Gość: sza IP: ipcop:* 20.08.03, 19:49 ostatnio miałam pewne kłopoty z komputerem i pozostałością po nich okazał sie brak ostrosci przy uzywaniu mniejszych czcionek. Brak im ostrości. Co robic? Uwaga odpowiedż typu; to pisz wieksza, mam za sobą. Link Zgłoś Obserwuj wątek
kora_n Re: brak ostrości 22.08.03, 19:18 A jaki masz monitor? System operacyjny? Czy zmieniałeś rozdzielczość w ustawieniach karty graficznej? Jeżeli to ostatnie to może ustawiłeś tryb, w którym monitor nie działa najlepiej - np. ekrany LCD ustawione w rozdzielczość inną od natywnej wyświetlają nieostre fonty. Jeżeli masz Windows XP (nie pamiętam czy było to już w Windows 2000) to włącz wygładzanie krawędzi fontów ekranowych: Display Properties -> zakładka Appearence -> Effects -> druga pozycja - zaznacz check box i wybierz z listy Clear Type. Są tacy, którzy twierdzą, że czcionki wyświetlane tą technologią widzą ostrzej. Link Zgłoś