Dodaj do ulubionych

_kopia_ na CD-R

30.11.02, 14:01
przywedrowalam tutaj z fora Internet z zapytaniem;
otoz Kazaa Lite juz u siebie zainstalowalam i sciagnelam polska wersje
Shrek'a, nagralo sie cudownie! bez zadnych problemwo z glosem, problemow z
obrazem; naprawde wersja jest bez skazy!
chcialam ja przegrac na CD-R, sciagnelam w tym celu Nero i wczoraj przez ok.
3godz. cos sie dzialo w kompie, a po tym okresie, dostalam wiadomosc, ze
jest niewystarczajaca powierzchnia, na CD-R;

Powinnam to jakos skompaktowac, ale nie mam zielonego pojecia jak sie do
tego zabrac!
pisales cos o 'overburning', ale nie wiem gdzie tego szukac?


dodam tylko, ze zanim sciagnelam Nero kopie tego samego filmu chcialam
zrobic poprzez Window Media Player na stronie kopie; rowniez dostawalam
wiadomosc, ze to jest zbyt duza objetosc 712 543 ;

w jakim momencie nalezy kompaktowac ten film i dlaczego on sie automatycznie
nie miesci na cd?

dzieki za odzew:)
Obserwuj wątek
    • franzmaurer Re: _kopia_ na CD-R 02.12.02, 21:20
      _narval_ napisała:

      > przywedrowalam tutaj z fora Internet z zapytaniem;
      > otoz Kazaa Lite juz u siebie zainstalowalam i sciagnelam polska wersje
      > Shrek'a, nagralo sie cudownie! bez zadnych problemwo z glosem, problemow z
      > obrazem; naprawde wersja jest bez skazy!

      Primo - co to za format? DivX czyli plik .avi czy moze wersja w .mpg dla
      formatu VCD?


      > chcialam ja przegrac na CD-R, sciagnelam w tym celu Nero i wczoraj przez ok.
      > 3godz. cos sie dzialo w kompie, a po tym okresie, dostalam wiadomosc, ze
      > jest niewystarczajaca powierzchnia, na CD-R;

      ??? Jezeli jest to plik .avi - zazwyczaj ma ok 700-720 MB daje sie bez problemu
      wypalic na plytke 700 MB - trzeba dla pewnosci w opcjach Nero
      włączyc 'overburning' - wypalasz normalnie jako Data CD korzystajac np. z
      wizarda

      Jezeli masz plik .mpg - mozesz wypalic sobie VCD do odtwarzania np. na
      stacjonarnym DVD - plik musi spelniac jednak pewne parametry

      > pisales cos o 'overburning', ale nie wiem gdzie tego szukac?
      Wcisnij F1 :)) w indexie pomocy na pewno znajdziesz :))
      Jest w zaawansowanych opcjach NERO

      > dodam tylko, ze zanim sciagnelam Nero kopie tego samego filmu chcialam
      > zrobic poprzez Window Media Player na stronie kopie; rowniez dostawalam
      > wiadomosc, ze to jest zbyt duza objetosc 712 543 ;
      Jezeli to jest wielkosc pliku - na bank wypalisz go na plytce 700MB - moze
      uzywasz 650?
      Naprawde nie mam pomyslu jak chcesz zrobic kopie przy uzyciu WMP :)
    • k4free Re: _kopia_ na CD-R 04.12.02, 01:50
      _narval_ napisała:

      > Kazaa Lite juz u siebie zainstalowalam i sciagnelam polska wersje
      > Shrek'a, nagralo sie cudownie! bez zadnych problemwo z glosem, problemow z
      > obrazem; naprawde wersja jest bez skazy!

      Ja akurat tydzien temu tez zassałem Shreka z dubbingiem PL oraz Potwory
      i Spółka z dubbingiem PL. Na ten drugi jednak (wpuszczony do sieci p2p
      Kaazy) radzę uważać, bo 'autor' (XVID + MP3 VBR) spaprał synchronizację
      dźwięku kodując go ze zmiennym bitrate'm... musiałem to rozkompresować
      i poprawić (przy okazji polepszyłem całą ścieżkę dźwiękową PL - jak zwykle
      w Polsce nienajlepiej zbalansowaną i do tego jeszcze popsutą przez
      ripującego 'lamera' przez automatyczną konwersję z AC3 do MP3.
      Co za koszmar - kiedy dialogi są za cicho, a basy je zagłuszają :-((((

      > chcialam ja przegrac na CD-R, sciagnelam w tym celu Nero i wczoraj przez ok.
      > 3godz. cos sie dzialo w kompie, a po tym okresie, dostalam wiadomosc, ze
      > jest niewystarczajaca powierzchnia, na CD-R;

      Nero jest dość topornym programem, a już jego obsługa overburningu woła
      o pomstę do nieba:
      1. Nie pokazuje objętości pustej płyty oraz objętości robionej praz ciebie
      kompilacji W TYCH SAMYCH JEDNOSTKACH - Np. w minutach i sekundach (79:57.22)
      oraz w Megabajtach (703 MB) jeśli idzie o INFO na temat pustej płyty...
      ale już INFO na temat kompilacji zawiera dane podliczone w kilobajtach
      oraz Megabajtach (na przykład Total Data to be written: 720.354 KB (703 MB))
      I jak tu taki zwykły user ma wiedzieć, co mu się zmieści a co nie? :-))))
      skoro ta pusta płyta ma akurat RÓWNO 702,83 MB a przykłądowa kompilacja
      w tym wypadku RÓWNO 703,47 MB...

      Porządne programy podają pojemność po ludzku - czyli W SEKTORACH !!!!
      i tłumaczą to na pojemność dokładnie wyrażoną w bajtach (dopiero te dane
      zaokrąglają do Megabajtów) - dzięki czemu od razu widać, czy taki duży
      plik AVI mieści się bez nadpalania, czy też wymaga dodatkowego...
      "dopchnięcia" na płycie...

      > Powinnam to jakos skompaktowac, ale nie mam zielonego pojecia jak sie do
      > tego zabrac! pisales cos o 'overburning', ale nie wiem gdzie tego szukac?

      W Nero akurat:
      FILE/PREFERENCES/EXPERT FEATURES/ - zaznacz 'Enable overburn 'disc-at-once'

      w 'Maximum CD Lenght' wpisz ᢊ< min (dla płyty 80 min) lub ᢅ< min dla 74

      > dodam tylko, ze zanim sciagnelam Nero kopie tego samego filmu chcialam
      > zrobic poprzez Window Media Player na stronie kopie; rowniez dostawalam
      > wiadomosc, ze to jest zbyt duza objetosc 712 543 ;

      712.543 kilobajty to AKURAT prawie 695,84 MB czyli spokojnie powino się
      to zmieścić na płycie o pojemności 700 MEGABAJTÓW.
      Widocznie włożyłaś do nagrywarki płytkę o pojemności 650 MEGABAJTÓW (74 min)
      i stąd cały problem...

      > w jakim momencie nalezy kompaktowac ten film i dlaczego on sie automatycznie
      > nie miesci na cd?

      Do pralki nie mieści się automatycznie wszystko - jak chcemy prać w niej
      delikatne ciuchy to "rozumnie" obniżamy temperaturę, aby ich nie zniszczyć.
      Podobnie w nagrywarce - jeśli plik jest ZA DUŻY i przekracza rozmiarami
      NOMINALNĄ POJEMNOŚĆ płyty (np. 80 minut czyli 703 MB) to stosujemy
      OVERBURNING, czyli 'nadpalanie' - ale też tylko "W GRANICACH ROZSĄDKU".
      Najpierw należy zapuścić test - symulację nagrywania takiej płyty, bo
      w przeciwnym razie możemy zniszczyć sobie nagrywarkę, jeśli przedobrzymy.

      Z mojego doświadczenia wynika, że na siedemsetkę da się upchnąć spokojnie
      około 5-6 MB, więc rachunek prosty: 703+6=709 (i raczej nie wejdzie więcej)

      > dzieki za odzew:)


      Pozdrawiam

      K4Free

      >>> Knowledge 4 Free <<<<
      >>> or Killing 4 Fee <<<<
      • k4free Re: _kopia_ na CD-R 04.12.02, 01:55

        w 'Maximum CD Lenght' wpisz:
        ᢊ82ᢊ< min (dla płyty 80 min = 700 MB) lub:
        ᢅ77ᢊ< min (dla płyty 74 min = 650 MB)
        • _narval_ Re: _kopia_ na CD-R 13.12.02, 15:59
          Dzieki za pomoc!:))
          wydrukuje te wszystkie nowinki i bede sie je wdrazala krok po kroku!:)Jesli
          chodzi o CD-R kupuje wylacznie verbatim 700MB - 48x;

          czyli z wyliczanek wychodzi, ze film o 712 500 ciezko bedzie zmiescic na tym
          krazku?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka