Dodaj do ulubionych

Dość partyjniactwa.

05.09.06, 12:37
Dziś po niewczasie odbywa się dyskusja nad SAMORZĄDOWĄ ORDYNACJĄ WYBORCZĄ -
stanowisko większości działaczy RAŚ jest jednoznaczne Obywatel ma prawo
wybierać Obywatela a nie tak jak w wyborach proporcjonalnych jest zmuszany do
wyboru Mafii politycznej, przepraszam partii politycznej. Wczoraj prowadząc
rozmowy na temat "blokowania" komitetów wyborczych pomyślałem sobie, iż jest
to możliwe ( wbrew "Warszawce" tylnymi drzwiami wprowadzić wybory
większościowe) w wypadku zblokowania wszystkich komitetów w naszym mieście. Co
wy na to.
Obserwuj wątek
    • broneknotgeld Re: Dość partyjniactwa. 05.09.06, 18:27
      Blok Bezpartyjnych

Ano dyć richtig tako trza zrobić
      Tym partyjniocwo we gminach pobić
      Niych se drałujom do ty warszawy
      A nom łostawiom tu nasze sprawy

W Sejmie Synacie podpadnom dołom
      Kadyncjo skończom z minom "wesołom".
      • lswaczyna Re: Dość partyjniactwa. 22.09.06, 15:34
        broneknotgeld napisał:

> Blok Bezpartyjnych
        >
        > Ano dyć richtig tako trza zrobić
        > Tym partyjniocwo we gminach pobić
        > Niych se drałujom do ty warszawy
        > A nom łostawiom tu nasze sprawy
        >
        > W Sejmie Synacie podpadnom dołom
        > Kadyncjo skończom z minom "wesołom".

Jest jeszcze szansa na komitet “Jedności Górnośląskiej “, potrzeba tylko
        zdeterminowanych kandydatów na radnych z ZG i nie tylko.
        • jozefosmenda Re: Dość partyjniactwa. 22.09.06, 17:07
          No niestety Leonie ja juz nie mogę zakładać tego komitetu JG ponieważ nasz już
          zarejestrowany nosi nazwę"Porozumienie Nasze Miasto Ruda Śląska".
          Ale są jeszcze miejsca na listach to zapraszam do współpracy bo napisałeś:
          >>>potrzeba tylko zdeterminowanych kandydatów na radnych z ZG i nie tylko.!<<<
          Podzielam zatem tą determinację i.....?
    • jozefosmenda Re: Dość partyjniactwa. 06.09.06, 09:06
      Leon!
      Myślenie ma kolosalną przyszłość to fakt.Ale powiedz mi jak chcesz połączyć
      ogień z wodą(patrz PiS z PO)?
      No a poza tym jeszcze zostaje kwestia wspólnego kandydata na prezydenta gdzie do
      dogadania się są jeszcze bardziej odległe drogi!
    • zoro333 Re: Dość partyjniactwa. 06.09.06, 12:19
      Wydawało się to prawie niemożliwe, ale z hasłem Swacza muszę się zgodzić.
      DOŚĆ PARTYJNICTWA!!!!
      Tak jednak sobie myślę, czy do końca RAŚ i SWACZYNA tak będzie postępował. Dla
      przypomnienia w ostatnich wyborach poparł /sprzedał się?/ Kandydata platformy,
      czyli partii a przeciw był kandydatowi samorządowemu.
      Czyżby zmądrzał?

• lswaczyna Re: Dość partyjniactwa. 22.09.06, 15:07
        zoro333 napisał:

> Wydawało się to prawie niemożliwe, ale z hasłem Swacza muszę się zgodzić.
        > DOŚĆ PARTYJNICTWA!!!!
        > Tak jednak sobie myślę, czy do końca RAŚ i SWACZYNA tak będzie postępował. Dla
        > przypomnienia w ostatnich wyborach poparł /sprzedał się?/ Kandydata platformy,
        > czyli partii a przeciw był kandydatowi samorządowemu.
        > Czyżby zmądrzał?

Czym się różni PO od UW?????????? Przecież Pana Stanie popierał ZG który nie
        jest partią a jego konkurent w tym czasie był działaczem UW.
          • rafalprencel Re: Dość partyjniactwa. 23.10.06, 21:03
            a to źle, że w Rudzie Śląskiej działają partie polityczne? kim są osoby, którym
            przeszkadzają demokratyczne organizacje w mieście?

Chętnie z nimi poduskutuję. Zapraszam.

Pozdrawiam serdecznie!
            RAFAŁ PRENCEL DLA BYKOWINY I KOCHŁOWIC
            KANDYDAT NA RANDNEGO
            www.prencel.go.pl
            • slezan Re: Dość partyjniactwa. 23.10.06, 21:35
              Partie w Polsce specjalizują się w kompromitowaniu idei społeczeństwa
              obywatelskiego. Te duże to czysto koryciarskie wspólnoty interesów, które nie
              mają nawet cienia wizji panstwa.
              • rafalprencel Re: Dość partyjniactwa. 23.10.06, 21:49
                Wiesz, myślę,że sporo osób też może tak powiedzieć o stowarzyszeniach czy
                organizacjach, które zgodnie ze swoim statutem biorą udział w życiu społeczno -
                politycznym. Nie wiem dlaczego mierzysz wszytkich tą samą miarą. Karierowicze
                są wszędzie, bo ludzie są tylko ludzmi. Są i w partiach politycznych i w
                ruchach społecznych czy stowarzyszeniach i nie wierzę, że jest inaczej. Martwi
                mnie tylko twoje ogólne stwierdenie dotyczące ludzi skupiających się akurat w
                partiach politycznych, które mogą oddziaływać na skalę ogólnopolską.

Skoro wg Twoich poglądów mój drogi rozmówco partie polityczne są koryciarkie,
                to dlaczego Ruch Autonomi Śląska podpisał umówę "blokowania list" z Platformą
                Obywatelską? Proszę wytłumacz mi ten wątek.

Pozdrawiam serdecznie!
                KANDYDAT NA RANDNEGO
                www.prencel.go.pl
                • broneknotgeld Re: Dość partyjniactwa. 23.10.06, 22:05
                  No widzisz, dyć żech sie osobiście przekonoł, że take posty niy mogom mieć
                  jednak ze Rolwagom nic wspolnego
                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=261&w=18557951&a=18594845
                  To yno moje marzynie i nic wiyncy.
                  Styknie mi żech se roz ło tym przekonoł.
                  Ta "antymoherowo" partyjo "za dwiesta złotych" już mie niczym niy zdziwi.
                  • rafalprencel Re: Dość partyjniactwa. 23.10.06, 22:16
                    I to jest jakiś argument odgrzewając post z 2004 roku? Czy naprawdę Pan nie ma
                    argumentu z 2006 roku? Rozumiem, że trzeba pamiętać o historii, ale z każdego
                    środowiska pan znajdzie czarną owcę. Mianowicie w "nie" partiach politycznych
                    nie trafiają się osobistości skierowane na własne korzyści? Trzeba patrzeć w
                    przyszłość i ona jest najważniejsza. Tego człowieka już dawno nie ma. A
                    Platforma Obywatelska to dobra partia. Jestem konserwatystą jeżeli chodzi o
                    poglądy moralne i mylącym realnie liberałem jeżeli chodzi o ekonomię. doskonale
                    się czuję w środowisku młodych ludzi z PO pracujących na rzecz mieszkańców czy
                    danego problemu do rozwiązania. POlecam PO!

Pozdrawiam serdecznie!
                    KANDYDAT NA RANDEGO
                    www.prencel.go.pl
                    • broneknotgeld Re: Dość partyjniactwa. 23.10.06, 22:35
                      To godosz co sie zmiyniyła? Nic mi ło tym niy wiadomo.
                      Niy idzie tu zresztom ło samych ludzi, bo co nikerych bych ukrziwdzioł.
                      Idzie ło te partyjnioctwo aparaciku.

Zdo sie jako Tusk-Rokita
                      -Nawet niy trza se już pytać.
                    • broneknotgeld Re: Dość partyjniactwa. 23.10.06, 22:35
                      To godosz co sie zmiyniyła? Nic mi ło tym niy wiadomo.
                      Niy idzie tu zresztom ło samych ludzi, bo co nikerych bych ukrziwdzioł.
                      Idzie ło te partyjnioctwo aparaciku.

Zdo sie jako Tusk-Rokita
                      -Nawet niy trza se już pytać.
                    • broneknotgeld Re: Dość partyjniactwa. 23.10.06, 22:55
                      Tak se teroz deliberuja, ło jakiś tu "czorny owcy" szkryfnoł kery już "niy ma".
                      Czy idzie tu ło kolegi Stani ze komitetu wyborczego?
                      No dyć przeca pedzieć co go "niy ma", to scyganić.

Kupluje "tata"?
                      We tym zapłata?
                    • w36 Re: Dość partyjniactwa. 23.10.06, 23:20
                      rafalprencel napisał:

> Tego człowieka już dawno nie ma.

Ooooo.... Robi się bardzo ciekawie ;)

Kogoż to już nie ma? B.Wątroby robiącego sobie na stronach rudzkiej PO reklamę
                      swoich kolekcjonerskich interesów. Tu na forum dawno przetoczyła się ta sprawa
                      ale były tylko informacje z jednej strony. Potem to jakoś zostało wyczyszczone
                      ale mam też gdzieś kopie tych dawnych stron www PO z tamtych czasów tyle że to
                      dużo szukania.
                      Byłeś już w rudzkiej PO wtedy?
                      • broneknotgeld Re: Dość partyjniactwa. 24.10.06, 07:42
                        Łoj, agyńciku, przeca łod downa wiymy, że mosz dostymp do ty stary stronki
                        Rolwagi. Komu jak komu, dyć ciebie mogli jom przesłać łodpowiednim plikym.
                        Rachuja na to, że jako downi bydziesz tu ciepać moje tamtejsze wpisy.
                        Na razie tukej mosz okazjo do wspominkow
                        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=261&w=18557951&a=18591565
                        Miły lektury.
                        • rafalprencel Re: Dość partyjniactwa. 24.10.06, 09:59
                          W mojej odpowiedzi chodziło mi o Pana Kuczerę, że już Go nie ma w rudzkiej PO.
                          Co do tych innych "ciekawych" tematów, to nie znam tych ludzi, którzy
                          wypisywali "hymny pochwalne" czy inne kontrowersyjne posty. Zabieram się za
                          czytanie. Dziękuję za pomoc.

KANDYDAT NA RANDNEGO
                          www.prencel.go.pl
                          • zoro333 Re: Dość partyjniactwa. 24.10.06, 10:49
                            Panie Rafale
                            Po pierwsze doradzano panu aby nie pisał pan o wszystkim i na wszystkim się
                            znał. Teraz pan przejął na forum pałeczkę Kabały.
                            Po drugie Pan Kuczera oficjalnie nie startuje z listy PO tylko z listy PO bis
                            czyli wspólnie dla .... . A to przecież lista bliźniacza. Gdyby zarząd
                            platformy nie wpada na genialny pomysł listy bis Kuczera startowałby z
                            normalnej listy Po jako sympatyk.
                            Chyba że pan odcina się od listy bis na której startuje m.in. prezydent.
                            Niezaleźnie głośno nalezy mówić "Dojść partyjniactwa w Rudzie Śląskiej".

• broneknotgeld Re: Dość partyjniactwa. 24.10.06, 18:11
                            Gańba zowdy gańbom jest
                            Nawet jak se skrywo fest.

Swojom drogom niy ma se co łodcinać łod "łojca" rudzki Rolwagi.

Hehe - cosik mi se przipomniało.
                            Niy tak downo tymu zaprosiyli mie na uroczystości 15 lecio halymbskego koła
                            Zwionzku Gornoślonskego.
                            Tam "łojcow" Koła było siedmiu, a na sali łobecnych szejściu.
                            Prezes Wieczorek uroczyście powitoł i podziynkowoł piyńciu obecnym.
                            Ciekawe czamu jednego "łojca" cołkym pominoł przi prezydyncie Stani.
                            Hehe - a kto do boł?
                • ballina79 Re: Dość partyjniactwa. 24.10.06, 14:14
                  Drogi Rafale, kontrkandydacie z mojego okregu, z przyjemnoscia odpowiem na
                  twoje pytanie. Idziemy razem z PO i PSL tylko do sejmiku wojewodztwa. taka
                  sytuacje stworzyla nam obena koalicja "narodowcow". Niestety musimy dzialac w
                  rzeczywistosci stworzonej nam przez obecny parlament. Jezeli zarzucasz nam
                  dazenie do wladzy za wszelke cene co powiesz o sytuacji, w ktorej PO i PiS ida
                  razem np. w Siemianowicach Slaskich lub Bytomiu.
                  • rafalprencel Re: Dość partyjniactwa. 24.10.06, 15:52
                    Witam wszystkich.

Drogi(a) "balbina79" (niestety znów dwuznacznie bo nick wskazuje kobietę, system
                    płeć brzydką) proszę o nie przywłaszczanie sobie okręgu bo dowiemy się "czyj" on
                    będzie po 12 listopada. Napisałem to w formie żartu, żeby nie było wątpliwości
                    co do moich nieudolnych form przekładnia myśli na słowa.

Ale do meritum. Nie jest moją funkcją osądzać, jaka i z kim forma "blokowania"
                    jest najbardziej korzystna bo nie mi przyszło o tym decydować. Natomiast moje
                    prywatne zdanie na ten temat już na tym forum prezentowałem. Na pewno PO bliżej
                    jest do PiS niż do RAŚ, ale to jest tylko moja prywatna opinia. Podkreślam moja
                    prywatna.

Zapytałem tylko o to blokowanie bo Pana(i) współideowiec wyrażał negatywne sądy
                    dotyczące partii politycznych i chciałem poznać Jego opinię jakie są jego
                    poglądy na wspólny blok PO i RAŚ, bo jak nie trudno zauważyć PO jest partią
                    polityczną.

Co do przejęcia władzy to chyba Pan(i) nie sądzi, że ugrupowania startujące w
                    wyborach mają inny cel? Przecież rządzenie i zmienianie zastałej rzeczywistości
                    wg własnych pomysłów przedstawionych publicznie to fundamenty, które motywują
                    (przynajmniej powinny) komitety wyborcze do uczestniczenia w terminie, który
                    jest obecny w literaturze przedmiotu jako "gra wyborcza". I nie ma tu nic z
                    zarzutu, bo chyba celem RAŚ w wyborach jest zwycięstwo? Jeżeli nie, to proszę
                    wybaczyć ale jako magistrant Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego
                    nie rozumiem celów Państwa kampanii wyborczej. Zapewne niezwłocznie Pan(i) mi
                    odpiszę i rozwieję moje wątpliwości z czego się cieszę i z góry dziękuję.

Teraz sobie pozwolę na prywatę i cieszę się, że mogę poznać mojego
                    kontrkandydata(tkę), bo myślę, że warto takie znajomości rozwijać w naszym
                    lokalnym środowisku dla wymiany pomysłów, poglądów, czy najzwyklej racji.

Odpowiadając na wcześniejszy posta "zoro333" chciałbym przypomnieć, że biorę
                    sobie do serca i pod rozwagę Państwa poglądy i rady i je szanuję, lecz
                    pozwolicie Państwo, że jednak autonomicznie w sprawach dla mnie ważnych będę
                    zabierał głos. Nie znam pana Kabały i tym samym nie będę ad persona oceniał Jego
                    działalności na forum.

Nie wiem dlaczego, ale mam obawy, że naprawdę nie wierzysz w demokrację. Bo
                    skoro jak piszesz Pan Kuczera startuje z niby bliźniaczej listy (nie wiem ja
                    list nie układałem i nie sprawdzałem czy startuje czy nie) to zdaje mi się, że
                    sprawa jego korupcyjnej propozycji była o tyle głośna, że obywatele (wyborcy)
                    okręgu, z którego startuje go nie wybiorą. Skoro poddał się ocenie wyborców ma
                    do tego prawo. 12 listopada się dowiemy m.in. co wyborcy sądzą o kandydatach.

Pozdrawiam serdecznie!
                    KANDYDAT NA RADNEGO
                    www.prencel.go.pl

• ballina79 Re: Dość partyjniactwa. 24.10.06, 17:08
                      Oczywiscie, ze naszym celem jest wygrana w wyborach.
                      Zauwaz, ze to partie polityczne o zasiegu ogolnokrajowym niejako "wpychaja"
                      mniejsze stowarzyszenia w bloki z duzymi. Korzystacie ze srodkow budzetowych i
                      przenosicie polityke centralna na lokalne uklady, wykorzystujac finansowa
                      przewage. Ale moj RAS-iowy kolega mial prawdopodobnie na mysli sytuacje, w
                      ktorej partie polityczne tak silnie uchierarchizowane wplywaja na samorzady w
                      zly sposob. A ten poglad ja takze podzielam. samorzadowcy z partii
                      ogolnopolskich zawsze zalezni beda od tzw. gory niz lokalne stowarzyszenia.

raslaska.aremedia.net/index.php
                      • rafalprencel Re: Dość partyjniactwa. 25.10.06, 12:08
                        To ja mam następujące pytanie, czy ktoś zmuszał RAŚ do bloku z PO? Jak już
                        pisałem w innym poscie dzisiaj, zgadzam się z Tobą, że pewien sposób lokalni
                        działacze są zależni od pratii bo są też przez nich kontrolowani. Natomiast dla
                        mnie lokalne komitety są głównie (nie zawsze) przedstawicielstwami jakiegoś
                        lobby czy to społecznego czy ekonomicznego. Tak jak dla mnie RAŚ jest
                        przedstawiciej lobby osób o poglądach autonomicznych.

Teraz rodzi się następujące pytanie. Czy lepiej głosować na lokalne komitety,
                        które są przedstawicielstwem jednej grupy społęcznej, ekonomicznej lub kilku
                        czy na lokalne komitety patii politycznych, które mają całościową wizję kraju i
                        przez to lepiej i sprawniej mogą interpretować i wpływać na rzeczywistość? Nie
                        oszukujmy się, ale np przezydent miasta z PO czy PiS więcej załatwi dla spraw
                        miasta niż prezydent z loklanego komitetu bo ma więcej kontaktów na wyższym
                        szczeblu i przede wszytkim ma jako swoich. (swojej macierzystej partii)
                        przedstawicieli we władzach centralnych) logika sama podpowiada odpowiedź.

Tak na koniec, pytanie z ciekawości. Czy dla RAŚ zmieniła się definicja Górnego
                        Śląska, bo zauważyłem, że wystawiliście listy w Zagłębiu Dombrowskim. Tak, też
                        szukacie poparcia dla idee autonomii Górnego Śląska?

KANDYDAT NA RADNEGO
                        www.prencel.go.pl
                      • rafalprencel Re: Dość partyjniactwa. 25.10.06, 12:09
                        To ja mam następujące pytanie, czy ktoś zmuszał RAŚ do bloku z PO? Jak już
                        pisałem w innym poscie dzisiaj, zgadzam się z Tobą, że pewien sposób lokalni
                        działacze są zależni od pratii bo są też przez nich kontrolowani. Natomiast dla
                        mnie lokalne komitety są głównie (nie zawsze) przedstawicielstwami jakiegoś
                        lobby czy to społecznego czy ekonomicznego. Tak jak dla mnie RAŚ jest
                        przedstawiciej lobby osób o poglądach autonomicznych.

Teraz rodzi się następujące pytanie. Czy lepiej głosować na lokalne komitety,
                        które są przedstawicielstwem jednej grupy społęcznej, ekonomicznej lub kilku
                        czy na lokalne komitety patii politycznych, które mają całościową wizję kraju i
                        przez to lepiej i sprawniej mogą interpretować i wpływać na rzeczywistość? Nie
                        oszukujmy się, ale np przezydent miasta z PO czy PiS więcej załatwi dla spraw
                        miasta niż prezydent z loklanego komitetu bo ma więcej kontaktów na wyższym
                        szczeblu i przede wszytkim ma jako swoich. (swojej macierzystej partii)
                        przedstawicieli we władzach centralnych) logika sama podpowiada odpowiedź.

Tak na koniec, pytanie z ciekawości. Czy dla RAŚ zmieniła się definicja Górnego
                        Śląska, bo zauważyłem, że wystawiliście listy w Zagłębiu Dąbrowskim. Tak, też
                        szukacie poparcia dla idee autonomii Górnego Śląska?

KANDYDAT NA RADNEGO
                        www.prencel.go.pl
                        • ballina79 Re: Dość partyjniactwa. 25.10.06, 13:13
                          Wlasnie swoim ostatnim postem udowodniles fakt, ze partyjniactwo w Polsce jest
                          problemem i to calkiem sporym. Piszesz " przezydent miasta z PO czy PiS więcej
                          załatwi dla spraw miasta niż prezydent z lokalnego komitetu bo ma więcej
                          kontaktów na wyższym szczeblu i przede wszytkim ma jako swoich. (swojej
                          macierzystej partii)" Toz to partyjnaictwo w czystej postaci !!!
                          RAS ma ustalone poglady na funkcjonowanie samorzadu w Polsce. Uwazamy, ze
                          najwyzsza jego forma jest autonomia. Oczywiscie rozne regiony sa w roznym
                          stopniu do niej przygotowane ale Slask juz raz udowodnil, ze moze sprostac
                          temu wyzwaniu.
                          Pytasz czy widzimy autonomie takze z Zaglebiem Dabrowskim. Moim zdaniem to
                          pytanie raczej do mieszkancow Zaglembia, ktorzy chyba jednak nie chca byc z
                          nami w jednym wojewodztwem. My jako RAS opowiadamy sie za scisla gospodarcza
                          wspolpraca z Zagleniem, gdyz chcemy stawiac na gospodarke i na pewno
                          gospodarczych wiezi przecinac nie bedziemy.
                          • rafalprencel Re: Dość partyjniactwa. 25.10.06, 14:05
                            Właśni nie proszę Ciebie. Mylisz się i mam nadzieję, że nie celowo i w złej
                            woli dwa pojęcia. Partyjniactow to załatwianie członkom własnej partii posad i
                            stanowisk z racji zajmowanego urzędu oraz kierowanie się tylko i
                            wyłącznie "dobrem" swojej partii! (definicja za słownikiem języka polskiego PWN
                            sjp.pwn.pl/lista.php?co=partyjniactwo)To nic innego niż kolesiostwo i
                            negatywny egalitarym tylko, że wypływające w środowisku partii politycznej.

To nic nie ma wspólnego z kontaktami pomiędzy szczeblami samorządu
                            terytorialnego czy władz państwowych oraz zasięgiem współpracy dla dobra
                            wspólnego. Właśnie dzięki takim kontaktom partyjna "góra" może doskonale
                            zostać "opamiętana" przez partyjny "dół". Przecież wiadomo, że ze "Stolycy"
                            sprawy wyglądają inaczej. A komitet lokalny ma pod górkę w takich sytuacjach,
                            bo nie ma swoich rzeczników we władzach centralnych.

Co do wystawiania list RAŚ w Zągłębiu, to dla mnie tylko umniejsza "śląskości"
                            tego środowiska i jest ono jeszcze mniej dla mnie wiarygodne jako aspiranta do
                            reprezentanta ludności narodowości śląskiej.

Co do partyjniactwa to proszę przyczytać swój poprzedni post. Nie wiem jak to
                            jest odbierane przez innych uczestników tej dyskusji ale określenie
                            wyrażenia "My RAŚ" jest przejawem albo jak to ładnie ujął ostanio
                            prezydent "błędy semantycznego" albo jakiegoś innemego problemu. Kto "Wy RAŚ"?
                            A kim "Oni". Już jedni są tacy co dzielą Polskę na "tą i tamtą". Ja na przykład
                            mówię w imieniu swoim wg programu PO a nie "My w PO". Przypomina mi się od razu
                            pewne stwierdzenie króla słonko we Francji "Państwo to Ja". Dlatego chciałbym
                            zapytać kogo Wy reprezentujecie albo chcecie reprezentować?

Co go gospodarki to jakie macie poglądy na gospodarkę? Czy ugrupowanie mające
                            aspiracje rządzić tylko w samorządach może mieć swój własny pomysł na
                            gospodarkę? Z tego co wiem to samorząd nie ma "nic" do powiedzenia w sprawach
                            koniunktury gospodarczej.

Nie stawiam tych pytań przez złośliwość, czy wyrachowanie, lecz poprostu z
                            ciekawości Waszych poglądów.

Mam wiele szacunku do moich rozmówców i cieszę się, że wywiązała się pomiędzy
                            nami dyskusja merytoryczna a nie na inwektywy, co niestety z tego co już tu
                            przeczytałem na tym forum należy do osobliwości.

KANDYDAT NA RADNEGO
                            www.prencel.go.pl
                            • ballina79 Re: Dość partyjniactwa. 26.10.06, 13:24
                              Widze, ze sie postarales :-) Wiesz definicje slownikowe mozna roznie
                              interpretowac. Ostatni przyklad kiedy nazwany "glownym pederasta" kandydat do
                              sejmiku na Pomorzu wniosl pozew przeciwko kandydatowi LPR i przegral. Zgodnie
                              ze slownikiem okreslenie kogos slowem pederasta nie jest obrazliwe a jaki tego
                              wydzwiek to sam wiesz. Wiesz uzywam zwrotu My kiedy mowie o RAS bo odczuwam z
                              nimi wspolnote ideii a nie po to by wartosciowac lub dzielic. Uwierz lub nie
                              ale na listach PO tez mamy czlonkow RAS :-)
                              Dla mnie wazne jest by nie bylo potrzeby zwracania sie do tzw. "gory" w
                              kwestiach, ktore moga byc zalatwiane przez samorzad. Czyli w moim odczuciu
                              potrzebujemy wladzy centralnej do organizowania armii, druku pieniadza itd. a
                              nie do mianowania np. komendantow wojewodzkich policji bez konsultowania tego z
                              sejmnikiem.
                              Pytasz o wizje gospodarcza. Odpowiem tak gdybys przesledzil losy chociazby
                              L.Swaczyny to bedziesz wiedzial o czym mowimy. Wolny rynek !!!
                              A teraz kwestia, ktora poruszyles a ja nie do konca cie rozumiem.
                              Piszesz, ze jestesmy malo wiarygodni gdyz wystawiamy liste w Zaglebiu.
                              Nie rozumiem, dazymy do uznania narodowosci slaskiej jak ma to miejsce np. w
                              republice Czech, lecz nie jestesmy grupa zamknieta na innosc. Atrybutem Slaska
                              zawsze byla wielokulturowosc a nie nastawienie nacjonalistyczne. Jednym slowem
                              ochrona kulturowego dziedzictwa Slaska i promowanie slaskosci, takze w wymiarze
                              jezykowym i dazenie do upodmiotowienia Slaska. Mieszkancy Zaglebia na ten
                              moment zyja w wojewodztwie slaskim i my informujemy ich, ze jest w Polsce
                              obecna takze opcja federalistyczna. Ja np. nie mialbym nic przeciwko temu by
                              nasz kraj byl federacja !!!

• rafalprencel Re: Dość partyjniactwa. 27.10.06, 10:57
                                Możesz podać konkretne nazwisko osoby, która startuje z listy PO w Rudzie
                                Śląskiej i jest członkiem RAŚ? Bo chyba się tym nie chwalą.

Koło lokalne partii politycznych nie musi się zwracać do "góry". To działa
                                włąśnie jak samorząd na zasadzie subsydiarności. Ta tzw. "góra" jest od pomocy
                                a nie od przeszkadzania. Dla mnie to duże bogadztwo właśnie kół lokalnych np
                                PO, które umożliwia dochodzenia swoich spraw we Warszawie. Wystarczy mieć Posła
                                na Sejm RP właśnie z tego koła lokalnego i już on może w imieniu mieszkańców
                                swojego okręgu, dzięki poparciu lokalnych władz efektywniej lobować zaa
                                kaonkretnymi sprawami. Takiej możliwości i siły przebicia nie ma np. RAŚ.

Śląsk jest podmiotem proszę Ciebie. Ma własne województwo i władze samorządowe.
                                natomiast autonomia tylko dla jednego regionu czy kilku, znów podzieli kraj na
                                część A i część B. Co jest bez sensu.

Kulturę też można chronić doskonale bez zmiany form administracji. Przykład:
                                Województwo Małopolskie.

Polska nigdy nie miała federacyjnej przeszłości. Kraj w tej części Europy może
                                i tylko ale i chyba przede wszytkich ze względów bezpieczeństwa powinien zostać
                                unitarny. Hiszpania czy Włochy nie są federacjami a mają rozwinięty samorząd
                                terytorialny. Czyli można bez autonomii mieć spory wpływ na swoje
                                samostanowienie. Autonomia dla jednego regionu to utopia.

Wyobrażasz sobie referendum w tej sprawie na Śląsku? przecież ono by przepadło
                                z kretesem. Tak za 30 - 40 lat można do tego pomysłu wrócić.

Autonomia Województwa Śląskiego w okresie międzywojennym wynikała z innych
                                przyczyn niż teraz RAŚ chce ją odtworzyć. Te przyczyny nie istnieją.

Co wg Was Secesjonistów, da Górnemu Śląskowi autonomia?

RAFAŁ PRENCEL DLA BYKOWINY I KOHŁOWIC
                                KANDYDAT NA RADNEGO
                                www.prencel.go.pl
                                • ballina79 Re: Dość partyjniactwa. 28.10.06, 09:46
                                  A w którym to miejscu napisałem, że w Rudzie Śląskiej ? Ale mamy chociażby w Katowicach z tego co ja wiem.

Piszesz, że bogactwo kół PO i mnogość posłów tej partii jest pozytywna bo lokalne organizacje moga posłów prosić o pomoc. Mógłbym przewrotnie zapytać co takiego wielkiego dla Rudy Śląskiej zrobiła poseł Pietraszewska ? Posłowie to są maszynki do głosowania i tyle. Mogą sobie najwyżej na jakiejś komisji wystąpić, kiedy słucha ich kilka osób. Trzeba zmienić ustrój państwa by posłowie zajmowali się sprawami makro a nie tak jak Gosiewski rozwojem kolejnictwa we Włoszczowej.

Od Włoszczowej mozna przejść od razu do podziału na Polske A i B.
                                  Moim zdaniem on już istnieje a ja nie mam watpliwosci, w której części żyje.
                                  Nie mam też najmniejszej ochoty finansować inwestycji na ścianie wschodniej tylko i wyłacznie dlatego, że ktoś podjął taka decyzję. Pod tym względem jestem śląskim samolubem i po prostu nie chce się dzielić wypracowanymi tu pięniedzmi, które topione są w blocie we Włoszczowej na ten przykład.
                                  Swoją drogą czy zastanawiałeś się jaki procent przewozów regionalnych został juz na Śląsku zlikwidowany?

Odnośnie zabytków kultury to przykładem Krakowa trafileś jak kulą w płot.
                                  Kraków jest symbolem państwowości polskiej i jako taki jest pod specjalna kuratela władz państwowych. O zabytki poniemieckie nikt nie dbal przez ostatnie 60 lat i przy obecnej fobii antyniemieckiej nic sie nie zmieni w przyszlosci.
                                  Wiem co mowie bo niedawno rozmawialem z ludzmi z huty Utehman w Szopienicach i oni od roku nie moga zainteresowac nikogo sprawa zniszczenia tego zabytku techniki, który już został zniszczony. Czy twoim zdaniem powinni się zwrócić do jednego z posłów ?

Hiszpania mój drogi jest monarchią konstytucyjną złożoną z 17 AUTONOMICZNYCH WSPÓLNOT tzw. a we Włoszech przykładem regionu autonomicznego jest Friuli.

A na koniec zarzut do ciebie miało być kulturalnie a ty walisz tekstem "w/g was secesjonistów". Który punkt statutu RAŚ mówi o secesji. Zdaje się że kończylismy ten sam wydział, więc co to jest autonomia powinieneś wiedzieć ?

Może ten wątek już zakończymy i zajmijmy się Ruda Śląską aferale z PO :-)

• rafalprencel Re: Dość partyjniactwa. 28.10.06, 13:11
                                    :)
                                    Zgodzę się, że Hiszpania czy Włochy mają w swoim podziale administracyjnym
                                    regiony autonomiczne, lecz proszę zauważyć, że nie są to kraje o ustroju
                                    federacyjnym lecz unitarnym.

Po drugie, proszę wybaczyć moją może nie wiedzę, lecz nie znam organizacji,
                                    która by wałczyła o autonomię nie kroczącą dalej ze swoimi postulatami. Bo czym
                                    są ETA, IRA, separatyści katalońscy, czy włoska liga północna? Wszyscy
                                    zaczynali od autonomii a potem przechodzili do "walki" o niepodleglość. Każda
                                    fobia jest niebezpieczna, ta o wyższości jednego regionu nad drugim też.

Po drugie te organizacje wyrastały ze świadomości regionu i regularnie ich
                                    polityczne reprezentacje dostawały się nie tylko do regionalnych parlametów,
                                    ale także co centralnych. Może to co powiem nie będzie zbyt sympatycznie ale w
                                    porównaniu z nimi RAŚ jest organizacją o marginalnym poparciu, nie mówiąc o
                                    rozwiniętym aparacie lokalnym. Przecież RAŚ jest tylko widoczny w tzw.
                                    rybnickim okręgu parlamentarnym i Rudzie Śląskiej. Jako też przyszły politolog
                                    cieszę się, że istnieje taki polityczny folklor regionalny, lecz powtarzam
                                    pytanie, co z ludzmi, którzy tutaj mieszkają i nie czują się Ślązakami?
                                    wyrzucicie ich?

Przepraszam a Śląsk nie jest Polski? nie jest cząstką państwowości Polskiej? Ja
                                    jest od pokoleń Ślązakiem, godom po ślonku ale jestem i czuję się Polakiem!!!

Przewozami regionalnymi kieruje ekonomia a nie jakaś teria spisku.

a "aferale z PO" to do kogo?

DLA BYKOWINY I KOCHŁOWIC
                                    www.prencel.go.pl
                                    • peacock79 Re: Dość partyjniactwa. 28.10.06, 13:41
                                      rafal dla Bykowiny i Kochłowic napisał:
                                      "Ja jest od pokoleń Ślązakiem, godom po ślonku ale jestem i czuję się
                                      Polakiem!!!"

No,trocha jednak,chopie,mosz problemów z tom ślonskom godkom,może bez to,że po
                                      slonku piszesz a jak za dużo słonka świeci na dekel,to potem różne gupoty można
                                      pisać.
                                      Rozumiem,że dialog toczy sie między Ballina a panem Rafałem dla Bykowiny i
                                      Kochłowic,jednak myślę,że panowie wybaczą mi moje wtrącanie się.
                                      Jako zwolennik idei autonomii dla Górnego Śląska czuję się już lekko
                                      poirytowany poziomem argumentów,jakie wytaczają przeciwnicy tej idei -
                                      przeciwnicy ideowi jak również Ci,którzy nieoficjalnie przyznają rację Ruchowi
                                      Autonomii Śląska,jednak działają w ogólnopolskich partiach,więc z racji
                                      posiadanej legitymacji partyjnej muszą dokopać co jakiś czas Śląskowi i
                                      jego "autonomistom".
                                      Przez kilkanaście lat swojego istnienia Ruch Autonomii Śląska uczynił wiele,by
                                      być postrzeganym jako poważne ugrupowanie,propagujące rozwiązanie popularne w
                                      Europie,współpracujące twórczo z innymi ugrupowaniami autonomistycznymi na
                                      świecie,dzięki czemu zyskał RAŚ poparcie wielu autorytetów (ostatnio RAŚ poparł
                                      Kazimierz Kutz). Ruch Autonomii Śląska proponuje inny podział kompetencji-
                                      odebranie części z nich władzom w Warszawie i przekazanie ich władzom regionu.
                                      O "niepodległym Śląsku" nigdy w RAŚ nie było mowy,jako że to postulat nierealny
                                      i nieopłacalny. Natomiast równolegle do prawdziwego, pozytywnego programu Ruchu
                                      Autonomii Śląska,jego przeciwnicy tworzą fikcyjny program RAŚ,którym straszą
                                      ludzi.
                                      Nigdy w życiu nie słyszałem,by którykolwiek z członków Ruchu Autonomii Śląska
                                      wspomniał o rzeczach,o których pisze pan Rafał dla Bykowiny i Kochłowic,z czego
                                      wnioskuję,że pomysły te zrodziły się w głowie pana Rafała. Jedyne,co wynika z
                                      postu pana Rafała to to,że jeśli kiedykolwiek zostanie on przewodniczącym Ruchu
                                      Autonomii Śląska to zmieni RAŚ w organizację radykalną,krwawą,tępiącą ogniem i
                                      mieczem przejawy polskości a do tego folklorystyczną-dlatego apeluję: jeśli pan
                                      Rafał z Bykowiny i Kochłowic opuści już Platformę i wystartuje w wyborach na
                                      przewodniczącego RAŚ-nie głosujmy na niego! Teraz też na niego nie głosujmy.
                                      Zagłosujmy już lepiej na RAŚ taki,jakim jest obecnie: umiarkowany,nastawiony na
                                      popularyzację śląskiej kultury i postulujący korzystne dla Górnego Śląska
                                      rozwiązania gospodarcze. Zagłosujmy na kogokolwiek,ale nie na pana Rafała dla
                                      Bykowiny i Kochłowic,który używa brudnych metod,by zdyskretować swych
                                      przeciwników i któremu najwyraźniej bynajmniej nie zależy na dobru Śląska
                                      (mimo,że mówi o sobie "ja jest Ślązakiem i godom po slonku")
                                      • rafalprencel Re: Dość partyjniactwa. 28.10.06, 14:40
                                        Mogę Cię zapewnić, że nigdy nie będę należeć do RAŚ bo mam dość konkretne zdanie
                                        o ludziach z tej organizacji, ją popierających i osobiście uważam RAŚ za
                                        organizację szkodliwą dla interesów Śląska. Mimo jak piszesz "kilkunastu lat
                                        istnienia" RAŚ ma nadal szczątkowe poparcie, więc wybacz, ale widocznie
                                        powyższa opinia nie jest tylko moją. Ale mniejsza z tym.

Dlaczego się nie ustosunkowałeś merytorycznie do mojej wypowiedzi to po pierwsze
                                        a po drugie, to proszę konkretnie, co RAŚ zrobił dla Śląska oprócz kilku akcji,
                                        które totalnie osłabiły rolę Śląska w Polsce i rolę mieszkańców tego regionu.
                                        Przez te akcje staliśmy się pośmiewiskiem dla całej Polski!

To proszę konkretnie co i jak? I jakie to rozwiązania gospodarcze chcecie
                                        wprowadzić?

PS. dla Twojej wiadomości w PO nie ma legitymacji partyjnych, to tak z
                                        życzliwością żebyś gaf nie strzelał :)

KANDYDAT NA RANDNEGO
                                        www.prencel.go.pl
                                        • ballina79 Re: Dość partyjniactwa. 28.10.06, 15:01
                                          Wiesz najwiekszym pajacem ze Ślaska jest Krzysztof Szyga, ktory zostal poslem z ramienia PO. Wiesz podpuscilismy cie troszeczke i pokazales, ze twoje poglady na temat Śląska są identyczne jak PiS czy LPR. PO tylko formalnie lansuje sie jako zwolenniczka samorzadnosci a tak na prawde świetnie czuje sie w centralistycznie zarzadzanej rzeczywistosci.

• rafalprencel Re: Dość partyjniactwa. 28.10.06, 15:19
                                            Z tego co pamiętam Pan Szyga został wyrzucony z PO jeszcze przed dniem wyborów
                                            bo zataił fakt ze swojej przeszłości. I chyba jest ze Związku Górnośląskiego z
                                            którym RAŚ ma porozumienie no nie? I chyba tam nikt go nie usunął?

Co do podpuszczania, to ja tu jest od dyskutowania i nie ukrywam swoich
                                            poglądów. Masz rację nie jestem zwolennikiem autonomii w wydaniu RAŚ ale
                                            autonomii wszystkich regionów w Polsce. Skoro we dwoje musicie sobie radzić z
                                            jednym partyjniaczkiem (jak mnie określacie) z PO to też Trochę świadczy o
                                            Waszej osobowości i merytoryce :)

Jak na razie ciągle piszecie o jakiś utarczkach i nic merytorycznie? Może
                                            będziemy kontynuować dyskusję? Może opowiedzie na moje pytania postawione do
                                            Was? Czy już macie dość i Wasze odpowiedzi na moje pytania jeszcze bardziej
                                            odczarują Wasze pomysły? Albo czekacie na dalsze "posiłki"?

Czuję się doceniony.

RAFAŁ PRENCEL DLA BYOWINY I KOCHŁOWIC
                                            KANDYDAT NA RADNEGO
                                            www.prencel.go.pl
                                            • peacock79 Re: Dość partyjniactwa. 28.10.06, 15:38
                                              rafał dla Bykowiny i Kochłowic napisał
                                              "Masz rację nie jestem zwolennikiem autonomii w wydaniu RAŚ ale autonomii
                                              wszystkich regionów w Polsce."
                                              Czy to opinia tylko pana Rafała dla B.i K.czy całej Platformy??? Słowo się
                                              rzekło,kandydat PO określił się wreszcie jako zwolennik autonomii wszystkich
                                              regionów w Polsce! Przypomnę mu to chętnie w odpowiednim czasie!
                                              A teraz czekam aż pan Rafał przedstawi mi,które elementy autonomii postulowanej
                                              przez Ruch Autonomii są nie do przyjęcia dla pana Rafała i jak należałoby je
                                              zmodyfikować,by pan Rafał-zwolennik autonomii wszystkich regionów zagłosował w
                                              referendum za autonomią.
                                              PS. Ballina to mężczyzna więc "obydwaj"a nie "oboje"i naprawdę nie mam pojęcia
                                              w jaki sposób o mojej osobowości świadczy mój udział w tej dyskusji.
                                        • peacock79 Re: Dość partyjniactwa. 28.10.06, 15:26
                                          Pan Rafał dla Bykowiny i Kochłowic trochę się chyba na mnie zdenerwował,nie
                                          chciałem do tego go doprowadzić,bardzo przepraszam za wytknięcie mu błędu
                                          ortograficznego,to była niepotrzebna złoścliwość z mojej strony. Ale przecież
                                          gdybym był naprawdę złośliwy to wytknąłbym mu też niewłaściwe użycie
                                          słowa "fobia" i parę innych błędów niegodnych człowieka z wyższym
                                          wykształceniem,mającego ambicje reprezentować swych wyborców.
                                          Ad rem.
                                          Nie jest prawdą,że nie ustosunkowałem się merytorycznie do postów Szanownego
                                          pana Rafała dla Bykowiny i Kochłowic,choć trudno jest ustosunkować się do
                                          zarzutu,że Ruch Autonomii Śląska chce oderwania Śląska od Polski,skoro jedyną
                                          osobą,która o tym wspomina jest pan Rafał dla B.i K.-kandydat PO.
                                          RAŚ jako organizacja opozycyjna wobec partii ogólnopolskich niewiele mógł
                                          uczynić dotąd,rolą opozycji jest patrzenie na ręce rządzącym,konstruktywna
                                          krytyka,co RAŚ czyni cały czas,do tego dodać można szereg zorganizowanych
                                          akcji,propagujących śląską kulturę.
                                          Fascynuje mnie,że pan Rafał dla B.i K.w jednym i tym samym poście pisze,że
                                          uważa RAŚ za szkodliwy dla interesów Śląska a jednocześnie przyznaje,że nie zna
                                          pomysłów RAŚ na śląską gospodarkę. Skoro nie zna to skąd wie,że są szkodliwe? Z
                                          niesłabnącą życzliwością i sympatią dla pana Rafała dla B. i K. informuję,że
                                          rozwiązania gospodarcze postulowane przez RAŚ i PO są bardzo zbliżone - my
                                          również chcemy ożywienia gospodarki poprzez obniżenie podatków. Więc skoro
                                          poglądy gospodarcze RAŚ nazywa pan Rafał dla B. i K. za szkodliwe,to czy aby
                                          tym samym nie nazywa szkodliwą swej partii macierzystej czyli Platformy? A może
                                          za szkodliwe uznaje pan Rafał dla B. i K. propagowanie przez Ruch Autonomii
                                          Śląska śląskiej kultury i języka?
                                • peacock79 Re: Dość partyjniactwa. 28.10.06, 11:50
                                  No,no,panie Rafale dla Bykowiny i Kochłowic,chciałem się tylko biernie
                                  przypatrywać Twojej potyczce z kandydatem RAŚ,ale parę rzeczy trzeba sprostować:
                                  1.utopia to coś nierealnego,więc nie możesz nazywać utopią przyznania autonomii
                                  jednemu regionowi,co jest rozwiązaniem praktykowanym na świecie.
                                  2.secesjoniści i autonomiści to coś zupełnie różnego,taką wiedzę należałoby
                                  posiadać rozpoczynając dyskusję ze zwolennikiem autonomii.
                                  3.rozbawiło mnie,panie Rafale dla Bykowiny i Kochłowic,Pańskie oburzenie
                                  wystawieniem list RAŚ w Zagłębiu. A co jest złego w tym,że Ruch Autonomii
                                  Śląska chce zdobyć poparcie dla swojej inicjatywy poza Górnym Śląskiem? Co
                                  byłoby złego w wystawieniu list w Elblągu, Warszawie czy legendarnej
                                  Włoszczowej? Skąd wiesz,że nie ma tam zwolenników Autonomii Śląska? Wierz
                                  mi,nie brak ich nawet za Oceanem.
                                  Ogólnie jednak zdobyłeś moją sympatię,panie Rafale dla Bykowiny i
                                  Kochłowic,pewnie z racji swojej niewinności i kompletnej nieznajomości
                                  regionalnych realiów oraz "życzliwości",z jaką poznajesz poglądy swoich
                                  politycznych adwersarzy. Z taką samą życzliwością podpowiadam Ci,że
                                  piszemy "bogactwo", a nie "bogadztwo", wyraz,który, mam nadzieję,już niedługo
                                  będzie powszechnie używany do opisu jakości życia w Rudzie Śląskiej.
    • rafalprencel Re: Dość partyjniactwa. 28.10.06, 15:33
      A gdzie konkrety, o które pytałem drogich mojej uwadze rozmówców? Pisanie dla
      samego pisania nie mnie bawi :)

Czekam na konkrety i cieszę się, że dzięki mojej obecności w tym temacie co raz
      więcej członków RAŚ tutaj pisze. Naprawdę czuję się doceniony, za co dziękuję :)

Pozdrawiam serdecznie

KANDYDAT NA RADNEGO
      www.prencel.go.pl
      • peacock79 Re: Dość partyjniactwa. 28.10.06, 15:48
        Odpowiadam na pytania pana Rafała dla Bykowiny i Kochłowic:
        "co z ludzmi, którzy tutaj mieszkają i nie czują się Ślązakami?
        wyrzucicie ich?"
        - Nie. Skąd ten szalony pomysł???? Chcemy tylko autonomii.
        "Przepraszam a Śląsk nie jest Polski? nie jest cząstką państwowości Polskiej?"
        - Śląsk jest częścią państwa polskiego,jednak częścią bardzo wyjątkową pod
        względem historycznym,kulturowym i gospodarczym
        "Jakie są poglądy RAŚ na gospodarkę?"
        - Już pisałem,podobne do poglądów PO,więc tym bardziej dziwi nazywanie RAŚ
        organizacją szkodliwą przez członka PO.

A teraz czekam aż przedstawiciel Platformy odpowie na moje pytania.

PS. A przerzucanie Szygi z rąk do rąk jak gorącego kartofla wciąż mnie bawi.
        Rozumiem,że PO nie chce się do niego przyznawać,ale akurat z RAŚ ten pan nigdy
        nie miał nic wspólnego :)
        • peacock79 Pytania do kandydata PO 28.10.06, 17:42
          Mój adwersarz chyba odszedł już od komputera,więc przypomnę tylko pytania jakie
          mu postawiłem:
          - dlaczego uznaje Ruch Autonomii Śląska za organizację szkodliwą,skoro poglądy
          gospodarcze RAŚ są zbliżone do poglądów PO, czy za szkodliwe uznaje
          propagowanie przez RAŚ śląskiej kultury?
          - jakiej autonomii dla Śląska chce pan Rafał i dlaczego "autonomia w wersji
          RAŚ" jest dla niego nie do przyjęcia?
          - dlaczego zdaniem kandydata Rafała dla B.i K. Platformie jest bliżej do
          Kaczyńskich niż do Ruchu Autonomii Śląska?
          - dlaczego z upodobaniem oskarża RAŚ o radykalizm ("wszystkie organizacje
          autonom.potem chcą sięgnąć po niepodległość","wypędzić nie-Ślązaków ze Śląska"
          itd.),choć nie ma ku temu żadnych podstaw?
        • w36 Re: Dość partyjniactwa. 28.10.06, 19:40
          peacock79 napisał:

> PS. A przerzucanie Szygi z rąk do rąk jak gorącego kartofla wciąż mnie bawi.

Dziwi mnie to Wasze jakieś poczucie wyższości nad Szygą i jego intelektem, jak
          równocześnie wystawiacie na prezydenta Rudy Leona Swaczynę. Tu już na forum
          wielokrotnie się kompromitował kompulsywnie wklejąjąc agitki będące
          skrzyżowaniem bajek dla młodszych dzieci o tym jak wszyscy żyli długo i
          szczęśliwie i demagogii stosowanej współcześnie np. w Korei płn. .
          Druga rzecz że wysławił się udziałem w procederze bezprawnego wyprowadzania
          środków miejskich na cele propagandowe jego organizacji.
          Czy nie widzisz w tym wielkiej kpiny z mieszkańców Rudy i zagrożenia ich
          publicznego majątku? Nie mówiąc o wystawianiu rudzkiego samorządu na pośmiewisko.
          A Szyga jest przecież ideałem wyrastającym z Waszych doktryn.
          • peacock79 Re: Dość partyjniactwa. 28.10.06, 20:27
            Szyga ideałem wyrastającym z NASZYCH doktryn??? Błagom,napisz co mosz na
            myśli,bo som nie zgodna! :) Oszczerstwa,którymi raz po raz częstujesz Leona
            Swaczynę zasługują na to byście się spotkali na ubitej ziemii i rozstrzygnęli
            sprawę po męsku.
            • w36 Re: Dość partyjniactwa. 28.10.06, 20:54
              peacock79 napisał:

> Szyga ideałem wyrastającym z NASZYCH doktryn??? Błagom,napisz co mosz na
              > myśli,bo som nie zgodna! :)

Szyga to przecież synek łod nos. Nie żaden spadochroniarz z Warszawy czy inny
              gorol. Jest przykładem, jak i wszyscy inni posłowie ze Śląska, że Ślązacy tez
              uczestniczą w państwowych władzach przecząc Waszym zarzutom, że do tego to
              trzeba autonomię zrobić. Jak Szyga potrafi to chyba ktoś wartościowszy też.

> Oszczerstwa,którymi raz po raz częstujesz Leona
              > Swaczynę zasługują na to byście się spotkali na ubitej ziemii i rozstrzygnęli
              > sprawę po męsku.

Dowody, dotyczące drukowania biuletynu ras w samorządowej gazecie, są oczywiste
              i dostępne publicznie, więc nie ma o czym już dyskutować. Jest jeszcze mniej
              formalne ale przecież wstrząsające pismo tu na forum, gdzie Swaczyna, kupcząc
              poparciem przy wyborach domaga się dla siebie posady pełnomocnika w UM.
              Czy ciebie to nie rusza?
              Po co chcecie wstawić swojego skarbnika do samorządu i czego oczekujecie dla
              swojej organizacji po tym fakcie? Czy przyjdzie mnie Was finansować?
              Mam coś przeciwko. Mogę chyba?
              • ballina79 Re: Dość partyjniactwa. 28.10.06, 20:58
                Na razie W36 to mam wrażenie, ze RAS w postaci podatków odprowadzanych przez jego członków dopłaca do ciebie. Wydaje mi się, że jesteś związany z rudzkim establishmentem. Radny badź były radny ? Mam racje?

• w36 Re: Dość partyjniactwa. 28.10.06, 21:30
                  ballina79 napisał:

> Mam racje?

Co to ma w ogóle do rzeczy? Mówimy o Waszym kandydacie którego Wasze ugrupowanie
                  z jakiś swoich powodów chce umieścić w organie samorządu Naszego miasta.

A nie ma co się tak każdorazowo nadymać jak przypominam sprawę Swaczyny z WR.
                  Jest ewidentna.

Tak już odkładając na bok politykę, to przecież jest jakieś tandeciarstwo
                  straszne, tak się podkładać. I po co to wszystko? Żeby zaoszczędzić na druku
                  paru egzemplarzy jakieś cienkiej gazetki? Druk małonakładowy nie stanowi
                  przecież żadnego problemu w dzisiejszych czasach a i koszty są nieduże. Zamiast
                  paru piw można mieć całą paczkę broszurek.

Ale Leon wybrał inną drogę i zostawił po sobie smród o którym w obecnej sytuacji
                  jest konieczność co najmniej przypomnieć.

Czy Wy rasiowcy, możecie jakkolwiek ręczyć mieszkańcom Rudy, że Leon nie wywinie
                  podobnego czy gorszego ze względu na większe możliwości, numeru jak będzie
                  pełnił tak odpowiedzialną funkcję w mieście?
                  • ballina79 Re: Dość partyjniactwa. 28.10.06, 21:41
                    A czy ty ręczysz za wszystkie osoby z twojej organizacji? Ja tam ręczyć mogę tylko za siebie. Ale nie widzę powodu by nie ufac Leonowi. Jakby to powiedzieć Swaczyna to porządny chop tylko ludzie, dla których niewygodne stają się jego poglądy przypinają mu różne łatki.

• ballina79 Re: Dość partyjniactwa. 28.10.06, 20:53
            No to pojechales ostro W36.
            Wiem, że Swaczyny w miescie się nie lubi, bo to jest człowiek, który jest mało skłonny do kompromisów. Ale jego ocena sytuacji w mieście jest słuszna. To miasto jest zdominowane przez ludzi, którzy uważają, że mają wyłączność na rządzenie. Nikt nowy się nie nadaje. Bo oszołom, secesjonista, bo nie ma programu. Ja owoce polityki obecnej i poprzedniej ekipy widzę na co dzień i mogę zapewnić, że nie jestem zachwycony.
            W36 ja kampanię wyborczą rozumiem ale oskarżanie Swaczyny o wyprowadzanie publicznych pieniędzy jest śmieszne. Jak masz takie informacje to do prokuratury to zgłaszaj a nie na forum oczerniaj konkurenta.
            P.S. A to z Szyga wyrastającym z naszych doktryn ? Jakich autonomicznych ?

• w36 Re: Dość partyjniactwa. 28.10.06, 21:39
              ballina79 napisał:

> Ale jego ocena sytuacji w mieście jest słuszna.

To że ktoś krytykuje nieprawidłowości nie świadczy całkiem że będzie czynił
              inaczej. Krytyka nawet słuszna to również podstawowe narzędzie populizmu.
              A Leon terminował u Korwina więc myśle że czegoś się tam nauczył.

> P.S. A to z Szyga wyrastającym z naszych doktryn ? Jakich autonomicznych ?

Wybacz mi, ale może odłóżmy tego Szygę na bok. Nie chce mi się teraz o nim gadać
              ;) Nie załapałeś to może kiedyś później znajdę jakiś bardziej obrazowy przykład.
    • peacock79 Panie Rafale,gdzie Pan jest? 29.10.06, 14:36
      Z żalem stwierdzam,że pan kandydat Platformy Obywatelskiej unika odpowiedzi na
      moje pytania... Zły to omen przed jego kadencją jako radnego, czy tak samo
      będzie wtedy unikał kłopotliwych kwestii? A może po prostu nie ma czasu na
      rozwiewanie wątpliwości swych potencjalnych wyborców? W każdym razie wątek
      dyskusji między zwolennikami Autonomii Śląska a kandydatem PO chyba trzeba
      uznać za zamknięty :(
      • rafalprencel Autonomia 29.10.06, 23:58
        Proszę wybaczyć, ale nie unikam odpowiedzi. Był weekend i też mam prawo
        odpocząć i nawet Pan mnie nie zmusi do tego abym sobotni wieczór czy niedzielę
        poświęcił na odpisywania na Pana posty zamiast spędzić go z rodziną. Chyba Pan
        kpi mówiąc o rozwiewaniu wątpliwości, bo dobrze obaj wiemy, że nie jest Pan
        moim wyborcą lecz przeciwnikiem politycznym. Strasznie Pan niecierpliwy i
        wydaje mi się, że właśnie przez tą nieciepliwość zaśmieca Pan to forum, ale to
        moja oczywiście tylko drobna pprzełniona sympatią dla Pana uwaga. Przecież
        można myśli sformuować w jednym poście a nie w 3 czy więcej prawda? (liczę
        sympatyków RAŚ razem) Teraz ze świeżością umysłu odpiszę na Pana pytania.

Po pierwsze co do płci to po trochę pracochłnonnej lecz bardzo pouczającej
        lekturze zauważy Pan, że koncówka "a" jest charakterystyczna w języku polskim
        dla określeń żeńskich. Stąd moja pomyłka. Jestem tylko człowiekiem, więc
        dopuszczam możliwość własnej pomyłki.

Teraz konkrety. Mianowicie. Na forum reprezentuję swoje opinię a nie całej
        Platformy Obywatelskiej. Natomiast pogląd o popieraniu autonomii dla wszytkich
        regionów naszego kraju sformuował Przewodniczący PO Donald Tusk na ostatnim
        spotkaniu ze studentami w Uniwersytecie Śląskim. Byli tam obecni także
        członkowie RAŚ i może Pan ich zapytać. Ja się zgadzam z tym poglądem szefa PO.
        Z czym się nie zgadzam? A no z tym, że RAŚ chce autonomii Górnego Śląska mimo
        wszystko. A ja nie dopuszczam w swoich rozważaniach możliwości autonomizacji
        tylko jednego regionu czy kilku. Albo wszytkie albo żaden. To już Pan wie
        dlaczego autonomia w wersji RAŚ jest dla mnie nie do przyjęcia i jak pokazują
        kolejne wyniki wyborów nie jestem w tym mniemaniu osamotniony. Od razu zapytam
        mianowicie w jakich granicach miałby istnieć ten autonomiczny twór?

Co to Pańskiego "chcemy tylko autonomii" to wszytkie organizację "walczące" o
        autonomię następnie wysuwały swoje roszczenia terytorialne wobec macierzystego
        kraju. Może Pan zna jakąś organizację autonomiczną, która się nie
        przekształciła w separastyczną, bo chęnie poznam. Czekam oczywiście na
        odpowiedź. Terroryzm i środki przymusu są trzecim etapem ewolucji
        tych "autonomicznych" organizacji. Dlatego uważam RAŚ jako organizację
        szkodliwą przede wszytkim dla samej idee autonomii i interesów śląska.
        Natomiast nie jestem przeciwny RAŚ z powodów pomysłów gospodarczych.

Na pytanie czemu PO powinna szukać sojuszników w partiach i stowarzyszeniach
        innych niż RAŚ to już chyba nie muszę pisać prawda, bo to chyba oczywiste?
        (wynika z powyższego)

Co do wypędzania nie-ślązaków to chyba Pan żartuje. To ja chyba innych
        szeregowych członków RAŚ znam. Ale zastrzegam, że słyszałem o tym w prywatnych
        rozmowach, więc możliwe, że to tylko opnia mojego rozmówcy.

Co do poglądów PO na gospodarkę to są one powrzechnie znane jako, że PO jest
        partią ogólnokrajową. Natomiast RAŚ nie.

Pan Szyga. Czy to nie on przyłożył swoje czcigodne łapki do Waszej umowy ze
        Związkiem Górnośląskim i Mniejszością Niemiecką? Czy nie był jej pomysłodawcą i
        jednym z autorów? Co do sprawy Jego startu z listy PO, to pyta Pan nie
        odpowiedniego człowieka. Ja jestem szeregowym członkiem koła. Nie układam list.

Jakoże skończyłem odpowiadać na Pana pytania, to ja też mam kilka.

1.Kogo reprezentuje lub macie zamiar reprezentować? (chodzi mi o RAŚ)
        2.Dlaczego się zblokowaliści do sejmiku z PO?
        3.Co zrobiliście dla ludności Śląska przez ten czas od kiedy istniejecie oprócz
        kilku nieudanych akcji, które ośmieszyły nas - Ślązaków w oczach całej Polski?
        4.W jaki sposób macie zamiar wywalczyć autonomię Śląska?

Pozdrawiam serdecznie

KANDYDAT NA RADNEGO
        www.prencel.go.pl

• peacock79 Re: Autonomia 30.10.06, 06:01
          Pan Rafał dla Bykowiny i Kochłowic wybaczy moją niecierpliwość,ale weekend to
          jedyny okres,gdy mogę swobodnie udzielać się na forum,od poniedziałkowego
          poranka rozpoczynam mozolne budowanie nowej śląskiej rzeczywistości,a to
          absorbujące zajęcie.
          Pańską ideę "autonomia dla wszystkich albo dla nikogo" uznaję za conajmniej
          niejasną. To niby takie nawiązanie do idei liberum veto? Jeśli jeden
          najbiedniejszy i najbardziej zacofany region się nie zgodzi (a to oczywiste,że
          się nie zgodzi!!!) to inni też mają rezygnować z korzystnego dla nich
          rozwiązania? Hmm,może to korzystne dla mieszkańców Polski B,ale mnie zależy na
          dobrobycie mieszkańców Rudy i innych śląskich miast,a nie tych spod granicy
          ukraińskiej... W praktyce pańska rzekoma zgoda na autonomię oznacza brak zgody.

O granicach przyszłej autonomii RAŚ mówił już tysiące razy,oczywiście mają to
          być historyczne granice Górnego Śląska,ale przecież Pan wciąż dopiero poznaje
          programy polityczne innych partii.

Twierdzi Pan,że w prywatnej rozmowie szeregowi członkowie RAŚ mówili Panu o
          rozwiązaniach radykalnych. Oczywiście nie mogę zagwarantować,że spośród tysięcy
          członków i sympatyków Ruchu Autonomii Śląska nie znajdzie się taki,który wierzy
          w UFO ani taki,który chce wysiedlenia goroli na księżyc. Ale jeśli imputuje
          Pan,że to oficjalne stanowisko Ruchu Autonomii Śląska to schodzi Pan do poziomu
          komentatorów życia politycznego spod budki z piwem,którzy twierdzą,że "skoro
          Prencel jest z Platformy to na pewno aferzysta,bo w Platformie sami aferzyści
          tylko!"
          Pan Rafał wybaczy,ale pozostałe kwestie podejmę gdy tylko wrócę z pracy,bo
          zaraz mi autobus ucieknie a Pan wie jak funkcjonuje komunikacja miejska w
          naszej kochanej aglomeracji!
          • w36 Re: Autonomia 30.10.06, 10:42
            peacock79 napisał:

> Twierdzi Pan,że w prywatnej rozmowie szeregowi członkowie RAŚ mówili Panu o
            > rozwiązaniach radykalnych. Oczywiście nie mogę zagwarantować,że spośród tysięcy
            >
            > członków i sympatyków Ruchu Autonomii Śląska nie znajdzie się taki,który wierzy
            >
            > w UFO ani taki,który chce wysiedlenia goroli na księżyc.

Proszę, nie ironizuj w tak poważnej sprawie. Powinieneś wiedzieć doskonale, a
            jak nie to się dopytaj kolegów, że już co najmniej od 2000 roku raś znajdował
            się na oficjalnej liście organizacji zagrażających porządkowi prawnemu Polski i
            z tego powodu podlegał szczególnej obserwacji przez UOP.
            Z jakiego powodu? No właśnie. Przecież to Raś eksponuje ideę wroga zewnętrznego
            Śląska jako podstawę swoich doktryn i efekty są widoczne choćby tu na forach.
            A tak jak wyżej pisał Rafał, nie ma praktycznie na świecie seperatyzmu bez przemocy.
            • ballina79 Re: Autonomia 30.10.06, 22:17
              Chciałem już kończyć ten wątek bo jeszcze z Panem Rafalem o jego programie nie rozmawialem ale widzę, że tutaj teraz poważne zarzuty pod względem RAŚ są wysuwane.
              Po pierwsze jeżeli nawet taka lista istniała (ja tam nie słyszalem o tym żeby takie rzeczy się publikowało, ale może się mylę) to nie jest to powód do wstydu dla RAŚ tylko hańba dla władzy centralnej, która takie działania podejmuje.

Po drugie RAŚ nie szuka żadnego wroga zewnętrznego. To bardziej rywale polityczni chcą sprawić wrażenie, że RAŚ-iu trzeba się bać, świadomie rozpowszechniając kłamliwe pogłoski, używając argumentów rodem z PRL.
              My wroga nie potrzebujemy. Mamy Śląsk na rzecz którego chcemy działać i to nam wystarcza.

Po trzecie jawnie kłamiecie gdy straszycie ludzi przemocą jaka ma się wiązać z naszą działalnościa. Gdzie jest ta przemoc w naszych działaniach ?
              Na razie to odmowa zarejestrowania ZLNŚ to była "państwowa przemoc" wobec 173 tysięcy obywateli tego kraju, którzy zadeklarowali narodowość śląską.

Takie straszenie w ma w Polsce długą praktykę Herbert Hupka, tajne służby, układy, warchoły, Niemcy, Rosjanie, homoseksualiści, liberałowie, Balcerowicz itp. Ja tam zostaję przy swoim a adwersarzom radzę zapoznać się z naszym statutem i programem, przed wygłąszanie tych za przeproszeniem brednu na temat RAŚ.

• w36 Re: Autonomia 31.10.06, 14:21
                ballina79 napisał:

> Po pierwsze jeżeli nawet taka lista istniała (ja tam nie słyszalem o tym żeby t
                > akie rzeczy się publikowało, ale może się mylę) to nie jest to powód do wstydu
                > dla RAŚ tylko hańba dla władzy centralnej, która takie działania podejmuje.

Taaak ;) I pewno bojownicy z takich IRA czy ETA to fajne chłopaki tylko ich
                władza centralna niesłusznie prześladuje a więzienia są pełne niewinnych ludzi
                itp. itd. .

Bo przecież....
                A autonomia Wam się należy i już. Bo będzie fajnie i wszyscy będą żyli w
                dobrobycie. A myśleć nie trzeba, bo Wy i tak macie rację. A kto się z Wami nie
                zgadza to jest kłamca i wróg.
                (to nie z sufitu a z Waszych bzdetów np. leonowych jaskółek ;) )

Ballina, chłopie, co ty wygadujesz? Wykładasz coś tutaj co się kupy nie trzyma,
                a jednocześnie wypierasz istnienie oczywistych faktów. To przecież trąca co
                najmniej demagogią, jak nie czymś innym jeszcze. Nie sądzisz?

A co do informacji o umieszczeniu Raś na liście organizacji niebezpiecznych to,
                żeby było śmieszniej, pierwszy raz natknąłem się na nią akurat na jednym z
                Waszych serwerów (poza granicami Polski) a później sprawdziłem u źródła.
                Nawet jacyś Twoi wodzowie się szeroko (i głównie bezsensownie) wypowiadali w
                sprawie.

Reklamujesz coś tutaj gorliwie nie mając wiedzy o tym co reklamujesz. Chcesz by
                ktoś Tobie wierzył, to popracuj rozumem a nie emocjami ;)

• slezan Re: Autonomia 31.10.06, 14:41
                  w36 napisał:

>
                  > Taaak ;) I pewno bojownicy z takich IRA czy ETA to fajne chłopaki tylko ich
                  > władza centralna niesłusznie prześladuje a więzienia są pełne niewinnych ludzi
                  > itp. itd. .
                  >

Tjaaa, a IRA i ETA to legalnie działające stowarzyszenia? Zdajesz sobie sprawę
                  z tego, jakie bzdury wypisujesz?

> Bo przecież....
                  > A autonomia Wam się należy i już. Bo będzie fajnie i wszyscy będą żyli w
                  > dobrobycie. A myśleć nie trzeba, bo Wy i tak macie rację. A kto się z Wami nie
                  > zgadza to jest kłamca i wróg.
                  > (to nie z sufitu a z Waszych bzdetów np. leonowych jaskółek ;) )

A może cytaty? Boisz się, że znowu okaże się, że niewiele rozumiesz z pisanego
                  tekstu?

> Ballina, chłopie, co ty wygadujesz? Wykładasz coś tutaj co się kupy nie
                  trzyma,
                  > a jednocześnie wypierasz istnienie oczywistych faktów. To przecież trąca co
                  > najmniej demagogią, jak nie czymś innym jeszcze. Nie sądzisz?

A jakie to te "oczywiste fakty"?

>
                  > A co do informacji o umieszczeniu Raś na liście organizacji niebezpiecznych
                  to,
                  > żeby było śmieszniej, pierwszy raz natknąłem się na nią akurat na jednym z
                  > Waszych serwerów (poza granicami Polski) a później sprawdziłem u źródła.
                  > Nawet jacyś Twoi wodzowie się szeroko (i głównie bezsensownie) wypowiadali w
                  > sprawie.

No i znowu wychodzi na to, że jesteś nieco ograniczony:-).
                  Żadnej listy nie było. Za Pałubickiego powstał raport UOP, w którym uznano za
                  zagrożenie propagandową ofensywę na rzecz autonomii Śląska. Pałubicki dostał w
                  mediach straszną zjebkę, a my do dziś jesteśmy mu wdzięczni za to jak się nam
                  podłożył:-).
                  >
                  > Reklamujesz coś tutaj gorliwie nie mając wiedzy o tym co reklamujesz. Chcesz
                  by
                  > ktoś Tobie wierzył, to popracuj rozumem a nie emocjami ;)

Nie myl ubeckich metod z rozumem. Zapewniam Cię, że to dwie różne rzeczy.
                  Pierwsza znacznie Ci bliższa niż druga.
                  • w36 Re: Autonomia 31.10.06, 18:04
                    slezan napisał:

> A może cytaty? Boisz się, że znowu okaże się, że niewiele rozumiesz z pisanego
                    > tekstu?

Oooo.... Stare numery z wysyłaniem dyskutantów po cytaty, slezan :) :)
                    Masz te teksty pod ręką przecież, to nie zawracaj głowy.

Coś widzę że chyba daliście szlaban Leonowi na pokazywanie się na forum przed
                    wyborami, by nie robił sobie antyreklamy. Mądrze.

• ballina79 Re: Autonomia 31.10.06, 15:03
                  Nie wiem czy chlopaki z IRA czy ETA sa fajne, bo ja bylem tylko w Republice
                  Irlandii. Jak masz jakies prywatne doswiadczenia z nimi to sie nimi podziel :-)
                  A teraz na powaznie, dokonujesz naduzycia i dobrze o tym wiesz. Nie porownoj
                  prosze cie RAS do organizacji terrorystycznych bo nie masz zadnych podstaw do
                  wypowiadania sie w taki sposob. Nie podejmujesz zadnych merytorycznych
                  argumentow tylko straszysz tu ludzi jakimis przykladami z Europy, ktore zadnego
                  przelozenia na nasza sytuacje nie maja.
                  Ale ja cierpliwy jestem, powiem jeszcze raz. RAS jest organizacja, ktora w
                  sposob pokojowy zmierza do upodmiotowienia Slaska i jego mieszkancow. Szczerze
                  mowiac nie jest dla mnie wazne co tam wygadujesz. Dla mnie jestes osoba, ktora
                  ma jakis cel w tym by RAS obrzydzac i nawet mnie to nie dziwi jezeli sam
                  kandydujesz.
                  Pozdrowienia
                  raslaska.org
                  • w36 Re: Autonomia 31.10.06, 17:55
                    ballina79 napisał:

> A teraz na powaznie, dokonujesz naduzycia i dobrze o tym wiesz. Nie porownoj
                    > prosze cie RAS do organizacji terrorystycznych bo nie masz zadnych podstaw do
                    > wypowiadania sie w taki sposob. Nie podejmujesz zadnych merytorycznych
                    > argumentow tylko straszysz tu ludzi jakimis przykladami z Europy, ktore zadnego
                    >
                    > przelozenia na nasza sytuacje nie maja.

Wiadomo przecież że separatystyczne grupy terrorystyczne mają zwykle legalne
                    nadbudówki dostarczające im ideologii. I w takiej roli Raś niestety może
                    wystąpić. Nawet na tych forach są widoczni ludzie domagający się radykalizacji,
                    a nie trudno zauważyć że są pod wyraźnym wpływem doktryn rasiowych. A o
                    nacjonaliźmie rozpowszechnianym przez Waszych działaczy to nawet Wasz wódz się
                    wypowiadał. Nie jesteście więc, tacy czyści.

Ale nie to jest istotą, że posłużyłem się nieco ironicznym przykładem w
                    rozwinięciu Twojej myśli.
                    Oświadczyłeś przecież że nie znasz sprawy nadzoru UOP nad Rasiem a już, zresztą
                    typowo dla rasiowej demagogii, wyraziłeś pogląd że to hańba dla "władz
                    centralnych" że Wam się z uwagą przyglądają. Za wszystko winni ci gorole z
                    Warszawy jak by to ująć w skrócie. Trochę to przecież moherowe ;)
                    Masz zresztą tu obok potwierdzenie tego faktu przez Twojego rasiowego kolegę
                    slezana, więc można zamknąć temat.

> RAS jest organizacja, ktora w
                    > sposob pokojowy zmierza do upodmiotowienia Slaska i jego mieszkancow.

I dlatego wstawiacie nam do samorządu Leona ???
                    Nie róbcie komedii ;)

• slezan Re: Autonomia 31.10.06, 22:41
                      Tradycyjnie robisz z siebie błazna. Mógłbyś polityczne zlecenia realizować z
                      większym wdziękiem. Może jednak po prostu do nich nie dorosłeś.
                      • w36 Re: Autonomia 01.11.06, 00:53
                        slezan napisał:

> Mógłbyś polityczne zlecenia realizować z
                        > większym wdziękiem.

Wiem jak lubicie w Raś eksploatować teorie spiskowe ale jak większość z nich, i
                        ta, dotycząca mojej osoby, jest nie zgodna z rzeczywistością.

Czyżbyś tak wysoko oceniał przymioty Leona, że trudno by Ci było zrozumieć że
                        kandydatura Leona do samorządu może wywoływac wrażenie kpiny z mieszkańców Rudy,
                        biorąc choćby pod uwagę tylko występy Leona tu na forum, nie mówiąc już o
                        całokształcie Waszej działalności?
                        No bez jaj, slezan ;) W to nie uwierzę. Nawet tu nie dawno byłeś gotów do
                        dyscyplinowania Leona kiedy zbierałeś tutaj jakiegoś pawia po nim.
                        No ale jesteś tu służbowo, więc pewnych rzeczy nie wypada Ci mówić. Rozumiem.
                        • peacock79 Re: Autonomia 01.11.06, 13:53
                          Jeżeli występuje sie jako użytkownik "w36" realizujący na forum zlecenia
                          partii "X" to nie straszne nam pojęcie "zniesławienia", prawda? Hulaj
                          dusza,piekła nie ma? Jakie to nikczemne...
                          • w36 Re: Autonomia 01.11.06, 15:17
                            peacock79 napisał:

> Jeżeli występuje sie jako użytkownik "w36" realizujący na forum zlecenia
                            > partii "X" to nie straszne nam pojęcie "zniesławienia", prawda?

Ooo... Następny wyznawca teorii spiskowej ;) To u Was ostatnio jakieś zaraźliwe,
                            chyba.

Peacock. Bądź poważny. Przecież gdybyście wystawili kogoś mniej kontrowersyjnego
                            niż taki Leon, nie mieli byście przecież tych problemów. A oburzenie na
                            przypominanie powszecznie dostępnych faktów o kandydacie i jego zapleczu to z
                            Waszej stony, wybacz, jawna hipokryzja.

Mogę te sprawy przypominać ile razy chcę, bo to Ja i inni mieszkańcy Rudy będą
                            ewentualnie ponosili skutki tego że Wy chcecie tego gościa wcisnąć do samorządu.
                            Wasze oczekiwane korzyści z tego mi normalnie zwisają.

Jeśli chcecie by o Leonie nie mówiono to go po prostu nie wystawiajcie. Możecie
                            go przecież jeszcze wycofać. Sami sobie robicie problemy.

• slezan Re: Autonomia 01.11.06, 15:36
                              Twoja niechęć do Leona to pewnie osobisty uraz, a więc i osobisty problem. A że
                              Leon jest postacią kobtrowersyjną? Bardzo dobrze. Każdy, kto ma charakter i
                              poglądy jest kontrowersyjny. A tym, którzy z poglądami Leona polemizować nie
                              potrafią (ba, nie potrafią ich nawet zayctować), pozostaje jedynie frustracja.
        • slezan Re: Autonomia 30.10.06, 22:40
          rafalprencel napisał:

Twoja wiedza o świecie współczesnym wydaje się być dość mizerna. Zdecydowana
          większośc organizacji autonomistycznych czy nawet separatystycznych
          nie posługiwała się i nie posługuje się przemocą. Mam Ci je wymienić?
          A dlaczegóż to jeden lub kilka regionów miałoby nie uzyskac autonomii? Mam
          wymienić państwa, w których przyjęto właśnie takie rozwiązanie? Twoja partia
          wiele mówi o wolności. W Twoich propozycjach i opiniach Tuska przejawia się
          jednak zadziwiająca skłonność do urawniłowki. A jeżeli jedne społeczności
          regionalne domagają sie autonomii, a inne nie, to co wtedy? Rozumiem, że
          zamierzasz realizować program "Polski solidarnej":-).

> 1.Kogo reprezentuje lub macie zamiar reprezentować? (chodzi mi o RAŚ)

RAŚ reprezentuje swoich członków i sympatyków, czyli tych, którzy dali mu taki
          mandat. A w moim przekonaniu reprezentuje też interes mieszkańców regionu.

> 2.Dlaczego się zblokowaliści do sejmiku z PO?

Z dwóch powodów: nowelizacja ordynacji do tego skłania, PO nie opowiada się za
          centralizacją jak PiS. Opowiada się nawet za decentralizacją - na gadaniu się
          jednak dotąd kończy.

> 3.Co zrobiliście dla ludności Śląska przez ten czas od kiedy istniejecie
          oprócz
          >
          > kilku nieudanych akcji, które ośmieszyły nas - Ślązaków w oczach całej Polski?

Jak dotąd ośmieszasz się, młody człowieku, swoimi postami. RAŚ nie musi Cię w
          błazenadzie wyręczać. Pondto Ślązaków jako grupę ośmiesza obecnie pewien
          kabareciarz, którego ze swoich list wprowadziliście do sejmu.
          A te "nieudane akcje" to pewnie Górnośląskie Dni Dziedzictwa, dziesiątki
          prelekcji o kulturze Górnego Śląska, konferencje naukowe i popularno-naukowe.
          Nieudane, bo partyjnych koryciarzy ta problematyka nie interesuje? Szkoda.

> 4.W jaki sposób macie zamiar wywalczyć autonomię Śląska?

Metodami demokratycznymi i pokojowymi - czyli takimi, jakimi działamy od
          początku istnienia naszego stowarzyszenia.
          • rafalprencel Re: Autonomia 31.10.06, 10:25
            Witam kolejnego członka RAŚ. Widzę, że posiłki nieustannie przybywają :) Co do
            kabareciarzy, to bardzo lubię. Czasami, aż do Krakowa jadę na ich występy. Dla
            mnie przyrównanie do ich trupy jest jaknajbardziej pozytywne. Dziękuję za tę
            opinię, bo przecież tylu smutnych frustratów nas otacza, którzy przez porażki
            swoje lub swojej organizacji je wyładowywują na innych.

Co do mojej wiedzy, to mam nadzieję, że Pan mi ją poszerzy właśnie o te
            organizacje, które z miłą chęcia Pan mi je wymieni. Tylko się zastanawiam czemu
            od razu Pan ich nie wyjawił? Czyżby google się zawiesiło? A może ich o zgrozo
            nie ma? Albo musi Pan poszukać, bo niestety jednak...

Co do tych Państw, to zapewne chodzi Panu o Hiszpanię i Włochy, lecz jak Pan
            zapewne dobrze wie, tam wszytkie regiony otrzymały autonomię, tylko jest ona
            wprowadzana w czasie. Ale podreślam wszytkie regiony ją otrzymały.

Co do Waszego przekonania, że reprezentujecie interes wszytkich mieszkańców, to
            może mi Pan przypomnieć ile głosów zdobywaliście w ostatnich wyborach? i
            procentowo też bym prosił w skali makro. Jak Pan przedstawi te dane to myślę,
            że sobie podyskutujemy bardziej dokładnie o reprezentatywności.

Jak organizujcie tyle fajnych akcji w Waszym mniemaniu, to czemu nikt o nie
            Wie? Chętnie bym się wybrał na coś takiego, więc może się Pan pochwałi, gdzie
            to organizujcie?

No i nie odpowiedział mi Pan (Bo Pana kolega widzę, nie ma możliwości, proszę
            Go pozdrowić serdecznie)mianowicie w jakich granicach miałby istnieć ten
            autonomiczny twór? chodzi mi z zagłębiem, czy bez; a co Z Bielskiem - dzielić
            czy podbeskidzie to już nie to?)

DLA BYKOWINY I KOCHŁOWIC
            www.prencel.go.pl
            • broneknotgeld Re: Autonomia 31.10.06, 13:39
              W Rudzie Swaczyna Rolwaga tworzoł
              Dyć ło ślonskości godać se wożoł
              Z autonomijom tyż sztartnoł tako
              Zaroz skryślyli - szczyńściym niy płakoł.
            • slezan Re: Autonomia 31.10.06, 13:52
              rafalprencel napisał:

> Witam kolejnego członka RAŚ. Widzę, że posiłki nieustannie przybywają :) Co
              do
              > kabareciarzy, to bardzo lubię. Czasami, aż do Krakowa jadę na ich występy.
              Dla
              > mnie przyrównanie do ich trupy jest jaknajbardziej pozytywne. Dziękuję za tę
              > opinię, bo przecież tylu smutnych frustratów nas otacza, którzy przez porażki
              > swoje lub swojej organizacji je wyładowywują na innych.

Od mniej więcej roku pewna partia polityczna faktycznie działa jak w amoku. Ale
              na ten temat Pan wie o wiele więcej. Ty bardziej cieszy, że stanowi Pan chlubny
              wyjątek i nie ulega frustracji.

>
              > Co do mojej wiedzy, to mam nadzieję, że Pan mi ją poszerzy właśnie o te
              > organizacje, które z miłą chęcia Pan mi je wymieni. Tylko się zastanawiam
              czemu
              >
              > od razu Pan ich nie wyjawił? Czyżby google się zawiesiło? A może ich o zgrozo
              > nie ma? Albo musi Pan poszukać, bo niestety jednak...

Zakładałem, że jednak uniknie Pan klasycznego liczenia, ale w swej naiwnej
              wierze w możliwości Pańskiego inetelektu najwyraźniej się przeliczyłem.
              Majwyraźniej nie posiadł Pan cennej umiejętności uczenia się - musimy zatem
              urządzić sobie tu szkółkę niedzielną. Służę przykładami organizacji
              autonomistycznych i, o zgrozo, separatysycznych, które nigdy nie używały
              przemocy:
              - Szkocka Partia Narodowa
              - Plaid Cymru (Walia)
              - Stowarzyszenie Anglii Środkowej
              - Convergencia (Katalonia)
              - Esquerra Republicana (Katalonia)
              - Partido Aragonese (Aragonia)
              - Partidu Andalucista (Andaluzja)
              - Baskijska Partia Narodowa
              - Narodowy Blok Galicji
              - Liga Sabaudzka
              - POBL (Bretania)
              - Bretońska Unia Demokratyczna
              - Ruch Autonomii Moraw i Śląska
              - Liga Transylwanii i Banatu
              - Nationalforum Elsass-Lothringen (Alzacja-Lotaryngia)
              - Liga Veneto
              - Sardo Azione (Sardynia)
              - Spirit (Flandria)

Wystarczy, czy jeszcze?

>
              > Co do tych Państw, to zapewne chodzi Panu o Hiszpanię i Włochy, lecz jak Pan
              > zapewne dobrze wie, tam wszytkie regiony otrzymały autonomię, tylko jest ona
              > wprowadzana w czasie. Ale podreślam wszytkie regiony ją otrzymały.

I znowu luki w wiedzy. Zacznijmy od tego, że uprawnienia przyznane regionom w
              obu tych państwach, a zwłaszcza w Hiszpanii, są bardzo zróżnicowane. I nie
              chodzi o wprowadzanie w czasie. Kraj Basków i Katalonia od razu otrzymały
              szeroką autonomię. W Hiszpanii założono, że region może osiągnąć tyle
              samodzielności, ile chca jego mieszkańcy. I to, że mieszkańcy Estramadury nie
              chcę tyle autonomii co mieszkańcy Kraju Basków lub Katalonii, nie stanowi
              żądnej przeszkody w obdarzeniu dużym zakresem swobody dwóch ostatnich regionów.
              Pozostaje jeszcze przykład Wielkiej Brytanii, gdzie autonomię przyznano trzem
              krainom. I to inną Szkocji, a inną Walii.

> Co do Waszego przekonania, że reprezentujecie interes wszytkich mieszkańców,
              to
              >
              > może mi Pan przypomnieć ile głosów zdobywaliście w ostatnich wyborach? i
              > procentowo też bym prosił w skali makro. Jak Pan przedstawi te dane to myślę,
              > że sobie podyskutujemy bardziej dokładnie o reprezentatywności.

Nie tylko niedostatki wiedzy, ale również brak umiejętności czytania ze
              zrozumieniem i wyłapywania niuansów. Jeżeli nie odróżnia Pan reprezentowania
              mieszkańców od reprezentowania interesu mieszkańców, to poważnie powinien się
              Pan zastanowić nad swoją polityczną karierą.
              Chętnie podyskutuję natomiast o różnie pojmowanej reprezentatywności. Z
              przyjemnością też wrócę do tego tematu, kiedy po Pana partii pozostanie już
              tylko smród i sfrustrowani politycy - podobnie jak po partiach, do których
              należeli obecni Pana przywódcy.

> Jak organizujcie tyle fajnych akcji w Waszym mniemaniu, to czemu nikt o nie
              > Wie? Chętnie bym się wybrał na coś takiego, więc może się Pan pochwałi, gdzie
              > to organizujcie?

Cóż za megalomania. To, że Pan nie wie, nie znaczy, że nikt nie wie. Pana
              niewiedza wynika ze znamiennego faktu, że sprawami publicznymi zainteresował
              się Pan tak nagle. Gdyby owo zainteresowanie towarzyszyło Panu przed kampanią
              wyborczą, przeczytałby Pan o tych imprezach choćby na tym forum.

> No i nie odpowiedział mi Pan (Bo Pana kolega widzę, nie ma możliwości, proszę
              > Go pozdrowić serdecznie)mianowicie w jakich granicach miałby istnieć ten
              > autonomiczny twór? chodzi mi z zagłębiem, czy bez; a co Z Bielskiem - dzielić
              > czy podbeskidzie to już nie to?)

Taki młody, a tak zadufany, że czyta juz chyba tylko własne wypowiedzi. Mój
              kolega odpowiedział Panu jakiś czas temu. Zresztą niepotrzebnie. Przedstawiciel
              ugrupowania, które tak ceni sobie wartości demokratyczno-liberaklne powinien
              wiedzieć, że określenie kształtu terytorialnego autonomicznego regionu może
              nastąpić jedynie w efekcie negocjacji i konsultacji społecznych.
              • rafalprencel Re: Autonomia 31.10.06, 14:57
                Widze, że jednak google działa:) A i mam prośbę, żeby Pan dbał o jakoś swoich
                postów bo są nieczytelne i utrudniają wyławianie Pana tekstu.

No to proszę Pana. Tak się składa, że te utonomiczne partie, które Pan
                wymienił, są w swoich regionach odpowiednikami lub wręcz członkami dwóch
                dominujących partii brytyskich. Albo są związane z konserwatystami albo z
                partią pracy. Czyli są generalnie lokalnymi odziałami tych partii a nie jakimiś
                osobnymi bytami. To pierwsze Pana nadużycie.

Może się Pan pochwali jakie te pozabytyjskie, kontynentalne partie mają
                poparcie? Bo oficjalnych danych wynika, że są podobne do poparcia RAŚ na
                Śląsku - czyli znikome. Więc się nie dziwię, że nie ewoluują bo umierają tak
                jak RAŚ ideową śmiercią naturalną.

Co do partii katalońskich i regionalnych to proszę przejrzeć dzieniki m.in.
                Gazetę wyborczą czy Rzeczpospolitą i znajdzie Pan tam informacje o
                separacystycznych dążeniach lokalnych parlamentów czyli niepodległości od
                Madrytu. Myślę, że jako światły człowiek, czytuje Pan prasę?

A zna Pan inne krainy w Wielkiej Brytanii? A taka wyspa Man np. coś Panu mówi?
                Pan mi wytyka luki w wykształceniu. No a ja widzę, że to ktoś inny ma problemy
                z geografią:)

No ale może jednak Pan się pochwali jakiś się cieszycie poparciem co?

Negocjacje i konsultacjedo powstania regionu? A ja zawsze myślałem, że to Sejm
                RP w drodze Ustawy powołuje Województwa, bo nie znam terminu
                prawniczego "region".

Widzę, że jest Pan strasznie sfrustrowany:) Proszę, się nie martwić RAŚ jest
                cennym zjawiskiem dla badaczy fokloru regionalnego. Ale myślę, że nie warto się
                dłużej RAŚiem zajmować skoro tak się Pan nerwowo wypowiada.

Lecz widzę, że naszczęście w RAŚ są też ludzie inteligentni i naprawdę
                zainteresowanie rozmową o Śląsku i jego przyszłośći a sprzedawaniem własnych
                frustracji. Dlatego pozdrawiam serdecznie Pana "ballina79", bo naprawdę miło mi
                się z Panem kowersowało. Natomiast arogancja innych Pana kolegów wzbudza tylko
                odrazę. Mam nadzieję, że będzie nam dane porozmawiać jeszcze o problemach
                Śląska i wybaczy Pan ale bez Pana aroganckich znajomych.

Pozdrawiam i na szczęście to wyborcy zdecydują 12 listopada o kształcie rad
                samorządowych i sejmiku na Śląsku. Jeżeli ktoś z RAŚ tam zasiądzie to mam
                nadzieję, że osoba tak otwarta i gotowa rozmawiać jak Pan "ballina79" a nie
                inny arogant.

Pozdrawiam serdecznie!
                KANDYDAT NA RADNEGO
                www.prencel.go.pl

• slezan Re: Autonomia 31.10.06, 22:39
                  rafalprencel napisał:

> Widze, że jednak google działa:)

Jeżeli google to dla Pana jedyne źródło informacji, to współczuję Pana
                  wykładowcom. Parce seminaryjne drukuje Pan z internetu?

> A i mam prośbę, żeby Pan dbał o jakoś swoich
                  > postów bo są nieczytelne i utrudniają wyławianie Pana tekstu.

Jest Pan pierwszym, który się skarży.

> No to proszę Pana. Tak się składa, że te utonomiczne partie, które Pan
                  > wymienił, są w swoich regionach odpowiednikami lub wręcz członkami dwóch
                  > dominujących partii brytyskich. Albo są związane z konserwatystami albo z
                  > partią pracy. Czyli są generalnie lokalnymi odziałami tych partii a nie
                  jakimiś
                  >
                  > osobnymi bytami. To pierwsze Pana nadużycie.

Jak na studenta politologii, to gigantyczna kompromitacja. Pomylił Pan SNP i
                  Plaid Cymru z bawarską CSU, która faktycznie jest regionalnym odpowiednikiem
                  CDU. Ciekawe jak taki oddział Labour Party jak SNP może konkurować z tą
                  pierwszą w wyborach do szkockiego i brytyjskiego parlamentu?

>
                  > Może się Pan pochwali jakie te pozabytyjskie, kontynentalne partie mają
                  > poparcie? Bo oficjalnych danych wynika, że są podobne do poparcia RAŚ na
                  > Śląsku - czyli znikome. Więc się nie dziwię, że nie ewoluują bo umierają tak
                  > jak RAŚ ideową śmiercią naturalną.

Hehehe. Na miejscu członka efemerycznej polskiej partii nie wypowiadałbym się
                  na temat czyjejkolwiek śmierci ideowej. Po raz kolejny mam przypomnieć co stało
                  sie z poprzednimi partiami, do których należeli Wasi liderzy? Proszę nie
                  prowokować mnie do takiego okrucieństwa.
                  Jako student politologii powinien Pan wiedzieć, że Baskijska Partoia Narodowa
                  nieprzerwanie, odkąd Kraj Basków ozdzyskał autonomię, tworzy rządowe koalicje w
                  tym regionie. Proponuję także przestudiować poparcie dla obu partii
                  katalońskich. Przypomnę jeszcze o dwóch partiach, które uchodzą za skrajnie
                  prawicowe, jednak także nie stosują przemocy - Vlaamsblocku (i jego obecnej
                  mutacji) oraz Lidze Północnej. I co? Uczyć się, uczyć się, uczyć się - ja
                  maiwał Lenin.

> Co do partii katalońskich i regionalnych to proszę przejrzeć dzieniki m.in.
                  > Gazetę wyborczą czy Rzeczpospolitą i znajdzie Pan tam informacje o
                  > separacystycznych dążeniach lokalnych parlamentów czyli niepodległości od
                  > Madrytu. Myślę, że jako światły człowiek, czytuje Pan prasę?

I w przeciwieństwie do Pana ze zrozumieniem. Pamiętam także co napisałem w
                  poprzednim poście. Rozmawiamy o stosowaniu przemocy przez ugrupowania
                  autonomistyczne i separatystyczne. Żebym musiał przypominać Panu o czym
                  rozpoczął Pan dyskusję. Ten Pański brak samodzielności to pewnie przypadłość
                  działacza partyjnego.

> A zna Pan inne krainy w Wielkiej Brytanii? A taka wyspa Man np. coś Panu
                  mówi?
                  > Pan mi wytyka luki w wykształceniu. No a ja widzę, że to ktoś inny ma
                  problemy
                  > z geografią:)

I znowu błazenada. Na którym jest Pan roku? Czytać ze zrozumieniem powinien Pan
                  już umieć w podstawówce. Zaprzecza Pan, że nie wszystkie regiony wielkiej
                  Brytanii otrzymały autonomię? A może słyszał Pan np. o Kornwalii? Spieszę z
                  wyjasnieniem - to nie kwiat, lecz kraina w południowo-zachodniej części
                  Wielkiej Brytanii.

> No ale może jednak Pan się pochwali jakiś się cieszycie poparciem co?

To okaże się 12 listopada. Okazę sie także, czy będziemy się cieszyć. Co do
                  Was, mam poewność, że Wasza radość nie potrwa długo. Tradycyjnie już uzyskane
                  dzięki milionowym wydatkom zaufanie społeczne zawiedziecie - wzorem
                  poprzedniczek Waszej partii.

> Negocjacje i konsultacjedo powstania regionu? A ja zawsze myślałem, że to
                  Sejm
                  > RP w drodze Ustawy powołuje Województwa, bo nie znam terminu
                  > prawniczego "region".

Tjaaa, czyli nie należy pytać społeczeństwa? Czy to oficjalne stanowisko PO?
                  Nie zna Pan terminu prawniczego "region"? Skoro jest Pan w swych
                  zainteresowaniach tak ograniczony, to może powinien Pan raczej kandydować do
                  samorządu pranwiczego?
                  >
                  > Widzę, że jest Pan strasznie sfrustrowany:) Proszę, się nie martwić RAŚ jest
                  > cennym zjawiskiem dla badaczy fokloru regionalnego. Ale myślę, że nie warto
                  się
                  >
                  > dłużej RAŚiem zajmować skoro tak się Pan nerwowo wypowiada.

Widzi Pan to, co chce widzieć, a w zasadzie, co chcą widzieć Pana liderzy.
                  Widać, że Pańscy wykłądowcy nie są zbyt wymagajcy. W przeciwnym razie
                  wiedziałby Pan, że RAŚ jest zjawiskiem interesującym dla przedstawicieli
                  dyscyplin naukowych, które powinny być Panu bliskie. No cóż. Pańska decyzja o
                  knadydowaniu w swietle Pana wypowiedzi wydaje się być słusznsa. Kariear
                  polityczna to dla Pana jedyne wyjście - na tym polu nie trzeba szczególnych
                  kwalifikacji. Wystarczy odpowiednio giętki kręgosłup. Wtedy można być za a
                  nawet przeciw - czyli reprezentować takie stanowisko jak Tusk w kwestii
                  autonomii.

> Lecz widzę, że naszczęście w RAŚ są też ludzie inteligentni i naprawdę
                  > zainteresowanie rozmową o Śląsku i jego przyszłośći a sprzedawaniem własnych
                  > frustracji. Dlatego pozdrawiam serdecznie Pana "ballina79", bo naprawdę miło
                  mi
                  >
                  > się z Panem kowersowało. Natomiast arogancja innych Pana kolegów wzbudza
                  tylko
                  > odrazę. Mam nadzieję, że będzie nam dane porozmawiać jeszcze o problemach
                  > Śląska i wybaczy Pan ale bez Pana aroganckich znajomych.

Natomiast Pana ignorancja obraża ludzką inteligencję.

>
                  > Pozdrawiam i na szczęście to wyborcy zdecydują 12 listopada o kształcie rad
                  > samorządowych i sejmiku na Śląsku. Jeżeli ktoś z RAŚ tam zasiądzie to mam
                  > nadzieję, że osoba tak otwarta i gotowa rozmawiać jak Pan "ballina79" a nie
                  > inny arogant.

Tego Panu życzę - może taka osoba znajdzie dość cierpliwości, by w Pańskim
                  przypadku nadrobić to, co tak zaniedbali pedagodzy.
                  • rafalprencel Re: Autonomia 31.10.06, 23:42
                    Dziękuję Panu już za rozmowę, ale musiałbym ją prowadzić w sposób dla mnie
                    niedopuszczalny. Pragnę tylko oświadczyć, że mija się Pan z prawdą i łże
                    okrutnie. Natomias mimo moich apeli ciągle jest pan agresywny. Dlatego nie chce
                    dalej naruszać estetyki i zmuszać szanownych czytelników do oglądania Pańskich
                    głupot. Życzę miłego dnia. Ale mimo wszytko wierzę w ludzi. Nawet w Pana. Każdy
                    ma szanse. Nie wiem jakie Pan szkoły szkończył, ale nie podał Pan ani jednego
                    przykładu konkretnego, w którym by Pan pokazał moją niewiedzę. Jakieś źródło?
                    Natomiast wielokrotnie mijał Pna także moje pytania. Dlatego wyłańczam się z
                    tej dyskusji. Pana argumentacja nadaje się do rynsztoku a nie dyskusji. Zapewne
                    jako wytrawny opluwacz to też Pan skomentuję. Ma Pan do tego prawo. Mieszkańcy
                    ocenią nas 12 listopada.

ZAPRASZAM WSZYTKICH NA WYBORY 12 LISTOPADA

KANDYDAT NA RADNEGO
                    www.prencel.go.pl
                    • peacock79 Opluwanie Ruchu Autonomii Śląska? 01.11.06, 14:16
                      Martwić musi ta słaba odporność na krytykę u przyszłego radnego z ramienia
                      Platformy Obywatelskiej,jak Pan będzie,Panie Rafale,odpierał ataki politycznych
                      przeciwników w swojej dalszej karierze? Proszę spojrzeć choćby na swego
                      szefa,Jana Rokitę-i do bycia opluwanym można przywyknąć.
                      A przecież,panie Rafale,nikt nie oskarża Pana o inwigilację prawicy!

Jako zwolennik Ruchu Autonomii Śląska nie jestem pewnie obiektywny,ale odnoszę
                      niodparte wrażenie,że to Pan jako pierwszy lekko przekroczył granice
                      konstruktywnej krytyki imputując,że Ruch Autonomii Śląska to polityczny
                      folklor,który zmierza do czystek etnicznych i "wysiedlenia ze Śląska nie-
                      Ślązaków". Oczywiście to jeszcze było nic,tak naprawdę nerwy "Slezanowi"puściły
                      pewnie dopiero wtedy,gdy Wasz człowiek od brudnej roboty ukrywający się
                      nikczemnie pod nickiem w36 zaczął pisać to,za co każdy sąd skazałby go za
                      zniesławienie.
                      A jak Pan Rafał ocenia ohydne ataki na Leona Swaczynę,przewodniczącego
                      rudzkiego koła Ruchu Autonomii Śląska? Przecież pan Rafał Prencel sam ma
                      kolosalne problemy z ortografią (wnioskuję to po tym,że produkuje Pan takie
                      czasowniki jak "wyłańczam się"),czy to naprawdę najważniejsze kryterium oceny
                      kandydata na przyszłego radnego?
                      PS. Pod moją nieobecność "Slezan" odpowiedział już na część Pana pytań do
                      mnie,na pozostałe zdążyłem odpowiedzieć sam,jednak-jak sam Pan napisał-i tak
                      Pan nie znalazł czasu,by przeczytać.
                    • slezan Re: Autonomia 01.11.06, 14:43
                      Ależ oczywiście, że skomentuję. Będąc magistrantem Instytutu Politologii
                      skompromitował się Pan twierdzeniem, że walijska Laid Cymru i Szkocka Partia
                      Narodowa to regionalne oddziały brytyjskich partii (konserwatystów lub Partii
                      Pracy). Takiej horendalnej bzdury nie godzi się pisać nawet na pierwszym roku
                      Pańskiego kierunku studiów.
                      Dalej przedstawił Pan swój a wizję ewolucji organizacji autonomistycznych,
                      twierdząc, że przechodza one do separatyzmu, w trzecim etapie wspieranego
                      terrorem. Lista organizacji separatystycznych, które nigdy nie stosoweały
                      przemocy, która Panu zaprezentowałem była długa, choć wciąż niepełna. Co
                      więcej, w więszości były to organizacje, które od początku swego istnienia nie
                      ukrywały swojego separatystycznego, a nie autonomistycznego charakteru.
                      Autonomiści to m.in. Anglicy z Wessex czy Aragończycy. Autonomistyczne
                      organizacje istnieją ponadto w Normandii, Alzacji (tu obok separatystycznych) w
                      Siedmiogrodzie, Okcytanii. W regionach o szerkiej autonomii ich istnienie nie
                      miałoby racji bytu, bo po co się zrzeszać w celu konserwowania status quo.
                      Okazał się Pan zatem dyletantem w swojej dziedzinie, co pozwala przypuszczać,
                      że na innych sprawach zna się Pan jeszcze gorzej.
                      • w36 Re: Autonomia 01.11.06, 17:41
                        slezan napisał:

> Okazał się Pan zatem dyletantem w swojej dziedzinie, co pozwala przypuszczać,
                        > że na innych sprawach zna się Pan jeszcze gorzej.

Slezan. Daruj ale siląc się na naukowe tłumaczenie doktryn rasiowych robisz z
                        tego komedię.
                        Te Twoje wywody bardziej przypominają logikę niektórych sowieckich żołnierzy,
                        którzy wyzwalając Polskę wyrywali kurki od wody ze ścian bo byli przekonani że
                        jak u siebie je założą to im woda poleci ;)

Wy wciskacie podobnie bezwartościową ideologię, bo inaczej trudno to
                        zaklasyfikować, że autonomia oznacza powszechny dobrobyt i używacie argumentów
                        całkowicie niezgodnie z metodologią naukową. Porównując sytuację w wybranych
                        przez Ciebie krajach łaskawie zapominasz że różnice miedzy tymi krajami a Polską
                        znacznie wykraczają poza autonomię ich składników. Druga rzecz, to arbitralnie
                        dobierasz sobie jakieś konkretne przykłady, przemilczając całkowicie niewygodne
                        dla Waszych doktryn, przykłady autonomii, na przykład posowieckie tereny na
                        styku Europy i Azji, a których to ze względu na zbliżoną historię uwarunkowań
                        geopolitycznych nie można zapominać w kontekście Polski.

To samo jak wypierasz istnienie terroryzmu związanego z separatyzmem, szukając
                        jakiś pojedyńczych odstępst od dość istotnej prawidłowości.

Tak samo bzdurne jest rozpatrywanie aktualnej i przyszłej sytuacji Śląska w
                        kontekście warunków ekonomicznych, społecznych i politycznych Europy sprzed
                        prawie stu lat.
                        I tak dalej.

Nie wiem po co tak tu walczysz, przecież chyba nie liczysz na to, że zwerbujesz
                        mnie , czy Rafała do Rasiu. Wasz towar nie jest przecież dla tego targetu.
                        Sprzedaje się za to doskonale jako lekarstwo "na nerwy" i to dla ludzi którzy
                        raczej nie są pasionatami myślenia logicznego.

Prosze przestaw swój kramik gdzie indziej, slezan ;)
                        • peacock79 Re: Autonomia 01.11.06, 18:30
                          w36 napisał: "(...)na przykład posowieckie tereny na
                          > styku Europy i Azji, a których to ze względu na zbliżoną historię uwarunkowań
                          > geopolitycznych nie można zapominać w kontekście Polski.(...)"

O właśnie! Polska z racji swej historii powinna uważnie spoglądać na owe
                          posowieckie tereny na styku Europy i Azji. Ja,jako Ślązak przynależę do
                          Europy,chcę patrzeć na Europę (gdzie autonomia niemal zawsze oznacza rozwój,co
                          Slezan już tu udowodnił przykładami) i chcę żyć po europejsku. 80 lat polskich
                          rządów skutecznie ściągało Śląsk w kierunku Azji,tak żyć nie chcemy. Dlatego
                          skończmy wreszcie spoglądać na Polskę i Azję i wybierzmy autonomię.
                        • peacock79 Re: Autonomia 01.11.06, 18:35
                          w36 napisał:
                          > Nie wiem po co tak tu walczysz, przecież chyba nie liczysz na to, że
                          zwerbujesz mnie , czy Rafała do Rasiu.

Panie Rafale,a po cóż to Platformie takie pitbulle jak ów tajemniczy w36,
                          opluwający ludzi zza swojego nicka i obnoszący się wszem i wobec ze swoimi
                          kuriozalnymi kompleksami wobec Ruchu Autonomii Śląska? Nie wstyd Panu za niego?
                          Pozazdrościliście w Platformie PiSowi Kurskiego?
                        • slezan Re: Autonomia 01.11.06, 19:06
                          He he he. Kiepskiego sobie adwokata znalazł nasz dyletant-politolog. W36 jak
                          zwykle zderzył się z faktami i było to zderzenie bolesne. Jedyne co mu
                          zpoostaje, to niskich lotów ataki ad personam. Oczywiście, nie jesteś naszym
                          targetem - jako "pasionat" myślenia logicznego całkowicie zawiodłeś.
                          A to, co niby ma być wyjątkiem, jak się okazuje w Europie jest regułą. Ile
                          owym "wyjątkom" jesteś w stanie przeciwstawić przypadków zgodnych z Twoim
                          życzeniowym myśleniem? Poczekam cierpliwie:-).
                          Noi w rzeczy samej postsowieckie otoczenie jest dla Ciebie bardziej stosowne
                          niż zachodnie realia. Tam szukaj wzorców:-).
      • w36 Re: A reklamówkę RAŚ widzieli? 01.11.06, 05:11
        hepik1 napisał:

> Jeden gościu trzyma ręce pod pachami(a przecież ciepło było gdy kręcili)
        > drugi swoją kwestię wygłasza z palcem w nosie a Leon nie tylko z pisaniem po po
        > lsku ma kłopoty ;)

Suuuuper ;) Musze to zobaczyć. Ostatnio mało komedii w telewizji.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka