Gość: maverick IP: *.acn.waw.pl 13.09.07, 15:20 A co to za partia: Liga Prawicy Rzeczypospolitej Pozdrawiam Maciek Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: fsher Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą euro IP: *.toya.net.pl 13.09.07, 16:32 Panie Giertych, spoleczenstwo juz zdecydowalo - wyrazilo akceptacje dla naszej akcesji do EU wlaczajac przystapienie do unii monetarnej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą eur IP: 81.26.0.* 13.09.07, 16:38 liga Prawicy rzeczpospolity to partie prawicowe, free market itp jak najmniej panstwa. korwin-mikke.blog.onet.pl/ - strona jednego dziadka z UPR, ktory trzezwo mysli Odpowiedz Link Zgłoś
tetlian Euro powinno być jak najszybciej 13.09.07, 19:48 Euro powinno być jak najszybciej. W końcu nie będzie problemu z tym ciągłym zastanawianiem się czy sprzedać Euro czy nie, bo albo stanieje, albo podrożeje. Nie będzie problemu z zakupami przez internet, i ciągłym wymienianiu waluty ze Złotówek na Euro i z Euro na Złotówki. A przy każdej takiej wymianie traci się sporą część swych pieniędzy. Dlatego Euro powinno być w Polsce jak najszybciej. Tylko idiota może myśleć inaczej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LUDWIGVANBEETHOVEN Re: Euro powinno być jak najszybciej IP: *.rev.stofanet.dk 13.09.07, 20:07 Ciekawe tylko,czy tak chetnie Pan rowniez przyjmie podwojne ceny,jakie spowodowalo by ewentualne przyjecie euro przez Polske.Niemcy,tzn zwykli ludzie - nie politycy - sa bardzo niezadowoleni z tej waluty.Wielu chcialo by powrotu marki.Dodatkowo powinien Pan sobie zdac sprawe,kto tak naprawde drze morde o to,aby we wszystkich panstwach bylo euro.Nikt inny,jak Szwaby i Zabojady,dwie nacje,ktore badz co badz namieszaly sporo w europejskiej historii,a teraz chca sobie podporzadkowac kolejny raz cala Europe.Waluta,flaga itp sa symbolem danego panstwa i nikt nie ma prawa kazac zmienic tych symboli,ani tym bardziej podporzadkowac sie innym narodom.Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
lmblmb co to ma wspólnego z walutą? 13.09.07, 20:40 Gość portalu: LUDWIGVANBEETHOVEN napisał(a): > Ciekawe tylko,czy tak chetnie Pan rowniez przyjmie podwojne > ceny,jakie spowodowalo by ewentualne przyjecie euro przez > Polske.Niemcy,tzn zwykli ludzie - nie politycy - sa bardzo > niezadowoleni z tej waluty. Nie słyszałem. Może za krótko jestem w Niemczech? > Wielu chcialo by powrotu marki. ..i związanej z nią kosztów wymiany walut przy handlu? Nie wiedzą co mówią. > Dodatkowo > powinien Pan sobie zdac sprawe,kto tak naprawde drze morde o to,aby > we wszystkich panstwach bylo euro. Ja. > Nikt inny,jak Szwaby i Zabojady, dwie nacje, Szwaby to nie nacja, a małe miasteczko, gdzieś chyba w Bawarii? > ktore badz co badz namieszaly sporo w europejskiej historii, a > teraz chca sobie podporzadkowac kolejny raz cala Europe. "Chcą", czy już to zrobili? > Waluta,flaga itp sa symbolem danego panstwa i nikt nie > ma prawa kazac zmienic tych symboli, Ma prawo, wystarczy zmienić konsytucję. A co to ma wspólnego z walutą? Odpowiedz Link Zgłoś
tetlian Re: Euro powinno być jak najszybciej 13.09.07, 21:05 Panie Ludwiku. Takie myślenie ograniczone tylko do jednego państwa nie ma przyszłości. Bo przyszłość ludzkośći to społeczeństwo globalne. Jedno państwo, jeden język i jedna waluta. Czym prędzej to nastąpi tym lepiej. Jakie będą tego plusy? 1. Znikną bariery językowe, a zatem każdy człowiek będzie mógł bez problemu zrozumieć dowolnego człowieka na świecie. Znikną problemy z tłumaczeniem książek, filmów, gier itp.. 2. Każdy człowiek będzie mógł swobodnie podróżować po całej planecie, osiedlać się i podejmować pracę w dowolnym rejonie globu. 3. Wspólna waluta ułatwi wymianę dóbr między wszystkimi ludźmi na świecie. 4. Gospodarka globalna będzie o wiele bardziej zoptymalizowana niż obecna skupiająca się na pojedyńczych państwach. 5. Problem emisji gazów cieplarnianych również będzie można zmniejszyć, ponieważ fabryki, elektrownie itp. będą budowane nie w obrębie jednego państwa, a z myślą o otaczających je terenach. Dzięki czemu będzie można zmniejszyć ich ilość. To tak jak z grafami. Suma najmniejszych zbiorów dominujących dwóch rozłącznych grafów jest większa niż jeden najmniejszy dominujący zbiór połączonych dwóch grafów. 6. I wreszcie najważniejsze. Zniknie ryzyko globalnego konfliktu powstałego na tle różnic interesów różnych państw, którego konsekwencją byłaby wojna nuklearna i zagłada ludzkości. Dlatego, że interes będzie wspólny dla całego społeczeństwa, którym będzie postęp technologiczny i poznawanie niepoznanego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kaczo i Boso Re: Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą... IP: *.natpool8.outside.ucf.edu 13.09.07, 17:40 Zgadza sie - decyzja juz wczesniej zapadla... Czy ta zgraja nacjonalistyczno-socjalistycznych oszolomow nie dostrzega tego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Traktat akcesyjny Referendum już się odbyło. Przed akcesją. IP: *.amwaw.edu.pl 13.09.07, 16:49 Głosując TAK w referendum akcesyjnym opowiedzieliśmy się za: 1. Wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej 2. Przyjęciem AQUIS SCHENGEN czyli stopniowej likwidacji kontroli granicznych na granicach wewnątrzunijnych (stanie się to od 1.01.2008) 3. Przyjęciem EURO (tu nie ma określonego terminu). Takie referendum, proponowane przez Giertycha, byłoby niezgodne z prawem UE a więc nieważne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Referendum już się odbyło. Przed akcesją. IP: *.acn.waw.pl 13.09.07, 17:46 czyli jest rozwiazanie nalezy sie zobowiazac do przyjecia € dopiero wtedy ,gdy Polacy w referendum zgodza sie na to. Referenda mozna przeprowadzac co piec lat przy wyborach prezydenckich. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Macho Re: Referendum już się odbyło. Przed akcesją. IP: *.Red-88-15-124.dynamicIP.rima-tde.net 13.09.07, 17:49 Traktacie. Jesteś tylko świstkiem w który można się podetrzeć. Odpowiedz Link Zgłoś
lmblmb Abrakadabra 13.09.07, 20:36 > Traktacie. Jesteś tylko świstkiem w który można się podetrzeć Jeszcze powiedz "abrakadabra" i odmów dwie zdrowaśki. To będzie tak samo skuteczne jak samo podarcie traktatu. Odpowiedz Link Zgłoś
mg2005 Re: Referendum już się odbyło. Przed akcesją. 13.09.07, 19:20 1. Każdą umowę można renegocjować 2. Nie jest określony żaden termin wprowadzenia euro. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruti Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą euro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.07, 17:07 bylbym za referendum, choc zamierzam glosowac tak. Odpowiedz Link Zgłoś
pompompom Re: Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą eur 13.09.07, 17:56 A dlaczego chleb ma kosztować 1 euro? Bo co? bo nie może kosztowac np. 50 eurocentów? Dlaczego Giertych próbuje wmówić ludziom coś co wcale nie musi być prawdą? Będzie wmawiał ludziom, że przelicznik będzie 1:1 a ciemny lud to kupi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mirko Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą euro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.09.07, 18:04 Bardzo słusznie: ja już mówię "tak"! Odpowiedz Link Zgłoś
stek22 Re: A ja mówię nie! 13.09.07, 18:20 Jak na razie Polska nie jest gotowa. Kiedyś, gdy osiągnie odpowiedni etap to tak. Za 10 lat? Ale nie teraz. Jak nawet takie Niemcy sobie plują w brodę z euro. Nawet jak dla Niemców ceny wzrosły. A co mówiąc o nas. Tym entuzjastom proponuję sobie poczytać więcej i na empirycznych danych np. z Niemiec zobaczyć jak wyszli na tym. Nie cierpię Giertycha i jego ideologii. Ale w tej kwestii to ma rację. Odpowiedz Link Zgłoś
funia81 Che-my euro! 13.09.07, 18:34 Podwyzka cen w Niemczech nie wniknela z wprowadzenia euro, tylko z nieuczciwosci kupcow. Niby dlaczego jak chleb dzis kosztuje 2 zlote, to potem ma kosztowac 1 euro, a nie 50 centow? Albo i 25 centow, jesli sie komus oplaci? Gdzie tu, k..., logika?! Widze, ze Giertych cynicznie gra na najprostszych odczuciach ciemnego luda, ale rozumu to w tym nie ma za grosz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bolus Re: Che-my euro! IP: 70.91.50.* 13.09.07, 19:17 Tak, bo Polscy kupcy sa slynni z ich uczciwosci i podobne w Polsce nigdy by sie nie stalo tak jak w innych krajach. Odpowiedz Link Zgłoś
pompompom Re: Che-my euro! 13.09.07, 20:13 funia81 napisała: > Podwyzka cen w Niemczech nie wniknela z wprowadzenia euro, tylko z nieuczciwosc > i > kupcow. > Niby dlaczego jak chleb dzis kosztuje 2 zlote, to potem ma kosztowac 1 euro, a > nie 50 centow? Albo i 25 centow, jesli sie komus oplaci? Gdzie tu, k..., > logika?! Widze, ze Giertych cynicznie gra na najprostszych odczuciach ciemnego > luda, ale rozumu to w tym nie ma za grosz. Spróbuj to wytłumaczyć prostemu człowiekowi. Giertych mu wmówi, że euro to kara boska a on cały drżący i blady poleci zagłosować przeciwko. Szkoda tylko, że nikt mądry nie jeździ po Polsce i nie tłumaczy ludziom co i jak. Narazie robi to tylko Giertych i jemu podobni i ludzie już się boją co to będzie. Tak jak bali się Unii, a teraz ciągną kasę aż miło. Odpowiedz Link Zgłoś
lmblmb Zalety są większe. 13.09.07, 20:38 stek22 napisał: > Jak na razie Polska nie jest gotowa. Kiedyś, gdy osiągnie > odpowiedni etap to tak. Za 10 lat? Ale nie teraz. Jak nawet takie > Niemcy sobie plują w brodę z euro. Nawet jak dla Niemców ceny > wzrosły. Tylko te drobne, np. toaleta czy kawa na stacji. Zalety są większe. > A co mówiąc o nas. Tym entuzjastom proponuję sobie poczytać więcej > i na empirycznych danych np. z Niemiec zobaczyć jak wyszli na tym. > Nie cierpię Giertycha i jego ideologii. Ale w tej kwestii to ma > rację. Poproszę źródło, tj. co mam czytać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ajw To po co nam rzad....... IP: 24.244.218.* 13.09.07, 18:20 Jesli maja byc referenda na kazda rzecz to po co rzad, wybory itp. Decyzje w sprawie euro powinien podjac rzad po konsultacjach z ekonomistami, a nie wyreczac sie obywatelami. Od czego sa fachowcy w odpowiednich branzach i zarabiaja krocie, chyba po to aby podejmowac decyzje i rzadzic odpowiednio krajem. Oczywiscie p.Gietrych i wielu innych chetnie by umylo raczki ale bralo pieniazki i udawalo przywodcow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mar 80 lat złotówki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.07, 18:45 80 lat złotówki to marny argument, Grecja miała drachme 2000 lat i bez problemu ją zmienili na euro. Ja też chętnie zamienię złotówki na euro. Odpowiedz Link Zgłoś
iceberg69 Re: 80 lat złotówki 13.09.07, 20:36 > 80 lat złotówki to marny argument, Grecja miała drachme 2000 lat > i bez problemu ją zmienili na euro. Nie całkiem. Nowożytni grecy używali drachm od 1832 roku, czyli tylko przez 170 lat. en.wikipedia.org/wiki/Drachma Odpowiedz Link Zgłoś
monte-everesto Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą euro 13.09.07, 19:10 Dlaczego ten "wodz" bawola glowa nie pyta czy Polska powinna byc w Europie? Geografia to jeszcze nie wszystko. Niech zapyta ojczulka starego PZPRowca jak to bylo z dolarami. Za kazda cene skupowali aparatczyki zielona walute i pozbywali sie zlotowek. Chce palant, zeby jego dzieci kupowaly euro na czarnym rynku? Czasy sie zmienily? Moze. Ale to nie jest takie pewne. Zwlaszcza, ze istnieje niebezpieczenstwo powrotu bolszewikow do wladzy. pisowcy rydzkowcy i inne , zeby uzyc slow Dorna, scierwojady, moga powrocic do koryta. Odpowiedz Link Zgłoś
mg2005 Słusznie ! 13.09.07, 19:15 Inne narody mogły wypowiedzieć się w referendum. Czy Polacy są gorsi ? ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mario Giertych: Jak sie ci nie podoba to won IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 13.09.07, 19:51 My i tak przyjmiemy euro tak jak przyjelismy unie europejska. Takich ludzi jak giertych to trzeba w ryj natrzepac za take gadanie. A Liga Polskich Rodzin, Unia Polityki Realnej i Prawice Rzeczypospolitej rozwiazac Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janek.kos nie lubię giertychowych chłopców, ale... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.07, 20:11 z tym się zgadzam, referendum w sprawie euro! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polak mały Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą euro IP: 212.76.37.* 13.09.07, 21:09 cokolwiek byscie tu nie napisali złosliwego o R>G to fakt pozostaje faktem.Ktoś dawno temu juz sobie cichcem podpisał pewne zobowiązania a więc i o walucie euro i dlatego jest czas ostatni aby to spróbowac odkręcić.O dziwo zadna z wielkich,PO,LiD (bo PiS jak zwykle położył uszy po sobie )nie wspomina o tym ani słowa!Zastanawiająca ignorancja,hahaha.Referendum w sparawie waluty było robione w porządnych krajach więc dlaczego w Cyrku nie?Czy kłamliwe sondaże w mediach zagłosuja za nas?R.G tylko wrzucił temat-wybór należy do was. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Widelec Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą euro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.07, 21:24 Nie ma mowy o wprowadzeniu Euro, !!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emerytka Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą euro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.07, 21:35 Jestem emerytem, dla mnie wejście euro to prawdziwa tragedia. Niech rzadzi kto chce, ale niech nie wprowadzają euro !!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
pompompom Re: Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą eur 13.09.07, 23:50 Droga emerytko, a dlaczego tragedia? Bo Giertych tak mówi? A myśleć samodzielnie pani potrafi? Widzę, że ma pani dostęp do internetu, proszę poczytać, czas pani ma. I nie tylko to co lpr ma do powiedzenia. Żeby wyrobic sobie własną opinię będzie musiała pani poznać również inne opinie. I myśleć, myśleć droga pani. Samodzielnie. A nie zapyta pani skąd Giertych wie, że chleb będzie po 4 złote? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andy Obywatele już zdecydowali. IP: 80.51.181.* 13.09.07, 21:35 W referendum akcesyjnym opowiedzieliśmy się za Unią a euro to oczywista konsekwencja. Prawicowcy się przebudzili, jak zwykle trochę za późno. W tym momencie kolejne referendum jest bezprzedmiotowe, żalosne próby zwrócenia na siebie uwagi tonącej zgraji pomyleńców... Odpowiedz Link Zgłoś