Dodaj do ulubionych

własna dzialałność-dotacja

13.10.10, 11:53
witam,
chciałabym załozyc klubik malucha (Warszawa). , dla dzieci od 6 mies. do 3 lat. Jestem osoba pracujaca, bez własnej dzialalnosci gospodarczej.Czy jest mozliwosc otrzymania dotacji na taki wlasnie cel? Jesli tak, prosze o informacje z jakiego programu.
dziekuje za odpowiedz.
Obserwuj wątek
  • ekspert.collect.consulting Re: własna dzialałność-dotacja 13.10.10, 13:49
   Witam serdecznie,

   Myślę, że odpowiednie będzie Działanie 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia. Wysokość dotacji wynosi do 40 tysięcy złotych. Po rozpoczęciu działalności jest możliwość uzyskania wsparcia pomostowego w wysokości ok. 800 zł miesięcznie (przez pierwsze 6 lub 12 miesięcy funkcjonowania działalności). Warunkiem udziału w tym projekcie, jest nie posiadanie zarejestrowanej działalności w okresie 12 miesięcy przed przystąpieniem do projektu.
   Dotacje z Działania 6.2 PO KL mogą otrzymać osoby fizyczne o różnym statusie na rynku pracy (jest on określony odrębnie dla każdego projektu – dlatego niekoniecznie trzeba być osobą bezrobotną aby uzyskać taką dotację, ale jednocześnie mogą pojawić się projekty, które podczas rekrutacji będą preferować osoby bezrobotne).
   Szczegóły dotyczące podmiotów realizujących projekty w ramach 6.2 POKL (czyli podmiotów które mogą udzielić dofinansowania, do których powinna Pani złożyć formularz rekrutacyjny) można znaleźć na stronie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych (pokl.mazowia.eu/page/index.php?str=1579 ).

   Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka