Dodaj do ulubionych

Otwórzcie sklepy!

10.03.18, 12:04
"Dziś o godz. 11 politycy Platformy Obywatelskiej - Sławomir Neumann i Maria Janyska - rozpoczną konferencję prasową. Jej temat brzmi: "Otwórzcie sklepy". Miejsce: wejście do francusko-holenderskiej galerii handlowej na warszawskim Mokotowie."
Brawo PO! :-))

niezalezna.pl/219269-kuriozalna-akcja-po-rozstawia-sie-pod-francuska-galeria-handlowa-z-haslem-otworzcie-sklepy
Obserwuj wątek
    • a.sdf.gh.kl Re: Otwórzcie sklepy! 10.03.18, 15:20
      Brawo PO! Znów działania dla dobra firm... zagranicznych! TyPOwe dla PO działającego dla dobra wszystkich tylko nie Polaków.
      • wislocki12 Kurica nie ptica... 10.03.18, 20:00
        Firmy zagraniczne? Szczególnie te ruskie, chyba... Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica! ;-))
    • 7sprawiedliwosc7 Re: Otwórzcie sklepy! 10.03.18, 15:35
      Sklepy mogą być zamknięte a ja i tak nie pójdę do kościoła.
      • a.sdf.gh.kl Re: Otwórzcie sklepy! 10.03.18, 15:59
        Nie ma przymusu. Kto chce idzie do kościoła, kto chce idzie do baru. Aaaaa.... jak sprawa ma się z barami? Będą otwarte?
        • e-zybi Re: Otwórzcie sklepy! 10.03.18, 16:42
          Bary? Porządne będą otwarte... memy.pl/show/big/uploads/Post/197369/15206965001528.jpg
          • a.sdf.gh.kl Re: Otwórzcie sklepy! 10.03.18, 17:34
            Podaj koordynaty, abyśmy dotarli szybko, bezproblemowo.
            • wislocki12 Otwórzcie bary 10.03.18, 20:08
              Seks, ruja i porubstwo! :-((
        • wislocki12 Od 13.00 do 22.00 10.03.18, 20:02
          Będą! Od 13.00 do 22.00. :-(
        • wislocki12 "Nie ma przymusu" 10.03.18, 23:19
          "Nie ma przymusu. Kto chce idzie do kościoła, kto chce idzie do baru." Ale na wszelki wypadek sklepy zamykamy! ;-)
      • wislocki12 Kościoły czy kasjerki? 10.03.18, 19:58
        Człowieku, przecież tu nie chodzi o kościoły, tylko kasjerki! ;-))
    • palacz67 Re: Otwórzcie sklepy! 10.03.18, 17:20
      Kiedyś sklepy były już od soboty do poniedziałku zamknięte i jakoś ludzie przeżyli. Dla mnie to żaden problem, pozdrawiam.
      • a.sdf.gh.kl Re: Otwórzcie sklepy! 10.03.18, 17:32
        Na ul. Mickiewicza w niedzielę otwarte były DELIKATESY do 13-14, a jaki spokój był w tym dniu na ulicach, chodnikach.
        • palacz67 Re: Otwórzcie sklepy! 10.03.18, 17:40
          Tarnobrzeżanie też powinni odpocząć od spalin, są plusy zamkniętych w niedzielę sklepów.
          • smieszekleszek Re: Otwórzcie sklepy! 10.03.18, 18:43
            W Knapach będzie otwarty rodzinny sklep, a smród ze spalin będzie większy, ponieważ z Baranowa i Nowej Deby będa przyjeżdżać na zakupy,hi,hi...
          • genia50 Re: Otwórzcie sklepy! 10.03.18, 19:08
            Za to poleci dym z kominów , jeszcze gorzej.
        • wislocki12 Święty spokój... 10.03.18, 20:18
          A wyobrażasz sobie, jaki byłby spokój, gdyby zamknąć ul. Mickiewicza 24 godziny na dobę? ;-)
      • wislocki12 Zamknijcie sklepy! 10.03.18, 20:12
        Nie wszędzie są sklepy, a ludzie żyją! ;-(
      • wislocki12 Och, ty w życiu... 12.03.18, 23:54
        Miłego, pięknego życia! ;-)
    • genia50 Re: Otwórzcie sklepy! 10.03.18, 19:11
      Jak będą zamknięte, to będę wstawać dopiero w południe, bo wcześniej nie będzie po co, no i mniej wydam kasy, bo nie tylko bez tacy , ale i bez zakupów.
      • smieszekleszek Re: Nieprawda! 10.03.18, 19:35
        Co Ty mówisz Gienia...
        www.facebook.com/photo.php?fbid=1719475481451820&set=a.608280812571298.1073741825.100001681558217&type=3
      • a.sdf.gh.kl Re: Otwórzcie sklepy! 10.03.18, 19:43
        " to będę wstawać dopiero w południe, bo wcześniej nie będzie po co"
        Będą się kochać w sobotę wieczorem i będą wstawać dopiero w południe.
        • wislocki12 Tzw. międzyczas 10.03.18, 20:22
          A co w tzw. międzyczasie? ;-)
          • palacz67 Re: Tzw. międzyczas 10.03.18, 20:26
            Szarlotka:-)
            • wislocki12 Rowerek 10.03.18, 21:13
              A potem rowerek? ;-))
              • palacz67 Re: Rowerek 10.03.18, 21:34
                Zgadłeś, dziś rano już po 7 byłam u rodziców rowerkiem, jutro powtórka.
      • wislocki12 Mimo wszystko 10.03.18, 21:18
        "Tragiczny wypadek w Sułkowicach (woj. małopolskie). W piątek w budynek Delikatesów Centrum wjechał samochód. W wyniku uderzenia zawaliła się ściana budynku. W tym czasie w sklepie znajdowali się pracownicy i klienci. Istniało podejrzenie, że pod gruzami mogą znajdować się ludzie. Po przeszukaniu gruzowiska okazało się, że nikt nie został poszkodowany."
        Tego sklepu mimo wszystko nie da się w niedzielę otworzyć!... ;-))

        www.fakt.pl/wydarzenia/polska/krakow/sulkowice-smiertelny-wypadek-samochod-wjechal-w-sklep/32pyerb
    • wislocki12 Dlaczego niedziela? 10.03.18, 20:14
      Dlaczego niedziela? Przecież w Biblii Pan Bóg odpoczywał w sobotę... ;-)
    • genia50 Re: Otwórzcie sklepy! 10.03.18, 21:51
      Szkoda, że ciągle ktoś za mnie decyduje, nawet kiedy mam nie robić zakupów. Uważam, że jak byśmy nacieszyli się dostępem do towarów i usług (po kartkach, brakach tow.i in.) to i sklepy by w niedzielę pustoszały i następowałoby być może dobrowolne ograniczenie godzin i w ogóle otwierania w święta sklepów.
      • wislocki12 Sojusz ołtarza i tronu 10.03.18, 22:16
        Pewnie masz rację, ale warto chyba rozumieć, że oto mamy sojusz ołtarza i tronu, a w tej sytuacji obywateli nie ma - są tylko poddani, za których trzeba zadecydować! :-((
    • wislocki12 O której? 10.03.18, 23:21
      A o której jutro otwierają kościoły? ;-))
    • wislocki12 Jak w Portugalii? 12.03.18, 22:12
      "Pedro Soares dos Santos - prezes portugalskiej grupy Jeronimo Martins, która jest właścicielem sieci Biedronka - zapewnia, że firma nie będzie zwalniać pracowników z powodu zakazu handlu w niedziele. Przepowiada też, że polski rząd może wycofać się z wprowadzonych przepisów. Do takiej sytuacji doszło już w Portugalii, gdzie konsumenci zmusili rządzących do zniesienia ograniczeń w handlu."
      Orban też się wycofał... ;-)

      www.fakt.pl/pieniadze/zakupy/prezes-jeronimo-martins-przewiduje-ze-zakaz-handlu-w-niedziele-zostanie-wycofany/mf5xmzr
    • wislocki12 Frekwencja i kasa 12.03.18, 23:31
      Ciekawe, jaka była frekwencja w kościołach i jak się to przełożyło na tacę? ;-)
    • e-zybi Re: Otwórzcie sklepy! 13.03.18, 06:12
      "Nie dorobisz się, jak będziesz w niedzielę pracować. To psu na budę, diabeł się cieszy. Kup sobie chleb w sobotę, i co potrzeba, albo w piątek. Do kościoła! Nie kombinować. Ja jestem rozczarowany. Miejcie odwagę iść dalej, nie kombinujcie. Pan Bóg nie błogosławi kombinujących"
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23134607,rydzyk-gardlowal-w-sprawie-zakazu-handlu-a-teraz-sklep-przy.html#Z_MT2
      Co wolno wojewodzie to...i o. Rydzyk o tym wie ;-)
    • wislocki12 Żądają wolnych niedziel... 13.03.18, 11:40
      "Pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy napisali list do Głównego Inspektora Pracy, w którym domagają się wolnych niedziel, twierdząc że zlecanie im obowiązków w dzień świąteczny jest „wbrew normom prawnym”. Wraz z wejściem w życie zakazu handlu w niedzielę pracownicy PIP muszą sprawdzać, czy przedsiębiorcy nie łamią nowego prawa."

      www.fakt.pl/wydarzenia/polska/pracownicy-pip-nie-chca-pracowac-w-niedziele/wlevx9v
      • a.sdf.gh.kl Re: Żądają wolnych niedziel... 13.03.18, 11:47
        Biedacy! :-( Tylko jeden dzień pracy w święta i larum grają! :-(
        • wislocki12 Stracone złudzenia 13.03.18, 12:04
          Naprawdę uważasz, że Państwowa Inspekcja Pracy pracuje wyłącznie w niedziele wolne od handlu? ;-)
    • a.sdf.gh.kl Re: Otwórzcie sklepy! 13.03.18, 11:46
      Otwórzcie sklepy!
      Otwórzcie serca!
      • wislocki12 Otwórzcie kościoły! 13.03.18, 12:06
        Zamknęliście sklepy? Otwórzcie kościoły... ;-)
        • smieszekleszek Re: PIP 13.03.18, 12:49
          Nie będzie kontroli:www.pulshr.pl/prawo-pracy/zakaz-handlu-kontrole-inspektorzy-pip-nie-chca-pracowac-w-niedziele,51930.html
        • a.sdf.gh.kl Re: Otwórzcie kościoły! 13.03.18, 17:05
          Ty otwórz flaszkę!
          • e-zybi Re: Otwórzcie kościoły! 13.03.18, 17:13
            Suszy? Warto się napić ;-)
          • wislocki12 Masz rację! 13.03.18, 21:03
            "Upić się warto, upić się warto
            W szynku na rynku wygłupić się warto
            W dobrej kompanii popić się warto
            Czystą, kroplami zakropić się warto

            Upić się warto, upić się warto
            Siedzieć i płakać, i śpiewać to warto
            Z sercem ściśniętym i z duszą rozdartą
            Upić się, upić to jedno co warto."
    • genia50 Re: Otwórzcie sklepy! 13.03.18, 21:33
      Zamykacie sklepy, my zamkniemy portfele!
      • smieszekleszek Re: Otwórzcie sklepy! 13.03.18, 21:50
        A jak sie pić zechce, to co?
        • genia50 Re: Otwórzcie sklepy! 13.03.18, 21:55
          A co to picie tylko w sklepie? Sklepy jeszcze nie istniały a ludzie jedli i pili ,np. w średniowieczu.
          • smieszekleszek Re: Otwórzcie sklepy! 13.03.18, 22:02
            Zrobi sie na stryszku, taką małą fabryczkę, coś niecoś,hi,hi...
            • wislocki12 Rodzina, ach, rodzina... 13.03.18, 22:08
              Np. u szwagra... ;-)
            • genia50 Re: Otwórzcie sklepy! 13.03.18, 22:09
              No właśnie, nawet za komuny robiło się czekoladę domowym sposobem, kakao owsiane, swojski chleb, kiełbasę z nutrii i ziemniaków, oraz różne napoje. Problem w tym , że trochę mi się nie chce, ale jak mus....
              • a.sdf.gh.kl Re: Otwórzcie sklepy! 14.03.18, 09:07
                ...i kiełbaski z Burka :-/
                • e-zybi Re: Otwórzcie sklepy! 14.03.18, 09:41
                  Teraz rozumiem dlaczego tak często "ujadasz" i "ogonkiem" merdasz ;-)
                  • smieszekleszek Re: Otwórzcie sklepy! 14.03.18, 11:34
                    Hi,hi...
                • wislocki12 Burek po staropolsku 14.03.18, 21:07
                  To specjalność kuchni chińskiej! ;-)
                  • e-zyleta Re: Zakaz? 19.03.18, 10:24
                    Co wolno wojewodzie to nie Tobie: < wiadomosci.onet.pl/kraj/zakaz-handlu-w-niedziele-zona-posla-pis-sprzedaje-alkohol/tc05tl2 >
                    • smieszekleszek Re: Zakaz? 19.03.18, 14:39
                      Jak się jest przy korycie to wolno,hi,hi...
              • genia50 Re: Otwórzcie sklepy! 14.03.18, 14:34
                A propos mam ochotę na kakao owsiane, jest smaczne i podobno bardzo zdrowe, ale nie wiem gdzie je kupić, bo nigdzie nie widziałam od lat.
                • e-zybi Re: Otwórzcie sklepy! 14.03.18, 15:29
                  To może w postaci stałej... pyszneeko.pl/data/gfx/pictures/large/7/8/887_1.jpg?718722 by chodź smaku nie stracić ;-)
                  • e-zybi Re: Otwórzcie sklepy! 14.03.18, 16:01
                    ...albo? dać upust fantazji ;-)

                    Kakao owsiane

                    -delikatne płatki owsiane
                    -ciemne kakao lub karob
                    -cukier trzcinowy lub syrop z agawy albo klonowy do smaku
                    -woda

                    Płatki zmiksować z małą ilością wody na gładko, kakao sparzyć odrobiną wrzątku. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać, dolać tyle wody ile uważamy. Podawać na gorąco lub na zimno.
                    Smacznego! 4.bp.blogspot.com/-PDnNLf6s3Gc/U7zyPUMyuuI/AAAAAAAAGDE/2kO-XJ0YiwY/s1600/hafer-kakao.jpg
                    • genia50 Re: Otwórzcie sklepy! 20.03.18, 16:30
                      Dzięki za wszystkie przepisy - popróbuję.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka