kdsz Re: Boniek zrezygnował! 04.12.02, 00:28 Według wielu moich znajomych decyzja Bońka to nic innego jak pewnego rodzaju alibi - za jakiś czas dowiemy się, że po namowach Listkiewicza i prasy, Zibbi jednak pozostanie na stanowisku, po prostu "zrobi to dla narodu". Po [być może] nieudanych eliminacjach ME Pan Zbyszek będzie mógł wtedy powiedzieć: "Przecierz chciałem już dawno zrezygnować!". No cóż, ja tej opinii nie podzielam. Wydaje mi się, że odejście Bońka jest już decyzją ostateczną. Nigdy nie byłem zwolennikiem jego kandydatury, jednak uważam że rezygnacja w tym momencie to zwykła dziecinada. Wystarczyło kilka tygodni ostrej krytyki w mediach, by człowiek przyzwyczajony do ciągłych sukcesów nie potrafił sobie z tym poradzić. Moment rezygnacji jest najgorszy z możliwych - kolejny selekcjoner nie ma już czasu na budowanie nowego zaspołu. Jeżeli Boniek uważa się za prawdziwego mężczyznę, powinien piastować swoją funkcję do momentu [ewentualnej] klęski w eliminacjach lub zrezygnować już po fatalnych meczach z Łotwą i Nową Zelandią [zawsze to miesiąc i jeden mecz więcej dla nowego trenera]. Pojawia się pytanie, kto Zibbiego zastąpi? Ja akurat zawsze byłem zwolennikiem pozostawienia trenera Engela na stanowisku. Mam jednak świadomość, że powrót Pana Jerzego nie wchodzi w rachubę. Byłoby to jednoznaczne z przyznaniem się do błędu przez PZPN, a panowie ze Związku nie mogą do tego dopuścić. Inną kandydaturą - być może najlepszą - jest Henryk Kasperczak, ale z tego co mi wiadomo, trener Wisły wcale się do przejęcia sukcesji po Bońku nie pali. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli pierwszego w historii obcokrajowca w roli trenera Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Spinaker Re: Boniek zrezygnował! IP: *.ostrowiec.dialup.inetia.pl 04.12.02, 00:45 W ogóle nie powinien się brać za trenerkę. Już we Włoszech "pokazał", na co go stać. Engelu wracaj!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: woland Re: Boniek zrezygnował! IP: *.acn.waw.pl 04.12.02, 01:05 Najwybitniejszym Polskim pilkarzem byl SP Kazimierz Deyna a nie rudy buc ZB... Jak mozna takie glupstwo napisac ????? GW w wydaniu papierowym nadaje sie tylko do wytarcia dupska... dobrze ze czytanie tego szajzu na necie nic nie kosztuje !!! Wstyd i hanba !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: salvatore Boniek nie zrezygnował! IP: 80.48.52.* 04.12.02, 01:05 tylko wymusila to na nim presja wywierana przez ludzi ktorzy jako jedyni w tym kraju wiedza co jest dobre dla polskiej pilki(patrz temam "Czas na Zurawia:) Zibi nie chcial powolac Darka Zurawia to teraz ma za swoje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Łukasz Boniek wykazał się klasą IP: *.acn.waw.pl 04.12.02, 01:07 Boniek pokazał, że jest człowiekiem z klasą. W Polsce to unikalna cecha. Nie znam się na piłce nożnej, nigdy w życiu nie obejrzałem do końca nawet jednego meczu, ale dość często czytałem opinie o Bońku jako trenerze. Jeżeli faktycznie szło mu tak źle, nie mógł znaleźć lepszego wyjścia z sytuacji. Od razu przypomina mi się Marian Krzaklewski, który odszedł za pięć dwunasta, kiedy wszyscy już wiedzieli jaki będzie wynik głosowania. Czy tego spodziewali się po Bońku wszyscy krytykujący jego posunięcie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: K.F. Re: Boniek wykazał się klasą IP: 12.242.208.* 04.12.02, 03:42 Boniek mial ten komfort nie ubiegac sie o pozycje selekcjonera kadry dla korzysci finansowych czego nie mozna chyba powiedziec o zadnym innym dotychczasowym trenerze, i trzeba o tym pamietac. Inni dla utrzymania stolka mowia ze deszcz pada gdy im pluja w twarz. Boniek nie potrzebowal robic kariery ani zyskac slawy, dlateg jego zamiary byly szczere i prawdziwe. Pewnie doszedl do wniosku ze glowa muru sie przebic nie da. Jezeli dobrzy nie chca grac, a z reszty kadry sie zrobic nie da, szkoda sie szarpac. Hajto NIGDY WIECEJ W REPREZENTACJI. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: noiki Re: Boniek wykazał się klasą IP: *.proxy.aol.com 04.12.02, 06:03 Gość portalu: Łukasz napisał(a): > Boniek pokazał, że jest człowiekiem z klasą. W Polsce to > unikalna cecha. > > Nie znam się na piłce nożnej, nigdy w życiu nie obejrzałem do > końca nawet jednego meczu, ale dość często czytałem opinie o > Bońku jako trenerze. Jeżeli faktycznie szło mu tak źle, nie mógł > znaleźć lepszego wyjścia z sytuacji. > > Od razu przypomina mi się Marian Krzaklewski, który odszedł za > pięć dwunasta, kiedy wszyscy już wiedzieli jaki będzie wynik > głosowania. Czy tego spodziewali się po Bońku wszyscy > krytykujący jego posunięcie? Pan Zbyszek za to ,odszedl za pietnascie dwunasta... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Łukasz Re: Boniek wykazał się klasą IP: *.acn.waw.pl 04.12.02, 09:45 Gość portalu: noiki napisał(a): > Gość portalu: Łukasz napisał(a): > > > > > Od razu przypomina mi się Marian Krzaklewski, który odszedł za > > pięć dwunasta, kiedy wszyscy już wiedzieli jaki będzie wynik > > głosowania. Czy tego spodziewali się po Bońku wszyscy > > krytykujący jego posunięcie? > > Pan Zbyszek za to ,odszedl za pietnascie dwunasta... :-)) Jak pisałem, nie znam się na piłce nożnej, być może zwlekał zbyt długo, ale jego gest w świetle opinii rzucanych w mediach bardzo mi się podoba. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: apostel Re: Boniek zrezygnował! IP: *.bc.hsia.telus.net 04.12.02, 01:11 No i co Apostel wyszedles na durnia.Twoj ulubiony Zibi olal reprezentacje i ten caly PZPN.Mniej i ty stara pierdolo troche odwagi i zluz rezygnacje bo twoje miejsce jest juz dawno w domu starcow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sas Pokazal inteligencje i ambicje zawodowa, IP: *.dsl.sntc01.pacbell.net 04.12.02, 01:37 teraz pytanie , jaka byla przyczyna odejscia Engela, czy to przypadkiem nie Boniek. Biedny Boniek,liczyl na latwe pieniazki trenera, ale to nie takie proste,ale to nie kontrakty za mecze REPREZENTACJI, to ciezka praca z ludzmi. I tu nasz Boniek pokazal, jak mozna wygodnie zyc z Reprezentacji Pilki Noznej, nie bedac jej trenerem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cocteau Boniek zrezygnował! IP: *.rosele01.nj.comcast.net 04.12.02, 01:49 ENGEL WROC ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: glupi_soccer Re: Boniek zrezygnował! IP: *.hfx.eastlink.ca 04.12.02, 02:22 no i dobrze, ze tak szybko zrezygnowal...wielu polskich trenerow kwalifikuje sie tylko jako dorobkiewiczostwo, businessmanostwo, nie maja madrych incjatyw, cos w rodzaju polskich "politykow",... nie powiem druzyna jest tylko ciekawe kto ja przygarnie z zagranicy....i na jak dlugo ?. ( Sw. Mikolaj nadchodzi....ho..ho..ho moze cos sie zmieni.....ha.ha.ha) lubie_ogladac_dobra_pilke_angielska_wloska_niemiecka_nawet_ruska_tylko nie_bonka_ w_roli_trenera Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sas a moze by tak PRYWATYZACJA PZPN-u IP: *.dsl.sntc01.pacbell.net 04.12.02, 02:46 Juz nie wiele zostalo, moze ktos zechce podreperowac kase jakiegos URZEDASA, i kupi Polska Reprezentacje. Blizniaczy obrazek, polityk i sportowiec. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kibic Re: Boniek zrezygnował! IP: odrzanska* 04.12.02, 02:47 Panie Zbyszku jest Pan synonimem sukcesu Polaka i to nie tylko w sferze sportowej.DZIEKUJEMY ! Odpowiedz Link Zgłoś
raphael Re: Boniek zrezygnował! 04.12.02, 06:25 Panie Zbigniewie, jest Pan naprawdę wielki - więc co do cholery ma oznaczać ta rezygnacja? Niech się Pan nie poddaje!!! Wciąż jeszcze MOŻE Pan być tym, który zrobi porządek w polskiej piłce, więc niech Pan to zrobi. Odpoczął? No to do roboty i bez wymówek, bo to nie przedszkole! Jestem z Panem, Panie Zbychu! Pozdrowionka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zdzichu Re: Boniek zrezygnował! IP: *.dialsprint.net 04.12.02, 06:27 I wcale sie nie dziwie, bo w Polsce nie ma zawodnikow na poziomie europejskim,jednego dudka,ktory cos reprezentowal gra w reprezentacji rozwalila psycgicznie. Jego menadzer powiedzial, ze nie powinnien on grac z taka reprezebtacja, ktora wlasnie przegrala z Bialorusia 4:0. Dudek prawie 1,5 roku gral pod presja, ktorej my na pewno nie zrozumiemy. Po Matysku i innych zawodnikach to kolejny koszt gry w kiepskiej reprezentacji.Polska reprezentacja i pilka nozna nie ma szans na wielka gre, poniewaz nie ma kasy, UEFA wszstko zrobila azeby rozbic reprezentacje narodowe i byly silne kluby. Nie racuje mnie gra klubow europejskich z nazwy gdzie coraz wiecej pilkarzy z Amer.Lacinskiej lub Afryki, a europejskie talenty nie maja szans na rozwoj, poniewaz liczy sie wynik za kazda cene.; Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gośc Re: Boniek zrezygnował! IP: *.lot.pl 04.12.02, 06:49 I co...łatwo krytykować innych. Krytykował, krytykował a sam nic nie pokazał. Mądrala. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Slawo Re: Boniek zrezygnował! IP: *.milc.com.pl / 62.148.86.* 04.12.02, 07:21 Piekny Michal tez powinien zrezygnowac Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anita Re: Boniek zrezygnował! IP: 195.116.54.* 04.12.02, 07:31 Tak jest!!............ Engel wróć!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hit Re: Boniek zrezygnował! IP: *.hlsili.pl / 192.168.2.* 04.12.02, 08:02 Odetchnąłem z ulgą ,szkoda że tak póżno . Pan Tomaszewski jak by go nie oceniać dał trafna ocene pracy Bońka . Teraz trzeba trenera Klasy Kasperczak a nie przypadkiem jakiś tam Smuda lub podobny fachowiec Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: art ENGEL ENGEL ENGEL IP: *.saint 04.12.02, 08:17 i tylko Engel, niech dalej robi swoje, wybaczy PZPNowi, który może teraz dopiero zdaje sobie sprawę co to znaczyło i jakim osiągnięciem była kwalifikacja do Mistrzostw Świata. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: George H. Re: Boniek zrezygnował! Kto Nim manipulowal az do upad IP: *.nsw.bigpond.net.au 04.12.02, 08:21 Kto manipulowal Bonkiem, ten w pierwszej kolejnosci powinien zlozyc rezygnacje z zajmowanej funkcji. Boniek mowi, ze pilka nozna to prosta gra, w ktorej najwazniejsze sa dwa elemeny podanie i przyjecie pilki. Pozornie tylko ma racje, bowiem wymagania wspolczesnego futbolu na wysokim poziomie warunkuja wykonywanie tych elementow szybkoscia dzialania i przede wszystkim szybkoscia myslenia, wlasciwej decyzji w zaistnialej stale zmieniajacej sie sytuacji gry. Ta prostota myslenia o podaniu i przyjeciu pilki ma wiec obecnie inne podstawy i inne wysokie wymagania, a to przeklada sie w praktyce na skutecznosc gry. A wiec tego co brakowalo Panu Selekcjonerowi. Myslenie z 20 lat wstecz nie moze dzisiaj przynosic dobrych wynikow w swiatowym futbolu. Boniek widzac, ze nie podola swoim obowiazkom, widzac swoja bezradnosc szkoleniowa, chcial uczciwie szybciej zrezygnowac z funkcji Selekcjonera, juz po przegranym meczu z Lotwa. Kto go powstrzymywal, kto nim manipulowal, kto go utrzymywal w zyciowym bledzie dazac tym samym do zniszczenia jego dobrego nazwiska jako wspanialego pilkarza? Ta wlasnie osoba powinna rowniez i to w pierwszej kolejnosci zlozyc rezygnacje z zajmowanej funkcji z postej przyczyny: zniszczenia 6 miesiecznego okresu szkoleniowego i rozbicia stabilnosci pilkarskiej kadry Polski. To jest bezdyskusyjny fakt i przykra rzeczywistosc. Co dalej. Przede wszystkim o wyborze Selekcjonera nie moze decydowac tylko jedna i ta sama osoba. Nowym Selekcjonerem musi byc osoba sprawdzona o wieloletnim doswiadczeniu i osiagnieciach trenersko - menadzerskich w klubach. Jednym z pierwszych kandydatow na stolek Selekcjonera powinien wiec byc Henryk Kasperczak. Prosze wlasnie z nim dokonac analizy porownawczej z innym kandydatem. Jezeli jest lepszy w Polsce szkoleniowiec o wiekszym doswiadczeniu, osiagnieciach i wiekszej wiedzy o wspolczesnych wymogach szkoleniowych w swiatowym futbolu. To prosze rozwazyc i wybrac innego. Kryteria wyboru Selekcjonera musza byc uczciwe, bo problem dotyczy "byc albo nie byc" polskiego futbolu w dobrych europejskich zespolach. Osobiscie jako, ze "siedze" w polskiej i swiatowej pilce noznej juz od ponad 40 lat, dla dobra naszego futbolu proponowal bym Pana Henryka Kasperczaka z asystentura Pana Majewskiego, o ile Pan Kasperczak wyrazil by na to aprobate. Jezeli PZPN zdecyduje sie na zagranicznego Menadzera (w co watpie) to calosc dyskusji ulega innym rozwazaniom. Z nadzieja na wejscie Polskiej Reprezentacji do finalow Euro'2004. Powodzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ksal drogi panie, polscy szkoleniowcy są nieudacznikami IP: *.waw.cdp.pl, / *.crowley.pl 04.12.02, 08:23 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Torello Re: Boniek zrezygnował! IP: 213.158.197.* 04.12.02, 08:52 Teraz tylko trener z zagranicy dość tych polskich pseudotrenerów i towarzystwa wzajemnej adoracji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paweł Re: Boniek zrezygnował! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.02, 09:09 A prawda jest taka , że z czterdziestu szmaciarzy żaden selekcjoner nie poskłada kadry na miarę potrzeb i oczekiwań kibiców. I tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
tipitaka Re: Boniek zrezygnował! 04.12.02, 09:20 nie wiem co mam o tym myśleć niech wróci Engel dostał nauczkę-niech wraca! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sialka Re: Boniek zrezygnował! IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 04.12.02, 09:30 to jest tak jak w szkole. każdy kto umie czytać i pisać uważa, że może uczyć, a to nie to samo. Boniek myslał, że skoro kiedyś umiał dobrze grać bedzie umiał trenować! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jorge Re: Boniek zrezygnował! IP: 193.0.95.* 04.12.02, 09:53 To był świetny zawodnik, niezły menager, ale trenerem był do bani!!! Byle tylko na jego miejsce nie wrócił megaloman Engel Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kirloy tylko nie Engel IP: *.barbara.ds.polsl.gliwice.pl 04.12.02, 09:55 tylko nie ten bufon powody: -nie moge scierpiec wywiadow z tym gosciem - swoje zrobil - Polonia na dole tabeli, a przy Engelu nie obedzie sie bez 3 Polonistow w kadrze - nic 2 razy sie nie zdarza - do kadry moze wrocic Hajto i A.Bak - p.Engel musial by sie oderwac od pisania 3 cz. biografi albo od projektowania pomnika na swoja czesc - p.Engel zajety jest zapewne promocjami chipsow, albo innych podpasek po co mu przeszkadzac praca w kadrze Wiec kto - nie wiem i tak PZPN zaskoczy nmie calkowicie tak jak to bylo z Engelem, i z Bonkiem( przy tej nominacji myslalem ze to zart a jak juz to p prezes sie opamieta) Odpowiedz Link Zgłoś