Dodaj do ulubionych

brak ostrości

IP: ipcop:* 20.08.03, 19:49
ostatnio miałam pewne kłopoty z komputerem i pozostałością po nich okazał sie
brak ostrosci przy uzywaniu mniejszych czcionek. Brak im ostrości. Co robic?
Uwaga odpowiedż typu; to pisz wieksza, mam za sobą.
Obserwuj wątek
    • kora_n Re: brak ostrości 22.08.03, 19:18
      A jaki masz monitor? System operacyjny? Czy zmieniałeś rozdzielczość w
      ustawieniach karty graficznej? Jeżeli to ostatnie to może ustawiłeś tryb, w
      którym monitor nie działa najlepiej - np. ekrany LCD ustawione w rozdzielczość
      inną od natywnej wyświetlają nieostre fonty.
      Jeżeli masz Windows XP (nie pamiętam czy było to już w Windows 2000) to włącz
      wygładzanie krawędzi fontów ekranowych: Display Properties -> zakładka
      Appearence -> Effects -> druga pozycja - zaznacz check box i wybierz z listy
      Clear Type. Są tacy, którzy twierdzą, że czcionki wyświetlane tą technologią
      widzą ostrzej.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka