Dodaj do ulubionych

City Point

20.04.04, 11:49
W dzisiejszej Rzeczpospolitej jest wkładka na temat Śląska, a w niej taka
mała wizualizacja tyskiego City Point.
Podali nawet strone www.city-pont.pl, ale nie działa :-(
Planowane otwarcie - październik 2005.
Obserwuj wątek
          • katek18 Re: City Point 21.04.04, 08:33
            W tym dodatku zamieszczono reklamę City Point. Opisać tego za bardzo nie
            potrafię - widać, że powstanie przy wykorzystaniu budynku, w którym obecnie
            mieści się Biedronka (czy co to tam jest) i tego bezpośrednio za nim, który
            stoi pusty, a kiedyś były tam meble. Galeria handlowa ma zajmować 4200m2.
            • 1976_darek Re: City Point 21.04.04, 14:07
              katek18 napisała:

> W tym dodatku zamieszczono reklamę City Point. Opisać tego za bardzo nie
              > potrafię - widać, że powstanie przy wykorzystaniu budynku, w którym obecnie
              > mieści się Biedronka (czy co to tam jest) i tego bezpośrednio za nim, który
              > stoi pusty, a kiedyś były tam meble. Galeria handlowa ma zajmować 4200m2.

A co z budynkiem z czymś w rodzaju "balkonu" :-) na dwóch nogach? (chodzi mi o
              tą część pawilonów, która najbardziej wystaje w stronę ulicy Jana Pawła II, tam
              gdzie jest prowizoryczne przejście "drewnianym tunelem")? Czy ona też będzie
              wykorzystana?
              • 1976_darek Re: City Point 21.04.04, 14:05
                katek18 napisała:

> Napisałam do nich i odpowiedzieli, ze ze względów technicznych strona ma
                > działać dziś od ok. godz. 12.

No cóż, jest 14:00, a jak na razie to jest tylko : "Pod wprowadzonym adresem
                domeny nie został umieszczony serwis WWW ..." :-)
    • basturk dalej nic.. 21.04.04, 22:44
      jak ktoś doszedł do projektu/wizuazlicacji oprócz kate to niech ze skanuje i
      posle.. ja pogrzebie w sieci moze natkne sie na coś..
    • cortinka Re: City Point 22.04.04, 10:35
      Też widziałam tę reklamę w Rzepie. I znów nam obiecują super centrum handlowe z kinem i kawiarniami a powstanie pewnie kolejny hipermarket z beznadziejnym pasażem :-(
    • pawel1940 Toż to wygląda badziewnie 23.04.04, 15:10
      Jak taki trochę większy baron. Jak dodadzą multipleks ze standardową aranżacją
      wnętrz to będziemy mieli kolejną polską amerykanizację, choć fakt, w Tychach
      ich jeszcze mało. Ale moim zdaniem, mogliby się bardziej postarać. Jakoś wizja
      całego nowego centrum, z ławeczkami, szybkim pociągiem i tym centrum mi się
      troszkę inaczej wyobrażała...
      • Gość: basturk nowe cetnrum =\= city-point IP: 80.51.254.* 23.04.04, 15:45
        no cóz na podtsawie jednego zdjęcia-niezbyt dobrego nie mozna oceniac jak to
        bedzie wygladać.bede miał folder o tej inwetsycji wiec zdjec powinno byc wiecej.
        co do całego nowego centrum to na nie nie składa sie tylko city-point. to ma
        być tylko jeden z iluś tam części tego CENTRUm. ławeczki, klomby, szybka kolej,
        i nowoczesne nowe budynki są dopiero projektowane. a ta część kóra stoi od lat
        7o czesciowo niewykorzystana teraz bedzie zaaaptowana tak wiec jest to jeden z
        wielu wielu punktów nowego centrum które obejmi prostokąt Armii krajowe,
        dąbroskwiego, jana pawła II grota roweckiego a nawet dalej w kierunku osiedla H
        z wstepnych planów ynika ze wykop (tak jak planowali wejchertowie) bedzie
        częsciowo zadaszony co pozwoli uzyskać dodatkową powirzchnie w tym prostokącie..
        zresztą cąły plan nowego centrum jest dopiero tworzony, a jeden z jego etapów
        czyli zaadoptowanie tego szkieletu z lat 70 już "powstaje"
    • Gość: basturk skany City Point - poszły IP: 80.51.254.* 04.08.04, 23:26
      skany City Point - poszły chyba do wszytskich, przepraszam magi ale tówj mail
      jestneico inny niz magi@gazeta.pl... dlatego nei doszło... m,ozesz podac to
      posle od nowa
      mail poszedł z mojej innej skrzynki, skłąda sie z 2 czesci
      skan z wizualizacjami i przekrojem 1 i 2 kondygnacji
      pokmin ąłem podziemie i parter oraz dane liczbowe..
    • Gość: basturk Centrum tychów zmieni sie nie do poznania!! IP: 80.51.254.* 10.09.04, 13:01
      szukajac w sieci pewnych danych natknąłem się na taki artykuł:

ŚLĄSKIE: PLANY INWESTYCYJNE ZABUDOWY CENTRUM TYCHÓW

Najpewniej już za trzy lata centrum Tychów zmieni się nie do poznania.
      Powstaną: pasaż handlowy, galerie, eleganckie restauracje, stacja benzynowa,
      multikino i skwer. Za budowę centrum Tychów odpowiada spółka Śródmieście i to
      ona zleciła badania dotyczące przyszłości i rozwoju miasta. Na ich podstawie
      zagospodarowany będzie teren po dawnym targowisku.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za trzy lata spełnią się niektóre
      marzenia mieszkańców. W drugiej połowie 2005 r. w budynku dawnego Pewexu ma
      powstać centrum handlowo-rozrywkowe. Przy domu handlowym Baron zostanie otwarty
      wielopoziomowy parking z siecią kawiarni i restauracji, a w śródmieściu pojawią
      się nowoczesne ścieżki rowerowe.

Źródło: Dziennik Zachodni - 30.07.2004r
      śląskie
        • Gość: BTY relacja z budowy City-point IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.09.04, 15:30
          Poniewaz nikt nie chciaB mnie poinformowa co sid ziej z City- Pointem, to sam si
          pofatygowalem. Otoczono calosc plotem, zamkniete w czesci jest to podsiemne
          przejscie i trwa wyburzanie. za bylym meblowym ogrodzono jeszcze znaczny teren,
          ciekawe czy tam beda cos budowac, czy tez moze bedzie parking, czy tylko
          zaplecze budowy, zobaczymy.
          • basturk 22.09 wmurowanie kamienia węgielnego 18.09.04, 12:20
            22 września nastąpi wmurowanie kamienia węgielnego
            dawno w tamtej okolicy nie byłem ale chyba sie przejade.
            no z towjej relacji bty wynika iż roboty wreszcie ruszyły pełną parą.
            Planowane zakonczenie tej inwestycji planowane jest pod koniec 2005 r
            Tak wiec już jedna z wielu pozycji planu zwanego nowe centrum miasta będzie
            zrealizowana
          • Gość: basturk pierwszy zarys IP: 80.51.254.* 19.09.04, 12:22
            ano faktycznie szczeguły sobie daruje a przedstawie szczegóły ;))
            skoro jako mieszkańcy mamy byc zaangażowani w tworzenie naszego centrum wiec
            pozwoliłem sobie na przedstawienie mojej koncepcji:

w skrócie: "centrum" wg mojej wizualizacji będzie składać się z trzech
            budynków /tylko albo aż/ i dwóch placów /jeden główny w formie pasażu i drugi
            boczny o kształcie trójkąta-na który jednocześnie będzie aleją sławnych tyszan
            i stanie na nim.... Tyski BigBen ;)) a co skoro mamy piramide to tyski bigben
            tymbardziej może być-tymbardziej ze wg mojej koncpepcji bedzie w tamtym miejscu
            baaardzo pasował chodzi o trójkąt Grota Roweckiego/Jana Pawła II.
            jeszcze co do placu głównego /który jednoczesnie bedzie pasażem o szerkości ok
            150m ciągnącego sie od dąbrowskiego do ul. jana pawła II i za tą ulicę wzdłuż
            murów City Point/. bedzie on bezposrednio nad stacją Tychy-miasto i w jego
            centralnej częsci znajdzie się przeszklony ostrosłup przez który będzie widać
            reaktywowaną stację Tychy-miasto. W sumie bedzie on dalszą cześcią biegnacej
            od UM osi zielonej włąsnie w kierunku dąbrowskiego i obecnej stacji Tychy
            miasto.Więcej szczegółów i moja wizualizacja nieco później.
            PS te trzy budynki o których wspomniałem będą to budynki mieszkalno-handlowo-
            usługowe.
    • Gość: basturk Ruszyła budowa IP: 80.51.254.* 23.09.04, 00:03
      Ruszyła budowa City Point w Tychach

Fot. Dawid Chalimoniuk / AGENCJ

Fot. Dawid Chalimoniuk / AGENCJ

Małgorzata Goślińska 22-09-2004 , ostatnia aktualizacja 22-09-2004 23:00

City Point może zatrzymać w Tychach młodych ludzi. W środę ruszyła budowa

City Point ma być centrum rozrywkowo-usługowo-handlowym ze sklepami,
      kawiarniami i kinem. Miejsce wybrało sobie obiecujące: sąsiedztwo hotelu (który
      właśnie przechodzi renowację) przy al. Jana Pawła II. Co najmniej od 40 lat
      planowane jest tutaj centrum, którego Tychy nie mają.

Na razie trwa rozbiórka pokracznego budynku, gdzie ma się znajdować - kiedyś
      siedziby Peweksu, a ostatnio Biedronki.

Inwestorem City Point jest Concorde Investissement z Warszawy, spółka
      zarządzająca nieruchomościami. Inwestor zastępczy, firma PGM, i projektant,
      Dedeco ze Szczecina, zajmowały się centrami handlowymi. Wreszcie operator kina -
      Instytucja Filmowa "Film-Art" z Poznania potrafi łączyć komercję z ambicjami.
      W nowym tyskim kinie planuje ok. 600 miejsc, ale podzieli je na trzy sale, z
      czego jedna będzie mieć repertuar premierowy, druga powtórkowy, a trzecia
      europejski. Już w przyszłym roku (otwarcie City Point przewiduje się w
      październiku 2005) zamierza zorganizować przegląd polskich dzieł, wyświetlanych
      na festiwalach filmowych w Gdyni.
      • man_x Re: Ruszyła budowa 24.09.04, 16:53
        Gość portalu: basturk napisał(a):

> W nowym tyskim kinie planuje ok. 600 miejsc, ale podzieli je na trzy sale, z
        > czego jedna będzie mieć repertuar premierowy, druga powtórkowy, a trzecia
        > europejski. Już w przyszłym roku (otwarcie City Point przewiduje się w
        > październiku 2005) zamierza zorganizować przegląd polskich dzieł,
        > wyświetlanych na festiwalach filmowych w Gdyni.

fajnie!
            • Gość: basturk poszło teraz IP: 80.51.254.* 23.09.04, 22:15
              na coś w stylu manhatanu a nawet jednego duzego biurowca nie mozemy sobie
              pozwolić-wszelkie biurowce świecą pustkami i to w warszawie i to w katowicach i
              w krakowie.. tak więc nie ma szans stawiać czegoś takiego.
              Rynku tam nie mozemy wybudować-w tej częsci miasta nie pasuje to raz a po
              drugie to rynek juz mamy na Starych Tychach, który bedzie przebudowywany nieco.
              Dlatego Moja koncepcja przedstawia zabudowe tamtego terenu przez przykrycie
              wykopu co musi nastąpić aby centrum w tamty miejscu wybudować. Dla mnie to ma
              byc miejsce chyba i dla Was kóre bedzie pępkiem miasta i tętnic życiem. Dlatego
              szeroki główny pasaż o długosci 150 m który będzie jakby przedłuzeniem
              biegnacej od strony UM zielonei Osi. Ba bedzie to pasaż-deptak z zielenią,
              którego u nas brakuje, w dodatku obo kompleksu city-point, hotelu no i lokali
              usługowo-rozrywkowo-handlowych..
              mam andzieje ze wizualizacja pomoze
          • dementia Re: poszło 24.09.04, 11:00
            basturk napisał:

> napsiz co o nim sądzisz
            >
            >

Hmmmm - nie jestem zwolenniczką stawiania kopii Big Bena (Wieży Eiffla czy
            czegokolwiek :-P). Kojarzy mi się to z kiczowatościa Las Vegas.
            Natomiast reszta wygląda nieźle, ale... Jak widzę budowa takiego centrum
            odbyłaby się kosztem drzew, które rosną między wykopem kolejowym a ul.
            Dąbrowskiego. W tym momencie nie byłabym przychylna takiej budowie.
            I jedno pytanko na koniec: to Twoja i tylko wyłącznie hobbystyczna ekspresja?:-)
            Czy to plany, które znajdą swoje realne odbicie w naszym mieście?
            • Gość: basturk Re: poszło IP: 80.51.254.* 24.09.04, 11:14
              > Hmmmm - nie jestem zwolenniczką stawiania kopii Big Bena (Wieży Eiffla czy
              > czegokolwiek :-P). Kojarzy mi się to z kiczowatościa Las Vegas.

nie bede sie trzyamł szytowno tyskiego BigBena. równie dobrze można tam
              postawić coś podobnego ale jednoczesnie innego pasujacego do zaprojektowanego
              otoczenia.

> Natomiast reszta wygląda nieźle, ale... Jak widzę budowa takiego centrum
              > odbyłaby się kosztem drzew, które rosną między wykopem kolejowym a ul.
              > Dąbrowskiego. W tym momencie nie byłabym przychylna takiej budowie.

no niestety. Jakakolwiek koncepcja budowy centrum wiąże się z przykryciem
              wykopu a więc i niestety zlikwidowania drzew. Ale jednocześńie w nowym Centrum
              pojawiłoby się równie dużo zieleni i drzew okalających to Centrum. tak więc
              drzewa ze środka -zastąpiłyby drzewa okalające centrum /patrz na rysunku kolor
              zielony/ oraz drzewa na pasazu-deptaku. Wcale niemusiały by to być drzewa już
              istneijacego pokroju ale nieco też bardziej "szlachetne"

> I jedno pytanko na koniec: to Twoja i tylko wyłącznie hobbystyczna
              ekspresja?:-)

z zamiłowania nie tylko meteorolog ale architekt/urbanista też
              ale neistety nie jest to droga zawodowa-zdawałem ale nie wyszło..

> Czy to plany, które znajdą swoje realne odbicie w naszym mieście?

chciałbym...
              myśle ze nie jest to koncepcja "droga jak na budowe centrum" i nie nierealna a
              myśle tez ze bardzo ciekawa
                  • Gość: BTY analiza wizji Basturka i plan prac wg BTY IP: *.gbn.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 26.09.04, 15:43
                    Masz zacięcie! Moje uwagi:
                    - Przykrycie tunelu jest na pewno słuszne i też marzę żeby to kiedyś nastąpiło,
                    ale w najbliższych powiedzmy 10 latach jest to nierealne więc proponowałbym
                    skoncentrować się nad pomysłami zagospodarowania terenu na południe od wykopu.
                    Co do wykopu to chciałbym żeby oprócz kolejki przebiegała tam jeszcze trasa
                    szybkiego ruchu z Gliwic przez Mikołów Tychy, Oświęcim do Krakowa, ale to też
                    SF.
                    - Twój rysunek nie do końca oddaje rzeczywistą wielkość terenu na południe od
                    wykopu, wynika z niego ze jeżeli połączyć odcinek osi zielonej na ulicy Darwina
                    z odcinkiem który znajduje się na południe od Nałkowskiej to zagospodarowany
                    byłby cały obszar byłego targowiska. W rzeczywistości znaczna część targowiska
                    byłaby w dalszym ciągu pusta, trzeba jakoś ten teren zagospodarować.

Generalna idea jest taka, że należy kiedyś przykryć wykop, nim do tego dojdzie
                    daleka droga. I stoję na stanowisku, że w pierwszej kolejności należy dokończyć
                    to co jest już rozgrzebane. Poniżej mój harmonogram na zabudowę terenu pomiędzy
                    ulicami Dąbrowskiego (na północy) Nałkowskiej (na południu) AK (na wschodzie) i
                    Grota Roweckiego (na zachodzie)

ETAP I (2004- 2008)
                    1. Budowa City- Pointu i kościoła (te budynki już tam powstają)
                    2. Zagospodarowanie dwóch pozostałych szkieletów (tj. tego między Senatorem a
                    Baronem oraz tego za nim)
                    3. zagospodarowanie placu, który tam dzięki inwestycjom powyżej powstaje powoli
                    (tak powstanie CENTRUM 1) i uporządkowanie do końca terenu wokół City Point.
                    Senatora, Barona przychodni i kościoła.

ETAP II (2008- 2011- założenia urbanistyczne; 2007 i później powstanie zabudowy)
                    4. Doprowadzenie szybkiej kolejki do Tychów i przykrycie niewielkiego fragmentu
                    wykopu na przedłużeniu ul. Darwina tam gdzie Basturk przewiduje ostrosłup z
                    widokiem na kolej i budowa pod tą płytą stacji Tychy Miasto
                    5. Dokończenie oś zielonej (pasażu głównego w koncepcji Basturka) dzięki czemu
                    powstanie reprezentacyjny deptak miasta.
                    6. Działki bezpośrednio przy osi (zwłaszcza w okolicach przecięcia z wykopem)
                    przeznaczyć na budynki reprezentacyjne (sąd, banki, biurowce, teatr, kino,
                    galerie) Nad wykopem powstałby plac z nowoczesną zabudową. Tylko chciałbym żeby
                    to były rzeczywiście budynki, które przynajmniej w skali krajowej zwracałyby na
                    siebie uwagę. (Tak powstanie CENTRUM II)
                    Czyli oś zaczynałby się od Żyrafy przechodziła koło UM, poczty głównej (szkoda,
                    że architektura poczty nie jest powalająca) następnie obok wymienionych
                    planowanych budynków, po przekroczeniu ul. Piłsudskiego obok miejskiej hali
                    sportowej (która w stanie surowym znajduje się przy szkole Municypalnej) i
                    kończyła się przy kościele Karoliny w Parku miejskim południe

Moglibyśmy wtedy powiedzieć, że w Tychach jest centrum.

A w niedalekiej przyszłości w okolicach roku 2011 lub później, Polska z 8
                    procentowym wzrostem gospodarczym i 14 procentowym na Śląsku, 6% bezrobociem w
                    Polsce i z bilbordami w całym kraju o treści ,,TYCHY- potrzebujemy ludzi do
                    pracy’’ gdyż miastu grozi zastój gospodarczy ze względu na bark rąk do pracy, w
                    centrum Tychów wciąż znajdują się gigantyczne przestrzenie pod zabudowę. Miasto
                    ogłasza budowę etapu III i IV centrum. Ceny metra kwadratowego osiągają
                    wysokość 4000zł (wg siły nabywczej z 2004) Opłaca się budować już tylko budynki
                    o wysokości 100 m i więcej. Piękna wizja co nie?

ETAP III
                    7. Zabudowa terenu po byłym targowisku, parkingu przy Baronie

ETAP IV zwany potocznie Drugą Częścią Wizji Basturka
                    8. Przykrycie wykopu i powstanie wielkomiejskiej zabudowy

Basturk stwórz rysunek zagospodarowania terenu na południe od ul JPII
                    • radexior Re: analiza wizji Basturka i plan prac wg BTY 26.09.04, 17:35
                      Gość portalu: BTY napisał(a):

>
                      > A w niedalekiej przyszłości w okolicach roku 2011 lub później, Polska z 8
                      > procentowym wzrostem gospodarczym i 14 procentowym na Śląsku, 6% bezrobociem w
                      > Polsce i z bilbordami w całym kraju o treści ,,TYCHY- potrzebujemy ludzi do
                      > pracy’’ gdyż miastu grozi zastój gospodarczy ze względu na bark rąk
                      > do pracy, w
                      > centrum Tychów wciąż znajdują się gigantyczne przestrzenie pod zabudowę. Miasto
                      >
                      > ogłasza budowę etapu III i IV centrum. Ceny metra kwadratowego osiągają
                      > wysokość 4000zł (wg siły nabywczej z 2004) Opłaca się budować już tylko budynki
                      >
                      > o wysokości 100 m i więcej. Piękna wizja co nie?

Hehehheehehe, genialne. Obaj macie zacięcie:)

>
                      > ETAP III
                      > 7. Zabudowa terenu po byłym targowisku, parkingu przy Baronie

Moim zdaniem ten element będzie dużo szybciej zagospodarowany! Myślę, że zaraz po skończeniu kłótni własnościowej.

P.S. BTY, wybieram się do Krakowa w październiku. Liczę na gościnę:P
                      • Gość: BTY Re: analiza wizji Basturka i plan prac wg BTY IP: *.gbn.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 26.09.04, 20:15
                        Radex a razem z wesola gromadka przyjedziesz?
                        Pewnie masz racje ze tereny po targowisku zostane szybciej zagospodarowane niz
                        os zielona dokonczona.
                        Basturk: nawet bez przykrycia wykopu teren do zagospodarowania jest ogromny,
                        czyli zeby zaczac budowac centrum nie jest konieczne przykrycie wykopu.
                        doprawdy cieszylbym sie gdyby sie okazalo ze w krotkim okresie czasu caly teren
                        bylego targowiska bedzie zagospodarowany i brakuje miejsca pod zabudowe.
                        To co jest to jest ogromny teren, to musialaby byc gigantyczna inwestycja zeby
                        calosc zagospodarowac w setkach milionów zlotych. Oczywiscie mysle o czyms
                        sensownym a nie hali hipermarketu
                        • Gość: BTY propozycja co do kierunku dalszej dyskusji IP: *.gbn.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 26.09.04, 20:36
                          Do radeksa i bastruka: szukaliscie tych planow zagospodarowania paprocan?

I proponuje zeby w dalszych naszych rozmowach koncentrowac sie na tym co realne
                          w niedalekiej przyszlosci. Przyjmuje i mysle, ze sie zgodzicie, ze
                          przysloniecie wykopu predko nie nastapi, wiec skoncentrujmy sie na:
                          1. City Point, Baron i szkielety wokól- co mogloby sie tam znalezc, jak
                          zagospodarowac ten teren i budynki np. radex widzi w tym wystajacym nad JPII
                          salon samochodowy
                          2. Co na terenie po targowisku?
                          3. Os zielona- zakladam ze zrobienie deptaka i posadzenie drzew jest realne,
                          przykrycie wykopu w miejscu gdzie przecina go os raczej nie. Co powinno tam sie
                          znalezc? Wg mnie w bliskiej okolicy wykopu powinny powstac jak juz mowilem
                          budynki uzytecznosci publicznej, hotele, banki, biurowce, restauracje,
                          kawiarnie, ale nie galerie handlowe dla ktorych miejsce widze dalej na zachod w
                          strone barona

Ostatnimi czasy powstalo troche budynków w tychach, które powinny znalexc sie w
                          centrum ale niestety sa porozrzucane po miescie np. PKO, WBK, WBU (no ale tu
                          istotna byla lokalizacja ze wzgledu na zapomoge z UE) dobrze, ze poczta tam
                          powstala. Juz by sie cos powoli wyklowalo.
                          • Gość: Radex Re: propozycja co do kierunku dalszej dyskusji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.09.04, 20:58
                            Gość portalu: BTY napisał(a):

> Do radeksa i bastruka: szukaliscie tych planow zagospodarowania paprocan?

Jest na tym forum. Basturk, może Ty umiesz odszukać - chodzi o te wizje pawilonu włoskiego, odkrytych wapieni, alejek. Nawet ktoś projekty posyłał. Nie wiem czy to nie Ty byłeś.

>
                            > I proponuje zeby w dalszych naszych rozmowach koncentrowac sie na tym co realne
                            >
                            > w niedalekiej przyszlosci. Przyjmuje i mysle, ze sie zgodzicie, ze
                            > przysloniecie wykopu predko nie nastapi, wiec skoncentrujmy sie na:
                            > 1. City Point, Baron i szkielety wokól- co mogloby sie tam znalezc, jak
                            > zagospodarowac ten teren i budynki np. radex widzi w tym wystajacym nad JPII
                            > salon samochodowy

Chodzi o ten obiekt pomiędzy Baronem a Senatorem. Mam wizję by tam był salon samochodowy ze zwisającymi autami. W stylu Smarta:-)))