Dodaj do ulubionych

Nowy Wójt = Park Narodowy

26.11.14, 10:03
Nie chcę tu być złym prorokiem ale niestety wszystko na to wskazuje.Jak dotąd Pan Gągola nie okazywał i nie okazuje nawet jako kandydat na Wójta swojego zainteresowania naszym interesem społecznym co do powstania TPN, który jeśli powstanie zniszczy totalnie naszą Gminę.
Daje się tu zauważyć wręcz odwrotną sytuację. Jak się okazuje Pan Gągola jest w wielkiej komitywie z Panią Aleksandrą Ryzner zamieszkałą Leszczawa Dolna 16 ,gdzie pod tym samym adresem zarejestrowana jest siedziba ekologicznej Fundacji Dziedzictwa Przyrodniczego z niejakim Michalskim na czele.Zadaniem tej organizacji jest doprowadzenie za wszelką cenę do utworzenia Parku Narodowego na naszym terenie i doprowadzenie nas do skrajnego ubóstwa.
Wielką zwolenniczką utworzenia TPN jest również Pani Ryzner która się z tym wcale nie kryje.
A Pan Gagola na stronie internetowej swojego sztabu wyborczego wychwala Panią Olę Ryzner za dobre rady i spostrzeżenia.Panie Gągola trzymaj się Pan z daleka od tych pseudo ekologów.
Obserwuj wątek
    • ipn69 Re: Nowy Wójt = Park Narodowy 26.11.14, 11:34
      loszak5 masz całkowitą rację.Myślę,że w tej sytuacji jedynym kandydatem na Wójta Gminy Bircza jest Pan Józef Żydownik, który otwarcie występuje przeciwko Parkowi Narodowemu bo wie ,że jest to być albo nie być Birczy i całej Gminy.
      • pikaso1 Re: Nowy Wójt = Park Narodowy 26.11.14, 12:36
        Jeżeli chodzi o pana/panią ipn69 to prosze nie unikać odpowiedzi na moje pytanie o zebranie w sufczynie? z dnia 24.11.2014 godzina 21.37 cytuje: "Jeżeli mógłby mi pan/pani powiedzieć kiedy w Sufczynie odbył się wiec wyborczy o którym pan/pani pisze? konkretna data i jakieś szczegóły?" to nie ładnie zaczynać jakaś rozmowe a potem się ucinać od niej z powodu braku argumentów i nie mając oparcia w jakichkolwiek sensownych faktach na ten temat. Poza tym pana/pani stwierdzenie: "w tej sytuacji jedynym kandydatem na Wójta Gminy Bircza jest Pan J.Ż." jest już po prostu nudne czytam już je chyba 4 raz w róznych wypowiedziach, moglibyście poprosić waszego guru żeby wam jakieś słowniki dostarczył i ubrać to jakoś w inne słowa bo się już tego czytać nie chce, poza tym jak dobrze wiesz wciąż mamy dwóch kandydatów. Bardzo interesująco śledzi się te wszystkie poczynania sztabu pana Żydownika w celu dyskredytacji osoby pana Gągoli wszystkie z nich są niestety niesprawdzone i błędne. Jak w dobrym kinie ciekawe co bedzie dalej moze ze gągola jest kosmitą albo, że to wszystko przez putina? no loszak5 i ipn69 czym nas jeszcze zaskoczycie?
      • pikaso1 Re: Nowy Wójt = Park Narodowy 26.11.14, 12:22
        Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury. Drogi panie/pani loszak5, byłem obecny za spotkaniu w Kuźminie gdzie padło pytanie o Park Narodowy, pan Gągola otwarcie stwierdził iż jest przeciwny. I nie żeby to co mowie było kłamstwem tak jak pańskie zarzuty, wraz ze mna było tam jakies 30 osob więc proszę sobie podjechać na Kuźminę i spytać ludzi. Z tego co mi wiadomo utworzenie parku narodowego leży w gestii ministra środowiska, którego to stanowska, jak wiadomo, Pan Gągola nie bedzie piastował.
        • loszak5 Re: Nowy Wójt = Park Narodowy 26.11.14, 12:39
          To nie są bzdury,jak by Pan Gągola był przeciwko TPN to nie dopuszczał by do siebie pani z Leszczawy która sprowadziła tu tych pseudo ekologów .Sam czytałem tą pełną zachwytów wymianę zdań pomiędzy w/w . Widzę,że grunt pod nogami się mocno pali,zamiast pisać tu bzdury odblokujcie swoją wyborczą stronę na internecie aby każdy z mieszkańców Birczy mógł zobaczyć kto wam udziela poparcia i z kim trzymacie.Jeszcze raz powtarzam jesteście jeszcze bardzo młodzi i naiwni dla dobra nas wszystkich odetnijcie się od tych wszystkich przyjezdnych co mają zielono w głowach,dla nich nie ma miejsca w naszym społeczeństwie.
          • jorgan Re: Nowy Wójt = Park Narodowy 26.11.14, 23:09
            Szlag mnie trafia jak czytam takie bzdury co wypisuje loszak5 i ipn69.Ludzie widać że prowadzicie kampanię na rzecz starego wójta.Każdemu mieszkańcowi jak również panu Gągoli zależy na tym by BIRCZA się rozwijała.Mam nadzieję,że będzie jeszcze spotkanie w BIRCZY z panem Gągolą i ktoś zapyta go jaki ma stosunek do PN.
    • pikaso1 Re: Nowy Wójt = Park Narodowy 26.11.14, 14:12
      Polityka pana Grzegorza jest prosta DIALOG Z LUDŹMI niejednokrotnie to powtarzał, Pozwolę sobie zacytować fragment z jego ulotki wyborczej "Zdecydowałem się na kandydowanie na Wójta Gminy Bircza, gdyż mam kilka ciekawych pomysłów na dalszy rozwój naszej Gminy, które chcę realizować poprzez umiejętne nawiązywanie kontaktów międzyludzkich, rozstrzyganie problemów nurtujących społeczeństwo."
      A więc ewidentnie widać, że Pan Grzegorz chce rozmawiać z każdym aby dany problem rozwiązać i z tego co widać nie boi się tego. To, że rozmawia z panią Ryzner to źle o nim świadczy? Ja widziałem jak rozmawia również z leśnikami, widziałem rozmawiającego go z panem Nadleśniczym, a także z wieloma mieszkańcami naszej gminy. Jest człowiekiem otwartym na ludzi i problemy ludzkie nie jest to takie podejście jak u pana Ż., ze gdy zjawia się ktoś niewygodny to najlepiej z nim nie rozmawiać albo jak tutaj powiedział loszak5 "nie dopuszczać do siebie". Pozwolę sobie dodać i przypomnieć że jest on budowlańcem, a wszyscy dobrze wiemy jaki stosunek ma ta branża do ?ekologów?, dlatego jest on w stanie rozwiązać ten problem w gminie Bircza.
      • klawisz2 Re: Nowy Wójt = Park Narodowy 26.11.14, 14:41
        Ta cała dyskusja jest trochę jałowa. Sprawa ewentualnego parku narodowego leży w gestii organu uchwałodawczego, czyli rady gminy a nie wójt czy kandydata na wójta. Zakładam, że skoro Pan Żydownik jest przeciwny utworzeniu parku narodowego, to przynajmniej wraz z radą gminy w kadencji 2010-14 podjął stosowne uchwały, aby wyeliminować taką opcję. Mowa jest o miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Czy taki akt prawa lokalnego został uchwalony????????
    • darino histeria na temat Parku Narodowego 26.11.14, 15:28
      Do powstania Parku Narodowego dojdzie wtedy, kiedy tak zdecydują władze gminy Ustrzyki Dolne i władze Ośrodka w Arłamowie. I taka jest prawda. Bircza jest zbyt peryferyjnie położona w stosunku do terenów Parku, żeby o tym decydować. Co najwyżej Park będzie większy albo mniejszy.
      • karolekw1906 Re: Nowy Wójt = Park Narodowy 26.11.14, 16:10
        Faktem jest, że decyzje o utworzeniu parku nie zapadną w Birczy. Nie mniej twarde stanowisko władz Gminy może mieć tu kluczowe znaczenie. Park powstanie na pewno tylko należy robić wszystko, by nasze tereny z niego wyłączyć, lub co najmniej zmniejszyć. Z tego co mi jest wiadome to obecny wójt robił dużo, by tak się stało. A co zrobi Pan Gągola jak zwycięży ? Na pewno będzie działał dla dobra Gminy. Taki będzie jego obowiązek i za to mu będziemy płacić. I nie ma tu co utyskiwać, że ma znajomych ekologów, zielonych itp. Dlaczego mamy zakładać, że ta Pani będzie miała wpływ na wspomnianego a nie odwrotnie.
    • loszak5 Re: Nowy Wójt = Park Narodowy 26.11.14, 17:57
      Z głębokim żalem stwierdzam na podstawie wpisów sztabu wyborczego Pana Gągoli, że to czy PN powstanie czy nie jest im całkowicie obojętny.Zasłanianie się tym,że my jako społeczność i nasze władze gminne tak naprawdę nie mamy na to wpływu jest totalną bzdurą,i jest to wpływ jaki wywierają na was od dłuższego czasu tacy jak Pani " Ola " Ryzner. Ludzie nie dajcie się zwieść w wyborach ,stawiając znak poparcia przy urnie wyborczej pamiętajcie o jednym,że to dzięki nieugiętej postawie Pana Żydownika jako Wójta naszej gminy ,Rady Gminy,radnych,leśników i właścicieli ZUL sprawa powstania PN się odwleka.Ale ta bomba zegarowa tyka nadal, dlatego też prosimy Pana Wójta Żydownika jako trzeżwo myślący mieszkańcy tej gminy o dalsze prace nad tym problemem
    • 4marianoitaliano Re: Nowy Wójt = Park Narodowy 26.11.14, 18:05
      Boże...czytaj Pan ze zrozumieniem,przestań Pan siać propagandę bo to już żal czytać ,widzę że dla części społeczeństwa Pan Ż. to święty...a to swiadczy o poziomie społeczeństwa oczywiście tylko pewnej częsci...niech Pan przeczyta jeszcze raz inne wypowiedzi i wypowie się jeszcze raz oby mądrzej.Do zobaczenia przy urnie!
    • klawisz2 Re: Nowy Wójt = Park Narodowy 26.11.14, 18:55
      Ani władze Arłamowa tym bardziej UD nie mają żadnego wpływu na suwerenne decyzje organu zarządzającego na terenie gminy Birczy, czyli tutejszego samorządu. Jeszcze raz podkreślam, wystarczy tylko i wyłącznie uchwalić przez radę gminy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który swym zasięgiem obejmie teren potencjalnego PN. I to wszystko!!!! Pytanie, czy coś zrobiono w tej sprawie. Czy istnieje studium uwarunkowań, który definiuję aspekt planistyczny tego obszaru??? Fakt, ze na stronie gminy nie ma możliwości wglądu w studium uwarunkowań, czy MPZP świadczy po raz kolejny o marnym zarządzaniu tą jednostką samorządu terytorialnego. W zakładce „Prawo lokalne” – zagospodarowania przestrzenne pojawia się komunikat „Treść tej podstrony nie została uzupełniona przez administratora strony. Prosimy o wizytę za kilka dni”. Przypomnę tylko ze plan zagospodarowania jest najczęściej sprawdzanym prawem lokalnym przez potencjalnych inwestorów i w 21 wieku brak takiego dokumentu na stronie WWW świadczy o dużej zaściankowości.
      • czesio48 Re: Nowy Wójt = Park Narodowy 26.11.14, 20:08
        Plany zagospodarowania przestrzennego w naszym województwie to tragedia, kompletne i zatwierdzone nie wiem czy ma chociaż kilka gmin, np. Rzeszów ma tylko dla małych fragmentów miasta łacznie dla około 20 % , niektóre gminy mają aktualne studium uwarunkowań.
        sąsiednie województwa stoją dużo lepiej zwłaszcza małopolskie i śląskie.
        • ipn69 Re: Nowy Wójt = Park Narodowy 26.11.14, 20:36
          Z dokumentacji przygotowanej przez Konsorcjum Organizacji Ekologicznych /w tym tej z Leszczawy/ wynika,że w rejonie Gór Słonnych i Pogórza Przemyskiego,czyli na terenie całej naszej gminy nie będzie można wycinać drzew,remontować leśnych dróg a nawet usuwać powalonych drzew z potoków.Prywatni właściciele będą musieli zapomnieć,że posiadają jakiekolwiek lasy a rolnicy, że będą mogli cokolwiek zrobić na swoich gruntach.Planuje się o połowę działalności gospodarczej ludzi w lesie.Szacuje się,że stracimy 300 do 400 miejsc pracy w samym lesie.A gdzie pracownicy tzw.sezonowi którzy dorabiają przy zalesieniach czy pielęgnacji.W naszej Gminie działa konsorcjum wykonujące usługi dla nadleśnictwa,oni wszyscy wraz z podległymi pracownikami też stracą pracę.Działa około 80- ciu tartaków ,w każdym zatrudnia się od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Niedawno przez protesty ekologów mających swoją bazę sami wiecie gdzie,wycofała swoją ofertę firma zainteresowana produkcją brykietów ,która dała by pracę wielu mieszkańcom naszej Gminy.Dlatego też popieram dotychczasowe działania Pana Wójta Żydownika w tej sprawie.
            • ipn69 Re: Nowy Wójt = Park Narodowy 26.11.14, 21:55
              Zwolenniczka banderowców oczywiście musiała dołożyć swoje trzy grosze.Pani głos w tej dyskusji się nie liczy,dyskwalifikują panią w oczach mieszkańców Birczy pani wypowiedzi w całej historii tego forum,oraz Nad Sanem i Wiarem czy Podkarpacka U-kraina.
          • klawisz2 Re: Nowy Wójt = Park Narodowy 27.11.14, 07:12
            @ipn69
            Proszę nie pisać bzdur. Problem wynika z opieszałych działań obecnej ekipy; gdyż jak do tej pory nie został uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego dla rzeczonego obszaru. „Dotychczasowe działania” Wójta są nie poważne. Należało wprowadzić plan już lata temu, umożliwić inwestorom prowadzenie działalności gospodarczej ( tartaki?) a dzisiaj Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska musiałaby się liczyć z konsekwencjami swojego działania, czyli milionowymi wypłatami za odszkodowania.
      • 4marianoitaliano Re: Nowy Wójt = Park Narodowy 26.11.14, 22:35
        Ludzie...nie dajcie się wciągać w głupią dyskusję,oni wymyślą wszystko tylko po to by przedstawić Pana Gągole w złym swietle....wszystko by uratować i dalej trzymać władzę a parku nie będzie i za Pana Gągoli jakoś jestem tego pewien:)
        • karolekw1906 Re: Nowy Wójt = Park Narodowy 27.11.14, 14:38
          Czytam te fora i staram się wtrącać tu i ówdzie swoje skromne zdanie , bez emocji i na ile potrafię obiektywnie. Dyskusja teraz przeniosła się na "park "jakby od tego zależało być albo nie być gminy. Wiem, że jest to sprawa bardzo ważna i bez względu kto zostanie wójtem musi robić wszystko, by takowy nie powstał W innym przypadku drzwi do lasu zostaną zamknięte, a to wiąże się z utratą wielu miejsc pracy , pozyskiwaniem drewna do różnych celów w tym i na opał. Klawisz 2 pisze m. in. , że należało umożliwić inwestorom prowadzenie działalności gospodarczej / tartaki / itd. Chciałem się zapytać, czy były przypadki, gdzie UG utrudniał podjęcie takiej lub podobnej działalności. To fakt, że w UG jest wiele do zrobienia, ale nie wymyślajmy problemów , bo i bez tego jest ich wiele. Dużo można zarzucić Panu Żydownikowi, ale nie to , że nic dla Gminy nie zrobił. Na pewno mógł więcej , ale też nigdy się nie dowiemy czy drugi zrobiłby równie dużo. Jest o tyle w złej sytuacji, że rządził pod rząd II kadencje i zawsze można znalezć coś czego nie zrobił, coś zaniechał, komuś się naraził. Pan Gągola ma tu czyste konto i jęśli zostanie wójtem to życzę mu, by po czterech latach zarzutów pod jego adresem nie było wcale. .Oddając głos bierzmy pod uwagę wszelkie przesłanki za i przeciw , bez zbędnych emocji.
    • schindlerowna Re: Nowy Wójt = Park Narodowy 27.11.14, 18:47
      Kiedyś mieliśmy utworzyć Obywatelski Komitet Niezgody na Demagogię. Gdy czytam wypowiedzi w tej dyskusji myślę, ze trzeba było. Nie do końca rozumiem, dlaczego mój obecny wójt wywołał w kampanii wyborczej temat ekologów. No może na zasadzie "tonący brzytwy się chwyta". Można do tego dodać jeszcze cyklistów, Żydów i kominiarzy i będzie komplet.
      Turnicki Park Narodowy nie zostanie utworzony, dopóki nie zmieni się ustawa o ochronie przyrody. Mimo zabiegów organizacji pozarządowych nie udało się tego zrobić. A gdyby nawet, z obecnego projektu TPN wyłączono praktycznie teren gminy Bircza, "której ludność obawiała się o utratę pracy". Z planowanych 19 000 ha, na terenie gminy Bircza znajduje się tylko 3791 ha. 40 % tych lasów ma być przebudowane w związku z nasadzeniami powojennymi. Będzie więc praca przy pozyskaniu i nasadzeniach. Ewentualna administracja parku to 50 etatów dla leśników. Nawet gdyby kiedyś utworzono park to nie wygląda, żeby miał nas, mieszkańców gminy Bircza, dotknąć jakiś kataklizm. Dlatego sądzę, że nasz wójt próbuje " zrobić wodę z mózgu" mi osobiście i birczańskim współobywatelom.
      Drugi temat, obszarów Natura 2000, jest jeszcze bardziej kuriozalny. Obszary Natura 2000 zostały utworzone w 2004 r i obejmują 75% obszaru naszej gminy. Jakoś nie zauważyłam, żeby do tej pory komuś przeszkadzały. Dzięki tzw. dyrektywie ptasiej, braliśmy przez ostatnie lata dopłaty "za derkacza", a w nowej perspektywie będziemy brali za łąki przyrodnicze. Zeby walczyć z Naturą 2000 trzeba by zmieniać prawo unijne, albo utworzyć z gminy Bircza niezależną od unii republikę. Józku, ktoś Cię chyba wpuścił w maliny z tą anty ekologiczną wojną.
        • jodla14 Re: Nowy Wójt = Park Narodowy 27.11.14, 21:49
          Widzę, że od samego poranka rozpętała się burza w szklance wody. Zostałam wyzwana od "pseudo ekologów" i zarzucono mi, że rozmawiałam z kandydatem na wójta Grzegorzem Gągolą. Określenie pseudo ekolog ma konotacje pejoratywne (wyraźnie negatywne) i obraża mnie bezpośrednio. W dosłownym tłumaczeniu z łaciny na język polski przedrostek "pseudo", oznacza "niby", "pół na pół", "nie do końca", "nie na pewno".
          Oświadczam, co następuje:
          1. Jestem ekologiem rzeczywistym i całkowitym, z wykształcenia, filozofii życiowej i doświadczenia osobistego. Wcale się tego nie wstydzę. ani nie ukrywam. Swoje poglądy wypowiadam otwarcie i zgodnie z moim sumieniem oraz wiedzą. Nie chowam znaczeń moich wypowiedzi po drugim, trzecim czy entym dnem. Staram się o klarowność i precyzję przekazu mówionego lub pisanego.
          2. Tak, rozmawiałam z kandydatem na wójta Grzegorzem Gągolą na temat rozwoju gospodarczego naszej gminy i podzieliłam się z nim pomysłem utworzenia inkubatora przedsiębiorczości dla ludzi młodych, kończących szkołę. Podniosłam również, podczas tej rozmowy problem ukrytego bezrobocia wśród rolników. Poprosiłam go o przeprowadzenie badań socjologicznych skali tego problemu w naszej gminie, gdy zostanie wójtem. Powiedziałam, że we współpracy z ODR można pomyśleć o projekcie na stworzenie inkubatora przedsiębiorczości dla rolników, gdyby problem ukrytego bezrobocia w tej grupie zawodowej okazał się duży. A wszystko wskazuje, że tak jest ( rozdrobnienie obszarowe, niski poziom wykształcenia, brak rynków zbytu, degradacja struktur t.j.: SKR, PGR). Podzieliłam się również moimi spostrzeżeniami z Targów Produktów Ekologicznych ECOFOOD w Łodzi, z których właśnie wróciłam przed spotkaniem przedwyborczym w Birczy.
          3. Jestem dumna z mojego pochodzenia (urodziłam się w Birczy) i w przeciwieństwie do kilku mieszkańców naszej pięknej gminy nie mam z tego powodu żadnych kompleksów. Cieszę się niezmiernie, że udało się na jej terenie zachować przyrodę w stanie nieskażonym i dzikim. Uważam, że jest to nasze podstawowe bogactwo, które umiejętnie wykorzystane pozwoliłoby nam żyć godnie.
          Z poważaniem
          Aleksandra Ryzner.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka