Gość: simon
IP: *.internetdsl.tpnet.pl
22.04.05, 19:33
Witam. Mam mały problem i jakoś nie mogę sobie z nim poradzić, zupełnie nie
wiem dlaczego, bo już raz to wcześniej zrobiłem, a teraz nie idzie. A
mianowicie: jeden komputera w nim:, dwa napędy Cd, dwa dyski twarde i jeden
flop. Pierwszy dysk twardy na pierwszej szynie, oczywiście jako master(dysk
wewnętrzny)a na nim trzy partycje, z czego pierwsza systemowa. System win xp
pro w pełni sprawny. Drugi dysk twardy w kieszeni zewnętrznej: pierwsza
partycja systemowa win xp pro, system również w pełni sprawny. A teraz
problem. Jakiś czas temu udało mi się skonfigurować plik BOOT.ini w ten
sposób abym miał możliwość wyboru systemu zaraz po załadowaniu biosa i pliku
BOOT.ini, albo system z jednego dysku albo z drugiego. Niestety na pierwszym
dysku niedawno zrobiłem format i nie mogę powtórzyć tej konfiguracji (nie
wiedzieć czemu). Moje pytania: jak najlepiej podłączyć wszystkie dyski (
czyli 2HDD i 2cdromy) na szynach IDE aby można było rozwiązać mój problem.
Próbowałem użyć do tego jakiegoś programu ( np. BOOTswither) ale tez to nic
nie dało. Pozdrawiam. Simon.