Dodaj do ulubionych

Rozciągliwce i ściśliwce

15.06.07, 00:14
Rozmiary rozmiarami, a staniki w tym samym rozmiarze bywają w obwodzie dobre, za ciasne lub za luźne. Czasami w niektórych modelach można, zamiast swojego standardowego rozmiaru, kupić węższy lub szerszy z odpowiednio przeliczoną miską. Tak samo będąc na granicy dwóch rozmiarów obwodowych, modele rozciągliwce bierzemy z mniejszym obwodem, aby po jakimś czasie obwód rozciągnął sie i dorównał do naszego tułowia. Natomiast w ściśliwcach bierzemy większy obwód, aby nas zbytnio nie ściskał. Jeżeli o mnie chodzi to zwykle biorę swój standardowy rozmiar. Inny niż mój standardowy sprawdził mi sie tylko w przypadku Freyi Zety i Arabelli, które pasowały na mnie rozmiar węższe.

A oto co napisała na ten temat Maith:
Wszystkie polskie, poza Melissą i ponoć Comeximem są rozciągliwe. Prym wiedzie
Gaia. Gdzieś tu są nawet wątki złorzeczące ;)
Rozciągliwcową firmą jest też Kalyani.
Z Fantasie - Rimini i Lilly.
I z tego co sprawdziłyśmy (testowanie jest drogie ;) to lekkim rozciągliwcem
jest także Rigby&Peller.
Z Freyi na pewno słynna Arabelka.
Z Panache rozciąga się (niestety) Heaven.
Te bierzemy o obwodowy rozmiar mniejsze niż normę.

Natomiast ewidentnym ścisłowcem jest na pewno Panache Salsa. Należy go brać o
rozmiar większy niż normę.

Tyle wiem ja. Z pewnością da się do tego jeszcze coś dorzucić albo uściślić.
Zatem ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ;)
Obserwuj wątek
        • aska01 Re: Rozciągliwce i ściśliwce 15.06.07, 00:47
          To znaczy, że nawet rozmiar regularny ściska. Ja nie jestem najlepszym
          przykładem, bo mam mało tłuszczu na żebrach, ale przy standardowym rozmiarze na
          początku czułam się bardzo ściśnięta. Więc możliwe, że nawet przedłużka znajdzie
          zastosowanie na początku.
        • julija_primic Re: Rozciągliwce i ściśliwce 19.05.08, 16:30
          Kurde moze ja sie nie znam, moze to migracja moich piersi, ale po 2
          tygodniach noszenia Fantasie Belle czarna, ktora byla na mnie ciasna
          na poczatku, teraz zapina sie na ostatnia haftke, wiec jak dla mnie
          chyba jest rozciagliwa Mam tylko nadzieje, ze sie nie rozciagnie
          jeszcze bardziej.
          • mrb62 Re: Rozciągliwce i ściśliwce 21.01.09, 20:43
            Mam dokładnie takie samo zdanie o Fantasie Belle. Też uważam, że to
            rozciągliwiec. Zaczynałam od 80GG (w obwodzie mam 87cm), potem zeszłam na 75HH,
            a teraz chodzę w 70JJ, czyli to już prawie 20 cm mniej niż wynosi mój obwód i
            wcale nie czuję się ściśnięta, a zapinam się już na ostatnią haftkę. Ale niżej
            już nie zejdę, bo nie ma w ofercie miseczek KK! ;) Ale mimo wszystko w wersji
            full-cup to mój ulubiony model codziennego stanika i mam go już chyba we
            wszystkich produkowanych kolorach i poluję nadal na kolejne!
    • ananke666 Re: Rozciągliwce i ściśliwce 15.06.07, 00:53
      Ściśliwiec - Fantasie Conspiracy (o ile ktoś na niego jeszcze chce polować). Przedłużka raczej niepotrzebna, niemniej należy się nastawić na ściskanie.

Rozciągliwiec Nad Rozciągliwcami - Gaia Rossi Kupa. Niezahartowani mogą zemdleć.
    • anias0401 Nazwa modelu w temacie 15.06.07, 08:49
      Pomysł na watek trafiony w dziesiatkę! To bardzo bardzo przydatne informacje,
      króre trudno wyszukać w dość już rozbudowanym wątku dotyczącym konkretnych
      modeli. Proponuję, dla uprządkowania w temacie wypowiedzi podawać nazwy
      opsywanych modeli- bedzie przejrzyście.
    • inkaka Re: Rozciągliwce i ściśliwce 15.06.07, 09:29
      Wszystkie SAMANTY są rozciągliwe. Spokojnie można brać rozmiar mniejsze w
      obwodzie.
      Podobnie TRIUMPHY - prawie wszystkie.
      Dla mnie ściśliwy jest PANACHE Tropical, ale nie nie mam porównania z innymi. W
      każdym razie nowy był w obwodzie o 4 cm węższy niz Freya Zeta, która z kolei
      jest zdecydowanie bardziej ścisliwa niz SAMANTY I TRIUMPHY.
      A przy okazji - te obwody sa dla mnie ogromnym problemem: za duże niedobrze, za
      małe jeszcze gorzej. W dodatku od tego zależy wielkość miski. Tak więc wszelkie
      podpowiedzi w temacie "ściśliwe" , "rozciągliwe" są na wagę złota:-)
    • veev dodam troche swoich typow 15.06.07, 16:10
      Scisliwce:
      Panache Alexandria. Oblednie piekny i ledwo w nim oddycham ;)
      Panache Specjalne okazje. Zapinam na najluzniejsza haftke i ciasniej sie nie da.

Wzgledne scisliwce:
      Gossardy. Nie rozciagaja sie w trakcie uzywania, ale maja "nominalnie" dosc
      ciasne obwody - to jedyna firma, z ktorej zdarza mi sie nosic 80 i sa dobre.

Wzgledne rozciagliwce:
      Kalyani Amaze Me. Wzielam swoje zwykle 75FF i ledwo sie zapielam, ale juz po
      paru godzinach zrobil sie ok i poki co stabilnosc wymiarowa zachowuje. I w ogole
      sliczny jest :)

Rozciagliwce:
      Flirtelle Minx i Sassy (to do tego ten wredny przypadek, ze na poczatku jest ok,
      a potem sie paskudnie rozciaga)
      Lepel Una full cup (nie dramatycznie, ale jednak). Mam tez plunge i ten sie nie
      rozciaga.

v.
      • yaga7 Re: dodam troche swoich typow 15.06.07, 18:54
        > Rozciagliwce:
        > Flirtelle Minx i Sassy (to do tego ten wredny przypadek, ze na poczatku jest ok
        > ,
        > a potem sie paskudnie rozciaga)

Zgadzam się, że Minx się rozciąga, ale nie zgadzam się, że strasznie. Owszem,
        szybko przepięłam na środkową haftkę, ale teraz już jest stabilnie i ok (jeszcze ;)
      • kasica_k veev 15.06.07, 20:19
        veev napisała:
        > Kalyani Amaze Me. Wzielam swoje zwykle 75FF i ledwo sie zapielam, ale juz po
        > paru godzinach zrobil sie ok i poki co stabilnosc wymiarowa zachowuje. I w
        > ogole sliczny jest :)

A moze bys go tak dala do galerii, co? ;) Bo go tam dramatycznie brakuje...
        I te Alexandrie... *proszący uśmiech*
        • veev Re: veev 17.06.07, 00:27
          mam taki plan ;) jak tylko znajde troche czasu. i troche spokoju, zeby sie w
          neglizu obfotografowac. czyli pewnie w przyszlej pieciolatce :/

v.
    • limonka_01 Freya Amelia 15.06.07, 20:40
      Freya Amelia to największy rozciągliwiec w mojej kolekcji. Zapomniałam o nim, bo
      jest tak rozciągliwy, że już w nim nie chodzę. Śmiało można brać obwód o rozmiar
      mniejszy.
    • maith R&P Isabella a Opulence 17.06.07, 13:30
      To ja jeszcze doprecyzuję, że jeśli chodzi o Rigbiego, to:
      -Isabella moim zdaniem jest rozciągliwcem (przynajmniej wersja kawowa, którą
      sprawdzałam)
      -a Opulence moim zdaniem jest w normie, natomiast Limonka wliczyła go już do
      rozciągliwców, czyli tu nie ma zgodności w temacie :)
      Obie testowałyśmy tę samą wersję kolorystyczną (bo to czasem ma znaczenie)
      • limonka_01 Re: R&P Isabella a Opulence 17.06.07, 15:01
        Nie nazwałabym Opulence rozciągliwcem. Ma elastyczny obwód, ale rozmiar mniejszy
        byłby zbyt obcisły. Potwierdzam, że ma obwód regularny. Może dlatego, że jest
        bardzo wygodny, na początku wydawało mi się, że może się rozciągnąć, ale nie
        zrobił tego.
        • maith Opulence- czyli mamy zgodność - jest REGULARNY 17.06.07, 15:42
          Czyli osiągnęłyśmy zgodność :)
          Opulence jest regularny.
          A oprócz tego to jeden z najwygodniejszych staników świata, który da się czasem
          upolować na e-bayu w cenie niższej niż babcine badziewia proponowane na nasze
          biusty w polskich sklepikach stacjonarnych ;)
          I zwracam tu uwagę, że ja zaliczam się do typu I, a Limonka do II, a obie
          zgodnie podziwiamy jego wygodę :)
    • swierszczowa1 Re: Rozciągliwce i ściśliwce 17.06.07, 23:04
      M&S -rozciągliwice czy ściśliwce? Na e-bay są bardzo kuszące staniczki tej
      firmy dla 65-atek z miseczkami do G.Ceny też mają całkiem kuszące. Zastanawiam
      sie tylko ile trzeba mieć w żebrach żeby nosiły się komfortowo. Ja z moimi 67cm
      się chyba nie łapie :(
    • inkaka Panache Inferno - scisliwiec 20.06.07, 15:12
      Przymierzałam wczoraj. Zawsze mam watpliwości czy lepszy jest dla mnie rozmiar
      32 czy 34 - bywa różnie. W tym przypadku nie miałam wątpliwości - 34 zapięłam
      na pierwszą haftkę, 32 nie zapięłabym w ogóle.
        • maith Tango II 10.07.07, 09:21
          Ale bezpośrednio po kupieniu trzymał oczywiście bardzo dobrze. Rozciągnął się
          dopiero po jakimś czasie. No i ja mówię o wersji cherry :) Nie wiem, czy w Tango
          kolor ma znaczenie.
          • wieczorynka79 Re: Tango II 30.04.08, 23:21
            Ja mialam brzoskwiniowy i bialy i szybko sie rosciagnal i w obwodzie
            i w miseczce.Teraz kupilam sobie czarny i rozowy o rozmiar mniejszy
            wiec sama jestem ciekawa jak bedzie.
            • bdjp Re: Tango II 30.07.08, 22:21
              ja na razie dopiero kupilam, beżowy. Przy moim 90cm pod biustem i
              kalkulatorze na 36 czyli 80 - ledwie sie dopinam. W tym samym
              momencie Freya Milie i Freya Rio w rozmiarze 36 sa o wiele za duze.
              Dla mnie wiec jak dotad Tango Ii to okropny ściskacz, a Freje to
              rozlazuchy... :)
              pozdrawiam zainteresowanych!
              • bdjp Re: Tango II 14.09.08, 22:15
                uzupełniam obserwacje: Tango II rozm 36 po 2 miesiącach co prawda
                zapina sie juz na najciaśniejszą haftkę ale nadal trzyma mocno, a
                najnowsze Freje i Harmony 34 wydają się być luźnawe.
                • onlybabina do posiadaczek Tango II białe 12.07.09, 08:12
                  jestem posiadaczką rozmiarów 86/114

Chce zakupić tango dokładnie to www.monache.eu/Tango_II_Bra_Bialy-25.html

Tylko jak jest z rozmiarami o ile zmniejszyć obwód pod biustem i jak jest z
                  miseczkami w tangach. z tabeli wychodzi mi 80 gg ale może wziąć 75 hh. Może
                  jakaś biuściasta posiadaczka tang opowie mi coś o tym staniku.

Bo ja w kocu chce mieć dobry staniki... a już jestem po 3 fatalnych zakupach :(

Pozdr.
        • semele2 Re: Tango II czarne 13.05.08, 09:07
          Wymierzone 32 przez pierwsze dwa dni chciało mi połamać żebra i już prawie
          skręcałam do pasmanterii po przedłużkę. Po miesiącu noszenia dzień w dzień
          (muszę kupić drugi stanik... Tylko dlaczego najbardziej podoba mi się Harmony,
          który ponoć jest straszliwym rozciągliwcem?) zapinam bez problemu na środkową
          haftkę i praktycznie nie czuję go na sobie. Trochę jestem rozczarowana, że się
          tak szybko rozciągnął, no ale trzeba też brać poprawkę na migrację. Generalnie
          klasyfikuję jako ściśliwca. 30 bym pewnie nie dopięła, a przy moich aktualnych
          74cm. pod biustem 32 nadal dobrze trzyma.
          • idid Re: Tango II czarne 17.05.08, 20:33
            Ja też mam 74/75 pod, ale w sklepie spokojnie weszłam w czarne Tango II w
            rozmiarze 30F. Dopiero zaczynam moją przygodę, ale ten post mnie zdziwił.
            Może sztuka sztuce nie równa?
            • semele2 Re: Tango II czarne 17.05.08, 20:47
              Raczej człowiek człowiekowi nierówny. Widocznie jestem mało ściśliwa. Jak się
              dzisiaj rano zmierzyłam, to wyszły mi 72cm pod biustem (efekt migracji, grrrrr!
              Przy poprzednim poście mierzyć mi sie nie chciało, a widocznie trzeba było),
              teoretycznie Tango powinno na mnie fruwać, a nie fruwa. Prawdopodobnie spokojnie
              weszłabym w 30, ale 32 sprawuje się całkiem przyzwoicie (chociaż nie
              powiedziałabym, że idealnie). Jak zaczynałam je nosić, miałam pod biustem bodaj
              76 czy 78 i wydawało mi się, że zaraz mnie przetnie na pół.
              • lawendowata Re: Tango II czarne 17.05.08, 22:34
                Tango II apricot które dostałam wydaje mi się bardzo rozciągliwe. Na moje 75 cm
                (miałam 78 jak zamawiałam :/ ) zapina się na najściślejszą haftkę, jedzie do
                góry i ma sporo luzu. Naciąga się swobodnie do ok. 83 cm.
                • tremadok Re: Tango II czarne 17.06.09, 15:28
                  Ogólnie moja przygoda z Tango II była miła na początku. Przyjemnie ścisły był
                  przez dwa, trzy dni. Potem mogłam już zapiąć się na ostatnią haftkę, zarówno
                  czarne, jak i nude.
                  Mierzyłam 32HH, przy 81/110
                  • quazi Re: Tango II czarne 04.10.09, 12:47
                    ja zaczelam nosic tango II czarne z bialymi kwiatuszkami jakies 2 tygodnie temu, na poczatku bardzo ciasny 32FF przy moich 81/99, teraz lezy nieco wygodniej, choc zebra nadal uciska:) czekam na migracje powrotna moich piersi:)
      • maith a Salsa 10.07.07, 09:19
        Natomiast Salsa faktycznie ciśnie - jest jedynym stanikiem, który musiałam
        wymienić na o oczko więcej w obwodzie. Teraz też trochę się rozluźniła, ale to
        już jest liczone z większego obwodu. Teraz to pewnie załatwiłabym to przedłużką ;)
        • kryklu Re: a Salsa 30.03.08, 23:21
          Skusiłam się na Salsę właśnie ze względu na jej słynną ściśliwość i
          już przy pierwszym przymierzeniu okazała się za szeroka (30G ,
          69/96) i na dodatek małomiseczkowa . Teraz koleżanka się nią cieszy .
    • dadaczka Re: Rozciągliwce i ściśliwce 10.07.07, 13:39
      ściśliwiec: panache ophelia i tango pure - ale uwaga - za namową bellisimy
      wzielam o rozmiar wieszy w obwodzie i niestety - fiszbiny sa za szerokie moim
      zdaniem, chodzic sie da, ale nie jest to moj ulubiony stanik.
    • metalowiec77 Freya Dolly 19.07.07, 19:26
      nie wiem, czy tu jeszcze ktoś nosi takie starocie;))
      w każdym razie rozciągnięta jest bardzo po ok. pół roku (nosiłam głównie na
      początku, czyli powiedzmy ok. 2,5 miesiąca)
      70 FF ma 69 luźno, w rozciągnięciu ok. 85cm.....
    • metalowiec77 Elbrina Polka - normalny/ściśliwy 19.07.07, 19:30
      po 1,5 miesiąca noszenia prawie codziennie rozm.70 ma szerokość maksymalnie
      naciągniętą do 80, ale mierzone na brudnym, więc ponaciąganym przez noszenie
      staniku.
      zapinam się nadal na najluźniejszą haftkę, nie przyszło mi do głowy, żeby
      środkową, to chyba oznacza, że nie ma potrzeby
      Śliczny ten stanik, tylko mam problemy z ramiaczkami.
      • limonka_01 Triumph rozciągliwiec 22.07.07, 16:10
        Potwierdzam, a kiedyś nosilam tylko Triumpha, że po 6 miesiącach nie nadawał sie do noszenia, tak był porozciagany. Chyba, że przez ostatnie 5 lat coś się w tym zakresie polepszyło, bo nie mogłam go ścierpieć i przerzucilam sie wówczas na Felinę.
        • mrb62 Re: Triumph rozciągliwiec 21.01.09, 21:02
          Chyba niewiele się zmieniło, bo mojego ostatniego Triumpha kupiłam gdzieś w
          listopadzie ub. roku i też po miesiącu wyraźnie się rozciągnął. Ale to był
          raczej ostatni zakup stanika tej firmy, bo po oświeceniu :) już wiem, że nie
          mają miseczek w moim rozmiarze.
    • szarsz Re: Rozciągliwce i ściśliwce 24.07.07, 10:27
      Freya Arabella.
      Przymierzałam 65 (pod biustem mam 69). Od razu zapięłam się najciaśniej jak to
      możliwe i obwód da się odciągnąć spokojnie na dwie dłonie :( Będę kupować 60tkę

Panache Tango II. Jak dla mnie - przynajmniej do mierzenia - regularny.
      Obwód 70 zapinam najciaśniej i nie odciągnę na całą dłoń. 65 będzie idealne.
      • luliluli arabella 06.05.08, 09:18
        to należy podkreślić wielokrotnie - Arabella jest największym,
        okropnym, szmaciakowym rozciągliwcem. Nie dajcie się zwieść jej
        pięknym przezroczystosciom, na moje 72 pod biustem spokojnie
        mogłabym brać 50-tkę, gdyby takie istniały, w 60-tce po 6
        założeniach zapinam się na najciaśniejszą haftkę, stracjh pomyśleć,
        co się stanie z tym stanikiem za pół roku... da się go rozpiąć
        mięszy balkonem a drzwiami wejsciowymi chyba...
    • kofi06 ALLES 24.07.07, 17:41
      Wszystko - mocno rozciągliwe obwody. Przy moim ciasno zmierzonym obwodzie
      wynoszącym 86 cm noszę 75E ale podejrzewam, że w 70 też bym się zapięła.
      • kruszyzna Re: ALLES 05.10.07, 08:09
        Potwierdzam! Odesłałam właśnie Alles Daisy New 75E (moje wymiary 77/95), bo bez
        trudu zapinałam się na najciaśniejszą haftkę i wcale nie było ciasno. Czekam na
        70F Michelle U i Nelly Big.

Krusz.
        • kruszyzna Re: ALLES Michelle U 10.10.07, 10:31
          kruszyzna napisała:

> Potwierdzam! Odesłałam właśnie Alles Daisy New 75E (moje wymiary 77/95), bo bez
          > trudu zapinałam się na najciaśniejszą haftkę i wcale nie było ciasno. Czekam na
          > 70F Michelle U i Nelly Big.

Dostałam Michelle U 70F. Po tygodniu z hakiem chodzenia stwierdzam, że to
          niemożliwy rozciągliwiec!! Uważajcie na Alles. Stanik nadal jest bardzo wygodny,
          ale już spokojnie można się zapinać na środkową haftkę i po jakimś (dość dlugim)
          czasie zapięcie i tak zaczyna podjeżdżać w kierunku łopatek! 65 z tego modelu
          nie ma. Nadal czekam na Nelly Big.

Krusz.
    • kruszyzna Re: Comexim - rozciągliwce czasowe czy nagłe? :) 10.10.07, 10:29
      Chodzi mię o to, jaki obwód z tej firmy wybierać, mając pod biustem 77 cm i
      minimum ocieplacza? Czytam w wątku producenckim, że są to raczej ściśliwce, ale:
      1) ściśliwce w sensie wąskiego obwodu (czyli brać 75, żeby się zapiąć na
      _pierwszą_ haftkę), który się nie rozciąga lub rozciąga niewiele?
      2) ściśliwce w sensie nierozciągliwości (czyli brać 70), który się naciągnie i
      stanie?
      Czy po powiedzmy miesiącu chodzenia okazało się u kogoś, że trzeba było brać 70
      zamiast 75?
      Właściwie nie wiem, gdzie to pytanie umieścić, w wątku producenckim czy
      rozciągliwcowym, wybaczcie :)

Krusz.
        • kruszyzna Re: Comexim - rozciągliwce czasowe czy nagłe? :) 15.10.07, 11:52
          limonka_01 napisała:

> Ja Comeximu co prawda nie posiadam, ale w wątku producenta piszą, że obwody wąs
          > kie.
          Nie chodziło o wąskie obwody, bo to w wątku producenckim doczytałam. Chodziło mi
          o to, czy nie jest tak, jak w przypadku biustonosza Alles, który mam, w którym,
          owszem, obwód jest dość wąski, ale co z tego, skoro po tygodniu z kawałkiem
          trzeba go zapinać na ostatnią haftkę, tak się rozciąga? A zapinałam na pierwszą
          i był ścisły. Materiał użyty w tym staniku jest nieludzko elastyczny. Chciałabym
          wiedzieć, czy w przypadku Comeximu jest tak samo.

Krusz.
          • malgos_j Re: Comexim - rozciągliwce czasowe czy nagłe? :) 16.04.09, 20:09
            Po ok 6 miesiącach Julia biała raczej się rozciągnęła, znośnie. Początkowo była
            szalenie ścisła, jeden z moich ulubionych staników ponieważ była to 60-tka
            ścisła na moje 61 pod biustem, rozciągnęła się ale nadal jest dobra w obwodzie
            więc powiedziałabym, że jest umiarkowanie rozciągliwa.
          • chrumpsowa Re: Freya Margo i Kalyani CUty Pie 20.10.07, 13:58
            Dzieki. Czyli Cuty Pie raczej 30 powinnam brac. Jesli 32FF w miskach ok, to
            zastanawiam sie czy przy rozciagliwcu 30 tzn. przy Kalyani Cuty Pie miski GG
            bylyby dobre...
            Ewentulanie PROSZE o info na temat Margo - wydaje mi sie, ze to raczej sciliwiec???
              • chrumpsowa Re: Freya Margo i Kalyani CUty Pie 20.10.07, 14:07
                Dzieki wiec dla mnie przydaloby sie 30H, ktorego nie ma... Tak wiec Cuty Pie
                odpada. Zajrzalam na nasza tabelke i chyba jednak bede celowala w Zete 32FF. Wg.
                naszej tabeli rozmiarow to sciliwiec. Jesli ktos chce obalic te teze prosze o
                info :).
                  • chrumpsowa Re: Freya Margo i Kalyani CUty Pie 20.10.07, 14:42
                    Tak wypada z tabeli: Freya Zeta biala rozmiar 32FF. Realna dlugosc rozmiaru bez
                    rozciagania 66cm, rozciagniety na max. 78 cm... No i badz tu czlowieku madry...
                    Juz nie wiem co robic...
                    W takim razie ponawiam prosbe o ocene rozciagliwosci Frei:
                    Margo
                    Pollyanny
                    Margo w rozmiarze 30 ma wg. tabeli bez rozciagania 62cm, a rozciaga sie na 77
                    cm... No i ja sie zastanawiam czy jesli wezme Margo 30GG to czy sie w nia wejde
                    (przy 76 cm pod biustem). Naprawde chcialabym uniknac KOLEJNEGO odsylania...
                    • limonka_01 Re: Freya Margo i Kalyani CUty Pie 20.10.07, 16:37
                      chrumpsowa napisała:

> Tak wypada z tabeli: Freya Zeta biala rozmiar 32FF. Realna dlugosc rozmiaru bez
                      > rozciagania 66cm, rozciagniety na max. 78 cm... No i badz tu czlowieku madry...
                      Moja Freya Zeta biała 30G ma od 62 do 77cm. Mało noszona.
                      • chrumpsowa Re: Freya Margo i Kalyani CUty Pie 20.10.07, 16:53
                        Szarsz dzieki za propozycje :)))) Jesli tylko mieszkasz w IT to kurcze chetnie
                        zmierze... Jesli nie to z przymierzenia nici :(((((((.

Limonka czyli Twoja biala Zeta o rozmiarze 30 w stanie spoczynku ma 62 cm a
                        wyciaga sie do 77??? Zastanawiam sie czy nie bylaby zbyt scisla... Moj Playtex
                        30 FF rozciaga sie do ponad 80kilku cm, w stanie spoczynku ma 62 chyba i powiem
                        Ci, ze jest ciaaasno - choc na najciasniejsza haftke zapiac sie moge, dlugo w
                        nim nie wytrzymuje - fiszbiny strasznie uwieraja... W sumie miski ma zbyt male -
                        nie wiem czy to ma wplyw na obwod?

Zastanawiam sie jeszcze powaznie nad Margo wg. tabelki ma podobnie jak Limonkowa
                        Zeta. Mam nadzieje, ze jakas uzytkowniczka sie wypowie.

• chrumpsowa Freya Tigerlily-rozciagliwiec? 21.10.07, 16:34
                            Patja12 dzieki :). Na razie ciagle sie nie zdecydowalam, ciagle sie waham jaki
                            model Frei wybrac... Powoli sklaniam sie jednak ku Tigerlily, bo wg. tabelki
                            wyglada na rozciagliwca. Wiem, ze arabelka, to na 100% rozciagliwiec, ale w
                            rozmiarze, ktory chcialabym sprobowac czyli 30GG dolna cz. misek jest
                            nieprzezroczysta... Tak wiec prosze o info uzytkowniczki Tigerlily, do ktorej
                            grupy zakwalifikowac by mozna ten model. No chyba, ze sie znajdzie dobra dusza z
                            duuza iloscia Frei ;) i wymieni hurtem, ktory model to rozciagliwiec a ktory
                            cisliwiec...
                            • kasiamat00 Re: Freya Tigerlily-rozciagliwiec? 21.10.07, 17:35
                              > No chyba, ze sie znajdzie dobra dusza z duuza iloscia Frei ;) i wymieni hurtem,
                              > ktory model to rozciagliwiec a ktory cisliwiec...

Czuję się wywołana do tablicy...

Dobra, lista niealfabetyczna:

Eva - diabli wiedzą, nie noszę, ale wygląda na rozciągliwą
                              Tia - ściśliwiec straszny
                              Lucille - normalny ze wskazaniem na ściśliwość
                              Phoebe - jw.
                              Tutti Frutti - ściśliwiec
                              Zeta - szeroka od początku, nie wiem jak z rozciągliwością, bo mam ją od niedawna
                              Ines - rozciągliwiec nieprzeciętny
                              Yasmin - normalny ze wskazaniem na rozciągliwość
                              Sassy - rozciągliwiec
                              Mitzy - raczej rozciągliwiec (ciężko mi porównać, bo mam 60tki)
                              Angelica - raczej rozciągliwiec (uwaga jw.)
                              Retro plunge - normalny ze wskazaniem na rozciągliwość

Więcej grzechów nie pamiętam...

Disclaimer: Nie było moim celem urażenie niczyich uczuć religijnych zdaniem
                              powyżej. Proszę nie bić, tak mi się skojarzyło jak zaczęłam wypisywać zawartość
                              mojej półki ze stanikami.
                              • bianna Re: Freya Tigerlily-rozciagliwiec? 22.10.07, 08:41
                                Moja opinia o Frei:
                                Zeta - standardowo, na razie się nie rozciąga a noszę bardzo często, mój
                                ulubiony stanik :)
                                Jeannie - ściśliwiec, jak na razie największy ze wszystkich Frei
                                Millie - standardowy z tendencją do rozciągnięcia
                                Rio - rozciągliwiec
                                Retro full cup - rozmiar standardowy, na razie się nie rozciągnął

Aczkolwiek nie wiem, czy jestem tutaj miarodajna. Nosze 30 (65), mam pod 70 cm,
                                więc staniki na mnie mało się rozciągają. Nie próbowałam na razie 28 (60) gdyż
                                ciężko coś upolować w moim rozmiarze, Freya chyba na razie w ogóle robi tylko do G.
                              • szarsz Re: Freya Tigerlily-rozciagliwiec? 22.10.07, 12:38
                                kasiamat00 napisała:
                                > Lucille - normalny ze wskazaniem na ściśliwość
                                > Phoebe - jw.

A ja dostałam Phoebe z tydzień temu i odesłałam między innymi ze
                                względu na rozciągliwość. Stanik w rozmiarze 65 zapiełam od razu z
                                luzem na najciaśniejszą hatkę (przy 69 w raczej trudnościśliwych
                                żebrach). I miałam wrażenie, że jeszcze druga ja bym w nią weszła :(
                            • scarlet_agta Re: Freya Tigerlily-rozciagliwiec? 22.10.07, 11:28
                              Tigerlilly jest dość luźny nawet bez rozciągania. Mój biustonosz w rozmiarze 60E
                              ma miesiąc; przez pierwsze 2 tygodnie nosiłam go codziennie. W tej chwili bez
                              naciągania ma 62,5 cm. Można go naciągnąć bez problemu do około 80 cm. Mając
                              obecnie 65-66 cm pod biustem muszę go zapinać na środkową haftkę bo na pierwszej
                              wydaje mi się luźnawy.
                              Nie mam porównania do innych Freyi, ale na mój gust to jest raczej rociągliwiec.
                              • beakarp a co z Panache? 28.10.07, 00:52
                                czy jest tu użytkowniczka kilku modeli do porównania?
                                Nabyłam 28 Fiesta na moje 72 i ciekawe czy się wogóle zapnę:/ bo to
                                moja pierwsza 60tka
                                Ale wszelkie Inferno czy Tango plunge oraz Savannah 30tki zapinam od
                                razu na najciaśniejszą haftkę
                                • yaal Re: a co z Panache? 28.10.07, 02:28
                                  Z moich doświadczeń z Fiestą (ale w większych obwodach) wynika, że się raczej
                                  nie dopniesz, a na rozciągnięcie tego modelu nawet nie licz, bo uszyty z bardzo
                                  stabilnego materiału. Nawet i 65 może być za ciasne.
                                • bdjp Re: a co z Panache? 14.09.08, 22:26
                                  No wlasnie, jako użytkowniczka Tanga II, Harmony full cup i Harmony
                                  Balconette mogę stwierdzic, ze mimo ze to same Panachy, to Tango II
                                  w 36 i ciasne bylo bardzo, a Harmonki obie 34 i ciasne w normie :).
                                  Tango rozciagnelo sie po kilku tygodniach z ostatniej haftki na
                                  pierwszą. Harmonki - jeszcze nie wiem.
                                  Moje podbiuscie to 90cm więc ciągle jestem w szoku, że noszę staniki
                                  na 75 i 80...
                                  • bdjp Re: a co z Panache? 23.01.09, 11:11
                                    > Tango rozciagnelo sie po kilku tygodniach z ostatniej haftki na
                                    > pierwszą. Harmonki - jeszcze nie wiem.

Uzupełniam informację po kilku miesiącach - oba Harmony są nadal
                                    ciasne, podczas gdy moja Frejka Millie (34)rozwlekła się tak, że już
                                    prawie ledwie trzyma.
            • agmani Margo - scisla 19.02.09, 23:01
              stary watek, ale upolowalam niedawno Maego, bo mi sie spodobaly kolory. I jest
              raczej scislo-normalna, tzn. rozmiar regularny bedzie przyjemnie scisly, przy
              obwodzie o oczko nizej nie da sie dobrze oddychac.
      • szarsz Re: Pollyana 03.01.08, 21:09
        Jak dla mnie dość ciasny. Na tyle, że daje się nosić 65 przy
        obwodzie pod biustem 67 cm. Zapinam na środkową lub najciaśniejszą
        haftkę.
              • szarsz Re: Pollyana 04.02.08, 22:53
                Ja mam na sobie właśnie karmelową (wersja GG+) i wciąż najluźniej
                zapięta. 65-tka przy 67 pod biustem. Biała jest dużo luźniejsza i
                stanowczo teraz lepsza byłaby 60-tka. Tylko że w mojej miseczce nie
                ma.
                • babajaga87 Re: Pollyana 25.02.08, 23:38
                  Wg mnie raczej ścisła to ona nie jest... Mam 65 pod biustem, wzięłam 60tkę i
                  wcale mnie nie ciśnie. Spokojnie ją zapnę na najciaśniejszą haftkę. (ps. chodzi
                  o kolor Caramel)
                  • luliluli Re: Pollyana 06.05.08, 08:59
                    mam karmelową 60G (a mam aż 72 pod biustem) - zapnę się, ale
                    wygodniej mi na razie z przedłużką - po 2 tygodniach noszenia co dwa-
                    trzy dni), w Intimo mierzyłam też białą w tym rozmiarze i była o
                    jakieś 5 cm krótsza - nie do zapięcia na mnie. Z kolei 65FF miała za
                    małe miski (o ironio! karmelowa ma 60G i jest dobra na moje 94 w
                    biuscie), nic już nie rozumiem, niby różni się tylko kolor, a dla
                    mnie to były dwa różne staniki o tym samym wzorku:)
                  • bdjp Re: Pollyana 23.01.09, 11:03
                    Mam wlaśnie na sobie nową, karmelową 34J (czyli 75)a mój obwód to 88-
                    90cm!. Zapinam sie bez trudu na najciaśniejszą haftkę, więc chyba
                    rozciągliwa ta Pollyana jest (inne staniki noszę w rozm. 36)
                    Na razie próbuję z najluźniejszą haftką, trzyma dobrze. Niepokoi
                    trochę, że między piersiamy nie przylega (2 palce spokojnie wchodzą)
                    mimo że miseczki wyglądają na wystarczająco duże. Gdzieś tu kiedyś
                    czytałam że może to być objaw za dużego obwodu...(?)
                    Ale generalnie - super wygodny stanik i śliczny! Polecam!
                      • kasia_s80 Re: Pollyana 03.06.09, 09:29
                        Poly czarna jest ciaśniejsza niż smoothing, który jak dla mnie jest
                        rozciągliwy, a Polyannę czarną od zawsze noszę na najluźniejszej
                        haftce i mnie ściska jak trzeba. Smoothing nowy zapinam na
                        najciaśniejszą haftkę i boję się co będzie potem...
                        • tremadok Re: Pollyana 17.06.09, 15:40
                          Na moje 80 pod biustem biała Polly 32HH jest akurat. Ani nie podjeżdża, ani nie
                          ściska. Mogłaby być ciaśniejsza. (przy okazji stanik miałam na sobie ze trzy razy).
      • madzioreck Re: Pollyana 21.06.09, 11:24
        Moja karmelowa Pollyanna 75H noszona gdzieś od listopada ma się dobrze :) Nie
        rozciągnęła się z czasem od noszenia. Kiedy ją kupiłam, miałam ok. 81 pod
        biustem, i na najluźniejszej i środkowej haftce nie podjeżdżała. Teraz mam pod
        biustem 75 cm i noszę Polly na najciaśniejszej haftce, i też jest OK - cały
        dzień bez poprawiania. Przy czym - co może być mylące, obwód sprawia wrażenie
        ciągliwego, ale takiego, który mimo naciągania dąży, żeby "wrócić" do
        najmniejszego wymiaru. Jeszcze się z takim czymś nie spotkałam w innych
        stanikach. Na ciele nie czuję, że jest ścisły, ale się trzyma, a to najważniejsze :)
        • myszanka_88 Re: Pollyana karmelowa 24.06.09, 16:19
          Co do ściśliwości Pollyanny - potwierdzam. Kupiłam karmelową 60E i była ścisła
          przez około 8 miesięcy, potem się rozciągnęła, ale wyglądała już na tak
          znoszoną, że pozbyłam się jej bez żalu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka