kella 04.08.03, 13:37 Chciałabym zrobić na działce kompostownik - czy są jakieś wymagania odnośnie lokalizacji? chcę go umiejscowić w kącie działki tuż przy granicy z sąsiadami, nie wiem to nie będzie im przeszkadzało- zapachy itp? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ruta4 Re: kompostownik 05.08.03, 08:26 Jesli zapytasz to z cala pewnoscia bedzie przeszkadzalo:-) Zapachy z kompostownika sa przednie najlepiej zalozyc go po oknem sypialni wtedy nie potrzeba zadnych srodkow nasennych:-))) Ale mozna tego uniknac, najpierw wylozyc kopostownik folia a po uzupelnieniu folie zwiazac u gory. Warstwy kompostu przesypywac nawozem ktory pomaga szybkiemu rozkladowi. Kompostownik umieszcza sie raczej w cieniu. Podlewac od czasu do czasu solidnie. No i od czasu do czasu przesiac przez sito i dodac do tego troche ziemi. Po 16 tygodniach kompost jest gotowyö. Odpowiedz Link Zgłoś
jerzy.wozniak Re: kompostownik 17.08.03, 21:13 Witam na forum Gazety! Możesz śmiało go tam postawić, na kompostownik powinno być miejsce ocienione i wilgotne gdyż odpadki nie mogą przesychać. Natomiast prawidłowo założony kompostownik wcale nie wydaje zapachów w przeciwieństwie do sławojki. Pozdrowienia, Jerzy Woźniak Odpowiedz Link Zgłoś