Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    10.08.07, 10:34
    Arsene Wenger tym sezonem bardzo dużo ryzykuje. Krytykowany z każdej niemal
    strony zdecydował się nie zmieniać strategii klubu i nadal prowadzi bardzo
    (zbyt?) spokojną politykę transferową.
    Ja oglądając mecze przedsezonowe (PSG, Inter, Lazio, Ajax) zauważyłem
    zdecydowaną zmianę nastawienia. To, że umiejętności im nie brakuje to nikt
    chyba nie ma wątpliwości - gorzej było gdy punkty na placu trzeba było wydrzeć
    siłą. Teraz jest pod tym względem lepiej. Nowy kapitan William Gallas potrafi
    krzyknąć i zmobilizować młodszych kolegów - z czym problem miewali Gilberto
    czy Henry, który zupełnie nie sprawdził się w roli kapitana. Każdy z
    zawodników Arsenalu jest teraz o rok starszy, silniejszy zarówno fizycznie jak
    i w doświadczeniu. Szczerze mówiąc wątpię czy są w stanie wygrać EPL, prędzej
    powtórzą sukces w Lidze Mistrzów - dla nich gra z silnymi przeciwnikami nie
    jest problemem. W ubiegłym sezonie w meczach z drużynami z czołówki zdobyli
    tyle punktów co Chelsea, dwukrotnie pokonali ManUnited czy upokorzyli
    Liverpool w Pucharze Ligi. Oczywiście po odejściu takiej ikony jak Henry może
    przyjść do głowy pomysł, że Arsenal się skończył, ale para Robin van Persie i
    Eduardo (który bardzo pozytywnie zaprezentował sie w sparingach) zdecydowanie
    jest w stanie zastąpić Titiego. Gdyby jeszcze tylko Wenger zakupił lewego
    pomocnika...
    Obserwuj wątek

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka