Dodaj do ulubionych

wykluczenie

17.11.12, 18:16
Mam następujący problem:
6 miesięcy temu wygrałem przetarg na świadczenie usług( catering i zakwaterowanie). W międzyczasie powziąłem potwierdzona przez świadka informację że mój konkurent ,który będzie starował w następnym przetargu posiada bardo szczegółowe informacje o mojej mojej ofercie, które jedynie mógł otrzymać od zamawiającego.
Czy w tej sytuacji ma zastosowanie przepis o wykluczeniu ? Posiadanie takich informacji wyklucza całkowicie zasady uczciwej konkurencji. Proszę o pilną odpowiedź - przetarg odbędzie się w ciągu 14 dni.
Obserwuj wątek
  • bestcjanek Re: wykluczenie 27.11.12, 11:28
   Zwykle zamawiający jest podmiotem publicznym, którego obowiązują przepisy o dostępie do informacji publicznej. Oferty składane w przetargach, protokoły, umowy itp są (co do zasady) publicznie dostępne. Konkurent mógł się zatem dowiedzieć zupełnie legalnie o Pana wcześniejszej ofercie. Nie z pewnością żadnych przesłanek to sformułowania zarzutu naruszenia uczciwej konkurencji.
  • kancelariazp.pl Re: wykluczenie 10.12.12, 23:11
   Oferta oraz umowa w sprawie zamówień publicznych są jawne. Każdy, nie tylko Pański konkurent, mógł się zapoznać z ich treścią. Natomiast zupełnie niezrozumiałe jest w czym widzi Pan problem? Przecież w nowym postępowaniu ma Pan całkowitą swobodę (no prawie całkowitą, o czym za chwilę) w kształtowaniu nowej oferty. Oferta złożona 6 miesięcy wcześniej w następnym postępowaniu w żaden sposób Pana nie wiąże.
   • kancelariazp.pl Re: wykluczenie 10.12.12, 23:13
    Proszę pamiętać, że oferta nie może jednak zawierać ceny skalkulowanej poniżej kosztów. Taka oferta podlegałaby odrzuceniu jako zawierająca rażąco niską cenę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka