Dodaj do ulubionych

import książki adresowej do Opery

IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 15.07.04, 15:40
Czy istnieje możliwoś exportu książki adresowejz Qutlook Expresu
do Opery 7.52 lub jej importu do Opery z Qutlook Expresuu.
Próbowałem ale coś nie wychodzi.Proszę o pomoc.Dziekuje
Obserwuj wątek
          • oo Re: import książki adresowej do Opery 16.07.04, 00:59
            > Dziękuje za pomoc,ale nici z tego,ponieważ ten programik chodzi
            > z Operą do wersji 7.23

Możesz sobie ściągnij Operę 7.23PL - zainstaluj w osobnym katalogu, zaimportuj do niej kontakty, a potem w Operze 7.5 powinno się dać zaimportować z Opery 7.23. Plik z kontaktmi jest folderze profilu, nazywa się "Contacts.adr".

> Rozwiązałem to poprze wpisanie do notatnika
            > Opery adresy,trochę to kulawo ale coś.

Do Notatek? A czemu nie wpisałeś do Kontaktów, przecież na to jest właśnie osobny panel. Wciśnij CTRL + 4, żeby włączyć panel "Kontakty", a potem klikniij na dodaj, żeby dodać nowy kontakt lub folder.

> Nie integruje się też Opera z trarnslatorem stron internetowych,co już jest zupełną kichą.

Nie rozumiem, konkretnie z jakim translatorem?

Jest opcja tłumaczenia tekstów - zaznacz tekst, który chcesz przetłumaczyć, kliknij prawym klawiszem i wybierz "przetłumacz". Tyle, że tłumaczeń na polski tam nie ma, teoretycznie można to dorobić ale nie sądzę, żeby komuś się chciało.
            • Gość: corex Re: import książki adresowej do Opery IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 16.07.04, 16:21
              Zrobiłem import opery 7.52 w kontaktach ta jak radziłeś i wszystkie adresy znalazły
              się w operze i to jest to o co mnie chodziło.Natomist nie moge sobie poradzić
              z zintegrowaniem translatora programowego/tłumacza stron internetowych/
              wersja Kompas 1.0. z języka angielskiego na polski.W IE 6.0 nie mam takich
              problemow.Po włączeniu translatora tekst angielski na polski tłumaczy mnie
              migiem.Natomiast w Operze nie tłumaczy.Jedynym sposobem jest włączenie
              opcji translatora,gdzie najpierw trzeba kopiować strone a następnie jej tekst
              wklejać do translatora,ale to jest uciążliwe.Dziękuje za dotychczasową pomoc.
              Dawn wywaliłem bo to nie do tej wersji.Ponadto ta rada z kontaktem okazała się
              skuteczna.
              • oo Re: import książki adresowej do Opery 16.07.04, 19:03
                > Natomist nie moge sobie poradzić
                > z zintegrowaniem translatora programowego/tłumacza stron internetowych/
                > wersja Kompas 1.0. z języka angielskiego na polski.W IE 6.0 nie mam takich
                > problemow.Po włączeniu translatora tekst angielski na polski tłumaczy mnie
                > migiem.Natomiast w Operze nie tłumaczy.Jedynym sposobem jest włączenie
                > opcji translatora,gdzie najpierw trzeba kopiować strone a następnie jej tekst
                > wklejać do translatora,ale to jest uciążliwe.

Aha, czyli to program. Nie znam go, ale z tego co mówisz, to po prostu jest on zintegrowany z IE a nie z Operą. RACZEJ niewiele tu można zrobić, bo to kwestia funkcji samego translatora. W każdym razie to nie wina Opery.

Jedyne, co mi przychodzi do głowy to zrobić własny przycisk do Opery uruchamiający tego translatora, ale nie wiem czy poza uruchomieniem programu ten przycisk coś będzie jeszcze robił. Ale spróbować warto. Link do kreatora przycisków:

www.timpelen.com/extra/opera/custom_button.htm
                1. Uzupełniaj drugą część kreatora, tą: "Execute programs with custom buttons from within Opera".

2. W pierwszym polu drugiej części musisz podać ścieżkę do programu translatora (do pliku EXE uruchumiającego program)

3. W drugim polu wpisujesz dowolny tytul przycisku, np. "Kompas"

4. W trzecim polu najpierw spróbuj z "Open URL..." (jak potem przycisk nie będzie działać to pozostaje spróbować z "Open selected text", ale do tego trzeba zaznaczać tekst na stronie. Jak nic nie wybierzesz, to przycisk po prostu będzie uruchamiać translatora i tyle)

5. W czwartym polu możesz sobie wybrać wygląd przycisku z już dostępnych ikon.

6. Teraz kliknij na przycisk "Create button", który jest niżej.

7. Na dole strony pojawi się link z gotowym przyciskiem. Aby go dodać po prostu przeciągnij ten link na pasek narzędzi obok innych przycisków.
                UWAGA: Przeciąganie zacznij "w pionie", bo jak zaczniesz poziomo, to będziesz zaznaczał tekst linku zamiast go przeciągać.

8. Sprawdź jak działa Twój nowy przycisk działa klikając na niego :) Jeśli wszystko zrobiłeś poprawnie, to w najgorszym razie tylko uruchomi translatora. W najlepszym może nawet translator automatycznie przetłumaczy stronę, sam jestem ciekaw...
                • Gość: corex Re: import książki adresowej do Opery IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 16.07.04, 23:15
                  Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją ale na dole nie pojawił się link gotowym przyciskiem
                  Execute programs with custom buttons from within Opera

Choose a program to execute with the button: "C:\Program Files\TransAng\TransInt.exe"

Optional: Enter the button's title: Translator

Optional: Choose the action to perform with the program: window Browser Icon

Optional: Choose the icon you wish to use for this button:

Opera saves custom buttons in this format: ButtonX, "Title"="Action, parameter1, parameter2, parameter3, icon". All parameters are optional, as are the title and the icon.

Tip: Open "View > Toolbars > Customize toolbars..." and choose the "Small" tab, then drag the custom buttons onto this window for convenient storage and to enable multiple use of a single button.

Home
                  Nie wiem co jest grane,może to ma jakiś związek z jawą ?
                    • Gość: corex Re: import książki adresowej do Opery IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 17.07.04, 14:31
                      Obsługe JavaScript mam włączoną cały czas.Próbowałem scopiować skrót
                      translatora.ale po uruchomieniu go nie widzi strony do przetłumaczenia.
                      Podobny problem mam z uruchomieniem Steganos Internet Privacy,też
                      się nie integruje z Operą,pomimo różnych sztuczek.Nie mogę sobie
                      poradzić z tymi problemami,a na compilacje jestem za leniwy.
                      Przepraszam za namolność ale jak widzisz tylko Ty na tym forum jestes
                      oblatany w tym temacie.Dziękuje
                        • oo Re: import ksiazki adresowej do Opery 17.07.04, 15:11
                          Korek, nie wiem czemu zakładasz czyjąś złą wolę. Przecież corex nigdzie nie napisał, że pisze na forum spod Opery.

Ale tak naprawdę trudno tu cokolwiek poradzić... skoro corex chce, żeby zewnętrzne programy się integrowały z Operą, powinien napisać do twórców tych programów.

Można jedynie do Opery dodać przycisk uruchamiający taki program i zrobić tak, żeby ten przycisk automatycznie przesyłał do programu adres strony/zaznaczony tekst/zawartość schowka. Czy taki program będzie umiał z tym coś dalej zrobić, to inna sprawa...

Już się trochę zgubiłem. Czy:

1. Kreator przycisków Ci nie działa

2. Kreator działa, ale nowy przycisk nie spełnia Twoich oczekiwań:
                          2a Przycisk nic nie robi - jak go naciskasz, zupełnie nic się nie dzieje
                          2b Przycisk uruchamia translatora, ale nic poza tym.

Proszę o odpowiedź: 1 lub 2a lub 2b
                            • oo Re: import ksiazki adresowej do Opery 17.07.04, 17:48
                              > 2b

No i pewnie to wszystko, co można z tym zrobić. Oczywiście o ile w kreatorze wszystko zrobiłeś tak jak pisałem.

> Uważam,że w Help powinien być ten problem i inne wyjaśnione.

Jaki problem? W Operze ma być help dla Twojego translatora? A niby z jakiej racji w helpie Opery ma być pomoc dla jakiegoś innego programu? Jak autorzy translatora nie uwzględnili obsługi Opery, to nie uwzględnili. Koniec i kropka.

> w niektórych zagadnieniach ogólnikowe instrukcje,co daje coś do myslenia.

Ogólnikowe? Jak dla mnie to one są całkiem rozbudowane. Zresztą nawet tych "ogólnikowych" nie przeczyłeś, skoro nie wiedziałeś o istnieniu tak podstawowej rzeczy jak panel "Kontakty".
                        • Gość: corex Re: import ksiazki adresowej do Opery IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 17.07.04, 16:58
                          Bajki opowiadasz.Jaki bym miał w tym sens.Od 2 dni testuje Opre 7.52
                          i pomału zaczynam tracić cierpliwosć.Przeleciałem forum odnosnie
                          Opery i na Usenet i interesujacego mnie problemu nie moge znależć.
                          Do kazdego problemu podchodze syntetycznie a nie analitycznie
                          i z tąd te kłopoty,do czasu aż nie zrozumiem w pełni zasady funkcjonowania.
                          Ogólnie Opera jest dość wystarczająco rozbudowana,ale ma też
                          i mankamenty/czcionka,integracja,ogólnikowe instrukcje/Help/powodowanie
                          zmiany częstotliwości odswiezania monitora ze 100Hz na 60 Hz,pamię-
                          ciożerna/to jest co do tej pory spostrzegłem.Nie mniej powalcze jeszcze
                          z nią.
                          • oo Re: import ksiazki adresowej do Opery 17.07.04, 18:17
                            > czcionka

Może coś więcej na ten temat?

> integracja

Z Twoim translatorem? Nie żartuj, przecież to jest oddzielny program! Jeśli ma działać w Operze, to ON ma się do niej dostosować, a nie na odwrót.

> ogólnikowe instrukcje/Help

Nie podoba Ci się szczegółowa pomoc, jaką otrzymałeś ode mnie? Help jest wystarczająco rozbudowany, żeby poznać jej funkcje. Jak masz jakiś problem, to najlepiej pytaj ludzi na Forum Opery, tam siedzą najwięksi wyjadacze.
                            Społeczność użytkowników Opery to jedna z zalet tej przeglądarki.

> pamięciożerna

Pamięć jest po to, żeby z niej korzystać. Zresztą włącz sobie IE i Outlooka i zobaczymy co zeżre więcej pamięci. Poza tym tak naprawdę IE korzysta z procesów systemowych, i zabiera więcej pamięci niż Ci się wydaje.

> zmiany częstotliwości odswiezania monitora ze 100Hz na 60 Hz

Pierwsze słyszę. Proponuję zainstalować nowe sterowniki do karty graficznej.

> Nie mniej powalcze jeszcze z nią.

To miło, nikt Cię do niej nie zmusza.
                            • Gość: corex Re: import ksiazki adresowej do Opery IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 17.07.04, 20:27
                              Nie wiem dlaczego się dąsasz.Poprostu wyraziłem swoją opinie.
                              Z pomocy jestem zadowolony i za co dziękuje.
                              Dochodze jednak nieraz do wniosku:że jak nie umiesz liczyć
                              to licz na siebie.

> Z Twoim translatorem? Nie żartuj, przecież to jest oddzielny program! Jeśli ma
                              > działać w Operze, to ON ma się do niej dostosować, a nie na odwrót.
                              No i ztym w pełni nie mogę się zgodzić,bo większość programow-aplikacji
                              integruje się z IE.Proszę mnie żle nie zrozumieć,że zachwalam IE,bo
                              gdy by tak było,to nie testował bym Opery.Proszę pomyśleć,czy tabaciera
                              jest dla nosa,czy nos dla tabakiery i w tedy coś się wyjaśni.
                              A tak a pro-po przeszukując strony na temat opery bez mojej wiedzy
                              wgrała się się Opera z odmiennymi ustawieniami,niż moje.
                              Zniknął przycisk narzędzi ze wszystkimi jego ustawieniami.
                              To jest dopiero numer.Co powiesz na to?
                              • oo Re: import ksiazki adresowej do Opery 17.07.04, 21:37
                                > No i ztym w pełni nie mogę się zgodzić,bo większość programow-aplikacji
                                > integruje się z IE.

Same się te programy nie integrują. To programiści, którzy je tworzą, piszą te aplikacje w ten sposób, aby były zintegrowane z IE. Integrują swój program tylko z tą przeglądarką, która dominuje na rynku. Do reszty przeglądarek im się to nie opłaca. W Operze można to czasem obejść robiąc własny przycisk. Ale pretensje do Opery są tutaj chybione, bo co ma ona niby poradzić na to, jak działają inne programy? Ale rozumiem, że przeciętnego użytkownika może to nie interesować.

> A tak a pro-po przeszukując strony na temat opery bez mojej wiedzy
                                > wgrała się się Opera z odmiennymi ustawieniami,niż moje.
                                > Zniknął przycisk narzędzi ze wszystkimi jego ustawieniami.
                                > To jest dopiero numer.Co powiesz na to?

Nie wiem co masz na myśli mówiąc "Przycisk Narzędzi". Czy chodzi Ci o jeden z pasków narzędzi, pasek paneli, czy o jakiś pojedyńczy przycisk? Jak będziesz używał nazw, które są w Operze, to napewno lepiej się zrozumiemy.

Ale jeśli już co się "samo" wgrało, to zapewne była to konfiguracja pasków narzędzi. I chyba nie bez Twojej wiedzy, bo musiałeś kliknąć na link, a i tak po ściągnięciu nowych ustawień Opera pyta się, czy chcesz je zachować.
                                Ale wciąż można łatwo przywrócić ustawienia domyślne:

menu Narzędzia -> Preferencje -> Paski narzędzi i menu
                                W polu "Konfiguracja Pasków Narzędzi" wybierz "Opera Standard" i naciśnij "Zastosuj".
                                • Gość: corex Re: import ksiazki adresowej do Opery IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 18.07.04, 20:11
                                  Przespałem się z tematem i poszło rażniej.
                                  Przyczyną były stare nawyki do IE iQE.
                                  Pomału zaczynam lubieć Opere 7.52
                                  Na przestrzeni 3 dni NIS zarejestrował tylko
                                  1 próbe wtargniecia/Back-Orifice/port 31337,co
                                  mnie zdziwiło bo to badziewie nie powinno widzieć SE98
                                  Natomist pod IE mialem do 4 prób wtargnięć dziennie
                                  róznego typu badziewia.
                                  > > Zniknął przycisk narzędzi ze wszystkimi jego ustawieniami.
                                  > > To jest dopiero numer.Co powiesz na to?
                                  Oóż nie dało się ponownie ustawić,tak jak podajesz,ponieważ
                                  przycisk"narzędzia" ukrył się pod przyciskiem zabezpieczenia.
                                  Ponadto dokonał się wpis w preferencje/paski narzędzi i menu/
                                  konfiguracja menu w języku angielski.Po wykasowanoiu tej pozycji
                                  wszystko wróciło do normy.
                                  Same się te programy nie integrują. To programiści, którzy je tworzą, piszą te
                                  > aplikacje w ten sposób, aby były zintegrowane z IE. Integrują swój program tylk
                                  > o z tą przeglądarką, która dominuje na rynku.
                                  No i to jest problem na kilka lat.Może ludziska coś wymyślą
                                  aby innym programem to obejść,bez kompilowania.Tylko wtedy
                                  czy Opera będzie nadal bezpieczna.Zobaczymy,pożyjemy.
                                  Dziękujeza wyjaśnienie moich problemów i wątpliwości
                                  i do usłyszenia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka