sloggi 08.02.05, 17:37 www.bialoleka.waw.pl/wydarzenia/2005/2005_02.htm Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jerzy-j Re: pl.Wilsona - projekty 08.02.05, 21:49 Wiem, że za wcześnie na pochwały i hurraoptymizm, to przecież tylko projekt, ale... ... aż nie przypomina to propozycji ZTM, tylko człowieka zorientowanego w warszawskiej komunikacji (celowo nie użyłem terminu miłosnika KM, bo po ostatniej lekturze forum ZTM jestem przekonany, że wielu z nich pojęcia o KM nie ma...). DUŻE BRAWA dla Bogusława Borzyma oraz ludzi, którzy ten projekt opracowywali. Zdecydowana większość proponowanych rozwiązań (projekty 1 i 2 - te analizowałem) jest korzystna !! Każdy widzi co się święci, więc mój komentarz ograniczę do kilku szczegółów. - Marysin traci aż za dużo (pospiecha) - może wypadałoby tam posłać proponowane 405 - 523 omijające Pl. Zawiszy, Centralny i Nowowiejską opustoszeje i w konsekwencji może polecieć częstotliwość :(( - Trasa 128 i opis "uruchomienie bezpośredniej relacji między Ochotą i Górnym Mokotowem " - bez komentarza. - Trasa E-1 i opis "zapewnienie bezpośredniego połączenia Bródna i Dolnego Mokotowa" - takie połączenie istnieje (416)... - Jedno to może szczegół ale dobrze, że zabierając 193 z Wilanowskiej dadzą tam E-1. Inaczej byłby zły DżejDżej :P :))))) PS Dzięki Sloggi za linka, sam bym pewnie nie znalazł !!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
thomasch Re: pl.Wilsona - projekty 19.02.05, 17:20 Odnośnie projektów - idą one w zdecydowanie dobrym kierunku. Przede wszystkim dążenie do likwidowania linii autobusowych przyśpieszonych dublujących metro oraz linii autobusowych biegnących wzdłuż linii tramwajowych na długim odcinku są godne pochwały. Jest to oczywiste w normalnych aglomeracjach europejskich, szkoda, że w Warszawie tak późno do tego doszli. A teraz po kolei: tramwaje: - 1 - wreszcie do pl. Narutowicza kosztem badziewnego 32 - 3 i 6 - wreszcie częściej kosztem skróconego 21 - 4 - wiadomo - 6 - przy wzmocnieniu 1 i 2 może powrócić na Mickiewicza - 12 - jak najbardziej. Marnuje się z taką częstotliwością na Zielenieckiej - 21 - bardzo dobry krok. Zamiast autobusu (302/144) należy wykorzystać trakcję szynową. - 23 - bardzo dobrze. Bródno uzyska połączenie z pl. Zamkowym co 15 a nie co 30 min. w DS - 24 - skaracanie nic nie da. Udupić od razu. - 27 - wreszcie. Normalna częstotliwość przy jednoczesnej kasacji stad na Marymonckiej. - 29, 32, 44, 45, 46 - zasłużona kasacja. Autobusy: - 101 - wreszcie linia z ludzką częstotliwością na Powiślu - 114 - za rzadko - 118 - dobrze, trochę jednak za daleko i za dużo dublowania tramwajów (Puławska) - 149 - wreszcie znika 520! :-) Rozbić na dwie linie. Zbyteczna na odcinku Centrum - pl. Wilsona. - 500 - skrócenie uzasadnione dublowaniem się z liniami 16, 19, 33. - 516 - może być, ale prosto Bora, 410 przez Umińskiego, 123 od Meissnera przez Jugosłowiańską do Umińskiego - każda część Gocławia uzyska połączenie z Pragą. - 520, 524 - wreszcie kasacja! :-) - E-3 - wozi muchy a nie studentów, więc mi jej nie żal I to na tyle. W kwestii pozostałych zmian muszę się namyśleć. Odpowiedz Link Zgłoś