Dodaj do ulubionych

Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie

IP: *.chello.pl 11.11.08, 21:31
Darujmy sobie używane w takich statystykach. 95% to są jeżdzące bomby, a nie
samochody...
Obserwuj wątek
    • Gość: moe Polskie torpedy ,nie samochody IP: *.hotspot.bialystok.pl 11.11.08, 21:45
      Polacy jak samuraje pędzący w wygrzebanych ze śmietnika furkach
      • wojtek.08 Re: Polskie torpedy ,nie samochody 11.11.08, 22:13
        Też mi powód do dumy. Dajcie to jutro na pierwszą stronę - wszyscy
        pękną ze śmiechu.
        • Gość: tarura Najlepiej wypadamy w liczbie samochodów IP: *.ri.ri.cox.net 12.11.08, 07:04
          na 1 km autostrad w kraju
          • pogromca_kretynow *****Polska zlomowiskiem Europy******* 12.11.08, 07:41
      • Gość: Oj Re: Polskie torpedy ,nie samochody IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.08, 22:17
        Wyborcza wytropiła newsa gonego Gazetki Szkolnej. Moje gratulacje.
      • Gość: aron Re: Polskie torpedy ,nie samochody IP: *.lublin.enterpol.pl 12.11.08, 07:05
        korki to są w kilku większych miastach. Na wsi i w małych
        miasteczkach nie ma żadnych korków. Tam kupowanie samochodów jest
        korzystne dla ludności, bo PKS i PKP często polikwidowały kursy, a
        urzędnicy nie chcą dać koncesji busiarzom.

        Natomiast w dużych miastach takich jak Warszawa czy Wrocław należy
        wprowadzić opłatę 10 zł za wjazd do centrum miasta w dni robocze w
        godz. 6-20 i od razu się rozluźni.
        • Gość: Bucefal76 Exodus IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.11.08, 09:17
          Chyba nie jesteś mieszkańcem Warszawy skoro tak źle Warszawie życzysz. Zaraz
          zaczął by się eksodus pracodawców do innych miast gdzie można wjechać samochodem :)
        • Gość: kenny Re: Polskie torpedy ,nie samochody IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 12.11.08, 11:17
          tylko najpierw trzeba wprowadzić jakąś alternatywę do przejazdu przez centrum.
          Obwodnice, przynajmniej we Wrocławiu pozostają tylko na papierze.
    • Gość: http://autoflorida Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie IP: *.200-68.tampabay.res.rr.com 11.11.08, 21:45
      autoflorida.eu/
    • Gość: Gość Nie potęga, tylko śmietnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.08, 21:50
      To, że w Polsce trafia na rynek być może najwięcej samochodów
      używanych, nie jest korzystne dla nikogo prócz importerów. W każdym
      razie producenci samochodów nie korzystają na tym wcale, no chyba że
      zaczną się zajmować produkcją samochodów używanych :)
      • j.an Re: Nie potęga, tylko śmietnik 11.11.08, 21:54
        Znalazł się obrońca pokrzywdzonych biednych producentów i ich pijawek dilerów.
      • Gość: Az Re: Nie potęga, tylko śmietnik IP: *.bpl.vectranet.pl 12.11.08, 00:04
        Gość portalu: Gość napisał(a):

        > no chyba że zaczną się zajmować produkcją samochodów używanych :)

        i bitych...
    • Gość: foks Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie IP: 213.134.165.* 11.11.08, 21:55
      ja uwazam, ze jestesmy nie 5 ale 1 rynkiem....pod wzgledem sprowadzania 10 i wiecej letnich trupow.

      ps. porownanie z hiszpania jest doprawdy zabawne. od razu przypomina sie tekst 1-szego sekretarza, jak to polska jest 7 czy 8 gospodarka swiata.
    • Gość: gp Skutki? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.11.08, 21:57
      Jeszcze większe korki, jeszcze większy hałas, jesdzcze większy smród.
    • Gość: alex23 debilny tytuł, motoryzacyjna potęga... IP: 195.116.43.* 11.11.08, 22:03
      Co za dziennikarzyna to redagował...żenada
    • Gość: brutus Re: Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.11.08, 22:20
      A ja kocham swoją bombę - seat toledo III - 6xairbag i wszystko
      inne - przebieg 45 000 km i ta cena całe 32000 zł (Panda Lux bez
      klimy)byłem nim na wakacjach i klimatronic był zaje.... Pozdrawiam
      właścicieli skoda Fabia 1,2 HTP z elektryką.
      • Gość: z "Bomby na drodze", he he :))) IP: 217.98.20.* 11.11.08, 22:43
        Niecały miesiąc temu byłem swoją "bombą" na przeglądzie. Diagnosta
        wsiadł, wjechał na stanowisko, dosyć długo sprawdzał wszystko jak
        trzeba na hamowni, w środku i od spodu, wbił z uśmiechem pieczątkę z
        komentarzem: "Taki samochód to się sprawdza z przyjemnością" :-))).
        To a propos "bomb" i "złomów" ściąganych z Niemiec (mój także
        ściągnąłem z Berlina - Mazda Millenia 2002 2.5 V6 w automacie, full
        elektryka plus wielki Clarion z nawigacją ;P).
    • Gość: jorge Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie IP: *.v-net.com.pl 11.11.08, 22:28
      mamy jakas swoja popularna marke? Tak ze kazdy wie, ze to polski
      samochod? np samochod rodzinny "Stanislaw Mazury", albo
      terenowy "Stanislaw Polesie", albo limuzyna "Stanisław Warszawa",
      albo miejski "Stanisław Katowice"? Hiszpanie mają. Czy u nas sie
      wogole limuzyny, albo terenowki produkuje?
    • Gość: Koper Pie...nie IP: *.cmbg.cable.ntl.com 11.11.08, 22:31
      Wielkość rynku mierzy się ilością kupowania nowych aut a nie
      używanych. Nowych aut Polacy kupują mniej niż Rumuni.
      • Gość: aniablond Re: Pie...nie IP: *.chello.pl 11.11.08, 23:04
        Ze względu na to, że ja też kupiłam samochód i jeżdżę, sądzę, że
        nie ma już w naszym kraju osób, które nie mają prawa jazdy i
        samochodu. Oprócz braci.
    • Gość: guj Re: Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie IP: *.xdsl.centertel.pl 11.11.08, 23:11
      i bardzo dobrze
      używany miejski samochód w przyzwoitym stanie powinien kosztować mniej niż jedna
      przeciętna pensja tak jak w bogatych krajach
      kto to widział żeby oszczędzać na samochód?
    • Gość: komedia to chyba jakis zart? IP: *.203-62.cust.bluewin.ch 11.11.08, 23:16
      polska jest robotnicza potega europy, skladajac samochody niemieckich,
      francuskich, wloskich i indyjskich inzynierow. klan pracownikow fizycznych, a
      nie zadna potega.

      15 letnie rzechy z NRD w statystyce... smiech na sali, prosze panstwa...

      nie wspominajac o tym ze cywilizowane narody juz dawno poprzesiadaly sie na
      kolej i inny transport zbiorowy
    • przyladek.dobrej.nadziei Jakie szczęście, że jesteśmy mocarstwem 11.11.08, 23:22
      Mocarstwu kryzys niegroźny, żeby tak jeszcze drogi lepsze.
      • acs-13 Re: ciec redaktorzyna zapomina ze w UNII ludzie 11.11.08, 23:45
        kupuja nowe samochody a nie stare rozklekotane pojazdy z przeciatnym
        wiekiem ponad 7 lat.
        nie wiem z czego ten debil sie cieszy ze polska jest smietnikiem
        starych zurzytych bryczek ?
        kuzwa jakby bylo z czego sie cieszyc
        • Gość: swoboda_t Re: ciec redaktorzyna zapomina ze w UNII ludzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.08, 00:11
          Spieszę z informacją, że w Niemczech przeciętny wiek samochodu to 8
          lat (i rośnie), a w Unii 10 lat, w krajach skandynawskich śrendia
          jest podobna jak w Polsce (ok. 12 lat), a najstarsze auta mają...
          najbogatsi Norwegowie (14 lat). To tyle a propos podniecania się
          statystykami rocznikowymi. Co nie zmienia faktu, że komentowany
          artykuł Kublika to modelowe "Radio Erewań".
          • red.ken Re: ciec redaktorzyna zapomina ze w UNII ludzie 12.11.08, 02:09
            to prawda, po szwecji jezdza takie same a nawet gorsze rzechy niz w polsce, nie
            mowiac juz o "superbogatej" ukrainie pelnej mercedesow czy lexusow. samochod dla
            czlowieka myslacego kategoriami zachodu to taka sama rzecz jak pralka. a
            niektore czubki z forum w tym redaktorzyna sugeruja ze kazdy powinien pracowac
            na jezdzidlo na kolkach 3-4 lata/
            • Gość: Marek W Polsce samochód to bożek... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.08, 04:25
              ...a w UE rozwija się komunikacja miejska, tworzą strefy ruchu uspokojonego, strefy piesze, promuje się ruch rowerowy - robią wielkie sieci wypożyczalni, a nawet zwężają/burzą drogi szybkiego ruchu itd.

              Moim zdaniem, kryzys tu tylko trochę pomaga, a zasadniczą sprawą jest
              zniechęcanie ludzi do używania samochodu do jazdy po mieście.
              Przykład: Mój kuzyn mieszka od lat w Hamburgu, niedawno sprzedał samochód i jeździ autobusem + S-bahnem. Mimo przesiadki jest szybciej i dodatkowo taniej.

              Oczywiście taka motywacja do sprzedaży samochodu nie musi być regułą. Ale na razie ze świecą szukać takich ludzi w Polsce, co w sumie przy polityce naszego państwa szczególnie nie dziwi.
              • Gość: aron Re: W Polsce samochód to bożek... IP: *.lublin.enterpol.pl 12.11.08, 07:11
                w krajach zachodnich z komunikacji zbiorowej korzysta mniejszy
                odsetek osób niż w Polsce.
                • Gość: Marek Re: W Polsce samochód to bożek... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.08, 08:31
                  No i co z tego? Po pierwsze istotna jest tendencja, a nie bezwzględna liczba. Jeśli liczba osób korzystających z komunikacji miejskiej zwiększa się, to zmniejsza się zaraz odsetek korzystających z samochodu, niezależnie od tego jaki byłby ten odsetek. U nas tendencja jest niestety odwrotna. I stąd m.in. takie dane.

                  Po drugie mogę też napisać, że liczba osób korzystających z roweru jest wielokrotnie większa niż w Polsce.
                  • Gość: aron Re: W Polsce samochód to bożek... IP: *.lublin.enterpol.pl 13.11.08, 07:30
                    właśnie z rowerów w Polsce korzysta o wiele więcej osób niż na
                    zachodzie - tyle że w Polsce rowerami jeździ się głównie na wsi i w
                    małych miasteczkach.
                • Gość: lady Re: W Polsce samochód to bożek... IP: *.access.telenet.be 12.11.08, 08:32
                  moglbys sie zdziwic. dajmy na to belgia - najlepsza siec polaczen kolejowych. 40-50 kilometrow dojazdu do pracy z rana zajmie ci 40 minut. ta sama trasa samochodem plus stanie w korkach - 1.5 godziny. mnostwo ludzi korzysta z pociagow i autobusow a jeszcze wiecej z rowerow. wcale nie dziwne jest miec na parkingu przy stacji kolejowej rower.
                  • Gość: aron Re: W Polsce samochód to bożek... IP: *.lublin.enterpol.pl 13.11.08, 07:34
                    w Polsce poza paroma aglomeracjami samochodem dojeżdża się szybciej
                    niż koleją, na pociąg trzeba się naczekać co najmniej godzinę a
                    jeszcze jest zwykle opóźniony.

                    Tak że w Polsce tylko w największych aglomeracjach trzeba utrudniać
                    ludziom korzystanie z samochodu, poza nimi nie ma to najmniejszego
                    sensu.
                    • Gość: aron Re: W Polsce samochód to bożek... IP: *.lublin.enterpol.pl 13.11.08, 07:37
                      trzeba wprowadzić opłaty za wjazd do centrów wielkich miast w dni
                      robocze - np. 10 zł za dzień w godz. 6-20. Dotyczy to WArszawy,
                      Wrocławia, Gdańska, Poznania, Katowic, Krakowa itp.

                      Za to trzeba zwiększyć ilość pociągów w tych aglomeracjach - żeby
                      PKP czy Koleje Mazowieckie były bardziej atrakcyjne dla pasażerów.
                      Trzeba zlikwidować połączenia kolejowe w takich województwach jak
                      lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie, łódzkie,
                      lubuskie itp. itd. i pociągi te przenieść do wielkich aglomeracji
                      żeby woziły po 100 osób a nie jak w lubelskim po 30 osób.

                      Czyli powinniśmy przyjąć taki system - w wielkkich miastach jeździmy
                      komunikacją zbiorową - poza nimi własnymi samochodami.
                • Gość: Bawa Re: W Polsce samochód to bożek... IP: *.pools.arcor-ip.net 12.11.08, 09:19
                  Jest akurat odwrotnie.
          • acs-13 Re: swoboda zajrzyj tutaj 12.11.08, 22:52

            www.egospodarka.pl/34857,Samochody-uzywane-IX-2008,1,39,1.html
            www.egospodarka.pl/35057,Produkcja-samochodow-IX-2008,1,39,1.html
    • psychopatolog Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie 12.11.08, 00:05
      Wygląda na to, że my Polacy wciąż rośniemy we własnych oczach stojąc w korkach w
      mechanicznych taczankach których nie chciał Niemiec...
    • bidifi Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie 12.11.08, 00:43
      zastanawiam ie od kilku tygodni kto pracuje w redakcji gospodarczej
      Gazety Wyborczej poniewaz w znacznej czesci swoich ocen, komentarzy,
      analiz i wogole artykulow Wyborcza idzie pod prad temu co dzieje sie
      na swiecie od dawna a przez to bedzie na 100 % dzialo sie u nas ,nie
      zauwaza sie szykujacych sie zwolnien, nie dostrzegano spekulacji
      naszym zlotym , nikogo nie zastanowilo ze ni z gruszki ni z
      pietruszki dolar byl po 1.98 zlotego.....kazdy Polak widzi ze nasz
      kraj nie jest zadnym mocarstwem ekonomicznym ,nie widzi tego tylko
      rzad i Wyborcza....i prosze zadac sobie na koniec pytanie i znalezc
      na to odpowiedz = = = jak mozna przedstawic na forum Sejmu projekt
      budzetu i z nonszalancja przyznac ze caly projekt budzetu oparty jest
      na wskaznikach w zasadzie nieaktualnych,bo nie bioracych pod uwage
      rozwijajacego sie swiatowego kryzysu ???....toz to niczym z Mrozka...
    • Gość: BAY Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.11.08, 02:21
      W rankingu importu uzywanych opon, Polacy sa na 2 miejscu. Za Kenia.
    • Gość: gosc LA Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie IP: *.itt.com 12.11.08, 02:35
      nie rozumiem tego ze nie majac dobrych drog ludzie kupuja samochody
      w Polsce.Mieszkam w Kaliforni i marze zeby jezdzic autobusami, mam
      tez cztery samochody ale my mamy wszedzie 4 pasmowe autostrady
    • sfuj_hlop Byłoby się może czym chwalić, gdyby... 12.11.08, 02:52
      Byłoby się może czym chwalić, gdyby to Polska i Polacy projektowali,
      konstruowali, wymyślali te samochody na deskach kreślarskich (czytaj:
      komputerach), tymczasem w Polsce mamy jedynie składactwo i zakup na kredyt, przy
      olbrzymie rosnącym zadłużeniu zagranicznym. Kupować na kredyt każdy głupek
      potrafi. Zobaczymy, jak przyjdzie czas spłaty długu. A jak widać już przychodzi,
      bo PLN zaczyna padać na pysk.
      • imw Re: Byłoby się może czym chwalić, gdyby... 12.11.08, 07:23
        te samochody są konstruowane przez koncerny a nie przez państwa
        a Polacy ( choć w małym zakresie) też biorą w tym udział
    • Gość: asd Ale Propaganda Sukcesu......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.08, 08:12
      Poczekamy zobaczymy.... nas nie ominie a do tego bedzie bolesnie
    • Gość: lady no i gdzie jest ta potega? IP: *.access.telenet.be 12.11.08, 08:26
      polowa tych samochodow to zlom. a potega to moglibysmy byc gdyby byla jakas polska marka samochodu. a tymczasem majac politechnike w kazdym miescie nie potrafimy skonstruowac niczego. pewnie, niech rzad dalej dotuje papieskie i kalolickie uniwerystety. to, ze u nas sa same montownie i ze sie sprowadza duzo uzywanych aut to nie znaczy, ze jestesmy potega.
    • Gość: Mariusz Liczby nie klamia IP: *.b-ras3.mvw.galway.eircom.net 12.11.08, 08:35
      "w Hiszanii na drogi trafiło zaledwie 1 mln 25,7 tys. samochodów osobowych...
      natomiat w Polsce ponad 1,22 mln."

      Kto kogo wyprzedzil?

      I Hiszpanii na drogi trafilo 1,25 mln nowych, a 7 tysiecy sprowadzonych
      samochodow natomiast w Polsce jest prawdopodobnie dokladnie odwrotnie.
      • Gość: o_O Re: Liczby nie klamia IP: 195.245.90.* 12.11.08, 08:59
        Gość portalu: Mariusz napisał(a):

        > "w Hiszanii na drogi trafiło zaledwie 1 mln 25,7 tys. samochodów
        osobowych...
        > natomiat w Polsce ponad 1,22 mln."
        >
        > Kto kogo wyprzedzil?
        >
        > I Hiszpanii na drogi trafilo 1,25 mln nowych, a 7 tysiecy
        sprowadzonych
        > samochodow natomiast w Polsce jest prawdopodobnie dokladnie
        odwrotnie.

        1,025 mln jesli juz. problemy z cyferkami? :)
    • Gość: feanek Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie IP: *.adsl.alicedsl.de 12.11.08, 10:13
      ZLOMU? czy ROWEROW?
      • Gość: beno -przestancie pisac takie glupoty IP: *.proxy.aol.com 12.11.08, 10:26
        ..kasa unijna kiedys sie skonczy,polska kasuje coprawda unijne
        miliardy -ale zeby sie przez te pieniadze ...czuc w wielu
        dziedzinach Mocarstwem...?!
    • Gość: Jerry Nie "potęgą" tylko smietnikiem IP: 212.160.138.* 12.11.08, 11:17
      biorąc pod uwagę strukturę wiekową sprowadzanych aut...
    • dr_olek Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie 12.11.08, 11:50
      A parkować będą na półpiętrach, bo na piętrach miejsce zajmą sąsiedzi.
    • Gość: Poki Polacy kupują więcej aut niż Hiszpanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.08, 15:23
      Kupujemy też dużo nowych samochodów – po prostu się opłaca – przy takich
      obniżkach jak są teraz to tylko kupować. Nawet Volvo, luksusowa marka,
      obniżyła ceny swoich modeli.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka