Dodaj do ulubionych

[Programowanie] Co dalej?

22.09.07, 13:06
Mam 15 lat. Wiem, że się chwalę, że jestem taki młody, ale bez tego zdania ten
temat wyglądałby całkiem inaczej :-) Przeczytałem parę książek na temat
programowania, umiem już instrukcje warunkowe, pętle, programowanie
proceduralne, strukturalne, obiektowe, wskaźniki, wiem trochę o algorytmach i
strukturach danych, znam kilka języków programowania, ale od pewnego czasu
stoję w miejscu bo robię właściwie ciągle to samo - piszę jakieś programy dla
studentów, strony w PHP + MySQL, od czasu do czasu wezmę udział w jakichś
konkursach algorytmicznych(OPSSesja Algorytmiczna, Potyczki Algorytmiczne,
Olimpiada Informatyczna) i właściwie rozwijam tylko "umiejętność wymyślania
algorytmów". Czego właściwie po tym wszystkim, co wymieniłem, powinienem się
uczyć?

-------------------------------

Mój blog
Obserwuj wątek
      • capellini Re: [Programowanie] Co dalej? 22.09.07, 13:20
        Czytałem coś już na ten temat, ale takie książki, jak na przykład ta Kamila
        Cebulskiego, właściwie w czymś pomagają? Bo na razie czytałem fragment jego
        książki i za bardzo mnie ten fragment nie przekonał.
      • capellini Re: Rozumiem, 22.09.07, 14:49
        Chodzi o te programy dla studentów? Nie chodzi mi o takie, że napiszę sobie
        jakiś program i oni z niego korzystają bo szybko się można przekonać, że trudno
        jest taki program napisać, z którego ktoś by korzystał. Chodzi mi o takie
        aplikacje konsolowe dla nich na studia. Nigdy nie byłem na studiach więc nie
        wiem, jak to tam wygląda, ale u mnie to wygląda tak, że często na jakichś forach
        dot. programowania (np. eprog.pl) ktoś piszę temat, w którym prosi, żeby ktoś mu
        napisał program w Pascalu bo on nie może sobie poradzić. Takie tematy są często
        nie mile widziane na forach i szybko blokowane więc ja wysyłam PW do tego kogoś
        i z reguły ten ktoś się zgadza żebym za ok. 25 zł napisał ten program. To jest
        takie zadanie na 20 min.

Co do kodów źródłowym takiej aplikacji, to bardzo proszę:
        pastebin.com/m354a48bd
        To jest taki przykładowy program, o jakim pisałem.
      • capellini Re: Rozumiem, 22.09.07, 14:52
        Poza tym, co napisałem w tamtym poście wyżej, to ja nie pisałem tego tematu żeby
        udowadniać, jakim świetnym jestem "programistą", tylko po to, żeby uzyskać
        odpowiedź na to pytanie na końcu.
        • Gość: Reader Pisanie IP: *.ericsson.net 22.09.07, 15:55
          dla pisania jest delikatnym nieporozumieniem. Napisz coś, z czego korzystało
          będzie 100 osób. Zbierz uwagi, popraw, napisz coś co już użyje 1000 osób.

To, że ktoś zna język to fajnie. Ale fajniej jest z niego korzystać
          tak by innym życie ułatwić i uprzyjemnić. Chcesz się sprawdzić -
          dołącz do jakiegoś projektu typu open source i zacznij tworzyć rzeczy z których
          inni będą korzystali.

"Co robić dalej" samo się rozwiąże.
          • capellini Re: Pisanie 22.09.07, 16:59
            Samo napisanie czegoś sensownego chyba nie jest problemem. No może poza tym, że
            do pisania czegoś sensownego, potrzebna jest cierpliwość (ja chyba jej nie mam).
            Trudniej jest wypromować to coś tak, żeby korzystało z niego 100 osób :-)

A tak na marginesie, to na uwagę zasługuje program HateML Pro. Można go pobrać
            ze strony www.migajek.com . Jego autor pisze na tym samym forum, co ja więc
            pamiętam początki tego programu i pamiętam dawną stronę Migajka, na której były
            jeszcze trochę prymitywne programy, np. program do wyciągania daty urodzenia po
            PESELu.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka