Dodaj do ulubionych

do joggera

IP: *.gprs.plus.pl 26.04.08, 21:58
czy zwiększone ciśnienie w oku może być wynikiem nadmiernego wysiłku
fizycznego?
Obserwuj wątek
    • jogger Re: do joggera 30.04.08, 16:22
      Tak, ale nie tylko w oku :-) generalnie pękające naczynka w gałkach
      ocznych są sygnalizacją nadciśnienia tętniczego.
      • Gość: kim Re: do joggera IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.08, 17:07
        Sorry jogger ale mylisz zupełnie pojęcia. "Pękające naczynka w
        gałkach ocznych" nie mają nic wspólnego z pojęciem wzmożonego
        cisnienia śródgałkowego (chodzi o tu płyn w gałce ocznej,
        nadcisnienie w gałce ocznej jest spowodowane zaburzeniem jego
        odpływu, tak w skrócie ujmując). Wzmożenie cisnienia śródgałkowego
        sprzyja powstawaniu jaskry, a w konsekwencji jeśli nie jest leczone -
        może prowadzić do slepoty. Nie ma to zupełnie nic wspólnego z
        ciśnieniem tętniczym, to inna para kaloszy.

        Do miki : raczej jest to zbiezność przypadkowa. Niemniej zwiększone
        ciśnienie śródgałkowe jest przeciwwskazaniem do wykonywania
        wzmożonego wysiłku fizycznego.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka