Gość: JG IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.08.04, 17:10 Ludzie! Szukam na www.zporr.gov.pl listy tych 289 powiatów podlegających restrukturyzacji i znaleźć nie mogę. Może ktoś mi podać dokładny link? Dzięki z góry! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Paula Re: Co ma robić student IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.08.04, 09:04 www.mpips.gov.pl/pliki_do_pobrania/zporr_obszary_kwalifik_dz2.2.16.08.2004.DOC Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: student ZNOWU NICI ZE STYPENDIÓW!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.04, 12:29 Pomimo że: - mieszkam na wsi - dochód na osobe w mojej rodzinie zdecydowanie nie przekracza 504 zł. netto - studiuję dziennie na uczelni państwowej ... to stypendium z EFS nie dostanę. Dlatego, że teraz jestem na drugim roku. A mój powiat tak sobie wymyślił, że stydendium dostana tylko ci, którzy sa na pierwszym. Co to za pomoc, która nie dotyczy potrzebujących? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: URZĄD SIĘ OCIĄGA Re: Co ma robić student IP: *.btk.net.pl / *.btk.net.pl 28.08.04, 11:47 MAM WRAŻENIE, ŻE URZĄD W MOIM MIEŚCIE SIĘ OCIĄGA!!! A POTEM POWIEDZĄ, ŻE ZA PÓŹNO!!! LUDZIE, MY NAPRAWDĘ POTRZEBUJEMY DOFINANSOWANIA!! JEMY CAŁY ROK TYLKO ROSOŁKI Z KOSTKI, ZUPKI CHIŃSKIE, CHLEB Z PASZTETEM!!! 1 SWETER KUPIMY SOBIE ZA NAZBIERANE GROSZE OD RODZINKI NA ŚWIĘTA!!! DOJAZDY NA UCZELNIĘ, CO JAKIŚ CZAS DO DOMU... Poza tym dziwi mnie całe to zamieszanie!!! I denerwuje. Nic nie wiadomo tym państwu w urzędzie, mniej wiedzą od nas chyba! W ogóle sytuacja taka jak kol., która pisze, że nici ze stypendium, jest śmieszna i żałosna zarazem. Myślcie trochę przy rozdzielaniu tych pieniędzy! W Polsce bieda nie panuje od miesiąca, my też zaczynaliśmy studia od konta zerowego, oszczędzamy na papierze toaletowym!!! Dlaczego studenci II roku, którzy byli dokładnie w tej samej sytuacji rok temu, mają zostać pominięci??!! Przecież większość z nas wzięła udział w referendum i zagłosowała "ZA"- teraz sprawa, która nas dotyczy, jest jak kamień w bucie. Nic nikomu nie wiadomo. A nam zależy. Naprawdę, wolałabym dostać chociaż 100zł (niż tę maksymalną kwotę 350zł) ale być pominiętą, gdy martwię się w ciągu roku czy mi starczy dnia 26. każdego miesiąca na chleb. Poza tym dlaczego tylko wieś?? Jak mieszkam w mieście 25.000 mieszkańców, dochód w rodzinie nie przekracza 504zł netto, a pieniędzy naprawdę brakuje. Za zakwaterowanie płacę zawsze po terminie, gdy mama już gdzieś pożyczy i odda następnego miesiąca. I tak cały rok. BNic nie mówiąc już o wyżywieniu, kserowaniu ... Nikt prawie nie ma podręczników, płacimy raczej za przetrzymanie książek bibliotekom. POMÓŻCIE NAM!!! Młodzi chcą się kształcić, zdobywać wykształcenie, zawód. Jako obywatele, jesteśmy odpowiedzialni wobec narodu. Niech i On postara się zadbać o nas. O wszystkich bez wyjątku!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sonia stypendia a zasilki rodzinne? IP: *.arkonskie.v.pl 30.08.04, 10:28 ze stypendiami bedzie tak jak z zasilkami rodzinnymi tzn nie dostalam zasilku rodzinnego chociaz 21 lat koncze wXII bo jestem na licencjacie a to ZUSzalicza jako szkole policealna.paranoja pracownice ZUS-u moze maja tylko ogolnik i nie sa na biezaco z nowosciami szkolnymi.tak samo bedzie ze stypendiami. juz oni [urzednicy]znajda jakis hak aby malo studentow dostalo.szczecin i tak dostal mala pule na rozdzial.dlaczego tak malo przeciez jest tu bardzo duzo studentow ,ktorzy takiej finansowej pomocy potrzebuja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kora00 warunki ubiegania się o stypendium IP: 195.150.72.* 30.08.04, 10:54 czy trzeba spełniać wszystkie naraz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MAGDALENA Re: Co ma robić student IP: 212.244.63.* 23.09.04, 09:52 HEJ SŁUCHAJCIE,POMÓZCIE,MAM 20 LAT, PRACUJE I MIESZKAM SAMA, WYNAJMUJE MIESZKANIE-UTRZYMUJE SIE SAMA, IDE NA STUDIA I CO TERAZ??JAK MAM WYLICZYC TO WSZYSTKO I SIE ZORIENTOWAC CZY PRZYSŁUGUJE MI STYPENDIUM???? POMÓZCIE, JESTEM SAMA!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zorientowany Re: Co ma robić student IP: *.autocom.pl 23.09.04, 18:49 student powinien się zapoznać z witryną www.naukowcy.republika.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: studentka Re: Co ma robić student IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.04, 22:54 Czy Rada Powiatu może sobie ustalić że studenci stypendium nie dostaną, ponieważ jak twierdzą radni "mają inne możliwości otrzymania pomocy finansowej,których licealiści i gimnazjaliści nie mają".Czy to jest zgodne z prawem skoro stypendia są przyznawane z UE dla osób potrzebujących,a kto bardziej potrzebuje pieniędzy na naukę jak nie studenci????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ania Re: Co ma robić student IP: 62.233.214.* 15.10.04, 10:15 absolutnie sie zgadzam z kolega,to nie ma zadnego sensu!!!!obiecujecie duze pieniadze,ktore pomoga na kontynuacje nauki ,a powiat wymysla jakies bzdury!!!!! ze tylko dla pierwszego rocznika,bez przesady!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karola Re: Co ma robić student IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 18.10.04, 20:14 skąd moge ściągnąć wniosek do stypendium unijnego podajcie mi strone internetową Odpowiedz Link Zgłoś