: k tajes IP: *.171.102.190.crowley.pl 11.09.07, 09:04 won od moich pieniędzy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: slonzak Kataster rodzinny IP: *.transgor.rybnik.pl 10.09.07, 13:44 1. liczac watość domu jako 450 tys zł to daje 4,5 tys złotych podatku rocznie ("tylko 1%")- jest to kwota przekraczajaca 1000 EUR średnia płaca w PL proszę sprawić w danych GUS. Za kilka lat wg prognoz wartośc nierychomości w PL mocno wzrośnie - moze nawet Pan bedzie miał problem z zapłaceniem podatko za wlasna nieruchomość. 2. Może Pan Świecicki bedzie ustalał wartość nieruchomości arbitralnie - w sytuacji braku jednoznacznych kryteriów będzie dochodziło do nadużyć - taniej bedzie zapłacić rzeczoznawcy za "mniejszą wartość nieruchomości" - wtedy wzmocnimy policje skarbową itd, itp 3. Autor pomysłu liczy też (chyba) na zakwalifikowanie się do grupy emerytów twierdząc ze to młodsze pokolenie bedzie musiało zapłacić wyższy podatek, a emerytom będą przysługiwały ulgi - bo bez ulg musieliby sprzedać swój dom - nierzadko budowany prze pokolenie i zamieszkać w lisiej norze - chciałoby się powiedzić po nas nawet popół nie zostanie 4.Na co zostałyby przeznaczone zebrane w ten sposób pieniadze (może na dotacje do partii politycznych, lub na stworzenie aparatu poboru tego podatku. 5.Po co nowy podatek jak stare wystarczają - powód, że w innym państwie taki podatek funkcjonuje nie jest wystarczjacym argumentem aby go wprowadzić. 6.Co z mieszkańcami bloków, kamienic czynszowych - przecież właściciel doliczy podatek do kosztów i obciazy tym lokatorów. 7.Jeżeli by przenosić pomysły na podatki do PL z innych krajów to należy dokonać przegladu całego systemu podatkowego państwa w którym on funkcjonuje - należy dokanać bliansu obciążeń podatkowych obywatela. I tak np. w USA nie ma podatku vat 8.Wraz z ustawą o podatko katastralnym (katastrofalnym), proponuję wprowadzenie płacy minimalnej na poziomie 1500 EUR Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JB I będzie kryzys IP: 87.105.164.* 10.09.07, 13:56 W USA podrożały kredyty hipoteczne i mająkryzys. Jak u nas wprowadzą podatek kastracyjny to zaraz szlag trafi całą gospodarkę... i kolejne kilka milionów ucieknie z tego popieprzonego kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AW Kataster rodzinny IP: 80.72.40.* 10.09.07, 14:03 Pomysł i argumentacja super ale wszystko oderwane od rzeczywistości. Ale jest na to prosty sposób. Wprowadźmy podatek katastralny w stosunku do nieruchomości, które nie spełniają kryteriów budownictwa społecznego. W przypadku nieruchomości gruntowych można natomiast określić powierzchnię wyłączoną z tego podatku, np. średnią powierzchnię działki budowlanej w gminie, oraz maksymalny okres od zakupu do rozpoczęcia budowy. W przypadku właścicieli posiadających kilka nieruchomości można natomiast wprowadzić możliwość określenia, która z nich służy celom mieszkaniowym i będzie wyłączona z opodatkowania - oczywiście jeśli spełnia kryteria budownictwa społecznego. Konieczny jest jednak centralny rejestr nieruchomości. W proponowanej przez autora formie podatek katastralny może mieć bardzo negatywne skutki społeczne. Ceny nieruchomości mamy bowiem na poziomie porównywalnym z Europą Zachodnią ale dochody jeszcze nie. Wiele osób posiada ponadto nieruchomości na terenach, które dopiero w ostatnich stały się atrakcyjne dla inwestorów i czy z tego powodu należy ich obciążać wyższym podatkiem i w wielu przypadkach zmuszać do zmiany miejsca zamieszkania. Myślę jednak, że wyłączenie z podatku katastralnego nieruchomości spełniające kryteria budownictwa społecznego rozwiązałoby sprawę. Odpowiedz Link Zgłoś
tompb Kataster rodzinny 10.09.07, 14:10 Mam gorącą prośbe do Pana Święcickiego, oraz do innych "lewicowo wrażliwych" i "solidarnych społecznie" - ODPIER...... OD MOICH PIENIĘDZY. Tichy62 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rrrrrr Dobry pomysl .... IP: *.dyn.optonline.net 10.09.07, 14:11 tyko , jesli sie juz wzorujecie na bogatszych krajach , to moze najpierw zmienicie zabojcze progi podatkowe.Zeby daleko nie szukac , proponuje progi z Niemiec , czyli 0% podatku , do bodajze 10tys Euro. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasprus idiotów nie sieją IP: 81.210.12.* 10.09.07, 14:32 "Podatek wymierza się, stosując określoną stawkę, np. 1 proc. od wartości nieruchomości." fantastyczny pomysł. tylko dlaczego 1%. może lepiej od razu 5% gonić spekulantów! w końcu wszyscy mamy takie same żołądki! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rechot "Sprawiedliwy podatek" - buhahahahahahahahahaha IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.09.07, 14:43 Ciekawe, ze zawsze na cos takiego wpadaja ci, ktorzy... To jest symptomatyczne. Odpowiedz Link Zgłoś
truten.zenobi kogoś znowu popie..ło 10.09.07, 14:48 "Gadomski sugeruje, iż byłoby to racjonalne ekonomicznie. Za luksus mieszkaniowy i lokalizacyjny trzeba płacić. " 1. ten "luksus" to czasem 10m2 na osobę... ale wartość mieszkania jest duża bo państwo polskie przez lata stosowało reglamentację na budownictwo przez co jest znaczne przewartościowane 2. podatek katastralny to podwójne opodatkowanie tych którzy swoje dochody smieli zainwestować w nieruchomości a nie np. przepić. Dlaczego ma być ktoś karany za to że chce ładnie mieszkać, że dba o dom, itp? .... "Co oznaczałby podatek katastralny rodzinny? [..]Jeden właściciel - jedna kwota wolna, pięcioro współwłaścicieli - pięć kwot wolnych. Każdemu przysługuje co najwyżej jedna kwota wolna. W praktyce oznaczałoby to, że opłacałoby się dopisywać na współwłaścicieli współmałżonka i dzieci, może jeszcze kogoś z najbliższej rodziny." w praktyce to by oznaczało większe zamieszanie w prawach własności, więcej roboty dla prawników przy spadkach, rozwodach, kłótniach rodzinnych itp. więcej biurokracji, więcej urzędników(bo ktoś te sprawy przecież musi prowadzić) itp. gdzie tu interes nasz - obywateli???? ... i podstawowy problem wycena! już widzę te wszystkie przepychanki z urzędnikami, korowody rzeczoznawców, itp. w każdej chwili biurwa będzie każdemu mogła przywalić karę za zaniżanie podatku - jak dowieść urzędasowi że wartość wykazana w zeznaniu jest obiektywna? niema takiej możliwości? karę trzeba zapłacić lub komornik zadba o to, a więc i na odwołanie się do sądu przeciętny obywatel nie będzie mógł liczyć (wszak warunkiem będzie wpłacenie jakiejś opłaty sądowej) PS qrwa "liberał" - przez takich właśnie "liberałów" którzy tylko dążą do tego żeby urzędnikom zrobić dobrze, to polską rządzą kwaczynscy lepery giertychy... Odpowiedz Link Zgłoś
truten.zenobi Jak wykończyć 80% włascicieli mieszkań 13.09.07, 22:27 cena m2 obecnie to 2-4 krotność kosztów budowy m2 jest to też 3-6 krotność przeciętnej płacy netto (o medianie wole nie myśleć) znaczna część właścicieli mieszkań to są to osoby które weszły w ich posiadanie bardzo dawno temu i "obecna ich wartośc rynkowa" nijak ma się do ich "możliwości finansowych" alb kupiłuy obecnie zadłużając się na 20-30 lat załóżmy że faktycznie kataster doprowadzi do urealnienia(obniżenia!) cen. tyle że w pierwszym okresie, zanim ceny spadną, wiekszość bedzie płacić gigantyczny podatek. ilu z nas to wytrzyma??? "bedą ulgi" - pamietamy! wprowadzając stosunkowo wysoki podatek od dochodu mówiło sie że bedzie jego wysokośc równowarzona ulgami. ulg nie ma podatek pozostał. jakie jest minimum socjale a jaka jest i była kwota wolna od podatku? .... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: joter Kataster rodzinny-Marcin Święcicki.Zapamiętajcie. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.07, 14:56 ZAPAMIĘTAJCIE TO NAZWISKO PRZY WYBORACH.I PRZEKAZUJCIE ZNAJOMYM. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antykomunista Głosujemy na partie a nie na nazwiska... IP: *.ists.pl 10.09.07, 15:00 Zapodaj partię to zapamiętania... Głosujemy na partie, które dostają sumę głosów zdobytych przez swych członków... Odpowiedz Link Zgłoś
elminek Kataster rodzinny 10.09.07, 15:04 NIE ROZUMIEM SKĄD OBURZENIE NA PODATEK KATASTRALNY. Przecież i LiD i PO wprowadzą nam jeszcze wiele niespodziewanych "ulepszeń. Wszystko dla naszego dobra i za przykładem Unii. Jak słyszę, że coś jest w Unii i tak ma być u nas to drętwieje mi szyja. Pan Świecicki zapomniał o jednej ważnej zalecie podatku katastralnego. Będzie można przejąć również, po przejęciu własności państwowej (czytaj: narodowej) własność prywatną. I to w majestacie prawa. GŁOSUJCIE NA PO LUB LID. To doprawdy bez znaczenia. Życzę wszystkim posiadaczom nieruchomości : miłego, słotkiego życia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jurny_stasiek Re: Kataster rodzinny IP: *.frank-hosting.de 10.09.07, 16:54 wlasnosc narodowa? o czym ty belkoczesz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: katasterhater Kataster rodzinny - podatek socjalistyczny IP: 213.155.89.* 10.09.07, 15:08 Ten Święcicki to czerwony mądrala. Jego kolesie z Kołodką i innymi mędrcami, profesorami ekonomii już to faktycznie rozpracowali dawno temu. Na szczęście każdy z politykó wie, że ten kto wprowadzi kataster to: - albo przegra najbliższe wybory - albo zmierzy się z ogólnonarodową falą protestów/zadymami Tak czy owak, reperkusje społeczne będą dramatyczne. Upadek komuny rozpoczął się od podwyżki ceny cukru... Natomiast "mendrzec" Święcicki sam w tym artykule wymienił bezpośrednio bądź pośrednio prawie wszystkie punkty przeciw katastrowi, a te które miały być za, też takie oczywiste nie są. Rzekome porządkowanie sytuacji w nieruchomościach z pomocą podatków?... Ograniczenie inwestycji spekulacyjnych?... Mnie się przypomina PRL i domiary dla spekulantów (dawniej prywatna inicjatywa). Jeśli już miałbym kogoś karać to banki za rozkecenie spirali kredytowej. Odpowiedz Link Zgłoś
mirgrab Kataster rodzinny 10.09.07, 15:22 Kompletny gniot jeśli chodzi o argumentację .Wyglada na artykuł sponsorowany przez ministra finansów.W tle pojawiają się wątki odpowiedzialności zbiorowej z poprzedniej epoki ekonomicznej. Antymotywacyjna funkcja podatku ledwie muśnięta. Szanowny Panie,kogo na świecie interesują inwestycje w lokaty bankowe.Tylko kompletnych ignorantów ekonomicznych.Jest to najgorsza z dostepnych możliwość inwestowania.Możliwości kredytowe banków ,to problem banków, one czerpia z tego bajońskie zyski a nie problem przeciętnego ciułacza. Pomysł z dopisywaniem podatku katastralnego do hipoteki nieruchomości to jak bardzo zły sen.Państwo stałoby się swego rodzaju paserem żerujacym na cudzej własności. Powoływanie się na jakieś rozwiązania stosowane za granicą??? Mamy swój rozum i nie zawsze musimy małpować czyjeś rozwiązania. A od pieniędzy podatników wara,mamy i tak najwyższe obciążenia podatkowe w Europie.Budżet niech szuka oszczędności w rozbuchanej sferze wydatków publicznych,socjalnych itp. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tetek Re: Kataster rodzinny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.09.07, 15:25 co za glupota jeszcze sie pyta czemu ludzie sie boja podatku kastralnego? co to za koles skad on sie urwal? jak chce to niech sobie placi ale wara od moich pieniedzy niech ten koles lepiej sie zajmie szyciem butow a polityke zostawi tym ktorzy maja lepsze pomysly...ych Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: roro panie Swięcicki panie Gadomski IP: 193.111.166.* 10.09.07, 15:25 weźcie koło i jebni...cie się w czoło zanim zaczniecie wypisywać takie głupoty. Zap..lam kilkanaście lat aby kupić mieszkanie dla mojej 4 osobowej rodziny i teraz kiedy po latach wyrzeczeń spat kredytu mam znowu płacić bo mam luksus - 3 pokojowe mieszkanie. Sku..wysyny mam nadzieję że dobiorą wam siędo dupy za te lata kiedy okradaliście ludzi pełniąc najwyższe funkcje w Warszawie. Odpowiedz Link Zgłoś
eskabis Kataster rodzinny 10.09.07, 15:26 Wielce szanowny Panie Marcinie! jestem ekonomistą, ale i zdecydowaną przeciwniczką podatku katastralnego, ponieważ jest to podatek OD POSIADANIA. Dom, który nabyliśmy z mężem i na którego budowę zaciągnęliśmy kredyt hipoteczny, który będą spłacać jeszcze nasi spadkobiercy, nabyliśmy z naszych dochodów, które JUŻ ZOSTAŁY UPRZEDNIO OPODATKOWANE. Zatem pytam Pana, ile razy jeszcze będą opodatkowywane moje dochody, już po opodatkowaniu podatkiem dochodowym? Jeśli jest Pan orędownikiem opodatkowywania wszystkiego, co sięga poza MINIMUM (minimalna powierzchnia miałaby być wyłączona z opodatkowania), to proponuję, aby zmienił Pan partię i zapisał się do PiS, tam wszyscy, którzy żyją lepiej, niż na minimum to burżuje, którzy są wrogami i którym należy zabrać to, czego dorobili się ciężką pracą i wyrzeczeniami. Pan Premier niczego się w życiu nie dorobił, a więc nie będzie płacił podatku katastralnego. A my - harując jak woły, spędzając urlopy na budowaniu, malowaniu, kaflkowaniu itd... i owszem, zapłacimy, aby budżet mógł sobie dowolnie rozdzielać te pieniądze na dopłaty do działalności partii politycznych, które takie bzdury wymyślają. Taki wzorzec mamy mieć w Polsce? Zatem proponuję, aby było jeszcze sprawiedliwiej - opodatkujmy wszystko, co POSIADAMY , dlaczego tylko posiadanie nieruchomości ma być opodatkowanie, a "mienie" ponadnormatywnej ilości sukienek, dwóch par butów, dwóch garniturów? Dlaczego NIE? trzeba koniecznie ustalić minimalny standard POSIADANIA przez obywatela, zwolniony od dodatkowego opodatkowania!!! Jak podatkować, to podatkować. Niech żyje ubóstwo i urawniłowka. To na pewno zachęci obywateli do inwestowania, budowania itp działalności. A tak serio, to radzę zastanowić się raczej nad racjonalizacją wydatków z budżetów, niż nad napędzaniem im dochodów od biednych obywateli. Gdyby dziś podatek od nieruchomości wynosił 1% ceny rynkowej nieruchomości, to nie stać by nas było jako rodzinę wychowującą 3 dzieci na jego płacenie i musielibyśmy ten dom biegiem sprzedawać Ta Pana polityka doprowadzi do ZAŁAMANIA rynku nieruchomości, i dopiero wtedy napędzi bogaczom majątku, bo średniacy będą musieli swoje domy, mieszkania posprzedawać, ich ceny pójdą ostro w dół, co da bogatym okazję do ich zakupu za psie pieniądze. Pomysł zaiste rodem z PiSu, że też oni na niego jeszcze nie wpadli!!! Moje gratulacje. A ja myślałam, że zależy nam na budowie dobrobytu w tym kraju. Z poważaniem. Ewa Sadowska-Cieślak Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Święcichowiak Święcickiego nie ma w sejmie - i NIE BĘDZIE !!!!!! IP: *.ghnet.pl 10.09.07, 15:31 Bo czerwone bydło nie wejdzie do sejmu!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: joter Święcicki- wygrałeś wybory dla PiSu. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.07, 15:39 Nie masz szans z tym pomysłem. Masa ludzi (w tym i ja) którzy jeszcze 4 godziny temu nie wyobrażali sobie głosowania na PiS Odpowiedz Link Zgłoś
zbig76 Re: Święcicki- wygrałeś wybory dla PiSu. 10.09.07, 15:53 dokładnie - akurat teraz mu to wpadło do głowy??? poruszać ten temat przed wyborami to samobójstwo dla każdej partii więc albo sabotuje LiD albo dał sie nieźle wkręcić :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antykomunista Myślisz, że mają na niego haka :-)) IP: *.ists.pl 10.09.07, 17:06 I musi kompromitować LID? Tyle, że w takim razie musi od 1989r. Bo już od wtedy tak samo mówił o katastralnym. Natomiast dekadę wczesniej wygłaszał w Trybunie Ludu i na plenach KC PZPR peany na cześć "geniuszu" Lenina... Odpowiedz Link Zgłoś
truten.zenobi ten typ tak ma... 11.09.07, 15:19 przecież co zmiotło ze sceny politycznej UD/UW? teoretyzowanie w oderwaniu od rzeczywistości, brak umiejętności "gry drużynowej", działąnia przeciwko własnym wyborcom - zwiększanie biurokracji, korupcji, uleganie fundamentalistom religijnym... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michał Kataster rodzinny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.07, 15:56 Ja wam zapłacę wy darmozjady!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jula Kataster rodzinny IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.09.07, 16:28 W poprzednich wyborach tylko raz Wrzodak odezwał się w TV, że LPR jest przeciwko katastrowi i dlatego ja, od początku glosująca za lewicą, a właściwie za rozsądekiem, zagłosowałam na LPR i u nas w Zielonej Górze mój głos otrzymał dzięki katastrowi Bosak, obecnie tancerz. Teraz też będę, tylko dzięki podejściu do katastru, głosować na Kaczorów!! Odpowiedz Link Zgłoś
spector1 Kataster rodzinny 10.09.07, 16:34 Wprowadzenie podatku katastralnego ma małe szanse (nawet gdyby PIS znów dorwał się do władzy). Przyczyna jest prosta: 90% posłów zainwestowało w nieruchomości. Proszę sprawdzić ich zeznania majątkowe.Żaden poseł nie będzie szkodził sobie. www.sejm.gov.pl/poslowie/posel.html Artykuł ten to jedynie sondaż opinii publ. Nie ma się co tak podniecać. Spector Odpowiedz Link Zgłoś
hirth Ludzie tak się nie da dyskutować! 10.09.07, 16:58 facet ma jakiś pomysł i go przedstawia, a zdecydowana większość zamiast pisać o meritum sprawy rozważają motywy gościa. Dla podatnika każdy podatek to zło ale czy gorszy jest dobrze wprowadzony kataster na realnym poziomie od VATu albo podatku dochodowego? Wszystko zależy od procentów, ulg itd czyli od szczegółów. (Jakby ktoś mi zaproponował, że mam płacić 10% dochodowego i 0,5% katastru to bym się zgodził od razu zwłaszcza jakby to był 'kataster rodzinny'). Oczywiście za wysoki kataster to tragedia dla wielu ludzi i pewno problemy w wielu dziedzinach (choćby krach na rynku nieruchomości) ale z tego, że jest takie niebezpieczeństwo wcale nie oznacza, że sprawę i zwolenników tego podatku należy zakrzyczeć i obrzucić obelgami. Wręcz przeciwnie przydałaby się merytoryczna dyskusja na jakim poziomie i przy jakich warunkach taki podatek jest do przyjęcia przez społeczeństwo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x15 Takie rzeczy są do dyskusji miesiąc po wyborach! IP: *.acn.waw.pl 10.09.07, 19:18 Przed wyborami jest zasada, że wszyscy chcą obnizyć podatki, ewentualnie troszeczkę podwyższyć "najbogatszym", ale tylko po to aby pomóc "najbardziej potrzebującym", czyli tym, którzy żyją z państwowej jałmuzny i jedyne co mają do zaoferowania do wypełnioną kartę do głosowania. W PD są dobrzy są dobrzy fachowcy, ale nie od polityki Odpowiedz Link Zgłoś
truten.zenobi bo te propozycje są bardzo szkodliwe 11.09.07, 11:28 ale to co on ptoponuje to bzdury nie będę sie powtarzał: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=30&w=68781878&a=68807718 dodam tylko tyle że dla mnie jest to kolejny sposób na zwiększanie opodatkowania szkodliwy dla gospodarki i antyrodzinny (karzący za posiadanie i dbanie o własny dom). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rafii Re: bo te propozycje są bardzo szkodliwe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.07, 17:59 Nie ma wątpliwości, że jest to szalenie szkodliwe, drukowanie tym bzdur przez Gazetę wyraźnie pokazuje, że są wielcy zwolennicy kolejnego haraczu wśród tych co nie dawno jeszcze usta mieli pełne frazesów o niskich podatkach itd. Wprowadzenie katastru spowoduje, że wielu ludzi dzisiaj posiadających jakąkolwiek nieruchomość zwyczajnie ją utraci bo kilkaset złotych mieś. kolejnego haraczu to jest grabież. Płacić będą tylko zamożni a i zdolność kredytowa biedaków zmaleje i będą musieli płacić za wynajem bogatym .... makabra Odpowiedz Link Zgłoś
scrutator w ryj dostaniesz a nie dyskusje 12.09.07, 19:40 Dziwne, ze nikt w mojej obecnosci nigdy nie reklamowal podatku katastralnego. Zarazby w ryj zebral. Od razu. Tylko w gazetach o tym pisze i cholera z zza zaslony gazetowej eksperci sie ujawniaja. Dom, ani dzialka, to nie jest cos, co mozna schowac, wywiezc do Szwajcarii, czy na Bahamy. Uczciwy obywatel, ktory oszczedza cale zycie i kupuje nieruchomosc nie moze tej nieruchomosci ochronic przed takim podatkiem. To nie jest podatek, od ktorego ludzie moga uciec. To jest tak, jakby postawic kogos pod sciana i powiedziec "Teraz stracisz pieniadze". I to sie wam bydlaki nie uda. Nie bedzie zadnych dyskusji na temat podatku katastralnego. Jak zaczna "prokatasralni" politycy zbierac w ryj za kazdym razem jak dziub otworza o katastrze, to sie moze "klimat polityczny" troszke w Polsce przewietrzy. Bo polskim politykom tylko takie argumenty przemawiaja do wyobrazni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marek Re: w ryj dostaniesz a nie dyskusje IP: 193.0.122.* 12.09.07, 22:47 > Dom, ani dzialka, to nie jest cos, co mozna schowac, wywiezc do > Szwajcarii, czy na Bahamy. Uczciwy obywatel, ktory oszczedza cale > zycie i kupuje nieruchomosc nie moze tej nieruchomosci ochronic > przed takim podatkiem. To nie jest podatek, od ktorego ludzie moga > uciec. No piekne ... Jesli obywatel jest uczciwy to skad mowa o ucieczce ? Sorry ale wlasnie to jest w katastrze dobre ze przed nim nie mozna uciec.... Ludzie pracuja na czarno i maja mase lewej kasy ktora pakuja w nieruchomosci ktore tez de facto sa nie opodatkowane (grosze). A uczciwy obywatel buli mase kasy od pracy i nie stac go na zakup dzialki ktora kupuja z lewych dochodow ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BIEDNA Kataster rodzinny IP: *.adsl.inetia.pl 10.09.07, 18:44 panie święcicki mam 630 zł emerytury starego portfela z tego 400złopłat za 230zł mam żyć i lekarstwa niską emeryturę bo rzadzacy złodzieje umia tylko okradać starszych ludzi Prędzej pan i ci co nałożą podatek na biednych ludzi ZOSTANĄ WYKASTRWANI Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: skonius Re: Kataster rodzinny IP: *.dynamic.sbb.co.yu 10.09.07, 19:01 zamiast nazywac ten podatek z cudzoziemska nazwijmy go po prostu podatkiem destabilizacyjnym. Po co ludziom wlasne mieszkania, po co rodzinne domy? Odpowiedz Link Zgłoś