Dodaj do ulubionych

pl.Wilsona - projekty

08.02.05, 17:37
www.bialoleka.waw.pl/wydarzenia/2005/2005_02.htm
Obserwuj wątek
    • jerzy-j Re: pl.Wilsona - projekty 08.02.05, 21:49
      Wiem, że za wcześnie na pochwały i hurraoptymizm, to przecież tylko projekt,
      ale...

      ... aż nie przypomina to propozycji ZTM, tylko człowieka zorientowanego w
      warszawskiej komunikacji (celowo nie użyłem terminu miłosnika KM, bo po
      ostatniej lekturze forum ZTM jestem przekonany, że wielu z nich pojęcia o KM
      nie ma...).

      DUŻE BRAWA dla Bogusława Borzyma oraz ludzi, którzy ten projekt opracowywali.

      Zdecydowana większość proponowanych rozwiązań (projekty 1 i 2 - te
      analizowałem) jest korzystna !!

      Każdy widzi co się święci, więc mój komentarz ograniczę do kilku szczegółów.
      - Marysin traci aż za dużo (pospiecha) - może wypadałoby tam posłać proponowane
      405
      - 523 omijające Pl. Zawiszy, Centralny i Nowowiejską opustoszeje i w
      konsekwencji może polecieć częstotliwość :((
      - Trasa 128 i opis "uruchomienie bezpośredniej relacji między Ochotą i Górnym
      Mokotowem " - bez komentarza.
      - Trasa E-1 i opis "zapewnienie bezpośredniego połączenia Bródna i Dolnego
      Mokotowa" - takie połączenie istnieje (416)...

      - Jedno to może szczegół ale dobrze, że zabierając 193 z Wilanowskiej dadzą tam
      E-1. Inaczej byłby zły DżejDżej :P :)))))

      PS Dzięki Sloggi za linka, sam bym pewnie nie znalazł !!!!!!!!!!
      • thomasch Re: pl.Wilsona - projekty 19.02.05, 17:20
        Odnośnie projektów - idą one w zdecydowanie dobrym kierunku. Przede wszystkim
        dążenie do likwidowania linii autobusowych przyśpieszonych dublujących metro
        oraz linii autobusowych biegnących wzdłuż linii tramwajowych na długim odcinku
        są godne pochwały. Jest to oczywiste w normalnych aglomeracjach europejskich,
        szkoda, że w Warszawie tak późno do tego doszli.
        A teraz po kolei:
        tramwaje:
        - 1 - wreszcie do pl. Narutowicza kosztem badziewnego 32
        - 3 i 6 - wreszcie częściej kosztem skróconego 21
        - 4 - wiadomo
        - 6 - przy wzmocnieniu 1 i 2 może powrócić na Mickiewicza
        - 12 - jak najbardziej. Marnuje się z taką częstotliwością na Zielenieckiej
        - 21 - bardzo dobry krok. Zamiast autobusu (302/144) należy wykorzystać trakcję
        szynową.
        - 23 - bardzo dobrze. Bródno uzyska połączenie z pl. Zamkowym co 15 a nie co 30
        min. w DS
        - 24 - skaracanie nic nie da. Udupić od razu.
        - 27 - wreszcie. Normalna częstotliwość przy jednoczesnej kasacji stad na
        Marymonckiej.
        - 29, 32, 44, 45, 46 - zasłużona kasacja.
        Autobusy:
        - 101 - wreszcie linia z ludzką częstotliwością na Powiślu
        - 114 - za rzadko
        - 118 - dobrze, trochę jednak za daleko i za dużo dublowania tramwajów
        (Puławska)
        - 149 - wreszcie znika 520! :-) Rozbić na dwie linie. Zbyteczna na odcinku
        Centrum - pl. Wilsona.
        - 500 - skrócenie uzasadnione dublowaniem się z liniami 16, 19, 33.
        - 516 - może być, ale prosto Bora, 410 przez Umińskiego, 123 od Meissnera przez
        Jugosłowiańską do Umińskiego - każda część Gocławia uzyska połączenie z Pragą.
        - 520, 524 - wreszcie kasacja! :-)
        - E-3 - wozi muchy a nie studentów, więc mi jej nie żal
        I to na tyle. W kwestii pozostałych zmian muszę się namyśleć.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka