Gość: gosc IP: *.chello.pl 11.11.08, 21:31 Darujmy sobie używane w takich statystykach. 95% to są jeżdzące bomby, a nie samochody... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: moe Polskie torpedy ,nie samochody IP: *.hotspot.bialystok.pl 11.11.08, 21:45 Polacy jak samuraje pędzący w wygrzebanych ze śmietnika furkach Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek.08 Re: Polskie torpedy ,nie samochody 11.11.08, 22:13 Też mi powód do dumy. Dajcie to jutro na pierwszą stronę - wszyscy pękną ze śmiechu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tarura Najlepiej wypadamy w liczbie samochodów IP: *.ri.ri.cox.net 12.11.08, 07:04 na 1 km autostrad w kraju Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oj Re: Polskie torpedy ,nie samochody IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.08, 22:17 Wyborcza wytropiła newsa gonego Gazetki Szkolnej. Moje gratulacje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Polskie torpedy ,nie samochody IP: *.lublin.enterpol.pl 12.11.08, 07:05 korki to są w kilku większych miastach. Na wsi i w małych miasteczkach nie ma żadnych korków. Tam kupowanie samochodów jest korzystne dla ludności, bo PKS i PKP często polikwidowały kursy, a urzędnicy nie chcą dać koncesji busiarzom. Natomiast w dużych miastach takich jak Warszawa czy Wrocław należy wprowadzić opłatę 10 zł za wjazd do centrum miasta w dni robocze w godz. 6-20 i od razu się rozluźni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bucefal76 Exodus IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.11.08, 09:17 Chyba nie jesteś mieszkańcem Warszawy skoro tak źle Warszawie życzysz. Zaraz zaczął by się eksodus pracodawców do innych miast gdzie można wjechać samochodem :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kenny Re: Polskie torpedy ,nie samochody IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 12.11.08, 11:17 tylko najpierw trzeba wprowadzić jakąś alternatywę do przejazdu przez centrum. Obwodnice, przynajmniej we Wrocławiu pozostają tylko na papierze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: http://autoflorida Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie IP: *.200-68.tampabay.res.rr.com 11.11.08, 21:45 autoflorida.eu/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Nie potęga, tylko śmietnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.08, 21:50 To, że w Polsce trafia na rynek być może najwięcej samochodów używanych, nie jest korzystne dla nikogo prócz importerów. W każdym razie producenci samochodów nie korzystają na tym wcale, no chyba że zaczną się zajmować produkcją samochodów używanych :) Odpowiedz Link Zgłoś
j.an Re: Nie potęga, tylko śmietnik 11.11.08, 21:54 Znalazł się obrońca pokrzywdzonych biednych producentów i ich pijawek dilerów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Az Re: Nie potęga, tylko śmietnik IP: *.bpl.vectranet.pl 12.11.08, 00:04 Gość portalu: Gość napisał(a): > no chyba że zaczną się zajmować produkcją samochodów używanych :) i bitych... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: foks Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie IP: 213.134.165.* 11.11.08, 21:55 ja uwazam, ze jestesmy nie 5 ale 1 rynkiem....pod wzgledem sprowadzania 10 i wiecej letnich trupow. ps. porownanie z hiszpania jest doprawdy zabawne. od razu przypomina sie tekst 1-szego sekretarza, jak to polska jest 7 czy 8 gospodarka swiata. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gp Skutki? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.11.08, 21:57 Jeszcze większe korki, jeszcze większy hałas, jesdzcze większy smród. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alex23 debilny tytuł, motoryzacyjna potęga... IP: 195.116.43.* 11.11.08, 22:03 Co za dziennikarzyna to redagował...żenada Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brutus Re: Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.11.08, 22:20 A ja kocham swoją bombę - seat toledo III - 6xairbag i wszystko inne - przebieg 45 000 km i ta cena całe 32000 zł (Panda Lux bez klimy)byłem nim na wakacjach i klimatronic był zaje.... Pozdrawiam właścicieli skoda Fabia 1,2 HTP z elektryką. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z "Bomby na drodze", he he :))) IP: 217.98.20.* 11.11.08, 22:43 Niecały miesiąc temu byłem swoją "bombą" na przeglądzie. Diagnosta wsiadł, wjechał na stanowisko, dosyć długo sprawdzał wszystko jak trzeba na hamowni, w środku i od spodu, wbił z uśmiechem pieczątkę z komentarzem: "Taki samochód to się sprawdza z przyjemnością" :-))). To a propos "bomb" i "złomów" ściąganych z Niemiec (mój także ściągnąłem z Berlina - Mazda Millenia 2002 2.5 V6 w automacie, full elektryka plus wielki Clarion z nawigacją ;P). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jorge Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie IP: *.v-net.com.pl 11.11.08, 22:28 mamy jakas swoja popularna marke? Tak ze kazdy wie, ze to polski samochod? np samochod rodzinny "Stanislaw Mazury", albo terenowy "Stanislaw Polesie", albo limuzyna "Stanisław Warszawa", albo miejski "Stanisław Katowice"? Hiszpanie mają. Czy u nas sie wogole limuzyny, albo terenowki produkuje? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Koper Pie...nie IP: *.cmbg.cable.ntl.com 11.11.08, 22:31 Wielkość rynku mierzy się ilością kupowania nowych aut a nie używanych. Nowych aut Polacy kupują mniej niż Rumuni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aniablond Re: Pie...nie IP: *.chello.pl 11.11.08, 23:04 Ze względu na to, że ja też kupiłam samochód i jeżdżę, sądzę, że nie ma już w naszym kraju osób, które nie mają prawa jazdy i samochodu. Oprócz braci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: guj Re: Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie IP: *.xdsl.centertel.pl 11.11.08, 23:11 i bardzo dobrze używany miejski samochód w przyzwoitym stanie powinien kosztować mniej niż jedna przeciętna pensja tak jak w bogatych krajach kto to widział żeby oszczędzać na samochód? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: komedia to chyba jakis zart? IP: *.203-62.cust.bluewin.ch 11.11.08, 23:16 polska jest robotnicza potega europy, skladajac samochody niemieckich, francuskich, wloskich i indyjskich inzynierow. klan pracownikow fizycznych, a nie zadna potega. 15 letnie rzechy z NRD w statystyce... smiech na sali, prosze panstwa... nie wspominajac o tym ze cywilizowane narody juz dawno poprzesiadaly sie na kolej i inny transport zbiorowy Odpowiedz Link Zgłoś
przyladek.dobrej.nadziei Jakie szczęście, że jesteśmy mocarstwem 11.11.08, 23:22 Mocarstwu kryzys niegroźny, żeby tak jeszcze drogi lepsze. Odpowiedz Link Zgłoś
acs-13 Re: ciec redaktorzyna zapomina ze w UNII ludzie 11.11.08, 23:45 kupuja nowe samochody a nie stare rozklekotane pojazdy z przeciatnym wiekiem ponad 7 lat. nie wiem z czego ten debil sie cieszy ze polska jest smietnikiem starych zurzytych bryczek ? kuzwa jakby bylo z czego sie cieszyc Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: swoboda_t Re: ciec redaktorzyna zapomina ze w UNII ludzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.08, 00:11 Spieszę z informacją, że w Niemczech przeciętny wiek samochodu to 8 lat (i rośnie), a w Unii 10 lat, w krajach skandynawskich śrendia jest podobna jak w Polsce (ok. 12 lat), a najstarsze auta mają... najbogatsi Norwegowie (14 lat). To tyle a propos podniecania się statystykami rocznikowymi. Co nie zmienia faktu, że komentowany artykuł Kublika to modelowe "Radio Erewań". Odpowiedz Link Zgłoś
red.ken Re: ciec redaktorzyna zapomina ze w UNII ludzie 12.11.08, 02:09 to prawda, po szwecji jezdza takie same a nawet gorsze rzechy niz w polsce, nie mowiac juz o "superbogatej" ukrainie pelnej mercedesow czy lexusow. samochod dla czlowieka myslacego kategoriami zachodu to taka sama rzecz jak pralka. a niektore czubki z forum w tym redaktorzyna sugeruja ze kazdy powinien pracowac na jezdzidlo na kolkach 3-4 lata/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marek W Polsce samochód to bożek... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.08, 04:25 ...a w UE rozwija się komunikacja miejska, tworzą strefy ruchu uspokojonego, strefy piesze, promuje się ruch rowerowy - robią wielkie sieci wypożyczalni, a nawet zwężają/burzą drogi szybkiego ruchu itd. Moim zdaniem, kryzys tu tylko trochę pomaga, a zasadniczą sprawą jest zniechęcanie ludzi do używania samochodu do jazdy po mieście. Przykład: Mój kuzyn mieszka od lat w Hamburgu, niedawno sprzedał samochód i jeździ autobusem + S-bahnem. Mimo przesiadki jest szybciej i dodatkowo taniej. Oczywiście taka motywacja do sprzedaży samochodu nie musi być regułą. Ale na razie ze świecą szukać takich ludzi w Polsce, co w sumie przy polityce naszego państwa szczególnie nie dziwi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: W Polsce samochód to bożek... IP: *.lublin.enterpol.pl 12.11.08, 07:11 w krajach zachodnich z komunikacji zbiorowej korzysta mniejszy odsetek osób niż w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marek Re: W Polsce samochód to bożek... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.08, 08:31 No i co z tego? Po pierwsze istotna jest tendencja, a nie bezwzględna liczba. Jeśli liczba osób korzystających z komunikacji miejskiej zwiększa się, to zmniejsza się zaraz odsetek korzystających z samochodu, niezależnie od tego jaki byłby ten odsetek. U nas tendencja jest niestety odwrotna. I stąd m.in. takie dane. Po drugie mogę też napisać, że liczba osób korzystających z roweru jest wielokrotnie większa niż w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: W Polsce samochód to bożek... IP: *.lublin.enterpol.pl 13.11.08, 07:30 właśnie z rowerów w Polsce korzysta o wiele więcej osób niż na zachodzie - tyle że w Polsce rowerami jeździ się głównie na wsi i w małych miasteczkach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lady Re: W Polsce samochód to bożek... IP: *.access.telenet.be 12.11.08, 08:32 moglbys sie zdziwic. dajmy na to belgia - najlepsza siec polaczen kolejowych. 40-50 kilometrow dojazdu do pracy z rana zajmie ci 40 minut. ta sama trasa samochodem plus stanie w korkach - 1.5 godziny. mnostwo ludzi korzysta z pociagow i autobusow a jeszcze wiecej z rowerow. wcale nie dziwne jest miec na parkingu przy stacji kolejowej rower. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: W Polsce samochód to bożek... IP: *.lublin.enterpol.pl 13.11.08, 07:34 w Polsce poza paroma aglomeracjami samochodem dojeżdża się szybciej niż koleją, na pociąg trzeba się naczekać co najmniej godzinę a jeszcze jest zwykle opóźniony. Tak że w Polsce tylko w największych aglomeracjach trzeba utrudniać ludziom korzystanie z samochodu, poza nimi nie ma to najmniejszego sensu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: W Polsce samochód to bożek... IP: *.lublin.enterpol.pl 13.11.08, 07:37 trzeba wprowadzić opłaty za wjazd do centrów wielkich miast w dni robocze - np. 10 zł za dzień w godz. 6-20. Dotyczy to WArszawy, Wrocławia, Gdańska, Poznania, Katowic, Krakowa itp. Za to trzeba zwiększyć ilość pociągów w tych aglomeracjach - żeby PKP czy Koleje Mazowieckie były bardziej atrakcyjne dla pasażerów. Trzeba zlikwidować połączenia kolejowe w takich województwach jak lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie, łódzkie, lubuskie itp. itd. i pociągi te przenieść do wielkich aglomeracji żeby woziły po 100 osób a nie jak w lubelskim po 30 osób. Czyli powinniśmy przyjąć taki system - w wielkkich miastach jeździmy komunikacją zbiorową - poza nimi własnymi samochodami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bawa Re: W Polsce samochód to bożek... IP: *.pools.arcor-ip.net 12.11.08, 09:19 Jest akurat odwrotnie. Odpowiedz Link Zgłoś
acs-13 Re: swoboda zajrzyj tutaj 12.11.08, 22:52 www.egospodarka.pl/34857,Samochody-uzywane-IX-2008,1,39,1.html www.egospodarka.pl/35057,Produkcja-samochodow-IX-2008,1,39,1.html Odpowiedz Link Zgłoś
psychopatolog Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie 12.11.08, 00:05 Wygląda na to, że my Polacy wciąż rośniemy we własnych oczach stojąc w korkach w mechanicznych taczankach których nie chciał Niemiec... Odpowiedz Link Zgłoś
bidifi Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie 12.11.08, 00:43 zastanawiam ie od kilku tygodni kto pracuje w redakcji gospodarczej Gazety Wyborczej poniewaz w znacznej czesci swoich ocen, komentarzy, analiz i wogole artykulow Wyborcza idzie pod prad temu co dzieje sie na swiecie od dawna a przez to bedzie na 100 % dzialo sie u nas ,nie zauwaza sie szykujacych sie zwolnien, nie dostrzegano spekulacji naszym zlotym , nikogo nie zastanowilo ze ni z gruszki ni z pietruszki dolar byl po 1.98 zlotego.....kazdy Polak widzi ze nasz kraj nie jest zadnym mocarstwem ekonomicznym ,nie widzi tego tylko rzad i Wyborcza....i prosze zadac sobie na koniec pytanie i znalezc na to odpowiedz = = = jak mozna przedstawic na forum Sejmu projekt budzetu i z nonszalancja przyznac ze caly projekt budzetu oparty jest na wskaznikach w zasadzie nieaktualnych,bo nie bioracych pod uwage rozwijajacego sie swiatowego kryzysu ???....toz to niczym z Mrozka... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BAY Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.11.08, 02:21 W rankingu importu uzywanych opon, Polacy sa na 2 miejscu. Za Kenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc LA Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie IP: *.itt.com 12.11.08, 02:35 nie rozumiem tego ze nie majac dobrych drog ludzie kupuja samochody w Polsce.Mieszkam w Kaliforni i marze zeby jezdzic autobusami, mam tez cztery samochody ale my mamy wszedzie 4 pasmowe autostrady Odpowiedz Link Zgłoś
sfuj_hlop Byłoby się może czym chwalić, gdyby... 12.11.08, 02:52 Byłoby się może czym chwalić, gdyby to Polska i Polacy projektowali, konstruowali, wymyślali te samochody na deskach kreślarskich (czytaj: komputerach), tymczasem w Polsce mamy jedynie składactwo i zakup na kredyt, przy olbrzymie rosnącym zadłużeniu zagranicznym. Kupować na kredyt każdy głupek potrafi. Zobaczymy, jak przyjdzie czas spłaty długu. A jak widać już przychodzi, bo PLN zaczyna padać na pysk. Odpowiedz Link Zgłoś
imw Re: Byłoby się może czym chwalić, gdyby... 12.11.08, 07:23 te samochody są konstruowane przez koncerny a nie przez państwa a Polacy ( choć w małym zakresie) też biorą w tym udział Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asd Ale Propaganda Sukcesu......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.08, 08:12 Poczekamy zobaczymy.... nas nie ominie a do tego bedzie bolesnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lady no i gdzie jest ta potega? IP: *.access.telenet.be 12.11.08, 08:26 polowa tych samochodow to zlom. a potega to moglibysmy byc gdyby byla jakas polska marka samochodu. a tymczasem majac politechnike w kazdym miescie nie potrafimy skonstruowac niczego. pewnie, niech rzad dalej dotuje papieskie i kalolickie uniwerystety. to, ze u nas sa same montownie i ze sie sprowadza duzo uzywanych aut to nie znaczy, ze jestesmy potega. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mariusz Liczby nie klamia IP: *.b-ras3.mvw.galway.eircom.net 12.11.08, 08:35 "w Hiszanii na drogi trafiło zaledwie 1 mln 25,7 tys. samochodów osobowych... natomiat w Polsce ponad 1,22 mln." Kto kogo wyprzedzil? I Hiszpanii na drogi trafilo 1,25 mln nowych, a 7 tysiecy sprowadzonych samochodow natomiast w Polsce jest prawdopodobnie dokladnie odwrotnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: o_O Re: Liczby nie klamia IP: 195.245.90.* 12.11.08, 08:59 Gość portalu: Mariusz napisał(a): > "w Hiszanii na drogi trafiło zaledwie 1 mln 25,7 tys. samochodów osobowych... > natomiat w Polsce ponad 1,22 mln." > > Kto kogo wyprzedzil? > > I Hiszpanii na drogi trafilo 1,25 mln nowych, a 7 tysiecy sprowadzonych > samochodow natomiast w Polsce jest prawdopodobnie dokladnie odwrotnie. 1,025 mln jesli juz. problemy z cyferkami? :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: feanek Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie IP: *.adsl.alicedsl.de 12.11.08, 10:13 ZLOMU? czy ROWEROW? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: beno -przestancie pisac takie glupoty IP: *.proxy.aol.com 12.11.08, 10:26 ..kasa unijna kiedys sie skonczy,polska kasuje coprawda unijne miliardy -ale zeby sie przez te pieniadze ...czuc w wielu dziedzinach Mocarstwem...?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jerry Nie "potęgą" tylko smietnikiem IP: 212.160.138.* 12.11.08, 11:17 biorąc pod uwagę strukturę wiekową sprowadzanych aut... Odpowiedz Link Zgłoś
dr_olek Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie 12.11.08, 11:50 A parkować będą na półpiętrach, bo na piętrach miejsce zajmą sąsiedzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Poki Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.08, 15:23 Kupujemy też dużo nowych samochodów – po prostu się opłaca – przy takich obniżkach jak są teraz to tylko kupować. Nawet Volvo, luksusowa marka, obniżyła ceny swoich modeli. Odpowiedz Link Zgłoś