Dodaj do ulubionych

Nowa Biedronka?.

08.08.11, 11:33
Czy to prawda,ze przy stacji buduje się nowa BIEDRONKA?. Jak się ma ta inwestycja do projektu budowy tunelu pod torami kolejowymi ?.
Obserwuj wątek
    • baseciq Re: Nowa Biedronka?. 08.08.11, 11:49
      Też się zastanawiałem co tam budują. Patrząc na okolicę, dojazd pewnie będzie od Leśnej. Pozostaje współczuć mieszkańcom. Biedronka na Wyszyńskiego jest utrapieniem dla mieszkańców.
      • zamieszkanka Biedronka ... i basta ;) 10.08.11, 17:40
        Drogi "boskimessi" ... kłania się czytanie ze zrozumieniem ;D

Na tablicy informacyjnej są dane składu budowlanego, który obsługuje budowę - pewnie tablicę dali inwestorowi w prezencie jako reklamę własnej firmy !!!!

Rozbudowują budynek, który tam stał. Powiększają go. Będzie BIEDRONKA - wiadomość z pierwszej ręki - od pracowników :D

pozdrawiam
          • piotrwyszynski2010 Re: Biedronka ... i basta ;) 10.08.11, 22:01
            Info u źródła. Budowana jest hala pod wynajem dla sieciówki spożywczej. Czy to będzie Biedronka czy Tesco albo Lidl to się niedługo wyjaśni. Wszelkie inne spekulacje nie mają sensu.
            W Zielonce blisko stacji PKP przy ulicy Kolejowej na prywatnym terenie pana S. powstaje budynek wielopowierzchniowy pod wynajem, a która sieciówka go podnajmie to zobaczymu już niedługo.
            • dabrowa51 Re: Biedronka ... i basta ;) 11.08.11, 16:04
              Czy Urząd Miasta wydał zgodę na wielkopowierzchniowy handel w CENTRUM miasta?!. Czy komuś nie zabrakło przypadkiem wyobraźni?.Kolejowa jest i tak dostatecznie obciążona !.Dojdzie jeszcze transport z zaopatrzeniem do marketu i wzmożony ruch pojazdów,klientów marketu !.Takie markety wyrzuca się z centrów miast, ale nie u nas.
              • piotrwyszynski2010 Re: Biedronka ... i basta ;) 11.08.11, 16:41
                Od dobrych kilku lat miasto Zielonka nie wydaje żadnych pozwoleń na budowę. Decyzje budowlaną wydaje Starostwo Powiatowe. Urząd Miasta nic do tego nie ma, ale pod warunkiem, że okresloną zabudowę dopuszcza Miejscowy Plan Zagospodarowania Centrum Zielonki. Starostwo - wydział budownictwa wydaje decyzje na podstawie tego planu. Jeżeli plan pozwala w tym miejscu np. na tej wielkości działce i w tym miejscu pawilon usługowo-handlowy o takiej kubaturze to realizacja takiej inwestycji jest zgodna z prawem. Jestem przekonany, że inwestor z tego prawa skorzystał i dlatego buduje w tym miejscu duży pawilon usługowy pod "sieciówkę".
                • rainbow_123 Re: Biedronka ... i basta ;) 11.08.11, 21:14
                  Panie Piotrze a co z budową przy Ul. Poniatowskiego na roku Południowej? Bo tam też chodzą plotki że ma powstać biedronka. Na tablicy jest napisane 'pawilon handlowy' czy coś w tym stylu.
                  Jaka jest prawda?
                  • piotrwyszynski2010 Re: Biedronka ... i basta ;) 11.08.11, 21:47
                    Obecnie jest w Zielonce kilka prywatnych inwestycji pod wynajem w których mają znajdować się tzw.sieciówki oraz hurtownia.Dotyczy to 4 inwestycji. Z moich informacji wynika że przy ulicach:
                    1/Przemysłowa/Wolności na przeciwko myjni - LIDL ( inwestycja od roku wstrzymana)
                    2/Kolejowa przy przejeździe kolejowym -BIEDRONKA
                    3/Paderwskiego/Wyszyńskiego - TESCO
                    4/Poniatowskiego/Południowa chyba jednak nie sieciówka a HURTOWNIA BUDOWLANA.
                • dabrowa51 Re: Biedronka ... i basta ;) 11.08.11, 22:58
                  Moja wątpliwość nie dotyczy POZWOLENIA na budowę, ale zgody na działalność sklepu wielkopowierzchniowego.Czy Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dopuszcza w tym miejscu na lokalizację takiej placówki handlowej?!. Przecież jej uruchomienie spowoduje problemy komunikacyjne w mieście!.Kolejowa jest już i tak przeciążona ruchem pojazdów !.
                    • dabrowa51 Re: Biedronka ... i basta ;) 12.08.11, 08:20
                      Jestem nieco innego zdania!.Oprócz wzmożonego ruchu samochodowego,trzeba wziąć pod uwagę RUCH PIESZYCH !. Przejście pieszych na pasach przez Kolejową będzie praktycznie BLOKOWAĆ przejazd ulicą!. To będzie HORROR !.
                      • zamieszkanka Re: Biedronka ... i basta ;) 12.08.11, 08:52
                        ... a ja uważam, że Kolejowa i tak jest juz zakorkowana. Nic tego nie zmieni.
                        Dla mnie, jako mieszkańca, liczy się to że w Biedronce będę mogła zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Pomyślcie tylko, ile przepłacamy na bazarku. U Państwa, którzy handlują tam od lat, ceny zawyżone o kilkadziesiąt procent, brak paragonów fiskalnych choć interes się kręci, to wszystko daje do myślenia.

Ja jestem "ZA" Biedronką ... nawet kosztem większych korków.
                        W dobie ciągle rosnących cen i opłat wszyscy zaczynają sie liczyc z pieniędzmi.
                        • dabrowa51 Re: Biedronka ... i basta ;) 12.08.11, 09:00
                          Chyba się zupełnie nie rozumiemy. Ja nie występuję przeciwko Biedronce!.To jest zupełnie inny temat.Sklepy wielkopowierzchniowe maja plusy i minusy.W tej chwili przeważają plusy.Sytuacja może się zmienić,gdy zostanie całkowicie zniszczony drobny handel.To tak na marginesie. W tym wątku ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem lokalizacji Biedronki w tym miejscu ! ! ! .Przejście przez Kolejową już w tej chwili jest niebezpieczne! ! ! . Potrzebna jest sygnalizacja świetlna!.A co się będzie działo po uruchomieniu Biedronki?.Strach pomyśleć!.
                          • piotrwyszynski2010 Re: Biedronka ... i basta ;) 12.08.11, 09:39
                            Pozwole sobie zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy:
                            1. trzeba pamietac ,że ulica Kolejowa jest droga Wojewódzka na odcinku Wyszyńskiego/przejazd kolejowy i o sytuacje na tej ulicy decyduje Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich - Zielonka nic nie ma do tego odcinka drogi
                            2.Budowa tunelu to wyłacznie projekt, pieniadze i wykonawstwo PKP - Zielonka nic do tego nie ma oprócz wczesniejszych konsultacji, ktore były
                            3.Zezwolenia na budowę wydaje Starostwo Wołomińskie - Zielonka nic do tego nie ma
                            4. Plan Zagospodarowania Centrum Zielonki na sporej ilości działek w ścisłym centrum dopuszcza usługi i własciciele nieruchomości z tych uprawnień korzystają zgodnie z założeniami planu.
                            5. Plan Zagospodarowania oczywiście uwzględnia np sprawe budowy tunelu, przebudowy ciagów komunikacyjnych itd.

To ,że na prywatnych nieruchomościach w ścisłym centrum miasta powstają nowe inwestycje uważam za bardzo pozytywną rzecz. Oferta handlowa dla mieszkańców będzie większa i róznorodna, zaczna wpływać zdecydowanie wieksze podatki do kasy miasta. Oczywiście i nie jest to żadna nowość, że tzw. drobny handel bedzie miał ogromna konkurencję i kłopoty.
                            Miasto i urząd nie może ingerować i zabraniać jeżeli jest to zgodne z prawem ( a tak jest) realizacji inwestycji takiej jaką wymyśli i zaprojektuje właściciel - to Jego święte prawo.
                            Wydaje mi się, że inwestor przy ulicy Kolejowej zna dokładnie plany budowy tunelu i np. wie, że dojazd do sklepu będzie bardziej utrudniony bo tunel będzie kończył się na wysokości pawilonów przy Kolejowej 12, a ul.Słowackiego i Leśna będą tzw ślepe. Myślę, że o powstaniu BIEDRONKI zadecydowała lokalizacja przy stacji PKP i spory ruch pieszy, a nie samochodowy To samo zrobiono w OSSOWIE przy stacji PKP.
                            Należy spojrzeć optymistycznie miasto sie rozwija, prywatni właściciele inwestują spore pieniadze, mieszkańcy Zielonki mają wygodę zakupów i zostawiają pieniądze u zielonkowskiego podatnika - biznesmena, to daje większe wpływy - podatki do kasy miasta, nalezy tez pamiętać o nowych miejscach pracy.
                            • dabrowa51 Re: Biedronka ... i basta ;) 12.08.11, 10:00
                              "przykleił sie" Pan do zagadnień budowlanych,czysto formalnych!. A ja podnoszę sprawy,które zależą od Miasta. Plan zagospodarowania zezwala na usługi, ale trudno nazwać usługa handel wielkopowierzchniowy!.Inna skala problemów!. Nawet na liberalnym zachodzie, gdzie trudno podejrzewać władze o działania na szkodę prywatnej inicjatywy takie inwestycje realizowane sa daleko poza centrami miast !. Na przejściach dla pieszych przez Kolejową i tak mamy sporo wypadków!. A co będzie po uruchomieniu Biedronki?.Czyż miasto nie powinno SPRZECIWIĆ SIĘ tej lokalizacji ze względu na powyższe uwarunkowania?!Od pieniędzy cenniejsze jest ... życie i zdrowie !.
                              • piotrwyszynski2010 Re: Biedronka ... i basta ;) 12.08.11, 16:15
                                Zyjemy w takich czasach, że jeżeli coś jest zgodne z prawem to nawet jak mamy inne zdanie to nie można komuś zabronić budowy np.marketu. W przypadku ul.Kolejowej przy PKP ta działka ma wymagania, które stawia MPZP Centrum i np. jest powiedziane jaki procent nieruchomości -działki może być zabudowany, jaki procent stanowic mogą usługi, ile musi być biologicznie czynnej powierzchi, ile może byc kondygnacji, ile miejsc parkingowych itd, itd,. Jestem także przekonany, że była opinia MZDW właściciela ulicy Kolejowej w sprawie bezpieczeństwa np. przejśc dla pieszych itd.Obiekt będzie okreslonej wielkości i o okreslonej kubaturzy by spełnał wymogi zawarte w planie przestrzennym.
                                Jakiej wielkości będzie np Biedronka to wie inwestor, który ma projekt dostosowany do warunków wokół swojej nieruchomości. Osobiście jestem zdania, że dla Zielonki to dobrze, że tak wielu przedsiebiorców inwestuje w naszym mieście, a stworzony plan chroni miasto przed np takimi niebezpieczeństwami o których pan pisze. Zapraszam na www.zielonka2014.pl tam zamiesciłem zdjecia i film z miejsc w których przedsiębiorcy budują nieruchomości w których moga pojawić się nowe markety:Biedronka, Lidl, Tesco oraz inne rodzaje usług.
                        • dabrowa51 Re: Biedronka ... i basta ;) 02.11.11, 13:58
                          Wygląda na to, że otwarcie marketu lada dzień. Miejsc parkingowych MNIEJ niż przy starej Biedronce. To znaczy,ze samochody będą usiłowały także parkować na chodniku na Kolejowej!. Wjazd z Kolejowej do marketu POWINIEN zostać zamknięty, bo wjeżdżające i wyjeżdżajace samochody CAŁKOWICIE zablokują ulice Kolejową w tym newralgicznym miejscu. KOMUŚ po prostu zabrakło wyobraźni. Czy koniecznie znowu musi dojść do tragedii? ? ? .
                          • boskimessi Re: Biedronka ... i basta ;) 02.11.11, 14:27
                            dabrowa51 napisał:

> Wygląda na to, że otwarcie marketu lada dzień. Miejsc parkingowych MNIEJ niż pr
                            > zy starej Biedronce. To znaczy,ze samochody będą usiłowały także parkować na ch
                            > odniku na Kolejowej!.

Dabrowa51, to nic nie znaczy ;-), jest jeszcze Leśna, gdzie nic sienie dzieje
                            • kapitan_dudus Re: Biedronka ... i basta ;) 02.11.11, 16:22
                              Jest projekt który ma zakazać parkowania na całej ulicy kolejowej , właśnie na chodnikach , podobno sami kierowcy się skarżą że ogranicza to widoczność przy włączaniu się z bocznych ulic. Uzgodnienia dotyczące komunikacji koło owego marketu o których pisze pan P.W. dają do myślenia , wjazd i wyjazd dla klientów i dostaw również dla tirów jest od ul.Kolejowej która i tak jest nieźle zakorkowana .
                              A co do nowych miejsc pracy to nasuwa się pytanie jakiej jakości będą nowe miejsca pracy ? Nikt jeszcze nie pisze ile miejsc pracy zniknie koło marketu ?
                              • sportif Re: Biedronka ... i basta ;) 02.11.11, 16:43
                                "A co do nowych miejsc pracy to nasuwa się pytanie jakiej jakości będą nowe miejsca pracy ?"
                                w biedronce ostatnio się poprawiło traktowanie pracowników. Pensja 1500 na rękę + premia 200, czasem 300. Może raz na dwa lata jest jeden miesiąc bez premii. Praca 8h dziennie, jak ktoś pracuje dłużej, to potem resztę dni tygodnia wolne. Nie ma pracy w nocy (oprócz sklepu na Wojskowości).
                                Nikt jeszcze nie pisze ile miejsc pracy zniknie koło marketu ?"
                                bazarek dostanie po dupie z jego cenami owoców i warzyw
                                • zawsze_zielony Re: Biedronka ... i basta ;) 02.11.11, 23:52
                                  Ale czy nie będzie tak, że biedronka przy wojskowości zostanie zamknięta przy rozbudowie drogi 634? Jeśli tak to nowe miejsca pracy to fikcja, lub jak kto woli chwilówka.

"- Jestem głęboko przekonany, że przyjdzie taki dzień, kiedy nam się uda, że będziemy mieli w Warszawie Budapeszt. Zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska. Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo – powiedział lider." po trzeciej z rzędu porażce. To chciałes prekazać sportif? Jeśli cytujesz to do końca.

• dabrowa51 Re: Biedronka ... i basta ;) 03.11.11, 09:19
                              "Jest jeszcze Leśna" -napisał "boski". Trzeba mieć dużo wyobraźni, aby ten fragment nazwać ulicą !. A to jest CENTRUM miasta.miałem nadzieję,że przy okazji budowy marketu,chociaz ten mały fragmeny od ulicy Kolejowej do Staszica zostanie zmodernizowany.... . Nic takiego się nie stało. A już zupełnie nie rozumiem, dlaczego przy Biedronce od strony "ulicy" Leśnej powstał .... trawnik!. Zamiast miejsc parkingowych dla klientów Biedronki.Dzisiaj przy Biedronce stały dwa tiry i zablokowały cały teren.Można sobie wyobrazić jaki będzie horror , gdy spadnie śnieg.Ile na tym parkingu i na wjeździe z ul.Kolejowej będzie stłuczek. Uważam,że na skrzyżowaniu Kolejowa-Kopernika należy jak najszybciej zainstalować sygnalizatory !.
    • amelka1974 Re: Nowa Biedronka?. 03.11.11, 11:25
      A jak lokalizacja nowej Biedronki ma sie do planów budowy tunelu pod torami ? Tunel ma się zaczynać przy Kopernika a kończyć przy Piastowskiej (info zdaje się z tego forum) - JMD nie znało tych informacji wybierając lolalizację ? a może budowa tunelu została odłożona na półkę ? No i trzecia opcja - Biedronka będzie w tym miejscu tylko do czasu wybudowania tunelu - rok, dwa może trzy. Macie jakąś wiedzę na ten temat ? RM
        • amelka1974 Re: Nowa Biedronka?. 03.11.11, 12:40
          nie.. chodzi zdecydowanie o tunel. Nie wiadomo tylko kiedy ma zacząć ew. budowa. Budowa tunelu związana jest z modernizacją linii kolejowej na trasie Warszawa-Białystok. Szczegóły masz opisane tutaj: siskom.waw.pl/kp-kolej-wawa-sokolka.htm Jeśli nie chce Ci się szukać to w pliku "Streszczenie raportu" u dołu strony na stronie 9 masz napisane:
          Układy drogowe
          W zakresie branży drogowej planuje się (linia nr 6):
          · likwidację skrzyżowania oraz budowę tunelu drogowego w km 14+379 (Zielonka) wraz z murami oporowymi na dojazdach w ciągu ulicy Kolejowej

Obiekty kubaturowe
          Linia nr 6
          · Stacja Zielonka km 14+700 – rozbiórka istniejącego peronu – w jego miejsce budowa 1 peronu
          jednokrawędziowego i jednego peronu dwukrawędziowego oba wys. 0,76 m i dł. 200 m;
          Budowę nowego budynku nastawni bezobsługowej (z możliwością awaryjnego sterowania ruchem kolejowym) na stacjach Zielonka i Wołomin.

Z ciekawostek można wyczytać jeszcze, że modernizacja zakłada:
          Linia nr 21
          · budowa nowego przystanku osobowego Warszawa Stalowa km 1+425 (węzeł integracyjny), zakres:
          - budowa 2 nowych peronów o dł. 200 m i wys. 0,76 m; - wykonanie elementów wyposażenia
          peronów (zadaszenie wyjść, wiaty, ławki); - udogodnienia dla osób z ograniczoną zdolnością poruszania się (ścieżki dotykowe, podjazdy, ekrany informacyjne, drogowskazy itp.);

budowa nowego przystanku osobowego Warszawa Zacisze km 3+760 - dwa perony jednokrawędziowe dł. 200 m i wys. 0,76 m. wraz z wiatami, ławkami z dostosowaniem dla osób z ograniczoną zdolnością poruszania się (ścieżki dotykowe, podjazdy, ekrany informacyjne, drogowskazy itp.)
          Dwie nowe stacje po drodze więc czas dojazdu do wileńskiej chyba się wydłuży.

pzdr, RM
      • dabrowa51 Re: Nowa Biedronka?. 03.11.11, 14:08
        Wszystko zdaje się wskazywać,ze JMD liczy na spore opóźnienia inwestycyjne w modernizacji kolei. Kłopoty finansowe strefy euro spowodują, że pomoc Unii dla nowej dziesiątki ulegnie znacznemu zredukowaniu, a tym samym okrojone zostaną plany inwestycyjne także w polskim kolejnictwie. Szkoda,że Polska nie wykorzysta kwoty 5 mld zł jaka była przewidziana przez Unię na modernizację naszych linii kolejowych obecnie.
        • amelka1974 Re: Nowa Biedronka?. 03.11.11, 14:20
          to co piszesz zdaje się być logiczne niestety. Nie chce mi się wierzyć, że JMD zdecydowałoby się na taką inwestycję wiedząc, że to tylko na półtora roku. Ale z drugiej strony nie chce mi sie wierzyć, że taki koncern opiera się tylko na domysłach i na pobożnych życzeniach, że jakiś tam remont się opóźni i wtedy pohandlują dłużej. Pracowałem w korporacji i wiem, że na takie interpretacje nie ma zgody - liczy się tylko twarda kalkulacja. Wniosek zatem nasuwa się sam - prawdopodobnie dysponują wiedzą na temat tej inwestycji - tylko skąd ? na stronie SISKOM, którą przytoczyłem wcześniej figurują 3 warianty przeprowadzenia tej inwestycji. Niestety jeden brzmi następująco:
          Wariant 0 - polegający na niepodejmowaniu przedsięwzięcia (oznacza pozostawienie istniejącego stanu - brak planowanej inwestycji),
      • zamieszkanka Re: otwarcie 13 listopada 03.11.11, 22:43
        Dodam, że Biedronka w Markach to juz drugi sklep :D
        Pierwsza jest na Fabrycznej a ta druga będzie na Małachowskiego ( w tym samym budynku co nowa Poczta w Markach - z tego co się orientuje to budynek TNT ).
          • dabrowa51 Re: otwarcie 17 listopada 17.11.11, 14:40
            Obiecujesz niczym Tusk. Wcześniej oznajmiłeś, że 13.XI, teraz,że 17.XI .... i co ?. A może KTOŚ rzeczywiście zna datę otwarcia tego marketu?. Ten przystanek autobusowy przy wjeździe do nowej Biedronki należałoby jak najszybciej przenieść nieco dalej. Przecież to dodatkowe zagrożenie w tym newralgicznym miejscu. Nie chcę krakać, ale .... .
                  • mika_007 Re: otwarcie 17 listopada 18.11.11, 08:54
                    super-pele napisał:

> Otwarcie 24.11 Sprawdzone info.

może do tego czasu ktoś się ocknie,pójdzie po rozum do głowy i przerobią pseudotrawniczek na miejsca parkingowe
                    wydawało mi się,że najciaśniej jest na Fabrycznej,ale na Kolejowej pobili rekord-tyle miejsc parkingowych to Rossman ma ...
                    • dabrowa51 Re: otwarcie 17 listopada 18.11.11, 09:36
                      Dokładnie ! Na ten fakt zwracałem uwagę już we wcześniejszym wpisie. Kolejowa przy przejeździe już i tak się blokowała. A tu jeszcze market i wjazd od Kolejowej .... . Miejsc parkingowych kilkanaście. Ciągle ktoś będzie wjeżdżał, wyjeżdżał czy też usiłował wjechać !. HORROR. I jakby jeszcze było mało zagrożeń, tuż przy wjeździe jest ... nowy przystanek autobusowy !. Większego "dreszczowca" nawet najlepszy reżyser by nie wymyślił. Ale tutaj chodzi o życie i zdrowie ludzi ! ! ! . Pomijam już czas spędzony w korkach. Komuś, a chyba przede wszystkim władzom miasta ZABRAKŁO wyobraźni ! ! ! .
                      • mika_007 Re: otwarcie 17 listopada 18.11.11, 10:30
                        plooton napisał:

> przecież nie musisz jeździć do Biedronki samochodem, a trawniczek jest pewnie p
                        > o to, że każda inwestycja budowlana musi mieć pewien procent terenów zielonych
                        > i już.

wcześniej terenów zielonych tam nie było więc nie widzę nagłej konieczności ich powstania
                        jakoś Rossman tych terenów nie ma,ani stara Biedronka
                        ba-nawet na Fabrycznej jakoś specjalnie o to nie dbali
                        inwestycja budowlana ma jedynie określone parametry budowlane-ile od ulicy,sąsiada-to co zrobię z działką to moja sprawa,mogę wybetonować cały ogródek i nic nikomu to tego

a do sklepu to ja chodzę nie na spacer,a na zakupy
                        mam rodzinę
                        nie wychodzę z chlebem,litrem mleka i paczką żółtego sera i nie mieszkam obok Biedronki
                        rozumiem,że Ty z marketów suniesz grzecznie z siatami na piechotę względnie pociągiem/autobusem? :)
                        • plooton Re: otwarcie 17 listopada 18.11.11, 10:51
                          do tej Biedronki, będę chodził pieszo. Jeżeli dla Ciebie ważny jest parking, możesz podjeżdżać na rampę kolejową, tyle tylko, że z siatami będziesz musiał drałować na butach(najwyżej na raty) :-)
                        • osow Re: otwarcie 17 listopada 18.11.11, 14:59
                          > inwestycja budowlana ma jedynie określone parametry budowlane-ile od ulicy,sąsi
                          > ada-to co zrobię z działką to moja sprawa,mogę wybetonować cały ogródek i nic n
                          > ikomu to tego

I tu się niestety mylisz. Gwoli wyjaśnienia plan zagospodarowania przestrzennego określa procent tzw. powierzchni biologicznie czynnej, który ma pozostać po zabudowie. Taka powierzchnia nie może być zabetonowana, czy wybrukowana. Na mojej działce to jest aż 60% - oczywiście zależy to od lokalizacji i w centrum miasta na pewno wymogi nie są aż tak restrykcyjne. Pozdrawiam.
                          • mika_007 Re: otwarcie 17 listopada 18.11.11, 17:34
                            osow napisał:
                            > I tu się niestety mylisz. Gwoli wyjaśnienia plan zagospodarowania przestrzenneg
                            > o określa procent tzw. powierzchni biologicznie czynnej, który ma pozostać po z
                            > abudowie. Taka powierzchnia nie może być zabetonowana, czy wybrukowana. Na moje
                            > j działce to jest aż 60% - oczywiście zależy to od lokalizacji i w centrum mias
                            > ta na pewno wymogi nie są aż tak restrykcyjne. Pozdrawiam.

a jak to weryfikują?
                            mogę sobie wybetonować kostką całe powórko -kto mi zabroni?
                            nie mogę bez pozwolenia zabudować (chociaż nie,mogę -np. garaż który nie jest na fundamentach ;) )
                            moi sąsiedzi mają "powierzchnię biologicznie czynną" w jakiś hmmm 10% działki
                            znam posesję gdzie nawet 10% nie ma
                            to wszystko w mojej okolicy
                            i niedaleko nowej Biedronki
                            ba - "blok" na rogu Staszica i Kopernika - tam teren zielony chyba będzie jak sobie mieszkaniec ziemi nawiezie na dach parkingu podziemnego :)
                            a Api? tam za wiele zieleni nie ma
                            więc nijak się ta Twoja teoria ma do rzeczywistości
                            no chyba,że cała Zielonka wbrew prawu działa ;)

• dabrowa51 Re: otwarcie 17 listopada 20.11.11, 14:49
                          Ja nie potrafię sobie wyobrazić ruchu na Kolejowej przy "nowej" Biedronce. Jadąc od przejazdu kolejowego w kierunku Biedronki, czyli skręcając w prawo będzie duże utrudnienie ze względu na wzmożony ruch pieszych na chodniku, których trzeba przepuścić !. Zauważmy,że nie ma od Kolejowej wejścia do Biedronki dla pieszych/jakieś schodki/ tylko trzeba dojść do wjazdu ... . A to utrudni, a precyzyjniej spowolni wjazd na parking przy Biedronce. Zauważmy przy tym,że w ciągu dnia obowiązuje zakaz skrętu w lewo na parking przy rampie kolejowej. Jeszcze większy HORROR będzie, gdy ktoś będzie jechał od "starej" Biedronki i zechce skręcic w lewo na parking przy Biedronce !. Takie zadanie będzie niemal niewykonalne!. Kolejowa po prostu stanie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka