Dodaj do ulubionych

MP3 oraz MIDI

IP: *.crowley.pl 25.03.03, 16:42
Czy ktoś z was wie czy istnieje taki program, który przerabia pliki mp3 na
midi, wiem że mp3 to kompresja całej ścieżki dzwiękowej a midi to prosta
muzyka np: pianino ale ja chce przerabiać właśnie proste dzwięki na midi. Jak
ktoś coś wie na ten temat lub zna adres z kąd wziąść taki program to prosze o
odp.
Obserwuj wątek
    • Gość: tiges Re: MP3 oraz MIDI IP: *.wroc.bauer.pl / 172.28.189.* 26.03.03, 10:17
      grrrr ... MIDI to nie prosta muzyka. To jest format przemyslowy uzywany w
      studiach nagraniowych. Ze to brzmi jak brzmi to tylko wina kart do PC.
      Proponuje posluchac MIDI na Yamaha XG. Mozna sie zdziwic.

      problem polega polega na tym ze te pliki to inna filozifia zapisu. sample
      muzyczne to ciag bitow, ktore mofa byc ulozone dowolnie i tak naprade komputer
      nie wie co gra. Odtwarza poszczegolne bity sobie po kolei i tyle.

      W pliku MIDI zapisane sa zdarzenia MIDI. Wszystko to co pojawilo sie na
      sekwencerze. A wiec Instrument 3, wcisnieto klawisz c#5 na 5 sekund razem z
      efektem pitch o 5 jednostek.

      Jak wiec to zamienic? Byly programy ktore probowaly to zrobic, ale efekty byly
      wielce niezadowalajace.
      • Gość: jap Re: MP3 oraz MIDI IP: 195.136.36.* 26.03.03, 10:23
        Spróbuj to: www.widisoft.com/
        ale rezultaty, jak napisał "przedmówca", mogą być bardzo kiepskie. Jeśli w
        pliku masz pojedynczą linię melodyczną, to może zadziała ale ...
    • pollak Re: MP3 oraz MIDI 26.03.03, 21:36
      Gość portalu: Lukas napisał(a):

      > Czy ktoś z was wie czy istnieje taki program, który przerabia pliki mp3 na
      > midi, wiem że mp3 to kompresja całej ścieżki dzwiękowej a midi to prosta
      > muzyka np: pianino ale ja chce przerabiać właśnie proste dzwięki na midi. Jak
      > ktoś coś wie na ten temat lub zna adres z kąd wziąść taki program to prosze o
      > odp.

      Ciężko. Jeśli byś coś takiego znalazł, to raczej nie licz na zadowalające
      efekty. MP3 i midi to inna filozofia. Midi to w dużym uproszczeniu coś
      takiego jak spis tego, który 'instrument' ma grać, kiedy i przez jak długo.
      Dlatego też odtwarzając midi na róznym sprzęcie brzmi ono różnie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka