Dodaj do ulubionych

Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak

20.01.15, 23:19
Witam, zachęcam wszystkich do tego aby wzięli udział w ankiecie dotyczącej przekształcenia ul. Klasztornej w deptak. Zapraszam do zapoznania się z tematem na tej stronie:

www.swiecie.eu/pl/news/czy-chcesz-deptaku-na-ul-klasztornej-wype%C5%82nij-ankiet%C4%99
Osobiście uważam ten pomysł, za tym by przekształcić tą ulicę w deptak za nonsens. Sądzę, że zaistniałaby znacząca większość skutków negatywnych po wprowadzonej zmianie.
Obserwuj wątek
   • piotr2_pl Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 21.01.15, 12:50
    Moim zdaniem, sposób przeprowadzenia tej ankiety wskazuje, że urzędnikom nie zależy na poznaniu prawdziwej opinii mieszkańców, ale raczej na podkładce pod swoje decyzje.
    I pytanko: dlaczego nie ma mobilnych punktów ankietowych? Dlaczego nikt nie przejdzie się po mieszkaniach i firmach w śródmieściu z ankietą? Dlaczego tam? Bo tych ludzi bezpośrednio dotkną zmiany, a niektórych już dotknęły...
    • tomahawk40 Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 21.01.15, 17:33
     Piotrze2, Ty potrafisz tylko marudzić i zrzędzić. Wyobraź sobie, ze chyba po raz pierwszy uznałem, ze masz rację i zadzwoniłem do urzędu, żeby się spytać, dlaczego ankiety nie będą dostarczane firmom przy Klasztornej. I co się dowiedziałem? Że lada dzień będą kurierzy chodzić po firmach z ankietami. Widzisz, wystarczyło się zapytać, a nie tylko "grzać" klawiaturę i narzekać.
    • maxima3000 Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 21.01.15, 22:06
     Sprawa jest oczywista Pan Burmistrz,radni chcą dokońca wykończyć miasto.Nie ma nic bardziej debilnego niż stawiać zagranicznym marketom parkingi za grube miliony a w mieście zamykać ulice,stawiać parkometry no i oczywiście nie budować nowych parkingów.Sprawa jest oczywista,że nasi kochani radni chcą promować markety i galerie,bo inaczej nie robili by prywaciarzom z klasztornej takich świństw.Dam przykład aby kupić coć z klasztornej np.nr 9,trzeba będzie jechać zaparkować na parkingu oddalonym o 0.5km(przy psychiatryku) i iśc na pieszo.Rozmawiałem parokrotnie,z właścicielami sklepów,gdzie już jest zrobiony deptak i każdy stwierdził jednoznacznie(paru sklepów już nie ma),że obroty spadły o połowe.Kto kupi pralke,lodówke w sklepie,a potem będzie nią niósł na plecach przez 0.5km,może Tadek Pogoda,albo jego zastępca,który starując w wyborach zataił z jakiej partii pochodzi.Czyżby już firma,która ma wykonać deptak dała już łapówe komuś z góry,że mimo sprzeciwu 95% właścicieli dalej chcą to zrobić?.Zresztą większość radnych w Świeciu to Powie z Platformy więc czego się ponich spodziewać.
     • tomahawk40 Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 22.01.15, 11:26
      Gdybyś miał w ogóle pojęcie o czym piszesz maxima3000 to wiedziałbyś, ze centra handlowe do 2000 metrów może postawić sobie każdy i nie jest do tego wymagana żadna specjalna zgoda rady... To po pierwsze. Po drugie - urząd miasta grzecznie pyta czy ludzie chcą deptaku czy nie, a ty już z góry przesądzasz, jaki będzie wynik i narzekasz. Po trzecie - na twoim miejscu chłopie nie sugerowałbym, że Pogoda i urzędnicy biorą łapówki od przyszłego wykonawcy inwestycji, bo wbrew temu co myślisz nie jesteś anonimowy w sieci i za to możesz stanąć przed sądem. Dobrze ci radzę - najpierw dwa razy pomyśl, zanim coś napiszesz.
      • piotr2_pl Off topic 22.01.15, 14:10
       tomahawk40 napisał(a):
       > Gdybyś miał w ogóle pojęcie o czym piszesz maxima3000 to wiedziałbyś, ze centra
       > handlowe do 2000 metrów może postawić sobie każdy i nie jest do tego wymagana
       > żadna specjalna zgoda rady... To po pierwsze. Po drugie - urząd miasta grzeczni
       > e pyta czy ludzie chcą deptaku czy nie, a ty już z góry przesądzasz, jaki będzi
       > e wynik i narzekasz. Po trzecie - na twoim miejscu chłopie nie sugerowałbym, że
       > Pogoda i urzędnicy biorą łapówki od przyszłego wykonawcy inwestycji, bo wbrew
       > temu co myślisz nie jesteś anonimowy w sieci i za to możesz stanąć przed sądem.
       > Dobrze ci radzę - najpierw dwa razy pomyśl, zanim coś napiszesz.


       Mam tylko jedną uwagę. Zanim zaczniesz straszyć kolego tomahawku40, przeczytaj może uważniej co pisze maxima3000 bo, pomijając treść merytoryczną, nie widzę tam oskarżenia brania łapówek przez Pogodę i urzędników.
       • pereubu Re: Off topic 22.01.15, 14:41
        "Czyżby już firma,która ma wykonać deptak dała już łapówe komuś z góry,że mimo sprzeciwu 95% właścicieli dalej chcą to zrobić?.Zresztą większość radnych w Świeciu to Powie z Platformy więc czego się ponich spodziewać. " oto wypowiedz nie oskarzajaca nikogo ;)
        • tomahawk40 Re: Off topic 22.01.15, 16:39
         Wiesz pereubu, Piotr2 ma swoją własną definicję oskarżenia o łapówkarstwo hahaha. Po Pierwsze Piotrze 2 nikogo nie straszę, tylko grzecznie radziłem, a po drugie co powiesz na taki tekst? Uwaga: "Piotr 2 to gość, który często udziela się na tym forum. Na różne tematy... To forum jest miejscem, gdzie piszą sprzedawczyki, biorące łapówki od przeciwników politycznych obecnych władz miasta, mimo że popiera je ponad 50 procent mieszkańców? Ale co się dziwić, wielu tu piszących to osoby o niepewnej przeszłości, więc co się po nich spodziewać?". To taka trawestacja tekstu maxima3000. Rozumiem, ze nie uraziło Cię to Piotrze2? Bo przecież Ciebie ten tekst bezpośrednio nie dotyczy :-)
         • piotr2_pl Re: Off topic 23.01.15, 08:46
          tomahawk40 napisał(a):
          > Wiesz pereubu, Piotr2 ma swoją własną definicję oskarżenia o łapówkarstwo hahah
          > a. Po Pierwsze Piotrze 2 nikogo nie straszę, tylko grzecznie radziłem, a po dru
          > gie co powiesz na taki tekst? Uwaga: "Piotr 2 to gość, który często udziela się
          > na tym forum. Na różne tematy... To forum jest miejscem, gdzie piszą sprzedaw
          > czyki, biorące łapówki od przeciwników politycznych obecnych władz miasta, mim
          > o że popiera je ponad 50 procent mieszkańców? Ale co się dziwić, wielu tu piszą
          > cych to osoby o niepewnej przeszłości, więc co się po nich spodziewać?". To tak
          > a trawestacja tekstu maxima3000. Rozumiem, ze nie uraziło Cię to Piotrze2? Bo p
          > rzecież Ciebie ten tekst bezpośrednio nie dotyczy :-)

          Nie uraziło, domyślam się że to przykład, jednakże maxima3000 nie wymieniał nikogo imiennie, więc trawestacja też nie powinna zawierać nicka :)
          • tomahawk40 Re: Off topic 23.01.15, 13:53
           W zdaniu poprzedzającym nawiązywał do Pogody, że sam tam sobie będzie chodził, a zaraz potem twierdził, że ci u góry wzięli pewnie łapówki. A kto jest tymi "u góry" w naszej gminie? No przecież nie sprzątaczki, przy całym szacunku dla ich ciężkiej pracy. Grzecznie poradziłem maximowi, żeby nie przesadzał, bo może sobie narobić kłopotów, ale oczywiście zrobi, jak zechce :-).
   • tomahawk40 Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 21.01.15, 17:28
    Może dlatego, że w takim wypadku 10 osób opowiadających się za jedną lub drugą opcją będzie klikało codziennie w Internecie i wypaczy to cały wynik? I co z osobami, które mają po 60,70 lat i nie potrafią obchodzić się z Internetem? Pomijamy ich? Zresztą, powiedzmy sobie szczerze - bez względu n ato jakiej metody by nie przyjęto i tak znajdą się niezadowoleni.
    • zupa-z-trupa Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 21.01.15, 17:46
     Ankiety internetowe są tak zabezpieczone, że jest małe prawdopodobieństwo podwójnego głosowania, nie mówiąc już o tym, żeby całkowicie zmienić wynik. Bezpieczeństwo właśnie (i wygoda) jest ich ideą.
     Zdecydowanie łatwiej jest sfałszować ankietę papierową, bo wystarczy po prostu wpisać lipne nazwiska i adresy (i tak tego nikt nie będzie weryfikował) albo wstawić prawdziwe tych, o których wiadomo, że głosować nie będą, bo nawet nie wiedzą o ankiecie.
      • zupa-z-trupa Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 21.01.15, 20:46
       A jak ci, którzy rzekomo nie mają dostępu lub nie potrafią posługiwać się komputerem / korzystać z Internetu, dotrą do informacji o ankiecie, otworzą sobie obrazek, wydrukują go i zaniosą / wyślą do UM? O tym pomyślałeś? Właśnie o tę bzdurę mi chodzi! Skoro zdecydowano się już na Internet (pomijam te świstki, które dostarczą do mieszkańców tego rejonu), to niech to będzie zrobione jak na tę technologię przystało, a nie od d… strony.
       • tomahawk40 Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 21.01.15, 22:04
        Wiesz, zajrzałem na stronę urzędu i tam jest wyraźnie napisane: Swój głos można również oddać wypełniając ankietę w Urzędzie Miejskim. Ankieta trwa do 23 lutego 2015 r. Ponadto podobne ankiety pojawią się na łamach ?Czasu Świecia? i ?Teraz Świecie?. Czyli można pójść do urzędu, wziąć tam ankietę i ją wypełnić lub wyciąć z lokalnych gazet i wysłać lub przynieść. Czytaj ze zrozumieniem, to napisano, zanim zaczniesz krytykować w ciemno :-). To, że ty jesteś "internetowy" nie znaczy, że wszyscy tacy są.
       • escw Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 21.01.15, 22:06
        Uważam, że najważniejsze w tej chwili jest to że UM dał nam (mieszkańcom) możliwość wypowiedzenia się w Ankiecie , więc nie narzekajcie tylko mobilizujcie ludzi do oddania głosu... jest duża szansa żeby uniknąć zagłady i zapomnienia naszej Pięknej Starówki, ponieważ zamknięcie dojazdu zniszczy nasze i tak podupadło miasto.... szczerze zachęcam Wszystkich do wypełnienia Ankiety...
        • piotr2_pl Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 23.01.15, 08:53
         escw napisał(a):
         > Uważam, że najważniejsze w tej chwili jest to że UM dał nam (mieszkańcom) możli
         > wość wypowiedzenia się w Ankiecie , więc nie narzekajcie tylko mobilizujcie lu
         > dzi do oddania głosu... jest duża szansa żeby uniknąć zagłady i zapomnienia nas
         > zej Pięknej Starówki, ponieważ zamknięcie dojazdu zniszczy nasze i tak podupad
         > ło miasto.... szczerze zachęcam Wszystkich do wypełnienia Ankiety...

         Zgadzam się w 100 procentach. Z pewnością wypełnię ankietę. Szkoda tylko, że przy okazji nie zapytano mieszkańców, czy są również za otwarciem ulic wokół Rynku.
  • tadek198802 Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 22.01.15, 08:28
   Tam gdzie wprowadzono deptaki,a nie budowano parkingów miasto zawsze wymierało,każdy głupiec otym wie,np.Bydgoszcz.Nie rozumie poczynań naszysz świetnych radnych,dlaczego tak im zależy aby miasto padło do końca.Po co deptak?aby podziwiać puste lokale?.Pan burmistrz powinien być zato rozliczony.
   • nonnel Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 22.01.15, 16:46
    A teraz zaczekamy na post pana piotra-"boba budowniczego gminy",który wie wszystko najlepiej i skrytykuje was oraz cała tą ankietę,UM,radnych i burmistrza.
    Najpierw mnie i kogoś tam jeszcze obrazi,potem zacznie wykrzykiwać te swoje brednie..a wszystko to napisze w stworzonym przez siebie tzw"smietniku".
    Standard i norma.
    Zwisa poniżej.
    • escw Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 22.01.15, 19:03
     CO TO JEST REWITALIZACJA?

     Rewitalizacja rozumiana jest jako system działań mających na celu
     przywracanie do życia i zrównoważony rozwój określonych terenów i obszarów,
     które utraciły dotychczasowe funkcje społeczne czy gospodarcze.

     Celem rewitalizacji jest ożywienie społeczne i gospodarcze miast, zwiększenie potencjału turystycznego i kulturalnego terenów zdegradowanych czy miejskich poprzez:
     - odnowę zdegradowanych obszarów miejskich i dzielnic mieszkaniowych
     zwłaszcza zabytkowych,
     - zagospodarowanie obiektów i terenów poprzemysłowych, poprzez zmianę
     dotychczasowych funkcji na gospodarcze, społeczne, edukacyjne, zdrowotne,
     rekreacyjne i turystyczne.
     Nigdzie nie pisze że te działania mają na celu zamykania ulic dla ruchu samochodowego co wiąże się z utrudnieniem dotarcia do Centrum Miasta jakim zawsze od wieków był Rynek....wręcz przeciwnie działania rewitalizacyjne mają pomagać w przywróceniu i pobudzeniu wszelkiej działalności społecznej i gospodarczej...
    • nonnel Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 23.01.15, 07:25
     jazz777 napisał:

     > większość radnych jak i burmistrz to przybysze z puszczy A rdzennych mieszkańcó
     > w ma się gdzieś Już pewnie ktoś wygrał przetarg

     --pytanie:kim są Ci,którzy wybrali tych przybyszy z puszczy??;-)
     skoro uwazasz ze ktoś już przeterg wygrał(na co????)to podziel się z nami,kto to taki?

    • dodkens87 Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 24.01.15, 10:59
     ja jestem za deptakiem bo to własnie w końcu może ożywić naszą starówkę, kazde większe miasto posiada owy deptak i żadne z nich nie podupada, firmy sobie radzą, bo dojazd nie jest zamknięty na stałe, zaopatrzenie będzie miało dostęp do dojazdów w określonych godzinach więc proszę nie wmawiajcie ludziom że małe firmy upadną. Dzięki deptakowi w końcu będzie można spokojnie przemaszerować sobie na rynek główny w spokoju a nie slalomem między ludźmi wąskim chodnikiem...
     • zupa-z-trupa Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 24.01.15, 14:22
      Co Ty opowiadasz? Kiedy trzeba na rynek iść slalomem? Nawet w godzinach szczytu dla tego rejonu, człowieka spotyka się co 10-15 metrów i spokojnie mija się go bez żadnego slalomu! W pozostałych godzinach, przez całe popołudnia, wieczory i całe weekendy, nie ma tam żywej duszy! Na jaką więc cholerę ten deptak? Co z tego, że będzie można dojechać samochodem z dostawą do sklepu? A co mają powiedzieć ci, którzy mieszkają na Mariankach, i będą chcieli coś załatwić na rynku? Gdzie mają zaparkować, skoro już teraz jest z tym problem? Jeśli jeszcze odetną miejsca parkingowe na Klasztornej, to tym bardziej nie będzie miejsc do zaparkowania auta. Co więc mają zrobić ci ludzie? Dygać 2-3-4 km na piechotę, żeby przez 5 minut załatwić coś w banku, odebrać odbitki od fotografa albo kupić uszczelkę do zlewu? Dobrze się czujesz z takimi kretyńskimi pomysłami?
  • vitan-ella Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 24.01.15, 19:55
   Dotychczasowa rewitalizacja nie przyniosła moim zdaniem pozytywnych zmian, wręcz przeciwnie. Ja mieszkam w tym rejonie, więc skutki rewitalizacji odczuwam codziennie i uważam, że trzeba zatrzymać kolejne genialne pomysły. Przez tą rewitalizację, zmuszona byłam zmienić pracę, ponieważ znaczącą zmalał ruch. Zgodzę się jedynie , że przyda się odnowienie chodników, ale nie w taki sposób jaki to zrobiono dotychczas. Mam na myśli te płyty które umieszczono w chodnikach a w zimę są dosłownie jak tafla lodu. Nie rozumiem głupiego porównania do innych miast o zupełnie innej topografii. A jeśli chodzi o slalomy, to i owszem ;) Praktycznie codziennie omijam slalomem psie odchody których jest pełno i które już od wielu lat stanowią bolący problem który dosyć, że jest widoczny to był zgłaszany. Wystarczy spróbować się przejść po części już z rewitalizowanej aby samemu nie przekonać, jak rzekomo dba się o tą część.
   • jawanda Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 24.01.15, 20:53
    Kraków,Gdańsk,Poznań,Warszawa,Toruń,Wrocław wymieniać można w nieskończoność miasta,które Starówki mają od zawsze wyłączone z ruchu samochodowego i jakoś nie podupadają drobni przedsiębiorcy,wręcz przeciwnie.
    Wrzask podnoszą zmotoryzowani,bo muszą z każdą pierdoła podjechać pod same drzwi.sklepu bądź instytucji.
    Popatrzcie sobie co dzieje się na Mariankach,to już norma,że po chodnikach jeżdżą samochody,kwietniki koło gimnazjum,chodnik wzdłuż W.P. od Krauzego do Janiny.
    Uważam,że to dobry pomysł z deptakiem na Klasztornej.Zamiast wszechobecnych banków dobre byłyby małe kawiarenki lub bistra ze stolikami na zewnątrz.
    Teraz mamy ciasnotę i smród spalin.Jak słusznie zauważono wyżej w godzinach przedpołudniowych nie można przejść swobodnie.
    Jednak sądząc po wypowiedziach tutaj daleko nam do Europy,oj daleko....
    • vitan-ella Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 24.01.15, 21:29
     Nie wiem jak można porównywać Świecie do tych miast. One się czymś wyróżniają i tam deptak ma sens. Tam ludzię jadą by pozwiedzać, zatrzymać się na chwilę. A w Świeciu czego mają szukać? Jak będzie deptak to nagle ludzie bedą tu przychodzić? Po 17 ta część miasta zamiera i deptak tego nie zmieni. Ja korzystam z samochodu tylko jeśli chodzi o dojazd do pracy i wspomne jeszcze raz, że prace musiałam zmienić z powodu rewitalizacji. Nie chcę aby to samo spotkało innych. Dlatego trzeba zapobiec tej durnej decyzji. Deptak spowoduję, że ludzię stracą pracę bo znacząco zmniejszy się ruch. Niektórzy myślą tylko o sobie, a czasem trzeba mieć na wzglądzie też innch ludzi. Gdzie oni później znają pracę. W Świeciu bez znajomości ciężko jest o cokolwiek porządnego.
      • vitan-ella Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 25.01.15, 12:35
       Rewitalizacja i wprowadzenie strefy płatnego parkowania wpłynęła na zmniejszenie się ruchu. Ciągłe zmiany w ruchu przez okres przeprowadzania rewitalizacji, jak i po jej przeprowadzeniu. Czyli nieprzejezdność niektórych ulic, albo kilkukrotne zmiany dotyczące sposobu poruszania się na nich. Kiedyś rynek można było dookoła objechać i nie było potrzeby parkować dalej. A jest to utrudnienie dla osób starszych, z dziećmi czy też dla osób niepełnosprawnych. Co już wcześniej zaznaczyłam, nie rozumiem absurdu tych śliskich płyt umieszczonych w chodniku. W zimę nie raz widziałam jak ktoś tam orła wywinął. No i strefa płatnego parkowania. Niektóre osoby przyjezdne nie przyzwyczajone do tej zmiany, które dostały mandat już raczej będzie unikać przyjazdu tu. Spotkałam się z sytuacją gdy starszy pan prosił mnie o pomoc, bo był tylko chorą żonę odprowadzić w pewne miejsce ( twierdził ze zajęło mu to kilka minut) i po powrocie zastał mandat i nie wiedział za co. To ewidentnie zniechęca do przyjazdu tu.
     • piotr2_pl Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 25.01.15, 09:11
      Moim zdaniem Rynek trzeba otworzyć i przywrócić historyczną, wypracowaną przez wieki, organizację ruchu, a nie bezmyślnie powielać obce rozwiązania i zamykać ulice, których nie ma czym zastąpić. Sami zobaczcie co dzieje się teraz przed południem w kwadracie ulic: Mickiewicza, Gimnazjalna, 10Lutego i Klasztorna. Wydaje się, że pomysł wyłączenia z ruchu kolejnych ulic może proponować chyba tylko ktoś oderwany od rzeczywistości.
      • jawanda Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 25.01.15, 10:22
       Sklepy w okolicy Dużego Rynku nie upadają,bo zrobiono tu rewitalizację,ale dlatego,że właściciele lokali chcą idiotycznie wysokich czynszy
       Burmistrz i jego urzędnicy nie mają z tym nic wspólnego.
       Mieszkańcy Marianek,osiedli domów jednorodzinnych i ci z poza Świecia na zakupy jeżdżą w okolice Multi-Box-a ponieważ tam w jednym miejscu zrobią różne zakupy po konkurencyjnych cenach,to jest świeckie centrum handlowe,a śródmieście to tylko banki urzędy.I nic tego nie zmieni.
       Jedynym rozsądnym wyjściem byłoby zrobić z tych terenów miejsce rekreacji i wydarzeń kulturalnych.
       Małe klimatyczne kawiarenki,niewielkie bistra takie bez wszechobecnego śmieciowego jedzenia.
       Sądzę,że takie miejsca są potrzebne.
       Deptak na Klasztornej jak najbardziej.
       • vitan-ella Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 25.01.15, 12:16
        Odsyłam (dokładnie 7.15 )
        www.youtube.com/watch?v=_xhXGzkdYOc
        Nawet komisja twierdzi, że trzeba zaprzestać dalszej rewitalizacji. A co cen czynszów, przed rewitalizacją ruch był taki że starczyło by wypracować utarg pokrywający czynsz i inne wydatki. Nagle po rewitalizacji niby wszystko pada bo to winna czynszu?. Może jak ktoś nie jest z tego rejonu to nie ma pojęcia co tu się dzieje. A wystarczy przejść się po kilku sklepach i bankach by się dowiedzieć co jest przyczyną że ledwo ciągną.
        • nonnel Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 25.01.15, 19:46
         Zauważ kto jest,czy był przewodniczącym tejże komisji,a mianowicie pan Siemaszko.I choć by miał nie wiadomo jakie postulaty zdawać sobie sprawę należy z faktu że był kontrkandydatem pana Pogody na urząd burmistrza miasta.Ale nie o tym, nie o tym...

         Proces rewitalizacji nie obejmuje tylkodużego rynku i jego wyglądu-jak się okazuje.Wystarczy dobrze posłuchać ile przedsięwzięć,i w jakich miejscach miasta wylicza pan przewodniczący,aby przekonać sie że to bardziej złożona sprawa,podzielona na etapy.
         Jeden z zarzutów to ilość lokali do wynajęcia.Otóż wszystko rozbija się o cenę takiego wynajęcia a cenę z kolei ustala właściciel lokalu,kamienicy.Nie radni i burmistrz...oni gó.....no do tego mają.Więc kogóż to wina?hm?
         Drugi zarzut-koszty napraw i popraw fonntanny.Jestem w stanie to nawet zrozumieć.Też nie winiłbym zleceniodawcy za zatrudnienie firmy typu "pucuj dziada".
         Plusy:wygląd,estetyka,funkcjonalność rynku,zwiekszenie miejsc parkingowych.

         Gdzie komisja stwierdziła że trzeba zaprzestać dalszej rewitalizacji??!
         Czynsze nie należą w gestii władz miasta w prywatnych kamienicach!!


         • vitan-ella Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 25.01.15, 21:49
          Zgodziłabym się z Tobą jeśli byłaby to prywatna opinia pana Siemaszki. Ale pan Siemaszko był przewodniczącym tej komisji, która nie była jednoosobowa.
          Czy byłoby sensowne by ten drugi etap był realizowany, ja interpretuje tak, że nie widać sensu na kontynuacje działania.
        • jazz777 Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 26.01.15, 00:13
         zgadzam się z Tobą.Moi znajomi prowadzą a niektórzy niestety prowadzili działalność w obrębie "starówki" i tak jak Ty mówią że spokojnie na czynsz zarabiali jak klienci docierali w strefę dużego rynku. Teraz dojazd jest ograniczony przez nakaz korzystania z jednej opcji dojazdu a jak na rynku nie ma gdzie zaparkować trzeba znów parę km kluczyć albo dać sobie spokój i tu nie wracać. Ciekawe czy jak (nie daj Boże) przejdzie deptak znikną znikną psie kupy i wymiociny leżące na chodniku do pierwszego wdepnięcia lub deszczu?
          • jazz777 Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 26.01.15, 14:05
           nie tylko wypełniłam ale dałam również najbliższym do wypełnienia.Wiem że w niektórych sklepach na Klasztornej można wypełnić ankietę bo są udostępnione Kto tego nie zrobił a interesuje go ten temat może podejść na Klasztorną i zachować się jak przykładny obywatel.
          • vitan-ella Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 26.01.15, 15:21
           O tym, że ma być deptak słyszałam już kiedyś ale traktowałam to jak jakiś absurd. O tym, że powstanie na pewno dowiedziałam się jakoś po wyborach od osoby która mieszka na tym odcinku gdzie ma być deptak i zostałam poinformowana z urzędu. Czyli stwierdzone było i to dobry czas temu.
           Zdziwienie moje jest, że jednak postanowiono zrobić ankietę w tej sprawie. Co bardzo popieram!
              • jawanda Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 27.01.15, 21:18
               Zauważcie,że sklepy w okolicach Dużego Rynku miały się dobrze dopóki nie powstały duże sieciówki (Tesco,Kaufland,Lidl,no i Multi-Box).Duże sklepy są konkurencją dla małego handlu i nic tego nie zmieni.Do tego wysokie czynsze.
               Z naszej starówki powoli wynoszą się wszyscy na tereny po byłej cukrowni,bo tam jest,że tak powiem centrum handlowe.I choćbyście na rzęsach stanęli nic na to nie poradzicie.
               Właściciele sklepów w "mieście" nie są żadną konkurencją dla tych z Marianek niestety,no może z wyjątkiem Platana,ale oni się starają i mają towar różnorodny,a przede wszystkim bardzo dobrej jakości warzywa i owoce.
               Nawet w Rossmannie szału nie ma jeżeli chodzi o klientów.
               Myślę,że właśnie deptak spowodowałby,że spacerujący chętniej zaglądaliby do istniejących sklepów.W chwili obecnej podjeżdżają pod jakiś lokal wykupują bilet postojowy na określony czas załatwiają sprawę i szybko zmykają żeby zmieścić się w czasie.
               Nie ma mowy o chodzeniu po sklepach.Więc nie można mówić o wpływie rewitalizacji na upadek handlu.
                • escw Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 28.01.15, 15:52
                 To co pisze "jawanda" jest co najmniej bzdurą... skąd bierze się myślenie że z okolic Rynku poznikały sklepy ze względu na wysokie czynsze ? ! opłaty za lokale stoją w miejscu od dobrych paru lat ... nawet nie wyobrażasz sobie jaka jest wysoka cena za mały box własnie w "galeriach" czy "multiboxie"..jednak są one w stanie utrzymać się ponieważ tam jest więcej klientów... a klientów jest więcej bo mają lepszy dostęp (parkingi pod samym nosem).....Zróbmy zatem tak,żeby było naprawdę sprawiedliwie dla Wszystkich i wprowadźmy strefę płatnego parkowania pod centrami handlowymi czy na Mariankach ... i wtedy się przekonamy na czym polega konkurencyjność o której tak mówisz ... Dlaczego innym robimy dobrze a tak nam trudno zadbać o to co nasze,rodzime ? - nadal nie potrafię tego zrozumieć...chyba jednak jest faktem,że społeczeństwo nasze w ostatnich latach bardzo zgłupiało.....Pozdrawiam serdecznie
                 • jawanda Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 29.01.15, 22:11
                  Strefy płatnego parkowania przy Tesco,Multi-Box,Lidlu itp. nie można zrobić z tej prostej przyczyny,że parkingi są na terenach należących do w/w i wybudowanych przez nie. Natomiast w mieście tereny są własnością Miasta i ono musi je utrzymywać,więc pobiera opłaty za parkowanie.
                  Przy Al.Jana Pawła II też są wolne lokale,a za wynajem właściciele chcą ok.1000 zł.Sklepy na Starówce z tym asortymentem jaki mają obecnie nie utrzymają się bez względu czy będzie tam deptak czy zostanie jak jest.
                  W Chełmnie na Dworcowej od lat jest deptak i jakoś prosperują drobni handlowcy,a i ulica najlepiej prezentuje się z wszystkich chełmińskich ulic.

                  '
                  • tadek198802 Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 31.01.15, 08:46
                   A jawanda,poseł Platformy Obywatelskiej,Radny jak zwykle w głupkowato argumentując broni złej strony.Tak się zdaje,że znam Chełmno jak własną kieszeń,ul.Dworcowa to środek miasta,praktycznie każdy ulica leżąca przy Dworcowej jest otwarta i jest pełno miejsc do parkowania.A co zagwarantują nam koledzy Radni,jeżeli chodzi o prakingi!?Parkin na pare samochodów przy szpitalu na sądowej-od 9.00 rana nie ma już ani jednego miejsca!.Władze Świecia na każdym kroku pokazują,jak ich głowy są niedotlenione-przykład zakaz wjazdu na Klasztorną samochodów przeciwki 2T!!!!Jak do cholery no części sklepów ma przyjechać towar!!??.Dlatego jak czystam wpisy jawandy,obrończyni głupoty to żle mi się robi!.
                 • piotr2_pl Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 30.01.15, 11:57
                  Z Rynku to nawet Biedronka i MediaExpert sobie poszli i nie ma co się dziwić. Po sobie widzę, że tam jest coraz trudniej z dojazdem i parkowaniem. Kiedyś robiłem tam wszystkie zakupy, potem tylko część, a teraz nie robię żadnych. Nie chce mi się kotłować z dojazdem i użerać z moim zdaniem nieprzyjazną obsługą płatnej strefy. Zdawało mi się, że gorzej już być nie może, ale myliłem się. Zamiast otworzyć Rynek, wymyślają zamknięcie Klasztornej.
                  • escw Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 30.01.15, 12:47
                   W pełni zgadzam się z "piotrem" ... dojazd do Rynku powinien odbywać się tak jak to było przez poprzednie lata oraz przed zmianą organizacji ruchu... jak zatem mam dojechać nawet na przykład żeby załatwić najdrobniejszą sprawę w Urzędzie Skarbowym czy w Magistracie a nawet w Banku ? a jak mają dotrzeć ludzie którzy tam pracują pomijając już sklepy bo ich już nie będzie... Pytanie a drogi dojazdowe do owych marketów : to może także markety sobie pobudowały ? bądźmy trochę realistami...Nadal proszę - wypełniajcie Mieszkańcy ankietę !... pozdrawiam
                   • nonnel Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 30.01.15, 21:19
                    escw napisał(a):

                    > W pełni zgadzam się z "piotrem" ... dojazd do Rynku powinien odbywać się tak ja
                    > k to było przez poprzednie lata oraz przed zmianą organizacji ruchu... jak zate
                    > m mam dojechać nawet na przykład żeby załatwić najdrobniejszą sprawę w Urzędzie
                    > Skarbowym czy w Magistracie a nawet w Banku ?
                    --moim zdaniem,jesli jechałbyś z osiedla Marianki to najwygodniej i bez zbednych ceregieli to poprzez Wodną i Sądową wprost na 10 Lutego.....
                    a jak mają dotrzeć ludzie którzy
                    > tam pracują pomijając już sklepy bo ich już nie będzie... Pytanie a drogi doja
                    > zdowe do owych marketów : to może także markety sobie pobudowały ? bądźmy troch
                    > ę realistami...Nadal proszę - wypełniajcie Mieszkańcy ankietę !... pozdrawiam
                    --??
                  • nonnel Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 30.01.15, 21:13
                   piotr2_pl napisał:

                   > Z Rynku to nawet Biedronka i MediaExpert sobie poszli i nie ma co się dziwić. P
                   > o sobie widzę, że tam jest coraz trudniej z dojazdem i parkowaniem. Kiedyś robi
                   > łem tam wszystkie zakupy, potem tylko część, a teraz nie robię żadnych. Nie chc
                   > e mi się kotłować z dojazdem i użerać z moim zdaniem nieprzyjazną obsługą płatn
                   > ej strefy. Zdawało mi się, że gorzej już być nie może, ale myliłem się. Zamiast
                   > otworzyć Rynek, wymyślają zamknięcie Klasztornej.

                   -Kto wymyślił zamknięcie ul.Klasztornej??To jest kolejna brednia czy informacja sprawdzona??
  • tadek198802 Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 31.01.15, 08:41
   Od tygodnia chodziliśmy(w składzie 3 osobowym)po klasztornej zaczynając od środkowej części,gdzie już jest deptak-wszyscy,którzy mają tam sklepy,działalnośc są zgodni,obroty spadły o 50% po zamknięciu ulicy,3 sklepy deklarują,że wystosują pismo do Burmistrza,gdyż przez deptak ich firmy zbankrutowały.Dalej obeszliśmy przednią część,gdzie ma być robiony deptak-tylko jeden sklep(dorabianie kluczy) jest za deptakiem,wszystkie inne podpisały petycje przeciwko argumentując,że będą musili przenosić się na marianki,lub do innego miasta.Na końcu końcowa częśc klasztornej-wszystkie sklepy przeciwko deptakowi.Także podpisanych petycji jest cała reklamówka.Wypływają natomiast informacje z urzędu,że Burmistrz,Radni zbierają petycje aby pokazać,że niby liczą się z mieszkańcami,a efekt i tak będzie jeden-DEPTAK.Ludzie są zgodni-Radni z Burmistrzem na czele chcą dokońca wykończyć miasto,tylko dlaczego?czy to nie z Nas Państwo ma podatki?zliczmy podatki z całej klastornej to będą miliony!.A co miasto ma z niemieckich marketów Tesco,Kaufland,Lidl,którym buduja potężne,darmowe parkingi???Nic wszystkie markiety w Świeciu wywożą podatki za granice,gdzie bogaci się zagraniczny kapitał a z nas się śmieje,że sami się sprzedajemy.Dlaczego całe państwo pomaga zagranicznym sieciom,Bankom,a o zwykłych obywateli wogóle nie dba!?.
   • nonnel Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 31.01.15, 09:35
    tadek198802 napisał(a):

    > Od tygodnia chodziliśmy(w składzie 3 osobowym)po klasztornej zaczynając od środ
    > kowej części,gdzie już jest deptak-wszyscy,którzy mają tam sklepy,działalnośc s
    > ą zgodni,obroty spadły o 50% po zamknięciu ulicy,3 sklepy deklarują,że wystosuj
    > ą pismo do Burmistrza,gdyż przez deptak ich firmy zbankrutowały.Dalej obeszliśm
    > y przednią część,gdzie ma być robiony deptak-tylko jeden sklep(dorabianie klucz
    > y) jest za deptakiem,wszystkie inne podpisały petycje przeciwko argumentując,że
    > będą musili przenosić się na marianki,lub do innego miasta.Na końcu końcowa cz
    > ęśc klasztornej-wszystkie sklepy przeciwko deptakowi.Także podpisanych petycji
    > jest cała reklamówka.Wypływają natomiast informacje z urzędu,że Burmistrz,Radni
    > zbierają petycje aby pokazać,że niby liczą się z mieszkańcami,a efekt i tak bę
    > dzie jeden-DEPTAK.Ludzie są zgodni-Radni z Burmistrzem na czele chcą dokońca wy
    > kończyć miasto,tylko dlaczego?czy to nie z Nas Państwo ma podatki?zliczmy podat
    > ki z całej klastornej to będą miliony!.A co miasto ma z niemieckich marketów Te
    > sco,Kaufland,Lidl,którym buduja potężne,darmowe parkingi???Nic wszystkie markie
    > ty w Świeciu wywożą podatki za granice,gdzie bogaci się zagraniczny kapitał a z
    > nas się śmieje,że sami się sprzedajemy.Dlaczego całe państwo pomaga zagraniczn
    > ym sieciom,Bankom,a o zwykłych obywateli wogóle nie dba!?.
    --Dziwne by było gdyby radni z burmistrzem chcieli za wszelka cenę "do końca wykończyć miasto.....tym bardziej" podatki z całej Klasztornej...a to bedą miliony"-jak piszesz....
    To byłby dopiero absurd.
    Myślę że nie należy z góry zakładać że ktoś chce kogoś wykończyć,mowa jest tylko o petycji,którą należy wypełnić zgodnie ze swoim sumieniem,poglądem,interesem.Koniec kropka.
    Skąd się biorą te "czarne scenariusze"?Nikt jeszcze niczego nie zadecydował a już jest wielka burza.....no o co???
    Ankietę wypełnić!Napisać petycje,niech mieszkańcy i sklepikarze podpiszą i już.To są działania konkretne a nie "pultanie się" na forum.
    Do roboty!!!

   • piotr2_pl Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 31.01.15, 12:02
    tadek198802 napisał(a):
    > ....Wypływają natomiast informacje z urzędu,że Burmistrz,Radni
    > zbierają petycje aby pokazać,że niby liczą się z mieszkańcami,a efekt i tak bę
    > dzie jeden-DEPTAK...

    Wcale bym się nie zdziwił i też się zastawiam, czy chodzi o rzetelne zebranie opinii, czy tylko podkładkę? Pożyjemy, zobaczymy...
    • maxym45 Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 31.01.15, 12:27
     Witajcie referendum w sprawie deptaka na Klasztornej to tani chwyt burmistrza . Deptaka nie będzie ruch kołowy będzie ale cały ten cyrk z ankietami ma pokazać jak to włodarze nas kochają jak się z nami liczą Dziwne ,że burmistrz nie liczył się z głosami 1500 OSÓB ,które były za lokalizacją basenu na Mariankach. Mieszkańcy Świecia te ankiety to zwykły piar ktoś obserwujący z boku scenę patologii politycznej w naszym mieście podpowiedział zróbcie ankiety a naród was będzie wielbił po wsze czasy.
     Pozdrawiam
     Zastanówcie się mili moi nas jednym jak mało czasu minęło od wyborów i jakie blotki rządzący wyciąga z rękawa.
     A co z budową basenu jak koszty w normie. czy kredyt pokryje przekroczenie limitu no i byłbym zapomniał BIBLIOTEKA te przekroczenie limitu też zapłacimy MY MIESZKAŃCY
       • jawanda Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 31.01.15, 20:11
        Z jakiego źródła macie informacje,że Urząd Miasta budował dużym marketom parkingi?
        Sami sobie budują,Kaufland własnych funduszy wybudował dojazd od ul.Cukrowników do swojego parkingu.
        Nie piszcie bredni niesprawdzonych.
        Zapytajcie ludzi zatrudnionych a sklepach na Starówce ile zarabiają i porównajcie z zarobkami tych pracujących w marketach.
        Ci pracujący w dużych sklepach,a jest ich sporo odprowadzają podatki i to jest jakaś korzyść dla miasta,bo płacą je w naszej skarbówce.
        Właścicielom interesów z Klasztornej nie spadły dochody z powodu rewitalizacji ulicy i Rynku tylko dlatego,że ludzie nie jeżdżą po prostu w tamte rejony na zakupy.
        Choćby co niektórzy na głowie stanęli,to Starówka już nie ma szans na to,aby być centrum handlowym.Należy znaleźć inne rozwiązanie.Być może deptak to będzie to.
        Handlowcy natomiast muszą pomyśleć o innej ofercie dla potencjalnych klientów,a nie otwierać w miejsce zamykanego kolejny sklep z tanimi butami,bądź tanią odzieżą.
        • piotr2_pl Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 01.02.15, 12:34
         jawanda napisała:
         > Właścicielom interesów z Klasztornej nie spadły dochody z powodu rewitalizacji
         > ulicy i Rynku tylko dlatego,że ludzie nie jeżdżą po prostu w tamte rejony na za
         > kupy.


         Muszę zapytać. Dobrze się czujesz wypisując takie bzdury?

         jawanda napisała:
         > Choćby co niektórzy na głowie stanęli,to Starówka już nie ma szans na to,aby by
         > ć centrum handlowym.Należy znaleźć inne rozwiązanie.Być może deptak to będzie to.
         > Handlowcy natomiast muszą pomyśleć o innej ofercie dla potencjalnych klientów,a
         > nie otwierać w miejsce zamykanego kolejny sklep z tanimi butami,bądź tanią odz
         > ieżą.


         Mylisz się i to bardzo. Starówka jeszcze ma szansę na ożywienie, ale potrzebny jest dobry gospodarz miasta. Tylko tyle i aż tyle.
         • nonnel Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 01.02.15, 15:45

          > Muszę zapytać. Dobrze się czujesz wypisując takie bzdury?
          >

          --odnośnie pisania bzdur bym się na twoim miejscu w ogóle nie wypowiadał człowieku!

          > Mylisz się i to bardzo. Starówka jeszcze ma szansę na ożywienie, ale potrzeb
          > ny jest dobry gospodarz miasta. Tylko tyle i aż tyle.


          --Taa..jak bedzie "dobry" gospodarz miasta to od razu na starówce tysiące ludzi będą dokonywać zakupów a centra handlowe typu Kaufland i jemu sąsiednie padną z powodu braku klientów....taa..
          • piotr2_pl Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 04.02.15, 11:40
           nonnel napisał:
           > -odnośnie pisania bzdur bym się na twoim miejscu w ogóle nie wypowiadał czł
           > owieku!
           >

           Bo co? Uważasz, że piszę bzdury? Udowodnij, albo dostaniesz przydomek "kłamca", panie nonnel.

           nonnel napisał:
           > --Taa..jak bedzie "dobry" gospodarz miasta to od razu na starówce tysiące lu
           > dzi będą dokonywać zakupów a centra handlowe typu Kaufland i jemu sąsiednie pad
           > ną z powodu braku klientów....taa..


           Pojedź do Chełmna i tam sobie popatrz jak wygląda żyjący Rynek. I centra handlowe też jakoś tam nie padły, więc lepiej zaprzestań swoich złośliwości.
           • wi_to Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 04.02.15, 12:14
            Byłem Latem i byłem w grudniu, rynek ma swój urok, co prawda fontanna odbiega i nie pasuje do ogólnej koncepcji rynku , ale kiedyś może zmienią na coś co nazywa się fontanną np: www.google.pl/search?q=fontanna&biw=1024&bih=644&tbm=isch&imgil=QCyWAQZd7qY_1M%253A%253BCN0nIySPKLYixM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fphoto.bikestats.eu%25252Fzdjecie%25252F53575%25252Ffontanna-w-radzionkowie&source=iu&pf=m&fir=QCyWAQZd7qY_1M%253A%252CCN0nIySPKLYixM%252C_&usg=__bYRflGdSWvQYgvP0B1SNmMu3yr0%3D&ved=0CDUQyjc&ei=AfrRVL7mLZH4ar-egGg#imgdii=_&imgrc=QCyWAQZd7qY_1M%253A%3BCN0nIySPKLYixM%3Bhttp%253A%252F%252Fimages.photo.bikestats.eu%252Fzdjecie%252C600%252C53575%252C20090517%252Cfontanna-w-radzionkowie.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fphoto.bikestats.eu%252Fzdjecie%252F53575%252Ffontanna-w-radzionkowie%3B450%3B600
            Moim zdaniem powinno się ogólnie wyłączyć ruch pojazdów w miastach, gdzie jest rynek z obiektami o walorach Historycznej architektury, to podkreśli i bardziej uwidoczni zalety turystyczne i kompozycji całego przedsięwzięcia jakie zainwestowano w rynek. Tak jest we Włoszech ( uważam, że rynek w Swieciu, swietnie wykonano na wzór miast włoskich ) ,we Francji.

            Odnośnie Biznesu - ludzie korzystają z internetu w domach i jest to jakiś pomysł na dotarcie do klienta po przez strony internetowego sklepu, gdzie będą mieli przedstawione oferty.


            • piotr2_pl Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 04.02.15, 12:42
             @wi-to, ogólnie masz rację, tylko że... w Świeciu nie ma zabytków, a zamkniętych ulic nie ma czym zastąpić. Żeby było ciekawiej, na pobliskim wolnym placu, gdzie można by postawić wielopoziomowy parking, który przejąłby samochody z wyłączonych ulic, postawili bibliotekę, moim zdaniem, bardziej potrzebną w największej Świeckiej dzielnicy mieszkaniowej, która przypomina betonowo-kulturalną pustynię. Te pomysły i działania uważam za bezsensowne, niczym z Mrożka...
  • piotr2_pl Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 06.02.15, 11:18
   vitan-ella napisała:
   > Witam, zachęcam wszystkich do tego aby wzięli udział w ankiecie dotyczącej prze
   > kształcenia ul. Klasztornej w deptak. Zapraszam do zapoznania się z tematem na
   > tej stronie:
   >
   > www.swiecie.eu/pl/news/czy-chcesz-deptaku-na-ul-klasztornej-wype%C5%82nij-ankiet%C4%99
   > Osobiście uważam ten pomysł, za tym by przekształcić tą ulicę w deptak za nonse
   > ns. Sądzę, że zaistniałaby znacząca większość skutków negatywnych po wprowadzo
   > nej zmianie.


   Ta ankieta, czyli konsultacje społeczne to krok we właściwym kierunku, tylko szkoda, że ich wynik nie jest wiążący. Ostateczną decyzję i tak podejmie Burmistrz, czyli wszystko po staremu.
    • nonnel Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 07.02.15, 15:12
     Gdzie i kto to stwierdził?
     Po cholerę znów bredzisz i piszesz nieprawdę?
     "Od tego, czy ten fragment ul. Klasztornej będzie ona otwarty dla samochodów lub zamknięty i przekształcony w deptak, zależy jakiego rodzaju materiałów użyć do utwardzenia nawierzchni.

     Przed podjęciem ostatecznej decyzji, prosimy mieszkańców gminy Świecie oraz właścicieli nieruchomości i prowadzących działalność na tym odcinku ul. Klasztornej o odpowiedź na pytanie, czy zasadne jest urządzenie tam deptaku i zamknięcie go dla ruchu kołowego. Oczywiście możliwy będzie dojazd dla mieszkańców garażujących pojazdy osobowe na terenie nieruchomości, na których posiadają garaże oraz samochodów dostawczych o masie całkowitej nie większej niż 2 tony.

     W załączonym poniżej kuponie prosimy o odpowiedź na poniższe pytanie: Czy jesteś za przekształceniem ul. Klasztornej w deptak na odcinku od ul. Mickiewicza do Dużego Rynku, co spowoduje zmiany w organizacji ruchu w tej części miasta?"

     ...To tylko krótki cytat odnośnie ankiety.....gdzie jest jakiekolwiek wspomnienie o twoich bredniach?
  • tadek198802 Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 08.02.15, 12:26
   Z pewnych żródeł już wiadomo,że z deptaka będą nici-nawet Radio BYdgoskie otym mówiło.Jest potężna niechęć i działania mieszkańców,podobno reklamówki podpisanych petycji przeciwko budowie deptaka.Sam zaniosłem 216 sztuk.Oczywiście niech każdy poprosi o potwierdzenie przyjęcia od pracownika urzędu.
       • jazz777 Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 25.02.15, 13:45
        też mnie to cieszy ale i tak mam wielkie pretensje dotyczące poruszania się autem po centrum ,zwłaszcza z wyjazdem na WP. Może trzeba pomyśleć co z tym zrobić?Może kolejna petycja? Wszystko da się odkręcić ale trzeba trochę dobrej woli i zrozumienia.
        • piotr2_pl Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 25.02.15, 15:30
         Zgadzam się z koleżanką, zresztą ta cała koncepcja z zamykaniem ulic wokół Rynku i tą całą reorganizacją ruchu to, moim zdaniem, jedna wielka porażka. Wygląda to tak, jakby odpowiedzialnym wyłączono myślenie. Uważam to za bezsens kompletny, a wiem o czym mówię, bo przejechałem Europę wzdłuż i wszerz, ale takiego kuriozum jak w Świeciu nie widziałem nigdzie.
           • nonnel Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 26.02.15, 15:54
            Burmistrz nie ma takich mocy decyzyjnych aby zamknąć ulicę od ruchu czy zmienić ruch w centrum miasta.Jeśli już to decyzję podejmuje rada miasta.A w niej radni wybrani w wyborach.
            Przez kogo?A przez mieszkańców!
            Składano peteycję?Wybacz ale jedynym sygnałem że coś takiego się wydarzyło były dwie czy trzy wypowiedzi,ale tu na forum.Nic mi nie wiadomo o szerszej skali zbierania podpisów odnosnie jej.
            I można jak Abel krowie tłumaczyć że wypisywanie postów na forum i lamentowanie nic nie zmieni.
            • piotr2_pl Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 27.02.15, 14:59
             Mnie się zdaje, że forum jest od wymiany poglądów i lamentowania też :D Czyżby kolega cenzurę prewencyjną chciał wprowadzać, żeby broń Boże nie urazić jakiegoś "wysokiego" urzędnika, opłacanego z naszych pieniążków? Zostawmy może w spokoju Abla z jego krową :D
             Co może Burmistrz w Świeciu i jak głosuje Rada, widać było najlepiej w ostatniej kadencji. Szkoda gadać...
             • nonnel Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 27.02.15, 15:43

              Lamentowanie.Skoro ktos chce niech sobie lamentuje,tylko co to zmieni że bedzie tylko lamentował?Ano nic!
              :D Czyżby kolega cenzurę prewencyjną chciał wprowadzać, żeby broń Boże nie urazić jakiegoś "wysokiego" urzędnika, opłacanego z naszych pieniążków? Zostawmy może w spokoju Abla z jego krową :D
              -Jaką cenzurę?Człowieku,co ty znowu wymyślasz za herezje??Skąd ci to do łba przychodzi w ogóle?
              Skoro ktos sie decyduje na zorganizownie obywatelskiego protestu w formie chociażby pretycji to po pierwsze nie "lamentuje" i żali się na forum a po drugie bierze się do roboty!
              Podnosi dupę znad laptopika i rusza w miasto,chodzi od domu do domu,od sklepikarza do sklepikarza i tą petycję tworzy.Co da żalenie się przed monitorem?
              Ano gó...

              Siedzenie,wypisywanie,ujadanie i szczucie jacy to radni i burmistrz są do niczego....no k.....a!
              Do roboty się wziąść!Ruszyć dupę i iść na miasto zbierać podpisy!

              > Co może Burmistrz w Świeciu i jak głosuje Rada, widać było najlepiej w ostatniej kadencji. Szkoda gadać...
              -można jaśniej??z jakiego powodu szkoda gadać?

           • jazz777 Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 28.02.15, 00:05
            niech w Białym pozamyka drogi a od Świecie wara. Może trzeba zrobić petycję i znów zbierać podpisy. Już się w to wciągnęłam więc mogę jeszcze. Ale nie dam rady całkiem sama.Piotr2 może skumamy się poza forum i coś zadziałamy bo widzę w wiele wspólnego
             • piotr2_pl Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 28.02.15, 13:49
              nonnel napisał:
              > O tak!Skumajcie się!I do roboty jeśli chcecie coś zmienić!
              > Tak,tak,,,skumajcie się!

              Sam się weź do roboty idioto zamiast wypisywać debilne uwagi na forum miasta, w którym nie mieszkasz.

              Do jazz777, muszę się zastanowić... pisałem tylko o tym co mi w Świeciu utrudnia życie, o zmianach na gorsze wprowadzanych przez ludzi, którzy sprawiają wrażenie jakby oderwali się od rzeczywistości i wydają, moim zdaniem bez sensu, miliony na wątpliwe inwestycje. Nie myślałem o większym zaangażowaniu, mówiąc szczerze, z braku czasu. Nie wiem, co w tej chwili Tobie powiedzieć. Może poczekajmy chwilę, do czasu jak Pogoda zabierze się za remont tego odcinka Klasztornej, żeby zobaczyć jakie utrudnienia z tego wynikną dla ludzi :)
              • nonnel Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 28.02.15, 16:48
               Po pierwsze: nie "idioto"!
               Po drugie:Nie w moim interesie jest zmiana ruchu drogowego w centrum miasta.
               Własciwie nie przeszkadza mi to i jest mi to obojętne.
               Rozumiem że niektórzy mają inne zdanie.I chcą zmiany.
               Po trzecie:Żeby cokolwiek zmienić,zaproponować,wykazać inicjatywę trzeba się
               ruszyć z dupą a nie "wypisywać debilne uwagi na forum miasta" i
               wyzywać od "idiotów".
               Wypisywanie żali i pretensji gó... zmieni.Do roboty!
               Łazić i zbierać podpisy pod petycją...a nie gadać i gadać w kółko że trzeba tak zrobić!!
               Proste jak drut.

               No i w końcu wylazł typowy przykład "hejterstwa"......
               Siedzi w swoim ciepłym domku z laptopikiem i wypisuje te swoje brednie
               i bzdury.Oskarża cały świat za całe zło i przekonuje że on ma rację i wie wszystko
               najlepiej.
               ...Ale gdy ma się wykazać inicjatywą,ma pole do popisu,może cokolwiek zmienić,ma impuls do działania to kwituje:"muszę się zastanowić....","nie myslałem o większym zaangażowaniu..."

               To o czym ty myślałeś??????

               I jeszcze ma radość ze swoich "wynaturzeń":"poczekajmy chwilę, do czasu jak Pogoda zabierze się za remont tego odcinka Klasztornej, żeby zobaczyć jakie utrudnienia z tego wynikną dla ludzi :).."

               Chciałbym tylko ci przypomnieć chłystku że piszemy jak już albo "Pan Pogoda" albo "burmistrz Pogoda".....cwaniaczku!

               Obłuda na obłudzie.Rzygać się zachciewa.Mistrz demagogi i kłamstwa!
               Szanowni użytkownicy forum, zwróccie uwagę na tego osobnika-podjudzać to potrafi
               ale na żadne działanie,pomoc,zainteresowanie czy zaangażowanie od niego nie liczcie!
               Typowy "hejter",który za chwilę nazwie mnie trollem!
               Lata mi to koło tyłka szanowny hejterze!
               Siedź w tej swojej dziupli i obrażaj cały świat!W tym jesteś niedoścignionym wzorem!
               Gratuluję
               • jazz777 Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 28.02.15, 17:08
                mnie nie jest wszystko jedno.Zależy mi na zmianie ruchu ( przywróceniu tego co było).Jestem gotowa na zbieranie podpisów,ale oczywiście potrzebuję kogoś do pomocy. Teraz też się zaangażowałam i opłaciło się. Teraz już wiem dlaczego większość powstań kończyłą się niczym
                • piotr2_pl Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 02.03.15, 14:10
                 jazz777 napisał:
                 > mnie nie jest wszystko jedno.Zależy mi na zmianie ruchu ( przywróceniu tego co
                 > było).Jestem gotowa na zbieranie podpisów,ale oczywiście potrzebuję kogoś do po
                 > mocy. Teraz też się zaangażowałam i opłaciło się. Teraz już wiem dlaczego więks
                 > zość powstań kończyłą się niczym

                 Też nie jest mi wszystko jedno i też jestem za przywróceniem ruchu wokół Rynku bo uważam, że wprowadzone zmiany są bez sensu i jedynym ich efektem jest martwica starówki. W tej chwili jednakże z przyczyn bardzo osobistych, których nie chcę omawiać publicznie, nie jestem w stanie włączyć się do działań, nad czym bardzo ubolewam. Bardzo proszę mnie zrozumieć :)

                 PS. Powstania kończyły się niczym, bo były źle przygotowane, a nie dlatego, że chętnych zabrakło :)
               • piotr2_pl Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 01.03.15, 14:56
                nonnel napisał:
                > Po pierwsze: nie "idioto"! ...itd...itp...

                Po drugie i trzecie też... Wow... kol. nonnel jak zwykle nawymyślał i nakłamał. Odpowiadać na kłamstwa, insynuacje i zmyślenia sensu nie ma żadnego, a polemika mija się z celem, wobec tego pozostaje tylko jedno:
                NIE KARMIĆ TROLLA
                pozdrawiam
                • nonnel Re: Przekształcenie ul. Klasztornej w deptak 01.03.15, 20:08

                 > Po drugie i trzecie też... Wow... kol. nonnel jak zwykle nawymyślał i nakłamał.
                 > Odpowiadać na kłamstwa, insynuacje i zmyślenia sensu nie ma żadnego, a polemik
                 > a mija się z celem, wobec tego pozostaje tylko jedno:
                 > NIE KARMIĆ TROLLA
                 > pozdrawiam


                 Z człowiekiem nienormalnym się nie dyskutuje!!!!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka