Gość: tomga IP: *.limes.com.pl 09.01.04, 12:15 mam nadzieje ze rosnie nowy bardzo dobry skoczek z Polski.... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: allegro Re: Rutkowski 12. na pierwszym treningu w Libercu IP: *.kalisz.mm.pl 09.01.04, 13:08 Jestem Drugi :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Voxel Rutkowski 5 w 3 treningu IP: *.biuro.net.pl 09.01.04, 13:45 Jakos opoznione te wasze nowosci. Od 10 min sa wyniki 3-go treningu, a u was ciagle nie ma o tym informacji. Brawo Rutkowski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marek Re: Rutkowski 5 w 3 treningu IP: *.ethz.ch 09.01.04, 13:57 18-stu zawodnikow skakalo z rozbiegu krotszego niz Rutkowski tak wiec nie jest to w rzeczywistosci piate miejsce w trzecim treningu. Nie zmienia to faktu ze skoczyl bardzo dobrze, byl drugi wsrod 36-sciu zawodnikow skaczacych z dluzszego rozbiegu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzysiek z Katowic W obronie trenera Tajnera IP: *.mmj.pl / 192.168.1.* 09.01.04, 13:54 Czy zły jest trener, który zdobywał Puchar Świata? Czy zły jest trener 3-krotnego mistrza świata? Czy zły jest trener 2- krotnego medalisty Igrzysk Olimpijskich? I to wszystko w ciągu trzech zaledwie sezonów!... Nie chcę tu obrażać co poniektórych "znawców" skoków narciarskich, ale podejrzewam, że wielu z naszych rodaków, a nawet zaryzykuję twierdzenie, że większość, za swego idola miałaby np. gościa, któy nagle zacząłby seryjnie wygrywać prestiżowe turnieje, czy też mecze szachowe, mimo że szachy to dla ich mózgów ciemna magia, gra znana tylko z nazwy... Kiedy Małysz w 95 i 97 roku zajmował 7 i 10 miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ, niektórzy z piszących na forach internetowych bardzo krytyczne pod adresem neszego szkoleniowego mówili jeszcze "papu" na kupę, a ja mówiłem, że tak za ok 5 lat Adam wygra PŚ. I wygrał, i to nie raz. I kiedy Małysz przestanie skakać, tacy jak ja nadal będą się ineresowali skokami, nawet jeśli taki Rutkowski czy inni młodzi nie spełmnią pokładanych w nich oczekiwań... A Oni znajdą sobie nowego idola, nieważne jaką uprawiającego dyscyplinę (doskonałym przykładem może tu być np. zainteresowanie siatkówką na poziomie reprezentacji, głównie przejawiające się w kolorowych tłumach wypełniających hale podczas meczów reprezentacji, z wiedzą o dyscyplinie nie mające nic wspólnego). Pozdrawiam Krzysiek z Katowic Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: CrownVictoria Re: W obronie trenera Tajnera IP: *.aster.pl / 10.71.10.* 09.01.04, 14:34 Zgadzam się. Tłum potrzebuje idoli. Dla większości nieważne, czy to Małysz, czy Gulczas. On musi być the best. Ma maluczkich leczyc z frustracji. Na co im przegrywający, czy solidni rzemieślnicy "zawsze w pierwszej dwudziestce". Wygrywasz - jesteś bogiem, przestajesz - jesteś gównem i zdrajcą, a twój trener to nieudacznik. Pewnie, szachista też może być... "Nasi wygrali - Polacy przegrali"... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sven Re: W obronie trenera Tajnera IP: Cerber:* / 10.0.0.* 09.01.04, 14:55 jak byłoby się dobrym trenerem, to nauczyłoby się skakać synka i bratanka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janko Re: W obronie trenera Tajnera IP: *.crowley.pl 09.01.04, 15:01 Gość portalu: sven napisał(a): > jak byłoby się dobrym trenerem, to nauczyłoby się skakać synka i > bratanka. Niestety, racja :-( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kuba Re: W obronie trenera Tajnera IP: 193.111.166.* 09.01.04, 15:36 Niestety nie racja. Z gówna bata nie ukręcisz. W Polsce szkoleniem jest objęta za mała liczba młodych skoczków, więc trudno wyselekcjonować całą drużynę na najwyższym poziomie. Dobry trener może nauczyć skakać synka i bratanka (bo sam odpowiada za ich szkolenie), nawet jeśli nie mają wielkich możliwości. Wyobraźcie sobie, do jakiego poziomu mógłby wytrenować ludzi z możliwościami, gdyby takich znaleźć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cyfra Re: W obronie trenera Tajnera IP: *.dip.t-dialin.net 09.01.04, 15:02 Gość portalu: Krzysiek z Katowic napisał(a): > Czy zły jest trener, który zdobywał Puchar Świata? Czy zły jest > trener 3-krotnego mistrza świata? Czy zły jest trener 2- > krotnego medalisty Igrzysk Olimpijskich? I to wszystko w ciągu > trzech zaledwie sezonów!... Adam swoje sukcesy w najmniejszym stopniu zawdziecza Tajnerowi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gośc Re: W obronie trenera Tajnera IP: *.siedlce.cvx.ppp.tpnet.pl 09.01.04, 18:18 Tajnera może bronić tylko rodzina. W pucharze świata nie skakała tylko jego teściowa. Jego metody treningowe doprowadziły Polskę do 3 ligi. Przypomnę, że Mateja był 5 na mistrzostwach świata, a teraz wielki sukces jak się komuś cudem uda wejść do 30. A Małysz jest fenomenem, który potrzebuje Blecharza i żółądzia oraz dobrego trenera jak Kuttin, nie Tajnera czy Włodarczyka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yeti Re: W obronie trenera Tajnera IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.04, 18:30 No właśnie. Ostatnio czytałem wywiad z Tajnerem, w którym on szczerze przyznał że do tej pory nie wie dlaczego Małysz tak dobrze skacze no i pewnie dlatego że to fenomen. No więc skoro on nie wie to to nie jego zasługa. Tajner jest trenerem do bani. Gdybysmy mieli 3-4 skoczków w pierwszej 20 PŚ to bym powiedział że się zna. A co mamy ? Kilku zawodników którzy "znów zrobili postępy" tyle że lądują na coraz dalszych miejscach. No i oprócz tego że Tajner to d... to przecież nie ma w Polsce żadnego systemu szkolenia, szkół sprtowych etc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nieekspert od skokow do krzysztofa eksperta ktory broni tajnera IP: 168.208.215.* 09.01.04, 18:55 krzysku, napij sie szklanke zimnej wody, przeczytaj jeszcze raz swoj post i stuknij sie mocno czyms twardym w glowe, proponuje mlotek!!! przypadek malysza jest ewenementem, jest po prostu talentem ktory wypalil i byl w czolowce przez kilka lat, zasluga jedyna tajnera jest mydlenie oczu mediom i powtarzanie w kolko swoich glupich tekstow... usun wiec malysza i rozlicz trenera z wynikow pozostalych zawodnikow ktorych to tajner mial nauczyc skakac, ZERO ale to ZERO postepow, popatrz co dzieje sie z kadra B ktorej zawodnicy zaczynaja skakac lepiej od zawodnikow z kadry A za wyjatkiem malysza oczywiscie, wiec krzysztofie stuknij sie ponownie w czolo mlotkiem i nie wypisuj swoich bredni, chociaz uwazasz sie za wspanialego eksperta skokow to jednak myslisz sie w ocenie trenera-pierdoly tajnera, dziekuje ci za uwage... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tercjan co wogóle informacja IP: *.toya.net.pl 10.01.04, 09:06 podobna GAZETA uwaza sie za jedna z najlepszych instytucji od informacji - a co to jest za informacja ze do Liberca nie pojeszie kilku najlepszych skoczkow swiata - nie mozna bylo napisac jakich - to wazne np. dla tych co graja w adama! zero jakiej kolwiek dobrej i zetelnej informacji Odpowiedz Link Zgłoś