Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Boniek zrezygnował!

      • kdsz Re: Boniek zrezygnował! 04.12.02, 00:28
        Według wielu moich znajomych decyzja Bońka to nic innego jak
        pewnego rodzaju alibi - za jakiś czas dowiemy się, że po
        namowach Listkiewicza i prasy, Zibbi jednak pozostanie na
        stanowisku, po prostu "zrobi to dla narodu". Po [być może]
        nieudanych eliminacjach ME Pan Zbyszek będzie mógł wtedy
        powiedzieć: "Przecierz chciałem już dawno zrezygnować!". No cóż,
        ja tej opinii nie podzielam. Wydaje mi się, że odejście Bońka
        jest już decyzją ostateczną. Nigdy nie byłem zwolennikiem jego
        kandydatury, jednak uważam że rezygnacja w tym momencie to
        zwykła dziecinada. Wystarczyło kilka tygodni ostrej krytyki w
        mediach, by człowiek przyzwyczajony do ciągłych sukcesów nie
        potrafił sobie z tym poradzić. Moment rezygnacji jest najgorszy
        z możliwych - kolejny selekcjoner nie ma już czasu na budowanie
        nowego zaspołu. Jeżeli Boniek uważa się za prawdziwego
        mężczyznę, powinien piastować swoją funkcję do momentu
        [ewentualnej] klęski w eliminacjach lub zrezygnować już po
        fatalnych meczach z Łotwą i Nową Zelandią [zawsze to miesiąc i
        jeden mecz więcej dla nowego trenera]. Pojawia się pytanie, kto
        Zibbiego zastąpi? Ja akurat zawsze byłem zwolennikiem
        pozostawienia trenera Engela na stanowisku. Mam jednak
        świadomość, że powrót Pana Jerzego nie wchodzi w rachubę. Byłoby
        to jednoznaczne z przyznaniem się do błędu przez PZPN, a panowie
        ze Związku nie mogą do tego dopuścić. Inną kandydaturą - być
        może najlepszą - jest Henryk Kasperczak, ale z tego co mi
        wiadomo, trener Wisły wcale się do przejęcia sukcesji po Bońku
        nie pali. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli pierwszego
        w historii obcokrajowca w roli trenera Reprezentacji Polski w
        piłce nożnej. Pozdrawiam.
      • Gość: Spinaker Re: Boniek zrezygnował! IP: *.ostrowiec.dialup.inetia.pl 04.12.02, 00:45
        W ogóle nie powinien się brać za trenerkę. Już we Włoszech "pokazał", na co go
        stać. Engelu wracaj!!!
      • Gość: woland Re: Boniek zrezygnował! IP: *.acn.waw.pl 04.12.02, 01:05
        Najwybitniejszym Polskim pilkarzem byl SP Kazimierz Deyna a nie
        rudy buc ZB...

        Jak mozna takie glupstwo napisac ????? GW w wydaniu papierowym
        nadaje sie tylko do wytarcia dupska... dobrze ze czytanie tego
        szajzu na necie nic nie kosztuje !!!

        Wstyd i hanba !!!
      • Gość: salvatore Boniek nie zrezygnował! IP: 80.48.52.* 04.12.02, 01:05
        tylko wymusila to na nim presja wywierana przez ludzi ktorzy jako jedyni w tym
        kraju wiedza co jest dobre dla polskiej pilki(patrz temam "Czas na Zurawia:)
        Zibi nie chcial powolac Darka Zurawia to teraz ma za swoje.
      • Gość: Łukasz Boniek wykazał się klasą IP: *.acn.waw.pl 04.12.02, 01:07
        Boniek pokazał, że jest człowiekiem z klasą. W Polsce to
        unikalna cecha.

        Nie znam się na piłce nożnej, nigdy w życiu nie obejrzałem do
        końca nawet jednego meczu, ale dość często czytałem opinie o
        Bońku jako trenerze. Jeżeli faktycznie szło mu tak źle, nie mógł
        znaleźć lepszego wyjścia z sytuacji.

        Od razu przypomina mi się Marian Krzaklewski, który odszedł za
        pięć dwunasta, kiedy wszyscy już wiedzieli jaki będzie wynik
        głosowania. Czy tego spodziewali się po Bońku wszyscy
        krytykujący jego posunięcie?
        • Gość: K.F. Re: Boniek wykazał się klasą IP: 12.242.208.* 04.12.02, 03:42
          Boniek mial ten komfort nie ubiegac sie o pozycje
          selekcjonera kadry dla korzysci finansowych czego nie mozna
          chyba powiedziec o zadnym innym dotychczasowym trenerze, i
          trzeba o tym pamietac. Inni dla utrzymania stolka mowia ze
          deszcz pada gdy im pluja w twarz. Boniek nie potrzebowal robic
          kariery ani zyskac slawy, dlateg jego zamiary byly szczere i
          prawdziwe. Pewnie doszedl do wniosku ze glowa muru sie przebic
          nie da. Jezeli dobrzy nie chca grac, a z reszty kadry sie
          zrobic nie da, szkoda sie szarpac. Hajto NIGDY WIECEJ W
          REPREZENTACJI.
        • Gość: noiki Re: Boniek wykazał się klasą IP: *.proxy.aol.com 04.12.02, 06:03
          Gość portalu: Łukasz napisał(a):

          > Boniek pokazał, że jest człowiekiem z klasą. W Polsce to
          > unikalna cecha.
          >
          > Nie znam się na piłce nożnej, nigdy w życiu nie obejrzałem do
          > końca nawet jednego meczu, ale dość często czytałem opinie o
          > Bońku jako trenerze. Jeżeli faktycznie szło mu tak źle, nie mógł
          > znaleźć lepszego wyjścia z sytuacji.
          >
          > Od razu przypomina mi się Marian Krzaklewski, który odszedł za
          > pięć dwunasta, kiedy wszyscy już wiedzieli jaki będzie wynik
          > głosowania. Czy tego spodziewali się po Bońku wszyscy
          > krytykujący jego posunięcie?

          Pan Zbyszek za to ,odszedl za pietnascie dwunasta...
          • Gość: Łukasz Re: Boniek wykazał się klasą IP: *.acn.waw.pl 04.12.02, 09:45
            Gość portalu: noiki napisał(a):

            > Gość portalu: Łukasz napisał(a):
            >
            > >
            > > Od razu przypomina mi się Marian Krzaklewski, który odszedł
            za
            > > pięć dwunasta, kiedy wszyscy już wiedzieli jaki będzie wynik
            > > głosowania. Czy tego spodziewali się po Bońku wszyscy
            > > krytykujący jego posunięcie?
            >
            > Pan Zbyszek za to ,odszedl za pietnascie dwunasta...

            :-)) Jak pisałem, nie znam się na piłce nożnej, być może
            zwlekał zbyt długo, ale jego gest w świetle opinii rzucanych w
            mediach bardzo mi się podoba.
      • Gość: apostel Re: Boniek zrezygnował! IP: *.bc.hsia.telus.net 04.12.02, 01:11
        No i co Apostel wyszedles na durnia.Twoj ulubiony Zibi olal
        reprezentacje i ten caly PZPN.Mniej i ty stara pierdolo troche
        odwagi i zluz rezygnacje bo twoje miejsce jest juz dawno w domu
        starcow.
      • Gość: sas Pokazal inteligencje i ambicje zawodowa, IP: *.dsl.sntc01.pacbell.net 04.12.02, 01:37
        teraz pytanie , jaka byla przyczyna odejscia Engela, czy to
        przypadkiem nie Boniek.
        Biedny Boniek,liczyl na latwe pieniazki trenera, ale to nie
        takie proste,ale to nie kontrakty za mecze REPREZENTACJI, to
        ciezka praca z ludzmi.
        I tu nasz Boniek pokazal, jak mozna wygodnie zyc z Reprezentacji
        Pilki Noznej, nie bedac jej trenerem.
      • Gość: cocteau Boniek zrezygnował! IP: *.rosele01.nj.comcast.net 04.12.02, 01:49
        ENGEL WROC !
        • Gość: glupi_soccer Re: Boniek zrezygnował! IP: *.hfx.eastlink.ca 04.12.02, 02:22
          no i dobrze, ze tak szybko zrezygnowal...wielu polskich trenerow kwalifikuje
          sie tylko jako dorobkiewiczostwo, businessmanostwo, nie maja madrych incjatyw,
          cos w rodzaju polskich "politykow",... nie powiem druzyna jest tylko ciekawe
          kto ja przygarnie z zagranicy....i na jak dlugo ?.
          ( Sw. Mikolaj nadchodzi....ho..ho..ho moze cos sie zmieni.....ha.ha.ha)

          lubie_ogladac_dobra_pilke_angielska_wloska_niemiecka_nawet_ruska_tylko
          nie_bonka_ w_roli_trenera
      • Gość: sas a moze by tak PRYWATYZACJA PZPN-u IP: *.dsl.sntc01.pacbell.net 04.12.02, 02:46
        Juz nie wiele zostalo, moze ktos zechce podreperowac kase jakiegos URZEDASA, i
        kupi Polska Reprezentacje.
        Blizniaczy obrazek, polityk i sportowiec.
      • Gość: kibic Re: Boniek zrezygnował! IP: odrzanska* 04.12.02, 02:47
        Panie Zbyszku jest Pan synonimem sukcesu Polaka i to nie tylko
        w sferze sportowej.DZIEKUJEMY !
      • raphael Re: Boniek zrezygnował! 04.12.02, 06:25
        Panie Zbigniewie, jest Pan naprawdę wielki - więc co do cholery
        ma oznaczać ta rezygnacja? Niech się Pan nie poddaje!!!
        Wciąż jeszcze MOŻE Pan być tym, który zrobi porządek w polskiej
        piłce, więc niech Pan to zrobi. Odpoczął? No to do roboty i bez
        wymówek, bo to nie przedszkole! Jestem z Panem, Panie Zbychu!
        Pozdrowionka.
      • Gość: zdzichu Re: Boniek zrezygnował! IP: *.dialsprint.net 04.12.02, 06:27
        I wcale sie nie dziwie, bo w Polsce nie ma zawodnikow na
        poziomie europejskim,jednego dudka,ktory cos reprezentowal gra w
        reprezentacji rozwalila psycgicznie. Jego menadzer powiedzial,
        ze nie powinnien on grac z taka reprezebtacja, ktora wlasnie
        przegrala z Bialorusia 4:0. Dudek prawie 1,5 roku gral pod
        presja, ktorej my na pewno nie zrozumiemy. Po Matysku i innych
        zawodnikach to kolejny koszt gry w kiepskiej
        reprezentacji.Polska reprezentacja i pilka nozna nie ma szans na
        wielka gre, poniewaz nie ma kasy, UEFA wszstko zrobila azeby
        rozbic reprezentacje narodowe i byly silne kluby. Nie racuje
        mnie gra klubow europejskich z nazwy gdzie coraz wiecej pilkarzy
        z Amer.Lacinskiej lub Afryki, a europejskie talenty nie maja
        szans na rozwoj, poniewaz liczy sie wynik za kazda cene.;
      • Gość: Gośc Re: Boniek zrezygnował! IP: *.lot.pl 04.12.02, 06:49
        I co...łatwo krytykować innych. Krytykował, krytykował a sam
        nic nie pokazał. Mądrala.
      • Gość: Slawo Re: Boniek zrezygnował! IP: *.milc.com.pl / 62.148.86.* 04.12.02, 07:21
        Piekny Michal tez powinien zrezygnowac
      • Gość: anita Re: Boniek zrezygnował! IP: 195.116.54.* 04.12.02, 07:31
        Tak jest!!............
        Engel wróć!!
      • Gość: hit Re: Boniek zrezygnował! IP: *.hlsili.pl / 192.168.2.* 04.12.02, 07:58
      • Gość: hit Re: Boniek zrezygnował! IP: *.hlsili.pl / 192.168.2.* 04.12.02, 08:02
        Odetchnąłem z ulgą ,szkoda że tak póżno .
        Pan Tomaszewski jak by go nie oceniać dał trafna ocene pracy
        Bońka .
        Teraz trzeba trenera Klasy Kasperczak a nie przypadkiem jakiś
        tam Smuda lub podobny fachowiec
      • Gość: art ENGEL ENGEL ENGEL IP: *.saint 04.12.02, 08:17
        i tylko Engel, niech dalej robi swoje, wybaczy PZPNowi, który
        może teraz dopiero zdaje sobie sprawę co to znaczyło i jakim
        osiągnięciem była kwalifikacja do Mistrzostw Świata.
      • Gość: George H. Re: Boniek zrezygnował! Kto Nim manipulowal az do upad IP: *.nsw.bigpond.net.au 04.12.02, 08:21
        Kto manipulowal Bonkiem, ten w pierwszej kolejnosci powinien
        zlozyc rezygnacje z zajmowanej funkcji.
        Boniek mowi, ze pilka nozna to prosta gra, w ktorej
        najwazniejsze sa dwa elemeny podanie i przyjecie pilki. Pozornie
        tylko ma racje, bowiem wymagania wspolczesnego futbolu na
        wysokim poziomie warunkuja wykonywanie tych elementow szybkoscia
        dzialania i przede wszystkim szybkoscia myslenia, wlasciwej
        decyzji w zaistnialej stale zmieniajacej sie sytuacji gry. Ta
        prostota myslenia o podaniu i przyjeciu pilki ma wiec obecnie
        inne podstawy i inne wysokie wymagania, a to przeklada sie w
        praktyce na skutecznosc gry. A wiec tego co brakowalo Panu
        Selekcjonerowi. Myslenie z 20 lat wstecz nie moze dzisiaj
        przynosic dobrych wynikow w swiatowym futbolu.
        Boniek widzac, ze nie podola swoim obowiazkom, widzac swoja
        bezradnosc szkoleniowa, chcial uczciwie szybciej zrezygnowac z
        funkcji Selekcjonera, juz po przegranym meczu z Lotwa. Kto go
        powstrzymywal, kto nim manipulowal, kto go utrzymywal w zyciowym
        bledzie dazac tym samym do zniszczenia jego dobrego nazwiska
        jako wspanialego pilkarza? Ta wlasnie osoba powinna rowniez i to
        w pierwszej kolejnosci zlozyc rezygnacje z zajmowanej funkcji z
        postej przyczyny: zniszczenia 6 miesiecznego okresu
        szkoleniowego i rozbicia stabilnosci pilkarskiej kadry Polski.
        To jest bezdyskusyjny fakt i przykra rzeczywistosc.
        Co dalej. Przede wszystkim o wyborze Selekcjonera nie moze
        decydowac tylko jedna i ta sama osoba. Nowym Selekcjonerem musi
        byc osoba sprawdzona o wieloletnim doswiadczeniu i osiagnieciach
        trenersko - menadzerskich w klubach. Jednym z pierwszych
        kandydatow na stolek Selekcjonera powinien wiec byc Henryk
        Kasperczak. Prosze wlasnie z nim dokonac analizy porownawczej z
        innym kandydatem. Jezeli jest lepszy w Polsce szkoleniowiec o
        wiekszym doswiadczeniu, osiagnieciach i wiekszej wiedzy o
        wspolczesnych wymogach szkoleniowych w swiatowym futbolu. To
        prosze rozwazyc i wybrac innego.
        Kryteria wyboru Selekcjonera musza byc uczciwe, bo problem
        dotyczy "byc albo nie byc" polskiego futbolu w dobrych
        europejskich zespolach. Osobiscie jako, ze "siedze" w polskiej i
        swiatowej pilce noznej juz od ponad 40 lat, dla dobra naszego
        futbolu proponowal bym Pana Henryka Kasperczaka z asystentura
        Pana Majewskiego, o ile Pan Kasperczak wyrazil by na to
        aprobate.
        Jezeli PZPN zdecyduje sie na zagranicznego Menadzera (w co
        watpie) to calosc dyskusji ulega innym rozwazaniom.
        Z nadzieja na wejscie Polskiej Reprezentacji do finalow
        Euro'2004. Powodzenia.

      • Gość: ksal drogi panie, polscy szkoleniowcy są nieudacznikami IP: *.waw.cdp.pl, / *.crowley.pl 04.12.02, 08:23
      • Gość: Torello Re: Boniek zrezygnował! IP: 213.158.197.* 04.12.02, 08:52
        Teraz tylko trener z zagranicy dość tych polskich pseudotrenerów
        i towarzystwa wzajemnej adoracji.
        • Gość: Paweł Re: Boniek zrezygnował! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.02, 09:09
          A prawda jest taka , że z czterdziestu szmaciarzy żaden selekcjoner nie
          poskłada kadry na miarę potrzeb i oczekiwań kibiców. I tyle.
      • tipitaka Re: Boniek zrezygnował! 04.12.02, 09:20
        nie wiem co mam o tym myśleć niech wróci Engel dostał nauczkę-niech wraca!
      • Gość: sialka Re: Boniek zrezygnował! IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 04.12.02, 09:30
        to jest tak jak w szkole. każdy kto umie czytać i pisać uważa, że może uczyć, a
        to nie to samo. Boniek myslał, że skoro kiedyś umiał dobrze grać bedzie umiał
        trenować!
      • Gość: jorge Re: Boniek zrezygnował! IP: 193.0.95.* 04.12.02, 09:53
        To był świetny zawodnik, niezły menager, ale trenerem był do bani!!! Byle tylko
        na jego miejsce nie wrócił megaloman Engel
      • Gość: kirloy tylko nie Engel IP: *.barbara.ds.polsl.gliwice.pl 04.12.02, 09:55
        tylko nie ten bufon
        powody:
        -nie moge scierpiec wywiadow z tym gosciem
        - swoje zrobil
        - Polonia na dole tabeli, a przy Engelu nie obedzie sie bez 3
        Polonistow w kadrze
        - nic 2 razy sie nie zdarza
        - do kadry moze wrocic Hajto i A.Bak
        - p.Engel musial by sie oderwac od pisania 3 cz. biografi albo
        od projektowania pomnika na swoja czesc
        - p.Engel zajety jest zapewne promocjami chipsow, albo innych
        podpasek po co mu przeszkadzac praca w kadrze

        Wiec kto - nie wiem i tak PZPN zaskoczy nmie calkowicie tak jak
        to bylo z Engelem, i z Bonkiem( przy tej nominacji myslalem ze
        to zart a jak juz to p prezes sie opamieta)

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka