Dodaj do ulubionych

Fatalne niemieckie drogi

02.06.18, 18:31
Fala upałów w ostatnich dniach doprowadziła do trudnej sytuacji na niemieckich drogach. Ich nawierzchnię niszczy tzw. rak betonu. W wielu miejscach pojawiły się też groźne bąble.

Niemiecki automobilklub domaga się od władz federalnych opracowania długofalowej strategii służącej poprawie jakości dróg i autostrad, i zwiększenia nakładów na ich remonty. W tej chwili w najgorszym stanie są nawierzchnie betonowe, z których część jest już uszkodzona od dłuższego czasu i wciąż doraźnie naprawiana, na przykład przez żłobkowanie i zalewanie asfaltem miejsc, w których betonowa nawierzchnia została pofałdowana lub jest spękana. Zdaniem rzecznika ADAC przynosi to jedynie tymczasową poprawę sytuacji i nie może zastąpić remontu kapitalnego autostrad.

Na razie niemiecki automobilklub radzi kierowcom zmniejszyć prędkość jazdy na uszkodzonych odcinkach dróg i zwiększyć odległość od pojazdu jadącego przed nimi, żeby w razie zagrożenia móc bezpiecznie wyhamować. Motocyklistów wezwano do unikania jazdy po najbardziej uszkodzonych trasach, ponieważ bąble i rysy na nawierzchni właśnie dla nich są najgroźniejsze.

W Saksonii kierowcom mocno dają się we znaki poprzeczne wgłębienia na asfalcie, tzw. "pralki". Zwykle występują na większą skalę dopiero pod koniec lata, ale w tym roku, jak oświadczyła rzeczniczka saksońskiego urzędu dróg i autostrad, pojawiły się już teraz w związku z wysokimi temperaturami w maju, który okazał się wyjątkowo ciepły. W tym kraju związkowym połowa dróg ma nawierzchnię betonową, a druga połowa asfaltową.

https://i.iplsc.com/niemcy-maja-powazny-problem-z-uszkodzeniami-nawierzchni-drog/0007EBR05C9BS322-C122-F4.jpg
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka