Dodaj do ulubionych

Kobiece sprawy - stanik do biegania

IP: *.jmdi.pl 06.08.13, 12:45
Jednak zdecydowanie proponowałbym przemyśleć staniki, które nie wRZynają się w skórę. Są lepsze od tych, które się nie wŻynają.
Obserwuj wątek
    • bieganiemagdy Re: Kobiece sprawy - stanik do biegania 18.03.14, 17:35
      To zależy ile chcesz wydać. Ja znalazłam w TKMaxx staniki do biegania super jakość za 1/3 ceny czyli 40-50 zl.
      Zdarzyło mi się kiedyś znaleźć nowy za 30zl stanik DKNY.
      W sumie bielizna jest przeze mnie testowana przez ostanie 10 lat biegania 3-4 razy w tygodniu, w warunkach letnich +30 i zimowych -15 oraz na trasach kilkudziesięciu kilometrów (czyli ponad 2 godziny ciągego biegu).
      Moje zdanie jest takie - trzeba przetestować na sobie markę. W przymierzalni się poruszać dobrze, rękami pokręcić na wszystkie strony i poskakać. Dobrze, żeby jednak dość sztywno trzymała guma ale jednocześnie Bardzo ważne ! podczas długiego biegu dotleniamy się mocno i podnosimy klatkę piersiową o kilka centymetrów. Kiedyś zdarzyło mi się kupić za ciasna bieliznę wiec trzeba na to uważać.
      Ja jestem zadowolona ostatnio z New Balance, które jak na razie wytrzymuje pocenie i pranie 4 x w tygodniu, bo intensywnie przygotowuję się do półmaratonu.
        • rosemary84 Re: Kobiece sprawy - stanik do biegania 24.09.14, 15:28
          Ja posiadam shock absorbery i bardzo polecam, a jeden z nich upolowałam w TkMaxxx za 35zł, gdzie normalnie jego ceny zaczynają się od 150zł ;) ale nawet jeśli ktos nie będzie miał tyle szczęścia, żeby kupić w swoim rozmiarze za takie grosze to i tak warto wydać nieco więcej- komfort jest nieporównywalny
      • kitty29 Re: Kobiece sprawy - stanik do biegania 24.09.14, 16:14
        Bez odpowiedniego podtrzymania biustu nie wyobrażam sobie biegania.
        Jak widzę panny ze sporym biustem, który podczas biegu żyje własnym życiem to aż mnie wszystko boli. :-)
        Biegam w Panache Sport. Jest super. Na początku wydał mi się bardzo pancerny, ale już po pierwszym treningu wiedziałam, że to to.
        Dodatkowo występuje w wielu kolorach i wygląda zupełnie niebieliźnianie.
        Tani nie jest (szczególnie w sklepach stacjonarnych), ale obok dobrych butów to IMO must have dla biegaczki.

Trzymałabym się natomiast z daleka od sportowych topów, które tylko przyciskają biust do klatki piersiowej zupełnie nie chroniąc go przed wstrząsami. Poza tym wydaje mi się, że taki ściśnięty biust bardzo się poci i mogą się robić odparzenia. W profesjonalnym staniku jednak piersi nie stykają się ze sobą i klatką.
    • centrum_biegowe_ergo Kobiece sprawy - stanik do biegania 24.09.14, 17:05
      W skrócie- Moim zdaniem najważniejsze są WYGODA I RUCH.
      1) Wygoda- każda kobieta się różni i każdy biust jest inny, dlatego ważne jest aby przymierzyć przynajmniej dwa różne modele i po prostu zwrócić uwagę na to jak się czujesz. Należy pamiętać, że biegowe biustonosze powinny być trochę ciaśniejsze niż standardowe!
      Polecam korzystać z pomocy doświadczonego personelu.

2) Ruch- włóż biustonosz i poskacz- prosta czynność, dzięki której momentalnie poczujesz (i zobaczysz) różnicę. Dodatkowo poruszaj rękami tak jak w trakcie biegu.

Dobrałam nie jeden biustonosz sportowy i chciałabym, aby każdy wiedział, że jest bardzo ważną częścią damskiej garderoby- niezależnie od rozmiaru biustu!
      Pozdrawiam!
      Ula
    • aszuelka Re: Kobiece sprawy - stanik do biegania 25.09.14, 10:45
      Chciałabym kupić jakiś porządny stanik to biegania, bo na razie miałam jakiś taki zwykły sportowy. Czy ktoś umie mi powiedziec jak rozmiary biustonoszy sportowych mają sie do rozmiarów codziennej bielizny? Mam na mysli oczywiście rozmiary typu 75C czyli obwód plus miska a nie M/L.
      • centrum_biegowe_ergo Re: Kobiece sprawy - stanik do biegania 25.09.14, 12:00
        Biustonosz sportowy powinien być mniejszy w obwodzie niż codzienny- zwykle o rozmiar (można odjąć 5cm z obwodu).
        Miseczka musi przykryć całą pierś, także od góry i głęboko pod pachą, więc często wychodzi większa niż standardowo.
        Rozmiar zależy też od modelu biustonosza.
        Często wspominany na forum PANACHE Sport jest elastyczny w obwodzie i tutaj radzę zmierzyć swój obwód pod biustem, zaokrąglić w dół w skali co 5cm, i odjąć jeszcze 5 cm.
        Natomiast popularny Shock Absorber RUN 5044 ma w obwodzie szeroką gumę, która bajecznie trzyma, ale jest bardzo ciasna i w tym przypadku radzę wziąć obwód taki jak w rzeczywistości- bez odejmowania 5 cm.

Pozdrawiam,
        Ula
    • paulinka6333 Kobiece sprawy - stanik do biegania 25.09.14, 11:49
      Z Panache Sport miałam taki problem (właściwie nie problem a niedogodność), że on po prostu fatalnie na mnie wyglądał. Nie wiem, czy to kwestia dopasowania, czy tego, że jestem drobna ale po prostu żaden fason mi nie pasował.
      Po przejściach z sieciówkami (H&M, Cubus - porażka!) zamówiłam Moving Sport i jestem bardzo zadowolona.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka