Dodaj do ulubionych

Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą euro

IP: *.acn.waw.pl 13.09.07, 15:20
A co to za partia:
Liga Prawicy Rzeczypospolitej
Pozdrawiam
Maciek
Obserwuj wątek
    • Gość: fsher Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą euro IP: *.toya.net.pl 13.09.07, 16:32
      Panie Giertych, spoleczenstwo juz zdecydowalo - wyrazilo akceptacje dla naszej
      akcesji do EU wlaczajac przystapienie do unii monetarnej.
      • Gość: ja Re: Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą eur IP: 81.26.0.* 13.09.07, 16:38
        liga Prawicy rzeczpospolity to partie prawicowe, free market itp jak najmniej
        panstwa. korwin-mikke.blog.onet.pl/ - strona jednego dziadka z UPR,
        ktory trzezwo mysli
        • tetlian Euro powinno być jak najszybciej 13.09.07, 19:48
          Euro powinno być jak najszybciej. W końcu nie będzie problemu z tym ciągłym
          zastanawianiem się czy sprzedać Euro czy nie, bo albo stanieje, albo podrożeje.
          Nie będzie problemu z zakupami przez internet, i ciągłym wymienianiu waluty ze
          Złotówek na Euro i z Euro na Złotówki. A przy każdej takiej wymianie traci się
          sporą część swych pieniędzy. Dlatego Euro powinno być w Polsce jak najszybciej.
          Tylko idiota może myśleć inaczej.
          • Gość: LUDWIGVANBEETHOVEN Re: Euro powinno być jak najszybciej IP: *.rev.stofanet.dk 13.09.07, 20:07
            Ciekawe tylko,czy tak chetnie Pan rowniez przyjmie podwojne
            ceny,jakie spowodowalo by ewentualne przyjecie euro przez
            Polske.Niemcy,tzn zwykli ludzie - nie politycy - sa bardzo
            niezadowoleni z tej waluty.Wielu chcialo by powrotu marki.Dodatkowo
            powinien Pan sobie zdac sprawe,kto tak naprawde drze morde o to,aby
            we wszystkich panstwach bylo euro.Nikt inny,jak Szwaby i
            Zabojady,dwie nacje,ktore badz co badz namieszaly sporo w
            europejskiej historii,a teraz chca sobie podporzadkowac kolejny raz
            cala Europe.Waluta,flaga itp sa symbolem danego panstwa i nikt nie
            ma prawa kazac zmienic tych symboli,ani tym bardziej podporzadkowac
            sie innym narodom.Pzdr
            • lmblmb co to ma wspólnego z walutą? 13.09.07, 20:40
              Gość portalu: LUDWIGVANBEETHOVEN napisał(a):

              > Ciekawe tylko,czy tak chetnie Pan rowniez przyjmie podwojne
              > ceny,jakie spowodowalo by ewentualne przyjecie euro przez
              > Polske.Niemcy,tzn zwykli ludzie - nie politycy - sa bardzo
              > niezadowoleni z tej waluty.

              Nie słyszałem. Może za krótko jestem w Niemczech?

              > Wielu chcialo by powrotu marki.

              ..i związanej z nią kosztów wymiany walut przy handlu? Nie wiedzą co mówią.

              > Dodatkowo
              > powinien Pan sobie zdac sprawe,kto tak naprawde drze morde o to,aby
              > we wszystkich panstwach bylo euro.

              Ja.

              > Nikt inny,jak Szwaby i Zabojady, dwie nacje,

              Szwaby to nie nacja, a małe miasteczko, gdzieś chyba w Bawarii?

              > ktore badz co badz namieszaly sporo w europejskiej historii, a
              > teraz chca sobie podporzadkowac kolejny raz cala Europe.

              "Chcą", czy już to zrobili?

              > Waluta,flaga itp sa symbolem danego panstwa i nikt nie
              > ma prawa kazac zmienic tych symboli,

              Ma prawo, wystarczy zmienić konsytucję. A co to ma wspólnego z walutą?
            • tetlian Re: Euro powinno być jak najszybciej 13.09.07, 21:05
              Panie Ludwiku. Takie myślenie ograniczone tylko do jednego państwa nie ma
              przyszłości. Bo przyszłość ludzkośći to społeczeństwo globalne. Jedno państwo,
              jeden język i jedna waluta. Czym prędzej to nastąpi tym lepiej. Jakie będą tego
              plusy?

              1. Znikną bariery językowe, a zatem każdy człowiek będzie mógł bez problemu
              zrozumieć dowolnego człowieka na świecie. Znikną problemy z tłumaczeniem
              książek, filmów, gier itp..

              2. Każdy człowiek będzie mógł swobodnie podróżować po całej planecie, osiedlać
              się i podejmować pracę w dowolnym rejonie globu.

              3. Wspólna waluta ułatwi wymianę dóbr między wszystkimi ludźmi na świecie.

              4. Gospodarka globalna będzie o wiele bardziej zoptymalizowana niż obecna
              skupiająca się na pojedyńczych państwach.

              5. Problem emisji gazów cieplarnianych również będzie można zmniejszyć, ponieważ
              fabryki, elektrownie itp. będą budowane nie w obrębie jednego państwa, a z myślą
              o otaczających je terenach. Dzięki czemu będzie można zmniejszyć ich ilość. To
              tak jak z grafami. Suma najmniejszych zbiorów dominujących dwóch rozłącznych
              grafów jest większa niż jeden najmniejszy dominujący zbiór połączonych dwóch grafów.

              6. I wreszcie najważniejsze. Zniknie ryzyko globalnego konfliktu powstałego na
              tle różnic interesów różnych państw, którego konsekwencją byłaby wojna nuklearna
              i zagłada ludzkości. Dlatego, że interes będzie wspólny dla całego
              społeczeństwa, którym będzie postęp technologiczny i poznawanie niepoznanego.
      • Gość: Kaczo i Boso Re: Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą... IP: *.natpool8.outside.ucf.edu 13.09.07, 17:40
        Zgadza sie - decyzja juz wczesniej zapadla... Czy ta zgraja
        nacjonalistyczno-socjalistycznych oszolomow nie dostrzega tego?
    • Gość: Traktat akcesyjny Referendum już się odbyło. Przed akcesją. IP: *.amwaw.edu.pl 13.09.07, 16:49
      Głosując TAK w referendum akcesyjnym opowiedzieliśmy się za:
      1. Wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej
      2. Przyjęciem AQUIS SCHENGEN czyli stopniowej likwidacji kontroli
      granicznych na granicach wewnątrzunijnych (stanie się to od
      1.01.2008)
      3. Przyjęciem EURO (tu nie ma określonego terminu).

      Takie referendum, proponowane przez Giertycha, byłoby niezgodne z
      prawem UE a więc nieważne.
      • Gość: kixx Re: Referendum już się odbyło. Przed akcesją. IP: *.acn.waw.pl 13.09.07, 17:46
        czyli jest rozwiazanie
        nalezy sie zobowiazac do przyjecia € dopiero wtedy ,gdy Polacy w
        referendum zgodza sie na to.
        Referenda mozna przeprowadzac co piec lat przy wyborach
        prezydenckich.
      • Gość: Macho Re: Referendum już się odbyło. Przed akcesją. IP: *.Red-88-15-124.dynamicIP.rima-tde.net 13.09.07, 17:49
        Traktacie. Jesteś tylko świstkiem w który można się podetrzeć.
        • lmblmb Abrakadabra 13.09.07, 20:36
          > Traktacie. Jesteś tylko świstkiem w który można się podetrzeć

          Jeszcze powiedz "abrakadabra" i odmów dwie zdrowaśki. To będzie tak samo
          skuteczne jak samo podarcie traktatu.
      • mg2005 Re: Referendum już się odbyło. Przed akcesją. 13.09.07, 19:20
        1. Każdą umowę można renegocjować
        2. Nie jest określony żaden termin wprowadzenia euro.
    • Gość: maruti Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą euro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.07, 17:07
      bylbym za referendum, choc zamierzam glosowac tak.
    • pompompom Re: Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą eur 13.09.07, 17:56
      A dlaczego chleb ma kosztować 1 euro? Bo co? bo nie może kosztowac
      np. 50 eurocentów?
      Dlaczego Giertych próbuje wmówić ludziom coś co wcale nie musi być
      prawdą?
      Będzie wmawiał ludziom, że przelicznik będzie 1:1 a ciemny lud to
      kupi?
    • Gość: Mirko Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą euro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.09.07, 18:04
      Bardzo słusznie: ja już mówię "tak"!
      • stek22 Re: A ja mówię nie! 13.09.07, 18:20
        Jak na razie Polska nie jest gotowa. Kiedyś, gdy osiągnie odpowiedni etap to
        tak. Za 10 lat? Ale nie teraz. Jak nawet takie Niemcy sobie plują w brodę z
        euro. Nawet jak dla Niemców ceny wzrosły. A co mówiąc o nas.
        Tym entuzjastom proponuję sobie poczytać więcej i na empirycznych danych np. z
        Niemiec zobaczyć jak wyszli na tym.
        Nie cierpię Giertycha i jego ideologii. Ale w tej kwestii to ma rację.
        • funia81 Che-my euro! 13.09.07, 18:34
          Podwyzka cen w Niemczech nie wniknela z wprowadzenia euro, tylko z nieuczciwosci
          kupcow.
          Niby dlaczego jak chleb dzis kosztuje 2 zlote, to potem ma kosztowac 1 euro, a
          nie 50 centow? Albo i 25 centow, jesli sie komus oplaci? Gdzie tu, k...,
          logika?! Widze, ze Giertych cynicznie gra na najprostszych odczuciach ciemnego
          luda, ale rozumu to w tym nie ma za grosz.
          • Gość: Bolus Re: Che-my euro! IP: 70.91.50.* 13.09.07, 19:17
            Tak, bo Polscy kupcy sa slynni z ich uczciwosci i podobne w Polsce nigdy by sie nie stalo tak jak w innych krajach.
          • pompompom Re: Che-my euro! 13.09.07, 20:13
            funia81 napisała:

            > Podwyzka cen w Niemczech nie wniknela z wprowadzenia euro, tylko z
            nieuczciwosc
            > i
            > kupcow.
            > Niby dlaczego jak chleb dzis kosztuje 2 zlote, to potem ma
            kosztowac 1 euro, a
            > nie 50 centow? Albo i 25 centow, jesli sie komus oplaci? Gdzie tu,
            k...,
            > logika?! Widze, ze Giertych cynicznie gra na najprostszych
            odczuciach ciemnego
            > luda, ale rozumu to w tym nie ma za grosz.

            Spróbuj to wytłumaczyć prostemu człowiekowi. Giertych mu wmówi, że
            euro to kara boska a on cały drżący i blady poleci zagłosować
            przeciwko.
            Szkoda tylko, że nikt mądry nie jeździ po Polsce i nie tłumaczy
            ludziom co i jak. Narazie robi to tylko Giertych i jemu podobni i
            ludzie już się boją co to będzie. Tak jak bali się Unii, a teraz
            ciągną kasę aż miło.
        • lmblmb Zalety są większe. 13.09.07, 20:38
          stek22 napisał:

          > Jak na razie Polska nie jest gotowa. Kiedyś, gdy osiągnie
          > odpowiedni etap to tak. Za 10 lat? Ale nie teraz. Jak nawet takie
          > Niemcy sobie plują w brodę z euro. Nawet jak dla Niemców ceny
          > wzrosły.

          Tylko te drobne, np. toaleta czy kawa na stacji. Zalety są większe.

          > A co mówiąc o nas. Tym entuzjastom proponuję sobie poczytać więcej
          > i na empirycznych danych np. z Niemiec zobaczyć jak wyszli na tym.
          > Nie cierpię Giertycha i jego ideologii. Ale w tej kwestii to ma
          > rację.

          Poproszę źródło, tj. co mam czytać.
    • Gość: ajw To po co nam rzad....... IP: 24.244.218.* 13.09.07, 18:20
      Jesli maja byc referenda na kazda rzecz to po co rzad, wybory itp.
      Decyzje w sprawie euro powinien podjac rzad po konsultacjach z
      ekonomistami, a nie wyreczac sie obywatelami. Od czego sa fachowcy w
      odpowiednich branzach i zarabiaja krocie, chyba po to aby podejmowac
      decyzje i rzadzic odpowiednio krajem. Oczywiscie p.Gietrych i wielu
      innych chetnie by umylo raczki ale bralo pieniazki i udawalo
      przywodcow.
      • Gość: mar 80 lat złotówki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.07, 18:45
        80 lat złotówki to marny argument, Grecja miała drachme 2000 lat i bez problemu
        ją zmienili na euro. Ja też chętnie zamienię złotówki na euro.
        • iceberg69 Re: 80 lat złotówki 13.09.07, 20:36
          > 80 lat złotówki to marny argument, Grecja miała drachme 2000 lat
          > i bez problemu ją zmienili na euro.

          Nie całkiem. Nowożytni grecy używali drachm od 1832 roku, czyli tylko przez 170 lat.

          en.wikipedia.org/wiki/Drachma
    • monte-everesto Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą euro 13.09.07, 19:10
      Dlaczego ten "wodz" bawola glowa nie pyta czy Polska powinna byc w
      Europie? Geografia to jeszcze nie wszystko. Niech zapyta ojczulka
      starego PZPRowca jak to bylo z dolarami. Za kazda cene skupowali
      aparatczyki zielona walute i pozbywali sie zlotowek. Chce palant,
      zeby jego dzieci kupowaly euro na czarnym rynku? Czasy sie zmienily?
      Moze. Ale to nie jest takie pewne. Zwlaszcza, ze istnieje
      niebezpieczenstwo powrotu bolszewikow do wladzy. pisowcy rydzkowcy i
      inne , zeby uzyc slow Dorna, scierwojady, moga powrocic do koryta.
    • mg2005 Słusznie ! 13.09.07, 19:15
      Inne narody mogły wypowiedzieć się w referendum. Czy Polacy są
      gorsi ? ...
    • Gość: Mario Giertych: Jak sie ci nie podoba to won IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 13.09.07, 19:51
      My i tak przyjmiemy euro tak jak przyjelismy unie europejska.
      Takich ludzi jak giertych to trzeba w ryj natrzepac za take gadanie.
      A Liga Polskich Rodzin, Unia Polityki Realnej i Prawice
      Rzeczypospolitej rozwiazac
    • Gość: janek.kos nie lubię giertychowych chłopców, ale... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.07, 20:11
      z tym się zgadzam, referendum w sprawie euro!
    • Gość: polak mały Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą euro IP: 212.76.37.* 13.09.07, 21:09
      cokolwiek byscie tu nie napisali złosliwego o R>G to fakt pozostaje
      faktem.Ktoś dawno temu juz sobie cichcem podpisał pewne zobowiązania
      a więc i o walucie euro i dlatego jest czas ostatni aby to spróbowac
      odkręcić.O dziwo zadna z wielkich,PO,LiD (bo PiS jak zwykle położył
      uszy po sobie )nie wspomina o tym ani słowa!Zastanawiająca
      ignorancja,hahaha.Referendum w sparawie waluty było robione w
      porządnych krajach więc dlaczego w Cyrku nie?Czy kłamliwe sondaże w
      mediach zagłosuja za nas?R.G tylko wrzucił temat-wybór należy do was.
    • Gość: Widelec Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą euro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.07, 21:24
      Nie ma mowy o wprowadzeniu Euro, !!!!!!!!!!
    • Gość: emerytka Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą euro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.07, 21:35
      Jestem emerytem, dla mnie wejście euro to prawdziwa tragedia.
      Niech rzadzi kto chce, ale niech nie wprowadzają euro !!!!!!
      • pompompom Re: Giertych: Niech Polacy zdecydują czy chcą eur 13.09.07, 23:50
        Droga emerytko, a dlaczego tragedia? Bo Giertych tak mówi? A myśleć
        samodzielnie pani potrafi? Widzę, że ma pani dostęp do internetu,
        proszę poczytać, czas pani ma. I nie tylko to co lpr ma do
        powiedzenia. Żeby wyrobic sobie własną opinię będzie musiała pani
        poznać również inne opinie.
        I myśleć, myśleć droga pani. Samodzielnie.
        A nie zapyta pani skąd Giertych wie, że chleb będzie po 4 złote?
    • Gość: Andy Obywatele już zdecydowali. IP: 80.51.181.* 13.09.07, 21:35
      W referendum akcesyjnym opowiedzieliśmy się za Unią a euro to oczywista
      konsekwencja. Prawicowcy się przebudzili, jak zwykle trochę za późno.
      W tym momencie kolejne referendum jest bezprzedmiotowe, żalosne próby zwrócenia
      na siebie uwagi tonącej zgraji pomyleńców...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka