Dodaj do ulubionych

Maly problem z Outlook-iem

IP: *.home.cgocable.net 07.09.03, 21:20
Niby wszystko dziala, lecz nie moge otworzyc zalacznikow przeslanych w Word.
Obrazki i files dochodza i moge je otworzyc, natomiast dokumenty sa oporne.
Probowalem zmian w opcjach , narzedziach i nic. To znaczy widze, ze jest
zalacznik, ale nie jest "podswietlony" i klikanie w niego nic nie daje.
Jwsli ktos z Was spotkal sie z czyms takim, prosze o porade.
Obserwuj wątek
    • Gość: Mojo Re: Maly problem z Outlook-iem IP: *.tvsat364.lodz.pl 07.09.03, 22:16
      Prawdopodobnie serwer pocztowy wycina załączniki identyfikując je jako
      szkodliwe i zawierające wirusy. Najlepiej spakować załączniki ZIP-em lub RAR-
      em - powinno zadziałać.

      Pozdrawiam.
      • Gość: Leon Re: Maly problem z Outlook-iem IP: *.sasknet.sk.ca 07.09.03, 22:20
        Gość portalu: Mojo napisał(a):

        > Prawdopodobnie serwer pocztowy wycina załączniki identyfikując je jako
        > szkodliwe i zawierające wirusy. Najlepiej spakować załączniki ZIP-em lub RAR-
        > em - powinno zadziałać.
        >
        > Pozdrawiam.

        Zapytaj Internet provider'a dlaczego tak jest bo to pewnie ich wina.
        • koktajl_molotowa Re: Maly problem z Outlook-iem 07.09.03, 23:00
          Serwer pocztowy, a raczej program AV, nie powinien wycinać załączników, może
          jedynie zmieniać ich nazwy zmieniając kropkę na podkreślnik. Sprawdź czy pliki
          maja właściwe nazwy (np. plik.doc, może być plik_doc.)
          To samo może robic Twój program pocztowy lub AV.
          • Gość: Waldek Re: Maly problem z Outlook-iem IP: *.home.cgocable.net 07.09.03, 23:11
            Dzieki Panowie za rzeczowe podpowiedzi. Zrobilem probe i wyslalem do siebie
            zzipowany plik w Word. (mam windows XP HE i Office XP).Po przyjeciu poczty,
            rozzipowalem plik i juz bez problemu otworzylem. Poprosilem kogos aby mi
            przeslal jakikolwiek plik z Word w dwu wersjach, zzipowanej i nie. I tu
            podobna sytuacja - pismo w ZIP-ie dalo sie odczytac w Word, natomiast to
            drugie - nie. Nie wiem co o tym sadzic, gdyz trudno kazdego uprzedzac, aby
            przesylal do mnie pliki w ZIP-ie.
            • koktajl_molotowa Re: Maly problem z Outlook-iem 07.09.03, 23:18
              sprawdź jak wygląda nazwa pliku z kropką przed rozszerzeniem czy kreską, a może
              jest zmieniona w inny sposób, czy wielkośc pliku po przesłaniu jest taka jak
              przed?
              • Gość: Waldek Re: Maly problem z Outlook-iem IP: *.home.cgocable.net 07.09.03, 23:53
                Wielkosc pliku jest taka sama przedwyslaniem , jak i po odbiorze. Po
                kliknieciu na spinacz, pokazuje sie "przydymiony" word, ktorego nie mozna
                otworzyc. Jezeli sprawdzam property e-maila, ma tyle kb ile powinien. Nie wiem
                co to jest - ale poprzednio gdy otrzymywalem pliki z Word, wyskakiwala ramka i
                zapytanie: czy zasejwowac to pismo czy otworzyc. Teraz tego nie ma. Dzieki za
                odpowiedz.
                • koktajl_molotowa Re: Maly problem z Outlook-iem 08.09.03, 03:33
                  Sprawdź narzędzia/opcje/zabezpieczenia tam jest opcja
                  'Nie zezwalaj na zapisywanie lub otwieranie załączników,
                  które mogą potencjalnie zawierać wirusy'. Pewnie masz
                  uaktywnione. Outlook sam, lub po otrzymaniu sygnału od
                  programu AV, uznaje że pliki .doc są tymi potencjalnymi.
                  • Gość: Waldek Re: Podziekowanie IP: *.home.cgocable.net 08.09.03, 03:49
                    Jeszcze raz dziekuje wszystkim za wlaczenie sie do mojego problemu. Ostatni
                    post od Pana Molotowa dal odpowiedz na moje pytanie. Racja, ze proste jest
                    proste i powinienem sam dojsc do tego, ale niestety nie doszedlem. Za zdrowie
                    Szanownego Pana pije wiec coctail (ale nie ten wybuchowy) z przykroscia, ze
                    nie razem. Moze kiedys.
                    • Gość: wojtas Re: Podziekowanie IP: *.nagasaki.ocn.ne.jp 08.09.03, 04:40
                      • Gość: wojtas Re: Podziekowanie IP: *.nagasaki.ocn.ne.jp 08.09.03, 04:41
                        Idiotyczne, zeby taka opcja byla tak gleboko schowana.
                        • koktajl_molotowa do Wojtasa 08.09.03, 05:00
                          Bo to jest produkt M$, i jak wszystkie jej produkty musi być idiotycznie
                          skonstruowany lub nad wyraz drogi. Dlatego ja używam : Auroxa który jest
                          dystrybucja Linuksa, Mozilli i jej klienta pocztowego. A Winy znam z dawnych
                          czasów (no moze nie tak dawnych :-) przeszedłem juz 3.1, 95, 98 (obie edycje)
                          2000, XP. A w firmie teraz mam NT, niedługo na 2003 przejść mamy Jest w fazie
                          testów). Jak widzisz, moje zdanie na temat Windy ma niemałe podstawy.

                          P.S.
                          Cociaż, jak juz mówiłem kiedys Linux też ma wady. Ale nikt i nic nie może być
                          doskonałe.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka