Dodaj do ulubionych

.com czy .pl?

14.09.06, 22:13
Ktora domena Waszym zdaniem lepsza? Dodam, że nie jest to strona zadnej firmy ani organizacji...
Obserwuj wątek
    • reklamastron.pl Re: .com czy .pl? 16.09.06, 00:23
      Lepsza? A do czego i dla kogo ma być lepsza? Może wystarczy Ci domena net?

Wszystkie domeny pierwszego poziomu są równie dobre same w sobie, ale zawierają
      zawsze jakąś dodatkową informację - com sugeruje firmę, pl - stronę polską. Z
      tego względu na prywatną polską stronę najlepsza wydaje się być domena .pl

Nie ma jednak prostej odpowiedzi na postawione przez Ciebie pytanie. Zarówno com
      jaki i pl mogą być dobre dla Ciebie.
      • thasis Re: .com czy .pl? 17.09.06, 22:24
        Chyba czlowieku bredzisz.
        Jesli dla ciebie nie ma roznicy miedzy .com i .net to dlaczego np.
        sex.com sprzedal sie za $14 000 000 a sex.net za $450 000
        Obie tranzakcje przeprowadzone zostaly w tym roku a takich przykladow moge ci
        podac wiele
        • tommy_from_cracow Re: .com czy .pl? 18.09.06, 00:26
          Sorry,

Ale nie napisales zadnego kulturalnego postu jeszcze a z tym co piszesz tez sie
          jest ciezko zgodzic... Ktos pyta o strone domowa, byc moze ze w domenie bedzie
          jego nzawisko a na stronie pare zdjec i wspomnien z wakacji, jaka w takim
          przypadku jest roznica jesli domena bedzie kowalski.com albo kowalski.net poza
          tym ze tak jak pisalem com sugeruje komercyjne strony? net jest tansza i nie ma
          sensu porownywac do sex.com i sex.net, poiza tym wykozystanie domen nie ma
          zadnych ograniczen i czesto nazwy nic nie znacza 1944.pl - muzeum Powstania
          Warszawskiego a nie powstaniewarszawskie.pl(mimo ze lepiej dla googli),
          www.auschwitz.org - a nie jest strona organizacji, ie7.com - promowanie Firefoxa
          etc.
          Nie czuj sie urazony zale zdobadz sie na patrzenie na rozne rzeczy z odrobina
          dystansu, bo jak do tej pory poza krytyka(poziomu nie oceniam), niewiele bylo
          konstruktywnych uwag z Twojej strony...
          Pozdrawiam
          • thasis Re: .com czy .pl? 18.09.06, 14:06
            Dalej pleciesz bzdury kolego.
            Domena .com jest najwazniejsza na swiecie i ty ani ja tego nie zmienimy.
            Nie jest nigdzie napisane albo sugerowane ze to domena komercyjna. Jesli chcesz
            byc widoczny to musisz miec domene .com inne to juz 2 albo 3 liga
            • tommy_from_cracow Re: .com czy .pl? 18.09.06, 14:26
              Jesli uznajesz potege googli i wiesz jak popularnym i cenionym jezykiem jest php
              to kliknij tu:
              www.google.pl/search?q=php&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl-PL:official
              popatrz na domeny, to tylko przyklad, ale mam nadzieje ze dosc przekonujacy.

a tu wedlug wiki(z czym mozesz zgadzac sie lub nie i pamietaj prosze co
              napisalem o tym jak wyglada to w praktyce) opis domen:
              pl.wikipedia.org/wiki/Lista_domen_najwy%C5%BCszego_poziomu
              Pozdrawiam
              • thasis Re: .com czy .pl? 18.09.06, 18:58
                Takie wiadomosci to trzymaj dla siebie albo dla kogos kto nie wie co to jest
                domena bo jak z tego co piszesz widze teorie znasz dobrze ale z praktyka do
                niczego.
                Ja sprzedalem juz w swoim zyciu kilkadziesiat domen i od jakiegos czasu nie
                rejestruje nowych domen innych niz .com i wierz mi ze do tego interesu nie
                dokladam
                • tommy_from_cracow Re: .com czy .pl? 18.09.06, 22:01
                  Hej,

Nie chce dyskutowac z osoba, ktora ma w tym wieksze doswiadczenie. Swoje zdanie
                  opieralem na tym co znajduje w internecie. Nigdy na domenach nie zarabialem wiec
                  potrafie przyznac, ze byc moze rzeczywistosc jest troche inna niz myslalem.
                  Dodam tylko, ze osobiscie pamietam domeny i adresy ciekawe i wymyslone z glowa,
                  ciekawe i wpadajace w oko. Jesli kiedys zobacze na samochodzie
                  www.pomagaj-marchew.com, czy www.ig-farben.biz napewno wejde z ciekawosci
                  cokolwiek na stronie bede. Poprostu do tej pory moze wiedzialem czego szukac i
                  udawalo sie niewiele patrzac na domene.

Pozdrawiam!
                • swojadroga Re: .com czy .pl? 19.09.06, 08:34
                  a Twoimi klientami są szarzy Kowalscy?

Ty nie sprzedajesz domeny com tylko {nazwa}.com a to juz jest różnica, drobna
                  ale jest.
                  Twój przykład z sex.com jest jak najbardziej prawdziwy, ale na jego cenę
                  składały się dwa czynniki: sex i com bo jest to żyła złota dla biznesu
                  erotycznego.
                  "znawcy" internetu jaki wpiszą adres mimo że go nie znają? Oczywiście sex.coma
                  nie sex.net np. Mentalność ludzi ich niewiedza spowodowała, że domena com jest
                  jakimś bóstwem prawie, a tym samym najczęściej wybieraną domeną. Zaraz po
                  domenie narodowej.
                  Zgoadzam się, że jest kilku "Kowalskich", którzy w ogóle nie zwrócili uwagi na
                  to, że istniej jakiś podział na domeny.
                  Domeny są po to, aby internauta mógł się łatwiej połapać z czym ma do
                  czynienia, ale niestety właściciel domeny nie zawsze jest tego świadomy albo
                  nie chce być świadomy. No i tacy jak TY żyją sobie z tego. Jednocześnie
                  przykładając się do tworzenia małego bałagan w sieci.
                  • thasis Re: .com czy .pl? 19.09.06, 21:13
                    Balaganu w sieci nie ma jest to wszystko swietnie poukladane i daje mozliwosc
                    godziwego zarobku tym ktorzy sie takimi sprawami interesuja.
                    Ja zaluje tylko tego ze nie wciagnelem sie w to kilka lat wczesniej bo dzis bym
                    byl bardzo bogatym czlowiekiem ale i tak nie narzekam
                    • swojadroga Re: .com czy .pl? 19.09.06, 21:59
                      po to są domeny aby wprowadzały ład i pozowliły kojarzyć charakter strony i to
                      jest fakt. inny fakt to taki, że cecha internetu - wolność - spowodowała swego
                      rodzaju wolną amerykankę i nie wszyscy przestrzegają pewnych dobrych pomysłów,
                      które towarzyszyły rozowjowi internetu.
        • reklamastron.pl tu nie chodzi o handel domenami 20.09.06, 00:40
          > Chyba czlowieku bredzisz.
          Po pierwsze proszę o elementarną kulturę, której brak razi mnie w Twojej
          wypowiedzi - jeśli zechcesz raz jeszcze odpowiedzieć mi w takim stylu to ja Ci z
          góry dziękuję, nie jestem zainteresowany dyskusją na takim poziomie.

A wracając do sprawy. Przeczytałem całą dyskusję od swojej ostatniej wypowiedzi
          i wiem, że zajmujesz się handlem domenami i dla Ciebie mają one wartość wtedy,
          gdy znajdą się ludzie gotowi za nie dużo zapłacić. Fakt - łatwiej jest dobrze
          sprzedać domenę z końcówką .com i tego nikt nie kwestionuje. W tym pytaniu nie
          chodzi jednak o sprzedaż domen, ale o wykorzystanie jednej z nich dla własnej
          strony. Gdyby liczyła się wyłącznie domena .com nie mielibyśmy wielu ciekawych,
          praktycznych i co bardzo ważne łatwych do zapamiętania domen (jak choćby domena
          rmf.fm należąca do radia RMF FM). Także domena .net pozwala stworzyć praktyczną
          nazwę i w tym sensie nie ma pomiędzy nią a .com różnicy.
          Ktoś w tej dyskusji zwrócił także uwagę na fakt, że domeny .com są przez wielu
          internautów traktowane jako "domyślne" i najczęściej do paska przeglądarki
          zostaje w ciemno wpisana jakaś fraza kończąca się na .com - to jednak także nie
          będzie miało większego znaczenia dla stron prywatnych, do których linki
          webmaster będzie np. wysyłał w mailach do znajomych.
    • marklips Re:com czy .pl?Com!Pl w jezykach a tk za drmo. 26.11.06, 20:32
      Re:com czy .pl?Com!Pl w 4 jezykach obcych,
      mit unicode a tak na marginesie dla kazdego
      tk za darmo.
      w urzedzie patentowym odpowiednio
      i prawnie zarejestrowna.
      To robia firmy male ale i...koncerny.
      komponist24@gmail.com
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?