carollcat 13.09.05, 10:53 Czytaliście? Bo wczoraj widziałam ksiegarni "Widmo w Breslau", miałam już w rękach i nie kupiłam, nie byłam pewna czy warto, nic tego autora nie czytałam. I teraz żałuję. Jakie są wasze opinie? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
saurapl Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 13.09.05, 11:14 Właśnie wczoraj skończyłam czytać Widma-przyznam szczerze że opornie mi szła ta lektura-dziwne tym bardziej,że książka mi się podobała.IMO warta przeczytania chociaż nie należy do lekkich. Pozdrawiam Odpowiedz Link
bumbecki Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 13.09.05, 13:38 czytałam "śmierć..." i bardzo mi się podobało, "widma..." nie mieąłm jeszcze okazji kupić, ale na pewno to zrobię i mam nadzieję że się nie rozczaruję Odpowiedz Link
chiara76 Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 13.09.05, 14:13 A ja czytałam "Koniec świata w Breslau" i powiem szczerze, że na kolana mnie nie rzuciła. Ciężka i jakaś taka. Więcej się spodziewałam po niej kryminału , a okazała się nieco zbytpsychologiczna, a właśnie na kryminał miałam ochotę. Więcej książek z tej serii nie będę raczej czytać. Odpowiedz Link
nchyb Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 27.09.05, 14:40 Czytałam i Koniec... i Śmierć... Wrażenia podobne. Cieszy, że polokie rzeczy wydają i kupują, ale dla rozrywki to za ciężkie. Walory inne? Może ten klimat międzywojennego Wrocławia? Dla tego warto. Odpowiedz Link
nchyb Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 27.09.05, 14:41 Warto dla klimatu. Wiem, zę dlatego pisze się razem ) Odpowiedz Link
kazisi Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 06.10.05, 16:32 Zależy co kto lubi. Według mnie właśnie ta mroczna atmosfera jest największym plusem wszystkich trzech powieści Krajewskiego. Natomiast motywy zbrodni są tu mocno naiwne, co sprawia, że po lekturze czułem sie mocno zawiedziony. Odpowiedz Link
gatta5 Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 17.10.05, 22:11 dwie pierwsze mi się podobały, choć zakonczenie i wyjaśnienie zagadki rozczarowuje. Widać sam kryminał to dla autora sprawa drugorzędna...Natomiast "Widma..." idą mi strasznie opornie, prezładowane informacjami, zaby szczegółowe opisy a akcja nie posuwa się naprzód. No i ten detektyw - tak niesympatycznego jeszcze nie miałam okazji "poznać" Odpowiedz Link
nchyb Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 18.10.05, 10:27 A ja właśnie dorwałam Widma i będę czytać.Jak będę "po", zdam relację. Odpowiedz Link
gatta5 Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 18.10.05, 20:33 a jednak mnie wciągnęło Odpowiedz Link
pani.kien Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 21.10.05, 16:41 a ja też lubię... choć najciekawszy dla mnie Mock był ten pierwszy, potem jakoś młodniał i się posuwał w degrengoladzie jednczesnie... coś inaczej niż zazwczaj Odpowiedz Link
abrams Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 18.01.06, 16:10 Na razie "zaliczone" dwie pierwsze powieści z cyklu, trzecia juz na półce czeka na swoją kolej Mi sie podobają, własnie dzieki tej arcymrocznej atmosferze. Ale jestem tu całkowicie nieobiektywny z powodu zamieszkiwania w tym samym miescie co Mock Byc może gdybym by mieszkańcem, dajmy na to Poznania czy Bydgoszczy, to takiego wrażenia by na mnie nie zrobiły. Odpowiedz Link
nchyb Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 18.01.06, 17:49 Przeczytałam wszystkie 3. Trzeci tom podobał mi się najbardziej i wcale nie dlatego, że nie tak daleko od Wrocka mieszkam > Byc może gdybym by mieszkańcem, dajmy na to Poznania czy Bydgoszczy, to takiego > > wrażenia by na mnie nie zrobiły. Fakt jest niezbity, że książki, których akcja dzieje się w Szczecinie - podobają mi się zawsze ) Odpowiedz Link
kazisi Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 19.01.06, 17:19 nchyb napisała: > Fakt jest niezbity, że książki, których akcja dzieje się w Szczecinie - > podobają mi się zawsze ) a dużo takich książek? przyznam, że chyba nie zetknąłem się z taką. Odpowiedz Link
nchyb Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 19.01.06, 18:00 Kazisi, teraz ide gotować rodzince obiadokolację, ale obiecuję wypisać takowe, nawet i kryminały się znajdą ) Odpowiedz Link
kazisi Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 23.01.06, 11:37 nchyb napisała: > obiecuję wypisać takowe, > nawet i kryminały się znajdą ) hm... hm... Odpowiedz Link
nchyb Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 23.01.06, 14:33 tu mi prosze nie hm-hymkać... Nie dość, że jeść rodzinie musiałam zrobić, to się chorowitą rodziną zająć i nijak mi w głowie książki nie były... tu sa wątki, które w pewnym czasie mnie interesowały: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=70&w=4499788&v=2&s=0 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=151&w=4475326&v=2&s=0 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=151&w=14898821&v=2&s=0 Odpowiedz Link
kazisi Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 23.01.06, 16:37 no, ja nic złego... już... to znaczy... mam nadzieję, że już wszyscy zdrowi i nakarmieni. dzięki za linki, zaraz przejrzę. Odpowiedz Link
nchyb Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 23.01.06, 21:53 nakarmieni, ale dzieci chorują. W dodatku teraz nie mam dostępu do Hallmarku, więc nawet na filmowe Morderstwa nie ma szansy... (( Odpowiedz Link
abrams Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 24.01.06, 08:39 kazisi napisał: > nchyb napisała: > > > Fakt jest niezbity, że książki, których akcja dzieje się w Szczecinie - > > podobają mi się zawsze ) > > a dużo takich książek? przyznam, że chyba nie zetknąłem się z taką. > To ja troche nie na temat forum, bo zapamiętane przeze mnie ksiązki "szczecińskie" kryminałami na pewno nie są Mam na mysli cykl p. Liskowackiego (mam nadzieję, ze nie przekreciłem nazwiska) o chłopcach uciekajacych z domu na wyspę na Odrze. Były to "Wodzu wyspa jest twoja" i "Powrót na wyspę". I jak policzyłem, to czytałem je jakieś 20 lat temu, oj leci ten czas niesamowicie... Odpowiedz Link
nchyb Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 24.01.06, 11:43 Liskowacki, Liskowacki... Kryminały to faktycznie nie są, ale dobre wczewne-młodzieżówki. Fajnie, że je sobie przypomniałam, muszę synowi podsunąć. Odpowiedz Link
patekku1 Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 24.01.06, 07:14 M. Krajewski dostał Paszport "Polityki": www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Menu02&news_cat_id=254&layout=1 Odpowiedz Link
kkokos Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 26.01.06, 11:53 czytam to Widmo , przedtem nic z tego cyklu nie czytałam i nie podoba mi się. Za ciężkie, opisy tych snów porąbane, kompletnie mnie nie wciąga bohater obleśny. Kto zabił, zgadłam w jednej trzeciej, potem sprawdziłam na końcu no i miałam rację, więc chyba rzucę inie skończę ( Odpowiedz Link
abrams Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 29.01.06, 11:32 Z wywiadu z M.Krajewskim w piątkowej Wyborczej (wrocławski dodatek "Wieża ciśnień") mozna się dowiedzieć min., że w przygotowaniu jest czwarta część opowieści o Mocku. Akcja tym razem toczy się zimą 1945 r. czyli w czasie oblężenia Festun Breslau. Premiera na jesień. Odpowiedz Link
nchyb Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 30.01.06, 08:31 a jest gdzieś w necie ten wywiad? Może jakiś link, bo znalazłam w serwisie gazety jedynie zapowiedź wywiadu, a samej wieży z tekstami już nie... Odpowiedz Link
abrams Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 30.01.06, 08:55 nchyb napisała: > a jest gdzieś w necie ten wywiad? Może jakiś link, bo znalazłam w serwisie > gazety jedynie zapowiedź wywiadu, a samej wieży z tekstami już nie... Szukałem i rzeczywiście nie ma. Ale jak widzę na serwisie "Wieży ..." puszczają teksty z jakimś dwutygodniowym opóźnieniem, więc można liczyć, ze jakiś czas będzie do przeczytania. Link do tego serwisu: miasta.gazeta.pl/wroclaw/0,35769.html Odpowiedz Link
abrams Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 01.02.06, 18:34 No to jeszcze sie pochwalę, że dzis po południu bohater naszego wątku (ale nie Mock tylko Marek Krajewski minał mnie jakby nic na pl. Solnym. Mówicie co chcecie, ale fajnie mieszkać we Wrocławiu Odpowiedz Link
annabellee1 Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 16.02.06, 09:51 Zajrzalam do tego watku bo wlasnie czytam Smierc w Breslau i na razie mam bardzo pozytywne odczucia.Autor odwalil kawal przyzwoitej roboty.Opisy ulic miasta,gatunki piwa,nawet woda kolonska.Jestem pod wrazeniem detalu.Akcja tez na razie wciagajca.Zobaczymy co bedzie dalej.. Odpowiedz Link
nextbestthing Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 16.02.06, 19:44 A ja właśnie przeczytałem "Widma..." - nie tyle miasto mnie wciągnęło, co Mock i jego schizy i poharatana osobowość. Rozwiązanie dziwaczne - nie wiem, czy po pijaku pisane? A może specjalnie takie dziwne, żeby pokazać, że dla autora nie sama fabuła i "kto zabił" się liczy. Odpowiedz Link
jola.wroc Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 22.02.06, 14:27 ja czytalam "widma..." z "lezka w oku". urodzialm sie we wroclawiu, lecz nie mieszkam tu od kilku lat, na dodatek od 2 mnie tu nie bylo. z ksiazka wrocilam do mojego rodzinnego miasta i bardziej skupilam sie na jego opisie niz na samej zbrodni. urzekly mnie wlasnie ulice, domy, parki... juz zammowilam w ksiegarni internetowej pozostale czesci, mam nadzieje, ze wraz z nimi znow przeniose sie do mojego ukachanego miasta. polecam wlasnie wszystkim wroclawianom i milosnikom tego miasta. pozdrawiam. Odpowiedz Link
annabellee1 Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 22.02.06, 16:01 Ja skonczyłam I jestem rozczarowana.Zakonczenie jest odwalone- cos miedzy pastiszem a chlamem.W koncu nie jestesmy w latach dwudziestych kiedy byloby ono dobre na serio. To jednak nie jest rzecz łatwa napisac dobry kryminal. Odpowiedz Link
emenefix Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 22.02.06, 16:38 Najlepsze Widma potem śmierc w Breslau a potem koniec świata Odpowiedz Link
annielika Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 30.03.06, 16:28 witajcie, ja czytam koniec swiata i nie za bardzo mi sie podoba. myslalam, ze ta mroczna atmosfera mnie wciagnie, a tu nic chyba na tej jednej ksiazce pozostane. myslalam, ze moze polak przebije szweda, ale niestety. mankell gora. pozdr. Odpowiedz Link
judytta Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 18.01.07, 21:11 MIałam ją na dniach też myślalam że wciągnie, niestety to nie dla mnie. Odpowiedz Link
nchyb Ekranizacja będzie... i Festung Breslau... 02.05.06, 11:04 Patryk Vega, twórca głośnego filmu "PitBull", zekranizuje powieści Marka Krajewskiego. W przyszłym roku we Wrocławiu reżyser nakręci fabułę i jednocześnie 12-odcinkowy serial na podstawie trzech bestsellerów Marka Krajewskiego. Na ekran trafią "Widma w mieście Breslau", "Koniec świata w Breslau" i "Festung Breslau", powieść która ukaże się 24 sierpnia 2006(...) www.ksiazka.net.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=7006&mail=1 Przy okazji - to już za kilka miesięcy kolejny tom, Festung Breslau Odpowiedz Link
negev56 Re: Nowa książka... 16.09.07, 16:09 to dopiero jest tajemnica www.wab.com.pl/index.php?id=7&bid=591 dedukuję, że to jednak kryminał, patrząc po Mrocznej serii. Ciekawe... Odpowiedz Link
ewa9717 Re: Nowa książka... 16.09.07, 19:28 O, fajnie wiedzieć! Mnie wszystkie cztery ksiązki świetnie sie czytało, ale - jak napisał ktoś wyżej - też nie jestem obiektywna, bo Wrocław to miasto mojej młodości, a najwięcej frajdy sprawiało mi wędrowanie ulicami Wrocławia w towarzystwie Mocka i trzech map: sprzed wojny, z lat siedemdziesiątych i najnowszej. Odpowiedz Link
zorija Re: Nowa książka... 17.09.07, 07:53 A ja we Wrocławiu nie byłam, a i tak wszystkie 4 książki połknęłam. Mam nadzieję, że ta nowa to też będzie kryminał. Odpowiedz Link
negev56 Re: Jeszcze nowsza książka 21.11.07, 20:17 i już wiemy czym nas zaskoczy duet Krajewski & Czubaj www.wab.com.pl/index.php?id=7&bid=610 Odpowiedz Link
big.lupinek Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 21.11.07, 21:01 Przeczytałam wszystkie książki Krajewskiego o Breslau, skonczyłam dżumę w Breslau i uważam, że to wspaniałe ksiązki opisujące mało eleganckie podziemie mieszczańskiego swiata a raczej półświatka międzywojennego Breslau.Autor nie opisuje eleganckiego świata jak Agata,trzeba być przygotowanym na naturalistyczne opisy wszystkich ludzkich czynnosci ale książki bez wyjątku są świetne. Tak trzymać panie Marku Odpowiedz Link
zorija Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 03.01.08, 09:19 Na blogu pana Marka pojawiło się krótkie opowiadanko o Ebim Mocku. www.marekkrajewski.pl/blog.php?subaction=showfull&id=1198666755&archive=&start_from=&ucat=1& Odpowiedz Link
danetta4 Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 21.01.08, 22:15 Witam, jestem pełna uznania dla krajewskiego, nie tylko za wyczucie klimatu, ale również dla MąDRą PRZESTROGę DLA WSZYSTKICH RODZICóW, Mock mówi do bratanka " Zawsze mogłeś na mnie liczyć, kiedy ja, będę mógł liczyć na Ciebie?'-kwintesencja rodzicielstwa Odpowiedz Link
danetta4 Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 21.01.08, 22:18 LUDZIE , PISZECIE RAZ NA Pół ROKU, TO PO CO W OGóLE WCHODZICIE NA STRONę, JAK NIE MACIE TZW. CZASU??????????? Odpowiedz Link
negev56 Re: ale o co Ci chodzi ? 21.01.08, 23:05 danetta4 napisała: > LUDZIE , PISZECIE RAZ NA Pół ROKU, TO PO CO W OGóLE WCHODZICIE NA STRONę, JAK > NIE MACIE TZW. CZASU??????????? czemu krzyczysz ? nie rozumiem o tym... Odpowiedz Link
siostra_pelagia Re: ale o co Ci chodzi ? 22.01.08, 09:42 Coś chyba przeskrobałyśmy, że koleżanka danetta tak się na nas zirytowała. Odpowiedz Link
negev56 Re: Karl Maria Brandauer w roli Mocka 11.02.08, 22:18 www.portalkryminalny.pl/content/view/643/26/ sądziłam, że będzie Polak, taki Kondrat by mi pasował . Odpowiedz Link
siostra_pelagia Re: Karl Maria Brandauer w roli Mocka 12.02.08, 08:48 Brandauer jest bardziej obleśny, bezczelny, ma większą nadwagę niż Kondrat czyli bardziej się na Mocka nadaje. Odpowiedz Link
zorija Re: To cieszy 14.05.08, 17:07 W dzisiejszym "Dzienniku Zachodnim" jest duży artykuł o ciepłym przyjęciu pańskich książek na Wyspach. Gratuluję! Kolejne dobre info: pan Marek skończył szóstą książkę o Mocku Odpowiedz Link
siostra_pelagia Re: To cieszy 14.05.08, 18:24 Czytałam pochlebne recenzje o Mocku na EuroCrime jakiś czas temu. Oby się to na dobrą sprzedaż przełożyło Odpowiedz Link
harleyquin Re: To cieszy 17.05.08, 11:11 czytam z tzw. mieszanymi uczuciami. może dlatego, że lubię lubić bohatera książki, a mocka polubić nie mogę. żeby chociaż przystojny był a serio, to dławi mnie ta mroczność książek krajewskiego, świat jest w nich taki beznadziejnie brzydki i zły. ale czytam, wiernie czytam. podziwiam erudycję autora i z rozkoszą zanurzam się w przedwojennym wrocławiu, bo kocham to miasto. Odpowiedz Link
justyna.kolodziejczyk Re: Marek Krajewski - śmierć w Breslau i inne... 27.02.14, 12:49 Ja czytałam Śmierć w Breslau. Moim zdaniem genialna! Zapraszam na sto65cm.blog.pl/ - tam kilka słów ode mnie Odpowiedz Link
jeepwdyzlu w dupie mam takie linki 27.02.14, 13:07 nie wklejaj ich więcej justyno, nie idź tą drogą... jeep Odpowiedz Link
matt.cobosco Re: w dupie mam takie linki 27.02.14, 13:38 Otóż to. Już widzę ten pędzący tłum, który chce sprawdzić, co 1748. blogerka ma do powiedzenia na temat książki, o której napisano już wszystko. Odpowiedz Link