03.04.07, 21:42
Co sądzicie o benzynie na stacji Neste koło Auchana? Tankowaliście może? Dziś
na Orlenie 95 była w cenie 4.13 zł/l. i tak sobie pomyślałam, żeby tam nalać
do baka.
Obserwuj wątek
        • le_szek Re: Benzyna 03.04.07, 22:51
          98, ostatnio po 3.91. W seicento nie widziałem różnicy w osiągach samochodu na
          95 z auchana i BP ultimate (98). Do puga leję właściwie tylko 98 z auchana
          (okazjonalnie kilka litrów na innej, jeżeli mi nie po drodze), zrobiłem 18 tys.
          w 6 miesięcy i wszystko gra.
          • reivena Re: Benzyna 04.04.07, 00:14
            Wiesz, jako że to mój pierwszy samochód to jest wychuchany i wypieszczony. Na
            początku lałam 98, ale potem jak drożała to 95. Głównie tankuje na Shellu, ale
            zdażyło się na Bp i Orlen. Wydaje mi się, że na 98 lepiej mi się zbiera i lżej
            idzie pod górę, i jak rozpędziłam się do 130 km/h to też lepiej jechał. Chyba,
            że to takie złudzenie.
            • le_szek Re: Benzyna 04.04.07, 08:48
              Moim zdaniem również lepiej jeździ się na 98, aczkolwiek wrażenie to mam z
              czasów, kiedy do fiata okazjonalnie lałem więcej oktanów (bo teraz od początku
              jeżdżę na 98, więc trudno powiedzieć). Podobno )ale z tych samych powodów nie
              mogę powiedzieć tego na pewno) na 98 samochód mniej pali.
              • reivena Re: Benzyna 04.04.07, 09:14
                Zatankuje teraz na Auchanie i zobaczę jak będzie. Jest jeszcze jedna
                stacja "1.2.3" po WORDEm. W tych mniejszych punktach paliwo jest trochę tańsze
                bo odpadają koszty obsługi. Znajomy tankuje ON na Neste i też jest zadowolony.
                • dami7 Re: Benzyna 06.04.07, 10:13
                  Potwierdzam, już od dłuższego czasu jeżdżę na ON-ym z Neste i jestem bardzo
                  zadowolony z jakości paliwa. Cena również jest bardziej przyjazna niż gdzie
                  indziej. A na BP to jadę tylko kiedy potrzebuję totka wysłać. Chciałbym, żeby
                  obok CH Pogoria była stacja Neste...
    • untochables Re: Benzyna 04.04.07, 17:49
      pod auchanem stacja jest OK ;)
      ale jeśli nie podrodze obok huty na rożdzieńskiego jest stacja JP ;) dobre i
      tanie paliwko (za mapem i atlasem) na łuku
      • kelo Re: Benzyna 04.04.07, 20:11
        Przez czas jakiś miałem okazję byc społecznym konsultantem Auchan. Opowiadała nam pani, odpowiedzialna za stację, jak zaskoczei byli kierowcy cystern, kiedy chciała wejść na cysternę i sprawdzić plomby. Paliwo jest dobre, nie narzekam.
        • reivena Re: Benzyna 04.04.07, 20:28
          To powiedzcie mi jeszcze proszę, bo nie mam na tyle doświadczenia, jak się
          odczuwa złe paliwo. Samochód się nie zbiera, wogóle nie jedzie, kaszle itp.
          • kelo Re: Benzyna 04.04.07, 20:34
            Miałem przypadki po zatankowaniu na JET, że sejaczek się nie zbierał, zrobił się mułowaty, kiedy dni były bardziej wilgotne i zimne kaszlał i gasł. Musiałem wymienić filtr paliwa (wcale nie stary bo miał ok 15 tys) i przestałem tam tankować. Niedawno kilka razy zatankowałem na JET i w zimne i wilgotne poranki rozrusznik kręcił dłużej niż zwykle.
            • timsen Re: Benzyna 04.04.07, 22:45
              Stacja 1.2.3 koło WORD to stacja szybkiej obsługi koncernu Statoil, mają dobre
              paliwa...a tak na marginesie to większość stacji benzynowych w naszym regionie
              ma tą samą benzynę którą przywożą cysterny z naftobazy w Strzemieszycach albo z
              Boronowa pod Częstochową, w naftobazach natomiast znajduje się benzyna z
              Płocka, Gdańska a nawet ze Słowacji. Głównie na tym polega różnica w jakości
              oraz na stanie technicznym i wieku zbiorników na stacjach. Nie wszystkie stacje
              są wyposażone w aparaturę mierzącą np. poziom wody w zbiorniku....
              • slonce_be Re: Benzyna 05.04.07, 10:08
                Potwierdzam, że na stacji przy Auchanie paliwo jest ok, często tam tankuje, a
                że moja micra jest bardzo czułą i zaraz prycha po zalaniu shitem, to można mi
                wierzyć. Poza tym tankuję jeszcze na stacji koło Carrefoura w Katowicach na
                Roździeńskiego i też nie narzekam (ceny porónywalne z Auchanem). Poza tym mają
                tam 2 bezobsługowe dystrybutory, z których mało kto korzysta, więc często
                trafiam na brak kolejek :)
    • reivena Re: Benzyna 06.04.07, 09:46
      Zatankowałam wczoraj po Auchanem 98 za 3.99 zł. Sporo luda, jak to przed
      świętami. Ale różnica między 95 z Shella wyczuwalna. Czułam jakby dostał kopa,
      zbiera się szybciej i pod górę go tak nie dusi.
        • reivena Re: Benzyna 06.04.07, 10:04
          No proszę, jak idzie w górę. Jak dla mnie to powinno być na odwrót, bo przecież
          jak jest taniej to będą mieli więcej osób. Pewnie wychodzą z założenia, że
          ludzie i tak będą musieli zatankować więc zapłacą nawet więcej pieniędzy
          (Jeździć trrzeba). Wczoraj pod każdym dystrybutorem było po 5 aut i myślałam,
          żeby zrezygnować , ale nawet szybko szło.
            • kelo Re: Benzyna 06.04.07, 15:58
              Dami, no właśnie co do stacji paliw przy CH Pogoria. Czy słyszałeś coś, że ma być. Bo mnie się to o uszy nie obiło. Ale tania stacja by się przydała. Co do cen, to chyba w najgorszej sytuacji w regionie są mieszkańcy Olkusza. Tam doszło chyba do zmowy cenowej. Ceny paliw na trzech stacjach w tym mieście są niemal identyczne i ok 20-30 gr większe niż w Didżi.
              • le_szek Re: Benzyna 06.04.07, 16:05
                W Zawierciu jest to samo. Przez jakiś czas tylko było znacznie taniej niż u nas,
                kiedy się 'Bliska' promowała. Potem wróciło do normy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka