Gość: bill IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.05, 13:57 Jak przestawić bios żeby uruchamiał się płytki Win XP(chodzi mi o to, jak się nazywa ta opcja)??? Link Zgłoś Obserwuj wątek
intermaniak Re: Uruchamianie z płytki 22.07.05, 14:28 A co to w ogóle jakaś MANIA zmieniania w BIOSie tych ustawień ??? Zalecana kolejność to: 1./ napęd dyskietek ; 2./napęd CD-ROM ; 3./dysk twardy . I po co te kombiacje z BIOSem ??? Przecież jak NIE MA fizycznie nośnika w napędzie to go nie uruchomi żaden BIOS :) Jak nie ma CD w napędzie to nie uruchomi się ta płyta (której NIE MA !)tylko przeszukiwanie pójdzie dalej - i pójdzie dysk twardy. Co to za jakoś mania przestawiania kolejności w BISOie ??? Po co to komu ? A Ty w dodatku chcesz zmieniać a nie wiesz gdzie to się robi :( A jak to sie robi to jest...w INSTRUKCJI OBSŁUGI płyty głównej :) Przeczytaj i znajdziesz z pewnością. Link Zgłoś
Gość: bill Re: Uruchamianie z płytki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.05, 15:46 Nie zrozumiałeś mnie. Zmienianie kolejności jest potrzebne przy formatowaniu, Gdy płytka siedzi w CD-ROMie :)) Link Zgłoś
maciejpoczta Re: Uruchamianie z płytki 22.07.05, 16:11 W sumie, to chyba ty nie zrozumiałeś. Kolega wyżej chcial Ci powiedzieć, że nie trzeba latać po biosach, tylko na stałe ustawić jako pierwszy napęd przy botowaniu CDROM, a dopiero drugi HDD. No, ale najpierw trzeba to ustawić, więc ta opcja przeważnie nazywa się "Primary Boot Device", "Sekondary Boot Device" itd. Z reguły znajduje sie na karcie "Advanced Bios Features", "Advanced Setup Features", lub o jeszcze innej podobnej nazwie. Ale być może będziesz musiał poszukać gdzie indziej, bo z biosami to różnie bywa. I po wszystkim nie zmieniaj z powrotem na HHH jako pierwszy, tylko zostaw CDROM. Link Zgłoś
maciejpoczta Re: Uruchamianie z płytki 22.07.05, 16:13 Oczywiście nie Primary, a "First Bot Device". To przez to słońce... Link Zgłoś
intermaniak Re: Uruchamianie z płytki 22.07.05, 19:27 Gość portalu: bill napisał(a): > Nie zrozumiałeś mnie. Zmienianie kolejności jest potrzebne przy formatowaniu, Do tego nie jest potrzebna zmiana w BIOSie :) A skąd takie teorie ??? Link Zgłoś
znacznik Re: Uruchamianie z płytki 22.07.05, 22:05 Mania sie bierze stad,zeby komputer startowal szybciej i niepotrzebnie nie sprawdzal FDD... Link Zgłoś
intermaniak Re: Uruchamianie z płytki 23.07.05, 07:42 A o ile szybciej będzie chodził jak zmienisz te ustawienia ??? Te 2-3 sekundy na pewno nie są tego warte :) Zwłaszcza,że przy pewnych manipulacjach znowu trzeba ustawić tak,żeby dyskietka była pierwszym napędem. Link Zgłoś
Gość: bill Re: Uruchamianie z płytki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.05, 12:41 Nie wiem. Pewien informatyk mówił, że koniecznie w Biosie trzebsa przestawić, żeby komp ruszał z płytki, bo inaczej nie pójdzie tak jak trzeba. Link Zgłoś
intermaniak Re: Uruchamianie z płytki 23.07.05, 14:22 Standardowe ustawienia w BIOSie to jak już pisałem: 1./ napęd dyskietek ; 2./napęd CD-ROM ; 3./dysk twardy . Jakbyś miał TAK ustawione to nic teraz nie musiałbyś kombinować :))) W końcu wiesz gdzie to zmienić czy nie ??? ;) Link Zgłoś
Gość: bill Re: Uruchamianie z płytki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.05, 15:19 Advenced Bios Features czy coś takiego. P.S. Wydaje mi się, że do instalowania Win XP wystarczy płytka, bez dyskietki Link Zgłoś
intermaniak Re: Uruchamianie z płytki 23.07.05, 16:42 Gość portalu: bill napisał(a): > Advenced Bios Features czy coś takiego. Czyli nie wiesz :))) Jak będziesz w BIOSie to zaraz na górnym pasku tytułowym zobaczysz "BOOT". To jest to :) > Wydaje mi się, że do instalowania Win XP wystarczy płytka, bez dyskietki CD z XP wystarczy w zupełności. Chyba,że to źle zrobiona kopia piracka i wtedy mogą być problemy - a są i takie piraty :( Ale jak masz orginalny CD to nie będzie problemów. Link Zgłoś
amon-ra Re: Uruchamianie z płytki 23.07.05, 16:51 intermaniak napisał: > Jak będziesz w BIOSie to zaraz na górnym pasku tytułowym zobaczysz "BOOT". > To jest to :) To, gdzie znajduje się opcja zmieniania kolejności urządzeń na bootliście zależy od rodzaju BIOS-u - niektóre mają ją w menu Boot, inne w Advanced BIOS Features. Poza tym nowe BIOS-y wyposażane są w opcję Quick Boot Menu (np. pod klawiszem F8), która pozwala wybrać podczas testu POST, z jakiego urządzenia ma startować system (FDD, HDD, CD) bez zmieniania standardowej listy boot-owania, dzięki czemu można oszczędzić te klika sekund przeszukiwania napędów. Link Zgłoś
intermaniak Re: Uruchamianie z płytki 23.07.05, 16:56 amon-ra napisał: >To, gdzie znajduje się opcja zmieniania kolejności urządzeń na bootliście >zależy od rodzaju BIOS-u - >niektóre mają ją w menu Boot, inne w Advanced BIOS Features. Nie spotkałem się z płytami z BIOSem firmy AWARD lub AMI,żeby miały opcję bootowania gdzie indziej niż w głównym "BOOT". Link Zgłoś
maciejpoczta Re: Uruchamianie z płytki 23.07.05, 17:18 intermaniak napisał: > Nie spotkałem się z płytami z BIOSem firmy AWARD lub AMI,żeby miały opcję > bootowania gdzie indziej niż w głównym "BOOT". No to widać mało przy tym grzebiesz. Ja zmontowałem już dziesiątki komputerów i bardzo niewielka część płyt głównych miała ustawienia w menu Bot (lub Bot Sequency). Link Zgłoś
intermaniak Re: Uruchamianie z płytki 23.07.05, 17:31 maciejpoczta napisał: > No to widać mało przy tym grzebiesz. Ja zmontowałem już dziesiątki komputerów i > bardzo niewielka część płyt głównych miała ustawienia w menu Bot (lub Bot > Sequency). A konkretniej ! Możesz podrzucić chociaż 2-3 nazwy płyt głównych,gdzie BIOS jest inny niż te "moje" wersje. Link Zgłoś
maciejpoczta Re: Uruchamianie z płytki 23.07.05, 17:43 Widzę, że nie dopuszczasz do siebie myśli, że możesz nie mieć racji, ale co mi tam... Abit - NF7, NF7-S, AN7, i chyba wszystkie na chipsetach NForce MSI - KT266, KT266Pro (i Pro2A), KT333, KT600 itd, itd... Epox - EP8KRAI, EP8KRA2I i wiele innych I cała masa innych producentów, modeli itd. Nie chce mi się wymieniać wszystkich, co by było zresztą niewykonalne. Ale może dla odmiany ty podrzuc kilka konkretów? Link Zgłoś
maciejpoczta Re: Wariat! 23.07.05, 17:49 Jeżeli uważasz, że tracę tu czas na wypisywanie bzdur w sprawach, które można zweryfikować w ciągu 5min, to musisz być niespełna rozumu. Link Zgłoś
maciejpoczta Re: Wariat! 23.07.05, 18:04 Poza tym, o czym my w ogóle rozmawiamy, skoro jeszcze do godziny 14:30 nie wiedziałeś nawet, że karty graficzne mają biosy...? Link Zgłoś
intermaniak Re: Uruchamianie z płytki 23.07.05, 18:07 SPRAWDZIŁEM i...faktycznie jest to PRAWDA . W tych starych płytach głównych sprzed kilku lat ta opcja jest gdzie indziej niż we współczesnych płytach :( maciejpoczta napisał: > Widzę, że nie dopuszczasz do siebie myśli, że możesz nie mieć racji To nie moja urażona ambicja, ale raczej sprawa przekonania: "lubię jasne sytuacje" . Link Zgłoś
diabel-tasmanski boot sequence 23.07.05, 23:00 w setupie lewa kolumna 2 wiersz od gory ustaw na cdrom,? ,? Link Zgłoś
m.gregor Re: boot sequence 23.07.05, 23:52 A u mnie to jest 4 zakladka i 3 pozycja od gory... Link Zgłoś