Dodaj do ulubionych

Podpis elektroniczny

08.02.05, 15:15
Czy ktos z Was dysponuje juz podpisem elektronicznym?
Obserwuj wątek
    • Gość: Paweł Re: Podpis elektroniczny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.05, 18:33
      Nie dysponuję, bo nie jest mi potrzebny, ale być może będę w stanie odpowiedzieć
      na Twoje pytania z nim związane. Przede wszystkim zastanów się do czego chcesz
      używać podpisu - jeżeli chcesz tworzyć podpisy zgodne z ustawą, czyli wiążące
      prawnie to podpis elektroniczny jest niezbędny. Ale jeżeli wystarczy Ci
      gwarancja, że dokument stworzył albo maila wysłał nadawca i nikt się pod niego
      nie podszył to wystarczy zwykły i bezpłatny podpis cyfrowy generowany za pomocą
      programów PGP (komercyjny) i GPG (darmowy), o czym niewiele osób wie. Podpis
      elektroniczny i zwykły podpis cyfrowy technicznie działają dokładnie tak samo, z
      tą róznicą, że tylko ten pierwszy jest zgodny z ustawą, bo został wydany przez
      autoryzowane centrum certyfikacyjne.
      • cjanek Re: Podpis elektroniczny 10.02.05, 15:17
        Ja wiem co to jest podpis elektroniczny.
        Chcialem zapytac tylko o powszechnosc jego stosowania.
        • Gość: Paweł Re: Podpis elektroniczny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.05, 10:37
          > Ja wiem co to jest podpis elektroniczny.
          > Chcialem zapytac tylko o powszechnosc jego stosowania.

Znikoma :-(. W urzędach prawie w ogóle, na szerszą skalę jedynie ZUS do obsługi
          Płatnika tego wymaga, ale zdaje się, że sami wystawiają użytkownikom te klucze,
          więc to też nie jest taki pełny podpis elektroniczny.
    • floridaschill Re: Podpis elektroniczny 06.09.22, 18:58
      Ostatnio wiele pozytywnych komentarzy przeczytałam o podpisywaniu dokumentów w aplikacji Pages - na Apple. Jest to wg mnie super sprawa, wystarczy odpowiednio ustawić swój podpis co pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu przy podpisywaniu dokumentów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka