Dodaj do ulubionych

Dużo i małomiseczkowce

31.12.07, 03:18
Dziewczyny, jest już wątek o ściśliwcach i rozciągliwcach, i pomyślałam, że
przydałoby się też spróbować podobnie porównać miseczki, przynajmniej w
obrębie tej samej marki. Wiadomo np., że Arabelka ma miski stosunkowo duże, a
Eva małe – o tego typu zestawienie mi chodzi :) Co wy na to?
Obserwuj wątek
        • echo40 Re: Freya Millie C-G 15.12.08, 22:28
          A ma ktoś porównanie wielkości miseczek millie i senses? Wypatrzyłam sobie taką
          millie na ebay, ale się waham, bo ma taki sam rozmiar jak senses, który po roku
          noszenia jest ciut przyciasny, nie bułkuje, ale nie jest już taki komfortowy.
      • lalinia Re: Freya Millie C-G 02.06.09, 19:52
        mój zdecydowanie ulubiony stanik, ale niestety ciężko go dostać uwielbiam go i
        jest dla mnie idealny mam 75FF, i uważam że ma duże miseczki, opieram to na
        porównaniu sasy, millie (zapomniałam jak się to pisze) które też mam w tym samym
        rozmiarze i zdecydowanie mi byłkują
      • green-avocado Re: Freya Retro 19.01.08, 19:15
        popea1 napisała:

> Retro ma chyba najmniejsze ze znanych mi modeli tej Firmy

To prawda, miski faktycznie małe. W sklepie powiedziano mi, że należey brać
        jeden rozmiar większą niż normalnie z tej firmy
      • martulka_s Re: Freya Rio 09.01.08, 21:22
        boochmenka napisała:

> Freya Rio duuuże miski
        Czy w takim razie zamawiać o 1 mniejsze? I czy tak jest we wszystkich kolorach?
        (chodzi mi konkretnie o scarlet).
            • tremadok Re: Freya Rio 24.04.09, 23:23
              Te miseczki wcale nie są takie duże, jak mogłoby się z waszych postów wydawać.
              Dzisiaj przymierzałam pełna nadziei i się tylko rozczarowałam.
              Ogólnie mam problem bycia pomiędzy 70H a 70HH. Myślałam, że idealnym
              rozwiązaniem będzie właśnie wielkomiseczkowiec w mniejszym rozmiarze (70H) -
              niestety okazał się za mały, chociaż blizej mi do tego wlaśnie rozmiaru.

Mierzyłam białe rio 70H.
              • sbarazzina Re: Freya Rio 10.05.09, 14:40
                W przypadku Rio trzeba uważać na kolor. Już gdzieś pisałam, że
                mierzyłam jednocześnie białe i czarne Rio w tych samych rozmiarach
                (28F i 28FF) i czarne miało miske o rozmiar większą niż białe.
                Czerwone wypada chyba gdzieś pomiędzy.
          • bianna Re: Freya ZETA a ARABELLA? 03.01.08, 12:43
            A u mnie widać wyraźnie, że zeta ma dużo mniejsze miski niż arabelka, w tym
            samym rozmiarze zeta robi spore bułki a arabelka swobodnie łopotała na
            wietrze... Do tego jest bardziej rozciągliwa i akurat na moim biuście wygląda
            fatalnie - w przeciwieństwie do ukochanej zetki. Tak więc co biust to inny gust
            :) Rozgladam się właśnie za nową zetą, bo stara, choć w zasadzie ma tylko pół
            roku - porwała się <hlip hlip>
              • irjakrk Re: Arabella, Zeta, Polyanna 25.01.08, 16:35
                Ja mam czarną i oysterową Arabellę 30G przy prawie tych samych wymiarach. Na
                początku minimalnie za duża, teraz jest ok.

Ale skoro Ara to taki wielkomiseczkowiec, to jakie mam zamawiać rozmiary z
                innych firm?
              • luliluli Re: Arabella, Zeta, Polyanna 06.05.08, 08:40
                Arabella czarna - 60G
                Zeta biała - 65FF
                Polyanna karmelowa 60G (na razie z przedłużką)
                takie jest moje porównanie - wszystkie są dobre w miskach, a
                arabella zdecydowanie przestała mnie zachwycać, bo zaczęła się
                rozciągać natychmiast, a do tego w porównaniu z Zetą jest wprost
                brzydka:D
                • urkye Re: czy POLLY jest wielkomiseczkowa czy normalna? 07.12.08, 13:34
                  Polly ma na pewno mniejsze miski niż Eleanorka-wielkomiseczkowiec (Zety,
                  Arabelli ani Rio nie posiadam, Eleanor ponoć jest identyczna jak Zeta;));
                  Polly biała i czarna są identyczne w kwestii misek-normalne;
                  na mnie 30G pasuje świetnie, tylko przed okresem lekko bułkuje [biust mi rośnie
                  do ok. 98-99 cm]-wtedy zdecydowanie lepiej leży Elenorka (też 30G), która jest
                  wielkomiseczkowa;

dlatego jeśli normalnie masz 98 cm i dobrze ci leży Zeta, rio itp., to Polly
                  chyba lepiej brać 30GG... Tak mi się przynajmniej wydaje:)
                  Aczkolwiek od GG konstrukcja jest bardziej pancerna;)
                  Z drugiej strony, jeśli minimalne bułkowanie (przy maksymalnym wyproście) Tobie
                  nie przeszkadza, to ja bym osobiście brała 30G;) Z resztą pytanie jak bardzo
                  masz kompresowalny biust-możliwe, że 30G będzie leżeć na Tobie doskonale:)
                  Niestety, najlepiej chyba sprawdzić oba rozmiary... ;)
        • kruszyzna Kurczę, czuję się zagubiona :( 03.01.08, 13:47
          szarsz napisała:

> Zeta jak dla mnie standardowo. I chyba porównywalnie z Arabellą (tą
          > tylko mierzyłam). Odrobinę od nich większa jest Pollyanna, a duuuużo
          > większa od nich wszystkich: Lucille.

Że _obwody_ są różne przy tych samych cyferkach w różnych modelach u różnych producentów - to rozumiem. Mniej lub bardziej rozciągliwe tkaniny, jakieś wzmacniacze lub ich brak, lepsza lub gorsza jakość wykonania. Natomiast jaka jest idea różnicy w _miskach_ u jednego producenta? Przecież nie może chodzić o rozciągliwość. Miska nie ma prawa się rozciągać. Dlaczego zatem jedno F jest znacznie większe niż drugie F i dużo mniejsze niż trzecie F? Jakby tylko przy obwodach było zamieszanie, miałybyśmy połowę problemów z głowy :( Czy nie obowiązują żadne wytyczne miskowe? O co tu chodzi?
        • veev Re: Freya ZETA a ARABELLA? 10.01.08, 22:28
          > Zeta jak dla mnie standardowo. I chyba porównywalnie z Arabellą (tą
          > tylko mierzyłam).

Dla mnie tak samo, tyle ze Arabella robi u mnie beznadziejny ksztalt. Mierzylam
          jednoczesnie obie 34G (Zete biala, Arabelle nutmeg).

v.
    • szarsz Kalyani Natural Charm 02.01.08, 13:02
      Największe miseczki z mierzonych przeze mnie staników. Standardowo
      noszę 30H, Nat. Charm wzięłam 28HH (bo to rozciągliwiec) i myślałam,
      że się utopię w miseczkach.
      • maith Re: Kalyani Natural Charm 10.01.08, 21:31
        Obawiam się, że u Ciebie może być inny problem. Prawdopodobnie powinnaś go mieć
        w jeszcze mniejszym obwodzie, ale jeszcze mniejszych już nie ma i to Ci wyszło
        na miseczce.
        Miseczka owszem jest dość spora - na tyle, żeby przechodząc z 30H na 28 , 28HH
        wystarczyło. Kiedy normalnie powinno być 28J. Ale moim zdaniem nie bardziej.
        Wystarczyło natomiast, że zamówiłaś model, który już ktoś mierzył (ten stanik
        się momentalnie rozciąga) żebyś od razu się utopiła.
        Zaznaczam, że nie miałam doświadczeń z kolorem białym, czarnym i pomarańczowym.
    • edytaf5 Re: Dużo i małomiseczkowce 09.01.08, 15:51
      Interesuje mnie porownanie do Evy (bo tylko taka na sobie mialam w rozmiarze 28d
      za malym) Tutti Fruiti, Sassy, Mitzy i Margo.
      Ktore z nich maja duzo wieksze miski a ktore takie same?
      Ktore z nich moglyby byc dobre w 28d a ktore w 28dd?
      Z gory dziekuje ;)
    • zawsze_zielona Re: Dużo i małomiseczkowce 09.01.08, 21:55
      A kostiumy kapielowe moga tez byc?
      Przymierzalam dwie Freya Mai Tai Bikini (tinyurl.com/3dg89z )
      Casablanca bandeau (tinyurl.com/2qry74 ) maja male miski.
      Z normalnych stanikow malomiseczkomwe:
      Charisma Bra by Kalyani, co przyznala nawet pani z Bravissimo.
      • children_of_the_evolution Re: Dużo i małomiseczkowce 21.01.08, 13:34
        Nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale na forum jest kilka wątków na temat
        wielkości misek Margo i chyba są one normalne, tzn. trzymają rozmiar:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=38510602&a=71213870
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=38510602&a=70361238
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=38510602&a=70466637
        tutaj jest o rozciągliwości, też o rozciągliwości Tigerlilly:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=64219281&v=2&s=0

Sama się nie znam:) Ale właśnie przekopywałam forum i to wpadło mi w oczy.
      • madzi1 Re: Dużo i małomiseczkowce 24.01.08, 23:53
        Obiecałam napisać i piszę. Margo jest wielkie! W porównaniu do
        tigerlilly jest sporo większe, ale też sporo ciaśniejsze.
        Generalnie to się dzisiaj załamałam, bo to kolejny nie pasujący na
        mnie stanik, a ja cały czas w tym jednym dobrym flamenco muszę
        łazić! :/
        Tigerlilly już nie lubię bo jest za luźna, a fiesta się na mnie
        totalnie nie układa :(
        • elmilinden Re: Dużo i małomiseczkowce 25.01.08, 00:41
          W porównaniu do Tutti Fruity 60DD jest chyba normalny, wiesz? Bo tamten stanik
          też był dość duży, myślę że miedzy TF 60DD a Margo 60E jest różnica jednego
          rozmiaru. Niestety:/ Także dla mnie, jako osoby nieobdarzonej przez naturę,
          takie fasony się nie nadają;)
        • scarlet_agta Re: Dużo i małomiseczkowce 25.01.08, 15:54
          A jesteś w stanie porównać Fieste i Margo? Czy Margo jest dużo większe?

Fiestę lubię za to, że jest przyjemnie ścisła, choć kształt biustu bez bluzki
          nie jest idealny, ale w bluzce nawet tego nie widać, a może jest nawet lepiej
          niż Tigerlilly.
    • cycusia Panache Daisy 19.01.08, 22:11
      Mam pytanko wlasnie odnosnie misek bo ze scisliwiec straszny to doczytalam ale o miseczkach nie bylo ani slowa.
      Uwzglednic wieksze czy nie? Jak wypadaja?
    • children_of_the_evolution A co z Mitzy i Gigi? 21.01.08, 13:19
      Czy to prawda, ze w zależności od koloru mają miski rożnej wielkości? Czy
      różnica jest aż tak duża, że przy małym biuście trzeba zmieniać rozmiar miseczki?

Chodzi mi konkretnie o różnice pomiędzy Mitzy ciemną, tą stalowo-zieloną, a
      brzoskwiniową. No i o Gigi, o której chyba nie ma nic na forum.

• kociatko_biusciaste Panache Salsa - małe miski? 03.02.08, 20:10
      Z ponizszych wpisów wynika, że ten model ma specyficzna rozmiarówkę:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=38510816&a=49824136
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=38510816&a=49826717
      Czyli należy brać obwód o rozmiar luźniejszy, niż zwykle, a miskę większą? (tzn.
      większą, niż to wynika z przeliczenia) Miskę większą o rozmiar czy dwa? Jeżeli
      mam 65/96 i z tabelki wychodzi mi 28H, to brać 30G, czy miska będzie za mała?
    • kociatko_biusciaste Elixir de Lejaby 09.02.08, 13:52
      /skopiowane z innego wątku/

elenion_ankalima 05.02.08, 11:31
      Chce kupić koleżance stanik lejaby 65e- jaką oni mają rozmiarówkę? Raczej są
      mało czy dużomiseczkowcami?

mary_lu 05.02.08, 11:39
      W Elixir de Lejaby się topiłam... I obwodowo, i miseczkowo.
          • slim.fast DUŻE MISECZKI FREYI 30.03.08, 21:37
            Zbieram sobie dane, bo muszę coś jeszcze wymyślić na ten mój biust. A zatem duże
            miseczki, z tego, co doczytałam we wszystkich dostępnych wątkach, wśród Feyi mają:

- Maise, Arabella, Millie, Tia, Lucille.

Dobrze piszę? Jeśli nie, to proszę mnie poprawić. Czy Pollyanna Caramel też ma
            duże, czy raczej standard?
              • youmou Re: DUŻE MISECZKI FREYI 10.05.09, 08:52
                Dorzuce od siebie, ze Emilly (do karmienia) tez ma dduze miski.
                Zamowilam 65E z melissy i freyi - melissa chyba dobra (testuje, a ze
                jestem poczatkujaca, to pewnosci mi brak), freya duzo za duza

• roza_am Youmou 10.05.09, 13:56
                  Melissa i Freya mają po prostu różne rozmiarówki, Freya brytyjską, a Melissa
                  nieco zmodyfikowaną polską (kontynentalną). Melissowa miseczka E odpowiada
                  brytyjskiej misce DD. W brytyjczykach celuj zatem raczej w 65DD, a nie 65E.
                  Producenci trochę nam komplikują życie z tymi różnymi rozmiarówkami, ale cóż
                  zrobić. Pewnie się w końcu przyzwyczaisz. Tymczasem polecam pomocne tabelki:
                  spreadsheets.google.com/pub?key=pxpi6szJEGjb8-r-aEKk9Hw&gid=2
                  spreadsheets.google.com/pub?key=pxpi6szJEGjb8-r-aEKk9Hw&gid=28
                  • princesswhitewolf FREYA MAISIE i VANITY FAIR PURE 10.05.09, 14:05
                    FREYA nosze 30H ( ANtoski i inne)

W 30 H MAISE wypada w miseczcze conajmniej o 1 cm za duze i robi centymentrowy
                    namiocik. W obwodzie pod swietnie pasuje
                    Vanity Fair PURE w 30H to w ogole wypada za duze w biustem i pod biustem

Czy ktos ma doswiadczenie z tymi stanikami i poradzi CO za rozmiar powinnam tych
                    kupic.? Oh chyba z Vanity Fair Pure dam sobie spokoj bo 28G chyba nie produkuja...
                    • drzazga1 VANITY FAIR PURE czarny 31.05.09, 03:02
                      Nosze od kilku dni Vanity Fair Pure czarne i szykuje sie trwaly
                      zwiazek:), jak odzyskam aparat to zamierzam ten stanik bardzo
                      dokladnie, z fotkami opisac na forum.

Standardowo w brytolach mam 32HH (TangoII, Eliza fuchsia, Freye) i w
                      VF Pure wychodzi mi tez standardowe 32HH.

Co do obwodu - z racji nieco innego sposobu wszycia i lepszego
                      materialu NIE CIAGNIE SIE niczym guma z majtek, co niestety jest
                      powszechna wada stanikow Freyi i Panache (Fantasie mierzylam kilka
                      modeli, odczucia podobne).
                      Gdy mierzylam po raz pierwszy VF Pure, przyzwyczajona do scisku,
                      pomyslalam, ze obwod za luzny, bo nie ugniata (domyslnie: przeciez
                      obwody sie rozciagaja w trakcie noszenia i trzeba brac poprawke
                      mierzac).

Tymczasem ten stanik udowodnil, ze takie zalozenie jest bledne, o
                      ile oczywiscie obwod jest uszyty z odpowiedniego materialu. Ten niby
                      za luzny (bo niewyczuwalny niemal na ciele) obwod trzyma doskonale.

Wielkosc misek tez standardowa, warunek: trzeba dokladnie wygarnac
                      piersi silnie sie przy tym pochylajac, tak, zeby cale wpadly do
                      misek. Miski w VF Pure sa krojone w ten sposob, ze bardzo mocno
                      zbieraja biust z bokow i ukladaja w przod - zaden z mierzonych
                      wczesniej (a sporo tego bylo) stanikow nie robil tego rownie
                      skutecznie. Na domiar dobrego - ten stanik zalozony na cialo ma
                      najwezsze fiszbiny ze wszystkich znanych mi nabiustnie brytoli
                      (czyli takie, ktore obejmuja piers, a nie kawal tulowia poza jej
                      granica), poniewaz te fiszbiny nie sa rozciagane na ciele przez
                      rozciagliwy i naprezony obwod.

Podsumowujac: ten stanik jest inaczej skrojony, z innych materialow
                      i inaczej pracuje na ciele, niz staniki Freyi, Panache czy Fantasie.
                      Uklada biust zdecydowanie do przodu, co jest widoczne szczegolnie z
                      profilu, patrzac z przodu piersi nie wylaza bokami poza obrys
                      tulowia (bezcenne dla osob, ktore obwod w biuscie maja sporo wiekszy
                      niz obwod w biodrach).

Jestem w trakcie mozliwie intensywnego testowania (uwazam, ze
                      polecanie/odradzanie jakiegos modelu ma sens dopiero wtedy, kiedy
                      pouzytkuje sie go solidnie), jak skoncze i bede mogla porobic
                      zdjecia - opisze dokladnie we wlasciwym watku.
    • rockiemar Chloe i Poppy 05.04.08, 11:04
      Wiem, ze to stare modele, ale jeszcze czasem do upolowania. Niestety
      nie maja zadnego opisu we freyowej tabelce. Czy maja miseczki
      normalne, czy duze? Bo gdzies w wyszukiwarce wypadl mi jakis stary
      watek, w ktorym ktos sie wypowiadal na temat duzomiseczkowatosci
      Chloe. W innym watku juz pisano, ze miseczki sa normalne... Czy ktos
      moglby to zweryfikowac? Bede wdzieczna:)
      • kryklu Re: Chloe 05.04.08, 12:23
        Chloe -ewidentny dużomiseczkowiec , ścisły obwód . Ale uważaj ,
        wbrew nazwie jest fullcupowaty , tzn. bardzo zabudowany , nie
        podnosi do góry i nie zbiera biustu do środka . Miseczki miękkie ,
        ale z grubego , bawełnianego materiału . Ogólnie trzyma dobrze
        biust , nie nadając mu zbyt ładnego kształtu , wygodny ( mnie uwiera
        pod pachami , ale mnie prawie wszystko tu uwiera ) , zdecydowanie
        aseksualny .
        • rockiemar Re: Chloe 05.04.08, 14:32
          Czyli to taki raczej malo ciekawy stanik? Na zdjeciu wyglada
          naprawde ladnie...

A jak prezentuje sie pod bardziej obcislymi bluzkami?

I czy on jest bialy w blekitne wzorki (raczej jasne czy ciemne?),
          czy po prostu blekitny?
          • kryklu Re: Chloe 05.04.08, 18:58
            Ja mam bladoróżowy w białe wzorki . Sprawdziłam na eBayu , są dwa
            niebieskie : denim blue (na ciemnoniebieskim tle jasnoniebieskie
            wzorki) i sky aqua (na białym tle jasnoniebieskie wzorki - chyba).

Noszę go , rzadko , wyłącznie pod luźne szaty i raczej po domu .
            Nigdy w życiu pod obcisłą bluzkę !!! Fatalny u mnie kształt biustu :
            rozjechany na boki , opadający i kacze dzioby . Na modelkach wygląda
            zupełnie inaczej - takie jabłuszka . Może to kwestia jędrności
            biustu .
            I ten gruby materiał ... Zero finezji . Nie polecałabym .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka